Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Комп'ютерні обговорення: Hard, Soft, Nets, Design, CAD etc > software / програми / драйвери

software / програми / драйвери Корисні програми, драйвери, глюки, баги, налаштування...


Альтернативний і корисний freeware софт

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 19.03.2009, 03:30 #868173   #1
saymon
Guest
Типово Альтернативний і корисний freeware софт

Поділіться, будь ласка, який софт юзаєте для заміни звичних та загальновизнаних, але нажаль платних програм.
Або, можливо, маєте посилання на корисні, але невідомі широкому загалу програми, і вам не западло поділитися інфою із ближніми. І було б взагалі круто, якби це був freeware/open source софт.

Я, мабуть, почну. Наперед вибачаюся за многабукаф. Надіюся нижченакатана тєлєга комусь згодиться.

1. Запис CD/DVD.
Все своє свідоме життя юзав Nero. Всі фріваре альтернативи були якісь недороблені і з купою комплексів. Але зовсім недавно я відкрив для себе CDBurnerXP. Безкоштовна для особистого та комерційного використання, мультимовна (рос і укр є) і має практично весь функціонал Неро.
2. Перегляд форматів .pdf, .djvu і .tiff.
Для pdf є безкоштовний Adobe Reader, але ставити монстра вагою у понад 40 Мб, для того, аби переглянути свіжескачаний скан нового номеру Playboy є як мінімум недоцільним. Довгий час як альтернативу я юзав Foxit Reader. Для файлів .djvu є досить непогана опенсорсна прога WinDjView, а формат .tiff переглядається, наприклад, платною ACDSee. І тепер, вніманіє! Альтернатива: супермегакрута програма: STDU Viewer. Безкоштовна програма яка вміє читати всі три вищевказані формати, таким чином вбивається одночасно 3 (три) зайці.
3. Порізка mp3 файлів.
Порізати mp3 можна у будь-якому звуковому редакторі, але ставити SoundForge для того щоб збацати собі новий рінгтон на мобілу недостойно справжнього індіанця. Тому більшість людей, в т.ч. і я юзали програму mpTrim. Але у неї є одна неприємна особливість - вона не підтримує файли розміром більше 10 Мб, і пропонує за таке щастя запати грошики і оновитися до версії Delux. Тому була знайдена альтернатива - mp3DirectCut. Обмежень на розмір немає, працює з мп3 напряму, без перекодування, русифікована і, помоєму, навіть зручніша за mpTrim.
4. Архіватор.
7-Zip - реально достойна альтернатива WinRAR-у, і навіть стискає набагато краще, правда у свій власний формат.

Кілька корисних, на мою думку, програм. Кожну із них я особисто юзав/юзаю. Всі безкоштовні.

1. Google Hacks - сильно полегшує пошук варезу, музла, фільмів і іншого контрафакту за допомогою Google.
2. BORGChat - кльовий безсерверний чятік для локалки. Цілком реальна альтернатива платному Network Assistant.
3. RSS Owl - дуже зручна читалка RSS фідів. Хто не юзає Оперу і не любить Google Reader тому реально пригодиться.
4. Sweet Home 3D - найфункціональніша, із безкоштовних, програма для дизайну приміщень, яку я бачив.
5. PicPick Tools - суперкрутий менеджер захвату екрану (print screen). Достойна альтернатива платному FastStone Capture.
6. VirtualDub - редагування та кодування відео. Як для безкоштовного редактора він суперфункціональний. Короткий мануал для новачків на російській по VirtualDub і опис деяких фільтрів.
7. doPDF - найпростіший та найдоступніший спосіб створення pdf файлів. Встановлює в системі віртуальний принтер, і дає можливість створити pdf документ із будь-якої програми, яка має функцію "Печать".
8. Notepad++ - суперкрута заміна стандартного блокноту. Перепробував десь з десяток аналогів, Notepad++ виявся найкрутішим.
9. TrueCrypt - незамінна програма для шпигунів, таємних агентів, k3wl h3kk3r$ і всіх, хто турбується про безпеку даних. Крутий енкріптор дисків.
10. DrWeb Live CD - загрузочний диск на основі Linux, із антивіром drWeb на борту. Має віконний інтерфейс, нормально бачить кирилицю і має доступ на запис до NTFS дисків. Кілька разів реально виручав у критичних ситуаціях.
11. Cobian Backup - рекомендаціїї кращих собаководів, для резервного копіювання даних. Функціонал дуже широкий.
12. KillCopy - заміна стандартній функції копіювання у Віндовс. Має багато корисних фітч, наприклад резервування місця, копіювання у кілька потоків, пауза і докачка та інше. Реально пришвидшує копіювання, особливо по локалці.
13. Starter - дуже зручний менеджер автозагрузки, сервісів та процесів.
14. Type And Run - кльова альтернатива консолі (cmd) Віндовс.
15. Unlocker - дозволяє розблокувати/видалити/перемістити файли, які займає інший процес. Дуже часто стає в пригоді.
16. XP Tweaker - програма для тонкої настройки Віндовс. Знаю, таких програм є вагон з маленьким причепом, але цією постійно користуюсь. Всі зміни можна зберегти у reg файл і при наступній перестановці Вінди відразу застосувати.
17. Start Killer - "вбиває" кнопку "Пуск" на панелі задач Віндовс, таким чином збільшуючи корисну площу цієї панелі. Меню буде доступне по кнопці "Windows" (та що з прапорцем між Ctrl i Alt)

