Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Політика, економіка, історія та релігія

Політика, економіка, історія та релігія Обговорення політичних, економічних, історичних та релігійних новин, подій, цікавих фактів, парадоксів...


Закон про мову...

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 19.04.2005, 16:51 #51661   #1
Kija
Banned
Типово Закон про мову...

З наступного тижня в Верховній Раді Україні розпочнеться слухання законів про мову, такої кількості законопроектів напевно рідко хто ще повнить, здається свою версію закону про мову висуває кожен кому не лінь. Цікаво було б почути думки форумчан з цього привоу. Особливо щодо законопроектів які пропонують надати російскій мові статусу другої державної, і що саме цікаво цього варіанту дотримаються дуже багато членів "Нашої України".
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 16:53 #51663   #2
freeman
 
Аватар для freeman
Типово

краще б англійській надали.. я би заодно вивчив її
freeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 16:57 #51665   #3
FortYear
 
Аватар для FortYear
Типово

статус російськох нехай буде який завгодно - чи друга національна, чи друга офіційна, чи друга українська
але головне, щоб в садках, школах, інститутах, судах, органах держ.влади була лише українська
інакше - кірдик буде українській мові
FortYear зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 16:58 #51667   #4
Kija
Banned
Типово

Цитата:
Допис від freeman
краще б англійській надали.. я би заодно вивчив її
А по моєму це взагалі нонсенс, хоча я і вільно володію російскою, в школі завжди з неї мав "5", а з української постійно "3", проте надавати їй статус другої національної це вже по-моєму нонсенс, цим ми одразу ж себе визнаєм меншим братом великої сусідки...
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 17:01 #51668   #5
Kija
Banned
Типово

Цитата:
Допис від FortYear
статус російськох нехай буде який завгодно - чи друга національна, чи друга офіційна, чи друга українська
але головне, щоб в садках, школах, інститутах, судах, органах держ.влади була лише українська
інакше - кірдик буде українській мові
По-моєму головна проблема в тому, що великим чиновникам впадло писати документи по українськи ( для прикладу можна взяти справу яка зараз розглядається в суді, де чоловік подав в суд на "Таврію", за інструкцію на російскій мові, так уже два роки не може виграти справу).
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 17:26 #51671   #6
riznyk
 
Аватар для riznyk
Типово

запровадження 2-ї мови підтвердить, що 350 років колонізації не пройшли даремно... і підтвердить, що більшість у нашій державі - хохли...
riznyk зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 17:34 #51674   #7
Nata
 
Аватар для Nata
Типово

статус національної чи державної???
Nata зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 17:36 #51675   #8
riznyk
 
Аватар для riznyk
Типово

Цитата:
Допис від Nata
статус національної чи державної???
ну національну - як не крути... нація - українці, і мова є така - українська
riznyk зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.04.2005, 17:57 #51679   #9
Kija
Banned
Типово

Цитата:
Допис від Nata
статус національної чи державної???
Національної Та це б по-моєму взагалі неможливо, тоді б вже точно назву треба було міняти на "малоросія".
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2005, 01:41 #51757   #10
Phantom
 
Аватар для Phantom
Типово

Друга державна - це взагалі-то нонсенс. Якщо її почнуть будь-де офіційно вводити - то українській капець .
P.S. Kija а в Тебе пише, що національної
Phantom зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2005, 02:58 #51764   #11
uosya
Типово Re: Закон про мову...

Цитата:
Допис від Kija
З наступного тижня в Верховній Раді Україні розпочнеться слухання законів про мову, такої кількості законопроектів напевно рідко хто ще повнить, здається свою версію закону про мову висуває кожен кому не лінь. Цікаво було б почути думки форумчан з цього привоу. Особливо щодо законопроектів які пропонують надати російскій мові статусу другої національної, і що саме цікаво цього варіанту дотримаються дуже багато членів "Нашої України".
А де можна було б довідатись про зміст тих законопроектів?
Що ж до суті так званої проблеми другої державної мови – то за нею стирчать Московські вуха. Українська мова в Україні на грані щезання. ЇЇ цілком свідомо хочуть добити ті, хто й довів її до нинішнього стану, але рідко хто висловлює своє бажання прямо.
uosya зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2005, 10:28 #51860   #12
Kija
Banned
Типово Re: Закон про мову...

