Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Політика, економіка, історія та релігія > Тернопільська міська рада інформує


У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 08.06.2016, 13:10 #2638662   #1
ТМР
 
Аватар для ТМР
Arrow У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Враховуючи думку більшості тернополян виконавчий комітет міської ради прийняв рішення відхилити петицію про відміну вивчення християнської етики у школах. Про це розповів міський голова Сергій Надал під час брифінгу за результатами засідання виконкому




Далі...
ТМР зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 14:01 #2638672   #2
Melanholik
Учасник
 
Аватар для Melanholik
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата:
Допис від ТМР Переглянути допис
прийняв рішення відхилити петицію про відміну вивчення християнської етики у школах.


Далі...
А хіба могло бути по-іншому.

Чесно кажучи, безглузді спекуляції на релігійній тематиці. Мені було б цікаво, якби щось подібне виникло у мусульманському світі...
Melanholik зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 15:49 #2638697   #3
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата:
Допис від ТМР Переглянути допис
Враховуючи думку більшості тернополян виконавчий комітет міської ради прийняв рішення відхилити петицію про відміну вивчення християнської етики у школах. Про це розповів міський голова Сергій Надал під час брифінгу за результатами засідання виконкому




Далі...
ст. 15 Конституції України
Цитата Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова.
ст 24 КУ
Цитата Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
ст. 35. КУ
Цитата Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.
Це по суті. І на останок ст. 8. КУ
Цитата В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
А тепер питання: на основі чого Надал і ТМР приймають рішення, які суперечать Конституції України?
Дєцко зараз поза форумом  
Подякували 4:
Chefild (09.06.2016), Ganabis (08.06.2016), Hoplite (08.06.2016), TUR17 (09.06.2016)
Старий 08.06.2016, 15:52 #2638698   #4
nazarik30
Активний учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата ст. 15 Конституції України
Цитата
Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова.
ст 24 КУ
Цитата
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
ст. 35. КУ
Цитата
Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.
Це по суті. І на останок ст. 8. КУ
Цитата
В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Ця етика йде як і основані предмети? Виставляються оцінки,домашні завдання,контрольні? Чи як?
nazarik30 зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 15:55 #2638699   #5
org100h
organize hundred humans
 
Аватар для org100h
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата А тепер питання: на основі чого Надал і ТМР приймають рішення, які суперечать Конституції України?
Бояться за голоси

Додано через 1 хвилину
Цитата Ця етика йде як і основані предмети? Виставляються оцінки,домашні завдання,контрольні? Чи як?
Тоже цікаво.

Востаннє редагував org100h: 08.06.2016 о 15:55. Причина: Пізніше додано
org100h зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 16:03 #2638701   #6
Stef
Учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Це факультатив, хочеш ходиш хочеш - ні, а за рішенням батьків приймається чи буде предмет чи ні... такі питання приймається не вами а тими хто вивчає, бо ви не маєте права заборонити цей предмет лише тому що вам не подобається, що хтось (точно не ви) вивчаєте цей предмет. Отже ваше втручання і порушує права інших відвідувати цей предмет. Відповідайте за себе і своїх дітей а не за людських....
Stef зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 16:16 #2638704   #7
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата:
Допис від org100h Переглянути допис
Тоже цікаво.
У моїх урок проводився по типу "добровільно-примусово"
Щось на подобі зборів грошей з батьків: офіційно на папері ніхто ніяких грошей не вимагає, а якщо хтось і пожаліється, то напишуть, що то батьки рішили більшістю голосів.

Також якби предмет був таким добровільним, то мусів би проводитись в позаурочні години, як факультатив.
Тобто або зранку на восьму піляєм в школу, або цінителі лишаються після уроків.
Але дане міроприємство проводиться посеред уроків, причому переважно в молодшій школі,бо далі і без християнської етики навантажень вистачає. Тобто вас залишають перед вибором або все ж відвідувати той урок, або переживати, де ваша дитина в цей час перебуватиме.

