Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Пологи, як вони є

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 14.04.2009, 22:17 #898423   #1
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Пологи, як вони є

Українське прислів`я каже, що за одного битого двох небитих дають. Тому хочу поділитись своєю «битістю» з тими, кому це може бути цікаво – вагітними, тими, що планують вагітність, або просто з тими, кому цікава тема пологів.

Роскажу про наш досвід пологів в пологовому на Замковій, що в народі називають «Роддом на Суворова». Нажаль, з дійсно великим полководцем наш пологовий поєднує лише назва – якісь високі людські якості серед персоналу розгледіти не вдалось.

Про передпологовий облік вагітних, збереження та інше більш відомо, тому зупинюсь на найважливішому, що приховано за кулісами – власне, пологи.
Ми, як молоде та неупереджене подружжя, давно вирішили що нарожувати будемо разом – тому пішли на партнерські пологи з сімейною палатою.
Як і годиться, перейми всіх застають зненацька, і ось ми, розпатлані і з купою клунків, вміст яких давно був визначений інтернет-форумами про мам та «школами тата» стоїмо в пів четвертої ночі перед білосніжними дверима приймальні. Заспана тьотя відчиняє нам двері, дружину запрошують всередину, я – чекаю на коридорі. Через 15 хв дружина виходить і каже, шо атбой – світила кажуть, що перейми тренувальні. Але на всяк випадок її лишають, аби подивились лікарі, що прийдуть на слідуючу зміну. Лікарі з цієї зміни певно вже весь запас компетентності вичерпали. Я з тими всіма клунками їду додому сам і лягаю з спокійною душею спати. Ще б пак – роди ше не зараз. Пробуджуюсь через годину від дзвінка на мобільний, шо прийшли інші лікарі і перейми таки справжні. Знов таксі, знов тремтять коліна, знов білі двері. Знаходжу дружину, котра вже трохи тремтить і росказує, як за ту годину, шо мене не було їй вже встигли лікарі нарадити уколів заспокійливих, мовляв «будеш спати, ніц не почуєш, відпочинеш, будеш мати силу на роди, нашо тобі той чоловік зараз, хай ше погуляє». Добре, що принциповість моєї дружини відмела всі пропозиції -і ось ми вже в індивідуальній палаті (звучить гордо, аяJ) готуємось до переймів – дихаємо, скачем на фітболі, пози міняєм як схиблені на «Камасутрі» студенти. Забігаючи наперед, скажу – шо дихання, котрі нам показували на підготовичх курсах – РЕАЛЬНО домагають. За всі перейми моя дружина, котра до того заливась сльозами в стоматолога, навіть не пікнула. Так, було нелегко – але найбільш підходяща поза, + масажі, + дихання (!!!) – і муки переймів можна мінімізувати. Але ці речі вкрай непопулярні навіть в самому пологовму, тому більшість жінок, котрі чекають пологів нагадували лежбища тюленів – тупо лежать на ліжках і стогнуть. А персонал пологового з байдужістю на це споглядають. Нам – то навіть бабка-санітарка намагалась завадити вправі на фітболі – «шо то таке? Я за 35 років ше такого не бачила, ану вставай і лягай на ліжко!». За що була культурно виставлена з палати і образилась на нас до кінця пологів. Там з нами ше родила якась азербайджанка, вона українською не знала ні слова, їй погано, перелякано тільки очима кліпала – то та санітарка спочатку приколупалась до неї – чого це вона без пеленок в роддом приперлась, а потім ходила і бурмотіла «понаїжджають тут, раніше такого не було, як з ними балакати, якшо вона ніц не розуміє». Короче цирк. Уявляєте, бабка-фашист в, курча, європейському Тернополі.
Далі пологи. Завели нас в родзал, жінку положили на то ліжко, вперли ногами, акушерка спитала чи знає, як тужитись. Почувши ствердну відповідь, пішла в сусідній родзал, де паралельно народжувала та азербайджанка. Прийшла ше лікарака, послуха трубкою, пішла. Почались потуги. Одна, друга, третя. Я спочатку стояв збоку, як писало в книжці і як я уявляв своє місце на пологах. Потім став спереду, контролював процес. Уявляєте ситуацію - великий родзал, на кріслі лежить вагітна жінка, тужиться, збоку стоїть переляканий чоловік. І ВСЕ. БІЛЬШЕ НІ ДУШІ. Ні лікаря, ні акушера, ні навіть санітарки. Один я, рекламіст з економічною освітою. І це в перинатальному, блін, центрі «Мати і дитина». Може ця назва якраз і означає, шо мати і дитина лишаються самі, решті на вас наплювати. Швидш за все так і є…коли вже при черговій потузі показалась головка дитини – я вже почав репетувати на весь голос – чи прийде до нас хто небудь нарешті, то прибігла акушерка, швидко вдягла халат і вже на останніх двох потугах прийняла дитину. При чому, якби вона ше трохи контролювула останні потуги, то в жінки не було б сильного розриву післяродового. Ну то вже на її совісті, якшо в неї така якість присутня.
Далі вже був загальний наркоз, зашивання, палата, безсона ніч. Але то вже зовсім інша історія.
Тепер ше трохи по пунктах, які можуть зацікавити майбутніх мам.

