Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Рослини і тварини


Допоможем братам нашим меншим!

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 18.12.2012, 12:16 #2098384   #1
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Допоможем братам нашим меншим!

Кому не важко і є надлишок їжі, покорміть пташок, зробіть кормушки. Я не прошу щоб їхали в ліс кормити тварин бо це небезпечно!! Але залишки їжі не викидайте, це просто! вічиніть вікно зметіть сніг з підвіконника і насипте крихти хліба. Діти будуть раді побачити птахів
В мене навіть шкірки бараболі мама варить для ворон. популяція горобців цей рік тільки відновилась, може помітили горобців два роки майже не було







Більшість відходів зі столу врятують життя не одному птаху: недоїдена каша, картопля, крихти білого хліба, ягоди з компоту, крихти сиру тощо. Потрібно пам’ятати, що чорний хліб набухає у зобиках птахів і може викликати їх загибель. Залюбки птахи будуть клювати і шматочки жиру, маргарину, сала. Потрібно тільки пам’ятати, що вони повинні бути несолоні, тому щоб сіль для птахів – отрута.
Чим годувати птахів взимку:
● насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці, добре ледь-ледь розчавити насіння пляшкою чи качалкою;
● коноплю люблять усі зерноїдні птахи;
● овес – на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки (посмітюхи) й польові горобці;
● просто, пшоно – найулюбленіша їжа ти же вівсянок і жайворонків, крім того, просо їдять куріпки, синиці та горобці;
● гарбузове насіння (лише сире) гарно потішить Вас, оскільки дасть змогу побачити, як синиці, притиснувши лапкою насінину, діловито продзьобують у ній дірочку, стурбовано озираючись на всі боки;
● насіння дині не залишить байдужою жодну пташку;
● крихти сухого білого хліба (чорний хліб шкідливий для всього птаства) – чудовий корм для багатьох птахів;
● горобина і бузина, зібрані в кетяги й розвішані на деревах – найліпший подарунок дроздам;
● насіння ясеня (схожі на зв’язки ключів крилатки) – улюблений корм снігурів;
● насіння бур’янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) – це найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів.










Годівниця своїми руками порадує не тільки вас, але і вашої дитини. Привчіть своє чадо піклуватися про братів наших менших з самого дитинства.

Здавна люди проявляли турботу про навколишнє їх природі, будували будиночки птахам, підгодовували постійно їх. Зараз, у світлі нинішньої екологічної ситуації та зникнення деяких їхніх видів, це питання особливо актуальне.

Підгодовувати птахів необхідно протягом усього року, а не тільки в голодний зимовий період. Годівниці своїми руками бувають абсолютно будь-яких розмірів і виробляються з абсолютно різних матеріалів. Наприклад, з пластикових пляшок, коробок від соків, або ж це дерев'яні годівниці, зроблені вручну. У цьому сенсі в хід йде абсолютно будь-який матеріал. Їду для птахів можна насипати і в звичайну тарілку. Але її все ж треба якось захистити від природних явищ - дощу, снігу, вітру. Тому у годівниці обов'язково повинна бути дах. Найкращі і практичні годівниці для птахів виходять з дерева. Паперові коробки від соку або молока дуже швидко промокають і псуються, до того ж ворони її можуть запросто розірвати.

Як самому зробити годівницю для птахів?

Найпоширеніший вид саморобних годівниць - підвісний. Її можуть виготовити навіть діти. Для цього знадобиться два невеликі шматки фанери, чотири бруска і чотири рейки. До брусків прикріплюють дах і дно, а потім по всьому периметру годівниці - рейки. По кутах даху необхідно просвердлити отвори і протягнути через них мотузку, за допомогою якої можна буде підвісити годівницю.

Годівницю можна змайструвати самому або купити вже готову. Прикрашаючи свій сад, балкон або двір красивими годівницями, ви будете отримувати естетичне задоволення від спостереження за пернатими.







Ці годівниці своїми руками зовні настільки привабливі, що навіть ваша дитина буде із задоволенням насипати туди всередину корм для птахів.

Якщо повісити у себе на балконі або в саду таку годівницю, оригінальну або саморобну, то ви з малюком зможете спостерігати за птахами, хто з них частіше прилітає за їжею, а хто рідше. Також у годівниці можна побачити рідкісних птахів, або помітити щось незвичайне у поведінці пернатих. Можливість спостерігати за життям птахів допоможе дитині відчути себе близьким до природи, і навчить обережно і дбайливо ставитися до навколишньої природи. І можна бути впевненими, ніхто з хлопчаків не скористається рогаткою, якщо його з дитинства навчити турботі про пернатих.

