Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Політика, економіка, історія та релігія > Релігія


Яка віра правдива?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 07.01.2016, 22:16 #2605690   #3941
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата
Допис від Vityab Переглянути допис
--А ви де живете?
Відхід від запитання Вам не вдався ))
Прошу ще раз подумати і відповісти чи це є правдою, з якою Ви згодні:

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
Ісус є Царем Неба і Землі і Він достойний хвали і поклоніння від усього творіння.

Востаннє редагував Новак: 07.01.2016 о 22:32.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.01.2016, 00:10 #2605711   #3942
engar
Активний учасник
 
Аватар для engar
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата engar, а Буковель тут при чому?
---- та так, як гарну декорація, але слід зважати перш на слова на фоні декорації які свідчать, що там також є розумні люди котрі святкують Різдво Христове

Додано через 7 хвилин
Цитата --То сказати можете, коли ж Ісус Христос народився?
---- звичайно можу, якщо свідки єгови окрім власної біблії ще свій календар впровадили від створення організації чи то народження Рассела або раба , то хрИстиянський календар налічує , близько 2 тис. років тому з моменту народження Ісуса , і навіть більше скажу де, і для чого народився, у Вифлиємі Юдейськім як написано:...... Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. (Лук.2:11)

Додано через 13 хвилин
Цитата --Скажіть, у цьому році ставили ідола "ялинку" ну типу для дітей чи для себе улюбленого?
---- ідола "ялинку" ? ще й для дітей чи для себе улюбленого ?

.... по перше взагалі-то веду тверезий спосіб життя тому до себе відношусь без особливої любові, а по друге я завжди вважав ялинку деревом .......... а згідно вашого вчення ясень чи сосна ..... то також ідоли, то виходить грибники ідоляни вже не в ліс, а в пантеон по гриби чи ягоди ходять ? Мабуть і їстивні гриби свідкам їсти не можна ?

Востаннє редагував engar: 08.01.2016 о 00:17. Причина: Пізніше додано
engar зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.01.2016, 08:07 #2605725   #3943
Vityab
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата:
Допис від engar Переглянути допис
---- звичайно можу, якщо свідки єгови окрім власної біблії ще свій календар впровадили від створення організації чи то народження Рассела або раба , то хрИстиянський календар налічує , близько 2 тис. років тому з моменту народження Ісуса , і навіть більше скажу де, і для чого народився, у Вифлиємі Юдейськім як написано:...... Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. (Лук.2:11)
--Мене цікавить дата народження, тобто день і місять, бо не зрозуміло, що одні люди святкують 25 грудня, а інші 7 січня?

Додано через 5 хвилин
Цитата:
Допис від engar Переглянути допис
---- ідола "ялинку" ? ще й для дітей чи для себе улюбленого ?

.... по перше взагалі-то веду тверезий спосіб життя тому до себе відношусь без особливої любові, а по друге я завжди вважав ялинку деревом .......... а згідно вашого вчення ясень чи сосна ..... то також ідоли, то виходить грибники ідоляни вже не в ліс, а в пантеон по гриби чи ягоди ходять ? Мабуть і їстивні гриби свідкам їсти не можна ?
--Мене не дуже цікавлять дерева, котрі ви зустрічаєте в лісі, коли збираєте гриби чи ягоди. Мене цікавить чи ви у себе вдома ідола "ялинку" ставили чи ні?

Додано через 8 хвилин
Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
Відхід від запитання Вам не вдався ))
Прошу ще раз подумати і відповісти чи це є правдою, з якою Ви згодні:
--Новаку, ви роздуваєте з мухи слона. Я вкурсі, що Ісус Христос, коли буде Царем Божого Царства, то Царем буде не тільки Землі. Просто так , як ми живемо на Землі, тр мені так захотілрсь написати, а те, що ви "професор" там де не треба, то я про це і так знав.

Востаннє редагував Vityab: 08.01.2016 о 08:07. Причина: Пізніше додано
Vityab зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Ychen (08.01.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.01.2016, 12:47 #2605765   #3944
leading
Активний учасник
 
Аватар для leading
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата
Допис від Vityab Переглянути допис
--Щеб не вклонились Царю Землі.
Не о том я спрашивал у вас. Сравните эти два текста, в одном говорится о поклонении Отцу, а в другом точно также о поклонении Сыну.

