Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Туризм/подорожі/еміграція


Як краще проїхати в Албанію?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 26.07.2018, 18:34 #2733194   #21
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Що ж, продовжимо. Ціни.
Албанська валюта - леки. Кінець червня - початок липня 1 євро=124 леки. Поміняти можна було у банку (але там був курс 123), обміні валют і прямо в супермаркеті у центрі Ксаміля. Найчастіше ми користувалися останннійм варіантом, бо найзручніше. При покупці товару могли поміняти і великі суми, як то 100-200 євро (хоча ми купували на 10), без покупки - менші 10-30. Якщо купуєте і розрахувуєтеся в євро, то пропунують здачу на вибір або леки, або євро. По курсу до гривні, албанські ціни треба поділити на 4, це і буде приблизна вартість у гривні.
Отож, почнімо з апартаментів. Ми забронювали через букінг на 15 днів - 326 євро(прибирали, міняли постіль та рушники 4 рази). Пляжі безкоштовні, лежаки платні. У червні за два лежаки і парасолю просили 500-700 лек, у липні - 700-1000. Ціни на продукти приблизно такі ж як у нас, щось дорожче, щось дешевше. Картопля дорога, а італійські та грецькі макаронні вироби досить дешеві, як і рис. З тих цін, що пам'ятаю:
Хліб - 18-25 грн (дуже смачний без розпушувачів)
Оливки (зелені, чорні, зелені з паприкою) на вагу - 60 грн\кг
Помідори - 11 грн(червень) і 19 грн (липень)\кг
Кефір - 17 грн\л
Молоко - 32 грн\л
Оливкова олія - 40 грн\0,5л
Лимон - 70 рн\кг
Рахат-лукум - 60 грн\кг
Кавун - 6грн\кг
Рікотта - 178 грн\кг
Вода питна - 25 грн\8л
Фета - 87 грн\кг
Огірки - 32 грн\кг
Свіжі мідії нечищені (в ракушках) - 45 грн\кг
Креветки малі (5 см) - 120 грн \ кг
Великі креветки (12 см) - 200 грн\кг
Дорадо - 120 грн\кг
Сібас - 250 грн\кг
Свіже м'ясо приблизно у нашу ціну. Морепродукти (окрім мідій та креветок) і рибу чистять безкоштовно. Свіже м'ясо треба купувати у мясних лавках, рибу - у рибних ( але краще у рибаків - дешевше і думаю свіжіше, ми так робили), хліб - у хлібному магазині, але є і в супермаркеті (вибір менший), фрукти\овочі купуєте на лотку біля супермаркету, там важать, але розраховуєтеся на касі супермаркету.

Дуже часто якщо магазинчик маленький, а таких багато, чеку не дають

Додано через 11 хвилин
Щодо ресторанів. Ми були у трьох.
Перший рибний, на пляжі, за містом. Брали мікс з морепродуктів ( краби, устриці запечені, креветки, кальмари, мідії, восьминоги, печена картопелька, два соуси, цілий лимон) порція дуже велика (наїлися всі троє) - 750 грн, фраппе - 38 грн.

У Ксамілі були у найкращому за рекомендацією тріпадвізора: порція тушкованого м'яса (три шматочки) з рисом і сиром (ми брали на двох), порція картоплі фрі, 2 пива, 1 сік - 425 грн.
У Саранді італійське кафе: американо - 25 гр, справжнє італійське джелатто ( просто найзвичайно смачне) - 38 грн\кулька, якщо береш дві - 62, три - ще дешевше.
Взагалі звичайне кулькове морозиво у Ксамілі - 12 грн кулька.

Востаннє редагував Jane Doe: 27.07.2018 о 16:48. Причина: Пізніше додано
Jane Doe зараз поза форумом  
Подякували 8:
andrey_ko (29.07.2018), Andrik84 (27.07.2018), Andy2006 (27.07.2018), Pavel_ (28.07.2018), Sasha (03.08.2018), Sirco (30.07.2018), SPO (28.07.2018), Yarkop (01.08.2018)
Старий 27.07.2018, 17:53 #2733241   #22
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Йдемо далі. Пляжі.
У самому Ксамілі досить багато пляжів. Є галька, а є дуже дрібна галька, яка виглядає як білий пісок. Для себе ми обирали пляж Три острови. Далі факти:
1. Пляжі безкоштовні, але бари по максимуму стараються заставити їх лежаками залишаючи мінімум місця для людей зі своїми підстилками.
2. Переодягалок та душових немає. Туалети при барах.
3. Пляжі прибираються, розрівнюється пісок, навіть бачили як за містом від водоростей чистили. Але окурки залишаються. В Хорватії пляжі ідеально чисті.
4. Румуни!!! Це жесть. Вони стеляться прямо біля вас, накидають сміття (пляшки, пластикові склянки, обгортки) і за собою не прибирають, тому все це летить до вас. А курять як паровози. Поголовно всі і чоловіки, і жінки, і старі, і молоді. Не бачила жодного румуна, який би не курив. На зауваження реагують тільки молоді. За 40 нагло відвертаються.
5. По пляжах (у місті) ходять продавці, як в нас в Криму. Єдиний пляж де їх не було - це Три Острови і "дикий" за містом.
6. Море шикарне, Зранку спокійне, після обіду - невеликі хвилі. Штормило рідко - оcтрівки зстримували. За містом, де море відкрите, хвилі більші.
7. Вхід у море на міському пляжі (три острови) найкращий для малих дітей, тому там їх безліч. Якщо не любите малих карапузів біля себе - тікайте за місто.
Три Острови



Додано через 9 хвилин
Пляжі за містом.
Ще до поїздки, я знайшла для себе пляж must visit. Це мав бути абсолютно дикий пляж, з мінімумом людей, а то і без них. Щоб дістатися до нього треба їхати в бік Саранди. Не доїжджаючи з правого боку буде вказівник "Pasqyra Beach". Через невелике поселення серпантином вниз з'їжджаєте до пляжу. Там є велика парковка, вона безкоштовна. Пляж облагороджений з лежакми, є бар, є передягалка, туалет та душ. Пляж - гальковий, але трохи з водоростями. Для себе ми його називали "Пляж Динозаврика" . І ось цьому


Додано через 13 хвилин
Ми відпочивали один день на цьому пляжі. Звичайний пляж з музикою. Але не він був нашою ціллю.

