Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Водопостачання в будинку

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 28.08.2009, 20:16 #1016581   #1
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Водопостачання в будинку

Зараз на етапі розводки комунікацій, в тому числі і води. Планую пластикові труби на спайку. Хто що порадить? Який діаметр, марку труб/виробника, комплектуючі і т.д....

П.С. Хтось може продає паяльник для труб?
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.08.2009, 02:47 #1016817   #2
Vadimko
 
Аватар для Vadimko
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Можу порадити хорошого майстра по водопостачанню та опаленню, якщо щось
конкретно цікавить - давай питання - можу в нього запитати.
Vadimko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.08.2009, 02:50 #1016818   #3
Igor_ko
 
Аватар для Igor_ko
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

шукай кантору з сервісним центром... в нашому житі ні пайка ні майстер ні корінь рослини хрін, ну нічого невічне
Igor_ko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.08.2009, 05:56 #1016835   #4
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

та яку там контору, мені розвести від гідроакумулятора в кухню холодну воду, на 2 туалети і ванну і на 2 бойлери. По оголошеннях позвонив - так робота в 5-10 раз дороще матеріалу....так що почитаю форуми, пораджуся ще з одним знайомим і треба буде робити самому...
Nobel зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Agastos (30.08.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 08:58 #1017714   #5
Agastos
 
Аватар для Agastos
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Якщо у вас приватний будинок, то пластикові труби підходять оптимально. Залишається лише якість з'єднань. Але обов'язково зверніть увагу на те, що при зпаюванні вам доведеться спочатку закінчити весь вузол, а потім його провіряти. При не правельному з'єднанні замінити доведеться теж увесь вузол, тому варто задуматись над метелевими з'єднаннями , і вартість матеріалу тут ні до чого, якщо ви тільки з третього разу правильно зпаяєте перший вузол. По матеріалах ціною і якістю сутєво відрізняються лише металеві з'єднання, пластик майже завжди однаковий, Закупи можете робити на ринку, там можете домовитись про повернення лишніх, або не підійшовших деталей найшвидше.

Якщо ви живете у квартирі, обовязково уважно зпланувати всі вузли тому що в панельних будинках дуже часто через сушку для рушників проходить центральний водогін (стояк), і комбінація металева сушка і пластикові труби не завжди вірне. Парадокс але у поєднанні металеві частини (кільця, гайки, заглушки) виявляються слабшими (лопають). Хоча уся конструкція скоріше усього витримає на з'єднанні металу і пластику дрібні детальки дають тіч від перепаду температуири та тиску. Це стається у перший місяць після встановлення, коли основна маса розводки вже зашито плиткою. Коли стає рішиня чи бити плитку і заміняти увесь вузол, чи на стиці перепаяти (при цьому пошкодження пластику обрізається) і залишити дірки на плитці від кріплення тої ж сушки, ви скоріше виберете друге... Тому щоб таких ексцесів не виникало варто залишити готові труби на деякий час без оздоблення. Багато хто скаже "майстер був поганий" або "а во в мене все добре" той факт що з першого по третій повехів це сама розповсюдженна проблема має заставити задуматись, ЄВРО не завжди підходячі технології для рішення наших проблем. Металеві труби (якщо вони є, або будуть) часто вводять нас в обман своїм зовнішнім виглядом, дротяна щітка і трохи часу можуть застерегти від не потрібного втрачання грошей...

Востаннє редагував Agastos: 30.08.2009 о 09:29.
Agastos зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Nobel (30.08.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 13:57 #1017909   #6
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

