Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Авто / мото / вело > Вело


Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 06.07.2012, 21:25 #1982163   #1
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Купив велосипед, для зарядки, оскільки на роботі постійно сиджу. Їжджу на роботу, але той самий пейзаж напрягає. Проїхався 25 км по сусідніх селах. Круто! Через тиждень ще 30 км вдув. І тут коліно сказало "альо, я не стальне". Почитав в інеті відповідні теми - і прозрів, я так можу собі взагалі вбити сустав. Підозрюю, що це через те, що занизько сидіння і ноги до кінця не розгинаються. Поки що не їжджу, дав ногам відпочити.

Саме цікавіше, що мязи не болять після нагрузки, хоча від звичайних присідань на другий день встати не міг, а от коліно відізвалося.

Тому мене цікавить думка досвідчених велорайдерів - як краще доглядати за колінами? Сідло піднесу це стопудово, може є ще якісь секрети? Як правильно навантаження розподіляти? Чи варто ганяти по 30 км? Мені сподобались такі велопоїздки, не хочеться від них відмовлятись
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.07.2012, 21:57 #1982184   #2
neutron
Противний учасник
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Я, як колишній велосипедист скажу тобі таке: якщо хочеш не навантажувати і зберегти колінні суглоби, якщо любиш проїхатись з вітерцем, то нафік тобі той ровер? Купи скутер. ))) А краще - авто з кондиціонером.)))
neutron зараз поза форумом  
Подякував(ла):
snoggi (07.07.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.07.2012, 23:57 #1982336   #3
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Питання не в вітерці, я не ганяю на швидкість, а чисто для фіззарядки. Бо просто бігати скучно. Так що катати я по-любому буду. А 20-30 км я не думав що так вплине, бо в дитинстві ганяв від ранку до вечора без проблем. Тим більше скутер не проїде там, кудою я катав ))

Але питання в більшій вазі, в тому, що давно не їздив і різко дав навантаження і що сідло низько, думаю так. Тому думаю поки зменшити навантаження і виставити правильно сідло.

Востаннє редагував Nemesis-T: 07.07.2012 о 00:09.
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.07.2012, 02:18 #1982487   #4
Frenky
 
Аватар для Frenky
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Сідло повище (щоб до землі не діставати), передаточні числа (оборотами брати а не натиском), і води побільше пити (навіть коли не хочеться). Катаю майже щодня по 30 км впродовж сезону. Нічого не турбує.
Frenky зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.07.2012, 07:16 #1982517   #5
snoggi
Учасник
 
Аватар для snoggi
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

ой чоловіче кидай той ровер ато проблеми з колінами неуникнути, того року їздив на ровері а тепер на маршрутках а коліна ще досі неперестали турбувати ! якщо вже відчуваєш коліна то припиняй ато до біди багато нетре ((
snoggi зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.07.2012, 08:06 #1982540   #6
neutron
Противний учасник
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Цитата:
Допис від Nemesis-T Переглянути допис
Але питання в більшій вазі, в тому, що давно не їздив і різко дав навантаження і що сідло низько, думаю так. Тому думаю поки зменшити навантаження і виставити правильно сідло.
По-перше, ти став старшим, і тобі зараз не 12 років, тому порівнювати з тим, як було колись, трохи не вірно. Як казала моя бабця, колись цукор був солодшим і глина жовтіша. )))
Коліна - це не м"язи, що болять від збільшення навантаження. Якщо з коліном все добре, то воно не повинно боліти. Тим більше, я зрозумів з першого допису, що друге коліно не болить.

В даній ситуації дуже доречною є приказка: хлопе, лишися того ровера.

Востаннє редагував neutron: 07.07.2012 о 08:11.
neutron зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.07.2012, 09:08 #1982571   #7
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Тоді лайно якесь виходить. Сидіти не можна, бо сколіоз, стояти не можна, бо варикоз, лежати не можна, бо пролежні, їздити не можна, бо коліна... Пити не можна, бо алкоголізм, їсти не можна, бо холестерин... Блеать, а шо робити? Може зразу при народженні стрілятися?
Nemesis-T зараз поза форумом  
Подякували 2:
BogiS (05.08.2012), PrinceOfUkraine (15.07.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.07.2012, 09:34 #1982601   #8
neutron
Противний учасник
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Цитата:
Допис від Nemesis-T Переглянути допис
Тоді лайно якесь виходить. Сидіти не можна, бо сколіоз, стояти не можна, бо варикоз, лежати не можна, бо пролежні, їздити не можна, бо коліна... Пити не можна, бо алкоголізм, їсти не можна, бо холестерин... Блеать, а шо робити? Може зразу при народженні стрілятися?
Є така штука, яка називається міра. Все треба робити в міру, чути своє тіло і не дивитись на інших. Бо в кожного та міра своя. Хочеш навантажень - роби це з розумом, збільшуй їх поволі, а не зразу в перший день галопом по Європах.
neutron зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.07.2012, 10:28 #1982631   #9
tray
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Я також на ровері катаюсь, і коліна відчуваю тільки коли не пю води. Так от, моя порада, купити собі флягу і фляготримач на велик, і пити воду, щопівгодини, 4- 5 ковтків, навіть коли не хочеться, і все буде добре.
Ага, ну і сир їсти, молочні продукти містять кальцій, що добре для кісток.

