Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Комп'ютерні обговорення: Hard, Soft, Nets, Design, CAD etc > Операційні системи / адміністрування

Операційні системи / адміністрування Linux, Unix, Windows, DOS... обговорюєм можливості, налагодження, встановлення, продуктивність, секрети...


Linux!!! Питання по встановленню, настройці, і т.д.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 08.08.2009, 15:49 #1001758   #21
Kulchick
 
Аватар для Kulchick
Типово Відповідь: Може хто знає?

НТФС буде бачити добре, але коли некоректно завершити роботу вінди, тоді убунта не схоче підчіпляти диск (але все одно можна командою вручну)
Паролі і закладки з браузера проблем не буде, головне експортнути в файл. Я почав думати над тим щоб зробити спільний файл з ними щоб і вінда і убунта користувалися одним і не треба було синхронізувати.
Торрент клієнт в мене Transmission, на вигляд простенький, але опцій досить багато є, працює нормально.
З софту мені не хватає IrfanView та Frigate, все решта не гірше. Сподобалася прога для сканера: можна сканувати пакетно і тільки встигати міняти сторінки на сканері.
А 9.10 ліпше не качай, то ще бетка або навіть альфа, можуть бути глюки, для новачка погано. Реліз буде в жовтні (9 означає рік, а 10 місяць випуску). Стабільна версія зараз 9.04.
Kulchick зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Dexter (08.08.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.08.2009, 23:10 #1002058   #22
Dexter
 
Аватар для Dexter
Типово Відповідь: Може хто знає?

Пишу з під Юбунти, політ нормальний Встановив драйвери і деякі програми для моніторингу системи і всяку шалупень Буду далі бавитись, вроді нічого страного немає
Dexter зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2009, 16:15 #1002367   #23
randolph
Типово Відповідь: Може хто знає?

поставив собі SuperUbuntu 9.04; від Ubuntu відрізняється тим, що на ньому встановлено більше софту і краще налаштований.
файлову систему поставив ext4, тому моя Mandriva його не бачить.
деякий час вже працюю з ним, нарікань наразі жодних, прекрасна річ!

є просте доступне керівництво по Ubuntu (правда, для Убунту 6, але всі основи Убунту там є)

http://www.knigka.info/2007/07/01/ub...zovatelja.html
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2009, 21:52 #1002560   #24
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата
Допис від randolph Переглянути допис
файлову систему поставив ext4, тому моя Mandriva його не бачить.
Ой зря, там прикрутили таку штуку як відтермінована синхронізація кешу, і якшо пропаде живлення висока ймовірність, шо можуть злетіти файли, з якими працював останні хвилини. Тому залишаюсь на старій добрі екст3, і плєвать шо повільніша А під мандрівою треба ядро посвіжіше зібрати і побачить.
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.08.2009, 22:24 #1002587   #25
SvaGoth
 
Аватар для SvaGoth
Типово Відповідь: Може хто знає?

От в мене дещо схожа проблема: не встановлюється Linux Mandriva 2009 на комп. Завантажую диск, клямцаю встановити систему і появляється чорний екран і все. Реагує лише на параметри acpi=off або acpi=off apm=off (нарив на якихось форумах), тоді появляється таке вікно (пошук USB пристроїв):

Через хвилинку перестає диск крутитись в дисководі і процес, як я зрозумів, зупиняється.
При натиску комбінації клавіш Alt+F2, Alt+F3, Alt+F4 з'являється наступне:





От встановив собі цю систему на VirtualBox, то інстаяція пройшла без проблема, але треба її встановити другою разом з Windows XP. То що не так?
ЗІ. Звиняйте, за неякісні знімки.

