Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка > Цікаві статті та новини


Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 15.04.2012, 22:52 #1920585   #1
olegsi
 
Аватар для olegsi
Типово Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Тарифи на електроенергію для населення з 1 квітня 2011 року становлять:

- за обсяг до 150 кВт∙год електроенергії на місяць (включно) – 28.02 коп. за 1 кВт•год
- за обсяг понад 150 кВт∙год електроенергії на місяць – 36.48 коп. за 1 кВт•год
- для багатодітних, прийомних сімей незалежно від обсягів споживання електроенергії – 28.02 коп. за 1 кВт•год


Наче й не так вже й дорого. Але б могло бути дешевше для тих, хто веде переважно нічний спосіб життя. Мало хто знає, що існують тарифи, диференційовані за періодами часу:
тризонний (нічний, напівпіковий, піковий) та двозонний (нічний, денний).

Двозонний тариф:
Ніч (23.00-7.00) – 70% вартості електроенергії
День (решта доби) – 100%
Трьохзонний тариф:
Ніч (23.00-7.00) – 40%
Напівпік (7:00 до 8:00; 11:00-20:00; з 22:00-23:00) – 100%
Пік (8:00-11:00; 20:00-22:00) – 150%

Для такої иференційованої оплати за електроенергію необхідно встановити багатозонний (багатотарифний) лічильник.
Встановлення такого лічильника є доцільним у разі, якщо ви користуєтесь електроенергією в години мінімального навантаження в мережі, тобто в нічний час, коли діють зменшені тарифи на електроенергію.

Завдяки цьому лічильнику можна планувати, як використовувати електроенергiю залежно вiд пори доби. Так, хто має багатотарифний лiчильник, електроприлади, що споживають багато енергії (пральнi машини, електропiчки, бойлери тощо) вмикають уночi. За умови виготовлення відповідно ї технiчної документацiї можна навiть запрограмувати котли, якi використовують для опалення. Тобто вдень користуються газовим котлом, а на нiч автоматично вмикається електричний, який нагріває воду, використовуючи електроенергію за мiнiмальним тарифом.

Встановлюється багатозонний лічильник за ініціативою споживача та за його кошт. Однак оскільки ціна багатозонного лічильника набагато вища від звичайного (в середньому від 1 тис. до 3 тис. грн., для порівняння вартість однотарифного лічильника - 500 гривень), його вартість окупиться впродовж декількох років (але в кожному випадку індивідуально).

Накiльки можна зекономити?
Усе залежить вiд інтенсивності користування електроприладами. Але, за приблизними пiдрахунками, споживачi з багатозонними лічильниками сплачують на 30-60% менше, нiж тi, хто користується звичайними лiчильниками

Процедура встановлення лічильника
Для встановлення багатозонного лічильника необхідно звернутися до енергопостачальника — у районнi або мiськi електромережi з листом на установлення багатотарифного лiчильника; отримати в енергопостачальника технічні умови з врахуванням потужностей енерго-споживання; придбати запрограмований на 2- або 3-зонний облiк багатотарифний лiчильник; вiднести лiчильник в обленерго i взяти дозвiл на його встановлення; звернутися в РЕМ i викликати iнспектора для замiни лiчильника.

З документiв, крiм заяви, потрібна копiя документа, який пiдтверджує право власностi на будинок чи квартиру, та паспортнi данi власника. Оформлення всiх документiв обійдеться орiєнтовно в 400 гривень.

Джерело http://vu-a-la.livejournal.com/68068.html
olegsi зараз поза форумом  
Подякували 2:
Morel (16.04.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 08:55 #2652323   #2
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Маю питання до користувачів даних лічильників.
Для прикладу зараз з 350 спожитих за 100 я плачу по 71,4 коп., за решту 250 по 1,29 грн. Мене цікавить, якщо я поставлю двотарифний лічильник, ці пільгові 100 залишаться чи ні. Бо якщо ні, у ньому пропадає будь-який зміст, оскільки навряд чи вночі я споживаю більше 100.
Andrik84 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 10:04 #2652332   #3
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Залишаться. там вони пропорційно діляться між денним ні нічним тарифами. Типу якщо в тебе 100 денних і 200 нічних - то ти будеш платити ціну тих 100 як 33 по денному тарифу (повному) і 67 по нічному (з знижкою), аналогічно ділиться решта: 70 іде по повній, 130 зі знижкою по ціні 2.

Є в неті розрахунки і формули, колись знаходив - пошукай.

