Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Рослини і тварини


Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 06.02.2013, 10:39 #2134178   #1
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Цю тему я хочу присвятити породі собак що зайняла важливе місце в житті людей різних країн світу.
Звичайно це німецька вівчарка.



Додано через 6 хвилин
Хочу щоб ця тема була корисною для тих людей які тільки хочуть завести собі таку собаку але в силу різних обставин бояться це зробити.Тому хочу тут зустріти любителів однодумців і цінителів її величності німецької вівчарки.
Пишіть і викладайте фото своїх собак.

Додано через 14 хвилин
Собаками займаюся уже чотири роки.
Мої німецькі вівчарки.
Vaise z Sribnyh Ozer (Cayenne von Baccara -Zhasmin Undan) - 4 р. вдома кличемо Вайс.
Grada z Sribnyh Ozer(Cayenne von Baccara -Barbara z Sribnyh Ozer )-3 р.вдома Града
Krone Gipfel des Ruhmes (Drago von Arlett -Zwecke Gipfel des Ruhmes ) -10міс. вдома Кроне. Вона у нас недавно. Приїхала з Донецької області.
14 лютого ми отримали свідоцтво яке підтверджує що Кінологічною спілкою України у Міжнародній кінологічній Федерації було зареєстровано
племзавод Ruf des Altes Руф дес Альтес.

Востаннє редагував оксана2009: 08.01.2015 о 21:57. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякували 11:
Згорнути/розгорнути список подяк

Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 10:47 #2134192   #2
zabo
 
Аватар для zabo
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Дві улюблені породи, німці і кавкази.
Може скажу жахливу річ для вас, але помісь цих двох пород, 70 кілограмова німецька вівчарка, сама краща собака.
І так німецька вівчарка найкраща порода
Вибачаюсь за оффтоп
zabo зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 11:02 #2134199   #3
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

zabo, Я також дуже люблю кавказів .Але не маю твердого характеру до цієї породи. Чому я нормально відношуся і до змішаних собак. Головне щоб собака адекватно виховувалася .

Додано через 3 хвилини
Трошки із стандарту німецької вівчарки.
Загальне враження:
Середній зріст, сильна мускулатура, сухий кістяк, міцна статура.
Висота в холці:
Пес 60-65 см;
Сука 55-60 см;
Довжина корпусу:
Більше висоти в холці на 10-17%.
Вага:
Пес 30-40 кг;
Сука 22-32 кг.
Забарвлення:
Чепрачний, зонарно-рудий, зонарно-сірий і чорний.
Темперамент у німецької вівчарки урівноважений, доброзичливий, щирий. Міцні нерви. Уважна і керована собака. Має відмінний нюх, досить бойового інстинкту, мужності і твердості для використання в якості службового собаки з охорони і захисту, а також як собаки-компаньона.

Додано через 7 хвилин
Хто заводить німецьку вівчарку то мусить памятати що вона дуже рухлива і енергійна .Тому їй просто необхідні фізичні навантаження та ігри.
Так ми гуляємо кожний день .

Собака на прогулянці витрачає всю накопичену енергію за ніч. Тому потім коли приходить додому просто спить а не розносить в пух і прах все .

Востаннє редагував оксана2009: 06.02.2013 о 11:02. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякували 4:
Alita (06.02.2013), Delahes (09.02.2013), IrunaV (10.02.2013), Sergyjko (06.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 11:13 #2134215   #4
MT15
Активний учасник
 
Аватар для MT15
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Дуже подобаються німецькі вівчарки, єдина порода собак, яка подобається, але... я їх ніколи не мав..
в мене питання таке до знавців: якщо таку енергійну собаку, тримати у вольєрі, і максимум, що відпускати їх, тільки вночі на подвір'я, то чи правда, що її вік життя скорочується і вона може часто хворіти?
MT15 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 11:36 #2134222   #5
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

MT15, За скорочення життя не знаю але на здоровї і зовнішньому вигляді таке утримання позначиться. Звичайно якщо у вас подвіря має 50 соток. Але на мою думку навіть цього не достатньо . Сама себе собака так не нагрузить фізично. Від цього можуть постраждати наприклад лапи. Без фізичних навантажень не будуть достатньо міцні звязки чи спина.
Потрібно памятати що вівчарка хоче спілкування з людиною .Сама без уваги на подвір ї чи вдень у вольєрі вона завяне як квітка. Для мого ВАЙСА за щастя коли я йду напрпиклад в магазин і беру його .Ви б бачили його довольний вигляд.І ніби прогулянки як такої не було а собака щаслива. Тут головне що ми разом провели час.