Востаннє редагував SvaGoth: 11.08.2009 о 21:37.
SvaGoth зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2009, 01:46 #1002646   #26
randolph
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата
Допис від ЗлийGamer Переглянути допис
Ой зря, там прикрутили таку штуку як відтермінована синхронізація кешу, і якшо пропаде живлення висока ймовірність, шо можуть злетіти файли, з якими працював останні хвилини. Тому залишаюсь на старій добрі екст3, і плєвать шо повільніша А під мандрівою треба ядро посвіжіше зібрати і побачить.
мене екст4 цілком влаштовує, а Мандріва2009 чомусь мені не припала до душі - ні 2009.0 ні 2009.1. я не можу сприйняти КДЕ4.
працюю з Мандрівою2008.1 і цілком нею задоволений. а обмін між Мандрівою та Убунту здійснюю через Віндоус

Цитата:
Допис від SvaGoth Переглянути допис
От встановив собі цю систему на VirtualBox, то інстаяція пройшла без проблема, але треба її встановити другою разом з Windows XP. То що не так?
я ставив різні Мандріви з Віндоусом і завжди без проблем.
опиши в деталях, як ти це робиш. почни з банального - як ти виділяєш місце для Мандріви і куди її встановлюєш.
по-любому ти маєш вийти на розмітку диска, незалежно чи це МандріваВан чи МандріваФрі, і призначити точки монтування і для Мандріви ( / ) і для Віндоус ( /windows ).
після встановлення пакунків вийдеш на встановлення завантажувача ( grub ). зроби Мандріву загрузочною, і до меню загрузки Віндоус причепи.
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2009, 10:01 #1002809   #27
SvaGoth
 
Аватар для SvaGoth
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата
Допис від randolph Переглянути допис
я ставив різні Мандріви з Віндоусом і завжди без проблем.
опиши в деталях, як ти це робиш. почни з банального - як ти виділяєш місце для Мандріви і куди її встановлюєш.
по-любому ти маєш вийти на розмітку диска, незалежно чи це МандріваВан чи МандріваФрі, і призначити точки монтування і для Мандріви ( / ) і для Віндоус ( /windows ).
після встановлення пакунків вийдеш на встановлення завантажувача ( grub ). зроби Мандріву загрузочною, і до меню загрузки Віндоус причепи.
Дякую, що відгукнулись.
Виділив місце для лінакса з-під віндовс програмкою Acronis Disc Director Suite. Є два вінчестери, на новому зараз віндовс, на старому виділив 13 Гб (Ext3) + 2Гб (Linux Swap, при 1.5 ГБ оперативки). Вставляю диск з мандрівою, вибираю мову, жму на додаткові параметри і дописую acpi=off apm=off, натискаю install і тоді появляється віконце detecting usb devises на чорному екрані (нище зображене) і фініта ля комедія. До синього екрану лінакса з параметрами встановлення інсталяція не доходить. Запускаю вірт. машину, починаю встановлення з тієї ж двд-шки, все йде як по маслу.

Востаннє редагував SvaGoth: 10.08.2009 о 12:39.
SvaGoth зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2009, 17:50 #1003079   #28
randolph
Типово Відповідь: Може хто знає?

що важливо
1) чи твій Віндоус має крім диску С ще й диск Д.
якщо є диск Д, то Мандріву треба ставити між ними, бо спочатку йдуть primary disks, а вже потім logical disks. Primary disk не може йти після logical. Часто саме через це Лінукс не інсталюється.
якщо у тебе так, то виправ.
2) я так зрозумів, це у тебе МандріваФрі. хіба обов"язково там жати на додаткові параметри? процес інсталяції йде просто й зрозуміло через графічний інтерфейс.

Востаннє редагував randolph: 10.08.2009 о 17:59.
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2009, 19:38 #1003146   #29
ReventoN
Guest
Типово Відповідь: Може хто знає?

Юзаю убунту біля місяця, не сподобалось тітльки те, що заблокований рут.. (sudo su рулить!)


П.С. Прохання до модератора перейменувати тему, бо судячи по всьому, обговорення лінуха буде йти тут і надалі
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2009, 19:52 #1003168   #30
randolph
Типово Відповідь: Може хто знає?