ПС: для себе рахував - вигода не дуже, окупність - кілька років аж.
switch зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Andrik84 (07.09.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 10:41 #2652344   #4
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
ПС: для себе рахував - вигода не дуже, окупність - кілька років аж.
Мене влаштовує, окупність не за тиждень. В нього всерімно термін служби більше тих 2-3 років, отже в кінцевому результаті всерівно будеш в плюсі.
Хоча дотошно поки що не рахував, просто почав цікавитись даним питанням через те що один зі знайомих поставив. Спеціально ставити таймери на ніч однозначно ніхто не буде, але ж все одно, є речі які працюють цілодобово, та й до 23.00 в нас навіть дитина не завжди лягає.
Andrik84 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 11:12 #2652353   #5
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

У мене просто реально немає споживання вночі. Нема чим грузити.
Ну якщо привчитись ставити стіралку на ніч - то хіба на ній економія буде, але вона не так і багато бере.
Котел по програматору вночі практично вимкнутий... Хіба ще от думаю порахувати, чи буде дешевше вночі вмикати електрообігрів, щоб квартира менше вистигала і котел днем менше газу палив.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 11:29 #2652357   #6
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
У мене просто реально немає споживання вночі. Нема чим грузити.
Ну якщо привчитись ставити стіралку на ніч - то хіба на ній економія буде, але вона не так і багато бере.
Котел по програматору вночі практично вимкнутий... Хіба ще от думаю порахувати, чи буде дешевше вночі вмикати електрообігрів, щоб квартира менше вистигала і котел днем менше газу палив.
Ну я собі порахував, що морозилка + холодильник, всеодно цілу ніч працюють, плюс лягаю я переважно біля першої, то ці дві години ще можна кожного дня добавити телевізор, бук і електрочайник.
Andrik84 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 19:34 #2652418   #7
Mitia
Учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Люди пишуть, що за 2-3 роки окуповує себе, але є певні проблеми з установкою.
Mitia зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 19:35 #2652419   #8
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата Для прикладу зараз з 350 спожитих
Це скільки людей в хаті?
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 19:57 #2652425   #9
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата
Допис від Mitia Переглянути допис
але є певні проблеми з установкою.
Нема. В мене знайомий собі ставив тільки місяць тому. Купив в Епіцентрі за 1200, заніс в електромережі там безкоштовно запрограмували (раніше було 200 грн.) і встановили протягом 3 днів.

Додано через 1 хвилину
Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис
Це скільки людей в хаті?
3 (2 дорослих і дитина). Але в мене тільки в кухні біля 50 лампочок напевно ))))

Востаннє редагував Andrik84: 07.09.2016 о 19:57. Причина: Пізніше додано
Andrik84 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 20:08 #2652427   #10
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата 3 (2 дорослих і дитина). Але в мене тільки в кухні біля 50 лампочок напевно ))))
Зрозуміло.Оптимізуй електроспоживання,лампи мабуть галогенки.Якщо взяти навіть 50 світодіодних то вже буде 100-150ват.
Просто смішно читати де питаєш про 2тарифний лічильник в той час коли ти ту електрику просто розсираєш,а заодно свої гроші.Нащо тобі той електрочайник який жере 1,5кіловата.навіть якшо він гріє 5 хв-10хв то здається шо небагато,але хвилина до хвилини і набігає.
Може після того і не треба буде ставити 2 тарифний.
хоча тут діло твоє.

ще знаю людей,які включають пралку кожен день,просто щоб попрати пару шкарпет і футболку.а потім плачуть чого так багато намотало.А таке як світло в кожній кімнаті світить треба чи ні і зомбоящик працює як фон,то в кожного третього певно.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 20:36 #2652433   #11
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис
Зрозуміло.Оптимізуй електроспоживання,лампи мабуть галогенки.Якщо взяти навіть 50 світодіодних то вже буде 100-150ват.
Просто смішно читати де питаєш про 2тарифний лічильник в той час коли ти ту електрику просто розсираєш,а заодно свої гроші.Нащо тобі той електрочайник який жере 1,5кіловата.навіть якшо він гріє 5 хв-10хв то здається шо небагато,але хвилина до хвилини і набігає.
Може після того і не треба буде ставити 2 тарифний.
хоча тут діло твоє.
ще знаю людей,які включають пралку кожен день,просто щоб попрати пару шкарпет і футболку.а потім плачуть чого так багато намотало.А таке як світло в кожній кімнаті світить треба чи ні і зомбоящик працює як фон,то в кожного третього певно.
Заміна ламп на світодіодні як на мене спірне питання. До тих більших жодних претензій, а от ті що з тих мілких суто суб'єктивно після встановлення в одній з кімнат вже десь за рік часу стали світити значно тускніше. Вони електрику звичайно економлять,але жертвувати комфортом заради економії я наразі не готовий.
А двотарифний лічильник це засіб який дозволяє менше платити не втрачаючи прицьому комфорту. Оскільки як писав вище спеціально виставляти таймер на пральній машині на 23.00 я і так не збираюся, але ж після цієї години за звичайне своє споживання я платитиму менше.
Точно так само з електрочайником. Я особисто не готовий заради якихось примарних 10 гривень в місяць економії відмовитись від комфорту - дивись очікування описаних тобою 5-10 хвилин поки він закипить на плиті, коли я можу чекати менше хвилини після нажимання кнопки. Більше того я навіть вже не хочу чекати поки мій чай остине після того, а просто хочу нажати на чайнику кнопку з необхідною мені температурою води )))
Тобто простими словами, я звичайно хочу платити за електрику менше, але не готовий заради того менше поступатись власним комфортом. Мій варіант - заміна ламп на ощадливіші, покупка ощадливішої електроніки, встановлення лічильника який за той самий обсяг дасть меншу квитанцію (за рахунок нічних кіловат).
Andrik84 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 21:06 #2652439   #12
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата Тобто простими словами, я звичайно хочу платити за електрику менше, але не готовий заради того менше поступатись власним комфортом. Мій варіант - заміна ламп на ощадливіші, покупка ощадливішої електроніки, встановлення лічильника який за той самий обсяг дасть меншу квитанцію (за рахунок нічних кіловат).
Щоб 2 тарифний лічильник швидше мав ефект,то одна пральна машинка тут мало поможе.Якщо маєш бойлер,то включати його тільки вночі,а на день виключати.Зараз це самий більший споживач в кого він є,бо по факту постійно включений.
І якшо поставиш той лічильник то праску включай так само після 23-00.