Заходьте на цей пляж і повертайте на ліво, йдіть в кінець до скель.

Скелі треба перейти по воді. Найглибше дорослій людині по пояс. За скелями заховався шикарний малолюдний (мав бути безлюдний) пляж. Вкритий ідеально чистою білою галькою, саме завдяки цьому вода має незбагненний аквамариновий колір Навіть якщо ви тримаєте її у долонях. Жаль що фото не передає цього сповна.


Вхід не дуже зручний, краще мати спеціальне взуття.

Пляж широкий, до обіду ховається від сонця за скелями. Кожного дня зранку бачили ската, який дуже близько до поверхні пропливав, не боючись людей. Цей пляж не цивілізований, там ще нічого не має, але вже будується бар і з липня ставилися лежаки. Ще минулого року він був абсолютно дикий і безлюдний. Цей пляж моє найбільше захоплення і розчарування.

Додано через 24 хвилини
Отже, ще минулого року він був диким. Цього року почалося будівництво бару. У червні ми спокійно туди приходили, стелилися біля білих скель і насолоджувалися цим космічним морем. Старалися не звертати увагу на будівництво і сміття біля нього. Але все змінилося 2 липня. До слова, саме з липня в Албаннії стартує сезон. Ми прийшли як завжди о 8.00. Десь о 9.00. до нас підбігає жіночка років 30 і починає нас виганяти з нашого місця, суне лежак. Вільного місця до речі купа, людей - ми і ще одна сім'я. Ми постелилися там де завжди, до цього часу проблем не було.

Жінка англійською не розмовляє, щось кричить албанською. Кличе простого робітника з будівництва. Той мені хорошою англійською пояснює, що це місце для лежаків. Ми займали його до цього дня, бо ще не починався сезон. Я питаю чи це приватний пляж. Жінка верещить, що так приватний. Я кажу ок, покажіть документи. Прибігає ще один мужмк, який ні бельмеса англійською. Робітник пояснює - це брат боса , я кажу: і що? . Брат боса кричить і махає руками типу "Вон звідси". Я питаю: Докумети Є?, він каже: Є. Кажу: Покажіть, він каже: Через тиждень. Я кажу: Ну, то через тиждень і поговоримо. Ця істерична починає викидати наші речі і кричить ламаною англійською "Я албанка,а ти хто?". Я кажу: " Я туристка, яка привезла гроші і тратить у Вашій країні, і якщо Ви не припините, я викличу поліцію". Демонстративно витягаю телефон і починаю набирати номер поліції (якого я не знаю ). Сварлива цьотка ставить лежака біля нас (досить близько) і йде, брат боса вже давно перепудив і смився ще раніше. Ми залишилися і більше нас ніхто не зачіпав. Я спокійно з ними розмовляла, хоча не з ними, а з робочим, якому видно було теж соромно за поведінку "дами", бо він часто її заспокоював і старався забрати, а коли вона пішла - прийшов, вибачився і відсунув лежак. Але осадочок залишився, пляж втратив свій шарм, а на другий день туди людей взагалі не пускали. На Pasqyra Beach працівники спиняли відпочиваючих, з тим що якщо вони йдуть на той пляж, то не можуть на їхньому залишати авто. Наглі все одно йшли, але ми люди неконфліктні, тому залишилися на Pasqyra. А на далі вже ходили тільки на пляж Ксаміля.

Востаннє редагував Jane Doe: 27.07.2018 о 21:51. Причина: Пізніше додано
Jane Doe зараз поза форумом  
Подякували 9:
andrey_ko (29.07.2018), Andrik84 (27.07.2018), Andy2006 (27.07.2018), Pavel_ (28.07.2018), Romko_7 (27.07.2018), Sasha (03.08.2018), Sirco (30.07.2018), windrider (27.07.2018), Yarkop (01.08.2018)
Старий 28.07.2018, 20:04 #2733274   #23
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Теж недавно повернувся з Албанії (Саранда). Все що написано вище підтверджую на 100%. Був пару раз в Ксамілі на пляжі Бора Бора. Дійсно там пісок, і мілкіше узбережжя. Але на моєму пляжу в Саранді теж було непогано. Вода у морі голуба і чиста. Є пару нюансів негативних, але краєвиди і відношення самих албанців до туристів повінстю перекривають їх.
Планую на наступний рік відвідати Хорватію. Скажіть хто був а Албанії і Хорватії як там? Які є плюси, які мінуси, де краще море, які ціни на проживання, на продукти і тд. і тп.

Востаннє редагував SPO: 28.07.2018 о 20:26.
SPO зараз поза форумом  
Старий 29.07.2018, 14:16 #2733307   #24
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
Теж недавно повернувся з Албанії (Саранда). Все що написано вище підтверджую на 100%. Був пару раз в Ксамілі на пляжі Бора Бора. Дійсно там пісок, і мілкіше узбережжя. Але на моєму пляжу в Саранді теж було непогано. Вода у морі голуба і чиста. Є пару нюансів негативних, але краєвиди і відношення самих албанців до туристів повінстю перекривають їх.
Планую на наступний рік відвідати Хорватію. Скажіть хто був а Албанії і Хорватії як там? Які є плюси, які мінуси, де краще море, які ціни на проживання, на продукти і тд. і тп.
Ми були в Хорватії (Пула) минулого року, апартамети за 10 днів 350 євро, але це кажуть, нам пощастило. Хорватія в рази дорожча за Албінаю, ми всі продукти окрім молочки і м'яса везли з собою. Але це її єдиний мінус. Плюси:
1. Всі пляжі абсолютно безкоштовні, ніяких лежаків (переодягалки і туалети є) навіть біля дорогих готелей.
2. Ідеальна чистота як на пляжах, так і у містах. Бруківка аж світиться.
3. Архітектура. Якщо Ви любитель поблукати вузькими вуличками і подихати історією - Вам безумовно сюди.
4. Природа вона шикарна. Чимось схожа на південний берег Криму.
Загалом Хорватія, якщо можна так сказати, європейська і "вилизана". Море нічим не гірше за Іонічне, дуже чисте навіть у шторм, просто дзеркальне. І голубе, тільки відтінок моря не такий. Люди теж хороші. Якщо в Албанії нам траплялися деякі казуси, то там ніколи. А господарі апартаментів постійно нас чимось пригощали, а на дорогу подарували власне вино.