Цитата
Допис від uosya
А де можна було б довідатись про зміст тих законопроектів?
Не знаю бо сам це дивився по новинах, знаю тільки що дуже багато депутатів підтримують переведений одним з них на українську закон про мову колишнього УРСР .
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2005, 22:25 #52076   #13
Wolveren
 
Аватар для Wolveren
Типово

З одного боку проти російської офіційної сови. Але якщо подумати, у нас та сама проблема, якщо більше 50 % спілкуєтья російською - треба вводити. Хоча я не знаю скільки у вас спілкується відсотків.
Wolveren зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2005, 23:26 #52081   #14
FortYear
 
Аватар для FortYear
Типово

Цитата:
Допис від Wolveren
З одного боку проти російської офіційної сови. Але якщо подумати, у нас та сама проблема, якщо більше 50 % спілкуєтья російською - треба вводити. Хоча я не знаю скільки у вас спілкується відсотків.
спілкується більше ніж 50%
і що?
а хто чи що заважає і далі спілкуватись?

П.С. Після 70 років активної русифікації дуже сумнівним є аргумент щодо відсотку російськомовного населення.
FortYear зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.04.2005, 08:40 #52095   #15
Kija
Banned
Типово

Цитата:
Допис від Wolveren
З одного боку проти російської офіційної сови. Але якщо подумати, у нас та сама проблема, якщо більше 50 % спілкуєтья російською - треба вводити. Хоча я не знаю скільки у вас спілкується відсотків.
Повір як тільки введуть російску як другу офіційну, так українська мова як така пропаде через років 10 взагалі, то що якщо я розмовляю по польски може і її введемо третьою офіційною, її також прекрасно знає половина Зх.України...
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.04.2005, 11:33 #52118   #16
Nata
 
Аватар для Nata
Типово

Цитата Національної Та це б по-моєму взагалі неможливо, тоді б вже точно назву треба було міняти на "малоросія".
хех.. ти навіть не помітив, що це власне я тебе питала, бо ти таке написав.. уважніше прочитай свої пости
Цитата статусу другої державної, і що саме
зараз ти вже виправив, а раніше замість слова "державної" було слово "нацональної". тому і перепитала.. здається, в праві не має такого поняття як "статус мови - національний", є державний і офіційний.

по сабжу. я працюю з людьми де 98 вдсотків розмовляють російською мовою. всі ці люди з різних регоінвв країни. бальшість із сходу. але вони проти того, шо б другоюдержавною була російська, хоча нею і розмовляють. вонине відчувають утиску ( особливо в києві), прекрасно знають українську, і пишуть та говорять нею при потребі. також я не бачу потреби змусити кожного з них говорити укр. мовою, вони виховалися рос. мовою, і перевчати думати людей намає потреби. до укр. мови тут нормально відносяться, тільки комплекси чогось у нас деколи , що нас не люблять чине сприймають за те, що ми укр. говоримо не в укр. мовних містах.
Nata зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.04.2005, 12:08 #52127   #17
GAlyun
 
Аватар для GAlyun
Типово

мягко виражаючись їм:"а ху-ху не хо-хо!!!! "
я категорично проти
мова повинна бути одна

вони там шо в сосну головою вє****ся
то повний гон
GAlyun зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.04.2005, 15:22 #52177   #18
Nata
 
Аватар для Nata
Типово

GAlyun
в нашій ситуації мова повинна бути одна..
а взагалі то,я не вважаю це обовзяковим. у багатьох країнах кілька мов, всі преккрасно розуміються. тільки для того має бути підгрунття. в нас зараз є маса інших проблем які треба виіршити, і ми не настільки добре ровзиваємо 1 мову, що б зразу вводити 2.
це проблема конкретно україни, а не глобальна.
Nata зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.04.2005, 16:43 #52245   #19
GAlyun
 
Аватар для GAlyun
Типово

по-перше я про Україну і говорю
а ті країни де 2 мови мають на це досить суттєві причини (як на мене)
а те що Україна гнобилася століттями Росією хочете сказати суттєвий факт щоб російська мова була 2 державною
той факт що тут проживає багато російськомовного населення ну і шо їм ніхто не забороняє розмовляти російською дома наприклад але я вважаю що у всіх державних установах, на телебаченні, радіо, всі документи повинні бути на УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
GAlyun зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 02:30.