Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Мобільний та радіозв'язок


Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 27.04.2019, 13:08 #2756914   #1
Martin
Активний учасник
 
Аватар для Martin
Типово Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Салют!
Так вже повелося, що прогрес не зупинити і якщо ми з коней пересідали на авто, двигуни внутрішнього згорання приходили на заміну паровим, то тепер темпи зросли. Електроніка здається вже всюди де тільки можна і часами, дивлячись відоси, де люди залипші в смартфон падають в басейн...починаєш думати "А чи справді ми справляємось з технічним прогресом на сьогоднішній день?".


Місяць тому, повертаючись додому я зайшов в дорожній знак (то був знак пішоходного переходу), через те що залип в телефоні. Стало трохи боляче і стидно. Згадались роки коли ти йшов і максимум що телефон міг тобі дати то музику - і це було прекрасно. Телефон мав певний ряд функцій і ролі в ваших стосунках були чітко розприділині, як в прекрасної родини.


Я вагався, але найшла коса на камінь, коли завдяки оновленням, які я не хотів ставити, перестав запускатись додаток привату. Виробники шарять, що вони створили машини, які можуть працювати плідно роками. По якості планка стоїть високо і якщо не пічкати дані девайси оновленнями, то люди й досі ходитимуть з 4С. Тому прийнята стратегія, що через рік-два ти маєш телефона нашпигованого найновішим софтом, але тепер залісо того ж телефона не тягне достойно цього всього добра. І тобі наче натякають - "чува-а-а-к, твій телефон застарів, він тупить, він вже не той".



Ви скажите - "так не обновлюй софт! в чому біда?". А біда в тому, що якщо ти його не оновлюєш то додатки то з об'являються "вне закону", як власне сталось з додатком привату.


Тому я згадав епоху, де телефони могли працювати десятиліттями, і відсутність програм тебе зовсім не парила. Я вирішив пробувати місяць покористуватись кнопковим телефоном і глянути що з того вийде. Ні, я не вибрав Nokia 3310, я не настільки відбитий. Я вибрав телефон з перехідної епохи, телефон, який мав гарний дизайн, широкий функціонал на той час, і камеру на яку ще можна зробити яке не яке фото. Герой мого експерименту - це Sony Ericsson W995. Про який я давно мріяв, але в ті часи немав грошей його заполучити.


Щоб не бути пустослівним, я замутив блог на GALnet і пуляючи статтю туди, дублюватиму її сюди.

https://galnet.fm/informatsijnyj-det...vid-smartfona/


Цікаво буде почути ваші думки, критику, висновки і поради.
Martin зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.04.2019, 14:04 #2756915   #2
idcomsomnom
Старожил
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата Місяць тому, повертаючись додому я зайшов в дорожній знак
АХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХА
теж колись бачив таке чудо жіночої статі. (правда, сумніваюсь, що вона посягнула такі високі думки в результаті).
А згідно теми - це садомазо (ну або новий тренд, ви ж то не перші таке пробуєте, тому аж вивертає від таких тем) або у вас дійсно велика проблема, точніше залежність.
На рахунок телефону - було би добре, якщо дійсно новий софт, а так більше маркетологи страшуть цифрами (аля проц більший, акум більший, оперативки і т.д.).. мій старенький 5 річний, колись грандіозно-крутий, ще досі дає вкурити новачкам, і програє лише пластиковим корпусом, втомленим акб і оптимізацією, ну і камерою.
Одним словом - коли нема чим зайнятися..Все у ваших руках!

Востаннє редагував idcomsomnom: 27.04.2019 о 15:32.
idcomsomnom зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Martin (27.04.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.04.2019, 14:33 #2756916   #3
Martin
Активний учасник
 
Аватар для Martin
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Поширена штука коли хтось щось пробує - казати одразу, що "нема чим зайнятись") В 10 я на роботі і в 22 їду з неї, обовязків повно, вільного часу мало. Зайнятись є чим завжди, і власне щоб встигати більше, було прийнято даний виклик, а не навпаки.
Дякую за комент)
Martin зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.04.2019, 21:58 #2756932   #4
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Добре що в знак,а не в відкритий люк чи під машину..


Цитата:
Допис від Martin Переглянути допис
А біда в тому, що якщо ти його не оновлюєш то додатки то з об'являються "вне закону", як власне сталось з додатком привату.

Цікаво буде почути ваші думки, критику, висновки і поради.
Додаток привата я не ставив на свій ксіомі 5,тому проблем таких не було.Оновлення як приходять,то не ставлю їх зразу.Та і додатків я мало ставлю,тому не було такого щоб через оновлення якийсь перестав працювати.

Ремонтую то все,то люди з тими додатками як подуріли,ставлять все підряд,чи воно треба чи ні..

Цитата:
Допис від Martin Переглянути допис
Я вибрав телефон з перехідної епохи, телефон, який мав гарний дизайн, широкий функціонал на той час, і камеру на яку ще можна зробити яке не яке фото. Герой мого експерименту - це Sony Ericsson W995.
Непоганий апарат,на свій час.
Romko_7 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Martin (29.04.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2019, 00:23 #2756955   #5
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

4 місяці без смартфону і місяць без радіо , інтернету , ТВ та ПК. як бачиш вийшло і прожив. Я це ще робив минулої весни та літа тоді це ще не було мейнстрімом.
Distemper зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Martin (05.05.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.04.2019, 09:37 #2756999   #6
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата:
Допис від Distemper Переглянути допис
4 місяці без смартфону і місяць без радіо , інтернету , ТВ та ПК. як бачиш вийшло і прожив. Я це ще робив минулої весни та літа тоді це ще не було мейнстрімом.
Та ви прямо святі великомученики

А якщо в мене ніколи в житті не було смартфону, то я тоді хто? Ієшуа?