23 Мною клянусь: из уст Моих исходит правда, слово неизменное, что предо Мною преклонится всякое колено, Мною будет клясться всякий язык.
(Ис.45:23)

10 дабы пред именем Иисуса преклонилось всякое колено небесных, земных и преисподних,
(Фил.2:10)

Здесь сказано, что как Отцу как Богу надо поклоняться, так и Сыну. Вас раб учит, что Иисус творение Отца, и Ему поклоняться нельзя. Если Сын творение, почему тогда Отец Сам нарушает Свои установления и позволяет поклоняться творению?

Цитата --Ну на мою думку, це як припущення.
Это не предположение, а очередная ложь раба.

Цитата --Я не виключаю, що таке розуміння могло бути раніше. Але чи це так треба взнати звідки ця цитата і чи є вона справжньою. Як ви вважаєте?
Это понимание не прошлого, раб сейчас ложно учит вас, что суд будет длиться 1000 лет. Читайте здесь:

"День суда — это период в 1 000 лет*, во время которого человечество сможет вновь обрести то, что потеряли Адам и Ева. Обратите внимание, что, согласно приведенным вначале словам из Деяний 17:31, во время Дня суда Бог будет судить «обитаемую землю». Те, кто найдет благоволение в глазах Бога, будут жить вечно на земле, не зная страданий и зла (Откровение 21:3, 4). Так, во время Дня суда Бог исполнит свое первоначальное намерение в отношении земли и людей."
http://wol.jw.org/ru/wol/d/r2/lp-u/102010006
Здесь:

"На протяжении этого периода с Христом служат цари и судьи. В том же контексте говорится о воскресении мертвых и суде над ними. Это помогает определить, когда наступит День суда. Сравнение тысячелетнего периода с «днем» не лишено библейского основания (2Пт 3:8; Пс 90:4)"

И здесь:
"Из книги Откровение мы узнаём, что День суда наступит после войны Армагеддон, когда система Сатаны будет уничтожена (Откровение 16:14, 16; 19:19—20:3)*. После Армагеддона Сатана и демоны на тысячу лет будут заключены в бездну. 144 000 небесных сонаследников Иисуса будут судьями и царями вместе с Христом «тысячу лет» (Откровение 14:1—3; 20:1—4; Римлянам 8:17). День суда будет длиться не 24 часа, а тысячу лет."
http://http://wol.jw.org/ru/wol/pc/r2/lp-u/2012645/0/0

Цитата І впринципі 144000 і Ісус Христос так, як вони будуть суддями 1000 років, то і судити людей могли 1000 років. Але це таке.
Это очередная ложь раба.
Цитата І ще ваші керівники брешуть про дату Народження Ісуса Христа. Ось це явна брехня.
Мои руководители не учат меня, когда родился Христос. Он родился однажды в какой-то день в году и не важно в какой, ведь ни кто не знает в какой именно день. А отмечать этот день Его рождения каждый волен избирать, в какой захочет.
leading зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.01.2016, 13:58 #2605776   #3945
Apocrypha
Активний учасник
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Тобто віра Х правдива, бо такий висновок виходить з аргумента який базуєтся на текстах які говорять що віра Х правдива, і ми знаєм що ці тексти також правдиві бо в них так написано і це підтверджує віра Х?
Apocrypha зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.01.2016, 19:56 #2605858   #3946
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата
Допис від Vityab Переглянути допис
--Новаку, ви роздуваєте з мухи слона. Я вкурсі, що Ісус Христос, коли буде Царем Божого Царства, то Царем буде не тільки Землі.
То що, Ісус не є зараз Царем Неба? Буде колись, а зараз не є?

Стефан-мученик, коли молився перед смертю і казав: "Господи Ісусе, прийми дух мій!" до Кого звертався?
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.01.2016, 22:11 #2605898   #3947
engar
Активний учасник
 
Аватар для engar
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата --Мене цікавить дата народження, тобто день і місять, бо не зрозуміло, що одні люди святкують 25 грудня, а інші 7 січня?
--- по перше, це питання до тих, чи інших........ щодо вас, так це зрозуміло,що Вам не зрозуміло - бо не святкуєте взагалі, я святкую не дату народження, а сам факт народження Ісуса .......

Додано через 4 хвилини
Цитата --Мене не дуже цікавлять дерева, котрі ви зустрічаєте в лісі, коли збираєте гриби чи ягоди. Мене цікавить чи ви у себе вдома ідола "ялинку" ставили чи ні?
--- ні, ідолів жодних в моїй хаті немає .... одне не розумію, чим ялинка така особлива чи не догодила вам, що ви її ідолом обзиваєте ?