Як уже колись розказувала, наприклад в тій школі, що навчаються мої діти, сенс усіх тих уроків зводився лише до банального заучування молитов і проведення шикарного першого причастя в третьому класі. І за чотири роки не могли пояснити дітям навіть суть і історію проведення основних релігійних свят: Різдва і Великодня, не те що інших.

Додано через 1 хвилину
Цитата
Допис від Stef Переглянути допис
Це факультатив, хочеш ходиш хочеш - ні, а за рішенням батьків приймається чи буде предмет чи ні... такі питання приймається не вами а тими хто вивчає, бо ви не маєте права заборонити цей предмет лише тому що вам не подобається, що хтось (точно не ви) вивчаєте цей предмет. Отже ваше втручання і порушує права інших відвідувати цей предмет. Відповідайте за себе і своїх дітей а не за людських....
Ще раз, факультативи проводяться в позаурочні години.
Бо якщо добровільно, то постає питання, хто має нести відповідальність за дитину, яка не буде відвідувати даний предмет?
Учитель етики, класний керівник чи хтось з батьків прибігати посеред робочого дня?

Востаннє редагував Дєцко: 08.06.2016 о 16:23. Причина: Пізніше додано
Дєцко зараз поза форумом  
Подякували 2:
Alita (11.06.2016), Tommygun (14.06.2016)
Старий 08.06.2016, 16:21 #2638709   #8
nazarik30
Активний учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата Тобто вас залишають перед вибором або все ж відвідувати той урок, або переживати, де ваша дитина в цей час перебуватиме.
Де беребуває дитина не так страшно,як вивчення етики.
nazarik30 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
pberit (08.06.2016)
Старий 08.06.2016, 16:26 #2638713   #9
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата
Допис від nazarik30 Переглянути допис
Де беребуває дитина не так страшно,як вивчення етики.
Ну наприклад мені не дуже подобалось, коли вчителька гарчала на дітей за невивчені молитви, якщо урок такий добровільний.Чи все таки я мусіла бігати і пильнувати між уроками дітей?
Дєцко зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 16:27 #2638714   #10
Stef
Учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата:
Допис від Дєцко Переглянути допис
Ще раз, факультативи проводяться в позаурочні години.
Тоді це питання до навчального закладу а не до міської ради, яка має відмінити для всіх шкіл етику через те що деякі школи не можуть узгодити розклад уроків з кількома батьками... в навчальній програмі немає такого основного предмету, а в початковій школі взагалі не оцінюється.... а подібні заяви - це маніпуляція через намагання навязати власні релігійні переконання.
Ще раз... це факультатив, або курс за вибором... до основних предметів не належить, а встановлення в навчальний час - це ознака некомпетентності окремих керівників чи заступників навч. закладів..... виносте петиції про звільнення некомпетентних людей, а не заборону таких предметів, які підтримуються більшістю.
Stef зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 16:35 #2638716   #11
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата
Допис від Stef Переглянути допис
Тоді це питання до навчального закладу а не до міської ради, яка має відмінити для всіх шкіл етику через те що деякі школи не можуть узгодити розклад уроків з кількома батьками... в навчальній програмі немає такого основного предмету, а в початковій школі взагалі не оцінюється.... а подібні заяви - це маніпуляція через намагання навязати власні релігійні переконання.
Ще раз... це факультатив, або курс за вибором... до основних предметів не належить, а встановлення в навчальний час - це ознака некомпетентності окремих керівників чи заступників навч. закладів..... виносте петиції про звільнення некомпетентних людей, а не заборону таких предметів, які підтримуються більшістю.
ще раз глянь до посту номер 2, де все розписано для таких як ти і Надал.
Тут не грає ролі моя чи твоя особисті хотєлкі.
Якби це все б проводилось так як ти кажеш, то не думаю, що стільки б людей підписало петицію.
А так встановлення даного уроку (не факультативу), як і відхилення петиції по його забороні суперечать Конституції України. На цьому крапка.
Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Дєцко зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 16:41 #2638718   #12
nazarik30
Активний учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата Ну наприклад мені не дуже подобалось, коли вчителька гарчала на дітей за невивчені молитви, якщо урок такий добровільний
Мені багато чого не подобається в навчальній програмі. Наприклад вивчення літератури написаної різними алкоголіками. Наприклад різних теорій про створення світу,після яких діти вважають себе мавпами. Хоча теорія Дарвіна вивчається і за неї виставляють оцінки,а креаціоністська лише згадується як її альтернатива. Принаймні в мене так було,як зараз не в курсі.

