Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи > Кулінарія

Кулінарія Рецепти/поради/обговорення


Цікаві рецептики!

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 06.03.2011, 11:02 #1594929   #61
LeO
 
Аватар для LeO
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Торт "Пташине молоко"


Для коржа нам знадобляться 2 яйця, 1/2 скл. цукру, 1/2 скл. борошна, 4ст. ложки какао (можна без нього) і розпушувач тіста.
Для крему нам знадобляться 4 яйця, 25 гр. желатину, 60 мл води, 1 скл. цукру, 1 ст. ложка борошна, 1/2 скл. молока, 120 г вершкового масла, ванілін за смаком.
Для глазурі візьмемо 5 стл. ложок какао, 3 стл. ложки молока, 1/2 скл. цукру, 50 г вершкового масла і горіхи або кокосова стружка

Спочатку приготуємо бісквітний корж. Потрібно збити яйця з цукром, додати борошно, розпушувач та какао, розмішати і випікати на середньому вогні.
Тепер займемося кремом. Розітремо жовтки з половиною цукру, наллємо молоко і розмішаємо. Всиплемо столову ложку борошна, розмішаємо і доведемо на водяній бані до кипіння. Остудимо масу і додамо в неї 120 гр. розтертого (можна в мікрохвильовці) вершкового масла і ванілін.
Білки, зіб'ємо їх міксером разом з 1/2 скл. цукру в густу піну. В цей момент можна залити желатин щойно закипівшою водою і добре розмішати до однорідної маси Швидко наллєм желатин до білків, ретельно перемішуючи. Змішаємо обидві маси, жовткову і білкову. Отриманий крем виллємо на корж. Поставимо на холод.

Поки торт буде остигати, приготуємо глазур. У какао змішаємо цукор, молоко і масло. Доведемо до кипіння і поливаємо зверху торт. Уважно бо гаряча глазурь може трохи пошкодити щойно застигший крем, але піджарені горіхи або кокосова стружка дуже гарно скриває такі погрішності
ps 1 склянка - 200гр
Смачного!





Востаннє редагував LeO: 06.03.2011 о 15:36.
LeO зараз поза форумом  
Подякували 3:
BBV (06.03.2011), Julialedi (09.02.2012), julyt (18.03.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.03.2011, 17:28 #1599282   #62
julyt
 
Аватар для julyt
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Привіт всім! Зазвичай я на форумі в ролі пасивного читача, але ось наважилась поділитись рецептом. Пекла вчора тортик. Цікавий на вигляд+ легкий на смак+ простий в приготуванні. Торт без назви. можна придумати шось на зразок "Весняне шаленство" чи тп.
Отож, рецепт: 3 яйця, один стаканчик (125 г) кокосового йогурту, стаканчик не викидаємо, так як він потім буде мірилом для решти інгредієнтів. 4 стаканчики муки, 2 ст. цукру, 1 ст. соняшникової олії, 1 ст.кокосової стружки, 1 ст. мятного сиропу ( такий зелененький) , 1 пачка порошку до печива (доза для 500 г тіста). Все вимішуємо, отримуємо зелену масу з конситстенцією густої сметани. Випікаємо в духовці 40 хв при температурі 180С.
Для тортівниці діаметром 26 см інгредієнтів використовуємо вдвічі менше. Потім корж можна просочити лікером або сиропом.
Крем: вершковий.- 400 г вершків+ 100 г цукру . Я використовувала вершковий сир маскарпоне, від чого крем здався трохи густуватим і важким. Крем намазуємо зверху на корж, прикрашаємо половинками полуниць. Отаке от кольорове чудо. Смачного!