Востаннє редагував engar: 08.01.2016 о 22:11. Причина: Пізніше додано
engar зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 09:12 #2605946   #3948
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата:
Допис від engar Переглянути допис
я святкую не дату народження, а сам факт народження Ісуса .......
engar, погодьтеся, що:
1. факт народження Ісуса Христа можна святкувати кожен день
2. в Україні дивним чином "святкування народження Ісуса Христа" пов"язано із колядками (Коляда - один із божків язичництва) та ін. язичницькими впливами (та ж кутя - це ритуальна жертовна іжа на честь Коляди).
3. Ялинка, її встановлення у домі, прикрашання іграшками та цукерками і фруктами дуже подібне на язичницьке поклоніння цьому вічнозеленому дереву, яке існувало в древній Європі і, частково, є паралеллю до встановлення "дідуха" і домі. Дідух - сніп збіжжя був символом Коляди у наших предків.

Якщо до цього додати те, що, судячи з деяких даних з Біблії, Ісус Христос народився не взимку, то... виникають цілком обгрунтовані запитання щодо того "святкування народження Ісуса Христа", яке зараз відбувається навколо.
Чи для Вас це все не є важливим?
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 11:56 #2605997   #3949
wisper
Banned
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата 1. факт народження Ісуса Христа можна святкувати кожен день

Ти особисто як саме святкуєш цей факт?




Цитата в Україні дивним чином "святкування народження Ісуса Христа" пов"язано із колядками (Коляда - один із божків язичництва) та ін. язичницькими впливами (та ж кутя - це ритуальна жертовна іжа на честь Коляди).
Що тут дивного? Раніше в людей були одні боги,тепер інший. А людя як навчились прославляти,святкувати,так і роблять це до цих пір? Чи приготувати страву на чиюсь честь це гріх? Це лише спосіб і не більше.

Припустимо в тебе 3є дітей. Хтось вміє співати,хтось малювати,а хтось вірші складати. Ти на ДН будеш чекати,що всі троє однаково будуть вітати,чи даш кожному зробити те,що вміє?

Якби на Різдво люди в ліс ходили і перед дубами на коліна падали прославляючи Ісуса,чи жертви приносили,то були б питання. А тут якась похльобка вам спокою не дає!?
wisper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 15:00 #2606038   #3950
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата:
Допис від wisper Переглянути допис
Ти особисто як саме святкуєш цей факт?
Звертаючись до Нього кожен день, очікуючи від Нього відповіді.
Бо Він живий і Він Господь Церкви. Це і є свято - бути в Церкві, завдяки тому що Ісус Христос зробив для нас. Це є свято - бути прощенним, виправданим і усиновленим Богом. Завдяки тому, що зробив Ісус Христос.


Цитата:
Допис від wisper Переглянути допис
Що тут дивного? Раніше в людей були одні боги,тепер інший. А людя як навчились прославляти,святкувати,так і роблять це до цих пір?
Біблія каже нам, що між Богом і демонами нема нічого спільного. А ті, хто поклонялися божкам, насправді поклонялися демонам. Тому Бог і говорить, що ми не можемо бути спільниками столу Божого і столу демонського (1Кор.10:20,21).
Можна сказати: "Та ми ж насправді славимо Ісуса Христа колядками!" Тоді я спитаю так: "А чому ж тоді так слабо? Чому ці пісні не назвати "сатанівками"? Якщо божок Коляда - це символ поклоніння демонам, то чому пісні на честь Ісуса Христа названі цим іменем?
Ви скажете: "Так я не приношу кутю під дідух і не кладу її там в честь Коляди!" Ну але ж знаєте, що кутя є ритуальною стравою і що її призначення - для Коляди, в давнину? Тоді чому її готуєте? В цьому є якась честь чи похвала для Ісуса Христа?
Можна і далі продовжувати, перейти до свята Маланки, вертепу, водіння кози, щедрівок (ритуальних язичницьких пісень), посівань-засівань. Багато-хто вважає ці свята і дійства християнськими. Але ж коріння і суть в них язичницькі.
То чому я маю прикидатися незнаючим і вважати, що то християнські свята і вони приносять честь Ісусу Христу?
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 15:09 #2606041   #3951
wisper
Banned
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата Звертаючись до Нього кожен день, очікуючи від Нього відповіді.
Бо Він живий і Він Господь Церкви. Це і є свято - бути в Церкві, завдяки тому що Ісус Христос зробив для нас. Це є свято - бути прощенним, виправданим і усиновленим Богом. Завдяки тому, що зробив Ісус Христос.
Ну ми тоже все те саме робиимо,але крім того,ще святкуємо його ДН.


