Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Авто / мото / вело > Авто


Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 08.08.2019, 23:42 #2764375   #541
vanco2
 
Аватар для vanco2
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
АЕС не може змінювати виробіток. Тобто на АЕС якщо вивели енергоблок на 1 ГВт - то він генерує цей гігават 24/7 365 днів на рік.
ТЕС можна розкочегарити порівняно швидко, тому ситуація виглядає так: сонячні станції сумарно зараз генерують десь 2 ГВт, електромережі розраховують на цю потужність і шукають під неї споживачів, бо електроенергію неможливо виготовляти "на склад" (без допомоги Маска). Тобто баланс порахований з врахуванням тієї кількості, яку потенційно можуть згенерувати "соняшники". Якщо ж погода підвела і сонячна не видає те що повинна - запускають ТЕС і вона додає нестачу.
якось так.
трохи далеко від того ідеалу, який малюють, коли про екологічно чисту енергію щебечуть?

Додано через 10 хвилин
і да - пікове споживання припадає не на день, а на період приблизно кінця робочого дня. коли народ масово врубує дома чайники, обігрівачі, кондиціонери, мікрохвильовки... Можеш поцікавитись тритарифним обліком - там є поняття піку, коли енергія коштує на 50% дорожче ніж днем. Таких піків 2: це десь період з 6 до 9 вечора і ще один період вранці. соняшники в цей час ніфіга не генерують практично.
Зате є інша цікава сторона медальки.
де в нас будуються соняшники? переважно на периферії, де землі багато і її простіше взяти в оренду. а це в основному села,де нема виробництв і споживання.
І от власник вклав бабло, сонце світить, споживання нема і лічильник не крутить. Що вони роблять? а піднімають напругу на виході сонячної станції. Ну курс фізики: Потужність це напруга помножена на струм. Найпростіший спосіб підняти потужність і запустити лічильник - підняти напругу.
В результаті на шинах підстанції 11-11.5 кіловольт замість 10, а в розетках у людей доходить до 250 а то і вище. Горить техніка, люди скаржаться - а всім пох, бо соняшники будуються не простими людьми, хер ти їм що зробиш
там вкладаються десятки а то і сотні мільйонів євро.

Тебе послухати то є тілки ТЕС, АЕС і соняшні

По перше є ще відтові електростанції, є ГЕС - це з поширеного, а є ще екзотичні - типу хвильові на побережжях, біогенерація (на смітті - так наприклад працює весь муніципальний транспорт в столиці швеції), геотермальні і т.д.

В США зараз ~60% генерації це газ і вугілля (приблизно порівно). ~20% це атомна енергетика, і ~20% це відновлювальні джерела (гідро, вітрова, і тільки на третьому місці від сонця, при чому від сонця ділиться на сонячні панелі і теплові - коли дзеркалами збирається сонце в одну точку і нагріває).

Ну і як тобі вже тут писали - спалювати газ на електростанції і заряджати електрокар для пересування набагато ефективніше ніж той самий газ спалювати в ДВС.

Тому шо ви тут з Сашою хочете доввести мені не зрозуміло

Ше почніть бурчати шо во, машини, машини, во люди ше на конях їздять
vanco2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2019, 14:41 #2764400   #542
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата:
Допис від vanco2 Переглянути допис
Тебе послухати то є тілки ТЕС, АЕС і соняшні

По перше є ще відтові електростанції, є ГЕС - це з поширеного, а є ще екзотичні - типу хвильові на побережжях, біогенерація (на смітті - так наприклад працює весь муніципальний транспорт в столиці швеції), геотермальні і т.д.
у нас в Україні зараз всерйоз можна розглядати тільки СЕС і ВЕС (вітряки). Ми за останній 2 роки поставили обладнання мабуть на 20 соняшниках і лиш 2 біогазові. Ну це щоб розуміти співвідношення.
За ГЕС наразі інформацією не володію, чи прийнятно для неї зупиняти і поновлювати генерацію. Не стикався поки впритул. Але не чув, щоб їх так використовували. Думаю це повязано з екологією і тим, що така робота потягне сильне коливання рівня ріки нижче ГЕС.

Додано через 1 хвилину
Цитата:
Допис від vanco2 Переглянути допис
Тому шо ви тут з Сашою хочете доввести мені не зрозуміло
я тобі нічого не доводжу. я просто показав тобі, що фотка досить посередньої СЕС - слабенький аргумент екологічності електроенергії.