І ще тисячі годин непотрібної інформації,яку 90% людей ніразу за життя ніде не використає.
Школа дає загальні знання,а наша справва,як батьків,вже пояснити дитині як з цим поводитись.

А от християнська етика,якщо вона націлена на розвиток в дитині любові до інших,моралі,співчуття,особисто для мене набагато цінніша наука за географію чи світову історію. Інша справа,що церковники більше вчать дітейсвоїх ритуалів,ніж того,як бути справжньою людиною.

Принаймні іншого предмету,який би вчив бути людьми я не знаю.

Додано через 4 хвилини
Цитата Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Все там відповідає. Факультатив,хочеш ходиш,хочеш ні.

Востаннє редагував nazarik30: 08.06.2016 о 16:41. Причина: Пізніше додано
nazarik30 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
pberit (08.06.2016)
Старий 08.06.2016, 16:41 #2638720   #13
pberit
Домофонщик
 
Аватар для pberit
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Нехай батьки вирішують, для чого когось щось заставляти.
pberit зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 16:47 #2638724   #14
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата
Допис від nazarik30 Переглянути допис
Мені багато чого не подобається в навчальній програмі. Наприклад вивчення літератури написаної різними алкоголіками. Наприклад різних теорій про створення світу,після яких діти вважають себе мавпами. І ще тисячі годин непотрібної інформації,яку 90% людей ніразу за життя ніде не використає.
Школа дає загальні знання,а наша справва,як батьків,вже пояснити дитині як з цим поводитись.

А от християнська етика,якщо вона націлена на розвиток в дитині любові до інших,моралі,співчуття,особисто для мене набагато цінніша наука за географію чи світову історію. Інша справа,що церковники більше вчать дітейсвоїх ритуалів,ніж того,як бути справжньою людиною.
Ще раз повторю для особливих: ти можеш не приймати те що викладає географія і астрономія, і далі вірити, що земля знаходиться на трьох китах і сонце крутиться навколо неї. Мож особисто не сприймати певних поетів та письменників. Можеш писати римські чи які цифри і рахувати в двійковій чи якій системі. Це суто твоє особисте право.

У нас же правова держава, де існує принцип верховенства права.
І навчальну програму затверджує міністерство освіти, до якого ти теж маєш право звернутись з петицією, чим висказати своє фе.

Але на даний момент є певні пункти основного закону, яким є Конституція України, і ніяке міністерство освіти, а тим більше місцева рада не мають права приймати закони, які суперечать тим, що прописані в Конституції.

Вловлюєш?

Бо інакше буде як з тими платними парковками, коли кожен місцевий чинуша може робити, що йому заманеться.
Дєцко зараз поза форумом  
Подякували 3:
Alita (11.06.2016), Пантера (08.06.2016), TheGame (08.06.2016)
Старий 08.06.2016, 16:51 #2638728   #15
nazarik30
Активний учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата Ще раз повторю для особливих: ти можеш не приймати те що викладає географія і астрономія, і далі вірити, що земля знаходиться на трьох китах і сонце крутиться навколо неї. Мож особисто не сприймати певних поетів та письменників. Можеш писати римські чи які цифри і рахувати в двійковій чи якій системі. Це суто твоє особисте право.
Ну то точно так само ти можеш ставитись до тої етики? В чому різниця?