Цитата Можна сказати: "Та ми ж насправді славимо Ісуса Христа колядками!" Тоді я спитаю так: "А чому ж тоді так слабо? Чому ці пісні не назвати "сатанівками"? Якщо божок Коляда - це символ поклоніння демонам, то чому пісні на честь Ісуса Христа названі цим іменем?
Ну от власне,що на честь. Помоєму це повний облом для коляди.


Цитата Ну але ж знаєте, що кутя є ритуальною стравою і що її призначення - для Коляди, в давнину?
Яка рзниця чим воно там було в давнину. Для мене це просто пшениця в воді і жодного ритуалу в тому нема. Якшо для тебе це проблема,то не їж. Для мене то є єрунда. І чогось мені здається,що для Бога теж все одно,що я їм.


Цитата Але ж коріння і суть в них язичницькі.
Коріння так.
Суть?
Ну і яка суть в вертепі,що розповідає Історію народження Христа?
wisper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 15:46 #2606049   #3952
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата:
Допис від wisper Переглянути допис
Ну ми тоже все те саме робиимо,але крім того,ще святкуємо його ДН.
Воля Ваша. Якщо Вам нема ніц від того, що Ви святкуєте ДН Ісуса Христа у час, коли язичники святкували ДН бога Сонця і робите це у відповідності із язичницькими ритуалами, навіть пісні в честь Ісуса називаєте іменем одного із божків язичництва Коляди, то...

Окрім того того свята, яке Ви називаєте "ДН Ісуса" інших язичницьких свят не святкуєте? Маланки (Щедрий вечір)?
Прочитали статтю на яку я дав посилання?
Можу витяги запостити, а Ви собі подумайте у чому можете приймати участь і що до вподоби християнину.

Цитата Щедрий вечір (Маланка, Маланія, Васильєв вечір) — вечір 13 січня напередодні Старого Нового року.

Святкування його походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії (Меланки, Маланки, Миланки). Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки.

У народній традиції обидва свята об'єдналися в Щедрий вечір, або свято Меланки.
Міф про Меланку (Миланку)

За стародавнім міфом, окрім сина, у всеєдиного Лада, вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Миланкою, бо вона була така мила й чарівна.

Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Миланку й запроторив у підземне царство. Визволив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і з нею одружився. Ось чому на Щедрий Вечір ще святкують Василя, у жертву приносять свиню, яка вважається місячною твариною, а Васильчик став покровителем цих тварин. Тому, за народними звичаями, на Меланку готували свинячі нутрощі, по них ворожили, який буде врожай, а з свинячих ніжок варили «дриглю», щоб у людей не боліли ноги. Вшановували Меланку-Миланку за якомога багатшими столами, бо то є продовження Щедрого Вечора з усіма його добрими богами і душами предків.
Святкування

Зранку цього дня починають готувати другу обрядову кутю — щедру. На відміну від багатої, її можна заправляти скоромниною. Як і на багатий вечір, кутю також ставлять на покуті. Крім того, господині печуть млинці, готують пироги та вареники з сиром, щоб обдаровувати щедрувальників та посівальників.

Звечора і до півночі щедрувальники обходять оселі. За давньою традицією, новорічні обходи маланкарів, як і різдвяних колядників, відбуваються після заходу Сонця, тобто тоді, коли володарює усяка нечиста сила. Дівчата-підлітки поодинці чи гуртом оббігають сусідів, щоб защедрувати.

На Меланки ходять також і парубоцькі гурти. Вони називаються «водити Меланку». Хлопці в масках висловлюють добрі побажання, веселять піснями, танцями, жартівливими сценками. Один з них, зазвичай, перевдягнений в жіноче вбрання і його називають Меланкою.

За давнім звичаєм перебрані, закінчивши ритуальний обхід, вранці йшли на роздоріжжя палити «Діда», або «Дідуха», — снопи, соломи, що стояли на покуті від Святого вечора до Нового року, потім стрибали через багаття. Це мало очистити від спілкування з нечистою силою.

