Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи > Кулінарія

Кулінарія Рецепти/поради/обговорення


Як коптимо вдома м"ясо ;)

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 06.04.2011, 11:17 #1619759   #21
kasatka
 
Аватар для kasatka
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від Armatura Переглянути допис
Вялим мясо разом кінцевог опродукту там немає потому шо було дуже смачне

по ідеї,це не є хамон)але якшо до пива,то піде
мені більше смакує прошутто крудо,італійська шинка яку вялять не менше 10 місяців.
kasatka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2011, 11:20 #1619762   #22
Armatura
 
Аватар для Armatura
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Ні це не хамон а білтонг і з хамоном воно нічого спільного немає) Готується воно з страусятини, говядини, оленини і т.п. Він не тільки до пива але і до вина червоного іде, можна експерементувати з способом маринування (спеціями) і виводити смак який подобаюється тобі
Armatura зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2011, 12:54 #1619843   #23
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від Armatura Переглянути допис
Є рецепт свинини але є вірогідність разазитися тріхомонелою вона ж вмирає при плюс сто сорока або при мінус двадцять, якщо є можливість помістити мясо при мінус 20 на 5 днів то дуже добре. Рецепт у мене є для свинини та я її не готував і рекомендувати не буду те що не попробував на собі)))




В мене зара сушится куряче мясо, як хочеш сфоткаю як воно виглядає

ага,давай фотку,інтересно
до фотки нижче:
мені більше подобається сам процес поїдання-розрізання хамону.Отако з цілої ноги кавалки собі крамсати.А тут бачу фотку,де вже нарізанні кусочки.Це так продається?такого ще не пробувала....
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2011, 13:08 #1619856   #24
Armatura
 
Аватар для Armatura
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Так хамон ріжется в магазині за побажанням клієнта)
Armatura зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2011, 13:19 #1619865   #25
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від Манюня Переглянути допис
і то всьо?від тебе?зарядившись позитивом і ентузіазмом в темі про приготування твоїх бульб,плову і м"яса,я жду на доклад приготування домашньої кобаси від тебеа тут всього 2 речення за два дні?
по темі:ху із селітра?
за мною не заржавіє )))
mZiG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2011, 13:43 #1619885   #26
kasatka
 
Аватар для kasatka
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від Armatura Переглянути допис
Так хамон ріжется в магазині за побажанням клієнта)

хамон,як і любе інше вялене мясо,не буде на 100% передавати свого смаку,якшо його не нарізати супер тоненько.це правда жізні!
kasatka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2011, 18:36 #1620067   #27
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від mZiG Переглянути допис
за мною не заржавіє )))

умоляю,тільки хоча б за тиждень до Паски)))))

Додано через 1 хвилину
Цитата:
Допис від kasatka Переглянути допис
хамон,як і любе інше вялене мясо,не буде на 100% передавати свого смаку,якшо його не нарізати супер тоненько.це правда жізні!
мммм...а сам процесссс....тако ріжеш,дивишся,шоб світилось,там собі шось попиваєш...шо правда,то правда))))

Востаннє редагував Манюня: 06.04.2011 о 18:36. Причина: Пізніше додано
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2011, 12:48 #1622218   #28
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Як і обіцяв…

"Прошу, проходьте, сідайте ближче ... Тісніше, ближче один до одного, місця ж мало... Не чужі ж, нє... А ви чого там стоїте? Це я Вам, Вам... Так так, панi Манюня... І Ви , пане... як Вас там... Ну Ви ж із Данецка, так? Тож я до Вас... Тут зовсім інша гілка, тут не сварятся... Тут насолоджуються...
Ну що, всі зібрались? Тоді починаємо."

Сьогодні 9 квітня, за дві неділі свєта, якраз добрий час, щоб розпочати недільний марафон під назвою «Мєсо мейд ін коптілка». Зазвичай ми коптимо кобасу, шинку/полядвицю і бочок.

Весь процес за «дідовим» рецептом можна поділити на три етапи, які можуть бути пропущені … але ефект не той )
1. Соління. Саме соління. Бо без нього м'ясо не пройде так добре, не віддасть лишню вологу… і взагалі… так дідо робить )
2. Маринування. Ну тут все зрозуміло….
3. Коптіння….