Додано через 4 хвилини
Цитата:
Допис від pberit Переглянути допис
Ну в фільмі Чорнобиль кількість виробленої електроенергії змінювали, тому думаю трохи є можливість. Можливо не вільно коли хочеш але...
З потужністю СЕС ти понаписував якоїсь ахінеї. Якщо СЕС на 30кВт то вона на 30кВт піднявши напругу зменшиться струм і потужність не збільшиться.
ну по 1 - в тому ж серіалі показали, чим такі інгри закінчуються
а стосовно напруги і потужності - те що ти написав - стосується кола, де є тільки одне джерело напруги. і то не повністю, бо збільшивши напругу - ти збільшиш потужність двигуна, праски, чайника, жарівки - їх опір грубо не зміниться, а напруга зросте. струм це напруга поділена на опір, звідти можна вивести другу формулу потужності - квадрат напруги полідений на опір.
З фізики в школі скільки мав?
а в колах, де є кілька джерел напруги (генераторів) все куди складніше.

Додано через 2 хвилини
Я катаюсь на електровелику, на якому стоїть двіжок 36В 500 Вт. Але я живлю його від батареї 48 В. Вчора вижимаючи по максимуму вгору - спалив 15А запобіжник.
Зможеш порахувати потужність, яку я в нього вливав, що запобіжник не витримав?

Додано через 1 хвилину
Цитата:
Допис від vanco2 Переглянути допис
Ше почніть бурчати шо во, машини, машини, во люди ше на конях їздять
вот коні - то тру еколоджікал транспорт.

Додано через 16 секунд
нє, тру грін транспорт ))

Додано через 4 хвилини
Ну і раз вже в нас зайшла мова про другу сторону медальки зеленої енергетики - то хай вже і це буде тут:
https://life.pravda.com.ua/travel/2019/08/7/237794/

Додано через 2 години 54 хвилини
Щось так попри роботу згадав собі ту ідею, компенсовувати соняшники ГЕСами і так мені подумалось, що все впирається в реалізацію.
На ТЕС це просто - це ж по суті як двіжок - газ зменшив - генерація впала. А відкривати/закривати шлюзи на ГЕС - це зовсім інше питання.

Додано через 3 хвилини
генерація типового соняшника десь в закарпатті. схоже там сьоня мінлива хмарність

Востаннє редагував switch: 09.08.2019 о 14:41. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2019, 14:53 #2764415   #543
pberit
Домофонщик
 
Аватар для pberit
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
а стосовно напруги і потужності - те що ти написав - стосується кола, де є тільки одне джерело напруги. і то не повністю, бо збільшивши напругу - ти збільшиш потужність двигуна, праски, чайника, жарівки - їх опір грубо не зміниться, а напруга зросте. струм це напруга поділена на опір, звідти можна вивести другу формулу потужності - квадрат напруги полідений на опір.
З фізики в школі скільки мав?
а в колах, де є кілька джерел напруги (генераторів) все куди складніше.
Ти щось бігаєш між споживачем і джерелом. Так, якщо струм сталий, а збільшити напругу подану на споживач електроенергії то його потужність зросте - велосипед буде швидше їхати, ну або згорить двигун. Ми ж говорили про сонячні батареї? Вони виробляють, наприклад 30кВТ при хорошому освітлені і ти хочеш збільшити їх потужність тупо піднявши напругу? Закон збереження енергії не вчив? Поступає певної потужності сонячне випромінення, СЕС перетворює його в електроенергію. Не подавши більшої потужності освітлення як ти вирішив збільшити їх потужність? Не вийде так. І тут одне джерело напруги - твоя СЕС і твій лічильник, все. Потужність не виросте за рахунок збільшення напруги.

Додано через 2 хвилини
Цитата
Допис від switch Переглянути допис
Додано через 3 хвилини
генерація типового соняшника десь в закарпатті. схоже там сьоня мінлива хмарність
Десь хмаринка надійшла - генерація впала, десь відійшла - виросла. Якби всю планету загатити ними генерація би була досить сталою.

Востаннє редагував pberit: 09.08.2019 о 14:53. Причина: Пізніше додано
pberit зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 09.08.2019, 15:47 #2764419   #544
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Та.... розкажи мені про закони збереження енергії
я інженер електронік по освіті і працюю майже по спеціальності. і з фізики на олімпіади їздив. будем сперечатись далі чи повіриш на слово?
питання не в тому, щоб сонячна видавала більше ніж може, питання що мережі не можуть прийняти від сонячної те, що вона може видати, нема такого споживання в тих районах, де вони будуються.
а щоб споживання в соняшника не знижувалось і лічильник крутився - окремі хитро зроблені піднімають напругу на виході.