А наступного дня, коли починає світати, йдуть посівати зерном. Зерно беруть у рукавицю або в торбину. Спочатку йдуть до хрещених батьків та інших родичів і близьких. Зайшовши до хати, посівальник сіє зерном і вітає всіх з Новим роком:

Сію, вію, посіваю, з Новим роком поздоровляю!
На щастя, на здоров'я та на Новий рік,
Щоб уродило краще, ніж торік, -
Жито, пшениця і всяка пашниця,
Коноплі під стелю на велику куделю.
Будьте здорові з Новим роком та з Василем!
Дай, Боже!

Перший посівальник на Новий рік приносить до хати щастя. За народним віруванням, дівчата щастя не приносять — тільки хлопці, а тому посівати дівчатам не годиться.
Вірування та ворожіння

З щедрою кутею пов'язано багато побутових обрядів. Так, щоб залагодити якийсь конфлікт, сусіди йшли один до одного миритися, аби «Новий рік зустріти в мирі і злагоді». Хлопці, котрі перед цим «отримали гарбуза», вдруге засилали сватів з надією на згоду.

Ввечері цього дня дівчата ворожать.

За давнім звичаєм, коли дівчата починали ворожити, парубки викрадали в них вдома ворота або хвіртки, хоч би як не стерегли господарі. Щоб повернути втрату, батько дівчини мусив ставити могорич.

В різних районах України існують свої форми ворожіння. Ось деякі з них:

виходять на вулицю, і яка тварина зустрінеться першою — таким і буде суджений: якщо пес, то лихим а життя собачим, вівця — тихим і сумирним тощо;
біля воріт насипають три купки зерна, а вранці перевіряють: якщо нечіпане, то сімейне життя буде щасливим, і навпаки;
кладуть під подушку гребінця і, лягаючи спати, промовляють: «Суджений-ряджений, розчеши мені голову!». Хто присниться, з тим і випаде одружитись;
або перед сном кладуть в тарілку з водою кілька цурпалків з віника, приказуючи: «Суджений-ряджений перевези через місток». Якщо вранці цурпалка пристала до вінця, то дівчина побереться з тим, хто їй наснився.
Цікаво і пізнавально, як на мене.

Цитата:
Допис від wisper Переглянути допис
Помоєму це повний облом для коляди.
До речі, як ставитеся до того, щоб пісні, які зараз називаються колядками і ніби-то прославляють Ісуса Христа, назвати сатанівками? Круто буде?
Чого встидатися раз Коляда - один із демонів?

Додано через 4 хвилини
Цитата:
Допис від wisper Переглянути допис
Ну і яка суть в вертепі,що розповідає Історію народження Христа?
Ви про той вертеп, який біля ялинки (символічно, чи не так?), в центрі міста?
Я Вам про вертеп, як дійство, про водіння кози - тобто язичницькі звичаї.

Востаннє редагував Новак: 09.01.2016 о 15:50. Причина: Пізніше додано
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 17:21 #2606065   #3953
wisper
Banned
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата і робите це у відповідності із язичницькими ритуалами,
Не трепа тільки сплітати,ніяких ритуалів язичницьких ніхто не проводдить.


Цитата Можу витяги запостити, а Ви собі подумайте у чому можете приймати участь і що до вподоби християнину.
Хоч вір хоч ні,про всі речі написані в нище я навіть не чув,не те,що б приймати в них участь.


Цитата До речі, як ставитеся до того, щоб пісні, які зараз називаються колядками і ніби-то прославляють Ісуса Христа, назвати сатанівками? Круто буде?
Чого встидатися раз Коляда - один із демонів?
По факту це не колядки навіть,бо якщо колись теж співали пісні на честь коляди,то напевно в них був інший зміст і мелодії. Хто і для чого залишив стару назву,поняття немаю. І якщо вже міняти назву,то поміняти слід з врахуванням того,кому вони присвячені. А оскільки пісні ці до сатани відеошення немають,то і називатись так ,навряд,буде вірно.




Цитата Ви про той вертеп, який біля ялинки (символічно, чи не так?), в центрі міста?
Я Вам про вертеп, як дійство, про водіння кози - тобто язичницькі звичаї.
Незнаю який там коло ялинки. Я про той в котрому ставлять сценки з біблії.
wisper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 17:55 #2606073   #3954
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата:
Допис від wisper Переглянути допис
Не трепа тільки сплітати,ніяких ритуалів язичницьких ніхто не проводдить.
Щедрувати, засівати - це язичницькі ритуали. Ніколи такого не робили?