[URL=http://www.10pix.ru/view/3477/3742199/][IMG]http://www.10pix.ru/img1/3477/3742199

Востаннє редагував julyt: 11.03.2011 о 17:39.
julyt зараз поза форумом  
Подякували 2:
cheesy (19.03.2011), Джалка (11.03.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2011, 22:13 #1603331   #63
LeO
 
Аватар для LeO
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Цитата:
Допис від julyt Переглянути допис
Привіт всім! Зазвичай я на форумі в ролі пасивного читача, але ось наважилась поділитись рецептом. Пекла вчора тортик. Цікавий на вигляд+ легкий на смак+ простий в приготуванні. Торт без назви. можна придумати шось на зразок "Весняне шаленство" чи тп.
Отож, рецепт: 3 яйця, один стаканчик (125 г) кокосового йогурту, стаканчик не викидаємо, так як він потім буде мірилом для решти інгредієнтів. 4 стаканчики муки, 2 ст. цукру, 1 ст. соняшникової олії, 1 ст.кокосової стружки, 1 ст. мятного сиропу ( такий зелененький) , 1 пачка порошку до печива (доза для 500 г тіста). Все вимішуємо, отримуємо зелену масу з конситстенцією густої сметани. Випікаємо в духовці 40 хв при температурі 180С.
Для тортівниці діаметром 26 см інгредієнтів використовуємо вдвічі менше. Потім корж можна просочити лікером або сиропом.
Крем: вершковий.- 400 г вершків+ 100 г цукру . Я використовувала вершковий сир маскарпоне, від чого крем здався трохи густуватим і важким. Крем намазуємо зверху на корж, прикрашаємо половинками полуниць. Отаке от кольорове чудо. Смачного!

[URL=http://www.10pix.ru/view/3477/3742199/][IMG]http://www.10pix.ru/img1/3477/3742199
А де в Тернополі можна натрапити на кокосовий йогурт?
LeO зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2011, 22:33 #1603345   #64
nubecula
 
Аватар для nubecula
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

дякую за створення такої теми!!!!!організатору респект, тільки зайшла - і від такої смакоти аж апетит з*явився))))))))
nubecula зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2011, 23:18 #1603378   #65
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Цитата:
Допис від LeO Переглянути допис
А де в Тернополі можна натрапити на кокосовий йогурт?
підходим до проблеми креативно (ми бідні але горді!) - берем звичайний йогурт і добавляєм в нього перемелену в порошок кокосову стружку. І кто скажет что это не кокосовий йогурт- пусть первый бросит в меня камень
Джалка зараз поза форумом  
Подякували 3:
cheesy (19.03.2011), піЛюля (30.12.2011), LeO (19.03.2011)
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 17.03.2011, 07:21 #1603422   #66
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Салатік з тунця
Влітку завжди в мене в раціоні,а вот і на днях захотілось побалувати себе нітратікамивеснаааа!
банка консервованого тунця
перепелині яйця(няяяммммка)
солодкий перець
помідорчик
огірочок
листя салату
зелена цибулька для вигляду(можна без)
заправка:
французька гірчиця в зернах
лимон
корінь імбиру
мед
Спосіб приготування,як на фото
Заправка робиться так:цедру лимона і корінь імбиру змолола на комбайні в кашку,добавила все остальне+видавила трошки соку з лимона.
Заправку можна самому комбінувати:добавити оливкову олію,чи без меду...як хто хоче

Манюня зараз поза форумом  
Подякували 7:
cheesy (19.03.2011), піЛюля (30.12.2011), Jane Doe (21.03.2011), Julialedi (09.02.2012), julyt (18.03.2011), LeO (19.03.2011), Niusa (17.03.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.03.2011, 17:25 #1605557   #67
nubecula
 