Персонал
Не берусь стверджувати, що в повсякденному житті мед та технічний персонал – погані люди, але чомусь тільки переступаючи поріг пологового, практична більшість дивним чином перетворювалась на байдужих і черствих істот, котрі ходять по коридорах з презирливим виглядом і ставляться до жінок, ніби до небажаних і нежданих далеких родичів, котрі приперлись з села опівночі в гості. Не знаю, може то поріг такий….
Театр, як відомо, починається з вішалки. Наша ж «вішалка» починається з приймальної, де ніколи немає нормальних цілих бахіл і затертих халатів з 5 штук на всіх відвідувачів. Хоча пані завідчувач якогось відділу з щирими очима мене переконувала, шо там завжди є бахіли на всіх.


Фінанси
Платити чи не платити неофіційно – то вже вибір кожного, радити не буду. Правда, помітив, що невеликі суми санітаркам та ін. дрібному персоналу особливої погоди не роблять – значних змін в їх поведінці не спостерігалось. Але ходять і заглядають в писок, тобто в гаманець всі. І анестезіолог, який після наркозу прийшов і каже »якшо захочете заплатити за наркоз, то шукайте мене на 3 поверсі». Хоча за наркоз є офіційний платіж 40 з чимось гривень. І решту. Там це – як добрий день. Тобто так само дивуються, коли не кажеш добрий день при зустрічі.
За партнерські пологи – є окрема плата 500 грн, типу офіційно, через бухгалтерію, правда замість якогось чеку чи квитанції дають кольоровий листочок з канцтоварів, на якому написана сума, прізвище і штам «оплачено». І гроші чомусь ідуть в якийсь благодійний фонд, про що свідчив бланк, в який я записався і поставив підпис. Короче, темна історія, але світити там не маю особливого бажання.


Грудне вигодовування
По всьому пологовому розвішані плакати, які агітують за лакатацію, росказують про користь грудного вигодовування і материнського молока. Однак насправді персонал так і норовить забрати дитину і нагодувати там в себе, аби дитина наперлась того і спокійно спала – аякже, тишина, спокій, нормально пройшла зміна.

Не дозволяйте годувати свою дитину чим попало, не віддавайте її взагалі – весь час вона має бути біля вас, контролюйте всі процедури, які з нею проводять, питайте за все і зупиняйте негайно, якщо підозрюєте щось, або ввжаєте, що цього робити не варто. Це ваша дитина і тільки ви переживаєте за неї. Запам»ятайте цю просту істину.
Також дуже сильно раджу партнерські пологи чоловікам – жінка сама там в напівадекватному стані, тому з нею можуть робити шо заманеться. А ви зможете їй допомагати, все проконтролювати і нагаркати при потребі.
Кажуть, що попереджений – значить озброєний. Тому озбройтесь інформацією, знаннями, терпінням і впевненістю – і сто раз подумайте перед тим, як обирати пологовий будинок – бо це місце, де ваша дитинка появиться на світ і проведе свої перші дні життя. Для неї це дуже важливо, бо це перший крок в життя. Не допустіть, щоб цей крок вийшов кульгавим.
Успіхів, натхнення і здорових та розумних дітей!
З повагою, молодий та безмежно радий татусь



