Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи > Кулінарія

Кулінарія Рецепти/поради/обговорення


Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 29.06.2012, 20:24 #1976294   #1
ats295
Активний учасник
 
Аватар для ats295
Типово Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Кулінарія і кухонні ножі ідуть рука в руку, тому думаю що не порушую правил форуму, виставляючи повідомлення тут.

Кухонними ножами захоплююся роками і маю досить широкий досвід в цьому полі. Якщо хтось має якісь питання на рахунок кухонних ножів - виробник, профіль, сталь, заточка, як ними різати, і т. д., питайте. Радий буду допомогти порадою.

Добавлю, що нічого не продаю і ні з ким не афіліований. Просто люблю ножі, люблю готувати і люблю про це балакати з однодумцями.

Кому цікаво, ось тут сторінку про кухонні ножі на рос. мові. Власник сторінки добре розбирається в ножах, і вcе детально і добре пояснює.

http://www.cookingknife.ru/maintenan...zatochka.shtml

Востаннє редагував ats295: 30.06.2012 о 01:45. Причина: Пізніше додано
ats295 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
dango (30.06.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.09.2012, 10:42 #2036299   #2
Wooff
 
Аватар для Wooff
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Пригледів собі набір з 3х ножів в ПанБаняк керамічні чи то скляні. Сподобались, но ніяк не знайду лишніх грошей, щоб купити. Цікаво як вони в експлуатації.
Wooff зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.09.2012, 13:00 #2036366   #3
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від Wooff Переглянути допис
Пригледів собі набір з 3х ножів в ПанБаняк керамічні чи то скляні. Сподобались, но ніяк не знайду лишніх грошей, щоб купити. Цікаво як вони в експлуатації.
Залежить яка підлога на кухні. Якшо плитка то не раджу. Досить раз невдало впасти і ти маєш дві половинки ножа.
Я б радив ножі сендвічного типу. Зовні мякший метал, всередині твердіший (шоб в подробності не вдаватись).
Точив раз такий набор японських ножів. заточку тримає з пів року (якшо цвяхи не рубати).
Кухонний ніж терба просто берегти. НЕ пхати в лектромясорубку бо кавальчик прилип(був випадок з бергофф), не мішати цибульку на сковородці, в кипяток не пхати!. Кожен ніж має своє діло і свіої продукти для різання. НІхто філейником консерви не вікриває!.
Заточка окрема історія - пряму чи під лінзу...., кароч не замарачуйтесь... беріть шо є.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.09.2012, 13:04 #2036369   #4
andrey_ko
 
Аватар для andrey_ko
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Взяв собі весною 3 керамічних ножі. Прикольні, хоч і плитка, але не падали жодного разу. Але один з них чомусь затупився. Як і де їх можна в нас заточити?
А ще мрію навчитися швидко різати, як повара в передачах.
andrey_ko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.09.2012, 13:07 #2036373   #5
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від andrey_ko Переглянути допис
Взяв собі весною 3 керамічних ножі. Прикольні, хоч і плитка, але не падали жодного разу. Але один з них чомусь затупився. Як і де їх можна в нас заточити?
А ще мрію навчитися швидко різати, як повара в передачах.
ТОчити їх треба алмазними кругами, біля збруча. А різати.. там все просто першими фалангами тримаєш прдукти а лезо ножа ковзає по другіц фаланзі. кінчики пальців загнуті до середини, ну і відповідно гострий ніж.

Колись покажу це просто, як їба...сь
Сомбра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
andrey_ko (18.09.2012)
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 18.09.2012, 15:01 #2036444   #6
Філько
 
Аватар для Філько
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від andrey_ko Переглянути допис
А ще мрію навчитися швидко різати, як повара в передачах.
Пальців на руці є пять - відповідно є пять невдалих спроб - якщо шо
Філько зараз поза форумом  
Подякували 2:
Victor_te (19.09.2012), ziggitarius (16.11.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.09.2012, 01:01 #2036902   #7
dango
 
Аватар для dango
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від andrey_ko Переглянути допис
Взяв собі весною 3 керамічних ножі. Прикольні, хоч і плитка, але не падали жодного разу. Але один з них чомусь затупився. Як і де їх можна в нас заточити?
А ще мрію навчитися швидко різати, як повара в передачах.
http://www.cookingknife.ru/films/Vid...hredding_skill

Це посилання з першого поста, окремо відеофайли - розмальовані трохи різні способи нарізки всього підряд, можна, впринципі, прийняти за техніку нарізки, бо все чудесно видно і треба просто повторити.

http://www.cookingknife.ru/films/Playlist.shtml

Востаннє редагував dango: 19.09.2012 о 09:16.
dango зараз поза форумом  
Подякували 2:
andrey_ko (19.09.2012), Сомбра (19.09.2012)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 05.11.2012, 17:18 #2069031   #8
ats295
Активний учасник
 
Аватар для ats295
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від andrey_ko Переглянути допис
...
А ще мрію навчитися швидко різати, як повара в передачах.

