Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Як надійно склеїти пластмасу.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 28.08.2013, 10:56 #2261832   #1
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Як надійно склеїти пластмасу.

Часто зтикаюсь з тим як народ клеїть пластмасу. Випадки різні, то полка від холодильника то мухобой. Я роблю так і нарікань не було. По крайній мірі надійніше ніж просто клеєм.
В випадку з мухобоєм вибрав такий варіант.


ось так вийшло




Звісно важливий вибір клея. Не ведіться ви на ті тюбіки по 2 грами шо клеять ВСЬО! Попасти на гарний клей важко. Я пластмасу клею дихлорітаном або клеєм для моделей (бутилациат якшо не помиляюсь, Алеко поправить, брав в Львові в спец магазині для моделей). Використовую в якості армування пружини від запальничок (не забудьте розтягнути пружинку кроком на 2 мм), з інструмента паяльнік мінімум ват на 40.

Зпершу склеюю просто клеєм, даю висохти в мому варіанті 10 хв, армую пружиноювминаючи гарячим паяльніком посередині тріщини , потім промащую вже по верху клеєм ще раз.

Мож хто має ше якісь ідеї?? Діліться
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.08.2013, 11:52 #2261859   #2
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
у
Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Часто зтикаюсь з тим як народ клеїть пластмасу. Випадки різні, то полка від холодильника то мухобой. Я роблю так і нарікань не було. По крайній мірі надійніше ніж просто клеєм.
Різні марки пластмас передбачають застосування різних клеїв та режимів зклеювання

Цитата В випадку з мухобоєм вибрав такий варіант.
Мухобої (дефлектор капота) склеїти взагалі проблематично (з-за матеріала виготовлення)

Цитата Звісно важливий вибір клея. Не ведіться ви на ті тюбіки по 2 грами шо клеять ВСЬО! Попасти на гарний клей важко. Я пластмасу клею дихлорітаном або клеєм для моделей (бутилациат якшо не помиляюсь, Алеко поправить, брав в Львові в спец магазині для моделей). Використовую в якості армування пружини від запальничок (не забудьте розтягнути пружинку кроком на 2 мм), з інструмента паяльнік мінімум ват на 40.
Я взагалі притримуюсь думки, що нормальні клеї купувати потрібно лише в спеціалізованих фірмах (в разі чого можна виставити претензії), а все що продається в малих фасовках на базарі та магазинах - розвод на гроші, хоч і не значні (бо відповідальності - ніякої).
Бутилацетат у Львові міг би купити, хоч і тут: http://www.sfera.com.ua/ Тим паче, що вік продається в літрових банках з темного скла та корком, залитим парафіном ( Дуже він літучий, за що й полюбився деякій частині населення...за що й віднесли його до прекурсорів..) Найкраще розвидити в ньому стружку з матеріалу, який склеюється, та клеїти при розчиненні тієї стружки ( в якості наповнювача).
Стосовно дихлоретана, то я вже говорив, що з-за його високої шкідливості, він давно вже був заборонений до використання та виробництва. Але бачу, що хтось "партизанить" і його можна купити.
З любим клеєм потрібно поводитись досить обережно, в добре провітрюваних приміщеннях, або взагалі на вулиці.

Цитата Зпершу склеюю просто клеєм, даю висохти в мому варіанті 10 хв, армую пружиноювминаючи гарячим паяльніком посередині тріщини , потім промащую вже по верху клеєм ще раз.
В ідеалі, найкраще армувати кольоровим металом (пружина, сітка з латуні...), а гріти гарячим повітрям, а не паяльником, бо, при застосуванні паяльника виникає часткова деструкція пластмаси (вона перегорає та стає крихкішою). Але - це в ідеалі, а без наявності даного девайса, підійде і паяльник. Блін, треба якось зібратись, та перемотати пістолет на гаряче повітря...все не зберусь ніяк. Колись випускали подібні пістолети для футеровки гальванічних ванн. Але вони мають живлення здається 36 вольт та потребують повітряного компресора. Імпортні аналоги з наворотами датчика температури коштують в десятки разів дорожче та застосовуються в ремонті автобамперів. Присадочні прутки продаються вільно в неті.
Для мухобоя, якості додаткового слоя, замість клея краще застосовувати полієфірну смолу. Вона міцніша і має кращу адгезію до склеюваних поперхонь.
aleko2007 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Сомбра (28.08.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.08.2013, 11:59 #2261866   #3
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