Дорослим і дітям може бути цікаво дивитися, як птахи намагаються ділити між собою корм в годівниці своїми руками. У малюків буває таке захоплення, коли вони бачать як з годівниці з цвіріньканням і щебетанням їдять звичайні горобці. Дивіться, один, найсміливіший, схопив хлібний шматочок і відразу полетів на гілку сусіднього дерева. А от трохи віддалік сидить боязкий друге горобець, спостерігає за родичами і боїться підійти ближче. Мабуть, новенький в цій місцевості. А скільки буде радості, якщо раптом до годівниці прилетить зяблик, зеленушка, синичка, дятел, шпак або снігур - так багато самих різних птахів у годівниці своїми руками!
Сомбра зараз поза форумом  
Подякували 11:
Згорнути/розгорнути список подяк

Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.12.2012, 17:37 #2098616   #2
neutron
Противний учасник
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Але залишки їжі не викидайте, це просто! вічиніть вікно зметіть сніг з підвіконника і насипте крихти хліба.
А через деякий час на форумі з"являються теми типу Голуби гадять на балконi\підвіконнику.)))
Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
● коноплю люблять усі зерноїдні птахи;
І не тільки птахи. Особливо, листочки в пошані.)))

Але, загалом, справа хороша.

Востаннє редагував neutron: 18.12.2012 о 17:46.
neutron зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 19.12.2012, 17:27 #2099484   #3
G1N3K0l0G
Любітель дЕвушок)
 
Аватар для G1N3K0l0G
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Доброго дня!
Знайшов щеня,має десь 3-5 місяці...маленьке таке,біленьке...
Воно дуже змерзло! Знайшов я його в полі біля Байківців,міг залишити його там але все ж забрав його,трошки відігрів і підкинув знайомим на фірмі,в них там собака має свою будку і її годують....Знаю що вчинив не зовсім добре,але можливо там їй буде не так холодно...кажуть що вона зовсім нічого не їсть,немає сил а просто сидить...... Можливо хтось хоче її забрати до себе? на відігрів,вона явно примерзла але я вірю що ще є надії її спасти...
Може її хтось до себе взяти,або хоча б підкажіть як їй допомогти,може хтось знає або може мені чимось допомогти заради її спасіння...
Дуже вам дякую....
Долучені зображення
Тип файлу: jpg DSC00056.jpg (83.4 КБ, 15 переглядів)
Тип файлу: jpg DSC00058.jpg (94.0 КБ, 13 переглядів)
G1N3K0l0G зараз поза форумом  
Подякували 5:
Мановар (21.12.2012), ОРДА (20.12.2012), ilko (24.03.2013), Сомбра (19.12.2012), yuramit (25.03.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.12.2012, 11:28 #2100120   #4
Пантера
 
Аватар для Пантера
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від G1N3K0l0G Переглянути допис
Доброго дня!

Може її хтось до себе взяти,або хоча б підкажіть як їй допомогти,може хтось знає або може мені чимось допомогти заради її спасіння...
Дуже вам дякую....
Ти ж сам пишеш, що її треба відігріти. Візьми додому хоч на пару днів, поки не найдем де її пристроїти.
На яку фірму ти її відвіз?
Пантера зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.12.2012, 23:38 #2100525   #5
G1N3K0l0G
Любітель дЕвушок)
 
Аватар для G1N3K0l0G
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від Пантера Переглянути допис
Ти ж сам пишеш, що її треба відігріти. Візьми додому хоч на пару днів, поки не найдем де її пристроїти.
На яку фірму ти її відвіз?
Я її весь день в машині відгрівав,але додому ну ніяк неможу взяти..
Нажаль вона вже здалась
В неї є ще 2 сестрички..маємо можливість їх врятувати поки не пізно!
G1N3K0l0G зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.12.2012, 08:36 #2100645   #6
Пантера
 
Аватар для Пантера
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від G1N3K0l0G Переглянути допис
Я її весь день в машині відгрівав,але додому ну ніяк неможу взяти..
Нажаль вона вже здалась
В неї є ще 2 сестрички..маємо можливість їх врятувати поки не пізно!
Ти ж писав, що знайшов в полі біля Байківців? Де взялися сестрички?
Пантера зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Ingenue (21.12.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.12.2012, 15:03 #2100995   #7
G1N3K0l0G
Любітель дЕвушок)
 
Аватар для G1N3K0l0G
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від Пантера Переглянути допис
Ти ж писав, що знайшов в полі біля Байківців? Де взялися сестрички?
вони там сидять..мерзнуть(
знайома казала що вони там ще з літа

Востаннє редагував G1N3K0l0G: 21.12.2012 о 15:34.
G1N3K0l0G зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 14:41 #2162278   #8
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Не знав куди запостити, Але хотів поділитись таким чуждом якого не бачив років 30.
В нас дома взимку завжди підкормлюють птахів, в основному прилітають горобці (за зиму відкормлюємо як курей, такі грубі стають)))). Але сьогодні прилетіли снігурі!! Я настільки давно їх бачив шо рішив зфотографувати. Пять штук чотири були з червоною грудкою один (чи одна) з помаранчевою.