Щоб швидко різати як професіонали, треба спочатку навчитися правильно різати повільно.
Техніка різки сама по собі не складна.

Що сам тебе цікавить? Пиши тут а я найду відео де це досить детально демонструється.

Кухонні ножі і їх вживання, одна з улюблених тем.
ats295 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.11.2012, 09:26 #2076030   #9
patty smith
а думку все туди ж :)
 
Аватар для patty smith
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

А ще кінчик ножа не відриваєш під час нарізання.
patty smith зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.12.2012, 12:01 #2089781   #10
Helenlife
Учасник
 
Аватар для Helenlife
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від andrey_ko Переглянути допис
Взяв собі весною 3 керамічних ножі. Прикольні, хоч і плитка, але не падали жодного разу. Але один з них чомусь затупився. Як і де їх можна в нас заточити?
А ще мрію навчитися швидко різати, як повара в передачах.
а в мене на одному з ножів кончик зламався, він у мене упав на підлогу, так шкода(( дуже хороші ножі і не тупилися.
Helenlife зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.12.2012, 23:45 #2091762   #11
oleg_k
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Вставлю своі 5 копійок на рахунок керамічних ножів. 2 роки тому назад купив на амазоні швейцарські Kuhn Rikon. 3 ножа десь за 45 долларів. Гостроту тримали десь рік, не більше, точити іх немає як, більше кераміку брати не буду.
Виграв зараз на ebay пару ножів Wusthof, скоро мають приіхати.
oleg_k зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 10.12.2012, 09:09 #2091874   #12
Vova257
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Скажіть, будь ласка, де саме біля Збруча і чи можна там наточити звичайні ножі????

Додано через 3 хвилини
Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
ТОчити їх треба алмазними кругами, біля збруча.
Скажіть, будь ласка, де саме біля Збруча і чи можна там наточити звичайні ножі???? Взагалі цікавить питання де в нас (в Тернополі) нормально можна ножі наточити??

Востаннє редагував Vova257: 10.12.2012 о 09:09. Причина: Пізніше додано
Vova257 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.12.2012, 19:56 #2092438   #13
ats295
Активний учасник
 
Аватар для ats295
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Проблема в тому що навіть нормально заточені ножі (китайські чи німецькі) заточку не будуть тримати бо не трердо--гартовані (53-55 по Роквелу), і їх потрібно постійно підтягувати, часом декілька разів на день якщо вживаєш професійно.

Керамічні ножі можна точити на діамантових плитах, але вважаю що купувати такі ножі це даремна трата грошей.

Раджу вчитися точити самому на японських водяних каміннях, бо "професійні заточення" це гарантія що життя твого ножа буде дуже коротким, і завдоволення від різки отримувати будеш мало.

Є недорогі водяні камні (King марка) 600/1000, от такі якраз і підходять для не-твердо загартованих ножів, як китайські чи німецькі.
ats295 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.12.2012, 08:27 #2092713   #14
Vova257
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від ats295 Переглянути допис
Проблема в тому що навіть нормально заточені ножі (китайські чи німецькі) заточку не будуть тримати бо не трердо--гартовані (53-55 по Роквелу), і їх потрібно постійно підтягувати, часом декілька разів на день якщо вживаєш професійно. Керамічні ножі можна точити на діамантових плитах, але вважаю що купувати такі ножі це даремна трата грошей. Раджу вчитися точити самому на японських водяних каміннях, бо "професійні заточення" це гарантія що життя твого ножа буде дуже коротким, і завдоволення від різки отримувати будеш мало. Є недорогі водяні камні (King марка) 600/1000, от такі якраз і підходять для не-твердо загартованих ножів, як китайські чи німецькі.
Так розумію це була відповідь на моє запитання (хоча відповіді не почув). Тепер по суті. В ножах я повний "0", "делетант" і т.д. і т.п. Користуюсь тільки в домашніх умовах, тобто для приготування їжі (люблю цю спарву). Які ножі відповісти не можу так як знаходжусь не вдома. Знаю тільки одне один ніж швагро привіз з Польщі (розказував що хороший) інший купляв в Новусі в спеціалізованому магазині (при вході на право). Питання: де можна в Тернополі погострити ножі??? і де можна купити водяні камені (бажано ціна)???
Vova257 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.12.2012, 14:38 #2092998   #15
ats295
Активний учасник
 
Аватар для ats295
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Навчитися точити самому не важко, є купа відео і в принципі можна досить просто пояснити. Наприклад для початківців я б рекомендував тримати камінь в лівій руці (вважаю що ти правша) а правою рукою тримаєш ніж, вказівний палець на обусі а великий на пятці. Виставляєш кут, робиш пас на камені, і дивишся де знімаєш метал, і збільшуєш або зменшуєш кут. Як приближаєшся до кінчика де профіль заокруглюється, ніж треба трошки піднімати і паси робити дугами. Якщо регулярно будеш дивитися де і скільки знімаєш металу, виставлення кута і техніка точіння стане більш зрозумілою. Точиш поки не з'явиться завусник по цілій довжині леза. Тоді починаєш точити другу сторону.