Цитата:
Допис від wisper Переглянути допис
Незнаю який там коло ялинки. Я про той в котрому ставлять сценки з біблії.
Давайте порівняємо.
Ось про живий вертеп із Вікі:
Цитата Живий вертеп — вертепне дійство, де ролі виконують люди.[1] Це більш пізня форма у порівнянні з вертепним ляльковим театром.[2]

Учасники вертепу готують заздалегідь релігійну виставу, розподіляють ролі, вчать віршовані тексти, шиють та лагодять костюми. Дійовими особами зазвичай є Ангел, Пастушки, Три Царі, Жид Мошко та його дружина Сура, Чорт, Смерть, Цар Ірод та його воїни, Козак та ін.[2] Тексти являють собою особливий вид вертепної драми. Вистава, зазвичай, розділена на дві дії — релігійну та світську, але, розвиваючись, вона майже завжди втрачає релігійний характер, що призводить до злиття обох частин вистав вертепу в цілісну дію.

Гурти з вертепом могли ділитися на три основні вікові групи: маленькі дітки, віком приблизно від 6 до 10 років, у другій — діти 11-15 років, третя — молодь. Завданням вертепу є повідомити добрим людям про народження маленького дитятка Ісуса.[2]

Колядники і переряджені — живе втілення давно померлих предків, авторитет яких був незаперечним, — вони визначали норми родинних стосунків, навчали вирощувати злаки, випікати хліб і т. ін.[3]

В XIX ст. у живому вертепі носили «шопку» — невеличку хатину із зображенням святої родини або її втіленням через ляльок.[2] Колядників з вертепом колись пригощали гостинцями. Тепер дають переважно гроші. Традиційною стала пожертва на церкву від учасників вертепу.
А тепер про язичницький вертеп, який чомусь проводиться в той самий час:
Цитата Обряд «водіння Кози» дійшов до нас в іншому вигляді, оскільки видозмінювався упродовж століть, і тепер його можна вважати імітацією давнього обряду. У минулому це народне драматизоване дійство виконувалося процесією жерців, які водили «священну» тварину, що символізувала божество, або вважалась прадавнім тотемом народу. Тепер він трансформувався в народну виставу пародійно-гумористичного змісту.[1]

Дійство організовується гуртом парубків, які ходять по хатах із символічною зіркою-провісницею (її роблять на зразок вавилонської — восьмикутною), або ж з символічною семикутною зіркою.[1] Роль кози, як правило, виконує малий хлопець, одягнутий у вивернутий кожух з прилаштованими рогами. Цей хлопець у руках носить вирізану з дерева (липи) і оббиту козячою шкірою маску кози. Голова кози може мати рухому нижню щелепу з бородою, що клацає під час вистави. Містерія починається і супроводжується сакральними замовляннями, звертанням до тотемного предка:« «Кізонько-лебедонько, стань на порозі на одній нозі, — ввійдеш до хати, будемо скакати... Гоцки, гоцки!»[11] »


У тих регіонах України, де вовк є тотемом, під час новорічних народних вистав свята Щедрого вечора щедрувальники вдягалися не лише в шкіру кози, але й у шкіру вовка. Етнограф В. Скуратівський писав про те, що на Волині відбувалися «вовчі свята».[12] Фольклористами записано на Чернігівщині пісню при щедровечірньому водінні кози, де згадується також і вовк.[13]

Поряд з основним персонажем у святковій грі «Маланка» — діяли Дід, Баба, Жид, Жидівка, Циган, Циганка, Шандар, Лікар, Козак, Журавель.[1] Діти розігрували дещо простіші вистави: так, на Київщині зафіксовано ходіння Кози й Кота.[14]

Вітаючи господарів зі святами, учасники обрядового дійства розігрують гумористичні сценки: «сварки діда і баби», «доїння кози», «продаж кози на ярмарку», «її вбивство та лікування». Веселі діалоги народної вистави доповнюються пантомімою і танцями.
Жид, жидівка, козак є там і там. Також і колядники (щедрівники).
Не вірите? Читаємо:
Цитата Різдвяні обходи-вертепи. Живий вертеп[ред. код]

Вертеп і багатопроменева зірка — необхідні атрибути, з якими ввечері на Різдво Христове ходили студенти, бурсаки й інша молодь. Несли зірку, співали колядки, заходячи до хати господарів, показували вертепну драму.
Що цікаво, вертепна скриня часто була прикрашена восьмикутною зіркою - символом язичницького бога Сонця.