Додано через 1 хвилину
Ось мій допис про Хорватію

http://forum.te.ua/showpost.php?p=2703157&postcount=125

Додано через 14 хвилин
Що подивитися або екскурсійна частина.
1. Національний парк Бутрінті.

Знаходиться одразу біля Ксаміля - 5-10 хв їзди в бік грецького кордону, до парому. Однозначно рекомендую, особливо для поціновувачів історії. Що ж являє собою цей парк. Це величчезна територія з безліччю історичних пам'яток, починаючи з VI ст до н.е. і закінчуюючи XV ст н.е. Тут переплелися грецька, римська, візантійська та турецька історія. Територія схована у лісі, тому всі стежини у затінку, тож гуляти дуже зручно. З древніми мурами прекрасні пейзажі. На території є римські бані, амфітеатр, фонтани, різні громадські будівлі, замок паші, візантійська фортеця, візантійські кладовища, музей із давньогрецьками статуями та іншими артифактами. Ексурсовод не порібний, якщо ви непогано володієте англійською, то там безліч табличок з цікавою і дуже точною інформацією про всі експонати. Також є вказівники куди йти. А при вході в музей можна взяти безкоштовну брошуру з картою ( є багато мов, але української чи російської нема, є польська. Ми брали англійську). Діє система зниижок. Приміром є "сімейні квитки", якими ми скористалися. Нас було двоє дорослих і дитина, ви заплатили за кожен квиток 300 лек (разом 900 лек=225 грн). Провели там 6 годин. Менше як за 4 години подивитися усе не зможете, беріть з собою багато води і перекус.

Додано через 6 хвилин



Додано через 16 хвилин
2. Гірокастра.
Це десь за 65 км від Ксаміля. Дорога важка - серпантин у горах, але надзвичайно мальовнича.

Гірокастра - це місто (І ст. до н.е.), яке внесене до списку Всесвітньої Спадщини Юнеско. Батьківщина комунісичного албанського лідера Енвера Ходжі. Певний час тут проживали турки. Дуже гарно збереглися іхні будиночки, саме завдяки їм місто охороняється Юнеско.


(Як Вам українські мальви в Албанії )

Взагалі стара частина міста, вулички, вони дійсно якісь османські, пахнуть кавою і спеціями.


Цими вуличками вверх підніметеся до фортеці, там є музей.Вхід до фортеці коштує - 200 лек (= 50 грн) за людину (за дитину та ж ціна), музей оплачується окремо. Ми обійшлися тільки фортецею, адже її територія теж дуже цікава і велика, а краєвиди з висоти перехоплюють дух.


На самій території фортеці ми провели 4 години. Тут теж можна обійтися без гіда, завдячуюючи тим самим табличкам англійською мовою (ще є німецька).

Додано через 16 хвилин
3."Блакитне око".
Знаходиться десь за 2О км від Ксаміля, по дорозі до Гірокастри, але ще до "пекельного" серпантину. Це карстове джерело, посеред лісу, вода у якому надзвичайного блакитного кольору. Цей колір Ви може побачити ще тільки підійжджаючи до нього. Обабіч дороги тече річка Бистриця, яка теж має незвичний колір.
Глибина джерла невідома. Водолази змогли зануритися лише на 45 м, оскільки вода з нього б'є з великим тиском. Дуже багато людей пірнають у джерело, особливо там було багато китайців (ніде більше такої їхньої концентрації не зустрічала). Температура води весь час 13 градусів, тому я лише помочила ноги, чоловік - пірнав двічі, казав, що круто. Ще на території джерела є ресторан. Заголом ми провели там 1 годину.

З трьох об'єктів, "око" сподобалося найменше. Мабуть через купу людей, а може тому що не пірнала



Додано через 9 хвилин
4. Ну і факультативно - Саранда.
Це дуже близько. Це місто, бо Ксаміль хоча й велике, але село (типу нашої Затоки). Тут все культурненько, є набережна. У супермаркетах більший вибір товарів, курс долара вищий, ніж у Ксамілі (євро такий же). Мінус є цигани, яких трохи ганяють поліцейські. Ми кілька разів сюди приїжджали прогулятися ввечері, ну і поїсти італійського морозива у кафе, про яке писала раніше і дуже рекомендую відвідати. Називається "Gusto", знаходиться по другий бік від готелю "Oasis". Чисто білий інтер'єр, ідельна чистота і прекрасний морський пейзаж з вікон.
До речі, щодо пляжів, то ті що бачила я (в центрі, біля набережноЇ) - не дуже , і, на мою скромну думку, програють ксамільським і заміським - брудніші.
Саранда ввечері

Востаннє редагував Jane Doe: 02.08.2018 о 19:02. Причина: Пізніше додано
Jane Doe зараз поза форумом  
Подякували 5:
andrey_ko (30.07.2018), Andrik84 (31.07.2018), Romko_7 (29.07.2018), Sasha (03.08.2018), Sirco (30.07.2018)
Старий 31.07.2018, 17:25 #2733443   #25
Sasha
 
Аватар для Sasha
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Jane Doe
на наступний рік плануй Грецію

