Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Утеплення приватного будинку

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 28.04.2009, 07:45 #910739   #41
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

contras552, badik, не бризгайте слиною обоє. Авторитетно заявляю Контра помилково розуміє під поняттям "дихання" стін переміщення повітря - це не правда. Тут мається на увазі переміщення вологи, і пояснити це дуже просто - не зроби гідроізоляцію стін підвалу і побачиш як вони стануть мокрими зсередини (хоч і стіна з бетону!!!). З цегляними стінами та ж ситуація, але ще більш наглядніша, бо цей матеріал ще більше пористий. Наявність мікротріщин та капілярів сприяють зволоженню стін по всій її ширині. Якщо зсередини приміщення вона висихає, то ззовні парі діватись нікуди - там гігроскопічний пенопласт.По-друге, не сам пінопласт тепло зберігає, а нерухоме повітря, яке знаходиться всередині між кульками. Якщо кульки майже "довговічні", то клей, яким їх склеюють, має короткотривалий термін служби. Після 10 років такого утеплення штукатурка, шпаклівка вже не тримаються на плитах, а тільки на самих дубелях, і якщо ти ще зекономив на товщині шару клею (менше 3 мм), то цілком ймовірно, що на високих будинках можливий обвал всього "пирога" утеплення.З огляду на низьку щільність пінопласт не придатний взагалі для утеплення підлог, бо не витримує потрібного навантаження (поюзай гугл - в Росії вже демонтовували такі підлоги, бо дали чимаду осадку). Для таких цілей використовуйте екструдований пінополістирол - витримує навантаження 3-4 т на 1 кв. см.
scorpik зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KotDavinci (28.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 10:04 #910859   #42
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
Для таких цілей використовуйте екструдований пінополістирол - витримує навантаження 3-4 т на 1 кв. см.
Так ти пропонуєш пінополістирол на стіни..?
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 10:11 #910865   #43
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від Nobel Переглянути допис
contras552
підтримую...буду і на свою хатинку пінопласт під сайдинг монтувати...
якщо можна, то опиши детальніше пошарово що будеш ше давати (плівки всякі і т.п. і що за чим)
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 10:40 #910899   #44
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Так ти пропонуєш пінополістирол на стіни..?
Так, я утеплився екструдованим пінополістиролом ...
scorpik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 10:59 #910918   #45
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Варто брати венгерський чи український нормуль..?

п с: порівняно з пінопластом він втричи дорожчий
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 11:15 #910941   #46
songo
 
Аватар для songo
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Так то птиця, а то - мурахи!
Доречі, в мого сусіда кури пох-ярили стіну страшно, доки могли достати поклювали, хоть пінопласт вже був поштукатурений, правда халявно, виглядала та сєтка де-не-де, вони побачили, і так покусочку, покусочку...Як буду вдома кину фотку того чуда
Висновок, якщо біля хати кури, то треба прикривати чимось низ стіни, принаймі поки штукатурка не висохла, бо ті тварі всьо спортять
songo зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 11:25 #910957   #47
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Варто брати венгерський чи український нормуль..?

