Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Мистецтво > Література

Література Література: пошук, обговорення книг, рецензії, творчість форумчан


Видаю книгу

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 17.11.2012, 20:28 #2077010   #101
TUR17
Активний учасник
 
Аватар для TUR17
Типово Відповідь: Видаю книгу

Rockgorn, а у Вас класно виходить аналізувати! Дуже дякую за такий глибокий і розлогий коментар. Практично ціла рецензія у Вас вийшла. Радий, що Ви залишили свій відгук, для мене це важливо!
З повагою, Руслан!
TUR17 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Rockgorn (18.11.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.11.2012, 21:34 #2077590   #102
Ingenue
Активний учасник
 
Аватар для Ingenue
Типово Відповідь: Видаю книгу

Цитата:
Допис від Філько Переглянути допис
Женя, при всій повазі - ви певно ніколи не були дитиною і підлітком
просто тоді коли ти читав про роботів,я читала про любов ,від 5-го класу ))),відразу після того як перечитала всі казки та пригоди в міській дитячій бібліотеці .
Ingenue зараз поза форумом  
Подякували 2:
Сомбра (18.11.2012), Джалка (18.11.2012)
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 18.11.2012, 22:25 #2077622   #103
Філько
 
Аватар для Філько
Типово Відповідь: Видаю книгу

Ingenue ти права Я читав в основному журнали про техніку, з художньої літератури - в основному фантастику. Кожному своє.

Вирішив зацінити книгу товариша-топікстартера: негоже залишати якісь критичні відгуки про те - чого навіть в очі не бачив. Сподіваюсь на цікаве чтиво
Філько зараз поза форумом  
Подякував(ла):
TUR17 (18.11.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.11.2012, 22:31 #2077629   #104
TUR17
Активний учасник
 
Аватар для TUR17
Типово Відповідь: Видаю книгу

Цитата:
Допис від Філько Переглянути допис
Ingenue ти права Я читав в основному журнали про техніку, з художньої літератури - в основному фантастику. Кожному своє.

Вирішив зацінити книгу товариша-топікстартера: негоже залишати якісь критичні відгуки про те - чого навіть в очі не бачив. Сподіваюсь на цікаве чтиво
Дякую Вам, хоч Ви не дієте за методом Каліснічєнка: "Нє чітал, но скажу".
Сподіваюсь, що ми завтра таки зустрінемося. З повагою,Руслан.
TUR17 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.11.2012, 19:37 #2085554   #105
TUR17
Активний учасник
 
Аватар для TUR17
Типово Відповідь: Видаю книгу

Відгук київського літератора Людмили Мельничук:


"Віддзеркалення" прочитала, і дуже уважно. Враження, якщо одним словом - сподобалось.

А тепер детальніше.
Про що книга? (Було тут таке питання.) Про автора (він, точніше, його думки, почуття і бажання зрозуміти світ навколо себе і своє місце в ньому, є її голоним героєм) і про сучасне молоде покоління.

Немає у книзі сюжету, який би можна було переказати так: він і вона зустрілись, порозумілись, але розійшлись, тому що... і т.д. Основою побудови книги є монологи героя-оповідача, якими він "марить", знаходячись уві сні (трирічна кома). Монологи ж побудовані за принципом потоку свідомості, і вони "розбавлені" (жодного негативу у цьому слові, це спроба пояснити головний композиційний принцип твору) його виходами до вулиць, кафе, дискотеки і зустрічами з іншими персонажами, щоб читач не потонув у потоці монологічного мовлення.

Інші персонажі - Він (альтер-его героя, його відображення у дзеркалі), Вона (лірична героїня), Чоловік у чорному, які теж є плодом сновидінь героя - у контексті книги грають роль "допоміжних засобів" розказати про головного героя якомога більше. (Не знаю, чи погодиться автор з такою моєю "табелью о рангах" про його героїв, на істину в останній інстанції я не претендую..) І вони, що цікаво, не містять у собі нічого надзвичайного чи банально містичного, на що багата сучасна поп-культура і про що сучасному читачеві читати вже набридло.

Тому головне, на чому зосереджується той, хто читає "Віддзеркалення", це на дешифруванні скритого, що поміж строк, змісту монологів героя-оповідача. І це оте ще читаннячко! Читати доводиться по кілька разів, читати і перечитувати, і малими дозами, тому що, як визначив сам Р.Б. епіцентром його книги є "нове трактування позасвідомого світу, що також має право на існування, бо ми бачимо його, відчуваємо біль і страх рівносильно до їх реальних відповідників." (63)

І в цьому сенсі книга є новаторською (на мою думку, без сумніву), яку можна вважати неабияким доробком до скарбнички сучасної постмодерної української літератури. У ній зроблено спробу провести читача шляхом, який долає людська свідомість на шляху пізнати світ і себе у цьому світі, шлях (1) від безпосередньої реакції на аудіовізуальні імпульси, яке посилає нам оточення, до (2) їх складання в памяті через мислене і емоційне узагальнення з (3 подальшим оперуванням ними вже на підсвідомому рівні.

І, може, саме тому, що задум книги є настільки серйозним і багатошаровим, уривки з неї, які автор презентував тут, залишились незрозумілими і були сприйняті скоріше негативно. (Про менторський тон і зверхність деяких зауважень згадувати не хочеться, але згадаю: оцінки "не читав, але скажу своє фе" були завжди, але де зараз ці "поціновувачі", відомо всім. Автор книги ще зовсім молодий.)

І мова книги прекрасна: образна, метафорична і несподівана. І книги з таким багатим "словником" і такою високою "питомою вагою" найрізномінітнішої лексики на сторінку я не памятаю.

Тому мій присуд - "Віддзеркалення" заслуговує бути прочитаним!
TUR17 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.12.2012, 13:23 #2099249   #106
Філько
 
Аватар для Філько
Типово Відповідь: Видаю книгу

Прочитав. Шо б там хто не казав - цікава книжка. Одначе, як на мене - занадто багато розумних слів - особливо в першій половині твору, для того щоб від неї можна було сподіватися великого успіху в массах. Люди люблять здаватися розумними і кмітливими у власних очах А у мя декілька раз протягом читання виникала думка шо я дурбецл, і декілька місць довелося перечитати двічі-тричі шоб зрозуміти про що мова.

Я не літератор, одначе, в загальному - цікаво пишете. Гадаю у вас є майбутнє у цій галузі.
Філько зараз поза форумом  
Подякував(ла):
TUR17 (19.12.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.12.2012, 15:21 #2099374   #107
TUR17
Активний учасник
 
Аватар для TUR17
Типово Відповідь: Видаю книгу

Філько, мені дуже сподобалася ця фраза:

"Люди люблять здаватися розумними і кмітливими у власних очах"

Дякую Вам за коментар!
TUR17 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.01.2013, 10:18 #2115843   #108
Teas
Учасник
 
Аватар для Teas
Типово Відповідь: Видаю книгу

Автор молодець.Але як на мене текст трішки загружений.І щоб читати потрібно задумуваись через кожні 5-10 речень.
Teas зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.01.2013, 11:38 #2115889   #109
TUR17
Активний учасник
 
Аватар для TUR17
Типово Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ: Видаю РєРЅРёРіСѓ

Цитата:
Допис від Teas Переглянути допис
Автор молодець.Але як на мене текст трішки загружений.І щоб читати потрібно задумуваись через кожні 5-10 речень.
Дякую Вам. А я й не прихильник текстів "прочитав і забув", тому й написав його саме так. І продовжую у тім же руслі.
TUR17 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 00:27.