aleko2007, я пробував на відрив і злам (з відчуттям сили звісно), не відламав...мож того шо мухобой фірмовий, судячи з надпису з Нової зеландії, матеріал якийсь не такий, як для ланосів і джигулів.
Цитата:
Допис від aleko2007 Переглянути допис
а гріти гарячим повітрям, а не паяльником, бо, при застосуванні паяльника виникає часткова деструкція пластмаси (вона перегорає та стає крихкішою). Але - це в ідеалі, а без наявності даного девайса, підійде і паяльник.
я старався)))
Сомбра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
aleko2007 (28.08.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.08.2013, 12:29 #2261873   #4
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
aleko2007, я пробував на відрив і злам (з відчуттям сили звісно), не відламав...мож того шо мухобой фірмовий, судячи з надпису з Нової зеландії, матеріал якийсь не такий, як для ланосів і джигулів.
З Нової, кажеш,.. Зеландії???? А де декларація на сплату мита???
Так я й кажу, що перед склеюванням бажано встановити матеріал, з якого виготовлена деталь, а вже потім вирішувати чим клеїти, та в який спосіб.
В нас мухобойки в основному ллють в масі (в форми), тому, вони практично і не клеяться.
Для виготовлення бамперів, останнім часом поширеним являється модифікований поліетиленим поліпропілен, бо сам по собі поліпропілен крихкіший, особливо при мінусових температурах.
aleko2007 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.08.2013, 12:42 #2261876   #5
WakS
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

А як на рахунок епоксидної смоли? Гарно обезжирити - і вперед (для термореактивних пластмас).
WakS зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.08.2013, 13:22 #2261892   #6
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата
Допис від WakS Переглянути допис
А як на рахунок епоксидної смоли? Гарно обезжирити - і вперед (для термореактивних пластмас).
Поліефірні смоли мають кращі властивості від епоксидних, поки - не підробляють, продаються в автомагазинах малою фасовкою ( правда без асортимента, але мала фасовка - плюс), різниця в ціні - майже не примітна...
Можливо хтось напише ДСТУ епоксидної смоли (ЕД-20, що продається в магазинах)
п.с. Вибачаюсь за офтоп, але питання....чи то тільки в мене таке. При попередньому дописі, при включенні "мультицитата", функція не працювала...тільки перший виділений текст...Вставляв наступні цитати копіюючи та вставляючи через функцію "цитата"
Зараз, натиснувши на дописі "WakS;2261876" "цитувати" мені вискакує таке:
Опера12.14, Він ХР Не хотів писати, але таке вже давно, причому один раз не працює - одне, інший - друге. Вже перевіряв на віруси...наче все в порядку. Коротше кажучи, щось "ковбасить" і не можу зрозуміти, чи то тільки в мене, бо, коли так, то здогадуюсь в чому може бути проблема...
aleko2007 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.08.2013, 17:00 #2261988   #7
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата:
Допис від aleko2007 Переглянути допис
З Нової, кажеш,.. Зеландії???? А де декларація на сплату мита???
Так я й кажу, що перед склеюванням бажано встановити матеріал, з якого виготовлена деталь, а вже потім вирішувати чим клеїти, та в який спосіб.
В нас мухобойки в основному ллють в масі (в форми), тому, вони практично і не клеяться.
Для виготовлення бамперів, останнім часом поширеним являється модифікований поліетиленим поліпропілен, бо сам по собі поліпропілен крихкіший, особливо при мінусових температурах.
Цитата:
Допис від aleko2007 Переглянути допис
Поліефірні смоли мають кращі властивості від епоксидних, поки - не підробляють, продаються в автомагазинах малою фасовкою ( правда без асортимента, але мала фасовка - плюс), різниця в ціні - майже не примітна...
Можливо хтось напише ДСТУ епоксидної смоли (ЕД-20, що продається в магазинах)
п.с. Вибачаюсь за офтоп, але питання....чи то тільки в мене таке. При попередньому дописі, при включенні "мультицитата", функція не працювала...тільки перший виділений текст...Вставляв наступні цитати копіюючи та вставляючи через функцію "цитата"
Зараз, натиснувши на дописі "WakS;2261876" "цитувати" мені вискакує таке:
Опера12.14, Він ХР Не хотів писати, але таке вже давно, причому один раз не працює - одне, інший - друге. Вже перевіряв на віруси...наче все в порядку. Коротше кажучи, щось "ковбасить" і не можу зрозуміти, чи то тільки в мене, бо, коли так, то здогадуюсь в чому може бути проблема...
вроді паше хоч і не по темі)
Сомбра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
aleko2007 (28.08.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.08.2013, 12:22 #2262281   #8
Andrew88
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Пластик клею клеєм КОСМОФЕН...ще нарікань не було...щось на подобі суперклею тіки набагато краще склеює і тримає...
Andrew88 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.08.2013, 19:23 #2262452   #9
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата
Допис від Andrew88 Переглянути допис
Пластик клею клеєм КОСМОФЕН...ще нарікань не було...щось на подобі суперклею тіки набагато краще склеює і тримає...
А я стараюсь використовувати клея та герметики з цієї серіїї
Клеї 1.jpg
Клеї 8.jpg
Клеї 11.jpg
aleko2007 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 16:57 #2629259   #10
AHgpyxa
 