Цитата Але на даний момент є певні пункти основного закону, яким є Конституція України, і ніяке міністерство освіти, а тим більше місцева рада не мають права приймати закони, які суперечать тим, що прописані в Конституції.
Так чим необовязковий факультатив пречить конституції?
nazarik30 зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 16:59 #2638731   #16
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата
Допис від nazarik30 Переглянути допис
Так чим необовязковий факультатив пречить конституції?
Бачу читати ти явно не вмієш.
Та й нащо то фанатику.
Зате дурника строїти ти гаразд.

Додано через 4 хвилини
ст. 6 Закону України про освіту:
Цитата незалежність освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій (крім навчальних закладів, заснованих релігійними організаціями)
от вирішить завтра Надал, що тре дітям ще й викладати статут партії Свобода, чи БПП для загального розвитку.
При чому зовсім ненароком це буде проводитись в урочний час (а що, то директора винуваті, а директор спихне на батьків, які буцім захотіли).
Цікаво як ти до того відноситимешся? Скакатимеш від радості, що ти такий патріот?

Востаннє редагував Дєцко: 08.06.2016 о 17:02. Причина: Пізніше додано
Дєцко зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 17:03 #2638733   #17
nazarik30
Активний учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата Бачу читати ти явно не вмієш.
Та й нащо то фанатику.
Зате дурника строїти ти гаразд.

Додано через 4 хвилини
ст. 6 Закону України про освіту:
Цитата
незалежність освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій (крім навчальних закладів, заснованих релігійними організаціями)
Хамиш?
От бачиш,зря ти на етику не ходила,там би тебе навчили,що хамити,то не файно.

А добровільний факультатив і слово залежність мають якісь спільні ознаки?
nazarik30 зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 17:08 #2638736   #18
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата
Допис від nazarik30 Переглянути допис
Хамиш?
От бачиш,зря ти на етику не ходила,там би тебе навчили,що хамити,то не файно.
Я не хамлю, я констатую факт.
Бо нижче я все розписала. Але дехто не прочитав. Або не зрозумів.
То який сенс пояснювати все заново?

Вангую, що ти далі напишеш: я так і не зрозумів і бла-бла-бла...
Дєцко зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 17:14 #2638738   #19
nazarik30
Активний учасник
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата Бо нижче я все розписала.
Ну а я тобі акуратно пояснив без хамства,що те,що ти розписала немає відношлення до реальності.

Факультатив! Хочеш ходиш,хочеш ні. Все. Крапка.

Ти б ще на шкільну секцію футболу повозмущалась.
nazarik30 зараз поза форумом  
Старий 08.06.2016, 17:17 #2638741   #20
pberit
Домофонщик
 
Аватар для pberit
Типово Відповідь: У школах Тернополя продовжать викладати уроки християнської етики

Цитата:
Допис від Дєцко Переглянути допис
ще раз глянь до посту номер 2, де все розписано для таких як ти і Надал.
Цитата:
Допис від Дєцко Переглянути допис
Але на даний момент є певні пункти основного закону, яким є Конституція України, і ніяке міністерство освіти, а тим більше місцева рада не мають права приймати закони, які суперечать тим, що прописані в Конституції.
Дивні у нас люди, петиції пишуть взагалі не по адресі, якщо є Міністерство освіти то чому петиція до мера? От ти не хочеш цього предмету але більшість батьків за, можливо їхні діти хоч трохи задумаються. Крім того якщо не вчити в школі релігію, то як вже писали нижче - потрібно і теорію великого вибуху взагалі не розглядати чи еволюцію.

Мені правда за цей предмет ставили оцінки, я проти. Але я б половину предметів повикидав нафіг.. От для чого урок співів чи малювання? На це мають бути гуртки, якщо в мене немає голосу чи дару художника то ви мене в школі не навчите цього ніяк.
pberit зараз поза форумом  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 07:31.