Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи > Ремонт і будівництво


Як будувати та робити ремонт правильно?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 22.12.2016, 10:43 #2669501   #101
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата 95% вікон бариги вікон ставлять неправильно, вони про це добре знають, але просто витрати на правильне встановлення сутєво підвищують вартість продукту,
Тут я згідний. Будинок будували як в колгоспі. Куди не глянь - всюди халтура. Вхідні двері, я зразу поміняв, бо їх можна було консервною відкривачкою відкрити, а за вікно в кімнаті не подумав, щоб поміняти.
То що мені зараз робити??? Сверлити отвори на 2 см під батареєю наскірзь на двір чи як?? Щось я не дуже уявляю як це буде виглядати.
Знаю у ванних дверях сверлять дири на 4-5 см, щоб пара скоріше виходила і то в кімнату, але на двір дири - це якомь дуже екстремально??!!
SPO зараз поза форумом  
Старий 22.12.2016, 10:54 #2669503   #102
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
Тут я згідний. Будинок будували як в колгоспі. Куди не глянь - всюди халтура. Вхідні двері, я зразу поміняв, бо їх можна було консервною відкривачкою відкрити, а за вікно в кімнаті не подумав, щоб поміняти.
То що мені зараз робити??? Сверлити отвори на 2 см під батареєю наскірзь на двір чи як?? Щось я не дуже уявляю як це буде виглядати.
Знаю у ванних дверях сверлять дири на 4-5 см, щоб пара скоріше виходила і то в кімнату, але на двір дири - це якомь дуже екстремально??!!
У Вас явні проблеми з вентиляцією, і так на двір наскрізь, але достатньо 1 дири на приміщення, тобто на весь комплекс. У Вас просто нема притоку.
А на весну рекомендую всетаки потратити час розфігачити відкоси (з середини), вложити екструдований пінопласт і заробити.

Ще дуже часта проблема "вікна течуть" це коли підвіконня закриває батарею під вікном.
dango зараз поза форумом  
Подякували 2:
roma22101987 (22.12.2016), SPO (22.12.2016)
Старий 22.12.2016, 11:00 #2669504   #103
Мановар
бусовод
 
Аватар для Мановар
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

якщо вже фігачити і утепляти відкоси, то краще вже ззовні. ну і плюс можна з середини
Мановар зараз поза форумом  
Подякував(ла):
SPO (22.12.2016)
Старий 22.12.2016, 11:24 #2669509   #104
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата У Вас явні проблеми з вентиляцією
Не знаю, можливо. Є один момент, коли витяжка включена на кухні, то у ванні з решітки вентиляціїї дує всередину. А як перевірити чи добре працює вентиляція???

Цитата Ще дуже часта проблема "вікна течуть" це коли підвіконня закриває батарею під вікном.
Так, закриває, але ж це у всіх так. ставити підвіконних "під лице", якось воно не дуже естетично виглядає.
Цитата провітрювати однозначно треба, особливо зранку, температура за 10хв сильно не впаде, а вологість так.
Теж згідний. Якраз сижу, пишу, а по ногах і плечах свіже повітря повіває, але зате вікно сохне..
Просто дуже дивно. На попередній квартирі було все так само і підвіконних закривав батареї і відкоси не утпелені і провітрював кімнати рідко, тільки на кухні, коли щось варили, але було завжди сухо , тепло і затишно. А тут на жаль по іншому.
SPO зараз поза форумом  
Старий 22.12.2016, 11:57 #2669518   #105
Мановар
бусовод
 
Аватар для Мановар
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата А як перевірити чи добре працює вентиляція???
відкрити саме дальнє вікно в квартирі, всі двері по траєкторії руху повітря до вентиляції в туалет теж відкрити, приставити лист паперу до решітки - він має прилипнути.