350квт то таки дуже багато.Просто треба визначити як часто і чим користуєшся кожен день.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2016, 21:17 #2652442   #13
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис

350квт то таки дуже багато.Просто треба визначити як часто і чим користуєшся кожен день.
Це не багато в мене раніше могло бути і 600 )) але заміна ламп частково вирішила цю проблему.
Зараз спілкуючись зі знайомими, бачу що дехто дійсно в 150 вкладається при таких самих умовах, але точно так само і багато в кого точно таке саме споживання як і в мене. Думаю тут навіть від режиму дня багато, що залежить - для нашої сім'ї норма і до другої не спати, а дехто вже в 22.00 давно все світло по хаті погасив і вклався до сну.

Зате я газ економлю - реально за це літо кубів 20 це потолок спожив. Так що мультиварка рулить. І частину з тих 350 квт, що вона на крутило можна легко списати на економію на газі.
Andrik84 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.09.2016, 07:29 #2652445   #14
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис
Нащо тобі той електрочайник який жере 1,5кіловата.навіть якшо він гріє 5 хв-10хв то здається шо небагато,але хвилина до хвилини і набігає
спірне питання. колись засікав - то в мене виходило, що електрочайник літр води кипятить дешевше. Тре якось повторити замір.

Якщо по теорії брати - то 1 куб газу видає приблизно 10 кіловат-годин при 100% ККД. 1 "газовий" кіловат тобто 70 копійок, 1 електричний 1.30 чи скільки там зараз (більше 100), але в електрочаника ККД близький до 100, а в комфорки + класичного чайника десь 60%, так що воно приблизно на одне. А реальний розхід тре таки заміряти.

Додано через 9 годин 53 хвилини
Засік зранку: 25 літрів газу пішло, щоб закипятити літр води на середній комфорці. По часу - хв 5-6.
по вартості:0,025 куба хай по 7 грн це приблизно 17-18 копійок. Ну по електрочайнику вже самі прикинете.

Востаннє редагував switch: 08.09.2016 о 07:29. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Ximik (22.09.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.08.2017, 13:36 #2702077   #15
Speller
курдибалєт
 
Аватар для Speller
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

підніму тему. чи вигідно зараз встановлювати багатозонний лічильник? що з цього втрачу? чи, наприклад, з таким лічильником вдень буду платити більше ніж зараз із звичайним, а вечором менше? може хто коротенько так пояснити по простому? буду вдячний.
Speller зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.08.2017, 13:49 #2702078   #16
AMOROSO
 
Аватар для AMOROSO
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Цитата:
Допис від Speller Переглянути допис
підніму тему. чи вигідно зараз встановлювати багатозонний лічильник? що з цього втрачу? чи, наприклад, з таким лічильником вдень буду платити більше ніж зараз із звичайним, а вечором менше? може хто коротенько так пояснити по простому? буду вдячний.
по простому і коротенько - вигідно двохтарифний:
За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
- 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
- повний тариф у інший години доби.
(http://www.toe.te.ua/index.php?optio...1077&Itemid=70)
Треба ставити багатотарифний лічильник, вартість орієнтовно 2 тис. грн.
AMOROSO зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Speller (03.08.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.08.2017, 16:37 #2702097   #17
kolibryks
 
Аватар для kolibryks
Типово Відповідь: Як зекономити електроенергію (багатотарифні лічильники)

Маю двотарифний лічильник, за 8 нічних годин 50% тарифу. Встановлення - 1500грн. Вдень більше із 3-х тарифним, але не знаю, кому він може бути вигідним, усе треба рахувати чи планувати індивідуально.
kolibryks зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Speller (04.08.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 14:50.