Аватар для nubecula
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

рецепт "Сирника"
400 гр.муки і 200 гр. маргарину- перетерти;
: +200 гр.цукру
+ 1 ст. ложка польського порошку
+4 жовтки
+2 ст.ложки какао
+2 ст.ложки сметани
Тісто розділити на більшу і меншу частини і поставити в холодильник на 2-3 години, можна в морозілку на 1,5-2 -я так роблю
Сир: 750 гр.(1 літра) меленого сиру
300 гр.цукру
150-200 гр.масла
5 ч.ложок крохмалю
8-10 яєць
ізюм, лимон- за бажанням
робити так: цукор+масло+жовтки ----- розтерти
сир змолоти+до маси
окремо збити білки в густу масу і додати в самому кінці
Більшу частину розкласти рукою- тоді сир - потім меншу частину потерти на грубій терці!
Все)))Насправді це не довго, так лише здається, але він такий соковитий i класний) Смачного!!!
nubecula зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Джалка (19.03.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.03.2011, 21:46 #1606552   #68
LeO
 
Аватар для LeO
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Піца "Сирна фантазія"


Більшість людей люблять піцу (рідко знайдеться гурман, який ніколи і ніяк не буде і не любить їсти піцу), інша справа начинка до неї - тут справа виключно смаку, тому пропоную ще один варіант...
отже нам потрібно:
  • заготовка для піци (в мене VICI заморожена основа, куплено в "Сільпо")
  • куряче філе - 1шт
  • кукурудза (консервована) - на смак
  • сир домашній (творог) - 100гр (в мене - сир в пачці 250гр)
  • сир плавлений - 1шт
  • сир російський - 100гр
  • майонез, томатний соус та гірчиця - на смак (для основи)
  • приправа для курки - на смак
Ріжемо куряче філе на невеличкі кусочки і посипаємо приправою (в мене Любисток "Гриль" -там НЕМАЄ підсилювача смаку та запаху і консервантів), перемішуємо і даєм постояти 20хв, розігріваємо сковорідку і жаримо протягом кількох хвилин. Берем заготовку (не купуйте в хлібних відділах товсті-пухкі палянички з написом "заготовка для піци" - це не те...треба тоненьку), ставимо у форму в якій буде пектись піца і змащуєм майонезом, томатним соусом і трішки гірчиці (об’єм -за вашим смаком), нарізаємо тонкими скибочами сир (творог), розприділяємо піджарене куряче філе та консервовану кукурудзу.
Посипаємо тертим плавленим сиром і завершує "марлезонський балет" - тертий російський сир.
Ставимо в духовку на 15хв або ж у мікрохвильовку на 4хв (мікрохвилі) та 7хв гриль (на підставці)


Смачного!

LeO зараз поза форумом  
Подякували 2:
BBV (20.03.2011), Таньчик1987 (13.04.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 09:54 #1618889   #69
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Зробила вчора ввечері десерт "Паннакота з апельсиновим желе", вийшло отаке:


Uploaded with ImageShack.us

(ніякої бурди з пачок,всьо натуральне)
Отже,рецепт:

Для апельсинового желе потрібно:
4 середніх апельсина

півсклянки цукру

300 мл води

3 чайні ложки желатина

Желатин заливаєм холодною водою, розмішуєм і лишаємо набухати.
Апельсини почистити від шкірки, порвати на дольки і кинути в блендер, подрібнити до стану пюре.
Апельсинове пюре перетерти через друшляк шоб сік і дрібна м*якоть стекли вниз, а всьо грубше лишилося на друшляку. То грубше викидаєм на фіг.
Апельсиновий сік влити в банячок,всипати цукор і довести майже до кипіння, зняти з вогню і зразу цівкою влити воду з набухшим желатином, постійно розмішуючи.
Коли трохи вистигне- розлити по креманкам чи склянкам, наливаючи в кожну до половини- то перший шар.
Ставим в холодильник на пару годин,шоб застигло.

