Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Комп'ютерні обговорення: Hard, Soft, Nets, Design, CAD etc > Операційні системи / адміністрування

Операційні системи / адміністрування Linux, Unix, Windows, DOS... обговорюєм можливості, налагодження, встановлення, продуктивність, секрети...


Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 26.01.2013, 10:24 #2124931   #541
Avalon
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

ну всы доки гугляться, правда старі, коли наутілус ще в Гном 2, а в XFCE4 ынша система конфігураційного менеджера була... треба адаптовувати.
0) мати встановлений nautilus*
1) в настройках ХФСЕ є вибір типових програм - там вибрати замість Thunar
2) Для запуску з ярлика - собі ярлик на наутілус
3) update-alternatives --all (тут взагалі вибір альтернатив системних)
Avalon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.01.2013, 11:32 #2124983   #542
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Цитата:
Допис від volpast Переглянути допис
Distemper, та став вже OpenSUSE. Кажуть, що KDE найкраще заточений саме в цьому дистрибутиві. А маючи 4 ГБ оперативки я на XFCE навіть би не дивився.
я поставив тим людям на нобутук КДЕ я ж написав вже про це , але інтегрована карточка трохи підтуплювавла поки лишне не повідключав
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.03.2013, 15:02 #2158190   #543
Trader
 
Аватар для Trader
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

День добрий. Маю питання і прошу допомоги.

Маю систему:
Код:
Base Board Information
        Manufacturer: ASRock
        Product Name: Z68 Extreme3 Gen3
Processor Information
        Version: Intel(R) Core(TM) i5-3550 CPU @ 3.30GHz
На ній дві гігабітні мережеві. Дивляться в різні сегменти.

Прихований текст: cat /proc/interrupts 


Як тільки даю нагрузку на мережеву eth1, через певний час система починає пролягати і підвисати.
В результаті маю питання. Чи можна eth1 посадити на окреме переривання і яким чином то зробити? В біосі такої можливості немає...

P.S. в гугль не посилати, я тільки шо звідти.
Trader зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.03.2013, 15:15 #2158203   #544
gsv
 
Аватар для gsv
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Trader
подивись через atop що саме нагружається.
крім того, постав munin. там гарно моніторяться переривання
gsv зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2013, 10:11 #2158727   #545
Trader
 
Аватар для Trader
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Так як конфлікти переривань були з пристроями "ata_piix, ata_piix" то проблема вирішилася простим переключенням сата портів в AHCI режим, після цього ата пристрої на 19 перериванні пропали і eht1 лишився в гордій самотності на тому самому перериванні.
Відписуюся, можливо комусь пригодиться...
Trader зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.03.2013, 00:48 #2167942   #546
saymon
Guest
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Як в убунті зробити настройку "запамятати стан вікна"?
Тобто відкриваєш якесь вікно, скажем Настройки, розтягуєш його під потрібний розмір, наприклад 1024х768 і щоб це вікно при наступному виклику відкривалося в тому ж розмірі, а не по дефолту.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.03.2013, 12:44 #2168200   #547
I_H_O_R
 
Аватар для I_H_O_R
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
там потім можна поставити процентну величину вікна
I_H_O_R зараз поза форумом  
Подякував(ла):
saymon (25.03.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.03.2013, 11:19 #2169711   #548
saymon
Guest
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

А для Xfce є щось таке подібне?
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2013, 08:34 #2178576   #549
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

хочу попробувати дистрибутив лінукса openSUSE кажуть , що там КДЕ та КДЕ програми працюють шустріше ніж новий ГНОМ на убунту. Також прочитав купу відео по порівнянню МІНТ , УБУНТУ , ФЕДОРА та СЮзі. Оскільки хочу для себе знайти по душі для деск-топ та мультімедіа дистрибутив Лінукса то попробував Мінт. Інтерфейс мінта - цінамнон був проблематичним , Мейт не пробував хоча кажуть що штука класна , але не дружить з Гном додатками та програмами , ХСФЕ МІНТ гарна штука , шустра навіть на динозаврах мені особисто зрозуміло , але так як я в лінуксах чайник то не зміг прикрутити якрил "Мій комютер" на робочий стіл. Лінукс МІНТ КДЕ всьо ніби нормально , але російська та українська розкладки не хотіли добавлятися на не хотів русифіковуватись інтерфейс бо не вистарчало файлів якихось то прийшлось тягнути їх з нету за допомогою команди
Цитата sudo apt-get
(якось так ато я вже забув точно цю команду).

Прочитавши купу холівару на рахунок Ящірка проти Пінгвіна не зрозумів нічого. Одні кажуть , що СЮЗІ немає кодеків для мп3 та відео і їх треба самому ставиит. Інші кажуть , що YaST сюзі крутий хтось каже що там купа лишнього і взагалі типу навіщо його зробили.

Оскільки в убунті/мінт звук відворення музики "якийсь не такий" можливо аудіо двіжок інший чи що чи просто має підтримки відтворення звуку дискретних звукових карт 96 Кгц 24 біт то придивляюся в сторону Сюзі.

