Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Утеплення приватного будинку

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 29.03.2013, 23:08 #2173312   #241
phenix
покинув це місце нафік...
 
Аватар для phenix
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Vlodko
По-перше, з досвіду власних спостережень за роботою майстрів по утепленню скажу таке: шину і демферну стрічку ніхто не дає. Ну, може, в останній рік почали давати, а до цього - ніхто. Не хочуть мастри з тим бавитись, бо це лишні затрати часу, відповідно - втрата їхніх грошей. Та й клієнти не в захваті від лишніх витрат.
По-друге, я в себе теж не використовував ніяких ні шин ні стрічок, а просто приклеїв пінопласт точково- бортовим способом. Повітря під пінопласт не заходить, росі взятись нізвідки, стіни сухі, уникнув лишніх затрат.
phenix зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.03.2013, 09:10 #2173457   #242
Vlodko
 
Аватар для Vlodko
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

я написав як потрібно по технології, чого так потрібно, а вже решті вирішувати користуватись тою інформацією чи ні.
дома утепляли мінплитою хату, пінополістиролом господарські будівлі(в пінополістирола більші варіації по товщині листа легше вирівняти перепади стін які були на госп будівлях) використовували і шину і демферну стрічку згідно технології. в хаті стало дійсно тепліше і розхід газу зменшився на 25-30%, літом не так жарко в південних кімнатах
Vlodko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.03.2013, 10:07 #2173502   #243
phenix
покинув це місце нафік...
 
Аватар для phenix
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від Vlodko Переглянути допис
якшо ти бачив оригінальну цокольну шину, то думаю помітив на ній отвори з переднього краю шини, ці отвори зроблені спеціально для відводу конденсату який може утворюватись, через циркулювання пари з середини будинку, то для того шоб не утворювався так званий "термос". з того боку шини що прилягає до стіни шина є суцільна що не позволяє "вітру гуляти" під пінополістиролом чи мінплитою і самою стіною.
Майже ніхто ту шину не купяє, бо дорога. А та, яку клепає знайомий Нобеля, не має ніяких отворів для відводу пари. І служить вона лише для
того, що перерахував Нобель.

А найнадійшим і найпростішим є не допустити утворення вологи під пінопластом, щоб потім героїчно з нею не боротись. Для цього достатньо намащувати плити/листи суцільно або бортово-точковим способом. А для вирівнювання стін використовувати пінопласт різної товщини, уникаючи утворення зазорів між стіною і пінопластом.
phenix зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.03.2013, 17:04 #2173773   #244
asashko
Учасник
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

На рахунок шини то ті з якими ми працювали були з алюмінію, а якщо ті які гнуть самостійно з оцинковки то боюсь вона може з часом поржавіти і ржавщина виступить на фасад.Тоді краще без шини.
asashko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.03.2013, 08:27 #2174028   #245
Freeboy
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Хочу утеплити пінопластом північну стіну.Планую поштукатурити стіни під маяки,а пінопласт клеїти під гребінку(як плитку)+парашути.Питання.Чи потрібно мені чіпати ту шину?Для рівня думаю використати профіль.
Freeboy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.03.2013, 10:17 #2174097   #246
phenix
покинув це місце нафік...
 
Аватар для phenix
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від Freeboy Переглянути допис
Хочу утеплити пінопластом північну стіну.Планую поштукатурити стіни під маяки,а пінопласт клеїти під гребінку(як плитку)+парашути.Питання.Чи потрібно мені чіпати ту шину?Для рівня думаю використати профіль.
1. Не обов"язково. Треба лише буде побавитися, щоб торці пінопласту знизу і зверху затягути сіткою.
2. В попередньому дописі вже сказано, що стальна шина з часом поржавіє.
phenix зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.03.2013, 10:21 #2174104   #247
Vlodko
 
Аватар для Vlodko
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від phenix Переглянути допис
Майже ніхто ту шину не купяє, бо дорога. А та, яку клепає знайомий Нобеля, не має ніяких отворів для відводу пари. І служить вона лише для
того, що перерахував Нобель.