цікаво буде ше про неї почитати)
Sasha зараз поза форумом  
Старий 02.08.2018, 19:10 #2733532   #26
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Цитата:
Допис від Sasha Переглянути допис
Jane Doe
на наступний рік плануй Грецію

цікаво буде ше про неї почитати)
Ти як у воду дивишся) Але перше треба грошей підзбирати)

Додано через 41 хвилину
Ну і підсумки.
1. Коли шукала інфо про Албанію, то відчувала її реальний брак. Тому ніяк не очікувала зустріти там 70-80 % українців - Закарпаття, Чернівці, Львів, Хмельницький, Тернопіль, Київ. Отак виходиш на пляж і таке враження, ніби Одеса або Херсон
2. Я описала неприєний випадок з албанцями на "дикому пляжі", але в принципі люди хороші. Ми не могли знайти апартаменти, запитали людей на вулиці. Ті, зупинили якесь авто, щось там радилися (ніхто не знав де це). А потім жіночка, сіла у свою машину, провела нас на потрібну вулицю і пішки ходила питала на тій вулиці сусідів, де такий будинок
3. Країна бідна, туризм тільки розвивається, тому не очікуйте побачити там Європи. Для більшого конфорту раджу їхати у міста, але пляжі там реально програють іпо кільксоті людей, і по чистоті.
4. В невеликих селищах кращі пляжі, але іняких дискотек.

5. Ресторанчиків у Ксамілі дуже багато. Набережної як такої нема. Вона там була, але десь у їхні радянські часи.
6. Албанія для мене якась суміш Греції та Туреччині. І в культурі, і в їжі (солодощі традиційно турецькі, сироваріння має ідентичні грецькі традиції), і в людях.
7.Часто зустрічаються вівці і кози на дорогах, та в принципі і корови теж.
8. Собаки теж лазять по дорогах як самі по собі, так і з отарами. Вони всі величезні, як сенбернари, менших не бачила. При чому абсолютно не бояться машин. Так собі не спіша можуть і посередині дороги чалапати і не звертають увагу на звуковий сигнал.
9. На дорогах стоять поліцейські. Штраф за те що не пристібнуті паском безпеки (на задньому сидіння теж) - 5000 лек за людину, а це 1250 грн. Франківець так попав, але його пожаліли і виписали не на всіх, а лише на водія.
10. Чеки дають далеко не всюди, так шо кеш рулить
11. Зазвичай ресторани, якщо ставлять лежаки, мають документи, де чітко встановлені межі. Документи на прохання - покажуть. Правда, вони як і в нас перше будують, а потім роблять документи
12. Північна частина Албанії мусульманська і брудніша, південна - християнська і чистіша. Тому раджу Їхати відпочивати не північніше Вльори.
13. Якщо не маєте авто і хочете відпочивати десь в районі Саранди. То можна дістатися з Києва до Тірани літаком, там орендувати авто і за 4 години будете в Саранді. Або простіший варіант: долетіти до о. Корфу, сісти на прямий паром до Саранди.
14. Сміття. Найявність його в Албінії дуже цікавило всіх (і мене теж). На півночі (особливо Дуррес) реально дуже брудно, сміття плаває навіть у морі. На півдні пляжі чисті, окім невеликої кількості окурків (привіт румунам ) і їх постійно прибирають. На вулицях, на дорогах сміття є. Його не дуже багато, але воно є. Десь трохи більше насмічено як в нас. А ще я не розумію їхнього приколу, кидати сміття повз сиітники, збирається гора, а потім спеціальна служба його сортує у ті ж сміттєбаки, а потім вже вивозять.
15. Біля сміття часто можна побачити кіз і овець, які там порпаються. Це чимось нагадує Індію з ЇЇ сміттям і коровами
Що запам'яталося найбільше? Ні не море, і не гори. Біля наших апартаментів була стара албанська хатинка, дуже маленька. Невелике подвір'я повністю все вкриття затінком інжиру. Там бідненько жили дуже старенькі дідусь і бабуся. Завжди в традиційно простому чорному одязі, жінка повністю так одягнена тавіть хустка, а чоловік мав білу сорочку. Вони тримали багато овець, які вдень пас дід, а ввечері вівці ховалися під тим інжиром, так просто без якогось хліва чи загону. І от картина вечора. Сонце сідає, поспівують пташки, дід сидить на ганку, у нього в ногах, як песик, лежить овечка. Бабуня виходить з хатини з чашечкою кави. Дід попиває каву, а її аромат заповнює все навкруги...

Додано через 12 хвилин
Назад верталися тим же маршрутом. Правда цього разу скористалися паромом. Він абсолютно безпечний і зекономить Вам час. Коштує 500 лек, працює з 6.00. Ми виїжджали зранку о 6.00, десь о 24.00 були в Кошові (це Болгарія, перед мостом з Румунією). Там заночували, а зранку о 8.00 поснідали в готелі і виїхали, в Тернополі були о 2.00.
Але можна швидше. В перший день ми у Греції заїжджали в Метеору, на це пішло 4 години ( по одній годині на дорогу в один бік і 2 години на монастир). Крім того уся дорога через Болгарію це був жах. За дня до Софії - купу машин, після Софії навечір - страшна злива, яка перетворила абсолютно не освітлені дороги в річки, багато автівок ставали,бо не могли проїхати. На другий день, тільки в'їхавши в Румунію, ми пробили заднє колесо. Десь 0.5 години міняли його на запаску. Проїхали на ній недалеко, спитали в поліцейських і ті нам сказали де є автосервіс. На ньому витратили ще десь годину. Доречі заклеїти колесо + збалансування коштувало нам 5 євро (спочатку хотіли 6).