п.с. велике прохання скинути посилання на цю статтю вашим знайомим, котрі готуються стати батьками. можливо комусь це буде корисним. дякую
сім самураїв зараз поза форумом  
Подякували 85:
Згорнути/розгорнути список подяк

Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 22:36 #898442   #2
Trader_Lena
 
Аватар для Trader_Lena
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Відразу згадала свої пологи, але на БАМі у пологовому будинку. Мені там теж забороняли дихати, навіть вставати, і я була одна, про що дуже шкодую, бо мене залишили після пологів на тому страшному столі з тими впертими ногами, одну на 2 години, кололи перед пологами, що хотіли, навіть не питали, зашивали без всяких там наркозів, як скотину, то мене почало дуже трести, я думала зі столу впаду, мабуть від тих препаратів, які мені щедро у вену лили, я кричала кричала, та ніхто не прийшов, так і коні можна відкинути
А відношення персоналу - це просто жах! Правда, були молоденькі, ще не зовсім зіпсовані дівчатка, то ті були більш-менш людські і я раділа їх лиця побачити. Дитя таки догудовували - нагудовували, що вона тільки у мене спала, коли зробила скандал, то ще і обізвали, коли мене виписали, то чоловік був за 15 хв., бо я вже і ні секунди не могла залишатися у тому дурдомі - самі пологи проти перебування і відношення - ніщо.
Trader_Lena зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 22:37 #898443   #3
Trader_Lena
 
Аватар для Trader_Lena
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

І до речі, вітаю з народженням дитинки - щоб була здорова і щаслива
Trader_Lena зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 15:17 #899189   #4
AHgpyxa
 
Аватар для AHgpyxa
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Мої вітання!!! І велике спасибі за інофрмацію. Ще татом стати не готуюсь - але все в пригоді стає.
AHgpyxa зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 15:55 #899242   #5
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Прийми і мої щирі вітання з народженням дитини. І дякую за корисну статтю, дійсно розкриває очі на багато цікавих і жахливих речей, хоча більшість з них мені відома так як недавно моя братова на бамі родила також з чоловіком, то знаю які там повадки.
Yarkop зараз поза форумом  
Подякував(ла):
---ANDRE--- (15.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 16:53 #899301   #6
DDD&bluz
 
Аватар для DDD&bluz
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Вітаю, щиро радий!
Думаю, скоро тема книга для дітей буде мати нове дихання
Теж був на партнерських.
DDD&bluz зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 17:01 #899309   #7
mhl
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Цитата:
Допис від сім самураїв Переглянути допис
По всьому пологовому розвішані плакати, які агітують за лакатацію, росказують про користь грудного вигодовування і материнського молока. Однак насправді персонал так і норовить забрати дитину і нагодувати там в себе, аби дитина наперлась того і спокійно спала – аякже, тишина, спокій, нормально пройшла зміна.
100 % правда, як і зрештою, все інше написане
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 17:15 #899320   #8
Natashka
 
Аватар для Natashka
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Щиро вітаю, із народженням малюка
Веливе спасибі за статтю, справді є над чим задуматись!
Natashka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 23:13 #899804   #9
shandrey
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Вітаю з народженям немовляти.
Сил і терпцю, тепер Ви відповідалні за долю Вашої копії
Дитині здоровья і гарного сну, мамі молока і сил, татові не брати дурного до голови, а дитину на руки

