Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Привілеї аптек

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 11.01.2017, 11:39 #2672578   #1
switch
Активний учасник
Типово Привілеї аптек

Сталась в мене неприємність - у мами розвинулось запалення, довелось положити в лікарню. Ну і звісно понєслась - капельниці, уколи, глюкоза, антибіотики, вітаміни. Трохи я бігаю аптеками, трохи моя сестра. Ну от дзвонить якось сестра, каже що в лікарні, дали їй рецепт, все купила, але один там пункт в тому рецепті вказано 4 штучки, а їй вистачило тільки на один, не взяла з собою досить грошей.
Підїхав я, забрав сестру, в мами є дисконтна карта "Подорожника", то й рішили поїхати в їхню аптеку. Взяла сестра ті ліки, каже, якісь не такі - тут шприц з ліками в прозорій упаковці, а то була баночка в картонній упаковці. Щось вони там порадились з провізором, ну взяла сестра ті ліки, я заплатив, поїхали в лікарню - пішла вона порадитись з лікаркою.
Виявилось не ті ліки взяла. Ну тупо не той пункт. Трохи забігалась і тупанула.
Ну я забрав ті ліки, взяв чек і карточку і вернувся в аптеку, підійшов до тієї ж провізорки, кажу так і так, не ті ліки взяли - в відповідь рожа цеглою - "ліки поверненню не підлягають". Кажу "я розумію, ну але я 10 хв тому від вас поїхав, упаковка герметична, не пошкоджена, я не повертаю їх вам, а прошу поміняти на ті, які мені потрібні, ну і зрештою - я розумію коли то 10-20 грн можна просто плюнути, але тут кожен шприц - 100 грн майже".
Логічно що мене культурно послали, після чого я культурно послав її, пообіцявши, що більше аптеками цієї мережі не користуватимусь з принципу. Забрав рецепт і пішов в сусідню аптеку за тими ліками, що мені потрібні.

Вчора поцікавився - і таки так, дійсно ліки входять до переліку вийнятків в тому законі про захист прав споживачів, де гарантується можливість повернення товару протягом 14 днів. Ліки можна повернути тільки, якщо ви виявили з ними якісь проблеми. Якщо вони якісні, не прострочені, не пошкоджені - повернути неможливо.
По закону. По факту бувало що повертав, коли помилково взяли не те, останній раз буквально недавно теща помилково взяла вітаміни для дорослих, а треба було для дитини - в аптеці замінили без проблем.

Ну і от у мене питання виникло - а з чого це для аптек такі привілеї? Якщо ліки не розпаковувались, не пошкоджені, не вийшов строк придатності - чому їх не можна повернути? Ну припускаю, що ліки мають зберігатись в певних умовах, і аптека не має гарантії, що ви дотримувались тих умов, відповідно що ліки не зіпсовані. Ну але сиворотки різні - це одне, а ліки які в самій аптеці просто лежать собі в коробці на полиці - це трохи інше. В мене таке враження, що оце виключення тупо пролобійоване власниками мереж, так як в реалі, я думаю, потреба повернути ліки виникає доволі часто, і якби то було можливо - це було б пару відстотків в мінус з прибутку аптеки. Чи може форумні провізори переконають мене, що однозначно ліки не можна брати назад, навіть через 10 хв як вони були продані?

ПС: Ті ліки сказав мамі віддати лікуючій лікарці як пожертву - може комусь треба буде. Лікарка хабарі і винагороди за лікування не бере з принципу - то й буде хоч якась подяка. Християнка-Євангелистка до речі. Тут їх люблять штундами обізвати і хаяти всіляко - вчіться.
switch зараз поза форумом  
Сказав(ла) Фууу!:
Minato (11.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 12:01 #2672585   #2
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

