Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Зброя та військова тематика


Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 04.08.2012, 22:38 #2007111   #1
dango
 
Аватар для dango
Типово Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

навіяно темою http://forum.te.ua/showthread.php?p=2007100#post2007100

тому пропоную виставляти сюди не тільки інструкції (які солідні люди читати чомусь не хочуть, і часто на стрільбищі шомполом получали), а й нелетальні, смішні і тд. випадки її порушення.

dango зараз поза форумом  
Подякували 4:
kosichkina (14.09.2012), Сомбра (04.08.2012), riznyk (07.08.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.08.2012, 22:47 #2007119   #2
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Добавлю про затримку пострілу. Пацики буває до 30 секунд!! А ти переломав стволи і тобі гільза летить в лоб!. Решту правил надіюсь знаєте. Випадків не мав але багато чув. Колись забув патрон в стволі.

Востаннє редагував Сомбра: 05.08.2012 о 00:02.
Сомбра зараз поза форумом  
Подякували 2:
dango (04.08.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.08.2012, 22:57 #2007125   #3
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Добалю про затримку пострілу. Пацики буває до 30 секунд!! А ти переломав стволи і тобі гільза летить в лоб!. Решту правил надіюсь знаєте. Випадків не мав але багато чув. Колись забув патрон в стволі.
Та Ви не встидайтесь, пишіть що про мисливську що про стрільбу з танків, можна і про холодну зброю.

Бо наприклад на тему ідіот і зброя я можу писати довго і з власного досвіду, часто нас в армії перекидали на полігон у Верблянах (Яворівський полігон) там стріляють буквально зі всього, що стоїть на озброєні вояки (крім ПВО засобів, коло кордону бояться), і пагони зі звіздами деколи не показник здорового глузду і розвинутого інстинкту самозбереження. Ми організовували стрільби що курсантам, що матьорим майорам і генералам.
dango зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.08.2012, 23:18 #2007135   #4
хамід
Активний учасник
 
Аватар для хамід
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

О був в мене на одних з перших стрільб випадок шо мама дарагая,довший час стрьом брав коли зброю брав в руки:
було все звичайно,піднялися,вскрили оружейку-отримали своє,поперли на виїзд.
На стрільбищі прапор з цинком видає магазини набиті і вперед,ростові-грудні,одиночні-черга.
От і випадає так що ложу швиденько всі мішені,патрони зекономлені і давай думаю довгу чергу вгачу,як в кіно )))
Але ж воно дир-дир і заглох,прапор питається що таке як з цілями.Та ж норматив зробив,відповідаю,але от чогось патрони лишилися ???
Він забирає магазин,каже що свободен,а то що лишилося забирає собі )))
Фігня ніби,вернувся в толпу та забулося... А розв'язка наступила уже в оружейці-
чищу,чищу ну ніяк ствол не піддається,я там вже усіх "святих" згадую всі розходяться а я ще там )))
І от після чергового натиску шомполом приходить осяяння-висипається зі ствола пісок і,о ужась,
наконечник
Покликав сержанта,той поволав,я поволав,так воно далі і не пішло за межі розташування...
Випадає що все таки повезло,заперло ствол до накладки і тому не взвіся затвор знову
і не відбувся черговий постріл в черзі,ну і не розірвало ствол