Додано через 4 хвилини
я не знаю парвда про які ти соняшники говориш, бо я не про приватні, а про комерційні потужністю в 10 і більше мегаватів. хоча і в мене на вулиці в теребовлі після того, як по сусідству завелась приватна сонячна станція - напруга днем буває 240. це при тому, що якщо пригадуєш, взимку я писав, що напруга в мене дико просідає, взимку бувало до 150 В
ну в даному випадку мені це на руку - стабілізатор справляється, 250 В мені не страшно, зате є запас і я чайником сажу напругу з 240 до 220, а не як раніше було з 180 до 160
ну але не будем офтопити далі.
тут вроді про тачки. зара народ почне психувтаи.

Востаннє редагував switch: 09.08.2019 о 15:47. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2019, 16:15 #2764422   #545
vanco2
 
Аватар для vanco2
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
Та.... розкажи мені про закони збереження енергії
я інженер електронік по освіті і працюю майже по спеціальності. і з фізики на олімпіади їздив. будем сперечатись далі чи повіриш на слово?
питання не в тому, щоб сонячна видавала більше ніж може, питання що мережі не можуть прийняти від сонячної те, що вона може видати, нема такого споживання в тих районах, де вони будуються.
а щоб споживання в соняшника не знижувалось і лічильник крутився - окремі хитро зроблені піднімають напругу на виході.
Чувак, та з тим ніхто не сперечається.

Але збільшення кількості електрокарів якраз збільшує споживання + не буває одномоментний технологічний стрибок, все зазвичай відбувається поступово.

От коли тільки починались машини з ДВС - була та ж сама проблема, ні бензину ні самих машин для того щоб просто замінити коней і парові потяги - не було! Але поступово вирішувались як інфраструктурні так і технологічні проблеми - так буде і зараз.

+ маск робив свої електрокари на американський ринок не просто так А те що в нас держава пільгами підтримує теж напрям в тому ж русу - це добре. А що буде через років 5 ніхто не знає, вон маск купив максвел - які працюють з суперкондинсаторами, може вони зроблять якійсь нові батареї, або наростять випуск на існуючих технологіях. Наприклад в мене середнє споживання за день ~20-30 кіловат, батареї не ставлю на дах тільки через то що мої піки споживання якраз в час коли ті батареї не генерують. Павербанки від тесли треба аж 3 штуки в мому випадку і вони в дефіциті зараз. Але як тільки зявиться варіант хороших батарей - я відразу куплю їх і поставлю панелі на дах і стану пркатично незалежним від мережі. А незалежність від мережі будинків - це фактично енергетична революція

Додано через 3 хвилини
Цитата
Допис від switch Переглянути допис
вот коні - то тру еколоджікал транспорт.

Додано через 16 секунд
нє, тру грін транспорт ))
Ще одна популярна ілюзія - CO2 футпрінт коня на кілометр набагато більший ніж в будь-якої машини Насправді коні, корови(на мясо) і тд це не екологічно дуже, саме через то в США зараз є пару стартапів які працюють над вирощуванням штучного мяса.

Востаннє редагував vanco2: 09.08.2019 о 16:15. Причина: Пізніше додано
vanco2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2019, 19:44 #2764436   #546
хамід
Активний учасник
 
Аватар для хамід
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Взагалі не розумію суті суперечки...
Адже для виготовлення пального для ДВЗ потрібні немалі ресурси
та здоровезні нафтопереробні заводи і такий самий ресурс на нафто видобуток.
Себто можно зарахувати приблизний паритет на етапі появи енергоносія
чи то є вуглеводні чи то є електроенергія.
На сьогодні основна еко-перевага в електрокарах-відсутність димлячої трубки позаду.
хамід зараз поза форумом  
Подякував(ла):
roma22101987 (10.08.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2019, 20:26 #2764448   #547
idcomsomnom
Старожил
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата Взагалі не розумію суті суперечки...
просто вибори пройшли, політичне загострення- закінчується у людей, от і повертаються у русло
idcomsomnom зараз поза форумом  
Подякував(ла):
roma22101987 (10.08.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2019, 14:21 #2764490   #548
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Електромобілі на Україні будуть мати свої номери. Зелені.
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2019, 19:16 #2764516   #549
Kokorakatan
Активний учасник
 
Аватар для Kokorakatan
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Обман століття: електрокари виявилися шкідливішими за дизельні авто
Http://mashyna.com.ua/auto/43889/amp
Kokorakatan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2019, 19:44 #2764522   #550
хамід
Активний учасник
 
Аватар для хамід
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата:
Допис від Kokorakatan Переглянути допис
Обман століття:
Шо,серйозно ?
Сам професор Крістоф Бухалов ?)
хамід зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2019, 20:23 #2764527   #551
vanco2
 