а хіба його важко розблокувати?
достатньо однієї простої команди
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.08.2009, 23:21 #1003328   #31
Kulchick
 
Аватар для Kulchick
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата
Допис від ReventoN Переглянути допис
Юзаю убунту біля місяця, не сподобалось тітльки те, що заблокований рут.. (sudo su рулить!)
Розділення прав юзера і адміністратора це дуже важлива особливість юнікс систем. І це є одною з причин чому ніякий вірус не може нашкодити лінуксу, на відміну від віндовса.
Kulchick зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 20:09 #1003937   #32
SvaGoth
 
Аватар для SvaGoth
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата
Допис від randolph Переглянути допис
що важливо
1) чи твій Віндоус має крім диску С ще й диск Д.
якщо є диск Д, то Мандріву треба ставити між ними, бо спочатку йдуть primary disks, а вже потім logical disks. Primary disk не може йти після logical. Часто саме через це Лінукс не інсталюється.
якщо у тебе так, то виправ.
Для наочності що, як і до чого в мене виставляю скріншот

Цитата
Допис від randolph Переглянути допис
2) я так зрозумів, це у тебе МандріваФрі. хіба обов"язково там жати на додаткові параметри? процес інсталяції йде просто й зрозуміло через графічний інтерфейс.
Так, Mandriva-free-2009. Якщо не ввести додаткові параметри, то після клямцання "встановити лінакс" появляється просто чорний екран, інсталяція не йде зовсім, а так, хоч якось реагує, хоча потім знов вмирає (див. фото нище).

Востаннє редагував SvaGoth: 11.08.2009 о 21:40.
SvaGoth зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 20:38 #1003950   #33
randolph
Типово Відповідь: Може хто знає?

у мене встановлена MandrivaOne2008.1
але також маю інсталяшку MandrivaFree2009.0
щойно я її запускав: почалася нормальна інсталяція без жодних проблем

скоріше за все, тут якісь проблеми з інсталяшкою.
коли ти пропалював iso, ти перевірив контрольну суму md5?
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 21:19 #1003987   #34
Kulchick
 
Аватар для Kulchick
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата:
Допис від SvaGoth Переглянути допис
От в мене дещо схожа проблема: не встановлюється Linux Mandriva 2009 на комп. Завантажую диск, клямцаю встановити систему і появляється чорний екран і все. Реагує лише на параметри acpi=off або acpi=off apm=off (нарив на якихось форумах), тоді появляється таке вікно (пошук USB пристроїв):



Через хвилинку перестає диск крутитись в дисководі і процес, як я зрозумів, зупиняється.
При натиску комбінації клавіш Alt+F2, Alt+F3, Alt+F4 з'являється наступне:





От встановив собі цю систему на VirtualBox, то інстаяція пройшла без проблема, але треба її встановити другою разом з Windows XP. То що не так?
Це тільки я один не бачу скріншотів? Причому перевіряв трьома браузерами
Kulchick зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Don Kihot (11.08.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 21:22 #1003989   #35
SvaGoth
 
Аватар для SvaGoth
Типово Відповідь: Може хто знає?

Вибачайте, скріншоти поправив...

Востаннє редагував SvaGoth: 11.08.2009 о 21:43.
SvaGoth зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 21:28 #1003994   #36
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата
Допис від randolph Переглянути допис
мене екст4 цілком влаштовує,
Дозволь поцікавитись, давно вже на екст4? Як воно переживає збої живлення?

Цитата:
Допис від SvaGoth Переглянути допис
Дякую, що відгукнулись.
Виділив місце для лінакса з-під віндовс програмкою Acronis Disc Director Suite. Є два вінчестери, на новому зараз віндовс, на старому виділив 13 Гб (Ext3) + 2Гб (Linux Swap, при 1.5 ГБ оперативки). Вставляю диск з мандрівою, вибираю мову, жму на додаткові параметри і дописую acpi=off apm=off, натискаю install і тоді появляється віконце detecting usb devises на чорному екрані (нище зображене) і фініта ля комедія. До синього екрану лінакса з параметрами встановлення інсталяція не доходить. Запускаю вірт. машину, починаю встановлення з тієї ж двд-шки, все йде як по маслу.
попробуй забрати параметр quiet з меню завантажувача, можливо побачиш більш детальну інформацію про помилку.