Цитата Так, закриває, але ж це у всіх так. ставити підвіконних "під лице", якось воно не дуже естетично виглядає.
какати на ту естетику, грибок в хаті то біда і через 2-3 роки алергиком можуть стати і дорослі і малі. На 1\3 ну максимум на 1\2 має закривати підвіконник батарею.
+ не помішало вкоротити тюль. щоб не закривала батарею і давала доступ теплого повітря до вікна
Мановар зараз поза форумом  
Подякував(ла):
SPO (22.12.2016)
Старий 22.12.2016, 11:58 #2669519   #106
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
Не знаю, можливо. Є один момент, коли витяжка включена на кухні, то у ванні з решітки вентиляціїї дує всередину. А як перевірити чи добре працює вентиляція???


Так, закриває, але ж це у всіх так. ставити підвіконних "під лице", якось воно не дуже естетично виглядає.

Теж згідний. Якраз сижу, пишу, а по ногах і плечах свіже повітря повіває, але зате вікно сохне..
Просто дуже дивно. На попередній квартирі було все так само і підвіконних закривав батареї і відкоси не утпелені і провітрював кімнати рідко, тільки на кухні, коли щось варили, але було завжди сухо , тепло і затишно. А тут на жаль по іншому.
Те що повітря з витяжки а не навпаки говорить що нема притоку. В СССР притоком як таким нехтували ібо вікно-двері мали конкретні шпари, цього було достатньо з головою для притоку (ЯКЩО Є ВИХІД ПОВІТНЯ НА ЙОГО МІСЦЕ МАЄ БУТИ ВХІД). Сучасні технології дозволяють зробити безшпарковий термос з хати, і я сумніваюсь що забудовник користуючись будномами ссср зробив приточку. тобто вихід є а входу нема де взяти, от і гонить повітря з ваної.

а на рахунок батарей - ви тоді дарма опалюєте... Ваші батареї називаються "конвекторні", тобто холодне повітря всасує знизу а падігріте виходить зверху, гріє не площина плоска до якої ви можете торкнутися, а ребра всередині, а якщо ви закриєте зверху вихід, рушу не буде повітря, відповідно тепле повітря до вікон, відкосів і стін не попаде, буде тепло тіки в зоні батареї в проміжку пів метра по висоті і десь 1,5-2 м по радіусу.

Тобто у Вас реалізовані практично всі "Галицькі помилки", закрити всі шпари бо дує, зробити підвіконик якомога ширшим, бо чого буде пропадати місце і т.д.
dango зараз поза форумом  
Подякували 2:
roma22101987 (22.12.2016), SPO (22.12.2016)
Старий 22.12.2016, 12:55 #2669532   #107
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата Те що повітря з витяжки а не навпаки говорить що нема притоку. В СССР притоком як таким нехтували ібо вікно-двері мали конкретні шпари, цього було достатньо з головою для притоку (ЯКЩО Є ВИХІД ПОВІТНЯ НА ЙОГО МІСЦЕ МАЄ БУТИ ВХІД). Сучасні технології дозволяють зробити безшпарковий термос з хати, і я сумніваюсь що забудовник користуючись будномами ссср зробив приточку. тобто вихід є а входу нема де взяти, от і гонить повітря з ваної.
Ви напевне не так зрозуміли. У ванні дує просто повітрям не таким як витягує на кухні смаженим чи жареним, а просто дує як з вікна відкритого. Тільки що перевірив у ванні вентиляцію. Приставив листок А4 навіть без відкривання вікон. Тримається добре до решітки.
Але очевидно з вентиляцією загалом є проблеми.
Цитата грибок в хаті то біда
Да, грибок то не жарти, але я вважаю всерівно це тепле повітря, яке виходить зверху з батереї підвіконник не може повінстю поглинути, воно йде поза підвіконник вверх.

Цитата відповідно тепле повітря до вікон, відкосів і стін не попаде, буде тепло тіки в зоні батареї в проміжку пів метра по висоті і десь 1,5-2 м по радіусу.
Щоб так було як написано, то треба щоб котел був настроєний на 75-80 градусів, коли до батереї неможливо доторкнутися і тоді дійсно буде батерея сушити і вікно і відкоси, але тоді буде в хаті ташкент, а мені для нормальної температури в квартирі вистачає 43 градуси в котлі.
Сама основна причина, як я зрозумів це відсутність нормальної циркуляції повітря.