Висновок:
1) Грунт піщаний на стрільбищі,прапор складав магазини
з цинку біля себе на землю,мабуть той що дав мені впав
чи взагалі черпанув всередину (((
2) Хтось пошуткував та сипанув в ствол піску,
но це вже дибілом повним тре бути,в нас таких не зустрічалось )))
Заряджати магазин варто власноруч от і засвоїв для себе (((
хамід зараз поза форумом  
Подякували 3:
dango (04.08.2012), Romko_7 (15.09.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.08.2012, 23:23 #2007137   #5
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Цитата:
Допис від хамід Переглянути допис
О був в мене на одних з перших стрільб випадок шо мама дарагая,довший час стрьом брав коли зброю брав в руки:
було все звичайно,піднялися,вскрили оружейку-отримали своє,поперли на виїзд.
На стрільбищі прапор з цинком видає магазини набиті і вперед,ростові-грудні,одиночні-черга.
От і випадає так що ложу швиденько всі мішені,патрони зекономлені і давай думаю довгу чергу вгачу,як в кіно )))
Але ж воно дир-дир і заглох,прапор питається що таке як з цілями.Та ж норматив зробив,відповідаю,але от чогось патрони лишилися ???
Він забирає магазин,каже що свободен,а то що лишилося забирає собі )))
Фігня ніби,вернувся в толпу та забулося... А розв'язка наступила уже в оружейці-
чищу,чищу ну ніяк ствол не піддається,я там вже усіх "святих" згадую всі розходяться а я ще там )))
І от після чергового натиску шомполом приходить осяяння-висипається зі ствола пісок і,о ужась,
наконечник
Покликав сержанта,той поволав,я поволав,так воно далі і не пішло за межі розташування...
Випадає що все таки повезло,заперло ствол до накладки і тому не взвіся затвор знову
і не відбувся черговий постріл в черзі,ну і не розірвало ствол

Висновок:
1) Грунт піщаний на стрільбищі,прапор складав магазини
з цинку біля себе на землю,мабуть той що дав мені впав
чи взагалі черпанув всередину (((
2) Хтось пошуткував та сипанув в ствол піску,
но це вже дибілом повним тре бути,в нас таких не зустрічалось )))
Заряджати магазин варто власноруч от і засвоїв для себе (((
На моїй совісті угроблений розірванням ствола Форт-14 ТП, із за гамняних патронів. Якби не зима і тактичні рукавиці з накладками то певно довго би руки зашивали. А писанини скільки було - якби не купа свідків.... то фіг його зна....

Востаннє редагував dango: 04.08.2012 о 23:30.
dango зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.08.2012, 23:42 #2007143   #6
andrey_ko
 