Аватар для AHgpyxa
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Маю питання до знавців, потрібна серйозна порада. Купили дочці біговел, з ABS пластику, отакий

старший малий сів, вперся і відломав руль ... Після чого назад його дружина пробувала приклеїти суперклеєм Який звісно абсолютно не тримав.
Всередині пластмаси є металева трубка з привареним впоперек металевим стержнем


Відламану частину з муками розібрав на дві половинки. І з них зчистив засохший суперклей.



Потрібна порада, чим можна залити нижню частину розібраного руля так, щоб воно намертво схватило і обидві половинки і саму металеву трубку що є основою руля ? можливості дальше розібрати щоб витягнути цілий руль з основи біговела немає.
Ще думав що в оцих місцях можна зробити маленьким сведлом дирочки і закрітити довгі шурупи - 4см до половини, щоб краще зловило

Питання тільки , яким матеріалом можна то все зробити ?
AHgpyxa зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 18:51 #2629277   #11
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата:
Допис від AHgpyxa Переглянути допис
Купили дочці біговел, з ABS пластику,
А він гарантовано виготовлений з ABS пластику? По ідеї, він би мав бути виготовлений з іншого матеріалу. Можливо на якійсь з внутрішніх деталей є знак в вигляді круглої печатки з буквенно - цифровим позначенням.і різними значками. Великими англійськими буквами, як правило позначають матеріал виготовлення.
aleko2007 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 19:05 #2629280   #12
ion
Активний учасник
 
Аватар для ion
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

ІМХО, конструкція дибільна. Ніякий клей тут не допоможе. Довгий ричаг, кріплення двома шурупами - буде постійно виламувати.

Який матеріал труби? Чи можливо приварити Т-подібний руль?

Востаннє редагував ion: 14.04.2016 о 19:14.
ion зараз поза форумом  
Подякував(ла):
noname1 (26.04.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 20:14 #2629302   #13
AHgpyxa
 
Аватар для AHgpyxa
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

aleko2007
переглянув цяцьку всю. В загальному на білих деталях не знайшов нічого, на зеленому сидінні всередині РР - поліпропілен. Але знайшов на чорному рулі, всередині, на тому що розібрав на 2 частинки ABS під трикутником що позначає матеріал що переробляється. При чому на обох частинках позначено.

Додано через 1 хвилину
Цитата:
Допис від ion Переглянути допис
ІМХО, конструкція дибільна. Ніякий клей тут не допоможе. Довгий ричаг, кріплення двома шурупами - буде постійно виламувати.

Який матеріал труби? Чи можливо приварити Т-подібний руль?
Ну на вигляд звичайна сталь (залізо), думаю, що можна приварити і звичайний руль.