Самі розумієте щоб собака довго жила і була здорова то вона повинна збалансовано харчуватися.Без цього ніяк.

Додано через 10 хвилин
MT15, Ще важливо .Якщо собака живе постійно в вольєрі і на вигул ходить тільки на подвіря то вона не соціалізована . Вона не готова буде спокійно вийти з вами за ворота. Вона буде на любий подразник реагувати а це вже створить для вас певні незручності.

Востаннє редагував оксана2009: 06.02.2013 о 11:36. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякували 2:
IrunaV (10.02.2013), MT15 (06.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 11:49 #2134240   #6
Delahes
Учасник
 
Аватар для Delahes
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Привіт! Додам деякий матеріал можливо комусь згодиться. Так як я не дуже швидко друкую, тому поставлю статтю без перекладу

Опасности в доме для собаки

Вы уже приобрели домашнего любимца или только собираетесь это сделать? Помните, что собака в доме это не только радость, но и огромная ответственность, которая ложится на вас с появлением в вашей жизни самого лучшего и преданного друга. Внимательно ознакомьтесь со списком опасностей, которые могут подстерегать вашу собаку в квартире, как известно: кто предупрежден, тот вооружен!

Электропровода - одно из самых любимых « лакомств» у несмышленых щенков – ведь зубки растут и десны чешутся, а где малыш решит их почесать неизвестно. Такое пристрастие часто оборачивается электротравмой. Проходящий через организм животного электрический ток вызывает паралич дыхания и остановку сердца, отмечаются ожоги и повреждение тканей в месте контакта с электропроводом. Поэтому вам необходимо изолировать электропроводку, это обезопасит и детей и животных.

Бытовая химия
(чистящие и моющие средства) пробуется на вкус собаками просто из любопытства, а может вызвать серьезное отравление с тяжелейшими последствиями, вплоть до летального исхода. Эти средства убивают не только микробов! Не оставляйте чистящие и моющие средства в пределах доступности вашей собаки - не рискуйте ее здоровьем и жизнью.

Комнатные растения
, при поедании даже небольшого их количества, могут также вызвать серьезное отравление вашего животного, уберите их подальше от вездесущего обжоры! Среди комнатных растений наиболее опасны олеандр, декоративный лук, кактусы, плющ и другие.

Лекарственные препараты попадают к животному по недосмотру владельцев, оставивших их в пределах досягаемости. Прием больших доз лекарственных средств влекут за собой в лучшем случае рвоту, а в худшем гибель животного. Будьте внимательны прячьте лекарства подальше от Ваших питомцев!

Другие животные, такие как кошки, могут нанести также значительные повреждения вашей собаке, кроме царапин и укусов в драке можно получить значительные повреждения глаз, приводящие к длительному и дорогостоящему лечению, а иногда и к потере глаза. Приучайте ваших животных жить в мире и согласии.

Мусорное ведро - заветное место, где наверняка спрятаны несметные сокровища! Так думают все собаки! Под сокровищами понимаются остатки пищи со стола, включая кости, полиэтиленовые пакеты, которые вкусно пахнут колбасой, осколки стеклянных предметов и многое другое! Проглатывание данных предметов может привести к закупорке и травматизации желудочно-кишечного тракта. Что, в крайних случаях может привести к необходимости оперативного вмешательства для устранения данной проблемы.

Игрушки, а вернее, их неподходящий размер и материал, из которого они сделаны, при поедании могут вызвать также закупорку пищевода или кишечника. Сюда же можно отнести и другие предметы, которые попали на зуб: расчески, носки, заколки, резинки, мелкие предметы, тюбики и т.д. Хирургам ветеринарного центра «Зоовет» не раз доводилось проводить операции по извлечению различных несъедобных предметов из кишечника животных. Убирайте подальше данные предметы от вашего щенка!