Аватар для vanco2
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата:
Допис від Kokorakatan Переглянути допис
Обман століття: електрокари виявилися шкідливішими за дизельні авто
Http://mashyna.com.ua/auto/43889/amp
Це той випадок коли ти "віриш" написаному зармість логічно і критично подумати

1. Так виробництво батарей створює викиди, але воно одноразове.
2. Дизельні мають такий низький рівень викидів (які все одно токсичні, тут не тільки СО2 проблема), бо в них використовуються дорогі і технологічно складні фільтри, які теж потребують виробництва, заміни і обслуговування.
3. Чогось порівнюються викили під час ВИРОБНИЦТВА тесли і ЕКСПЛУАТАЦІЇ дизеля, а дизель виробляти що не треба?
4. Прізвище і джерела тед доставили - посилатись як джерело само на себе це ноухау, а от "Обман століття" в заголовку це старий всім відомий клікбейт для хомяків.
vanco2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.10.2019, 15:57 #2769582   #552
qazwsx321
Гуру І
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

кляті москалі

Рынок электромобилей споткнулся: экоавто не едут без субсидий.
Электромобили столкнулись с первым серьезным испытанием в новейшей истории – пересмотром крупнейшими странами мер поддержки этого сектора автомобилестроения. Итог встречи с суровой реальностью оказался неутешительным: в середине текущего года объем продаж электромобилей впервые за долгие годы сократился. Этот факт ставит под большое сомнение адекватность многочисленных прогнозов, пророчащих данному виду транспорта глобальное доминирование и победу над традиционным энергетическим укладом.

Рынок электромобилей долгое время оставался одним из островков спокойствия на фоне бушующей драмы падений, снижений и сокращений мирового авторынка. По данным Мирового энергетического агентства (МЭА), к началу текущего года он вырос почти на 2 млн единиц с 3,15 млн до 5,12 млн. Этот рост, по старой доброй традиции, обеспечил все тот же Китай, оставив далеко позади США и Европу.

Из 2 млн проданных в 2018 г. электромобилей 1,1 млн были реализованы в КНР. Общее их количество в этой стране достигло 2,3 млн. Для сравнения, электрический автопарк Европы составляет 1,2 млн, США – 1,1 млн. При этом, по данным "Синьхуа", объем производства автомобилей "на новых источниках энергии" в Китае по итогам прошлого года составил 1,5 млн единиц. Таким образом, этот сектор автопроизводства является еще и экспортно ориентированным. Китайские электромобили можно встретить и в США, и в Европе.
Разумеется, все эти успехи были бы немыслимы без государственной поддержки – как прямой, так и косвенной. Прямая поддержка включает различного рода субсидии и льготы, а также прямые денежные компенсации за покупку электромобиля. Подобное практикуется и в Европе, и в США. Косвенные меры поддержки включают в себя ужесточение экологических норм. Кнут и пряник. За прошедшее время в Евросоюзе начали действовать строгие стандарты экономии топлива для легковых и грузовых автомобилей, а также Директива о "чистых" транспортных средствах. Она предусматривает государственные закупки электрических автобусов.

Китай в свою очередь ввел ограничение инвестиций в новые заводы по производству автомобилей с ДВС. Так, по сообщению агентства "Синьхуа", создающиеся предприятия должны иметь производственную мощность не менее 100 тыс. автомобилей в год. Контроль за расширением производственных мощностей планируется ужесточить. Также в стране в очередной раз повышаются требования к качеству моторных топлив.

Собственно, нельзя сказать, что принимаемые меры направлены исключительно на поддержку электромобилей. Они решают целый комплекс задач, который, кроме прочего, включает в себя "борьбу за голубое небо", то есть улучшение экологической обстановки в крупных городах и модернизацию существующих производств.

К мерам, стимулирующим китайских автопроизводителей развивать свои заводы, можно отнести новую политику субсидирования автомобилей на "новых источниках энергии". Раз они достигли нужного количества, то наступила пора поработать над качеством. Из-под действия государственных субсидий были выведены электромобили, которые обладают запасом дальности хода менее 150 км (на одном заряде). При этом произошла довольно жесткая дифференциация тех, кто может претендовать на субсидии. Минимальную поддержку получают электромобили, которые могут пробежать от 150 км до 300 км. Максимальную – электротранспорт, обладающий запасом хода свыше 300 км. Но общий размер субсидий был урезан более чем наполовину. Изменились и требования к плотности энергии в аккумуляторе: они были повышены с 90 Вт‧ч на 1 кг до 105 Вт‧ч на 1 кг.