Аватар для andrey_ko
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Для будь-якої зброї категорична заборона - алкоголь.
Ще давніше, як тільки отримав дозвіл і сам травмат придбав, любив таскати його всюди. Треба чи ні - все одно брав. Одного разу поїхав в село на Різдво і пішли в гості до колєги. Пестоль, звісно з собою. Випили. В колєги жінка і мала (4-5 років) дитина. Я хвастаюсь зброєю, звісно, магазин окремо, перевіряю чи нема патрона в патроннику і т.д. Все по інструкціях. Вже вмазані в коридорі виходимо з гостей в 1 ночі, і тут я вирішив продемонструвати як то воно, коли затвор передьоргуєш і одночасним рухом опускаєш курок, нажимаючи спусковий гачок. В ідеалі то всьо проходить тихо і без шуму. В мене ж, звісно, щось там заклинило і пролунав постріл. Добре що в підлогу. Далі крик колєгової дружини і т.д. Добре, що так все закінчилось. Але з того часу яка б не була ситуація, п'яним до зброї нема чого пхатися.
andrey_ko зараз поза форумом  
Подякували 2:
dango (04.08.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.08.2012, 00:25 #2007158   #7
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Цитата:
Допис від andrey_ko Переглянути допис
Для будь-якої зброї категорична заборона - алкоголь.
Ще давніше, як тільки отримав дозвіл і сам травмат придбав, любив таскати його всюди. Треба чи ні - все одно брав. Одного разу поїхав в село на Різдво і пішли в гості до колєги. Пестоль, звісно з собою. Випили. В колєги жінка і мала (4-5 років) дитина. Я хвастаюсь зброєю, звісно, магазин окремо, перевіряю чи нема патрона в патроннику і т.д. Все по інструкціях. Вже вмазані в коридорі виходимо з гостей в 1 ночі, і тут я вирішив продемонструвати як то воно, коли затвор передьоргуєш і одночасним рухом опускаєш курок, нажимаючи спусковий гачок. В ідеалі то всьо проходить тихо і без шуму. В мене ж, звісно, щось там заклинило і пролунав постріл. Добре що в підлогу. Далі крик колєгової дружини і т.д. Добре, що так все закінчилось. Але з того часу яка б не була ситуація, п'яним до зброї нема чого пхатися.
Стосується любої зброї, а особливо - бойової. Після того, як патрон посилався в патронник і послідуючого роззброєння пістолета, обов"язково два рази передьоргнути затвор з спуском в безпечному напрямку. Бувають випадки коли за один раз не викине патрон з патронника.
aleko2007 зараз поза форумом  
Подякували 3:
dango (05.08.2012), Romko_7 (15.09.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.08.2012, 00:37 #2007160   #8
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Цитата:
Допис від aleko2007 Переглянути допис
Стосується любої зброї, а особливо - бойової. Після того, як патрон посилався в патронник і послідуючого роззброєння пістолета, обов"язково два рази передьоргнути затвор з спуском в безпечному напрямку. Бувають випадки коли за один раз не викине патрон з патронника.
З пістолетами тому і потрібно ставити на затворну затримку (якщо сам не стає), щоб побачити чи нема гільзи чи патрона.
dango зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.08.2012, 06:30 #2007173   #9
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Діло було в сумбурні 90. мені було роки 22-23. Мав на руках 2 люфи по 2 ствола. Гуляли день народження. Я в пяному угарі зарядив вийшов на балкон і дав салют з 4 стволів. Податкової ще не було. Площа прямо перед мною, Білий дім і т.д. Батько рушниці забрав і довго ховав, аж до відкриття на зайця.
На другий день зустрічаю Слона (Юра Диня) той розказує шо на дискотеці (на островку) який дурак стріляв з пістолета, приїхали мусора і по одоному випускали з дискотеки, обшукували, шукали ствол.))) Я довго мовчав про те який дурак стріляв.))

Білше я салютів не давав....
Сомбра зараз поза форумом  
Подякували 3:
dango (05.08.2012), Romko_7 (15.09.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.08.2012, 07:25 #2007189   #10
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Діло було в сумбурні 90. мені було роки 22-23. Мав на руках 2 люфи по 2 ствола. Гуляли день народження. Я в пяному угарі зарядив вийшов на балкон і дав салют з 4 стволів. Податкової ще не було. Площа прямо перед мною, Білий дім і т.д. Батько рушниці забрав і довго ховав, аж до відкриття на зайця.
На другий день зустрічаю Слона (Юра Диня) той розказує шо на дискотеці (на островку) який дурак стріляв з пістолета, приїхали мусора і по одоному випускали з дискотеки, обшукували, шукали ствол.))) Я довго мовчав про те який дурак стріляв.))

Білше я салютів не давав....
Знайомий також розповідав, як на Новий Рік салютували з газової зброї на балконі багатоповерхівки.Вийшли з-за столу на перекур, мужики - на балкон, жіноча компанія - на кухню. При цьому вікно на кухні було поряд з балконом і було прохилене. От і двоє з чоловічої компанії вирішили просалютувати з газових пістолетів. Посалютували.... До кінця свята - жінки плакали (бо протягом газ "затягнуло" на кухню), а мужики - постійно бігали вмиватись (так, як перед святом всі поголились, а від газу у кожного було сильне подразнення шкіри на лиці, яке стримувала тільки холодна вода). Зате урок отримали всі гарний.