будинок - приватний, скоріше всього зупинюся на металопластикових трубах...там хоча б ключа для пайки не треба...
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 14:51 #1017943   #7
YG
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата:
Допис від Nobel Переглянути допис
будинок - приватний, скоріше всього зупинюся на металопластикових трубах...там хоча б ключа для пайки не треба...
Якщо робиш для себе, то роби розводку тільки поліпропіленовою трубою, а не металопластиком. Правда є набагато кращий варіант по якості, це робити трубою REHAU, але того ти сам не зробиш, бо треба спеціальне обладнання ну і вартість матеріалу не дешева.
YG зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Nobel (30.08.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 17:34 #1018102   #8
contras552
Banned
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Металопластик, думаю є оптимальним вибором. Монтується просто і швидко. Не потребує ніякої спецпідготовки монтера, ніякого дорогого спецінструменту. Все, що треба- це ніж для порізки труби, але він недорогий, 2 розвідних ключі, рулетка, тюбік силікону, -і вперед, за орденами. Я в себе вдома спроектував і розвів металопластиком систему опалення і водопровідну мережу. Все запрацювало з першого разу, ніяких протікань. Доречі, робив все вперше в житті, без ніяких косультацій і інтернету, а так, на хлопський розум, як то кажуть, трохи подивився, як зроблено в сусідів і знайомих. Правда, спочатку то заняття було для мене новим, то щоб не плутатись, все розмалював на папері. А потім- приловчився, схеми розводки і потрібні деталі, тримаються в голові.

Недоліком металопластику, порівняно із пластиком, може бути трохи більша вартість всяких перехідників і з"єднувачів. Але воно того варта. Геморою менше.

Навіть якщо щось не так змонтуєш, завжди можна без всяких труднощів розібрати і переробити (поки труби ще не заховані в стіну, звичайно). З пластиком таке не пройде.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 17:43 #1018106   #9
YG
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Навіть якщо щось не так змонтуєш, завжди можна без всяких труднощів розібрати і переробити (поки труби ще не заховані в стіну, звичайно). З пластиком таке не пройде.
по-перше поліпропіленова труба якщо не почала текти після пробного запуску в систему води, то вона вже і не буде текти, а по-друге таку трубу теж можна безпроблем перепаяти
YG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 17:43 #1018108   #10
mhl
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

паяльник для поліпропілену можна взяти в оренду на базарі, десь за 35 грн за добу
якщо зєднання ховаються, то я би з металопластику не робив в жодному разі, хіба що пресовані
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 17:59 #1018123   #11
YG
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від mhl Переглянути допис
паяльник для поліпропілену можна взяти в оренду на базарі, десь за 35 грн за добу
якщо зєднання ховаються, то я би з металопластику не робив в жодному разі, хіба що пресовані
і пресовані не варто
YG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 18:09 #1018129   #12
contras552
Banned
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Не буду когось переконувати, яле такі висновки про пластик я зробив із цього допису. Ну, а якщо і паяльник можна брати в оренду, то вийде дешевше, ніж все монтувати металопластиком. В мене вся металопластикова система замурована в стіни і в підлогу. Політ нормальний вже 5 років. Запрацювало все з першого разу. Нічо не підтікало.

Питання: а коли, наприклад, труба припаяна до з"єднувача, а потім її відрізати від того з"єднувача, то цей з"єднувач можна використати повторно?
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 18:26 #1018143   #13
YG
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
В мене вся металопластикова система замурована в стіни і в підлогу. Політ нормальний вже 5 років. Запрацювало все з першого разу. Нічо не підтікало.
5 років то не багато, в мене так в знайомого металопластик в стяжці пробув біля 10 років, потім почало протікати і почав здуватися дорогий дубовий паркет. То трьох поверховий приватний будинок, то прийшлося переробляти всю систему опалення по-зовні.
Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Питання: а коли, наприклад, труба припаяна до з"єднувача, а потім її відрізати від того з"єднувача, то цей з"єднувач можна використати повторно?
не можна повторно використовувати, ставиться муфта
YG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 18:38 #1018151   #14
contras552
Banned
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від YG Переглянути допис
5 років то не багато, в мене так в знайомого металопластик в стяжці пробув біля 10 років, потім почало протікати і почав здуватися дорогий дубовий паркет. То трьох поверховий приватний будинок, то прийшлося переробляти всю систему опалення по-зовні.
Ну, то таке... Х\з як там майстер йому робив... Я в себе робив на совість, для надійності ще й манжети і прокладки змащував силіконом, хоча більшість майстрів таке не роблять (бо не хочуть бавитись). Всі деталі брав не найдешевші і з подвійними манжетами... Тому, х\з. В мене все добре.