В 2018 г. руководство КНР озвучило планы нарастить производство транспорта на "новых источниках энергии" к 2020 г. до 2 млн в год. Новые меры, угнетающе подействовавшие на традиционный автотранспорт, действительно дали результат. Во всяком случае так казалось в первом полугодии. К примеру, один из крупнейших производителей электротранспорта в мире, китайская компания BYD, за первые шесть месяцев 2019 г. отчиталась об увеличении чистой прибыли от реализации автомобилей "на новых источниках энергии" в три раза (на 203,6% в годовом выражении).


Фото: Pixabay

Пока продажи традиционных автомобилей падали в течение первых двух кварталов на 12,4% до 12,3 млн, реализация электромобилей на китайском рынке росла – на 49,6% до 617 тыс., из них 145,6 тыс. – BYD. За тот же период на 42% подскочили и продажи в Европе. Метод кнута и пряника давал свои богатые плоды. И вдруг что-то пошло не так. Рынок споткнулся.
Всё так же автопроизводители заявляют о стремлении электрифицировать предлагаемые ими транспортные средства. Столь же интенсивно растут инвестиции в производство аккумуляторов (особенно в Китае и Европе), но внезапно стабильно развивавшийся сектор дал сбой.

В июле впервые за долгие годы произошел спад продаж электромобилей. Причина произошедшего – изменение правил субсидирования, которые ранее были приняты в Китае. В июле продажи электромобилей сократились на 4,7% в годовом выражении до 80 тыс. единиц. В августе ситуация усугубилась – снижение составило 15,8%. Китайская ассоциация автопроизводителей даже была вынуждена скорректировать прогноз роста продаж по итогам года с 1,6 млн до 1,5 млн. Полагаем, что это не последняя корректировка.

Примерно три года назад мы высказывали предположение, что отмена (или сокращение) льгот повлечет за собой схлопывание рынка электромобилей. Два года назад подходящие примеры подали сразу две страны – Нидерланды и Дания. Стоило им урезать льготы, как электромобильный рынок моментально отозвался существенным провалом. Иронично, но подобная история в то же время произошла в одном из регионов Китая – Гонконге. Местные власти пересмотрели порядок предоставления льготы, касающейся налога на регистрацию транспортного средства. Теперь лишь $12,5 тыс. из стоимости электромобиля не облагались налогом. Благодаря этому нововведению продажи, мягко скажем, недешевой Tesla Model S упали с почти 3 тыс. до нуля. Урок не был усвоен.
Кстати, Tesla Inc. объявила о том, что в октябре 2019 г. завод компании в Китае начнет выпускать продукцию. Крайне своевременно, как и все, что делает Tesla и ее одиозный руководитель. Очевидно, что предприятие в текущих условиях моментально начнет приносить прибыль. Все это, безусловно, ирония, ведь Tesla безнадежно убыточна. Так, в прошлом году убыток составил $976 млн, а во II квартале 2019 г. – $408 млн. Впрочем, сложности могут настигнуть не одну Tesla Inc., но и успешные компании. Ведь вслед за китайским начало штормить и мировой рынок электромобилей. В июле продажи этого вида транспорта сократились на 14% до 128 тыс. единиц. Свою лепту в общее падение внесли и Соединенные Штаты.
Важно, что сегодня утверждение о паритете стоимости владения электрическим и традиционным транспортом содержит массу оговорок. К примеру, при оценке стоимости владения многие эксперты смело учитывают субсидии на покупку электротранспорта и различные налоговые льготы. Получается весьма выгодно.

В целом такую логику понять можно: да, льготы сейчас необходимы, но в будущем от них можно отказаться, так как научно-технический прогресс сделает электромобили более конкурентоспособными, чем транспорт с ДВС. Однако эта логика, как нам представляется, порождена той самой ослепленностью будущим. Исследователям просто хочется, чтобы было именно так. Поэтому они редко задаются вопросом: а что если научно-технический прогресс не справится? Все прогнозы о снижении цен на электромобили благодаря удешевлению аккумуляторов игнорируют простой факт: удешевление батарей, которое мы наблюдали в 2010-х гг., никак не сказалось на стоимости электромобилей.

Насколько подешевели такие старожилы рынка, как Renault ZOE, Nissan Leaf и Tesla Model S? А ведь батареи составляют порядка 60% себестоимости электромобиля. И, что особо интересно, из исследования в исследование, как навязчивая мантра, переходит тезис об эффекте масштаба, то есть о снижении цены при росте объемов производства. Но ведь с 2010 г. объемы производства вышеупомянутых моделей выросли кратно. И вот парадокс: производство растет, аккумуляторы дешевеют, а электромобили – нет. Но если ни прогресс аккумуляторных батарей, ни эффект масштаба не работают на снижение цен сегодня, почему кто-то считает, что они начнут работать завтра или через 20 лет?