О дівний новий мір!
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.05.2019, 00:13 #2757069   #7
mhl
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

до речі, додаток привату можна і не ставити - можна користуватися версією в браузері.
mhl зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Martin (05.05.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.05.2019, 09:27 #2757080   #8
idcomsomnom
Старожил
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата то я тоді хто?
походу пенсак
idcomsomnom зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Petro Ford (09.05.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.05.2019, 11:45 #2757462   #9
Martin
Активний учасник
 
Аватар для Martin
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис

А якщо в мене ніколи в житті не було смартфону, то я тоді хто? Ієшуа?

Ні, ти просто чувак який не юзав смартфон. Суть експерименту заключається тестити людину, яка звикла до плюшок смартфону і як тепер реагуватиме.

Додано через 2 хвилини
Цитата:
Допис від Distemper Переглянути допис
4 місяці без смартфону і місяць без радіо , інтернету , ТВ та ПК. як бачиш вийшло і прожив. Я це ще робив минулої весни та літа тоді це ще не було мейнстрімом.

Хороший досвід маєш. Ким працюєш? Запитую бо не кожна робота дозволить бути "не в мережі".


А з приводу ТБ то в хаті телеку немаю і востаннє дивився ящик ще років 4 тому...в гостях)

Востаннє редагував Martin: 05.05.2019 о 11:45. Причина: Пізніше додано
Martin зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.05.2019, 14:03 #2757482   #10
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата:
Допис від Martin Переглянути допис
Ні, ти просто чувак який не юзав смартфон. Суть експерименту заключається тестити людину, яка звикла до плюшок смартфону і як тепер реагуватиме
Які плюшки дає смартфон мені, по зрозумілих причинах, неясно, але такі експерименти проводяться вже кількасот років. Називається "піст". Це коли ти цілеспрямовано та обдумано відмовляєшся від звичного раціону чи поведінки, і це, нібито, має щось означати. Ну там гріхи тобі прощаються, силу волі тренуєш чи ще щось, кожен собі придумує сам причину.

Як на мене, всі ці експерименти походять від єдиної відправної точки: в людей стало занадто багато вільного часу і суттєво зменшилася кількість елементарних побутових проблем.
Какбе прогрес оце от все.

Той же детокс. Ніде в науковому середовищі не доведено що то гівно з пляшечок кольору болота виводить якісь "шлаки". Але це ціла індустрія, в яку свято вірять хіпстори і до них примкнувці.

Те саме і про смартфони. Вот я мол відмовився, і відчуває себе прекрасно. Нічого не нагадує? Мені от дуже сильно нагадує.

І так, є хворі люди, які не відлипають від екрану, навіть в компанії друзів. Але такий % людей завжди були, є і будуть. Просто причина в них міняється, згідно часу.
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.05.2019, 18:03 #2757505   #11
Martin
Активний учасник
 
Аватар для Martin
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис

Як на мене, всі ці експерименти походять від єдиної відправної точки: в людей стало занадто багато вільного часу і суттєво зменшилася кількість елементарних побутових проблем.
Серйозно? це висновок чому хтось може таке робити?)
Martin зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2019, 16:45 #2757879   #12
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
А якщо в мене ніколи в житті не було смартфону, то я тоді хто?
"Добрий" інтернет-самаритянин )))
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2019, 15:51 #2757948   #13
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Вам треба робити "детокс" не від сміртфонів, які самі по собі шматок пластику, а від власного мозку. Хоча би час від часу.
Цитата знаменитого піцейолу з Тернопільщини побили у центрі міста
...
Як розповів чоловік, на його напав знайомий, якому не сподобався допис піцейоли у Фейсбуці.
Цитата Виступ на TEDx: через вплив соцмереж, чесні та справедливі вибори більше неможливі. Роль Фейсбуку у Брексіт
Бо ви вже скоро з тими вашими фейсбуками вкінець їбaнетеся на відмінно.
saymon зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Distemper (11.05.2019)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.05.2019, 14:26 #2758024   #14
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Digital detox, або чи вийде прожити місяць без смартфону?

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Вам треба робити "детокс" не від сміртфонів, які самі по собі шматок пластику, а від власного мозку. Хоча би час від часу.



Бо ви вже скоро з тими вашими фейсбуками вкінець їбaнетеся на відмінно.
Це рідко буває , але вперше за довгий час я з тобою згідний.

Особисто в мене був ніякий не детокс і ніякої прихованої мети. Просто був під руками простий кнопочний бабушкофон , їхав на відпочинок на довгий термін і хотів щоб це був дійсно відпочинок , а не присутність лише фізично .
Зараз любу херню детоксами/хуйоксами модно обзивають щоб це сука звучало. (накшталт - прибиральник - клінінг-менеджер.)

Тому без того всього обійтися можна і треба робити піст від тих гаджетів. Інша справа якщо це потрібно для роботи. (банально по SSH навіть перегрузити сервер поки ти в дорозі , а треба - вже.)
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь

Мітки
digital detox



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 20:02.