***витирає піт із чола***

Також, користуючись нагодою, хотів би задати питання знатокам.

1. Альтернатива Outpost firewall?
Знаю про Comodo firewall.
2. Альтернатива The Bat!?
Знаю про Thunderbird, Evolurion, Becky
3. Альтернатива ACDSee Pro.
Знаю про FastStone Image Viewer, XnView, IrfanView.
4. Альтернатива Adobe Photoshop?
Знаю про Pain .NET, GIMP.
5. Альтернатива Adobe Illustrator?
Знаю про Inkscape.
6. Альтернатива MS Office?
Знаю про Open Office.
7. Альтернатива FineReader?
Взагалі альтернатив незнаю.
8. Нормальний безкоштовний антивірус?
Не пробував жоден, влом експерементувати. Хто що юзав?
9. Альтернатива Total Commander?
Взагалі, є щось кручє цього файлменеджера? Радили Directory Opus, як набагато крутішу альтернативу. Заюзав. Ніразу не чоткий файлменеджер. Про Norton/Volcov Comander і FAR знаю.

Який кодекпак юзаєте?
Знаю про K-Lite Mega Codec Pack. Може є щось ще більш функціональніше?
Чим ріпаєте DVD в AVI?
Бажано "все-в-одному", типу як Gordian Knot.

--------------------------------------------- EOF ---------------------------------------------

Зверніь увагу на корисні повідомлення у цій темі

 
Подякували 36:
Згорнути/розгорнути список подяк

Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.05.2009, 11:54 #924423   #41
BiKTop
 
Аватар для BiKTop
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис
UltraISO-відновлення інформації з поцарапаних дисків......
Цитата:
Допис від @Master@ Переглянути допис
На трекерах вже э ......

Тут обговорюється безкоштовний софт.
BiKTop зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.05.2009, 13:38 #934823   #42
Avalon
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Ubuntu /OpenSuse/ Linux
і незаморочуватись антивірусами і тд, лиш підключити репозиторії з кодеками і тд.
Avalon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.05.2009, 00:29 #937396   #43
KVM
Активний учасник
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Безкоштовна віртуальна машина: Sun VirtualBox (раніше називалось innotek VirtualBox)
Оф. Сайт
Можливості може і менші ніж у ВмВаре, проте і розмір значно менший
KVM зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.07.2009, 11:48 #973416   #44
perebendya
Guest
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

http://www.nvda-project.org/wiki/About
Providing feedback via synthetic speech and Braille, NVDA allows blind and vision impaired people to access and interact with the Windows operating system and many third party applications.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2009, 13:47 #992892   #45
fuga
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Народ якщо хочете вільної альтернативи обирайте Лінукс там є все що потрібно. Нема лише якихось специфічних прог для програмування і моделювання. А все що необхідно в повсякденному в Лінуксі встановлюється автоматично (навіть більшість драйверів для заліза) . ще й українізація більшості програм та інтерфейсу
fuga зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2009, 17:28 #993013   #46
TheGame
 
Аватар для TheGame
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Мені здається, мова йде про віндовий софт
TheGame зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.07.2009, 11:37 #993548   #47
riznyk
 
Аватар для riznyk
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата
Допис від fuga Переглянути допис
Народ якщо хочете вільної альтернативи обирайте Лінукс там є все що потрібно. Нема лише якихось специфічних прог для програмування і моделювання. А все що необхідно в повсякденному в Лінуксі встановлюється автоматично (навіть більшість драйверів для заліза) . ще й українізація більшості програм та інтерфейсу
в сраку твій лінукс.
riznyk зараз поза форумом  
Подякували 2:
jah (31.10.2010), TheGame (27.07.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.07.2009, 11:45 #993556   #48
Dexter
 