Додано через 13 хвилин
Метеори. Це десь 30 км з'їхати від основної траси, але оскільки це серпантин, то їхати будете довго. Там є 7 монастирів. Їх заснували афонські монахи, які втікали з Афону від піратів. Монастирі наче висять у повітрі, природа і краєвиди просто приголомшливі. Самі монастирі теж дуже цікаві. Ми за браком часу відвідали лише один. Найбільший і найстаріший - Великий Метеор або Преображенский монастир. Вхід коштує - 3 євро, діти до 11 років безкоштовно. Всі монастирі платні, працюють у різні дні, тож перевіряйте у інтернеті графік. Ми були у вівторок - працювали всі. Туристів дуже багато. Загалом хотіла б ще кудись повернутися. Походити по всіх монастрирях протягом дня, зустріти захід сонця і заночвати у Кастракі. Одним словом, дуже раджу приїхати сюди.




Додано через 11 хвилин
Загалом вважаю, що мандрівка вдалася. Хоча я не отримала, що шукала. Їхала сюди за дикими місцями і недоторканими пляжами, я вже їх не знайшла. Албанія цивілізується і для мене це великий мінус. Бо цивілізується вона не за європейським зразком, а за українським. Для тих хто хоче побачити цю країну, раджу не зволікати, а їхати цього або наступного року. Через 2 роки вона, на мій погляд, втратить свій шарм і буде вся заставлена лежаками. А це зовсім не те, що я шукаю (саме через це не люблю відпочинок у Турціях-Єгиптах). І подорож має ваша закінчитися 10 липня, бо липень -серпень це навала людей. Або ж тоді вже їдьте десь з середини вересня.
П.С. Маєте запитання - відповім.
П.П.С. На все про все (апартаменти, дороги, бензин, екскурсії, харчування) за 15 днів ми витратили 900 євро. Буде дешевше, якщо у вас машина економніша або на газі.

Загалом закликаю форумчан описувати свій відпочинок, адже часто по детальному відгуку можна зрозуміти. Це твоя країна, твій відпочинок чи ні.

Додано через 9 хвилин
Ой, забула написати. Якби їхали ще раз, то вибрали б однозначно маршрут Угорщина-Сербія-Македонія-Греція-Албанія. Дороги - автобани (привіт румунським), а де їх нема ідеальне покриття (привіт болгарським). І користувалися б паромом.

Востаннє редагував Jane Doe: 02.08.2018 о 19:10. Причина: Пізніше додано
Jane Doe зараз поза форумом  
Подякували 3:
Andrik84 (03.08.2018), Romko_7 (02.08.2018), Sasha (03.08.2018)
Старий 03.08.2018, 14:35 #2733597   #27
SPO
Активний учасник
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Сміття і цигани, які сидять прямо на тротуарі і попрошайнічають - це ті мінуси, які кидаються в очі. Але це не критично. Ну і дійсно якісь цигани-відпочиваючі на пляжі залишають за собою сміття. Чи це румуни чи самі албанці - не зрозуміло, бо англ. мови ті що смітять не знають.
Цитата Якби їхали ще раз, то вибрали б однозначно маршрут Угорщина-Сербія-Македонія-Греція-Албанія. Дороги - автобани (привіт румунським), а де їх нема ідеальне покриття (привіт болгарським). І користувалися б паромом
Їхали туди через Румунію, Болгарію, Грецію. Дороги досить таки хороші. Назад вератлися через Грецію, Македонію, Сербію, Угорщину - весь час автобан. АЛЕ на кордоні Сербія-Угорщина застряли на 3 години в черзі. ДУЖЕ багато машин. За тих три години можна 250 км проїхати. Знаючі люди пишуть, що краще повертати в Бєлграді на Румунію (Тімішоара, Орадя, Сату Маре).
SPO зараз поза форумом  
Старий 03.08.2018, 23:47 #2733616   #28
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Цитата
Допис від SPO Переглянути допис
Сміття і цигани, які сидять прямо на тротуарі і попрошайнічають - це ті мінуси, які кидаються в очі. Але це не критично. Ну і дійсно якісь цигани-відпочиваючі на пляжі залишають за собою сміття. Чи це румуни чи самі албанці - не зрозуміло, бо англ. мови ті що смітять не знають.

Їхали туди через Румунію, Болгарію, Грецію. Дороги досить таки хороші. Назад вератлися через Грецію, Македонію, Сербію, Угорщину - весь час автобан. АЛЕ на кордоні Сербія-Угорщина застряли на 3 години в черзі. ДУЖЕ багато машин. За тих три години можна 250 км проїхати. Знаючі люди пишуть, що краще повертати в Бєлграді на Румунію (Тімішоара, Орадя, Сату Маре).
Циган бачила тільки на набережній в Саранді (таких як в нас на вокзалах). В Ксамілі жодного разу не бачила. Так само не бачила ні в Гірокастрі, ні на інших екскурійних маршрутах. Кажуть, північніше їх багато (за Вльорою).

Коли їхали назад, то проїжджали об'їздну Бухареста вдень і теж вистояли там три години. Все таки надаю перевагам автобану. Вдень Румунією тягнулися як черепахи.
Jane Doe зараз поза форумом  
Старий 05.08.2018, 14:21 #2733663   #29
Bloomer
 
Аватар для Bloomer
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Цитата:
Допис від Jane Doe Переглянути допис
Їхала сюди за дикими місцями і недоторканими пляжами, я вже їх не знайшла. Албанія цивілізується і для мене це великий мінус. Бо цивілізується вона не за європейським зразком, а за українським.
Дозволю з Вами не погодитись Майже недоторканих пляжей в Албанії достатньо, але ж Ви розумієте, що потрапити на них не так просто До деяких потрібно йти пішки, а на деякі можна потрапити лише з моря, як для прикладу Krozerit та Krozeres недалеко від Саранди. А ось те, що вони "цивілізуються за українським зразком" по-моєму в корні неправда. Ремонт доріг йде шаленим темпом, сміття у порівнянні з минулим роком значно менше, значно більша к-сть людей розуміє англійську мову, проблем з розрахунком карточкою у магазинах Ксаміла взаглі ніколи не було (попробуйте розрахуватись карткою десь у Кароліна Богас в маленькому магазинчику). Ну і найбільша різниця в умовах. Ми вже ніби з 91 року декларуємо себе як Європа, а умови для відпочинку на морі досі нагадують рівень недорозвинутої країни. В Ксамілі навіть в хатинці за 12 євро був кондиціонер, кухня, санвузол та ідеальна чистота. За 400 грн. в Затоці получите сарай зі сральником (туалетом назвати складно) на вулиці.