За той час робим паннакоту:

240 мл молока

200 мл вершків (не менше ніж 20% жирності, можна і більше)

2/3 стакана цукру

пакетик ванільного цукру

3 чайні ложки желатина

150 мл води

Желатин заливаєм холодною водою і лишаєм набухати
Молоко, вершки, цукор і ваніль вливаєм-всипаєм в банячок і ставим на газ
Мішаєм час від часу і пильнуєм шоб не збігло- як закипить, то цівкою вливаєм туда воду з желатином, вимішуєм і чекаєм поки вистигне (при кімнатній температурі воно може стояти довго, в мене пару годин чекало,поки желе загусне)
Якшо апельсинове желе вже добре застигло, то акуратно, краще по ложці шоб стікало, вливаєм доверху креманок молочну рідину і ставимо в холодильник, ліпше на ніч
Зранку посипаєм шоколадом, чи какао, чи чим хочете
Десерт дуже легкий і освіжаючий, якраз на літо

Востаннє редагував Джалка: 05.04.2011 о 11:55.
Джалка зараз поза форумом  
Подякували 2:
Dinara (05.04.2011), Манюня (05.04.2011)
Офтопів до посту: 3  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 11:39 #1618979   #70
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

О,Джалка!Одним вистрілом сразіла мене наповал
то де рецепт,той,шо через годинку мав бути?
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 11:39 #1618981   #71
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Цитата:
Допис від Джалка Переглянути допис
Зробила вчора ввечері десерт "Паннакота з апельсиновим желе", вийшло отаке:


Uploaded with ImageShack.us

(ніякої бурди з пачок,всьо натуральне)
Рецепт за годинку допишу
А годинка-то уже пройшла...
Дєцко зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 12:01 #1618996   #72
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Всьо є, налітай!! (нижче,де фото)
Джалка зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 12:07 #1619001   #73
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Цитата:
Допис від Джалка Переглянути допис
Всьо є, налітай!! (нижче,де фото)
Джалкіна,скажи,по технології,чи пройде варіант заміни апельсинів(ну,наприклад,клубнікою(вже на подходє).Читаю,шо там сік з фрукта актуальний,а не мякоть...думаю,сік клубніки би пішов,чи як?
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 12:11 #1619002   #74
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Цитата:
Допис від Манюня Переглянути допис
Джалкіна,скажи,по технології,чи пройде варіант заміни апельсинів(ну,наприклад,клубнікою(вже на подходє).Читаю,шо там сік з фрукта актуальний,а не мякоть...думаю,сік клубніки би пішов,чи як?
Я вже про то думала, думаю,запросто можна робити то саме з ягід всяких, якшо шкурки і кісточки відділити, а сік густий лишити. З клубніки воно опше напевно пісєц смакота

Єдине шо - враховувати пропорції соку і желатину. З 4 апельсинів виходить коло 350 мл соку

Востаннє редагував Джалка: 05.04.2011 о 12:16.
Джалка зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 12:11 #1619003   #75
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Смачнющу вечерю недавно робив дружині (і собі трошки ):
Смажений сом протушений у підготовленому соусі і поданий з відвареним рисом(але не будь-яким, а дорощим фірми "Жменька" вроді). Отже рецепт:
- сом – м'якоть або тушка(я брав порізану тушку)
- мука
- сіль
- яйце
- цибуля, морква
- томатна паста
- рис для гарніру

Тушку або філе поріжте на порційні шматочки, промийте, посушити, посоліть(поперчіть до смаку) і дайте просолитись протягом 20 хвилин. Тим часом можете почистити цибулю і моркву, обсмажити тонко нарізану соломкою цибулю, додати моркву, потім томатну пасту і стакан води, протушкувати.

Потім обваляйте сома в муці та яйці і посмажте на олії на середньому вогні. Потім зверху на готову рибу покладіть підливу і протушкувати на протязі 10 хвилин.
Все - страва готова. Залишилося відварити рис у підсоленій воді і викласти на блюдо.
Страву прикрасив кропом.
Подавайте гарячим і смачного вам!