Открытый балкон. Если вы думаете, что собаки не прыгают вслед за птичкой или мухой, то вы глубоко заблуждаетесь. Они также любопытны, как и кошки, но вот последствия для собак всегда намного хуже! Падение может привести к самым ужасным последствиям - почти всегда животное погибает в результате полученных травм не совместимых с жизнью!

Диван или другая мебель вашей квартиры может оказаться коварной игрушкой для маленького Йорка или тоя. Неудачный прыжок и результат - вывих суставов, разрыв связок или даже перелом! Будьте внимательны к маленьким собакам, старайтесь их не ронять, дабы избежать больших проблем, связанных с лечением переломов! А в тех местах, где ваш питомец любит спрыгивать на пол обязательно постелите ковер, риск очень велик если поверхность скользкая, как на линолеуме или паркете.

Обувь, в которой вы ходите на улице, может стать источником вашей головной боли и серьезного вирусного заболевания вашей собаки! Ежегодная вакцинация предотвращает возникновение этой проблемы, но старайтесь сделать так, чтобы щенок или взрослая собака не имели доступа к вашим ботинкам.


© 2008 Мирошниченко Любовь Дмитриевна.
Ветврач стационара ветеринарного центра Зоовет
www.zoovet.ru
Delahes зараз поза форумом  
Подякували 2:
оксана2009 (06.02.2013), IrunaV (10.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 12:49 #2134279   #7
kookla
mimimi
 
Аватар для kookla
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

дуже розумні собаки, віддані, чемні і агресивні бувають ,якщо виховувати і доглядати. мала штук 5 - умнічки всі.
kookla зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 13:10 #2134286   #8
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Цитата:
Допис від kookla Переглянути допис
агресивні бувають
Бувають і агресивні. Але все залежить від людського фактору. Від чистоти розведеня. Нажаль зараз багато людей гоняться за заробітком на собаках і зовсім не задумуються про збереження породи. Часто можна побачити цуциків на ринках чи в дворах яких з гордістю називають німецька вівчарка а якщо копнути глибше то там і дворик пробігав. Потім виростають собаки з таких з нестабільною психікою агресією на все що рухається. Коли продавала цуценят то замітила що є категорія людей яка любить як собака істерично кидається на всіх .Чесно пробувала пояснювати їм що це не правильно і для німецької вівчарки це немає бути нормою але даремно. Підходили до мого Вайса наприклад і здивовано питали а чому він мовчить. Чому він не такий.Але це не означає що він не захистить у відповідний момент .Він просто може оцінити ситуацію .

Додано через 9 хвилин
Звичайно я зараз веду мову про короткошерстну німецьку вівчарку. Але хочу сказати що є не менш гарна німецька вівчарка довгошерстна.
До 2011 року її вважали плембраком і відбраковували таких цуценят. Але з 2011 року довгошерстну визнали як породу і зараз їх можна виставляти на виставках в окремих від стандартників рингах.
фото взято з інтернету

Востаннє редагував оксана2009: 06.02.2013 о 13:10. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякували 2:
Alita (06.02.2013), IrunaV (10.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 13:41 #2134310   #9
zabo
 
Аватар для zabo
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Цитата:
Допис від оксана2009 Переглянути допис
Підходили до мого Вайса наприклад і здивовано питали а чому він мовчить. Чому він не такий.Але це не означає що він не захистить у відповідний момент .Він просто може оцінити ситуацію .
Значить в мого даються в знаки кавказькі гени, бо мого Шамана чужа людина не погладить, він починає гарчати, а так то спокійний.

І ще одне питання яке не стосується теми, як ви фотографуєте своїх собак ? Мій як бачить фотопарат, то починає дуріти
zabo зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 13:49 #2134318   #10
kookla
mimimi
 
Аватар для kookla
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Цитата:
Допис від zabo Переглянути допис
І ще одне питання яке не стосується теми, як ви фотографуєте своїх собак ? Мій як бачить фотопарат, то починає дуріти
і в мене нормально реагує. привчайте, бо боїться просто.
kookla зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 13:58 #2134325   #11
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

оксана2009, Якшо мо можна пару речень для користувачів форуму про новотипний і старотипний екстерєр вівчарок, бо я не дуже в цьому питанні