Востаннє редагував aleko2007: 05.08.2012 о 11:57.
aleko2007 зараз поза форумом  
Подякували 2:
dango (05.08.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.08.2012, 10:55 #2007291   #11
andrey_ko
 
Аватар для andrey_ko
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

На рахунок салютів, то також прикол. Минулого літа був на весіллі в Сербії. От на подвір'ї в молодої, коли молода виходить з хати, чую збоку від себе діок років 60-65 разів так 3-4 пальнув в повітря з бойового. В вухах дзвін, діти малі плачуть.
Спостерігаю за ним далі, а він далі всі патрони, які залишились в обоймі затвором повищолкував на траву, залишив затвор в відкритому положенні. Тоді в магазин їх акуратно позапихав (я ще останнього патрона йому поміг знайти). Тоді магазин в пістолет, затвор на місце. Далі я то знаю, що від цього руху перший патрон (який я якраз знайшов) посилається в патронник. А дядьнька чи то перегрівся на сонці, чи випив, чи хвилювався - вирішив перевірити, чи нема патрона в стволі. І хоче стрельнути в землю якраз в районі моєї ноги. Моє "нєєє, не треба, там патрон в стволі" заглушив звук пострілу. Слава Богу, що попав в траву , а не в мою ногу.
В мене то штани були сухі, але страху набрався - ого-го. Та й дідок пересрав добряче...
andrey_ko зараз поза форумом  
Подякували 3:
dango (05.08.2012), Romko_7 (15.09.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.08.2012, 10:40 #2009043   #12
ZTVR
 
Аватар для ZTVR
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

після 11 серпня кожен зможе написати поему про порушення техніки безпеки поводження з мисливською зброєю.

З особистого досвіду була така ситуація - один давній друг вистрелив в іншого з мисливської рушниці по дурості. Хтів похизуватися батьковою рушницею і направляв по черзі в присутніх в кімнаті одноліток, одному не повезло бо пролунав постріл. Зараз як є досвід поводження з мисливською зброєю, аналізуючи минулі події розумію, що № дробі був десь 7 і основна маса прийшла в тумбочку біля якої сидів потерпілий інша частина в ногу і руку. Руку чуваку пришили до живота і так він пів року ходив напевно з пришитою рукою для того щоб шкіра наросла на руці ( точну технологію я не знаю но казали щоб шкіра наростала). Тому ключі від сейфу треба ховати в надійному місці.
ZTVR зараз поза форумом  
Подякували 2:
dango (07.08.2012), seadog (09.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.08.2012, 23:11 #2018425   #13
Charly
 
Аватар для Charly
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Я конєчьно діло зі зброєю мав тіки в армії, але тицьну тож своїх пару копійок.
- зброя і алкоголь — абсолютно несумісні речі, і не треба перевіряти.
- не треба наводити ствол на людину "просто так", і неважливо чи заряжена зброя.
- якщо ти старший на стрільбах, завжди власноруч, і власноочно перевіряй чи не залишись боєприпаси в стволі зброї.
- не розряжай зброю пострілом.
- не тримай зброю зі зведеною пружиною.
- охороняєш зброю, або приймаєш охорону? впевнись що ВСЯ зброя і всі комплектуючі на місці.
- не вір словам в питаннях зброї — перевіряй завжди все сам.
Як щось згадаю то допишу. А загалом десь так воно і є.
Зброю не треба боятися і її не треба любити. Зброю треба поважати.

Стосовно історій про зброю і необережне поводження з нею.
2 історії, обі пічальні.

Історія нумер один.
Після нічних стрільб БМП-2, солдати роти n зняли кулемети (ПКТ) з машин і понесли на пункт боєпостачання. Там командири машин почали активно оглядати зброю. Один з них (не шибко уважний) спершу натиснув спуск. Пролунав вистріл. Так як зброя була на столі, то солдат який стояв на лінії пострілу отримав вогнепальне поранення в ногу. Кістка ціла, прошило м’яз. Карна справа, трибунал.

Історія нумер два.
Знову ж таки нічні стрільби. Танкісти стріляють, аж земля трясеться. Ми ще не починали стрільб. Коли це приходить наш командир і з кимось переговорюється по телефону, причому з розмови ясно що в танкістів стався "пі**єц повний". Як виявилось - наводчик одного з танків втратив орієнтування на місцевості розвернув башту на 180градусів і вистрілив у навчальний клас в якому були солдати. Зазвичай на навчальних стрільбах точність попадання так собі, а тут 100% попадання. Були жертви.