А взагалі, головним індикатором можно вважати к-сть наших людей. Я про те, що наші люди готові проїхати 2000 км, щоб за адекватні гроші отримати відпочинок досить високого рівня, а не місити болото на пляжах одеської області. А цього року наших людей в одному лише Ксамілі було раз в 10 більше, ніж минулого року. Важко зайти в магазин, і не почути там солов'їну. На одному з пляжів - Gjiri Hartes, в мене був ступор: з 8 машин 5 були на ураїнських номерах, одна - Білорусія, одна польська і лише одна албанська Реально можна подумати ніби приїхав а Затоку. І то, коли я припаркувався, чувак з машини на польських номерах, порадив: "Закрий дзеркало, щоб не відбили"

Тим більше, уже з 2014 року Албанія офіційно є країною-кандидатом на вступ до Євросоюзу, а літом 2019 року повинні почитась переговори про повноцінний вступ Албанії в Євросоюз. Тому, мабуть, вони далеко не за українським зразком цивілізуються...

Додано через 2 хвилини
Якщо будете їхати наступний раз через Македонію, залиштесь хоча би на одну ніч в Охріді. Казкове місце.

Додано через 25 хвилин
Охрід, Охрідське озеро та Свєті Неум.




















Востаннє редагував Bloomer: 05.08.2018 о 14:21. Причина: Пізніше додано
Bloomer зараз поза форумом  
Подякували 3:
Jane Doe (05.08.2018), Romko_7 (05.08.2018), Sirco (06.08.2018)
Старий 05.08.2018, 14:34 #2733674   #30
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Це суто мої враження. Я тих пляжів не знайшла, я ж не кажу, що їх нема. Проте той пляж за скелею про який я розповідала, минулого року був недоторканний, без лежаків і барів. "Український зразок" теж стосується пляжів. Мене напрягало, що мені стараються "впихути" той лежак. Пляжі безкоштовні, але місця, щоб постелитися реально мало і воно має далеко не найкраще розташування. Чому там багато українців? Для мене ця відповідь очевидна. Якщо порівнювати відпочинок по Європі, то там найдешевше. А про Херсон чи Одесу мало, що можу сказати останній раз там відпочивала років 20 назад. Для себе в Україні завжди вибирали Крим. Всюди є плюси і мінуси. Я виділила для себе ці. Старалася детально розповісти про те, що побачила я.

П.С. Дякую. Про Охрид чула і обов'язково туди заїду по можливості
Jane Doe зараз поза форумом  
Старий 05.08.2018, 14:56 #2733675   #31
Bloomer
 
Аватар для Bloomer
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Цитата:
Допис від Jane Doe Переглянути допис
"Український зразок" теж стосується пляжів. Мене напрягало, що мені стараються "впихути" той лежак. Пляжі безкоштовні, але місця, щоб постелитися реально мало і воно має далеко не найкраще розташування.
Так, це мабуть, як повезе. Мені наприклад Pasqyra не подобається, а на Pulebardha і Manastiri нас взагалі за лежаки не напрягали. Раз спитав, запропонував, не хочеш, йдеш на територію безкоштовну. До речі на пляжі Pasqyrave вона досить велика. А взагалі це не український зразок, а цілком європейський. Якщо на пляжі є лежаки, значить це пляж доглянутий, за ним слідкують, і т.д. Тому, як то кажуть, будь добрий заплатити гроші за користування А в нас навіть там де лежаки срач повний, а самі лежаки лежаками назвати складно. Також любив відпочивати свого часу в Криму. Можу порадити в Албанії село Dherni. Дуже класний, довгий пляж, розділений на 2 частини, на фоні гір. Там всім реально по-барабану береш ти лежак, чи ні. Головне, щоб нікому не заважати. І чимось нагадує Крим. Хоча вода набагато круче. Іоніка все ж таки. Фото з цього пляжу багато не маю, так як вже вертались додому і там лише на 2 дні зупинились. Фотати вже надоїло )))















Bloomer зараз поза форумом  
Старий 05.08.2018, 17:41 #2733685   #32
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Ну, я можу порівнювати лише з Хорватією. Там усі пляжі безкоштовні, ідееально чисті і ніяких лежаків. Щодо інших європейських країн говорити не можу. Однак, хорватські пляжі мені дуже подобаються.
Jane Doe зараз поза форумом  
Старий 30.07.2019, 14:50 #2763870   #33
Sasha
 
Аватар для Sasha
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

кароче думав про Хорватію/Чорногорію/Болгарію/Грецію але в результаті опинився в Албанії

розкажу як все відбувалось в мому випадку

12 липня поїхав з Кракова в Тернопіль
13-15 липня сидів в Тернополі і думав виїжжати з Тернополя на Будапешт, але через невідомий стан дороги до кордону і невідомий час проходження кордону, все таки рішив стартувати з Кракова, тому 15 ввечері поїхав в Краків, переночував і 16 рано вирулив в Албанію

Маршрут туда

Краків - Будапешт - Белград - Ніш - Скоп"є - Охрид - Вльора - Хімаре
Вінєту на Угорщину купив на 10 днів, через інтернет, за 3500 HUF
Сербія платиться на брамках можна в євро, можна картою, в середньому 5-7 євро за відрізок
Македонія платиться на брамках, брамки дуже на коротких відстанях, ше не розігнався вже знов брамка і знов 1-1,2-1,5 Євро за кусочок
Албанія - безплатні дороги
По стану доріг, шо запам"яталось це Угорщина до Будапешту така собі, дальше афігенний автобан, Сербія десь на початку така трохи горбата, потім класна, македонія до Скоп"є класна, потім чим дальше в сторону Охриду - тим гірша, в районі самого Охриду реально херовата дорога, а потім по Албанії вже класна