Всуну свої пять копійок. Займався собаками з 14 років десь по 25, час минув, зараз взяв би вівчарку (любу, кавказа чи алабая чи німецьку).
Так ось якось на початку 90 був на виставці, розговорились з німцями(власники німецьких вівчарок). Мож я зрозумів не правильно, але історія така.
Породу німецької вівчарки, тобто її стандарт, (а туда входить ой як багато) придумали самі кінологи і вже довиший час доводять породу до ідеалу того стандарту який придумали, тому так важко на рингах (а ринг німців зазвичай самий великий). Тому такі проблеми з кістяком, у всіх різні погляди. А там важлива пропорція довжин , кутів, постав лап.
Мож я не правий? Оксан то ви мене поправте.

Зараз зустрічаю багато порчених собак(з точки зору екстерєру) якими не займались з дитинства, основний брак це зближення задніх суставів, або передні вразваточку і як результат неправильна постанова лап. А бо собака мало гуляна і пальці лап ставить як ласту. Надіюсь в морді в них все добре, кількість зубів і прикус.
Оксан ше пару порад тим хто хоче дійсно придбати гарну собаку (попереджу вони не дешеві). Про єлітних батків, про родоводи, бо більшіть обяв шо я бачу то від одної скуи: "отй вівчур отой коллі". Шо таке пес з родоводом і куди дивитись в родоводі, точніше на що звертати увагу!
Ну і більше фоток!
Дякую за створення гарної інформативної теми.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 14:02 #2134331   #12
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

zabo,
Я даю команду сидеть лежать і фотографую.Переважно коли виходжу на прогулянку то даю можливість їм трохи побігати .Коли бачу що вже трохи спокійні і роблю фото.Як правило собак я фотографую дуже часто і вони вже розуміють що я хочу. Якщо роблю фото в стойці то тут вже потрібна допога двох а в ідеалі трьох людей.
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
IrunaV (10.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 14:05 #2134336   #13
Пантера
 
Аватар для Пантера
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Дуже мені подобаються вівчарки. І твої собаки, Оксана, просто супер.
Але маленька поправочка: по результатах 2012 року сама популярна собака в світі: лабрадор.
На другому місці вівчарка, на третьому - золотистий ретрівер.
Лабрадор вже 12 рік займає перше місце.
Пантера зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 14:09 #2134337   #14
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Цитата:
Допис від kookla Переглянути допис
привчайте, бо боїться просто.
не обовязково що боїться. Якщо робити фото дуже рідко то він просто не розуміє що ми від нього хочемо.

Додано через 3 хвилини
Пантера, для мене ця порода номер один. та й цю породу людина використовує у різних сферах своєї діяльності мені здається більше.
але якщо брати виставки то ринги ретріверів найчисельніші.

Востаннє редагував оксана2009: 06.02.2013 о 14:09. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 3  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 14:12 #2134340   #15
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Цитата:
Допис від Пантера Переглянути допис
Лабрадор вже 12 рік займає перше місце
А охоронник з нього ніякий! Хіба злодія насмерть залиже. Брат купив лабрадора (нехай господь простить за ціну), родовід чуть не від Меровінгів . В ітозі собаку стерилізували ( я був дико проти, просив дати можливісь їй родити хоч пару раз), зараз корова а не пес, одне добре дуже добра і грайлива.



По темі дозволяю офтопити, якшо пост стосується собак а не інших тварин, але основна мета взнати більше про Німецьких вівчарок.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 14:31 #2134348   #16
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Сомбра, Дякую за підтримку. Чесно мені ще трохи бракує досвіду. Постійно щось читаю щось шукаю. Але якщо взяти то стандарт один для німецької вівчарки. Це вже люди придумали старотипна чи новотипна. Собака яка зараз народилася і не похожа на сучасну німецьку вівчарку зразу називають старотипна.Я так розумію тому що вона похожа на собак тих часів. Ясно є любителі

таких собак але тоді краще завести Східноєвропейську вівчарку. Я вважаю якщо кажуть старотипна то вже щось не то.
Зараз породу не доводять до ідеалу а гроблять. То намагаються вивести щоб були великі вуха від цього проблеми мягких вух або чим більше скошений круп тим краще.
Зараз в породі зустрічається дуже велика кількість собак що відрізняються від стандарту по росту.На виставках суді на це звертають увагу і знижують оцінки.
Хороша собака коштує не дешево. Заводчик не кожній людині таку собаку продась.Я на свою чекала два місяці. Спеціально оформляла договір де зобовязувалася виставляти собаку на виставках. Я розуміла для чого мені була потрібна саме ця собака.
Багато людей думають і помиляються що якщо купив собаку щеня від чемпіона світу за енну суму. то вже виросте ідеальна собака.Деколи буває навпаки. А якщо ще додати неналежний догляд за собакой то я можу з упевненістю сказати що нічого не получиться.