Цитата
Допис від randolph Переглянути допис
що важливо
1) чи твій Віндоус має крім диску С ще й диск Д.
якщо є диск Д, то Мандріву треба ставити між ними, бо спочатку йдуть primary disks, а вже потім logical disks. Primary disk не може йти після logical. Часто саме через це Лінукс не інсталюється.
якщо у тебе так, то виправ.
2) я так зрозумів, це у тебе МандріваФрі. хіба обов"язково там жати на додаткові параметри? процес інсталяції йде просто й зрозуміло через графічний інтерфейс.
По-перше, розміщення первинних і вторинних розділів можливе в довільному порядку, по-друге жоден з дистрів лінакса, з якими я працював, не вимагав обовязкового розміщення кореневої ФС на первинному розділі, аби тільки ФС підтримувалась дефолтовим ядром.

Цитата
Допис від ReventoN Переглянути допис
Юзаю убунту біля місяця, не сподобалось тітльки те, що заблокований рут.. (sudo su рулить!)


sudo passwd
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 21:54 #1004020   #37
randolph
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата
Допис від ЗлийGamer Переглянути допис
Дозволь поцікавитись, давно вже на екст4? Як воно переживає збої живлення?
лише місяць і наразі перебоїв живлення не було

Цитата
Допис від ЗлийGamer Переглянути допис
По-перше, розміщення первинних і вторинних розділів можливе в довільному порядку, по-друге жоден з дистрів лінакса, з якими я працював, не вимагав обовязкового розміщення кореневої ФС на первинному розділі, аби тільки ФС підтримувалась дефолтовим ядром.
згоден. я на той випадок, якщо б він був би первинним.

Додано через 8 хвилин
Цитата:
Допис від SvaGoth Переглянути допис
Для наочності що, як і до чого в мене виставляю скріншот

за два харда сказати не можу, бо не знаю, але одному харді така комбінація не пролізла б: жотвий екст3 йде за фіолетовим (Е
але скоріше за все причина не в розміщені дисків

Востаннє редагував randolph: 11.08.2009 о 21:57. Причина: Пізніше додано
randolph зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 22:26 #1004065   #38
Kulchick
 
Аватар для Kulchick
Типово Відповідь: Може хто знає?

а пробував всі юсб пристрої повідключати? (на всяк випадок)
P.S. погуглив і бачу що з старими версіями Мандріви були подібні глюки якщо підключений прінтер по юсб

Востаннє редагував Kulchick: 11.08.2009 о 22:32.
Kulchick зараз поза форумом  
Подякував(ла):
SvaGoth (13.08.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.08.2009, 22:36 #1004076   #39
SvaGoth
 
Аватар для SvaGoth
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата:
Допис від Kulchick Переглянути допис
а пробував всі юсб пристрої повідключати? (на всяк випадок)
P.S. погуглив і бачу що з старими версіями Мандріви були подібні глюки якщо підключений прінтер по юсб
Нєа, спробую це і ще кілька варіантів, а то дуже вже хочеться сісти за повноцінний Linux

UPD:
Kulchick мав рацію, я повиймав всі юесбі штекери і після цього інсталяція зрушила з місця (але з параметром acpi=off). Встановив начебто добре, але коли дійшло до перезавантаження комп'ютера, то, як і має бути, появився блакитний екран завантаження Linux'а, але дуже вже довго та синя смужка рухалась і десь на половині з'явився чорний екран з текстом /etc/rc.d/rc.sysinit:line 1242: /bin/usleep:Input/output error, і цей текст повторявся в кожному рядку по всьому екрану.
Побавився я півдня з тою інсталяцією... шо аж зніс свої старі вінди.)) Нічого доброго в мене не получилося, тож відновив XP, сиджу і юзаю віртуальні машини

Востаннє редагував SvaGoth: 13.08.2009 о 14:12.
SvaGoth зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.08.2009, 15:49 #1005547   #40
Kulchick
 
Аватар для Kulchick
Типово Відповідь: Може хто знає?

Цитата:
Допис від SvaGoth Переглянути допис
Input/output error
ти впевнений що диск не покоцаний і добре читається? візьми десь убунту і постав чисто на пробу, плюс в ній є функція перевірки диска перед установкою
Kulchick зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь

Мітки
linux, ubuntu



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 20:11.