Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Політика, економіка, історія та релігія > Релігія


Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 10.05.2016, 17:29 #2633877   #1
Jeman
Учасник
Типово Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Шановне товариство!!!

Захожу я на сайт "Львівської газети" і бачу там ось це
Свідки Є
Львівські Новини,Новини,Соціум,Суспільство

11:25
Пн - 09 Тра 2016
FacebookTwitterGoogle+VKShare175
Вони не святкують Пасху, не ідуть в АТО, і поширюють свою віру по всій Україні з центру біля Львова.

Пасхальна стрічка
Із Сергієм Афанасьєвим я познайомилася у «Фейсбуці» за хвилину до того, як його забанили в групі релігієзнавців. Учені були росіянами, а львів’янин Сергій зазіхнув на святе – георгіївську стрічку. Розмову із «забаненим» довелось продовжити в «Скайпі».

http://www.gazeta.lviv.ua/2016/05/09/svidki-ye/

– Я і не здогадувалася, що Ви – свідок Єгови. Є такий стереотип, що Ви, коли спілкуєтеся, одразу цитуєте Біблію, а Ви жодного разу це не зробили…
– Бо я там спілкуюся більше не як свідок Єгови, а просто розмовляю з науковцями. Російські релігієзнавці критикували акцію «Пасхальна стрічка» (стрічка з п’яти кольорів (жовтий, чорний, червоний, білий та зелений) з логотипом ХВ), яку проводять російські п’ятдесятники. На мій погляд, ця акція виглядає не дуже розумною, вона спричинила протест, натомість з георгіївськими стрічками проблем немає. Є випадки, коли ці стрічки нав’язують дітям. Минулого року десятирічна дівчинка із сім’ї російських свідків Єгови відмовилася її одягнути. Це викликало шквал агресії з боку вчителів і дирекції школи, випадок дістав розголос у ЗМІ, і батьки були змушені забрати дитину з тієї школи.
– А в Україні не виникає проблем через те, що Ви ігноруєте державні символи?
– Вияви пошани державним символам свідки розцінюють як акт релігійного поклоніння. Це суперечить їхньому сумлінню. Але це не означає, що вони їх не поважають.
– Свідки й Державний гімн не можуть співати?
– Гімн співати вони не будуть, але встають, коли його виконують, – Сергій, як і чимало його одновірців, звичайно говорить про свідків не «ми», а в третій особі. – Здебільшого якихось проблем у школі не виникає, тому що батькам рекомендовано підходити до вчителів і пояснювати їм свою позицію. Кілька років тому в Україні був серйозний випадок, коли до використання у школах був допущений підручник з охорони безпеки життєдіяльності, де свідків Єгови охарактеризовано як небезпечну й навіть тоталітарну секту. Свідки звернулися до Міністерства освіти. Там написали листа, що сторінки, де вказано цю інформацію, з підручників треба вилучити. Лист благополучно скерували в обласний відділ освіти, але жодних дій не було. Закінчилося це тим, що старійшини мусили самі приходити в школи, показувати директорам цей лист.
– І запрошеннями на вибори ви нехтуєте. А якщо хтось із друзів запросить на день народження?
– У такому разі свідок Єгови ввічливо відмовиться і пояснить свою позицію. Щодо того, що свідки не відзначають загальних свят, це не означає, що вони взагалі нічого не святкують. Вони можуть влаштовувати вечірки, збиратися разом, відзначати весілля, річниці подружнього життя.
– Напевно, друзі до вас ставляться із розумінням, якщо ви не пропонуєте їм замість Happy Birthday вивчати Біблію. А на Пасху ви до перехожих із такою пропозицією звертаєтеся?
– Під час таких релігійних свят займатися проповідницькою діяльністю не рекомендовано. На превеликий жаль, у такі дні люди можуть бути не дуже тверезі й адекватні.
І правда, в сонячний Великодній день я не побачила жодного свідка в тих місцях, де вони навіть у дощ стоять біля своїх агітаційних стендів.
– А в Україні ви зустрічаєтеся з неадекватом у наукових колах, як в цій російській релігієзнавчій групі? Тут є навіть конфесійний університет – львівський УКУ.
– Не пригадаю, щоб з боку УКУ були якісь випади щодо свідків Єгови. Науковці-релігієзнавці переважно ставляться них цілком нормально, і не зараховують їх до небезпечних релігійних організацій чи сект. Схожі характеристики часто бувають від конфесійно заангажованих «експертів». Проте існує інша проблема: в підручниках з релігієзнавства часто подається застаріла або неточна інформація про свідків Єгови. Причому часто автори посилаються ще на роботи, видані в радянські часи.
– А як свідки ставляться до науки? У Вікіпедії написано, ніби вам не рекомендовано здобувати вищу освіту. А у вашому особистому профілі у «Фейсбуці» написано, що ви – аспірант ЛНУ ім. Івана Франка.
– Залежить, з якою метою людина хоче здобути освіту, в якому середовищі вона житиме, буде навчатися. Наприклад, у США зазвичай живуть у студентських містечках, які відомі доволі вільною поведінкою студентів. Я особисто знаю студентів-свідків Єгови: медиків, філологів, програмістів, юристів, хіміків, біологів. Знаю також професійних науковців і викладачів львівських вузів.
– Але ви не релігієзнавець?
– Я – біолог, біохімік. Тема моєї дисертації пов’язана з імунологією мишей. Залишився рік до захисту.
Сергіїв кіт на аватарці в «Скайпі» виглядає дуже зацікавленим такою темою.
– Якщо ви займаєтесь імунологією, чи не зачіпаєте в дослідженнях чогось, пов’язаного з кров’ю? Адже, як відомо, кров – то болюча тема для свідків.
– Моя робота так чи інакше пов’язана з кров’ю. Але крові мишей я собі не переливаю, в їжу її не вживаю (сміється).
– Але ви маєте при собі про всяк випадок довідку, що вам не треба робити переливання крові?
– Так. Необхідно віддати належне українській медицині, що здебільшого свідки Єгови не стикаються з такими проблемами, як у Росії. Багатьом лікарям цікаво знаходити якісь нові методи й застосовувати їх. От, наприклад, 2008 року у Львівському університеті вийшов збірник наукових праць «Безкровна медицина, успіхи й перспективи» під редакцією академіка Павловського.
– Біологія – це наука, яка викликає суперечності з віровченням багатьох релігій саме в питанні походження життя на землі…
– Я, як науковець, можу знати ці теорії, але дотримуватись своїх поглядів.