П.С. Шкода фотки не зробив, бо з'їли з таким апетитом, що не встигли сфоткати ))


Це фото не моє, з нету, але дуже схоже на мною приготовлену страву
Yarkop зараз поза форумом  
Подякував(ла):
піЛюля (30.12.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 12:25 #1619013   #76
Манюня
 
Аватар для Манюня
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Цитата:
Допис від Yarkop Переглянути допис
Смачнющу вечерю недавно робив дружині (і собі трошки ):
Смажений сом протушений у підготовленому соусі і поданий з відвареним рисом(але не будь-яким, а дорощим фірми "Жменька" вроді). Отже рецепт:
- сом – м'якоть або тушка(я брав порізану тушку)
- мука
- сіль
- яйце
- цибуля, морква
- томатна паста
- рис для гарніру

Тушку або філе поріжте на порційні шматочки, промийте, посушити, посоліть(поперчіть до смаку) і дайте просолитись протягом 20 хвилин. Тим часом можете почистити цибулю і моркву, обсмажити тонко нарізану соломкою цибулю, додати моркву, потім томатну пасту і стакан води, протушкувати.

Потім обваляйте сома в муці та яйці і посмажте на олії на середньому вогні. Потім зверху на готову рибу покладіть підливу і протушкувати на протязі 10 хвилин.
Все - страва готова. Залишилося відварити рис у підсоленій воді і викласти на блюдо.
Страву прикрасив кропом.
Подавайте гарячим і смачного вам!


П.С. Шкода фотки не зробив, бо з'їли з таким апетитом, що не встигли сфоткати ))


Це фото не моє, з нету, але дуже схоже на мною приготовлену страву



Не повіриш,сижу тутво і чавкаю сома))))))але одне "але"...шото він жирнуватий сам по собі,як риба...нарила в неті-теж таке погодження знайшла.Правда,готувала його по-іншому.Запікала стейки в духовці з потертим сиром і кружками моркви і цибулі(накривала фольгою).Ти жарив на сковорідці.Скажи,жир трохи так сказать,щезав?ну,тобто,вижарювався?Бо реально, приготовлений в духовці засильно жирний для мене
Манюня зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2011, 12:33 #1619020   #77
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Цитата:
Допис від Манюня Переглянути допис
Не повіриш,сижу тутво і чавкаю сома))))))
Смачного
Цитата:
Допис від Манюня Переглянути допис
але одне "але"...шото він жирнуватий сам по собі,як риба...нарила в неті-теж таке погодження знайшла.Правда,готувала його по-іншому.Запікала стейки в духовці з потертим сиром і кружками моркви і цибулі(накривала фольгою).Ти жарив на сковорідці.Скажи,жир трохи так сказать,щезав?ну,тобто,вижарювався?Бо реально, приготовлений в духовці засильно жирний для мене
Так, смажив на сковородці і багато жиру вроді не було, мабуть вижарювався )
Yarkop зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Манюня (05.04.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.04.2011, 13:39 #1629329   #78
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Готувала на обід крученики з телятини з сиром,шинкою і перцем

1. Потрібно: 4 кусочка по 100 грам кожен відбитої телятини, натертої сіллю,перцем і приправою до м*яса
4 кусочка тонко порізаного твердого сиру
4 кусочка тонко порізаної шинки
1 невеликий солодкий перчик



2. Кладем на м*ясо пласт шинки, сиру, порізаний на брусочки перчик (2-3 кусочка) і завертаєм в рулет, заколовши зубочистками чи шпажками



3. На сковороді нагріваєм олію, кидаєм туда кусочок масла і обжарюєм рулети швидко до рум*яного,недовго, по пару хв з кожного боку



4. Викладаєм крученики в банячок невеликий, виливаєм на них ту олію з маслом, в якій жарили, посипаєм сіллю, я ше нарубала базиліку (вчора купила,треба ж кудась присобачити),заливаєм кипятком,так шоб тільки вершечки стирчали. Накриваєм кришкою і на середньому вогні фігачим, поки вода майже не википить. в кінці - лавровий листок і зелень петрушки туда



5. Смачного

Джалка зараз поза форумом  
Подякували 17:
Згорнути/розгорнути список подяк

Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.07.2011, 13:29 #1706045   #79
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

І снова здрастє Пекла позавчора собі на дн торт, ділюся рецептом.