З самого ранку десь 8,00 я вже був на ринку в одної «цьоці», яка мені діловито провела екскурсію по «колегам» де є «файне і правдиве мєсо , без хімікатів і всякого гівна»… Придбав 1,5 говядини , 1,5 свинини «яблука», 2 кг полядвиці ну і бочка з 1,5….. салоби ще здалось…але ще є в холодильнику від Різдва )))
Притагранили то все до хати і впрельод на «розділку»… пліви, «флєки» …. В мусор…
Відділяємо кавалки на шинку…. гуляш пригодиться до ковбаси.
Кишки.
Натягуєм «гондом» на кран і почучуть пускаєм воду полощимо..і в банку, полощимо і в банку… на півлітри дві ложки солі (ропа) і одну оцту….заливаєм під зав’язок і в холодильник. Жінка хтиво посміхається збоку і щипає за філейку ))) Кажу, нюхни, тикаю банку з кишками...засіб діє витризвляюче.... жінки на кухні не стало ...


Ковбаса.
Берем 1:1:0,25 яловичина:свинина:сало (пропорції різні хто як любить)... Нарізаємо кусочками 20-40 грам… сало малими кубиками…. Змішуєм і солимо (шарм яса мосипали гідно сіллю далі знов шар, знову сіль …пересолити не боїмось..потім вимочимо або корегуємо)… перемішуємо то все і на день в прохолодне місце…балкон…але за 2-3 год, відливаєм надлишок води і перемішуємо.

Шинка.
Процес аналогічний. На 1кг десь столову ложку цукру посипаємо кожну шинку і робимо шубу з солі (забув сіль камяна не йодована…все решта зло). Без втирання.
Бочок.
Робимо суміш на 1 кг — 40 г солі,8-10 г спецій: чорний свіжозмелений перець, мускатний горіх, лавровий листок і чого душа побажає… є взагалі готові суміші від «Мрія» «для копченя сала»).

Далі ложимо його шкірокою до низу і ставимо дощечку/миску зверху і вагу… ну десь літровий слоїк. Сало так буде стояти до самої коптильні… час від часу потрібно зливати надлишок води і міняти місцями якщо його багато.
Я то діло вирішив так. Поливане відро. На дно перевернута миска, щоб був рівень і вода мала де діватись..далі сало,

знову тарілка і виклав шинку.

Перший день марафону закінчений.
Анонс на другий . Приготування фаршу для ковбаси, злив надлишку води з бочку і шинок.

Востаннє редагував mZiG: 09.04.2011 о 13:00.
mZiG зараз поза форумом  
Подякували 4:
deukbr (06.04.2012), Манюня (09.04.2011), Lolka (16.04.2011), Romko_7 (12.04.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2011, 12:57 #1622225   #29
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

mZiG,дякую!)))
Ми вже тоже в процесі.Кров"янка готова,сьогодні салтісон,десь за пару деньків будемо вудити то всьо,шо в тебе на картинках))))
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2011, 13:06 #1622233   #30
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від Манюня Переглянути допис
mZiG,дякую!)))
Ми вже тоже в процесі.Кров"янка готова,сьогодні салтісон,десь за пару деньків будемо вудити то всьо,шо в тебе на картинках))))
ну кагбе по техпроцесу то все займе тиждень
1-2 соління, 2-3 витримка фаршу формування ковбаси, 1-2 дні сушка ковбаси перед вуджарнею.
Для шинки. 2-3 соління. 3-4 витримка в маринаді, 1 день сушка.
Бочок тиждень в маринаді і солі.
mZiG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2011, 13:22 #1622243   #31
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від mZiG Переглянути допис
ну кагбе по техпроцесу то все займе тиждень
1-2 соління, 2-3 витримка фаршу формування ковбаси, 1-2 дні сушка ковбаси перед вуджарнею.
Для шинки. 2-3 соління. 3-4 витримка в маринаді, 1 день сушка.
Бочок тиждень в маринаді і солі.
2. Маринування. Ну тут все зрозуміло….