Прочитав допис і зразу згадалось і власне пережите.
Партнерскі пологи і тільки партнерскі пологи. Допомога чоловіка неоцінена в тій ситуації. В ліарні ми всі гості (дай бог що б так було) всі тамошні вже склали відповідні правила, ауру і можна так сказати культ. Для них це буденність яка починається зрінку (як правило) і закінчується ввечрі.
Одним словом - конвеєр.
Головне в цьому конвеєрі знати правила, що б прийняти рішення які з правил використати для себе, які намагатись обійти, а якісь просто проігнорувати але бути готовим до них. Самі не надіялись на примхи долі і з лікарем та акушером який мав приймати пологи було домовлено про те що вона приїде в любий період доби. Клунки мають бути місткі і краще перестрахуватись (як кажуть краще перебздеть) Ше крім клунків таки тре пару гривень дрібними купюрами. За виписку такош тре було заплатити. Хоча знав одну принципову, яка не платила, а зібралась і пішла додому - їй дитину привезли самі Правда це дуже ризиковано, як на мене, так що я заплатив, що б мені в карточку не вписали всякого роду "блох".
Також після родому зразу забирайте довідку про народження і зареєструйте дитину в РАГСі. Це потрібно зробити протягом десяти днів. Я трошки завтикав, то мусив заплатити штраф
Ше скажу трохи за період вагітності мою жінку кожен раз намагались покласти в лікарню все щось там не так і не то було то гіпоксія плоду, то стрес плоду від тих діагнозів по шкірі мурашки бігали. Таке враження, що дільничий просто відхараскувалась від відповідальності і постійно хотіла "перестрахуватись діагнозом". Після кожного походу до неї жінку приходилось в буквальному сенсі заспокоювати і вести до іншого лікаря на "профілактичну" бесіду, але дівчинка народилась нівроку і тфу-тфу-тфу здорова без всякого роду паталогій. Потім нам сказали, що дільнична просто так направляє на "заробіток" колегам, бо що б покластись тре дати, за капельницю заплатити, що б на нічь відпускали тре підмазати.

З.І. Ще порада жінкам - НАВІДЬ НЕ ПОЧИНАЙТЕ КРИЧАТИ. Від того буде лише гірше.
Правильне дихання + зміна поз + підтримка рідної або профісійної людини мобілізує внутрішні сили, що дають змогу пройти це випрбування гідно. Навідь, якщо Ви не можете, з тих чи інших причин, народжувати з чоловіком запросіть сестру, маму, знайому чи просто профі (акушера). Вам набагато буде легше.
shandrey зараз поза форумом  
Подякували 8:
andriy.te.ua (16.04.2009), AngiShadow (16.04.2009), Candy (16.04.2009), Dinara (16.04.2009), natalo4ka (09.05.2009), Sun (20.08.2009), Travor (27.05.2009), Yarkop (16.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.04.2009, 07:42 #899985   #10
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

shandrey

100% правда все що ти сказав.
В малої очі просто як бездонне озеро - можна втопитись
Yarkop зараз поза форумом  
Подякував(ла):
shandrey (16.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.04.2009, 09:43 #900097   #11
Kaminko
 
Аватар для Kaminko
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

На партнерських пологах не довелось бути, бо дружину обидва рази кесарили. Що стосуєтся подальшого її перебування в роддомі (Суворова), то ніби все було нормально. І вчили як годувати дитину, як масажувати грудь. Дитину забирали в 1-й день, бо після операції дружина ще була слаба, а потім залишали і забирали тільки на прохання мами. Був спочатку один мінус - в палаті було холодно, але після того, як я привіз обігрівач, то стало все нормально, і навіть медсестри приходили грітись Якщо не рахувати презента лікарці, яка кесарила і 10 бакінських анестезіологу, то нікому нічого не платив.
Kaminko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.04.2009, 13:12 #900339   #12
shandrey
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Yarkop, дякую за комплімант