Цитата
Допис від YG Переглянути допис
не можна повторно використовувати, ставиться муфта
Тобто, якщо є перехідник з пластику на метал, на сушку, і якшо на місці зварки перехідника і пластикової труби підтікає, то обрізається труба, і перехідник повторно вже не можна використати? Куда там паяти муфту, шось не розумію...
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 20:22 #1018226   #15
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

ну тоді паяльник простіше купити - від 150 грн, а то 35 за добу - а я його за добу-дві точно не зроблю...

тепер вже кінцево заплутали мене, з чого краще , що і як...
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2009, 22:15 #1018343   #16
Avalon
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

якщо сам робиш простіше металопластиком + всі комплектуючі розбірні - крути і перекручуй собі як хочеш, тільки силікон візьми для харчових труб - щоб на кухні з крану вода не штиняла. Але спочатку дійсно все спроектуй, оптимізуй і переміряй.
А щоб не текло - просто гарно ізолюй і закручуй, жмут паклі і силікон не такі уж і дорогі на фоні остального...
Avalon зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Nobel (31.08.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2009, 09:04 #1018527   #17
contras552
Banned
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від Avalon Переглянути допис
якщо сам робиш простіше металопластиком + всі комплектуючі розбірні - крути і перекручуй собі як хочеш, тільки силікон візьми для харчових труб - щоб на кухні з крану вода не штиняла. Але спочатку дійсно все спроектуй, оптимізуй і переміряй.
А щоб не текло - просто гарно ізолюй і закручуй, жмут паклі і силікон не такі уж і дорогі на фоні остального...
Повністю підтримую. В себе в майбутньому і далі буду робити все тільки металопластиком. Є в мене ще деякі плани на рахунок сантехніки... Силікон треба використовуати для всіх, без виключення, з"єднань, а не лише для кухні. Так - надійніше.

А на рахунок того, що в когось там колись шось потекло, то моя думка така: треба використовувати якісні деталі і якісно, не поспішаючи, все робити. Бажано-власноруч. Не довіряю жодним майстрам. Бо вони всі є заробітчанами. Тобто, зацікавлені якнайшвидше зробити роботу, отримати гроші, і змитись на інший об"єкт. Більше об"єктів здасть за місяць-більше заробить грошей. А далі, на зданих об"єктах,-най ся діє Божа воля...

В попередніх дописах приводились приклади, що і пластикові системи не є 100%-надійними. 100% надійності не має жодна із монтажних симтем. Навіть залізо через деякий час протікає, бо ржавіє.

Перевага металопластику-це простота і швидкість монтажу, а також- є можливість легкого ремонту чи усунення недоліків чи помилок монтажу.
Недолік тільки один: вища вартість.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2009, 09:11 #1018538   #18
YG
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
100% надійності не має жодна із монтажних сиcтем. Навіть залізо через деякий час протікає, бо ржавіє.
бачив пару раз вічні системи водопостачання, зроблені з нержавіючих труб, але вартість на даний момент такого водопроводу космічна

Додано через 2 хвилини
Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
В себе в майбутньому і далі буду робити все тільки металопластиком.
Водопровід то ще пів біди, а от систему опалення на рекомендвовано, але мені впринципі всеодно, робіть чим хочете. В себе вдома я ні металопластиком і поліпропіленом на робив

Востаннє редагував YG: 31.08.2009 о 09:11. Причина: Пізніше додано
YG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2009, 10:04 #1018585   #19
contras552
Banned
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від YG Переглянути допис
, а от систему опалення на рекомендвовано
Чому?
В мене, а також в кількох знайомих є система опалення з металопластику, і жодних проблем чи незручностей не виникає.
Так чому не рекомендовано?
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2009, 10:09 #1018589   #20
YG
Типово Відповідь: Водопостачання в будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Чому?
В мене, а також в кількох знайомих є система опалення з металопластику, і жодних проблем чи незручностей не виникає.
Так чому не рекомендовано?
з часом побачиш, я з тим працював колись тому і не рекомендую
YG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 10:25.