Аватар для Dexter
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

З виходом Сімки кількість людей які хотіли перейти на лінукс кардинально зменшилась
Dexter зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.07.2009, 14:21 #993664   #49
TheGame
 
Аватар для TheGame
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата
Допис від perebendya Переглянути допис
тобто вони отримали від неї те що очікували від лінукс? їм просто двічі промили мозг.
А шо від Лінукса можна очікувати? Просто Сімка зручніша ніж Лінукс, у цьому і весь фокус.
TheGame зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.07.2009, 15:11 #993703   #50
saymon
Guest
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Братюююні! Зараз прийде якийсь неадекват, і почнеться холівар
Кидайте краще посилання на якісь програми.
 
Подякував(ла):
TheGame (27.07.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.07.2009, 23:05 #995733   #51
SpY
 
Аватар для SpY
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Як відомо, для запису відео з екрану монітра є програмка Fraps, але вона платна і кряк до неї бувало важко знайти, мало того, вона не пише звук. Взамін є набагато крутіша фрішна альтернатива - CamStudio, програмка проста і в одночас багата налаштуваннями.

http://camstudio.org/
SpY зараз поза форумом  
Подякував(ла):
TheGame (30.07.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.07.2009, 14:13 #996079   #52
TheGame
 
Аватар для TheGame
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата:
Допис від SpY Переглянути допис
Як відомо, для запису відео з екрану монітра є програмка Fraps, але вона платна і кряк до неї бувало важко знайти, мало того, вона не пише звук. Взамін є набагато крутіша фрішна альтернатива - CamStudio, програмка проста і в одночас багата налаштуваннями.

http://camstudio.org/
Трішки оффтоп, але Фрапс пише звук
TheGame зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.07.2009, 15:54 #996137   #53
SpY
 
Аватар для SpY
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата:
Допис від TheGame Переглянути допис
Трішки оффтоп, але Фрапс пише звук
Може я відстав від життя і в нових версіях додали, або просто неуважний
SpY зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.07.2009, 11:32 #996726   #54
saymon
Guest
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

З'явилась офіційна безкоштовна версія Nero 9, із основним функціоналом - запис та копіювання дисків.
 
Подякували 3:
Dexter (31.07.2009), KVM (31.07.2009), TheGame (31.07.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.07.2009, 12:08 #996753   #55
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
... із основним функціоналом - запис та копіювання дисків.
І все, фактично він пустий взагалі. Повний пакет має 400 метрів.
Краще вже буду користуватись пізнішою але повною хакнутою версією ))
Yarkop зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.07.2009, 12:34 #996769   #56
Dexter
 
Аватар для Dexter
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
З'явилась офіційна безкоштовна версія Nero 9, із основним функціоналом - запис та копіювання дисків.
чотко, а то я зажди версією мікро користувався.
Dexter зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.07.2009, 14:52 #996874   #57
TheGame
 
Аватар для TheGame
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата:
Допис від Yarkop Переглянути допис
І все, фактично він пустий взагалі. Повний пакет має 400 метрів.
Краще вже буду користуватись пізнішою але повною хакнутою версією ))
В тому повному пакеті безліч непотрібної фігні. Неро треба юзати для запису дисків, а не для перегляду фільмів чи як аудіо-редактор
TheGame зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KVM (31.07.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.07.2009, 14:59 #996881   #58
mhl
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

користуюсь для запису дисків бесплатною програмою imgburn
http://www.imgburn.com - функціоналу мені цілком вистачає
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.07.2009, 15:00 #996882   #59
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

Цитата:
Допис від TheGame Переглянути допис
В тому повному пакеті безліч непотрібної фігні. Неро треба юзати для запису дисків, а не для перегляду фільмів чи як аудіо-редактор
А якраз те і роблю, що ти описав і не більше
Просто є ще такі функції як запис в відео форматі, загрузочні дисики, відео-сд, копія-сд і т.д(а я їх використовую). В чистому того немає.

Ну і дизайн трохи вбиває, непривичний, де пише зайдіть на такуто сторінку якщо хочете зробити то-то
Yarkop зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.08.2009, 20:08 #1000558   #60
BiKTop
 
Аватар для BiKTop
Типово Відповідь: Альтернативний і корисний freeware софт

CuneiForm - безкоштовний аналог FineReader-а.
BiKTop зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 11:55.