Ходять по хатам, стоять зі стендами на кожному куті, тепер уже і у львівських газетах..... .
Jeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 17:59 #2633878   #2
ion
Активний учасник
 
Аватар для ion
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата Ходять по хатам, стоять зі стендами на кожному куті, тепер уже і у львівських газетах..... .
Вони ще й у львівських поїздах їздять!
Про лаконічність чув, нє?
ion зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 18:05 #2633879   #3
Jeman
Учасник
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата:
Допис від ion Переглянути допис
Вони ще й у львівських поїздах їздять!
Про лаконічність чув, нє?
Причому лаконічність? Так їздять, сам бачив.
Jeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 18:08 #2633880   #4
ion
Активний учасник
 
Аватар для ion
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Ну і нафіга тут робити репост статті-інтерв'ю зі свідком? Зміст твого дійства який?
ion зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 18:09 #2633881   #5
Jeman
Учасник
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата:
Допис від ion Переглянути допис
Ну і нафіга тут робити репост статті-інтерв'ю зі свідком? Зміст твого дійства який?
Ви такі інтерв ю в газетах часто бачили?

Вони ж проти вищої освіти, де взятись таким людям?
Jeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 18:24 #2633885   #6
ion
Активний учасник
 
Аватар для ion
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Ти проявив нібито "глибоку стурбованість" стосовно "збільшення статтей" про СЄ в газетах і при цьому зробив репост однієї статті-інтерв'ю свідка Сергія-аспіранта - він дописував тут і на львівському форумі. Тим самим поширив в маси матеріал, якого не хотів би бачити взагалі. Молодець, сідай два!


Дочитався до останнього речення... Сєрьога, прєвєд!..
ion зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 18:29 #2633886   #7
Jeman
Учасник
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата:
Допис від ion Переглянути допис
Ти проявив нібито "глибоку стурбованість" стосовно "збільшення статтей" про СЄ в газетах і при цьому зробив репост однієї статті-інтерв'ю свідка Сергія-аспіранта - він дописував тут і на львівському форумі. Тим самим поширив в маси матеріал, якого не хотів би бачити взагалі. Молодець, сідай два!


Дочитався до останнього речення... Сєрьога, прєвєд!..
Тобто персонаж реальний? Цікаво.... . Думав що ні.
Jeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 18:39 #2633887   #8
ion
Активний учасник
 
Аватар для ion
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата Тобто персонаж реальний?
Його профайл: http://forum.te.ua/member.php?u=39450
Порада: видали ту простиню і якщо ти дійсно тут вперше, то почитай дописи з відповідних тем...

Іще, сперечатись з релігійними фанатиками весело але контрпродуктивно...
ion зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 19:13 #2633890   #9
Jeman
Учасник
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата:
Допис від ion Переглянути допис
Його профайл: http://forum.te.ua/member.php?u=39450
Порада: видали ту простиню і якщо ти дійсно тут вперше, то почитай дописи з відповідних тем...

Іще, сперечатись з релігійними фанатиками весело але контрпродуктивно...
Ну так я з вами і не сперечаюсь.
Чого видаляти - тепер цікаво буде спостерігати.
Jeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 21:39 #2633910   #10
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата
Допис від Jeman Переглянути допис
Тобто персонаж реальний? Цікаво.... . Думав що ні.
Реальний. Проявив себе як неадекват, у суперечці з християнами опустився до лайки за що отримав зауваження від адекватних свідків.
Потім був забанений (якраз за лайку та образливі вислови на адресу інших форумчан) і це добре. Бруду в релігійних темах відразу поменшало.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2016, 21:42 #2633912   #11
Vityab
Типово Відповідь: Свідки Є. Стаття у "Львівській газеті".

Цитата
Допис від Jeman Переглянути допис
Тобто персонаж реальний? Цікаво.... . Думав що ні.
--Сергія тут багато хто знає.
Vityab зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 01:36.