Треба добре дивитися які задатки у батьків .Який родовід.В яких умовах вирощуються цуценята.

Додано через 3 хвилини
Сомбра,Зараз комерція і до цієї породи добралася. Дуже багато зустрічається агресивних лабрів.Сама бачила на виставках.А для них це недопустимо.

Востаннє редагував оксана2009: 06.02.2013 о 14:31. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
IrunaV (10.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 14:39 #2134361   #17
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Цитата:
Допис від оксана2009 Переглянути допис
Спеціально оформляла договір де зобовязувалася виставляти собаку на виставках
Господарі хотіли еліту? Я їх розумію.. песеня моєї суки взяло перше мсце на спеціалізованій виставці кавказів , а купити дорогого пса для двору, це загробити лінію і довголітню працю заводчиків які підтримують чисту лінію.
Вибір пса з родословною, це часті подорожі хоча би по найближчим областям. Я з догами в Київ їздив, в вагоні чихнути боялись, хоч їхали в купе, прикольно було. Ми на міжнародну виставку тоді їхали, пів поїзду з псами (але все законно з документами і вет справками), якось тоді проще було.
Шо до старого типу то я як і всі путаю ВосточноЕвропейскую Овчарку від НемецкойОвчарки. Не обіду але великої різниці так для себе і не побачив, крім куту до землі.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.02.2013, 20:42 #2134362   #18
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Тут Града на виставці в м. Ів.-Франківськ.2010 р..

Так ми готуємося постійно до виставки.


Додано через 2 хвилини
Там крім скошеності крупу ще й розміри собак не ті. Восточніки набагато крупніші. Я не ображаюся. Я нормально відношуся до думок інших людей.
Як правило на виставки їду сама тому фотографій маю мало та й чесно ще не навчилася я розслаблятися там.Постійно переживаю за собак за результат.

Додано через 5 годин 57 хвилин
Града. 2012р.

Востаннє редагував оксана2009: 06.02.2013 о 20:42. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякували 4:
Alita (06.02.2013), IrunaV (10.02.2013), kookla (08.02.2013), Romko_7 (06.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.02.2013, 01:26 #2134888   #19
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

молодці...

п.с. ех, мрія такі собачки...но поки лише мрія..на це потрібен час
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.02.2013, 08:14 #2134912   #20
оксана2009
 
Аватар для оксана2009
Типово Відповідь: Німецька вівчарка -порода номер один у світі.

Німецькі вівчарки дуже добре ладять з дітьми.
Тут Вайс і моя Вікторія.


Додано через 4 хвилини
Nobel, дякую.
Час справді потрібно мати. але для здійснення мрії достатньо і однієї собаки. Повірте цього часу ніколи не хватає. І так можна прожити життя .
Просто ви ще не побачили те цуценя без якого уже не уявляєте себе. Собака це хороший стимул. Постійно знаходишся в русі.

Додано через 46 хвилин
Тут на фото Вайс Града і Лакі .

Лакі це собака яку ми купили 7 років тому в Тернополі на пташиному ринку.
Якраз Лакі це живий приклад тих щеняток що продаються за невелику суму грошей як німецька вівчарка.Скажу що вона ще не самий гірший варіант. Тому раджу якщо не знаєте всіх тонкостей породи а хочете гарну собаку то звертайтеся по допомогу до кінологів або великих розплідників.

Додано через 3 хвилини
тут Кроне ще зовсім кроха.

Востаннє редагував оксана2009: 07.02.2013 о 08:14. Причина: Пізніше додано
оксана2009 зараз поза форумом  
Подякували 2:
IrunaV (10.02.2013), Nobel (07.02.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 22:32.