А если эти факторы удешевления электромобилей демонстрируют свою бесполезность сегодня, то успеет ли вырасти конкурентоспособность этого вида транспорта, к моменту когда даже крупнейшие экономики мира уже не смогут потянуть "электрические" льготы? А ведь этот момент уже настает, о чем красноречиво свидетельствует пример Китая.

Додано через 13 хвилин
Цитата:
Допис від vanco2 Переглянути допис
Насправді коні, корови(на мясо) і тд це не екологічно дуже, саме через то в США зараз є пару стартапів які працюють над вирощуванням штучного мяса.
чекаєм коли це нам будуть втирати, твої діти мутанти

Востаннє редагував qazwsx321: 27.10.2019 о 15:57. Причина: Пізніше додано
qazwsx321 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.11.2019, 20:20 #2769988   #553
Стечкин
 
Аватар для Стечкин
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

в якості преамбули - вважаю будь-яке авто інвалідною коляскою і забавою дегенератів - півжиття збирати гроші на ту автівку, жобись вона успішно вкорочувала ту другу половину життя, шо ще залишилася

але електромобіль таки краща інвалідка ніж з двс
просто тому що принципово відмінний в кращий бік

практично всі провідні автоконцерни на поточний момент заворушилися робити електромобілі просто тому шо за ними майбутнє і як не встиг то запізнився
для прикладу перші мобільні телефони, цифрові камери, монітори на рідких кристалах і тп були дуже дорогі і недосконали - а тепер шо?
найслабшим компонентом ел-я є акумулятор, і вже існує купа розробок типа повного заряду за кілька хвилин, запасу ходу на пару тис км і до міліону циклів заряд\розряд
а ще додати що багато країн на державному рівні підтримують виобництво\придбання електроавто - ті самі німці

так шо готуємось - років за 10 авто з двс будуть просто викидати на смітник, як колись відеомагнітофони викидали )


щоправда Україна успішно стоїть на шляху деіндустріалізації - згадати той самий ЗАЗ
Таврія і Славута були досить досконалими конструктивно, а основний їх негатив був у низький якості
що і використали шевроле і деу, які цілком свідомо знищили нашого автовиробника
Стечкин зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.11.2019, 20:36 #2769990   #554
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Все-таки, це палка із двома кінцями. Чого вартує виготовлення батареї для автівки, ну і потім її утилізація На даний момент, для мене екологічність електроавтомобіля - спірне питання.
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.11.2019, 21:50 #2769992   #555
Стечкин
 
Аватар для Стечкин
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
Все-таки, це палка із двома кінцями. Чого вартує виготовлення батареї для автівки, ну і потім її утилізація На даний момент, для мене екологічність електроавтомобіля - спірне питання.
таки повторюся - на поточний момент нема хороших акумів і технологій їх виробництва
але нагадаю шо перший процесор до компа був в міліард раз повільніший, але коштував не дешевше сучасного )

Додано через 1 годину 0 хвилин
лише одна новина:

Magna International, один из крупнейших в мире производителей автокомпонентов, получил грант от Министерства энергетики США на разработку электромотора следующего поколения, предназначенного для электромобилей. Проект реализуется совместно с Illinois Institute of Technology*(Иллинойс) и*University of Wisconsin-Madison (Висконсин).

По техзаданию новый мотор должен в 8 раз превосходить существующие аналоги по удельной мощности (соотношение мощности к массе) и при этом быть на 50% дешевле. Снижения себестоимости достигнут за счет отказа от применения постоянных магнитов из редкоземельных металлов. Максимальная мощность перспективного мотора составит 125 кВт (170 л.с.).

«Снижение зависимости от редкоземельных магнитов решает две основные проблемы, мешающие ускорению электрификации, — это источники поставок сырья и высокая себестоимость», — приводит слова директора Magna по технологиям Суоми Котагири пресс-служба компании.

Помимо электромотора проект предполагает разработку трансмиссии и инвертора специально под него. То есть результатом работ станет полностью готовое решение по электрическому приводу. Содержание проекта (project scope) включит новые материалы, систему охлаждения, технологию обмотки, имитационные модели, техники контроля и оптимизации конструкции. Отдельно подчеркивается, что мотор будет изначально разрабатываться под стандарты, применяемые в автопроме. Контроль себестоимости изделия планируют осуществлять на всех этапах разработки. Электромотор представят заказчику, то есть Минэнерго США, в 2021 году.