По дорозі ночували в Ніші (сербія) заїхали на заправку OMV , зловили халявний інет, забукали готель на 3-х з сніданками за 40 євро
http://www.booking.com/Share-bCGfYS
потім вже на місці на рецепції сказали шо якшо скасую бронь і заплачу їм кешом то буде 5% знижка, шо я і зробив

Кордони проходили за 5-10 хв макс, все було швидко і просто
Зелену карту провіряють, такшо треба мати полюбому
Практично всюди обмеження 130км/год
Заправки є часто, більше ніж 30-50 км між заправками в сторону Албанії не помічав, за ГБО не в курсі, не дивився чи є чи нема
Так як в мене бак всього 50л+/-, розхід вийшов 7л/100км середній, то заправлявся часто і там де треба, тому на ціни особливо не дивився, але пам"ятаю шо в Македонії було найдешевше, Сербія і Венгрія середнячок, а Албанія дорога, ну і Греція космос

в кого баку хватає на 1000км то можна шось комбінувати і вираховувати де краще заправитись і доки дотягнути, а мені з запасом ходу 500км+/- таке не получалось

в Албанії раз зупинили менти, шось втирали шо вони з далека бачили шо я обігнав фуру і там тіпа була сплошна, я їм пробував доказати шо там сплошної не було і взагалі розмітки не видно, і маневр був безпечний, але так як мент був старий і ні слова по англ, то махнув рукою і сказав Гоу!)

Дорога Вльора - Химаре, це просто щось, хоча я був і в українських Карпатах, і в польських Татрах, і в австрійських Альпах і в італійських Альпах, але таких жостких серпантинів ше не бачив і не катав
мені канешно це було в кайф, але пасажирам з боязню висоти може бути не комфортно) ну і не досвідченим водіям може бути тяжко, але мене дуже вперло, це такий собі аля Трансфагараш, тільки трошки повільніший, але на багато гарніший

В Химарі жили тут
http://www.booking.com/Share-MDMY7h

готель знайши на букінгу, потім знайшли їз сторінку на ФБ, написали, нам сказали ціну шось на 10 євро меншу за ніч ніж було на букінгу, ну ми і забукали на пряму через ФБ, розкахунок на місці готівкою в Євро
Готель норм, за 35 євро за ніч на трьох, з сніданками і басейном, це взагалі халява як на мене

Зупинились в Химарі на 4 ночі, кожного дня інший пляж
Найбільше сподобався Gjipe Beach
Але до нього і найважче добиратись, десь 20хв від Химаре машиною, потім платний паркінг 200ЛЕК десь за 1,5км від пляжу, і тоді ше 1,5км на ногах стежкою на сам пляж, але пляж просто мега
на пляжі є пару кафешок з цінами як і всюди
також сподобався Livadhi Beach і Marachi Beach
Всюди було багато місця для того шоб розміститись на власних рушниках/каріматах і т.д... хто на чому хотів
якшо орендувати то 500ЛЕК за парасольку і 2 лежаки
Нам там все дуже сподобалось, реально краще ніж дальше

В один день вирішили поїхати на Plazhi Llamanit, але там получилась якась херня, мєсні окупували і дорогу і паркінг, заборонили заходити на пляж з власною парасолькою і т.д... кароче не за цим ми їхали в Албанію, тому розвернулись і поїхали звідти, це був один єдиний мінус за час перебування в Химаре

Потім ми ше на 4 ночі поїхали в Ксаміл

по дорозі з Химаре в Ксаміл - заїхали у всім відомий Борщ ))))

пляж дуже довгий, реально рай для відлюдників, можна знайти собі місце де біля тебе в радіусі 50м ні душі, але вода і пляжі трошки гірші ніж в районі Химаре

побули там до обіду і поїхали дальше

заїхали в Саранду на обід, ціни в Саранді нам попались найвищі зі всіх місць де ми були в Албанії, але зато це було саме цивілізоване місто

ну і доїхали до Ксамілу, ше на під"їзді в місто вже стоять люди з табличками про оренду, хоча на букінгу вибір вже був не такий великий, то склалось враження шо більшості варіантів розміщення просто нема в інтернеті, але особисто я не люблю ці живі пошуки житла, тому вибрали саме через букінг

Жили в Ксамілі тут
http://www.booking.com/Share-cvbY1N

так само 135 євро за 4 ночі за 3х людей, тільки вже без сніданків, я думаю шо через те шо Ксаміл більш розпіарений

міські пляжі в самому Ксамілі - це жесть, не то шо лягти нема де, навіть пройти нема де, людей тьма, вода каламутна, бо всі купаються на невеличкому куску пляжу, і т.д... кароче нам не сподобалось, тому ми знову їздили по різних пляжах

Були на Pulëbardha Beach, де навіть з табличкою Free Parking, ходили мєсні і збирали 100ЛЕК за паркінг
а в результаті ше саме на паркінгу цього пляжу в мене вкрали алюмінієву шторку з лобового, яку я по дурості вчіпив ззовні, подумав шо вже як заплатив то мають дивитись за машиною

і ше були на Mirrors’ beach
тут вже паркінг безплатний, але дорога до самого пляжу досить поганенька і крута

В ксамілі вже парасольки і лежаки дорожчі, якшо в Химарі були по 500, то в Ксамілі 800-1000

Про саме перебування в Албанії
Ціни на житло
Хімаре - готель з сніданками і басейном, 4 ночі, на 3х, забукані через ФБ - 135 євро
Ксаміль - апартаменти, 4 ночі, на 3х, забукані через букінг - 135 євро
в ксамілі снідали вдома, якоюсь овсянкою з горішками і фруктами

