Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Септик

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 31.03.2011, 14:59 #1615535   #1
skot
 
Аватар для skot
Типово Септик

Така справа Шановні!
Прийшла весна і маю бажання встановити септик біля новобудови.
Маю бетонні кільця, заганою довжиною близько 5-ти метрів, і шириною 1,5 м.
Думав, просто так і встановити в яму, підвести трубу, зробити вентиляцію і на тому кінець...
Але, посидівши в неті зрозумів, що це буде не септик, а яма для гоумна, яка буде загрязняти грунт, дуже скоро наповнюватись... А ще, в мене скважина метрів 15 від місця де теоритично повинен бути септик.
Виявляється септик повинен бути 2 або 3-х секційним, зєднаний вертикальними трубами, щоб вода очищалася... і т.д і т.п (я усього не зрозумів). Коротче, скрадна підземна конструкція.
Це все звичайно добре, але дуже дорого + краде бегато присадибної території.

Так ось що мене цікавить:
-які септики роблять у нас в Тренополі (в переважній більшості)?

-повністю його треба ізолювати, чи може "іти в землю"? (якщо робити по простому)
Ось що вичитав на одному форумі:
я сделал ямку 3м диам. и 3м глубины, обложил доской 50 промазанной отработкой в восьмиугольник, в дне пробурился и вставил трубы 100 и не заглядываю туда с 1999г. удачи! Да, сверху поставил гараж и из гаража сделал люк.


- які вимоги наших "спецорганів"?.......

Прошу відписатись тих, хто щось в цьому тямить, і в кого є септик вдома.

Востаннє редагував skot: 31.03.2011 о 17:43.
skot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.04.2011, 08:09 #1617467   #2
абразив
 
Аватар для абразив
Типово Відповідь: Септик

Однозначно щось сказати важко. Але якщо є можливість роби двохсекційний. Нічого складного там нема, єдине що місце трохи забирає, але екологічно краще, дбаєш за інших людей, практично безмежний строк служби при використанні бактерій(продаються). У мене стоїть звичайний, ще батько робив на хлопський розум. То термін служби десь років 15 не більше. Потім проблеми хоча і невеликі. Зараз хочу робити собі двохкамерний. Полазь по інету є сила силенна креслень з септіками різними і описом.
абразив зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.04.2011, 10:16 #1617524   #3
Delf
 
Аватар для Delf
Типово Відповідь: Септик

я не знаю як там по цінах на будівництво, але звичайна яма з двох кругів діаметром метр (висоти не знаю певне півтора метра..)служила 5 років без викачування а тепер викачую два рази в рік навесні та пізньої осені, 100грн брали останнього разу за викачку...
(в домі 2 людини живе)



а скільки коштують бактерії??


P.S. правда в тебе водозабір недалеко, то тре думати може дійсно ізольований робити.
думаю в водоканал можна подзвонити і спитати яка норма по відстані від септика до криниці, мають вони знати...

P.P.S. Якщо скважина глибочезна то думаю 5 метрыв глибини септика погоди не зроблять..

Востаннє редагував Delf: 03.04.2011 о 10:23.
Delf зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.04.2011, 13:03 #1617641   #4
skot
 
Аватар для skot
Типово Відповідь: Септик

Цитата:
Допис від Delf Переглянути допис


а скільки коштують бактерії??


P.S. правда в тебе водозабір недалеко, то тре думати може дійсно ізольований робити.
думаю в водоканал можна подзвонити і спитати яка норма по відстані від септика до криниці, мають вони знати...

P.P.S. Якщо скважина глибочезна то думаю 5 метрыв глибини септика погоди не зроблять..
Тоже так думаю. Скважина метрів 70. Не думаю, що може зашкодити.
skot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.04.2011, 16:19 #1620888   #5
ARTAS
 
Аватар для ARTAS
Типово Відповідь: Септик

СНиП 2.04.03-85 Канализация. Наружные сети и сооружения

6.79. Полный расчетный объем септика надлежит принимать: при расходе сточных вод до 5 м 3/сут – не менее 3 кратного суточного притока, при расходе свыше 5 м3/сут – не менее 2,5-кратного.
Указанные расчетные объемы септиков следует принимать исходя из условия очистки их не менее одного раза в год.
При среднезимней температуре сточных вод выше 10°С или при норме водоотведения свыше 150 л/сут на одного жителя полный расчетный объем септика допускается уменьшать на 15-20 %.
6.80. В зависимости от расхода сточных вод следует принимать: однокамерные септики – при расходе сточных вод до 1 м3/сут, двухкамерные – до 10 и трехкамерные - свыше 10 м3/сут.
6.81. Объем первой камеры следует принимать: в двухкамерных септиках – 0,75, в трехкамерных – 0,5 расчетного объема. При этом объем второй и третьей камер надлежит принимать по 0,25 расчетного объема.
В септиках, выполняемых из бетонных колец, все камеры следует принимать равного объема. В таких септиках при производительности свыше 5 м3/сут камеры надлежит предусматривать без отделений.
ARTAS зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.04.2011, 15:38 #1621665   #6
Мановар
бусовод
 
Аватар для Мановар
Типово Відповідь: Септик

Цитата:
Допис від skot Переглянути допис
- які вимоги наших "спецорганів"?.......
ну проблем не буде доки не вилізе якийсь косяк, сусіду чи завісникам щось не сподобається і донесуть куди треба...а там штраф і знову септик рити прийдеться.
отже. по-перше, які відносини з сусідами? краще усно узгодити щоб проблем не було...
а взагалі за законом, ви мусити узгодити септик з архітектурою, СЕС і занести його в план... (правда в сільській місцевості риють як хочуть лиш би з сусідами все ок)
В ДБН 360-92 описані вимоги до септиків (негерметичний - 8 метрів мін.відстань до найближчої житлової будівлі, герметичний - 5 метрів)
Мановар зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2011, 08:00 #1732292   #7
skot
 