А найнадійшим і найпростішим є не допустити утворення вологи під пінопластом, щоб потім героїчно з нею не боротись. Для цього достатньо намащувати плити/листи суцільно або бортово-точковим способом. А для вирівнювання стін використовувати пінопласт різної товщини, уникаючи утворення зазорів між стіною і пінопластом.
волога попадає під утеплювач не лише ззовні, а й з середини приміщення через цеглу чи інший паропровідний матеріал стін, тому таким чином ти не захистиш повністю стіни від утворення конденсату.
ПС Я написав як зробити згідно технології, і аргументував чого саме так потрібно. вибір за вами... собі робив по технології : RTFM: : Close_tema:
Vlodko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.03.2013, 16:38 #2174348   #248
phenix
покинув це місце нафік...
 
Аватар для phenix
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від Vlodko Переглянути допис
волога попадає під утеплювач не лише ззовні, а й з середини приміщення через цеглу чи інший паропровідний матеріал стін, тому таким чином ти не захистиш повністю стіни від утворення конденсату.
ПС Я написав як зробити згідно технології, і аргументував чого саме так потрібно. вибір за вами... собі робив по технології : RTFM: : Close_tema:
Маючи за плечима неабиякий досвід будівельно-ремонтних і утеплювальних робіт посмію сказати таке: твердження про пару в цеглі і паропроникність стін\утеплення\штукатурки є не більше ніж рекламним ходом маркетологів з метою залякати людей і втюхати їм за немалі гроші купу непотрібного лайна типу алюмінієвих шин, демферних стрічок, тощо. І технологію вони під це лайно придумали, типу робіть тільки так, і не інакше, бо бо-бо-бо!!! Я не раз розбирав стіни, оббивав штукатурку, робив проломи і отвори в стінах, і ще жодного разу не бачив, щоб цегла в середині стіни була мокра. Якщо на стіну зверху\ззовні не тече і знизу вона ізольована від фундаменту, то вона при будь-яких морозах, туманах, тощо, завжди є сухою, як пісок в Сахарі.
Також я залізобетонно переконаний, що під наклеєним впритик до стіни пінопластом вологи не буде НІКОЛИ!!! Точно так само, як ніколи не буде конденсату під керамічною плиткою, яка без пустот наклеєна на стіну. Волога буває лише, коли є під пінопласт доступ повітря з вулиці. А оскільки там постійно гуляє точка роси, тому і осідає з вологого повітря конденсат. І це є лише в тому випадку, коли майстри клеїли пінопласт точковим способом, спеціально знехтувавши при цьому бортовий спосіб. Ідеальний варіант - це мастити пінопласт повністю, і проходити по ньому гребінкою. Я вже не один будинок утеплив і гребіночним способом і бортово-точковим, не допускаючи порожнин між стіною і пінопластом, і за купу років ще жодного разу на виконаних мною об"єктах не було ніяких мокрих стін і конденсатів під пінопластом. Їм просто нізвідки взятись і нема де конденсуватись. Ніякої пари в стіні не існує в кількостях, достатніх для змочення стіни. Стіни завжди сухі як в Сахарі, при їх ремонті така пилюка піднімається, що світу не видно.

Комини теж утепляю пінопластом. Правда, там інша проблема. Бо в середині комина завжди є у величезній кількості водяна пара, яка присутня в продуктах згоряння палива. Тому утеплення має бути достатнім для того, щоб комин по всій довжині був завжди теплим, щоб пара не знаходила на його внутрішній поверхні точки роси.

Востаннє редагував phenix: 31.03.2013 о 16:47.
phenix зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ОРДА (03.10.2013)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 02.04.2013, 13:30 #2175930   #249
ig0r
Активний учасник
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Мені також необхідно утеплити будинок. Вирішив що утеплювачом буде пінопласт, тільки от не знаю якої товщини брати. На веранді стіна в цеглу. І ще одне всі пишуть про використання шини, але як бути в моєму випадку, фундамент тоже утеплювати? Він схований відносно стіни на веранді 10 см, на хаті 5 см. Утеплювати все від землі, чи не варта? Ну і важливий економічний чинник, так як ціна на пінопласт вдвічі відрізняється.
ig0r зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.04.2013, 18:35 #2176221   #250
asashko
Учасник
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