Востаннє редагував Charly: 25.08.2012 о 16:15.
Charly зараз поза форумом  
Подякували 8:
andrey_ko (22.08.2012), dango (22.08.2012), ОРДА (14.09.2012), Real_Thing (20.06.2013), Romko_7 (15.09.2012), seadog (22.08.2012), trasher (16.09.2012), ZTVR (22.08.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.09.2012, 14:38 #2033824   #14
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Цитата:
Допис від Charly Переглянути допис


Історія нумер один.
Після нічних стрільб БМП-2, солдати роти n зняли кулемети (ПКТ) з машин і понесли на пункт боєпостачання. Там командири машин почали активно оглядати зброю. Один з них (не шибко уважний) спершу натиснув спуск. Пролунав вистріл. Так як зброя була на столі, то солдат який стояв на лінії пострілу отримав вогнепальне поранення в ногу. Кістка ціла, прошило м’яз. Карна справа, трибунал.
ПКТ (7,62-мм пулемет Калашникова танковый) має електроспуск або через педаль, яку ні один солдат з танка таскати небуде. То точно був нещасний випадок?
dango зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.09.2012, 17:13 #2033888   #15
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Цитата:
Допис від dango Переглянути допис
ПКТ (7,62-мм пулемет Калашникова танковый) має електроспуск або через педаль, яку ні один солдат з танка таскати небуде. То точно був нещасний випадок?

Цитата ПКТ — пулемёт Калашникова танковый, с более тяжёлым стволом и оборудованный электроспуском. Он устанавливается в башнях танков и других боевых бронированных машин (БМП, БМД, БТР-60ПБ/70/80/90, МТ-ЛБ, БМПТ, БРДМ, БРМ). Принят на вооружение в 1962 году для замены пулемёта СГМТ.
Або такий http://oruzheika.narod.ru/pul/p8.html
Можливо спутали з е
Цитата сли ПК устанавливается на бронетранспортёр (с помощью поворотного кронштейна), то называется ПКБ (бронетранспортёрный)
Бо на БМП вполне міг стояти звичайний ПК, тоді спусковий гачок там є
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.09.2012, 17:35 #2033900   #16
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

чесно кажучи недоганяю, як взагалі можливо в кулеметі, на боєвому взводі (це відразу кидається в очі) залишити набій, в такого класу кулеменів живлення боєзапасу лента з коробки. Чи є геракли які таскають боєкомплект з кулеметом? Але то таке - філософія на тему поясніть мені...
dango зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.09.2012, 15:31 #2034369   #17
Charly
 
Аватар для Charly
Типово Відповідь: Техніка безпеки зі зброєю та її порушення.

Наскільки памятаю то вчили нас шо то є ПКТ і нііпьот. Якщо тут фото правильне http://oruzheika.narod.ru/pul/p8.html то це він )
Електроспуск або приєднується у відповідний рох’єм і наводчик стріляє з "чебурашки" або ж ніфіга не під’єднується і стрільба ведеться в ручному режимі. На електроспуску є можливість вручну здійснювати постріли - там є гачок запобіжник і широка планка, як власне і приводить зброю в дію.

Цитата:
Допис від dango Переглянути допис
чесно кажучи недоганяю, як взагалі можливо в кулеметі, на боєвому взводі (це відразу кидається в очі) залишити набій, в такого класу кулеменів живлення боєзапасу лента з коробки. Чи є геракли які таскають боєкомплект з кулеметом? Але то таке - філософія на тему поясніть мені..
Та не сильно кидається в очі, бо коли останній патрон вилучається з лєнти і лягає на лінію то лєнта в такому випадку випадає. Відповідно можна думати що патронів уже немає, але якщо відкрити кришку то він там є, і його гарно видно.
Charly зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 18:42.