Напевно наша вчорашня хуртелиця загнала їх у місто, а може з парку прилетли.
Сомбра зараз поза форумом  
Подякували 2:
barvik777 (23.03.2013), Ingenue (16.03.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 15:08 #2162290   #9
SNIZHOK
чмокі чмокі
 
Аватар для SNIZHOK
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

сомбрик, відкрий картковий рахунок на який можна буде перераховувати кошти на допомогу братам нашим меншим.
може притулку харчами/ліками допоможемо
SNIZHOK зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 15:18 #2162295   #10
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

SNIZHOK, В кожного свої можливості)) Але висипати крихти хліба, засохший чи чествий хліб може кожен. Думаю якшо копнути в хаті то якісь старі каші найдуться. Картковий рахунок це відповідальність за чужі гроші. Я не хочу її нести. А перерахувати можна на Ноїв Ковчег Впевнений шо в них грошей не так вже й багато і вони підуть на добре діло. Моє відношення до бездомних собак ви знаєте..
А помогти тваринам ...це просто, кормушка і жменя зерна що дня.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 15:23 #2162297   #11
SNIZHOK
чмокі чмокі
 
Аватар для SNIZHOK
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Але залишки їжі не викидайте, це просто! вічиніть вікно зметіть сніг з підвіконника і насипте крихти хліба. Діти будуть раді побачити птахів
не робіть такого . в мене бути не малі неприємності добре що хоч без плачевних наслідків.
колись я так годувала взимку голубів. так вони мало того що обгадили всі вікна сусдам нижче, то ще вмощувались на труби від котлів.
влітку годувала якихось невідомих мені маленьких птахів. вони вимостили в котлові гніздо. дав бог, що котел поміняли тієїж осені.

НЕ РОБІТЬ ТАКОГО!!!



SNIZHOK зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 15:27 #2162300   #12
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від SNIZHOK Переглянути допис
так вони мало того що обгадили всі вікна сусдам нижче
В мене нижче сусідів нема)) тому так написав. І крім того може хтось настільки любить сусідів шо навмисне буде кормити пташок??

а шо до гнізд, Ну шо зробиш...
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 15:28 #2162301   #13
SNIZHOK
чмокі чмокі
 
Аватар для SNIZHOK
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
SNIZHOK Картковий рахунок це відповідальність за чужі гроші. Я не хочу її нести.
шкода. збирали гроші дітям, на сервак . думаю тваринам також будуть бажаючі допомогти.
надіюсь знайдеться людина, яка готова зайнятись цією благородніою справою.
SNIZHOK зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 15:37 #2162308   #14
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від SNIZHOK Переглянути допис
надіюсь знайдеться людина, яка готова зайнятись цією благородніою справою.
Візьмешся?? Я обіцяю поїхати з тобою в ліс кормити усяких диких тварин. Може навіть декілька раз, якшо сподобається.
Сомбра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Ingenue (16.03.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2013, 15:51 #2162316   #15
SNIZHOK
чмокі чмокі
 
Аватар для SNIZHOK
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Візьмешся?? Я обіцяю поїхати з тобою в ліс кормити усяких диких тварин. Може навіть декілька раз, якшо сподобається.
я готова допомагати фінансово при можливості допомогти організувати благодійні акції.
а очолювати - ні.
SNIZHOK зараз поза форумом  
Подякував(ла):
barvik777 (23.03.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.03.2013, 12:27 #2168184   #16
barvik777
 
Аватар для barvik777
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від SNIZHOK Переглянути допис
я готова допомагати фінансово при можливості допомогти організувати благодійні акції.
+ 1
barvik777 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.03.2013, 14:39 #2168337   #17
ats295
Активний учасник
 
Аватар для ats295
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від SNIZHOK Переглянути допис
.
я готова допомагати фінансово при можливості допомогти організувати благодійні акції.
+1
ats295 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.03.2013, 14:42 #2168342   #18
SNIZHOK
чмокі чмокі
 
Аватар для SNIZHOK
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

я би не проти була, щоб пантера цим зайнялась
SNIZHOK зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Сомбра (23.03.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.03.2013, 18:00 #2168500   #19
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

Цитата:
Допис від SNIZHOK Переглянути допис
я би не проти була, щоб пантера цим зайнялась
я би навіть просив!
В черверг журавлі кружляли штук 50-60 на нашим ставом. Ходив зранку дивитсь може по парку ходять. Журавлі йдуть до людей як їсти нема шо.
Газет не читають чи шо?)
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.03.2013, 06:10 #2168805   #20
SNIZHOK
чмокі чмокі
 
Аватар для SNIZHOK
Типово Відповідь: Допоможем братам нашим меншим!

я в середу в кременецькому районі бачила в небі просто неймовірну кількість. шкода (
SNIZHOK зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 15:54.