10 см. буде добре.Фундамент тоже краще утеплити.На фундамент виранди клеїти 10 см,а фундамент хати 5 см. так буде пропорція.Перепад між фундаментом і стіною 10 см.І ще у випадку коли стіна виступає над фундаментом потрібно по низу стіни ставити профіль з "капельніком".Якщо потрібно то можу показати вузол.
asashko зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ig0r (03.04.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.09.2013, 15:33 #2265573   #251
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Сподобався мені фасад Центру зайнятості, що біля текстильника- викладений на каркасі з таких плиток, що здалеку виглядають ніби цегла а піднизом вата для утеплення.
Хтось знає як ці плитки називаються, а може навіть хто виробник і ціну?
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.09.2013, 16:54 #2265603   #252
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Доречі, до кінця вересня в Епіцентрі діє акція на утеплення фасаду. Короче, комплексне рішення получається від 69 грн /м2. Це з розрахунку на 5 см пінопласту.
(п.с. на правах реклами)
Minato зараз поза форумом  
Подякували 2:
ОРДА (03.10.2013), Vlodko (09.09.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.10.2013, 20:02 #2278779   #253
marius
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від artis Переглянути допис
Здається мені, що тепла штукатурка дає не більших ефект ніж проста штукатурка + викинуті гроші на вітер. Я це зрозумів по розмовах з "щасливими" власниками....
Можу дати відповідь на рахунок ефекту від теплої штукатурки, оскільки являюсь одним із "щасливих" власників. Ефект є, але він не такий значний у порівнянні з утепленням пінопластом.
Так вийшло, що в мене в одній кімнаті (прихожій) одна сторона ззовні поштукатурена самою звичайною штукатуркою (штукатурилась значно раніше), інша стіна як і весь будинок теплою штукатуркою на основі перліту+мікросфера товщиною 5 см власного замісу.
Минулої зими грався інфрачервоним термометром (тепловізор не знайшов), шукав місця де тікає тепло і взагалі провів певне обстеження будинку, температуру вимірював із середини.
Так вот, в одній і тій же кімнаті - прихожій, різниця температури на поверхні стін була 1,5 - 1,75 градуса. Стіна із простою штукатуркою має вузьке вікно (60 см) і велику батарею (10 ребер), знаходиться в своєрідній ніші і виходить на схід, утеплена стіна виходить на північ (звідти вітри завжи) і глуха - але все одно трохи тепліша.
На 2 поверсі (не мансардний) при 20 градусах у кімнаті температура північної глухої стіни 16-16,5 градуса а наприклад стелі - 18 градусів. Стеля - балки з мінеральною ватою, зверху неопалюване горище з мінусовою температурою. Кут взагалі - 15 градусів.
Отже, тепло тікає через стіни, не рахуючи вікон і відкосів.
Думаю якби утеплявся пінопластом, різниця була б значно більшою.
Декоративної штукатурки ще нема, то думаю як мінімум кути і відкоси заробити пінопластом. А як би напали дурні гроші, то може ще б зверху дав шар пінопласту 5ку на весь будинок.
На рахунок дороговизни теплої штукатурки. На час утеплення - 2 роки назад, 1м2 обійшовся з роботою і матеріалами, риштуванням 90-95 грн. Звичайна штукатурка виходила десь в районі 70 грн.
Не рахую що, гроші викинув на вітер. Різниця в ціні адекватна виграшу тепла. Плюс душа спокійна що хата "дихає". Звичайно якби я брав оригінальний тепловер, то шкірка вичинки не коштувала б.
Хоча зараз не знаю як би поступив, якщо б робив другу хату. Схиляюсь тепер 60-70% до пінопласту, раніше було навпаки.
"Думайтє самі, решайтє самі"
marius зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.10.2017, 22:40 #2708261   #254
Nik22
Учасник
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від phenix Переглянути допис
Ключове слово "бортовий". А всі халявщики використовують лише точечний спосіб. От тому і вітер попід пінопластом гуляє. Пустоти нехай собі будуть, головне, щоб вони були ізольованими від доступу свіжого/вологого повітря. Інакше - волога осідає на цеглі.
,- --хоча тема і давня , а все ж : те, що "гуляє вітер" - то , думаю, так і має бути , але вітер не ззовні, а лише на ту невелику відстань між плитою і стіною ( 2..3..5 мм ) , якраз на висоту точкового кріплення на клею / 5--6 шт на лист / . Цим самим "зашпакльоване повітря " циркулює всередині і не застоюється. При цьому, звичайно має бути закритий контур по зовнішньому периметру стіни, а також по контуру між окремими плитами, щоб не допустити повітря і вологу з вулиці.Коли саме це розуміють під терміном "бортовий" - то згоден.Щодо всякого роду термінів про "точку роси" , "мокрі стіни", "конденсати" - то питання : чи хто пробував ( робив ) -- а) виміри температури всередині "шуби" з пінопласту між плиою і стіною ; б) чи пробував ( вимірював ) якимось чином вологу під "шубою" ? А то виходить , що всі посилаються на теорію, а кількісних даних немає ніяких, лише цитування із стор. на стор., від одного читача-писаки до іншого .Звичайно, можна розколупати весною чи влітку шматок десь з краю кладки , під плитою і оцінити чи вона вже сипеться від вологи , чи ні.Але цього ніхто не робить (!) , хоча посилаються на таблиці та ін. Коли є аргументи - викладайте (стіна укладена саме так , на точки, з закритим контуром; стоїть уже більше 5..7 років.
) .
Nik22 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.11.2017, 10:40 #2713043   #255
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Питання до "практиків" - є старий будинок, поштукатурений "шубою" (звичайною цементнопіщаною, типу декор такий совковий).
Якщо утепляти цей будинок - можна шурувати пінопласт просто по шубі чи шубу збивати і шукатурити повторно?
перший варіант - великий розхід клею як я розумію (наскільки великий, до речі?)
другий варіант мені видається взагалі суцільним гемором - збити штукатурку, нанести штукатурку, тоді клеїти пінопласт.
Цікавлюсь на перспективу, зараз ясно що вже нічого робитись не буде.
Братись, не братись, скупити потрохи матеріали і т.п.
switch зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Freeboy (20.11.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.11.2017, 12:49 #2713047   #256
tapac_ko
 
