Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Рослини і тварини


Формування крони дерева - шукаю садівника

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 31.10.2014, 16:02 #2466270   #1
nadusha
Активний учасник
Типово Формування крони дерева - шукаю садівника

Поділіться контактами спеціаліста, який зможе попідрізати понищеного дітлахами горіха. Але зробити то треба грамотно, щоб не зашкодити дереву. Поради вітаються. Я так розумію, що по часу, то нормально робити пізньої осені. Може обійдемося власними силами, якщо не знайдемо спеца. То тоді питання - чим замастити зрізи? чи не потрібно нічим? Гугл, то звичайно хороша річ, але більше цікавлять поради практиків.
nadusha зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 31.10.2014, 18:19 #2466328   #2
Freeboy
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Та нема там нічого такого страшного.Спочатку акуратно зріжте зламану гілку щоб хтось не потягнув її і не зняв з дерева скальп(кору)),а вже в кінці лютого зріжете пеньок біля основи і замастите садовим варом.Зрізувати потрібно ножівкою з дрібними зубами. Спочатку потрібно зарізати нижню частину,а вже потім пиляти зверху - вниз. Також заодне бажано вирізати нижні гілки. Якщо заберете з фотки пацана,то я вам позначу які саме.)
Freeboy зараз поза форумом  
Подякував(ла):
nadusha (01.11.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.11.2014, 07:33 #2466545   #3
nadusha
Активний учасник
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Дуже вдячна, що відгукнулись. А чого обрізати аж біля основи? Лякає слово пеньок Хочемо попідрізати так, щоб залишився деревом. Фото кину. Де придбати садовий вар чи його варять самі?
nadusha зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.11.2014, 10:26 #2466623   #4
ScottishAngel
Активний учасник
 
Аватар для ScottishAngel
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Садовим варом можу поділитися. Багато не маю але на 1-2 зрізаних гілки вистачить. А так то його продають в магазинах типу "Сад, Город, Урожай"
А на рахунок гілки і пенька то малося на увазі зараз легенько зрізати гілку в місці злому, щоб її не потягнули і заодно не здерли кору з дерева.а потім під весну той кусок гілки що лишився акуратно зріжете попри самий стовбур і замастите варом.
ScottishAngel зараз поза форумом  
Подякували 2:
Freeboy (01.11.2014), nadusha (04.11.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.11.2014, 11:56 #2466678   #5
Freeboy
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Цитата А чого обрізати аж біля основи? Лякає слово пеньок
Кожна гілка біля основи має характерний наплив(кільце).От врівень з цим напливом і потрібно зрізувати лишні або пошкоджені гілки. Більш-менш великі гілки(діаметром більше 5-6см) бажано вирізувати не зовсім по кільцю,а з нижнього боку дещо вище,щоб зріз був мінімальним. Також небажано залишати пеньок,бо він утруднює заживлення рани.

Востаннє редагував Freeboy: 01.11.2014 о 17:36.
Freeboy зараз поза форумом  
Подякував(ла):
nadusha (04.11.2014)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 01.11.2014, 17:24 #2466855   #6
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

А вам точно там треба того горіха? Горіх - геморне доволі дерево, і громадне. Під самим горіхом по переше нічого практично рости не хоче, по друге коли він здоровий вимахає - то там ще й листя валом буде щоосені, по третє - він там в притул росте до якихось сходів чи чогось такого - то в того дерева доволі потужне коріння - як би потім не потріскало те все.
В мене просто на межі з сусідом практично росте його горіх - то приємного від такого "сусідства" не багато... під кроною того монстра, яка на добриз 3 метра заходить на мою територію - навтіь трава рости не хоче, я вже мовчу про квіти чи садовину якусь.
switch зараз поза форумом  
Подякував(ла):
nadusha (04.11.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.11.2014, 17:47 #2466871   #7
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
А вам точно там треба того горіха? Горіх - геморне доволі дерево, і громадне. Під самим горіхом по переше нічого практично рости не хоче, по друге коли він здоровий вимахає - то там ще й листя валом буде щоосені, по третє - він там в притул росте до якихось сходів чи чогось такого - то в того дерева доволі потужне коріння - як би потім не потріскало те все.
В мене просто на межі з сусідом практично росте його горіх - то приємного від такого "сусідства" не багато... під кроною того монстра, яка на добриз 3 метра заходить на мою територію - навтіь трава рости не хоче, я вже мовчу про квіти чи садовину якусь.
а мій сусід навпаки вдячний за ту половину горіха яка росте над його частиною. Каже шо і горіхи має і мух влітку менше. Я хотів зрізати думав шо заважає, а він попросив залишити.
Сомбра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
nadusha (26.12.2014)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.11.2014, 12:23 #2468410   #8
nadusha
Активний учасник
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Вдячна всім за поради! Але тепер ще страшніше братися до того горіха, стільки всяких нюансів... Горіх садила не я,тому мова про те, щоб його зрізати не йде. Шкода, бо його пообламували діти і він якийсь такий бідненький стоїть... А так би облагородили і ріс би собі. Тіньок від нього не заважав. Під ним росте травичка, клумб нема. Про сходи не переживаю, бо як ремонтували тепломережі, їх зірвали, після завершення ремонту поскладали абияк, але ще стоять...
Кидаю фото, чекаю, щоб бажаючі позначили де зрізати. Може хто зголоситься за невелику плату допомогти (можна за пиво ), то пишіть в пп.

Додано через 1 хвилину

Востаннє редагував nadusha: 04.11.2014 о 12:23. Причина: Пізніше додано
nadusha зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.11.2014, 18:09 #2468538   #9
Freeboy
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

...Зразу ситуація виглядала трохи веселіше) але коли я збільшив фото,то стало зрозуміло,що діти покромсали то дерево не по дєтски)) Враховуючи ситуацію,то я б зробив так:



Центральний провідник під питанням. Врахововуючи те що на ньому дві великі рани,то особисто я б його зрізав...але якщо вам буде його дуже жалко...ну то є надія що за 2-3 роки вони затягнуться.Правда ще залежить від того які будуть зими.Може і сам відсохне.))
Freeboy зараз поза форумом  
Подякував(ла):
nadusha (05.11.2014)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 05.11.2014, 07:27 #2468770   #10
nadusha
Активний учасник
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Спасибі! Як зробимо, то "похвалюся".
nadusha зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.12.2014, 15:42 #2490475   #11
nadusha
Активний учасник
Типово Відповідь: Формування крони дерева - шукаю садівника

Зробили поки так (роздрукувала фото з поміченими місцями, то недобре було видно). Замазали садовим варом.
Обламану частину (обрубок в центрі) батько ще обріже, як привезе кращий інструмент.
nadusha зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 09:12.