Добавим, что отказу от постоянных магнитов из редкоземельных металлов американцы придают стратегическое значение. Разработка альтернативных решений началась еще в 2011 году, ее курирует подразделение Минэнерго США — Агентство передовых исследований в области энергетики (ARPA-E).



Читать полностью: https://news.drom.ru/Magna-72371.html

Востаннє редагував Стечкин: 05.11.2019 о 21:50. Причина: Пізніше додано
Стечкин зараз поза форумом  
Подякував(ла):
vanco2 (07.11.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2019, 19:35 #2770052   #556
vanco2
 
Аватар для vanco2
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата:
Допис від Стечкин Переглянути допис
в якості преамбули - вважаю будь-яке авто інвалідною коляскою і забавою дегенератів - півжиття збирати гроші на ту автівку, жобись вона успішно вкорочувала ту другу половину життя, шо ще залишилася
Не треба всіх міряти під свої стандарти. Теж вважаю що людять які пів життя збирають на автомобіль він нафіг не нужон, і навіть протипоказаний. Автомобіль має бути доступний, тобто ціна авто має бути не більше 10-50% річного заробітку і тоді пів життя не тре збирати, і автомобіль обслуговувати і експлуатувати буде не в тягу. Але це треба досягати не здешевленням авто, а збільшенням заробітку.

Ну і на рахунок "гроблення" другої половини життя - чувак, дехто гробить життя тим що пє спиртного забагато, дехто тим шо тупо жере задофіга. Так що тут не в автомобілі проблема, а в тому хто його експлуатує.


Цитата:
Допис від Стечкин Переглянути допис
але електромобіль таки краща інвалідка ніж з двс
просто тому що принципово відмінний в кращий бік

практично всі провідні автоконцерни на поточний момент заворушилися робити електромобілі просто тому шо за ними майбутнє і як не встиг то запізнився
для прикладу перші мобільні телефони, цифрові камери, монітори на рідких кристалах і тп були дуже дорогі і недосконали - а тепер шо?
найслабшим компонентом ел-я є акумулятор, і вже існує купа розробок типа повного заряду за кілька хвилин, запасу ходу на пару тис км і до міліону циклів заряд\розряд
а ще додати що багато країн на державному рівні підтримують виобництво\придбання електроавто - ті самі німці

так шо готуємось - років за 10 авто з двс будуть просто викидати на смітник, як колись відеомагнітофони викидали )


щоправда Україна успішно стоїть на шляху деіндустріалізації - згадати той самий ЗАЗ
Таврія і Славута були досить досконалими конструктивно, а основний їх негатив був у низький якості
що і використали шевроле і деу, які цілком свідомо знищили нашого автовиробника
Тут погоджуюсь на 99%.

Додано через 3 хвилини
Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
Все-таки, це палка із двома кінцями. Чого вартує виготовлення батареї для автівки, ну і потім її утилізація На даний момент, для мене екологічність електроавтомобіля - спірне питання.
Виготовлення так, а утилізація - ні, бо батареє переробляються і з них виготовляють інші батареї. А з розвитком технологій (обіцяють використовувати не літій а взагалі шось типу пластику) це взагалі не буде такою проблемою.

Востаннє редагував vanco2: 07.11.2019 о 19:35. Причина: Пізніше додано
vanco2 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Minato (07.11.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2019, 21:41 #2770057   #557
Стечкин
 
Аватар для Стечкин
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

саме батарея є найслабшим місцем електромоюбіля
але прогрес в світі не стоїть на місці і сучасні розробки досить оптимістичні
перші мали запас ходу 100 км, нині вже в продажу 300-500 км
довезти власну сраку на роботу-додому, на вихідні на дачу явно вистачає
навіть білоруси вже випускають власні елекромобілі, а ми свій ЗАЗ успішно просрали - наш рагуль точно знає шо треба на майдані скакати, а не на заводі працювати...
а ще був ЛуАЗ - хтось памятає?
а китайці під керивництвом своєї компартії як гарячі пиріжки ліплять реально доступні електромобілі - $2000 при їх середній зп $800, 5-дверний, швидкість до 60км\год, запас хода 100 км - якого тобі ще тре іздити по місту ??
а наші кажуть - доки доїде до нас, вже буде втричі дорожче
а чому свої не випускати?
в мене знайомий мав Таврію - двигун український, 4.6 л\100 км - але ж якість - натиснув перемикач - той відломався, відчинив дверку - витягнув ручку...