п с: порівняно з пінопластом він втричи дорожчий
варто брати імпортний (Німеччина, Польща, Швейцарія). Якість вітчизняного продукту часто не відповідає навіть українським стандартам та нормам. Свого часу мав можливість працювати в організації, яка виготовляла вироби на експорт - халтурщина і безвідповідальність
scorpik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 11:28 #910960   #48
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від songo Переглянути допис
Доречі, в мого сусіда кури пох-ярили стіну страшно, доки могли достати поклювали, хоть пінопласт вже був поштукатурений, правда халявно, виглядала та сєтка де-не-де, вони побачили, і так покусочку, покусочку...Як буду вдома кину фотку того чуда
Висновок, якщо біля хати кури, то треба прикривати чимось низ стіни, принаймі поки штукатурка не висохла, бо ті тварі всьо спортять
Сто проц...
А сітку металеву дати..))
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 13:51 #911113   #49
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Сто проц...
А сітку металеву дати..))
Нєєєє, краще намордники на дзьобки
scorpik зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KotDavinci (28.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2009, 23:23 #911906   #50
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від songo Переглянути допис
Доречі, в мого сусіда кури пох-ярили стіну страшно, доки могли достати поклювали, хоть пінопласт вже був поштукатурений, правда халявно, виглядала та сєтка де-не-де, вони побачили, і так покусочку, покусочку...Як буду вдома кину фотку того чуда
Висновок, якщо біля хати кури, то треба прикривати чимось низ стіни, принаймі поки штукатурка не висохла, бо ті тварі всьо спортять
Погоджуюсь. Я в курсі, шо птахи їдять пінопласт. Мені таке не загрожує.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 00:02 #911946   #51
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
Контра помилково розуміє під поняттям "дихання" стін переміщення повітря - це не правда. Тут мається на увазі переміщення вологи...
З диханням вже розібрались в попередніх дописах.
Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
contras552, badik, не бризгайте слиною обоє. Авторитетно заявляю Контра помилково розуміє під поняттям "дихання" стін переміщення повітря - це не правда. Тут мається на увазі переміщення вологи, і пояснити це дуже просто - не зроби гідроізоляцію стін підвалу і побачиш як вони стануть мокрими зсередини (хоч і стіна з бетону!!!). З цегляними стінами та ж ситуація, але ще більш наглядніша, бо цей матеріал ще більше пористий. Наявність мікротріщин та капілярів сприяють зволоженню стін по всій її ширині. Якщо зсередини приміщення вона висихає, то ззовні парі діватись нікуди - там гігроскопічний пенопласт.По-друге, не сам пінопласт тепло зберігає, а нерухоме повітря, яке знаходиться всередині між кульками. Якщо кульки майже "довговічні", то клей, яким їх склеюють, має короткотривалий термін служби. Після 10 років такого утеплення штукатурка, шпаклівка вже не тримаються на плитах, а тільки на самих дубелях, і якщо ти ще зекономив на товщині шару клею (менше 3 мм), то цілком ймовірно, що на високих будинках можливий обвал всього "пирога" утеплення.З огляду на низьку щільність пінопласт не придатний взагалі для утеплення підлог, бо не витримує потрібного навантаження (поюзай гугл - в Росії вже демонтовували такі підлоги, бо дали чимаду осадку). Для таких цілей використовуйте екструдований пінополістирол - витримує навантаження 3-4 т на 1 кв. см.
Ну не мокріють в мене стіни !!! Знадвору стіна була загрунтована полімерною грунтовкою, потім наклеєно пінопласт. По всій площині листів мастив полімерним клеєм. Зверху на пінопласт поклеїв сітку також полімерним клеєм. Зсередини стіни також погрунтовані полімерною грунтовкою. Ну не проникає в мене ніяка волога в середину стіни через такий полімерний захист. А навіть, якшо якась кількість вологи з повітря проникне через якісь маленькі тріщини, то вона настільки мізерна, що навіть на долю міліметра не проходить в стіну. Не дихають в мене стіни і мені не треба, щоб вони дихали, бо вони і так сухі. Про підвал я згідний, там зовсім інші умови. Але ж я живу не в підвалі. Ну, сухі в мене вдома стіни! Шо ви мені тут доказуєте? Кажу так як є в мене вдома.

Про підлоги мовчу. І не сипеться пінопласт ні в мене, ні в сусіда, ні в інших знайомих. А якщо навіть колись і хотів би посипатись, то куда?, якщо з однієї сторони ( з середини) стіна, а з іншої (ззовні) обклеєно сіткою. Як кажуть: куда він дінеться з підводної лодки? Та насип для експерименту кульки пінопласту в мішок, зав"яжи його і подивись чи він кудась висипеться, якщо нема жодної дирки в мішку. Так само маємо "мішок", коли пінопласт обклеїти за всіх сторін.
Ну не втирайте тут людям, що десь в когось щось повідвалювалось. Наводьте приклади, де ви абсолютно впевнені, що монтажні роботи проводились якісно. Бажано з власної домівки. А то тут всі говорять по принципу "одна баба бабі сказала". Лише я кажу так як є в мене вдома.

І те, що десь в Росії пінопласт відвалюється, теж нічо не говорить, бо як варіант є те, що будівельники вкрали частину клею, а ту, що залишилась, розвели піском. І такою мазюкою і поклеїли пінопласт; або, взагалі, х\з чим і як клеїли, і в які морози це робилось, лиш би здати об"єкт, далі-хоть потоп.
contras552 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Vadimko (29.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 08:20 #912064   #52
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Так ти маєш на увазі поклейку пінопласту на вже штукатурену поверхню????
А на цегляну кладку як... є можливісь?
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 10:38 #912188   #53
}i{y4'OK
 
Аватар для }i{y4'OK
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Мав необачність зєднати балкон з кімнатою в панельному будинку, дали слой пінопласту потім цеглу в поперек, результат - тягне холодом зимою і коли просто холодно на вулиці. Може шось порадите, що зробити, і людей, які б це зробили.
}i{y4'OK зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 10:41 #912192   #54
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

а знизу і вгорі чимось утепляв? вікна які?
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 11:52 #912271   #55
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Так ти маєш на увазі поклейку пінопласту на вже штукатурену поверхню????
А на цегляну кладку як... є можливісь?
Я клеїв і на поштукатурену поверхню, і місцями на цеглу. В тих місцях, де клеїв на цеглу, то штукатурка спочатку погано трималась, "гуділа", тому я її повідбивав від стіни. Штукатурити наново ті місця було лінь, та й без потреби, тому наклеїв пінопласт на цеглу, попередньо загрунтувавши поверхню. Зараз різниці не бачу ніякої. Весь шар утеплення є в нормальному стані як на поштуктурених поверхнях, так і на нештукатурених.