Аватар для tapac_ko
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Бачив як таке робили частково поверх шуби. Спочатку мили її щітками від пилюки чи то вже болота яке утворилося за роки (помита частина була значно світлішою за немиту), думаю помити можна кархером то буде набагато скорше. Місцями де мабуть відставала шуба і біля тріщин в стіні то позбивали її, навіть цеглу було видно місцями, потім штукатурили-шпаклювали, вирівнювали ті ями де збита і ложили поверх пінопласт.

Думаю можна попробувати наскільки вона тримається, помити, прогрунтувати і ложити зверху. Розхід клею буде залежати не так від шуби як від рівності стіни і рівномірності її нанесення, як я бачив то десь 2-3 см коливання бувають. Та й по ціні той клей не так дорого вийде як збивати і наново перештукатурювати всю стіну.

Вмене був більший гемор, стіна з 10 слоями вапна) прийшлося всю повністю порубати сокирою (десь кожних 5 см зарубки), потім шпателем трохи зачистити то вапно що відпадало.
tapac_ko зараз поза форумом  
Подякував(ла):
switch (21.11.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2018, 11:48 #2726684   #257
Valeriy12
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Доброго дня! Мы как раз собираемся делать утепление в загородном доме при помощи пенопласта, очень дешевый вариант, сейчас читаю статью на тему того как избежать ошибок при утеплении стен, много узнал полезного, вот если кто интересуется почитайте http://penoboard.com/ru/stati/kak-iz...uteplenii-sten там есть расчеты по выбору толщины утеплителя в зависимости от толщины стены и минимальных зимних температур
Valeriy12 зараз поза форумом  
Сказали Фууу!: 2
MoRZE (10.04.2018), selb (05.04.2018)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 07:41.