Востаннє редагував AHgpyxa: 14.04.2016 о 20:14. Причина: Пізніше додано
AHgpyxa зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 20:17 #2629304   #14
ternopil1
Активний учасник
 
Аватар для ternopil1
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата Ну на вигляд звичайна сталь (залізо), думаю, що можна приварити і звичайний руль.
Як варіант - приварити "руль" із залізної пластини і сховати його між двома половинками стокового, щоб мало людський вигляд.
ternopil1 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
aleko2007 (14.04.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 20:29 #2629305   #15
AHgpyxa
 
Аватар для AHgpyxa
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

теж про таки варіант думав, але клеїти докупи всеодно треба і незнаю чим щоб надійно.
AHgpyxa зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 20:39 #2629307   #16
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата:
Допис від ternopil1 Переглянути допис
Як варіант - приварити "руль" із залізної пластини і сховати його між двома половинками стокового, щоб мало людський вигляд.
,..за допомогою автомобільного шовного герметика. Трохи затратно по грошах, але думаю, що герметик буде тримати.
aleko2007 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
AHgpyxa (14.04.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 20:49 #2629310   #17
ternopil1
Активний учасник
 
Аватар для ternopil1
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата теж про таки варіант думав, але клеїти докупи всеодно треба і незнаю чим щоб надійно.
Якщо я правильно розібрався у фотках, то пімпочки не 6 фото входять в отвори на фото№5. Думаю, що любий нормальний клей чи герметик "запаяє" ці з"єднання навічно. Ще можна використати хєрню (не знаю, як правильно називається) типу пістолет, який нагріває палочку клея. Єдине, що прийдеться просвердлити отвори в пластині, які мають співпасти з пімпочками.

Востаннє редагував ternopil1: 14.04.2016 о 20:52. Причина: Пізніше додано
ternopil1 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 20:51 #2629313   #18
Yarkop
Терріратор
 
Аватар для Yarkop
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата:
Допис від AHgpyxa Переглянути допис
aleko2007
переглянув цяцьку всю. В загальному на білих деталях не знайшов нічого, на зеленому сидінні всередині РР - поліпропілен. Але знайшов на чорному рулі, всередині, на тому що розібрав на 2 частинки ABS під трикутником що позначає матеріал що переробляється. При чому на обох частинках позначено.
Весь той ровер має бути вилятий з поліпропілену або йому подібному, він є більш гнучкий і дешевий. З АБС роблять тільки корпусні деталі, що і є ці дві половинки.

Я всякі відповідальні склеюваня вдома роблю з "Полімерного універсального клею" (на ринку тюбик 30 грн). Склеює не відразу але потім тримає добре, хоча треба перевірити чи тобі підійде.

Востаннє редагував Yarkop: 14.04.2016 о 20:57.
Yarkop зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 21:02 #2629316   #19
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

Цитата Ще можна використати хєрню (не знаю, як правильно називається) типу пістолет, який нагріває палочку клея.
Саме надініше як писали,приварити 2 мет. штиря до тої перемички висотою з 10см.і потім все залити якимось норм клеєм чи герметіком в корпусі руля.Або можливо би тримав той клей з пістолета якшо там все ним залити повністю.Але то силіконовий,з часом може відслоюватись.шоб добре тримав то треба чуть нагріти щоб ляти не на холодний корпус.

Востаннє редагував Romko_7: 14.04.2016 о 21:39.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2016, 21:11 #2629320   #20
AHgpyxa
 
Аватар для AHgpyxa
Типово Відповідь: Як надійно склеїти пластмасу.

ternopil1
так там є свого роду папка-мамка з'єднання, але вони тримають тільки добре ті половинки докупи. Сам руль був продовженням пластмасової труби, яка йду аж до вилки що тримає колесо.
Судячи з усіх порад вирішив що попробую зробити так :
виріжу з металевої пластини руль по формі того що розібрав на дві частини так щоб він ввійшов в середину розібраного. Просвердлю отвори на місці з'єднань папка-мамка.
чуть спиляю середнє армуюче ребро всередині обох половинок так щоб пластина гарно ввійшла всередину.
І потім обидві половинки посаджу на герметик, як пропонував Алеко.
Як викрою час і зроблю - постараюсь викласти результати.

Просто пробувати всі варіанти починаючи з легшого думаю буде і дорожче і по роботі більше. Бо маю передчуття що як мінімум два три рази прийдуться відривати і вишкрябувати все, якщо воно погано буде триматися.
AHgpyxa зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ternopil1 (14.04.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 09:40.