Хотів би почути відгуки тих хто нею користувався , ставив чи користується. Які відмінності , недоліки та переваги між убунту/мінт ?
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2013, 09:05 #2178599   #550
Erleke
Кавайна няка
 
Аватар для Erleke
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Цитата:
Допис від Distemper Переглянути допис
Хотів би почути відгуки тих хто нею користувався , ставив чи користується. Які відмінності , недоліки та переваги між убунту/мінт ?
Використовую Сюзі на серверах і на компах секретуток, проблем не бачу. Для дому Сюзі треба звичайно чуток підпиляти, але і кодики і все інше там є, до пакетного менеджера прийдетсья звикати після убунти - але нічого в тому страшного нема. Кеди Сюзі готує краще чим Убунта се факт

Додано через 2 хвилини
Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
А для Xfce є щось таке подібне?
Приблизна відповідь на це питання виглядає отак:
Long answer: If the application supports it, it will restore itself at the location and size you last specified (example: Terminal or Thunar). If the application doesn't support it you can use a window matching application like devilspie or wmctrl
Сам декоратор цю фішку підтримує, а от аплікухи не завжди

Востаннє редагував Erleke: 05.04.2013 о 09:05. Причина: Пізніше додано
Erleke зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2013, 09:53 #2178648   #551
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Цитата:
Допис від Erleke Переглянути допис
Використовую Сюзі на серверах і на компах секретуток, проблем не бачу. Для дому Сюзі треба звичайно чуток підпиляти, але і кодики і все інше там є, до пакетного менеджера прийдетсья звикати після убунти - але нічого в тому страшного нема. Кеди Сюзі готує краще чим Убунта се факт

Додано через 2 хвилини

Приблизна відповідь на це питання виглядає отак:
Long answer: If the application supports it, it will restore itself at the location and size you last specified (example: Terminal or Thunar). If the application doesn't support it you can use a window matching application like devilspie or wmctrl
Сам декоратор цю фішку підтримує, а от аплікухи не завжди
Чесно кажучи до Убунти я не привик так як вона мені не дуже зручна я пілся 10,04 версії з Убунту справи немав. З існуючих сподобалась мандріва тільки її не випускають (хоча зараз російські ентузіасти роблять спробу розвитку ісходніків мандріви і вже навіть є готовий продукт під назвою РОСА) , Мінт "допиляна убунта" ніби все там є от тільки виникають деколи косяки.

Як оупенСюзі з ноутами дружить ? чи немає приколів з тачпадами , ві-фі ? І що саме треба допилювати для дому ?
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2013, 15:35 #2179006   #552
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

OpenSUSE імхо якраз найкраще дружить з ноутами, практично все є в коробці (тачпади, вайфай). Чого нема - можна знайти бінарні збірки (в мене на АМД-шні платформі радеон інтегрований не піднявся, ставиться через оупенсюзі ван клік інстал)

Щодо допила кедів - тут вже "на вкус и цвет".
Пакетний менеджер кагбе тоже не проблема, в залежності від дистру формула проста - <apt-get | zypper | yum > install packagename.
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2013, 16:29 #2179040   #553
Dan
 
Аватар для Dan
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Цитата:
Допис від Distemper Переглянути допис
Чесно кажучи до Убунти я не привик так як вона мені не дуже зручна я пілся 10,04 версії з Убунту справи немав.
зручність робочого середовища?
став Сінамон або Мате, і буде тобі 10.04 з "бантиками"
Dan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2013, 20:00 #2179206   #554
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Цитата:
Допис від Dan Переглянути допис
зручність робочого середовища?
став Сінамон або Мате, і буде тобі 10.04 з "бантиками"
з цінамноном були проблеми. Та і убунта з принципу не моє. До подібних лише мінт визнаю.
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2013, 18:20 #2179882   #555
randolph
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Цитата:
Допис від Distemper Переглянути допис
З існуючих сподобалась мандріва тільки її не випускають (хоча зараз російські ентузіасти роблять спробу розвитку ісходніків мандріви і вже навіть є готовий продукт під назвою РОСА)
Розробники Мандріви давно вже перекочували у проект, який тепер називається Mageia. По суті, це та сама добра стара Мандріва. За показниками Distrowatch, Маgeia вже давно за популярністю міцно закріпилася на другому після Мінта місці.
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.04.2013, 09:03 #2185280   #556
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

купив ноубук на ньому стояв убунту драйвера всі бачив. Поставив опенСЮЗІ все крім вайфая знайшов мінт з диска теж не підняв вайфай. Як доставити драйвера ? вручну чи можна якось автоматично через ЯСТ в сюзі або через менеджер завнтажень в Мінті ?
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.04.2013, 09:45 #2185319   #557
randolph
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

гадаю, що вже мають бути драйвера...
коли востаннє ставив Лінукс, де треба було Wi-Fi підняти, просто заходив в NetworkManager, вибирав Wi-Fi, прописував там логін і пароль і все чітко працювало...
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.04.2013, 09:56 #2185330   #558
Avalon
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

деколи треба доставити фірмваре, або окремим пакетом, або в складі linux-firmware-nonfree
Та й часто є закриті і відкриті драйвери - тре дивитись що встановлено. в Мене на Broadcom B43* відкриті часто втрачали коннект, перейшов на закриті - нормально було, тепер новіше ядро взяв 3,9 і вернувся на відкриті - почали нормально пахати на моїй картці.
Avalon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.04.2013, 10:17 #2185342   #559
Distemper
псіх одіночка
 
Аватар для Distemper
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

полазивши в YaST не знайшов автоматичного оновлення драйверів , після оновлення системи вай-фай не піднявся. Ноубук позиціонується як включений в убунту так як мінт на тому самому ядрі то чи підніметься там вай-фай з коробки після устанвоки ? Чи є імовірність що ні ?

Просто в менеджері мереж Сюзі і Мінта - вкладка - вайрлесс неактивна - гадаю що драйвера автоматично не стали так як це очевидно. Тому прошу допомоги в порадах
Distemper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.04.2013, 11:51 #2185403   #560
Avalon
Типово Відповідь: Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

наведи вивід lspci
та dmesg
Avalon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь

Мітки
linux, ubuntu



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 20:01.