Віденський торт "Захер"

для тіста:

гіркий шоколад - 80 гр (Світоч не брати бо погано топиться)
масло вершкове - 170 гр
яйця - 6 шт
цукор - 150 гр (я брала коричневий, але і звичайний білий теж супер)
борошно - 150 гр
коньяк - столова ложка
розпушувач - 3 чайні ложки
ванільний цукор - 2 чайні ложки
какао-порошок - столова ложка з горкою
мигдальні горіхи - 50 гр
абрикосовий джем - 300 гр (брала "Верес", нарікань не маю)

для шоколадної глазурі:

гіркий шоколад -150 гр
молоко - 50 гр
масло вершкове - 50 гр

(на фото бракує одного яйця- поки готувала композицію то малий одне вкрав і розбив))



М*яке вершкове масло збити міксером (я, особисто, перетирала ложкою дерев*яною бо боялася шо масло розслоїться,як деколи буває) з 50 гр цукру в пухку масу
Білки відділити від жовтків і сховати в холодильник
Шоколад поламати на кусочки і на водяній бані, помішуючи, розтопити (на газі не топити бо пригорить в дві секунди, в мікрохвильовці чогось топиться нерівномірно, томі водяна баня-саме воно). Остудити до температури тіла, влити шоколад в масляну суміш



Добавити в шоколадну-масляну суміш коньяк, ванільний цукор і збити міксером (тут вже я не вимахувалася з ложкою) в однорідну масу.
Не перестаючи збивати, ввести туди ПО ОДНОМУ жовтки і збити до однорідності



Мигдалеві горіхи залити кип*ятком, почекати пару хвилин і обчистити від шкірки-плівки (я то зробила заздалегідь). Обсушити і в блендері розмолоти до кашоподібного стану
Борошно просіяти, додати в нього какао і розпушувач, перемішати



Охолоджені білки збити в міцну піну (спочатку міксером на мінімальній швидкості, потім в кінці на максимальній, я знову ж таки збивала вручну). В кінці збивання додати тих 100 гр цукру шо залишився і збити в круту піну
Половину збитих білків додати до масляно-шоколадної маси, всипати обережно туда борошно з какао і розпушувачем, посипати зверху горіхами меленими і обережними рухами зверху-вниз , ЛОЖКОЮ, перемішати до однорідної маси





Добавити половину піни яка залишилася, акуратно вимішати ложкою до однорідності
Круглу форму для торта застелити пергаментом, змазати злегка пергамент олією і бокові стінки обсипати мукою чи манкою,шоб не пригоріло. Тісто акуратно вилити в форму



Духовку нагріти до 180-200 градусів, поставити форму з тортом, закрити дверцята,перехрестити дверцята і пекти 30-40 хв при 180-200. В процесі випічки дверки не відкривати бо тісто сяде. Через 30-40 хв сірничком чи дерев*яною паличкою проткнути корж,якшо паличка суха- готово

(далі трохи фото відсутні бо всьо робилося в 2 ночі і не хотіла шарудіти в кімнаті ,шукаючи фотоапарат)

Готовий корж вийняти з форми після повного остигання. Бажано залишити корж на 8-12 годин (чи на ніч) вистоятися, але якшо час піджимає, то можна перемазувати одразу. Я чекала 8 годин.

Корж розрізаємо пополам гострим ножем на два тонших коржа. Якшо потрібно- вирівнюємо ножем верхушку,бо вона може бути трошки конусом.
Абрикосовий джем трошки нагріти, якшо він з кусочками абрикосів то подрібнити джем в блендері до однорідної маси,я так робила. Додати трошки води, грам 30.
Намазати нижній корж густо джемом, накрити верхнім коржем, обмазати верхній корж густо джемом і зверху і по бокам.
Залишити на пропитку на ніч (не в холодильнику), то обов*язково, інакше торт буде сухим.
Вранці торт полити шоколадною глазур*ю, покрити нею і верх і боки.
Для глазурі розтопити на водяній бані шоколад, влити молоко, кинути масло і перемішати все до гладкої однорідної маси. Остудити і теплою намазати на торт. Поставити на годину-дві в холодильник для застигання.
По часті прикрашань в мене руки з попи ростуть, тому я просто вирізала з картону кривувате сердечко - трафарет і посипала через ситечко какао