А яка гарантія в аптеки, що ти їй віддаєш їй саме ці запаяні капсули які придбавав 10 хвилин тому, а не підробку придбану невідомо де і просто підкладену в цю ж упаковку?
Andrik84 зараз поза форумом  
Подякували 3:
hunter07 (11.01.2017), Ingenue (14.01.2017), roma22101987 (11.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 12:07 #2672586   #3
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Таку причину можна назвати і при поверненні будь-якого іншого товару. Тим не менше закон зобов'язує прийняти товар, навтіь якщо я просто передумав.
Ну і в даному конкретно випадку шрици запаковані в герметичну упаковку. Я думаю що конкретно в цьому випадку ті ліки мені не замінили по одній з двох причин:
- або є строга вказівка власника аптеки і просто бояться
- або просто провізорка - коза по життю.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 12:10 #2672587   #4
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Лише коли стикаєшся особисто із українським народним законодавством настає прозріння.
Я з цим стикаюся по кілька разів в місяць. Дещо пишу, дещо ні. Але тут всі шибкоумні, і за ЗАКОН!!111. Поки це не стосується їх особисто.
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 12:10 #2672588   #5
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
Таку причину можна назвати і при поверненні будь-якого іншого товару.
Будь-який інший товар навряд чи відповідає за життя пацієнта. А герметичність нічого не означає, ринок перенасичений підробками. Я б навпаки перестав би користуватися послугами аптеки, якби передімною в когось там взяли ліки назад.
Andrik84 зараз поза форумом  
Подякували 5:
Dinara (11.01.2017), hunter07 (11.01.2017), Ingenue (14.01.2017), roma22101987 (11.01.2017), }i{y4'OK (12.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 13:26 #2672618   #6
zyxel
Учасник Учасник
 
Аватар для zyxel
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
ТЯ думаю що конкретно в цьому випадку ті ліки мені не замінили по одній з двох причин:
- або є строга вказівка власника аптеки і просто бояться
- або просто провізорка - коза по життю.
- Яка вказівка це всеукраїнська мережа.
- Походу ти обіжений)
zyxel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 15:32 #2672636   #7
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Ну не власника - припустимо директора.
Та чо би ображався. Мене просто роздратувала її товстолобість і небажання ввійти в ситуацію, при тому, що вона сама її частково створила.
Почнемо з того, що в в момент, коли сестра зауважила, що мало бути "якесь не таке" вона відійшла до колеги і роздратовано перепитала в тої "подись, що вони тут в мене хочуть". Варто було вже за цей момент її поставити на місце, але я рішив не робити з того проблему.
Натомість коли я повернувся через кілька хв і попросив розрулити ту помилку (ну ясно, що в кінцевому випадку помилилась таки сестра, бо коза продала їй ті ліки, які вона назвала) - вона навіть слухати не захотіла.
Собсно їхню мережу я "послав" не через саму відмову замінити ліки, а за поведінку цієї кози.
І ще раз уточню - є чимало аптек, які нормально себе ведуть в таких ситуаціях. Я розумію, чому потенційно в законі прописане виключення для ліків, але оці підстави, які тут понамальовував Andrik84 - ну це трохи натянуто.
Якщо би припустимо моя мама пенсіонерка так тупанула і влетіла на 300 грн - вона б вже за серце хапалась і плакала б там біля віконечка тої каси, бо це 5 частина її пенсії і їй тупо не було б що їсти тиждень до нової пенсії. Я рахую що це не зовсім правильно, так себе вести, навіть якщо закон на твоєму боці.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 15:47 #2672640   #8
KIgorS
 
Аватар для KIgorS
Типово Відповідь: Привілеї аптек

switch

Уяви, стоїш ти в черзі. А перед тобою якийсь неохайний на вигляд чоловік повертає ліки (не герметичну баночку). Тут підходить черга і тобі саме ці ліки продають. Ти б взяв їх?
KIgorS зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Dinara (11.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 15:49 #2672641   #9
harry
Учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

ну так, теж мав ситуацію, коли взяв непотрібне дороге щось в аптеці: повернути через 5-10хв - зась!
І дійсно, чи був би я радий, коли б хтось здавав, а я купляв там же? Питання: організувати аптеку, яка приймає і реалізує за 1/2 чи 3/4 ціни невикористані придатні ліки. Але бажано з сайтом наявних пунктів.
harry зараз поза форумом  
Сказав(ла) Фууу!:
podsnegnik (12.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 15:52 #2672643   #10
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата:
Допис від KIgorS Переглянути допис
Уяви
не утріруй.
прописуються вимоги, в якому стані мають бути ліки, щоб їх можна було повернути + вказуються перелік по класах, повернення яких неможливе через об'єктивні обставини - і все рішається.
чи для тебе є різниця, чи ти купив вітаміни в заводській упаковці, які здав "неохайний чоловік", чи мобільний телефон, який здав він же?
Якщо мова йде про бацили і туберкульозні мікроби - то повірте неодноразово бачив, як людина бере ліки по списку, провізор складає їй на прилавок, вона відповідно складає їх в кульочок, потім виявляється, що їй не вистачає на щось там, провізор каже "є замінник на такі то ліки, які ви брали", або людина пропонує "давайте тоді я поки візьму не 4 пластинки а одну" і витягує їх назад на прилавок.
І чим то відрізняється від 5-10 хв?
Нічим.
Ну тобто як - відрізняється тим, що людина ще не оплатила, тому їй морду кірпічьом не зробиш - розвернеться і піде собі
А ще можем згадати про мережу "Доброго дня", яка взагалі працює по принципу супермаркета - сам собі підійшов, взяв ліки, почитав інструкцію, поклав назад