Також не раз бачив, як будівельники на будовах наклеювали пінопласт прямо на цегляні стіни, без штукатурки.
contras552 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KotDavinci (29.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 11:59 #912276   #56
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Також не раз бачив, як будівельники на будовах наклеювали пінопласт прямо на цегляні стіни, без штукатурки.
так набагато більший розхід клею
мені радили спочатку шви позамазувати звичайним розтвором, тим більше що ще не знаю чи вийде цього року нормально хату утеплити, я як позамазую шви то є шанс що стіни не будуть в хаті зацівітати зимою
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 12:11 #912285   #57
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

А й справді розхід клею певно більший... А як пустоти між цеглою (окислення) впливають на концервацію пінпласту..?
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 12:20 #912297   #58
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
концервацію пінпласту..?
Консервують ягоди/помідори/огірки, а не пінопласт.Збийтеся нарешті з тої фрази. Тупістю є дивитись на наших "майстрів-ліправі-самоучок", які як скажуть так і буде. Вивчайте світовий досвід і дивуйтесь, що в Європі звичайного пінопласту взагалі не використовують в капітальному будівництві.
scorpik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 12:22 #912300   #59
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від }i{y4'OK Переглянути допис
Мав необачність зєднати балкон з кімнатою в панельному будинку, дали слой пінопласту потім цеглу в поперек, результат - тягне холодом зимою і коли просто холодно на вулиці. Може шось порадите, що зробити, і людей, які б це зробили.
Тобто, я так зрозумів, що товщина стіни вийшла в одну цеглу + пінопласт? Якшо так, то піноплат треба було давати товщиною не менше 5см.
Якщо товщина стіни в пів-цегли, або пінопласт має товщину менше 5 см, то замало, і треба добавляти ще шар пінопласту до тієї стіни. В мене в стіни товщиною в 1 цеглу+ 5 см пінопласту, і все гуд, холодом не тягне.

Але тут, скоріше причина комплексна, і левова частина холоду проходить в середину приміщення не через стіну, а через вікна, які є найслабшим місцем в даній ситуації. В мене металопластикові вікна, але взимі, якщо прихилитись до будь-якого з вікон, то стає відчутно, що біля нього є нижча температура, ніж в загальному по кімнаті. Тут, як не крути, але нічого не вдієш, бо скло є прекрасним провідником тепла\холоду. А якщо врахувати, що в тебе не звичайне вікно, а засклений цілий балкон\лоджія, то і площа скляних поверхонь набагато більша, ніж у звичайного вікна, тому і втрати тепла суттєвіші. Виходом з такї ситуації може бути заміна склопакетів у вікнах на енергозберігаючі склопакети із потрійним склом і спеціальним напиленням. Але вони відносно дорогі. Спеціалісти кажуть, що втрати тепла через таке скло менші на 25-50%.
Також можна\треба встановити під тим холодним вікном радіатори опалення (батареї). Холодне повітря з вікна буде опускатись на радіатори і зразу ж обігріватись, і на кімнату буде поступати вже тепле повітря. В мене під кожним вікном висить батарея, тому в кімнатах холоду не відчувається.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2009, 12:35 #912316   #60
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від mhl Переглянути допис
так набагато більший розхід клею
мені радили спочатку шви позамазувати звичайним розтвором, тим більше що ще не знаю чи вийде цього року нормально хату утеплити, я як позамазую шви то є шанс що стіни не будуть в хаті зацівітати зимою
Правильно тобі сказали. І дійсно, розхід клею більший, якщо нормально клеїти.
Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
А й справді розхід клею певно більший... А як пустоти між цеглою (окислення) впливають на концервацію пінпласту..?
А в тому то і проблема, що нашим будівельникам на якість поклейки пінопласту наплювати. Як роблять? А дуже просто! На лист пінопласту наносять клей не повністю, а тільки в двох точках, 2 жменьки. Так і приліплюють. І клею йде не багато, і монтувати швидше. Бо беруть гроші за метраж! А під пінопластом, де нема клею-вітер гуляє. В нас на роботі минулого року саме так і "утепляли". Поки все на місці, а через років 10, як тут писали, може з"явиться на форумі нова тема: "Караул! Пінопласт хєровий, повідлітав від стіни!!!"
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 01:16.