Востаннє редагував SPO: 22.12.2016 о 13:00.
SPO зараз поза форумом  
Старий 22.12.2016, 13:17 #2669537   #108
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

якшо коротко то верх батареї закривати не можна, не буде конвекції
dango зараз поза форумом  
Подякував(ла):
SPO (22.12.2016)
Старий 22.12.2016, 13:31 #2669540   #109
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Cпасибі, друзі за поради, буду вирішувати проблему, але найімовірніше влітку, бо зараз по суті я нічого не можу зробити. Чи не так?
SPO зараз поза форумом  
Старий 22.12.2016, 18:30 #2669641   #110
kolibryks
 
Аватар для kolibryks
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
у ванних дверях сверлять дири на 4-5 см, щоб пара скоріше виходила і то в кімнату
Отвори у дверях ванної не для виходу пари, а для тієї ж вентиляції, повітря попадає у квартиру через вікна і виходить через витяжку у ванній/кухні.

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
але найімовірніше влітку, бо зараз по суті я нічого не можу зробити.
У квартирі з грибком навіть знаходитись довго не можна, не те, що жити. Тому все ж варто проблему вирішувати терміново, якщо важко самостійно - то пошукати спеціалістів, які на місці розберуться, що й до чого.
kolibryks зараз поза форумом  
Старий 22.12.2016, 19:50 #2669654   #111
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

То яких мені шукати спеціалістів, які на місці будуть розбиратися???
SPO зараз поза форумом  
Старий 22.12.2016, 21:56 #2669695   #112
kolibryks
 
Аватар для kolibryks
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
То яких мені шукати спеціалістів, які на місці будуть розбиратися???
Тут на форумі є декілька тем про плісняву, грибок та мокрі кути. Також дуже рекомендую почитати про рекуператори вентиляції.
kolibryks зараз поза форумом  
Старий 24.12.2016, 06:56 #2669917   #113
DidPanas
Учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата:
Допис від Мановар Переглянути допис
якщо вже фігачити і утепляти відкоси, то краще вже ззовні. ну і плюс можна з середини
Краще справді зробити відкоси ззовні. Доречі, а вікно встановлене рівно посередині стіни чи зміщене більше до зовнішнього краю? Якщо зовнішні відкоси вузькі, то проблема дійсно в точці роси, яка попадає на внутрішню частину вікна. Через це і мокріє все навколо і грибок утворюється. Конкретна порада це збивати зовнішні відкоси, утепляти екструдованим пінопластом ну і плюс зробити з цього ж пінопласту рамку кругом відкоса шириною від 25 см (типу декоративне оздоблення, але це позволить краще утеплити стіну, оскільки вочевидь самих відкосів може бути замало). Відносно батарей і підвіконника - не звертай уваги. Дійсно не можна закривати зверху батареї конвекторного типу. В тебе ж, як я зрозумів, звичайне водяне опалення, тому це не критично. Максимум це можеш запхати екран за батарею, щоб гріти квартиру, а не зовнішню стіну.
DidPanas зараз поза форумом  
Подякував(ла):
SPO (24.12.2016)
Старий 24.12.2016, 09:20 #2669925   #114
Chefild
 