Аватар для skot
Типово Відповідь: Септик

Прошу поради!
Каналізаційна труба виходить з будинку на глибині 50см., і входить в септик на 1м.
Чи потрібно трубу утеплювати і чим найкраще? Варіанти?
skot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.08.2011, 08:52 #1732330   #8
Gregori
Banned
Типово Відповідь: Септик

Цитата:
Допис від skot Переглянути допис
Прошу поради!
Каналізаційна труба виходить з будинку на глибині 50см., і входить в септик на 1м.
Чи потрібно трубу утеплювати і чим найкраще? Варіанти?
Утеплювати потрібно. Бо маю в селі схожу проблему. З кухні течуть стічні води, в трубі вони вистигають, жир, який наявний в цій воді, застигає, і забиває трубу.
Gregori зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2011, 21:55 #1733848   #9
Garko
Talking Відповідь: Септик

Цитата
Допис від Gregori Переглянути допис
Утеплювати потрібно. Бо маю в селі схожу проблему. З кухні течуть стічні води, в трубі вони вистигають, жир, який наявний в цій воді, застигає, і забиває трубу.
А якщо трубу утеплити, то жир не буде в трубі застигати? Не пробували обмотати електричною спіраллю трубу і періодично включати в мережу 220В.? Тоді жир буде топитися.
Garko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2011, 22:04 #1733860   #10
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Септик

Цитата:
Допис від skot Переглянути допис
Прошу поради!
Каналізаційна труба виходить з будинку на глибині 50см., і входить в септик на 1м.
Чи потрібно трубу утеплювати і чим найкраще? Варіанти?
Утепляти треба щоб не втрачати тепло.

Цитата
Допис від Garko Переглянути допис
А якщо трубу утеплити, то жир не буде в трубі застигати? Не пробували обмотати електричною спіраллю трубу і періодично включати в мережу 220В.? Тоді жир буде топитися.
Ви б ще порадили кіпятільнік в гімно пхати!! При гнитті виділяється велика кілкість тепла яке по своїй фізичній суті піднімається наверх. Питання полягає як це тепло не втратити, треба відповідно утеплти. Жир буде в любому випадку застигати але кількість жиру яка налипне запросто змивається одним приняттям ванни. Частіше забивають залишками чаю чи кави.
Сомбра зараз поза форумом  
Подякували 2:
contras552 (31.08.2011), Vlodko (01.09.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2011, 22:10 #1733868   #11
Garko
Типово Відповідь: Септик

На рахунок кипятильника варіант теж нормальний. А якщо серйозно, то я не розумію, навіщо його утепляти? Ну підніметься температура в трубі на пару градусів, і що з того? Жири при якій температурі плавляться?
Garko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2011, 22:15 #1733874   #12
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Септик

Цитата
Допис від Garko Переглянути допис
На рахунок кипятильника варіант теж нормальний. А якщо серйозно, то я не розумію, навіщо його утепляти? Ну підніметься температура в трубі на пару градусів, і що з того? Жири при якій температурі плавляться?
А який жир? Парафін теж жир-60 по Цельсію. Ви борщ жиний їли? Жир плавав чи кусками лежав? Крім того в основному жир зливають розшеплений миючими засобами. Ну чистий смалець навряд чи льють в помийку.
Чи не так? Поміряйте температуру компостної кучі серед зими. Будете здивовані всередині до 30 градусів.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.08.2011, 22:29 #1733895   #13
Garko
Типово Відповідь: Септик

До чого тут парафін? Так ми зараз всю таблицю Менделєєва в септик запхаєм. Я погоджуюсь з тим , що чистий жир ніхто в каналізацію не зливає, а тому температура в трубі не така критична.
Garko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.09.2011, 00:16 #1733972   #14
Gregori
Banned
Типово Відповідь: Септик

Цитата
Допис від Garko Переглянути допис
А якщо трубу утеплити, то жир не буде в трубі застигати? Не пробували обмотати електричною спіраллю трубу і періодично включати в мережу 220В.? Тоді жир буде топитися.
Іронія недоречна. Маю в селі "живий" приклад такої неутепленої труби. В холодний період року жир застигає в трубі настільки швидко і сильно, що вода не встигає стікати. Лікується зливанням в каналізацію відра кип"ятку і пркачування вантузом. В теплу пору року проблем майже нема.

Який жир? Та звичайний, харчовий, який залишається на тарілках і баняках після їх спустошення від їжі.
Gregori зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.09.2011, 06:50 #1734007   #15
skot
 
Аватар для skot
Типово Відповідь: Септик

Повторюсь!
Чим утепляти, щоб не дорого?
skot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.09.2011, 13:41 #1734255   #16
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Септик

Тим що не гниє в землі. Мін або скло вата зверху обмотати толью закріпити проводом і можна закопувати.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.09.2011, 17:38 #1734420   #17
contras552
Banned
Типово Відповідь: Септик

Цитата:
Допис від skot Переглянути допис
Повторюсь!
Чим утепляти, щоб не дорого?
Термофлексом можна.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.05.2015, 22:02 #2537499   #18
CatLeon
Типово Відповідь: Септик

потрібно зробити септик. можливо хтось має контакти людей хто таке робить.
CatLeon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.05.2015, 09:42 #2537561   #19
Perestroika
Активний учасник
 
Аватар для Perestroika
Типово Відповідь: Септик

Подивись тут
Perestroika зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.06.2015, 11:21 #2546918   #20
alexandr90k
Учасник
Типово Відповідь: Септик

Щодо копання септиків можете зателефонувати за цим номером 096 168-00-85.
alexandr90k зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 10:02.