Фактично, так званий "церковний вертеп" - це просто спроба замінити язичницький. Одначе, коли настане свято під назвою "щедрий вечір" то прошу Вас звернути увагу на те, яких вертепів буде більше, і по ТБ і навколо.

Як на мене, спроба переладнати язичницькі звичаї і обряди під новий "християнський" зміст є не просто безглуздою, але і шкідливою. Християнства я в цьому не бачу, а роги язичництва виглядають надто виразно.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 18:32 #2606080   #3955
engar
Активний учасник
 
Аватар для engar
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата Ялинка, її встановлення у домі, прикрашання іграшками та цукерками і фруктами дуже подібне на язичницьке поклоніння цьому вічнозеленому дереву,
---- в такому випадку Ви повинні погодитись, що "є" і "подібне" це різні речі ... мудрий бачить як "є" , всі решту, як "подібне" і чим більша фантазія, тим більше "подібне".....
---- ось рекомедація з Писання щоб бачити як "є", а не як "подібне" ......Тож промовив Ісус до юдеїв, що в Нього ввірували: Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете,і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить! (Iван.8:31,32)

.... Нехай вас не зводить ніхто удаваною покорою та службою Анголам, вдаючися до того, чого не бачив, нерозважно надимаючись своїм тілесним розумом, а не тримачись Голови, від Якої все тіло, суглобами й зв'язями з'єднане й зміцнене, росте зростом Божим. Отож, як ви вмерли з Христом для стихій світу, то чого ви, немов ті, хто в світі живе, пристаєте на постанови: не дотикайся, ані їж, ані рухай,бо то все знищиться, як уживати його, за приказами та наукою людською. Воно ж має вид мудрости в самовільній службі й покорі та в знесилюванні тіла, та не має якогось значення, хіба щодо насичення тіла.(Кол.2:18-23)

Додано через 13 хвилин
Цитата Якщо до цього додати те, що, судячи з деяких даних з Біблії, Ісус Христос народився не взимку, то... виникають цілком обгрунтовані запитання щодо того "святкування народження Ісуса Христа", яке зараз відбувається навколо.
Чи для Вас це все не є важливим?
--- Ви мабуть читаєте мої дописи не зважаючи про що, в них йдеться .... і що "є", важливим, у моїм, святкуванні я вже сказав у своїм дописі вище......

Додано через 7 хвилин
Цитата в Україні дивним чином "святкування народження Ісуса Христа" пов"язано із колядками (Коляда - один із божків язичництва) та ін. язичницькими впливами (та ж кутя - це ритуальна жертовна іжа на честь Коляди).
--- для кращого розуміння ситуації, поясню на прикладі: для котів валерянка має магічний вплив, а для собак жодного ...... отже положення того чи іншого предмету (в даному випадку до їжі) визначає відношеня до нього як написано............Тож про споживання ідольських жертов ми знаємо, що ідол у світі ніщо, і що іншого Бога нема, окрім Бога Одного....... Та не всі таке мають знання, бо деякі мають призвичаєння до ідола й досі, і їдять, як ідольську жертву, і їхнє сумління, бувши недуже, споганюється. їжа ж нас до Бога не зближує: бо коли не їмо, то нічого не тратимо, а коли ми їмо, то не набуваєм нічого. (1Кор.8:4-8 )

Востаннє редагував engar: 09.01.2016 о 18:35. Причина: Пізніше додано
engar зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 18:38 #2606092   #3956
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата:
Допис від engar Переглянути допис
---- ось рекомедація з Писання щоб бачити як "є", а не як "подібне" ......Тож промовив Ісус до юдеїв, що в Нього ввірували: Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете,і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить! (Iван.8:31,32)
Повністю згоден.
Тому і говорю про слова Ісусові та апостолів, про те, що християни не повинні стосуватися ідолів та язичницьких ритуалів, які мають вигляд побожності і відданості Ісусу Христу, а насправді є тим, чим є.
Не можемо бути спільниками світла і темряви.
І не потрібно змішувати одне і інше і казати, що то є добре.