Цитата Був спочатку один мінус - в палаті було холодно,
В час нашого перебування була перевірка з санстанції, то палили як в поїздах - "з запасом".
Так що в палатах було +25, мені було аж душно. Дитину приходилось постійно передягати, бо пріла.
Ше був один плюс
На наступний день після пологів дали клунок з парою памперсів, термометром, мазью для шкіри, присипочкою, щоденничком та ше парою дрібних і корисних речей
shandrey зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.04.2009, 13:14 #900347   #13
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Цитата
Допис від shandrey Переглянути допис
В час нашого перебування була перевірка з санстанції, то палили як в поїздах - "з запасом".
Так що в палатох було +25, мені було аж за душно. Дитину приходилось постійно передягати, бо пріла.
Ше був один плюс
На наступний день після пологів дали клунок з парою памперсів, темометром, мазью для шкіри, присипочкою і ше паролю дрібних і корисних речей
Ти напевно десь добре їм вгодив
Yarkop зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.04.2009, 19:56 #900694   #14
andriy.te.ua
 
Аватар для andriy.te.ua
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Я звичайно ще не батько і далеко трохи до того, але ніхто не знає як вдома народжувати. Читав свого часу, що це оптимальний спосіб.

І ще просто цікаво прочитати по тематиці літературу. Яку порадите?

2сім самураїв
ВІТАЮ! Видно, що батько хороший і думаючий. Успіхів у подальшому вихованні!!!
andriy.te.ua зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.04.2009, 20:42 #900773   #15
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Цитата:
Допис від andriy.te.ua Переглянути допис
Я звичайно ще не батько і далеко трохи до того, але ніхто не знає як вдома народжувати. Читав свого часу, що це оптимальний спосіб.
та ні, в нас це поки шо нереально. це вже поширена практика за кордоном, але там, коли жінка народжує дома - під вікном стоїть швидка зі всім необхідним начинням для підстраховки. а в нас можна кров"ю стекти, поки пришмигають до тебе центру на БАМ.
сім самураїв зараз поза форумом  
Подякували 2:
andriy.te.ua (19.04.2009), Радість (05.05.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.04.2009, 23:58 #902663   #16
sredizemec
Banned
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

дуже емоційно )))) прийміть мої поздоровлення !
sredizemec зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2009, 13:24 #903324   #17
@lenk@
Мама Стіфлєра(с)Dеntist
 
Аватар для @lenk@
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

вітаю.кинула вагітній сестричці,дякувала і кланялася)
@lenk@ зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.04.2009, 21:03 #903579   #18
sredizemec
Banned
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Цитата:
Допис від @lenk@ Переглянути допис
вітаю.кинула вагітній сестричці,дякувала і кланялася)
не турбуйся , всі ми там будемо ........ по різні сторони вікна )))))
sredizemec зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.04.2009, 21:14 #904401   #19
Amina
 
Аватар для Amina
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

Я вже в ЖТ описувала свої роди і перебування в їхньому роддомі (я родила на Бамі). Напевно спільні роди це спасення для жінки, бо самій переживати все і ше й "боротися" за своє право хоч на якусь увагу зі сторони "персоналу", жінці, яка корчиться від схваток дуже важко.
Та й подальше перебування там, в кімнаті де температура зашкалює за 27 градусів з швами і дитиною просто неможливо.
Тому, хто з чоловіків має хоч якусь можливість допомогти своїй жінці, йдіть, бо самій дуже важко.
Amina зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 22.04.2009, 01:54 #904559   #20
christina
 
Аватар для christina
Типово Відповідь: Пологи, як вони є

вітаю з народження малюка!

в темі дописували про кр. у мене були партнерські пологи з плановим кесаревим. підтримка чоловіка чи на звичайних пологах чи під час кр багато значить і дуже потрібна. разом легше приймати рішення, намагатися контроювати ситуацію.
також допомагає план пологів, складений завчасно. у ньому бажано передбачити якомога більше можливих ситуацій.

дуже неприємна ситуація з грудним годуванням у наших пологових. самій жінці, без підтримки, важко вистояти перед нападом медперсоналу, котрі так і норовлять допоїти дитину глюкозою чи сумішшю.
christina зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь

Мітки
пологи, медицина



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 06:35.