мені нє.Можна, "для особо одаренных"?
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2011, 14:59 #1622322   #32
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Завтра....
mZiG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.04.2011, 08:34 #1624719   #33
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Цитата:
Допис від mZiG Переглянути допис
Завтра....
mZiG)))))йошкін твій кот)))))де маринад?я сьогодні засолюю мяско,не дай боже закінчиться трафік в мене і я не побачу твого маринаду,шо буду робити на пів шляху з ковбасятиною?????
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.04.2011, 14:47 #1625083   #34
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Знач маринади.....
Шинка і шматки мяса....ух які солоні)))))
Для шинки.
Варимо маринадний розсіл: на 5 л води — 300 г солі, 50 г цукру, 2-4 лаврових листка, 6-10 горошин духмяного перцю . Прокип’ятити 10-15 хв, охолодити. Солону шинку, промили від надлишку солі та кладемо в емальовану каструлю, заливаємо розсолом. Витягувати за день до коптільні (4-10 днів може маринуватись....).
Після цього, м’ясо добре промиваємо, СУШИМО, паперовим рушником.....посипаємо духмяним і чорним перцем, шпигуємо часником (можна — часником і салом). І в жарівню )))

Ковбаса.
Солону яловичину і свинину промиваємо від надлишку солі, 2-3 рази мелемо на м’ясорубці (грубій), цукор, мелені прянощі, спирт або коньяк, досолити, якщо треба, і ретельно вимішувати, щоб маса стала в’язкою.
Коника десь 20г на 1 кг фаршу, цукор 2-3 г...
Фарш ковбасимо довго і нудно.... ДОдаєм спеції.... якщо думаєте про часник.... тоді його роздушуєм ножем, нарізаєм дрібно і висипаємо в стакан з коником, щоб вбити всі цікаві процеси.... а то все звурдиться... і аж тожі в фарш
Підготовлену масу викласти в широку ємність 10-12 см і тримати в холодному і темному місці 2-3 дні (балкон самий раз зараз, накрити марлею)...
Пробувати на солоність раджу методом "котлетка на пательні"...розбавляючи невеликою кількістю свіжого фаршу. Фарш має бути чуть солонішим. І в цьому випадку приготування не останнє місце грає чистота процесу..щоб мясоне запліснявіло.

Є варіанти коли не хоч бавитись...набивати одразу в кишку... і в морозілку.... але тоді мясо беде не таким просушеним.... а так вийде, як колись в бабусі в "пєцу"

Ми ж вчора не витримали, набили ковбасу і одразу в духовку підвісили і спекли.... грішники мля )

НУ і після тих 2-3 днів набити в кишку і підвісивши в темному прохолодному місці.... ще почекати 1-3 дні..в кого, як вийде... щоб ковбаса стала сухою.

Востаннє редагував mZiG: 12.04.2011 о 14:56.
mZiG зараз поза форумом  
Подякували 2:
deukbr (06.04.2012), Манюня (12.04.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.04.2011, 14:57 #1625092   #35
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

А які спеції даєш в кобасу?
кобасу витримаємо в маринаді,як положено,бо поки грішимо кров"янкою і салтісоном+сальце)
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.04.2011, 08:28 #1625672   #36
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Перець свіжомелений, "лаврову пудру", коли тмін, коли гірчицю.... коли всьо що попаде підруку ))))
mZiG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.04.2011, 20:34 #1626396   #37
Vlodko
 
Аватар для Vlodko
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Сьогодні засолив мясо, завтра залию маринадом і підкінець наступного тижня в вуджарку)))
Vlodko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2011, 21:31 #1628367   #38
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

Сьогодні з мясного фаршу зняв "скоринку"... і начинив ковбаси, шинку перетягнув ниткою...і то все на ніч сохнути/втрамбовуватись.... завтра вуджарня )))
mZiG зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2011, 22:48 #1628430   #39
freeman
 
Аватар для freeman
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

то чьо, заходити випадково в хості? %)
freeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.04.2011, 00:07 #1628493   #40
Fredi
 
Аватар для Fredi
Типово Відповідь: Як коптимо вдома м"ясо ;)

жесть тема
Fredi зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 16:38.