Щодо ялинки.
Можете казати собі, що прикрашена ялинка, на видному місці в домі для Вас не ідол (і так і є, очевидно). Але чому Ви тоді ставите ялинку саме в цей час? Чому не на початку зими? Чому не в лютому?
Може варто заглянути в коріння цієї традиції? Почитати як древні німці шанували це дерево? Древні слов"яни? Яка його роль в язичницьких віруваннях?
Я знову бачу спробу замінити зміст, не змінюючи форми.
Язичницький на псевдохристиянський. А нащо?

Додано через 3 хвилини
Цитата:
Допис від engar Переглянути допис
--- для кращого розуміння ситуації, поясню на прикладі: для котів валерянка має магічний вплив а для собак жодного
Ще залишилося пояснити про магічний зміст щедрівок і засівань і участь у них християн.
Бачу, що є люди, які можуть виправдати все на світі і зробити це мудрими словами. Ех, мудрість цього світу! Яка вона багатогранно-цікава!

Востаннє редагував Новак: 09.01.2016 о 18:39. Причина: Пізніше додано
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 18:41 #2606096   #3957
engar
Активний учасник
 
Аватар для engar
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата Можете казати собі, що прикрашена ялинка, на видному місці в домі для Вас не ідол (і так і є, очевидно). Але чому Ви тоді ставите ялинку саме в цей час? Чому не на початку зими? Чому не в лютому?
--- ще раз повторюсь, по перше календар свят започатковано і складено не мною , значення мені важливіше ніж дата ....як написано ...... А тепер, як пізнали ви Бога, чи краще як Бог вас пізнав, як вертаєтесь знов до слабих та вбогих стихій, яким хочете знов, як давніше, служити? Ви вважаєте пильно на дні та на місяці, і на пори та роки. (Гал.4:9,10)
engar зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 18:44 #2606098   #3958
Vityab
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
То що, Ісус не є зараз Царем Неба? Буде колись, а зараз не є?
--Ну з 1914 року є Царем Неба, але Землі ще не є.

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
Стефан-мученик, коли молився перед смертю і казав: "Господи Ісусе, прийми дух мій!" до Кого звертався?
--Це казав до Ісуса Христа.
Vityab зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 18:46 #2606099   #3959
wisper
Banned
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Новак,ти правий звичайно і слід би всі ці речі відділити настільки чітко,щоб і сумнівів не викликало навіть. Ну видно колись для більш мягкого переходу від язичництва все це помало замінювалось,підмінялось і т.д. Сьогодні вже можна було би спокійно прибрати все лишнє і завершити перехід повністю. Але питання в наступному,наскільки критичним це є? І хто візьметься за такі зміни? Як на мене,це все немає апсолютно ніякого значення і не впливає ні на що.

Додано через 1 хвилину
Цитата --Ну з 1914 року є Царем Неба
Починається)))) Ти хоть би вже повстидався ці дурниці писати.

Востаннє редагував wisper: 09.01.2016 о 18:46. Причина: Пізніше додано
wisper зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.01.2016, 18:48 #2606102   #3960
engar
Активний учасник
 
Аватар для engar
Типово Відповідь: Яка віра правдива?

Цитата Щодо ялинки.
Можете казати собі, що прикрашена ялинка, на видному місці в домі для Вас не ідол (і так і є, очевидно). Але чому Ви тоді ставите ялинку саме в цей час? Чому не на початку зими? Чому не в лютому?
Може варто заглянути в коріння цієї традиції? Почитати як древні німці шанували це дерево? Древні слов"яни? Яка його роль в язичницьких віруваннях?
Я знову бачу спробу замінити зміст, не змінюючи форми.
Язичницький на псевдохристиянський. А нащо?
--- мене не цікавлять коріння цих традицій як і інші,що належать до глибини наук сатани, я в них не вникаю не бажаю носити цей тягар як написано ....А вам, та іншим, що в Тіятирах, що не мають науки цієї, і як кажуть не розуміють так званих глибин сатани, кажу: не накладу на вас іншого тягару, (Об.2:24) бо мені цікавіше заглиблюватись в глибини Писання..... як написано ...І ти знаєш з дитинства Писання святе, що може зробити тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса. (2Тим.3:15)

--- мабуть як наслідок занурення в ці глибини вас переслідують у всьому марення ідолів та ідольських жертов забувши як написано ... Для чистих все чисте, а для занечищених та для невірних не чисте ніщо, але занечистилися і розум їхній, і сумління. (Тит.1:15) третього не дано .... отож, Ви до котрих належите?

Востаннє редагував engar: 09.01.2016 о 19:13.
engar зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 14:32.