Ще одна дуже важлива штука --- правильна посадка, тобто висота сідла, розмір рами, положення руля і т.д. Радив би покататись на різних роверах, і відчути як саме краще відрегулювати свого.

Востаннє редагував tray: 07.07.2012 о 10:31. Причина: важлива інфа
tray зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.07.2012, 11:25 #1982667   #10
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Також колись мав подібну проблему, знайшов три половиною основні причини:
- херова посадка (зависоко-занизько сідло, непідходящий розмір рами і т.п., гугл в поміч)
- занизький каденс (крутиш рідко але з великою силою, тобто на високих передачах). Оптимальний каденс для покатушок 80-100 оборотів педаль за хвилину, старайся підібрати передачу, щоб було комфортно крутити з такою частотою.
- без розминки починаєш давати нагрузку (треба проїхати кілька кілометрів з високим каденсом і мінімальною нагрузкою при виїзді, тобто на низьких передачах)
- в холодну пору їздиш в шортах - запросто можна простудити суглоби.
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.07.2012, 10:11 #1983267   #11
neokar
 
Аватар для neokar
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

В мене була така ж проблема...
Почав їздити лише цього сезону. Фляги не мав, тому повертаючись з велопргулянки міг випити літру води чи пива одним залпом (жара все-таки). Почало боліти праве коліно... Але не сильно, тому не приділяв великої уваги.
Купив собі флягу. Тепер їздити стало легше і, що саме цікаве, коліно вже не турбує . Не знаю який саме тут звязок води з коліном, але факт є факт
neokar зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.07.2012, 14:04 #1990742   #12
petryxa
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Nemesis-T, не слухай отих що кажуть "лишися того ровера"... їзда на велосипеді - то є річ дуже хороша, просто потрібно дотримуватись деяких правил про які тобі вже писали вище. і все буде гуд
petryxa зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.07.2012, 16:52 #1990813   #13
proton
 
Аватар для proton
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Постав собі на ровер мотор-колесо, але якомога слабше і легше. Тобто лише для допомоги педалям, а не для перетворення ровера в мопед, як багато-хто зара робить, ставлячи 500-1000 Вт набори.
proton зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.07.2012, 21:20 #1991882   #14
Sasha
 
Аватар для Sasha
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

та ладно) заспокойся) нічо твоїм колінам за 20-30 км не буде...
ти ж не 200-300 їдеш... за день....
і 20-30, це елементарна нагрузка на коліна... це то саме шо ти пробіжиш 5 км) але ж в школі на кросах нікому коліна не стирались)))
Sasha зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.07.2012, 22:14 #1991950   #15
MicrosoftPro
 
Аватар для MicrosoftPro
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Цитата:
Допис від proton Переглянути допис
Постав собі на ровер мотор-колесо, але якомога слабше і легше. Тобто лише для допомоги педалям, а не для перетворення ровера в мопед, як багато-хто зара робить, ставлячи 500-1000 Вт набори.
Ооо... колись думав собі таке зробити чи прикупити, але якось забув про то. Можна щось детальніше про ці мотор-колеса почути? Де таке в Тернополі можна взяти? Як враження? Як працює? Як виглядає, в кінці-кінців) Буду вдячний.

Сорі, бачу, що на форумі вже є тема про ці колеса) Зараз почитаю)
MicrosoftPro зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.08.2012, 22:02 #2005188   #16
Vanja Lytuj
Типово Відповідь: Як вберегти коліна при їзді на велосипеді?

Мав минулого року проблему з колінами, потягнув сухожилля, цілу зиму нило. Почитавши статті в неті, цього сезону дотримуюсь таких простих правил:

- Перед поїздкою потрібно коліна розігріти, можна поприсідати, якщо забув поприсідати, або нема часу, то перших пару кілометрів треба їхати не швидко, не тиснути на педалі.

-По мінімуму використовувати важкі передачі 3-7, 3-6, віддавати перевагу середнім зірочкам. Їздити з більшими обертами педалей, спочатку важко, але поступово витренуєш витривалість. Перестало боліти сухожилля і менше стало проблем з колінами, коли почав їздити на легших передачах.

-Старатись пити багато води.
Vanja Lytuj зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 23:59.