Обідали завжди в кафешках, на пляжах
Обід на 3-х получався від 1850ЛЕК до 2800ЛЕК, залежно на скільки голодні були і шо брали
Завжди брали рибу Сібас (600-1000ЛЕК), мідії в ракушках, салати
Часом креветки (не сподобались, маленькі і не дуже смачні і відносно дорогі), часом піцу, часом ше шось
Завжди на початку приносять 5-8 кусків мега смачного хліба, яким вже можна нефігово так перекусити
Часом в кінці приносили фрукти, кавун, сливки, виноград
Напої в кафе ніколи не брали, бо все мінімум в 2 рази дорожче ніж в магазині, і ніхто нічо не казав шо ми пили кожен свою колу чи водичку

Вечеряли в основному фруктами, не в кафешках і не готували нічого

Обмінників хватає, всі попадались без комісії
Курс Євро 1Є=120ЛЕК
Курс Бакса 1бакс=105ЛЕК

Для кафешок, особливо пляжних треба мати готівку, в більших магазинах і на заправках приймають карточки

Ми лежаки не орендували, мали свої каримати, рушники і парасольку, якшо приходити на пляж до 10 години то завжди було де розкзастись, ближче до обіду вже проблема (в ксамілі)

Для комфорного пересування по пляжах і купання, обов"язково треба спеціальні "коралки", взуття для води, мені особисто без них було б дуже не комфортно

Один вечір пішли в бар, 3 коктейлі по 800ЛЕК

Ціни на продукти як в Польщі +/-, шось дешевше шось дорожче
Оливки дуже дешеві )))

Дорогу назад вже вирішили зробити через Грецію

Ксаміль - Саранда - Какавія - Йоаніна - Салоніки - Скоп"є - Ніш - Бєлград - Будапешт - Краків

Робили зупинку в Салоніках на обід і погуляти
І знову ночівля в Ніші але цим разом вже в Апартаментах за 22 євро на 3х
вот тут http://www.booking.com/Share-DdPPnj

Потім 3 години черга на кордоні Сербія - Угорщина......
Німці вже матюкались всіма відомими мовами, і сигналили і сварились, я думаю нуну, поїдьте на Україно-Польський кордон і постійте там 10 годин, тоді поговоримо )))

Заїхали на пару годин погуляти і пообідати в Будапешті і біля 1 ночі були в Кракові

В загальному Албанія дуже сподобалась
Пляжі і вода просто мега! Були в Турції/Дубаї/Тайланді і ше багато де, ніде такої афігенної, чистої, прозорої, води не бачили.
Житло дуже дешевше, харчування тоже не космос, єдине шо дорога довга і дорога....

За всю поїздку на 3х пішло 1150 євро (385 євро на людину)
це проживання / дорога / харчування, все-все-все

Краків-Тернопіль-Краків-Албанія-Краків = вийшло 5000 км

Ну і трохи фоток

































Sasha зараз поза форумом  
Подякували 10:
AlexDv (17.08.2019), BIMMER (15.08.2019), FreeLancer (14.08.2019), Jane Doe (01.09.2019), Klisan (13.08.2019), mhl (10.08.2019), roman7777 (31.07.2019), Romko_7 (14.08.2019), SPO (08.08.2019), zumnuj (17.08.2019)
Старий 14.08.2019, 10:22 #2764884   #34
Klisan
 
Аватар для Klisan
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Дякую за відгуки про Албанію.
Які ціни на приватний сектор?
І чи не вигідніше їхати на Бухарест - Софія - Скоп'є?
Klisan зараз поза форумом  
Старий 14.08.2019, 11:26 #2764891   #35
Sasha
 
Аватар для Sasha
Типово Відповідь: Як краще проїхати в Албанію?

Цитата:
Допис від Klisan Переглянути допис
Дякую за відгуки про Албанію.
Які ціни на приватний сектор?
І чи не вигідніше їхати на Бухарест - Софія - Скоп'є?
не питав місцевих, не знаю які ціни на місці
але думаю на 10-20% менші ніж на букінгу
бо з готелем ми так переконались, на букінгу було дорожче ніж на пряму через FB

ціни ну дуууже дешеві, порівняно з Грецією чи Хорватією/Чорногорією

дивлюсь зараз Хорватію, навіть на вересень, в районі Спліта/Макарська за 8 ночей(так як ми були в Албанії) ціни на більш-менш нормальне житло (гірше ніж ми жили) в 2 рази дорожчі.....
ну і на місці тоже потратиться на багато більше

Через Бухарест навіть не розглядали, бо там нема автобанів
ми автобанами з стабільною швидкістю 130-140 їхали 2 дні, а їхати цю саму дорогу сільськими дорогами, де як не пес вибіжить то фірман циганський - це ще те задоволення.... як на мене взагалі не варіант
Sasha зараз поза форумом  
Старий 16.08.2019, 08:54 #2765095   #36
Satuk
Активний учасник
 
Аватар для Satuk
Типово Відповідь: Албанія

Цитата:
Допис від paravozz Переглянути допис
Даже на Бакоті краще як в Албанії )))
Чорногрія і Хорватія не рівня. В свою чергу різниця між Чорногрією і Хорватією лише в цінах і сервісі. Хорватія дороже бо в Євросоюзі. Ось і все.

Додано через 5 хвилин

Там і був. Південь межує з Грецією, там трохи інше море. Але фоток звідти чомусь ніхто не викладає )))
Албанія насамперед дешева, бо лише влазить в курортну сферу. Але є ряд мінусів. А саме контингент та сервіс. Контингент це бідося, яка не може собі дозволити хоча б Чорногорії. З усіма витікаючими.
Красива там лише перша лінія, яку власне і фоткають. Все що за нею дуже печально. Да, вона старається, но наразі я не готовий там тратити гроші. По цінах я суттєвої дешевезни з тією ж Чорногорією не побачив.
Плюс там більшість мусульмани. Теж з усіма витікаючими. Хто був в Турціях/Єгиптах, мене зрозуміє.
Ой, можна подумати, вони мусульмани чимось відрізняються від православних. Те саме бидло!
Satuk зараз поза форумом  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 02:09.