Востаннє редагував switch: 11.01.2017 о 16:00.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 16:00 #2672652   #11
harry
Учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

напевно тим, що ще чек не на руках, теж таке мав
harry зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 17:12 #2672670   #12
hunter07
 
Аватар для hunter07
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Неможна повертати ліки, це однозначно. І по закону, і по логічці. Якщо не тяжко - напиши аптеки, де ліки назад приймають.
hunter07 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Dinara (11.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 19:41 #2672687   #13
castor
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата:
Допис від hunter07 Переглянути допис
Неможна повертати ліки, це однозначно. І по закону, і по логічці.
чому?
от switch аргументовано навів, чому треба приймати назад деякі класи ліків, якщо не було втручання - тут повністю згоден

щодо закону - ну да, у нас половину законів написано дебілами і лобістами, тому думати головою ніхто не відміняв
castor зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 20:02 #2672690   #14
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата
Допис від castor Переглянути допис
чому?
от switch аргументовано навів, чому треба приймати назад деякі класи ліків, якщо не було втручання - тут повністю згоден

щодо закону - ну да, у нас половину законів написано дебілами і лобістами, тому думати головою ніхто не відміняв
http://medpost.com.ua/poddelnye-leka...elit-poddelku/
http://www.segodnya.ua/regions/odess...ii-757739.html
http://www.segodnya.ua/regions/lvov/...tv-756214.html
http://fakty.ua/209644-v-kieve-proda...a-ot-pnevmonii
Ще причини треба? Купуючи в аптеці ліки ти маєш бути на 110% впевнений, що це не підробка. Тому у теба завжди є вибір купити їх у відомій мережі значно дорожче, купити їх у якійсь невідомій аптеці трохи дешевше. Чи замовити за пів ціни на якомусь маловідомому сайті. І де гарантія дорогої аптеки, що ти повертаєш їм саме їхню оригінальну пляшечку, а не ту що ти придбав онлайн?
Плюс, відколи це запаяність чи герметичність це гарантія чогось? Де гарантія що свіч не витягнув з тих герметичних по його словах шприців лікарську рідину іншим шприцем, а туди таким же способом не накачав звичайної води, і це ще в кращому випадку якщо води?
А ще в нас по законодавству не можна повертати нижню білизну - це теж думаю виробники трусів через своїх лобістів у верховній зраді цей законопроект протягнули )))
Andrik84 зараз поза форумом  
Подякували 3:
hunter07 (11.01.2017), Ingenue (14.01.2017), roma22101987 (11.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 20:12 #2672691   #15
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата
Допис від castor Переглянути допис
чому?
от switch аргументовано навів, чому треба приймати назад деякі класи ліків, якщо не було втручання - тут повністю згоден
а як взнати ,було втручання чи не було.люди різні бувають,і хтось міг і спеціально пошкодити.а для того щоб деякі ліки перестали бути ліками,а шпріц став причиною ускладнень,то досить зробити мікропрокол брудною голкою,і занести туди інфекцію.
тому їм не треба подальші можливі проблеми.якби я взнав що якась аптека приймає назад ліки,я би там нічого не купляв.та і не тільки я.
Romko_7 зараз поза форумом  
Подякували 7:
Adriano_Chelentano (12.01.2017), aleko2007 (11.01.2017), Dinara (13.01.2017), hunter07 (11.01.2017), Ingenue (14.01.2017), roma22101987 (11.01.2017), ternopil1 (11.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.01.2017, 21:31 #2672698   #16
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата а як взнати ,було втручання чи не було.люди різні бувають,і хтось міг і спеціально пошкодити.а для того щоб деякі ліки перестали бути ліками,а шпріц став причиною ускладнень,то досить зробити мікропрокол брудною голкою,і занести туди інфекцію.
Однозначно ліки не повинні прийматись та обмінюватись.
aleko2007 зараз поза форумом  
Подякували 5:
Adriano_Chelentano (12.01.2017), Dinara (13.01.2017), hunter07 (11.01.2017), roma22101987 (11.01.2017), ternopil1 (11.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.01.2017, 03:58 #2672725   #17
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Ой, мля...
Ну такі вже теоретики....
неохайні покупці, навмисні пошкодження, мікропроколи, бла-бла-бла.
я вам описав конкретну ситуацію в якій рівно нічого не заважало розрулити її "по-людськи". через цю типу "принциповість" провізора в даному випадку я для себе рішив з мережею аптек "Подорожник" більше не мати справ. І мені пофігу, по закону вони поступили чи ні - я знаю просто ряд аптек, де така ситуація не виникла б, і буду користуватись їхніми послугами.
ПС: що ти нахрін проколиш в шприці? По перше шприц запакований в герметичний пакетик, по друге на голці пластиковий чохол, по третє сам шприц фіг проколиш. Купувати ліки і потім здавати назад підробку - то взагалі епічно - Андрік не реально винахідливий чувак