В магазині при вході в Новус всі ножі китайського виробництваа, хоча шліфування на них непогане і різати повинні не погано (відносно). Як правило, чим тоньше ніж, тим краще буде різати, особливо овочі як морква, буряк і другі їм подібні.

Проблема в "професійній" заточці в тому що вживаються точилки і знімають занадто багато металу, еффективно потовщуючи ріжучу кромку. До того ж, можуть зняти метал нерівномірно, створюючи дірки в кромці (коли кладеш ніж кромкою вниз на щось рівне і бачиш 'дірку')

Де купити водяні каміння в Тернополі, не знаю. Може Сомбра знає? Він знає все.
Також не знаю де точать ножі "професійно" в Тернополі.

Водяні каміння треба перед першим вживанням і періодично вирівнювати. Найдешевший варіант це наклеїти наждачний папір на шкло, а найдорожчий це купити алмазну плиту і вживати ії для вирівнювання каменів.

Також здалося б мати мукат і підтягувати ніж поміж заточками. Ось тут багато інформації на цю тему.
http://www.cookingknife.ru/maintenan...zatochka.shtml

PS: всі в чомусь колись делітанти, але як є бажання, то навчитися можна всьому. Як любиш ножі, тоді раджу вчитися іх точити.
ats295 зараз поза форумом  
Подякували 2:
dango (11.12.2012), Vova257 (12.12.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.12.2012, 15:08 #2093015   #16
Charly
 
Аватар для Charly
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Придбав колись три ножі від вінзера, один для овочів (маленький) один для мяса (довший) і поварський ніж. Власне мясний ніж точив троха не так і як результат він тепер тупиться швидше. Решту не точив а тільки заправляв мусатом. Супер! Ножі ріжуть чотко. Але маю питання - чи зношується мусат, і якщо так то через скільки часу його міняти?
Charly зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.12.2012, 15:19 #2093025   #17
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від Charly Переглянути допис
ле маю питання - чи зношується мусат, і якщо так то через скільки часу його міняти
Залежить шо використовувати під мусат. Металічний не зношується. По своїй сермяжній суті це кусок твердого заліза круглої форми. Часто використовують обух другого ножа. Мусат править кромку а не точить. Я кромку тягну (кінцевий варіант) Діодом КЦ 209 (як не помиляюсь). Це така керамічна кругла паличка діаметром 10 мм і довжиною біля 120 мм(купляти можна в радіомагазині за памятникои Франку вартість 4 грн). . Рівень заточки бриє волос на руці достатній, не треба більшого, практично один мусат на всю сімю хватить ше правнукам)))
Сомбра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Charly (11.12.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.12.2012, 15:25 #2093029   #18
phenix
покинув це місце нафік...
 
Аватар для phenix
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від Charly Переглянути допис
Але маю питання - чи зношується мусат, і якщо так то через скільки часу його міняти?
Зношується. Вічного нема нічого. А через скільки часу міняти, сказати неможливо. Наприклад, якщо ним не користуватись, то в гострому стані він може бути безкінечно довго. Все залежить від того, як часто точиш. Чим частіше точиш- тим швидше він затупиться. Сам відчуєш, коли це станеться. Він просто перестане точити.

Упс... Не про то подумав. Я мав на увазі твердосплавні точилки для ножів...
phenix зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.12.2012, 15:35 #2093035   #19
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від phenix Переглянути допис
Упс... Не про то подумав. Я мав на увазі твердосплавні точилки для ножів...
Ці теж правлять кромку і трохи збирають металу. В мене мусат вже років 6 активно використовую, але вдома))) не бачу причин міняти.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.12.2012, 15:50 #2093040   #20
phenix
покинув це місце нафік...
 
Аватар для phenix
Типово Відповідь: Кухонні ножі - Вибір, вживання, затoчення, і т.д.

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Ці теж правлять кромку і трохи збирають металу. В мене мусат вже років 6 активно використовую, але вдома))) не бачу причин міняти.
В мене якась китайська твердосплавна точилка, вже десь 5 років. Короче, вже їй гаплик. Шморгаєш, шморгаєш, а майже не править і метал вже не збирає. Затупилась. Хоча, на початках, точила навіть дуже добре. Пора нову купляти.
phenix зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 07:58.