і в розрізі :



Джалка зараз поза форумом  
Подякували 7:
Манюня (08.11.2011), Julialedi (09.02.2012), K12L3R (05.01.2012), kookla (24.07.2011), Сомбра (28.07.2011), sl@yes (28.07.2011), SNIZHOK (30.12.2011)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 28.07.2011, 18:54 #1709639   #80
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Цікаві рецептики!

Рада вітати у своєму блозі знов

Зараз почалася пора слив і спекти ПИРІГ З СЛИВАМИ - діло богоугодне і обов*язкове. Забігаючи наперед ,скажу шо виходить такий смачний,шо можна самому половину з*їсти і не помітити

Для тіста : (розраховано на форму діаметром 27 см, в мене була скляна квадратна приблизно такого ж розміру.
Зразу зауважу- роз*ємну форму не брати, тобто тортівниця не підходить. То має бути або сковорода без ручки, або інша форма,але суцільна, без щілин - там є чому витікати)

борошно - 300 грам
цукор - 7 столових ложок
молоко - 200 грам
яйця - 2 штуки
масло вершкове - 60 гр
ванільний цукор - пачечка)
розпушувач - 2 чайні ложки

Для начинки:

сливи - 0,5 кг (то приблизно, всьо залежить від форми, так,шоб половинки покрили дно щільним одинарним шаром), брала великі венгерки
цукор - 0,5 склянки
масло вершкове - 40 грам
грецькі горіхи - 2 столові ложки (можна і без них,якшо нема)

Сливи помити, розділити на половинки і видалити кісточки. Горіхи порубати на кусочки дрібні.
Змішати в мисці просіяну муку, цукор, розпушувач і ванілін
Розтопити масло в мікрохвильовці до рідкого, влити тепле молоко, яйця і збити вилкою чи міксером до однорідності.
Поступово підсипаючи в масляно-яєчну суміш муку з цукром і розпушувачем, перемішувати (то легше міксером) поки не буде грудочок.
Тісто має вийти як густа сметана. Відставляємо його і робим начинку.

В сковорідці на невеликому вогні розтоплюємо масло, всипаємо цукор і помішуючи, доводимо до кипіння. Викладаємо туда половинки слив шкіркою догори і на великому вогні жаримо (тушимо?)) 3-4 хвилини. Виключаєм газ.

Форму змазуємо жиром , на дно стелимо пергамент, стінки обсипаємо мукою чи манкою. Викладаємо на дно половинки слив з сковороди,щільним шаром і поливаємо тим соусом шо є в сковороді, я лила не весь,а десь половину, як виявилося, того в сам раз. Зверху посипаємо горіхами рубленими. Має вийти шось отаке:



Тоді акуратно виливаємо зверху на сливи тісто, шоб покрило рівномірно
Ставимо в нагріту духовку і печемо приблизно 30 хвилин при 180 градусів. Готовність пробуєм сірничком чи паличкою,коли суха-готово.
Витягуємо пиріг, даєм трошки вистигнути, тоді ставимо зверху якусь дощечку чи тарілку відповідного розміру і різко перевертаємо пиріг,шоб сливи опинилися зверху. Витече якась невелика кількість сиропу ,1-2 столові ложки, то не страшно )) Результат:



Джалка зараз поза форумом  
Подякували 6:
Dinara (29.07.2011), Манюня (08.11.2011), LUNA (15.09.2011), Сомбра (28.07.2011), sl@yes (28.07.2011), SNIZHOK (30.12.2011)
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 15:37.