Аватар для Chefild
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
Переселився в жовтні в новобудову з сімʼєю.
Будинок зданий недавно?
Дана "болячка" характерна для більшості новобудов, і проявляється через те що, перш ніж заїхати в квартиру, після всіх внутрішніх робіт їй не дали так як слід просохнути, внаслідок чого в квартирі накопичується лишня волога, яка при контакті з холодною поверхнею вікна, відкосів та стін (якщо вони не утеплені ззовні), конденсується, і створює ідеальні умови для розвитку різних видів грибків та плісняви. Цю вологу можна зменшити, як тут вже писали, тільки хорошою вентиляцію. Системи вентиляції в багатоквартирних будинках працюють на природній циркуляції, коли повітря починає рухатися внаслідок різниць тисків в квартирі та на виході вент. каналів на даху. У випадку коли в квартирі всі вікна наглухо закриті - вентиляції не буде. На даному етапі рекомендую попробувати на осінньо-зимовий період взагалі не закривати наглухо вікно в приміщені де ця проблема проявляється найбільше, а перевести його в режим мікропровітрення, якщо він звісно передбачений конструкцією вікна:



Ручку потрібно перевести в положення 45°, і при цьому не потрібно ніде сверлити якихось додаткових дірок.

Також, якщо вже утепляти відкоси, як тут радять, то тільки ззовні! Це дозволить вам, мінімізувати мостик холоду, та перенести точку формування роси (конденсату) з приміщення на вулицю.

І в ніякому разі не екструдованим пінопластом!!!
Утепляти фасади екструдованим пінопластом - це взагалі фатальна помилка!
Оскільки у екструдованого пінопласту низька паропроникність і відповідно слабка адгезія з цементно-піщаними та гіпсовими сумішами, в наслідок чого при перепадах температур (осінню та весною) штукатурка просто відвалиться з тих відкосів та стін. Крім того стін перестануть "дихати". А так як горить екструдований пінопласт, не горить жоден інший утеплюючий матеріал.

Екструдований пінопласт взагалі рекомендується використовувати тільки при утепленні цоколів будинків, та при монтажі теплих підлог.
Chefild зараз поза форумом  
Подякували 2:
roma22101987 (24.12.2016), SPO (24.12.2016)
Старий 24.12.2016, 09:56 #2669931   #115
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата а вікно встановлене рівно посередині стіни чи зміщене більше до зовнішнього краю?
Зовнішній відкос має десь 10 см. потім йде вікно 5-6 см., а потім внутрішній відкос 48 см. Тому як бачите вікно зміщене до зовнішнього краю + до того зовнішня стіна будинку викладена білою силікатною цеглою.
Влітку я заробив шпари між вікном і зовнішнім відкосом, бо було видно піну монтажну, а в деяких місцях її взагалі не було. Але що дуже прикметно, що приблизно у 70% сусідів, якщо подивитися з двору на їхні вікна, то ніхто з них навіть не заробляв зовнішні відкоси як я! То що тоді у них в квартирах робиться???!!!

Цитата Конкретна порада це збивати зовнішні відкоси
Тобто збивати?? Що значить збивати? Там ж нічого немає!? Тонкий шар стартової і фінішної шпаклівки.
Я зрозумів так: в квітні-травні мені потрібно буде викинути то гамняне однокамерне вікно, заробити рів після вікна, поприклеювати до загального віконного пройому 10+5-6+48 см пінопалст 3-ку чи яка там його товщина, а потім ставити нормальне трьохкамерне вікно на 3 см вужче по всьому периметру (враховуючи товщину пінопласта). Ну а потім само собою знову заробляти для естетичного вигляду шпакльовкою і снєжкою відкоси. Я правильно зрозумів??? Якщо щось не так, поправте будь ласка!?
Теж маю думку про те, що ще випаровується волога після внутрішніх ремонтів у квартирі.

Додано через 11 хвилин
Цитата В тебе ж, як я зрозумів, звичайне водяне опалення
Так, звичайне водяне.