таки мабуть в України один шлях - незабаром всі їздитимо на Теслах

Востаннє редагував Стечкин: 07.11.2019 о 23:29.
Стечкин зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.11.2019, 09:13 #2770060   #558
qazwsx321
Гуру І
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата:
Допис від Стечкин Переглянути допис

практично всі провідні автоконцерни на поточний момент заворушилися робити електромобілі просто тому шо за ними майбутнє і як не встиг то запізнився
автомобільні, а також, концерни які виготовляють поїзди, кораблі , велосипеди, мотоцикли, заворушились по виготовлені двигунів на водні , а концерни, які виготовляють балістичні ракети, так це вже роблять більше 50 років ... 1 кг водню по виділенню енергії заміняє 3 кг бензину, а вихлоп водяна пара ... кстаті, технологія досить проста для людини з інженерною освітою, яка шарить у фізиці і хімії, в блокадному Ленінграді більше 400 полуторок було переведено на водень, коли був дефіцит бензину, а в 70-х коли потрібно було збивати бабло на продажі нафти і газу її поховали

Додано через 13 хвилин
Цитата:
Допис від Стечкин Переглянути допис
а ще додати що багато країн на державному рівні підтримують виобництво\придбання електроавто
у древньому Єгипті на державному рівні підтримували виробництво пірамід, а у Вавілоні вежі , субсидії не сучасне ноу-хау, але це не дало можливості уникнути тим країнам війни , яка ці всі старання знищила, помноживши на нуль ... сучасні спецслужби різних країн, готують на вирубування електропостачання під час війни у першу чергу, а армію возитемеш на ослах ?

Додано через 13 хвилин
Цитата:
Допис від Стечкин Переглянути допис
саме батарея є найслабшим місцем електромоюбіля
але прогрес в світі не стоїть на місці і сучасні розробки досить оптимістичні
перші мали запас ходу 100 км, нині вже в продажу 300-500 км
довезти власну сраку на роботу-додому, на вихідні на дачу явно вистачає

таки мабуть в України один шлях - незабаром всі їздитимо на Теслах
у нас не Флорида чи Каліфорнія, щоб Тесла завелась у -25- -35 С, потрібен ще опалювальний гараж , один дома, один на роботі, а то з роботи йтимеш пішки , а у Тернопільській обл. 80 років тому фіксувався - 44 С , а з ДВЗ акум можна погріти і в квартирі

Востаннє редагував qazwsx321: 08.11.2019 о 09:19. Причина: Пізніше додано
qazwsx321 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.11.2019, 09:28 #2770064   #559
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата
Допис від qazwsx321 Переглянути допис
у нас не Флорида чи Каліфорнія, щоб Тесла завелась у -25- -35 С, потрібен ще опалювальний гараж , один дома, один на роботі, а то з роботи йтимеш пішки , а у Тернопільській обл. 80 років тому фіксувався - 44 С , а з ДВЗ акум можна погріти і в квартирі
Зате водневий електролізер буде нормально працювати при таких температурах )))))

Цитата автомобільні, а також, концерни які виготовляють поїзди, кораблі , велосипеди, мотоцикли, заворушились по виготовлені двигунів на водні , а концерни, які виготовляють балістичні ракети, так це вже роблять більше 50 років ... 1 кг водню по виділенню енергії заміняє 3 кг бензину, а вихлоп водяна пара ... кстаті, технологія досить проста для людини з інженерною освітою, яка шарить у фізиці і хімії, в блокадному Ленінграді більше 400 полуторок було переведено на водень, коли був дефіцит бензину, а в 70-х коли потрібно було збивати бабло на продажі нафти і газу її поховали
aleko2007 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.11.2019, 09:38 #2770065   #560
qazwsx321
Гуру І
Типово Відповідь: Електроавтомобіль. Усі За та Проти на сьогоднішній день .

Цитата:
Допис від Стечкин Переглянути допис

Добавим, что отказу от постоянных магнитов из редкоземельных металлов американцы придают стратегическое значение. Разработка альтернативных решений началась еще в 2011 году, ее курирует подразделение Минэнерго США — Агентство передовых исследований в области энергетики (ARPA-E).
тому що Китай контролює 93 чи 97 % світового виробництва рідкоземельних металів

Додано через 9 хвилин
Цитата:
Допис від aleko2007 Переглянути допис
Зате водневий електролізер буде нормально працювати при таких температурах )))))
"льогкім двіженієм рукі", переключаєш на бензобак

Востаннє редагував qazwsx321: 08.11.2019 о 09:38. Причина: Пізніше додано
qazwsx321 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 01:10.