Додано через 10 хвилин
Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис
якби я взнав що якась аптека приймає назад ліки,я би там нічого не купляв.та і не тільки я.
ага
чось зразу пригадалась літня істерія з вакцинами від сказу, як люди через 3-ті руки купували вакцини на ОЛХ на іншому кінці України чи взагалі в Білорусі і везли сюди. Жить то хочеться...
А так просто поумнічати - то да, я теж люблю - тут всі знають

Востаннє редагував switch: 12.01.2017 о 03:58. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.01.2017, 08:30 #2672731   #18
Andrik84
Активний учасник
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
я вам описав конкретну ситуацію в якій рівно нічого не заважало розрулити її "по-людськи". через цю типу "принциповість" провізора в даному випадку я для себе рішив з мережею аптек "Подорожник" більше не мати справ. І мені пофігу, по закону вони поступили чи ні - я знаю просто ряд аптек, де така ситуація не виникла б, і буду користуватись їхніми послугами.
Я думаю вирішити твою ситуацію так як ти хотів ій заважала касова дисципліна, адже якщо твій прерарат був пробитий через касу то чисто технічно з законодавчоі сторони вона не могла провести через касу операцію його повернення. А якщо десь таке роблять то це перший признак того що в них наявний незареєстрований касовий апарат, а отже наявний великий ризик продажу фальсифікату.
Andrik84 зараз поза форумом  
Подякували 10:
Adriano_Chelentano (12.01.2017), AleksHr (13.01.2017), andrey_ko (12.01.2017), Ektalion (12.01.2017), harry (12.01.2017), hunter07 (12.01.2017), Ingenue (14.01.2017), roma22101987 (12.01.2017), Romko_7 (12.01.2017), volpast (12.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.01.2017, 21:58 #2672868   #19
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата чось зразу пригадалась літня істерія з вакцинами від сказу, як люди через 3-ті руки купували вакцини на ОЛХ на іншому кінці України чи взагалі в Білорусі і везли сюди.
то шо приватні особи продають то інше діло.а аптека так ризикувати не може.
та і про особливість роботи з касовим написали.це як друга причина.тобто чи в подорожнику,чи інша аптека,поступили би однаково.
заради цікавості можеш в інші зайти і описати свою ситуацію.що скажуть.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.01.2017, 22:55 #2672873   #20
KIgorS
 
Аватар для KIgorS
Типово Відповідь: Привілеї аптек

Цитата
Допис від Andrik84 Переглянути допис
Я думаю вирішити твою ситуацію так як ти хотів ій заважала касова дисципліна, адже якщо твій прерарат був пробитий через касу то чисто технічно з законодавчоі сторони вона не могла провести через касу операцію його повернення. А якщо десь таке роблять то це перший признак того що в них наявний незареєстрований касовий апарат, а отже наявний великий ризик продажу фальсифікату.
Та чого не могла? Я теж продаю товар який не підлягає поверненню згідно законодавства. Але ніхто не забороняє мені його прийняти назад. Все офіційно, через касовий.
KIgorS зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 00:18.