Востаннє редагував SPO: 24.12.2016 о 09:56. Причина: Пізніше додано
SPO зараз поза форумом  
Старий 24.12.2016, 12:34 #2669944   #116
leyo
 
Аватар для leyo
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

я так розумію, проблема цвилі присутня у всіх сирих кваритах. в мене он тоже поцвили стіни між мною і сусідами яких ще нема. на разі боремся з наслідками
leyo зараз поза форумом  
Старий 24.12.2016, 13:11 #2669948   #117
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата я так розумію, проблема цвилі присутня у всіх сирих кваритах. в мене он тоже поцвили стіни між мною і сусідами яких ще нема. на разі боремся з наслідками
Так, в мене стіни також холодні між сусідами, але цвилі ніби не видно.
Тому і вологи купа, бо крім своєї ще треба і сусідні квартири гріти, оскільки температура оптимальна, а не максимальна, тому і волога перемагає сухість (тепло).
SPO зараз поза форумом  
Старий 24.12.2016, 14:28 #2669956   #118
leyo
 
Аватар для leyo
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата але цвилі ніби не видно.
в мене так тоже спочатку було. розслабився і деякий час не дивився. зараз получив неприємний сюрприз
leyo зараз поза форумом  
Старий 24.12.2016, 15:29 #2669963   #119
Chefild
 
Аватар для Chefild
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
Тому і вологи купа, бо крім своєї ще треба і сусідні квартири гріти, оскільки температура оптимальна, а не максимальна, тому і волога перемагає сухість (тепло).
Що за нісенітниці? Вологість речовини, в даному випадку повітря, це кількісний показник вмісту води в ньому, і з температурою цей показник аж ніяк не пов'язаний.
Існує таке поняття як агрегатний стан речовини, який для води змінюється в залежності від зміни її температури. Тобто при настанні певних температурних умов, вода може перейти з газоподібного стану в рідкий, та з рідкого в твердий, і на кількісний показник води це аж ніяк не вплине. Можете квартиру хоч до 40 градусів нагріти, а вона вам від цього сухішою не стане. А сухішою вона стане лише при умові якщо буде організовано притік більш сухішого повітря, який власне і зменшить цей показник вологості.

Плюс до цього, в вашій квартирі існують місця де є температурна умова, при якій вода з газоподібного стану переходить у рідкий, тобто конденсується. В когось це вікно, в когось відкос, а в когось це стіна від сусіда, який не опалює. І при різній вологості, температура, при якій відбувається перехід з газоподібного стану у рідкий, також різна.
Наприклад, при відносній вологості в квартирі 80% і середньої температури в квартирі 21 градус, температура точки роси (конденсування) буде складати в районі 17,4 градусів, а зменшивши відносну вологість в приміщенні наприклад до 40%, при цій же середній температурі 21 градус в квартирі, температура точки роси буде складати вже 6.9 градусів. Що є значно нижче ніж температура поверхні вікна з середини, відкосів і стін від сусіда, де може утворюватися конденсат, який і спричиняє грибки та плісняву.

Висновок: зменшивши відносну вологість повітря в приміщеннях, ви знизите температурний поріг при якому і можуть почати плакати вікна, відкоси та стіни. Не спішіть зривати та міняти собі вікна, а дочекайтесь літа, та просушіть собі так як слід квартиру, та також подбайте про хорошу вентиляцію круглий рік, і, думаю, проблема вирішиться.

Востаннє редагував Chefild: 24.12.2016 о 15:42.
Chefild зараз поза форумом  
Старий 24.12.2016, 15:44 #2669964   #120
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як будувати та робити ремонт правильно?

Цитата дочекайтесь літа, та просушіть собі так як слід квартиру,
Так, я розумію, але квартира не листок паперу і не шкарпетки щоб її було можна як слід висушити.
Цитата подбайте про хорошу вентиляцію круглий рік,
Що значить хорошу вентиляцію круглий рік? З відкритими вікнами на режимі провітрювання жити взимку, то треба бути моржом або ходити і спати в куртці/шубі, а сверлити отвори в півметровій стіні на вентиляцію, щось я не маю бажання.
Єдиний варіант, це хіба утеплити відкоси, але залишити вікно старе. Але тоді віконні рамці будуть заховані в пінопласті, а з відкоса буде йти зразу скло. Хіба так, якщо вікон не викидати.
SPO зараз поза форумом  
Відповідь

Мітки
архітектура, будівництво, ремонт, проектування, дизайн



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 12:42.