Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Така невідома українська мова

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 13.07.2013, 00:33 #2240182   #561
asgardin
Banned
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Тут ми боремося за чистоту офіційної державної мови. Без політики.
Для чого ще тут з кимось боротися?
Є багато політизованих теми про мову, про бійки за закон про мови, поганих регіоналів і героїв- Свободівців істинних борців за мову. А це, я сподівався, така тема, де нема політики, а тільки маловідомі факти про мову і походження українських слів.
asgardin зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.07.2013, 17:46 #2240393   #562
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата
Допис від asgardin Переглянути допис
Для чого ще тут з кимось боротися?
Не з кимось а за що.
Цитата
Допис від asgardin Переглянути допис
Є багато політизованих теми про мову, про бійки за закон про мови, поганих регіоналів і героїв- Свободівців істинних борців за мову.
Я не знаю за що борються політики (насправді знаю, за рейтинг) але тут ми відштовхуємося від того факту що українська мова є, і її ніхто чужий не загрожує. Загрозу становлять новоспечені експерти із купленими дипломами, українці які покинули Україну в 19 ст., і люди які за власним бажанням калічать, викривляють і замінюють українські слова, в результаті чого самі українці інколи не розуміють про що йдеться, не кажучи вже про іноземців, а це сповільнює поширення мови і утруднює її вивчення. І якщо в художній літературі чи побуті це цілком нормально, то в офіційній мові - недопустимо.
Цитата
Допис від asgardin Переглянути допис
А це, я сподівався, така тема, де нема політики, а тільки маловідомі факти про мову і походження українських слів.
Твої сподівання марні. В двох словах - це тема про те як я висміюю людей, що пробують впровадити в українську мову (тут і надалі під терміном "українська мова" слід розуміти "офіційна державна мова") жаргон або підтримують цю ідею, а вони мені у відповідь наводять посилання на джерела, які вважають авторитетними. Причому своїх власних обгрунтувань ніхто навести не може, але я принаймні користуюся логікою а не емоціями.

Наприклад, з чого все почалося, чому слово "піцца" пишеться з одним "ц", а "лавацца" з двома? Ніхто не знає, і всі вперто ігнорують логіку та оригінальне написання. Ну і слова з арсеналу телеканалу СТБ, це основна тема дискусії.
Якось так.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.07.2013, 17:54 #2240397   #563
MT15
Активний учасник
 
Аватар для MT15
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

saymon, можна запитати вас, раз був згаданий СТБ, як ви ставитесь до їхнього арсеналу слів, які багато сміху викликають в людей. Чи виправдане таке використання слів, і чи можна від них ці слова брати для повсякденного вжитку не боячись за викривлення української мови?
MT15 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
GrmNazi (22.08.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.07.2013, 17:56 #2240399   #564
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від MT15 Переглянути допис
saymon, можна запитати вас, раз був згаданий СТБ, як ви ставитесь до їхнього арсеналу слів, які багато сміху викликають в людей. Чи виправдане таке використання слів, і чи можна від них ці слова брати для повсякденного вжитку не боячись за викривлення української мови?
Занадто товсто
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.07.2013, 17:59 #2240403   #565
MT15
Активний учасник
 
Аватар для MT15
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Занадто товсто
хочете вірте, хочете ні, але я нічого підступного в питанні не закладав... Я серйозно. Якщо не важко дайте відповідь. Дякую.
MT15 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.07.2013, 18:10 #2240413   #566
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від MT15 Переглянути допис
хочете вірте, хочете ні, але я нічого підступного в питанні не закладав... Я серйозно. Якщо не важко дайте відповідь. Дякую.
Твоя лінь не дозволяє тобі перечитати тему, а моя не дозволяє мені для тебе обгрунтовувати

Ще один варіант суті теми: уявляємо що ми говоримо з нікарагуанським негром. Якщо ми одну і ту ж сутність будемо називати різними словами (а деякі з них будуть ще й малопоширені) то він в результаті почне вчити російську або просто плюне, оскільки словянські мови самі по собі одні з найскладніших, а тут ще й немає одностайності в межах однієї. Тобто він банально не буде розуміти той же канал СТБ.
Ніхто б не хотів вчити англійську по словах гавайця наприклад, чи не так?
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.07.2013, 18:42 #2240423   #567
asgardin
Banned
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Загрозу становлять новоспечені експерти із купленими дипломами, українці які покинули Україну в 19 ст., і люди які за власним бажанням калічать, викривляють і замінюють українські слова, в результаті чого самі українці інколи не розуміють про що йдеться, не кажучи вже про іноземців, а це сповільнює поширення мови і утруднює її вивчення. .
Треба повертатися до першоджерел виникнення українців і їхньої мови і до мови протоукрів.

Цитата В частности, академик, профессор, доктор филологических наук П. Кононенко, в своём учебнике «Українознавство» отождествляющий князя Кия с Аттилой, пишет[41]

сами протоукраинцы создавали жизнь в согласии со своим внешним и внутренним миром. А тот мир был глубокий, как сама история, представители которой ещё в древности считали скифов-украинцев самым первым народом в мировой генеалогии.

Переиздававшийся 4 раза учебник по истории Украины 7-го класса, одобренный министерством образования Украины, повествует детям о том, что

Древнейший период в истории украинского народа — древний — длился свыше 140 тыс. лет[42]


Востаннє редагував asgardin: 13.07.2013 о 18:55.
asgardin зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.07.2013, 21:33 #2240530   #568
MT15
Активний учасник
 
Аватар для MT15
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Твоя лінь не дозволяє тобі перечитати тему, а моя не дозволяє мені для тебе обгрунтовувати

Ще один варіант суті теми: уявляємо що ми говоримо з нікарагуанським негром. Якщо ми одну і ту ж сутність будемо називати різними словами (а деякі з них будуть ще й малопоширені) то він в результаті почне вчити російську або просто плюне, оскільки словянські мови самі по собі одні з найскладніших, а тут ще й немає одностайності в межах однієї. Тобто він банально не буде розуміти той же канал СТБ.
Ніхто б не хотів вчити англійську по словах гавайця наприклад, чи не так?
(: зрозуміло.
Справа не в ліні, мені навіть на думку не спадало перечитувати тему, але таки, напевне, спробую)
MT15 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.07.2013, 13:36 #2240687   #569
roots
 
Аватар для roots
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від MT15 Переглянути допис
мені навіть на думку не спадало перечитувати тему
Перечитай, рекомендую!!! Жупани наше все!!111
roots зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.07.2013, 22:59 #2241574   #570
Zavgosp
лібераст і толераст
 
Аватар для Zavgosp
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Тут ми боремося за чистоту офіційної державної мови.
Тадададам

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Наприклад, з чого все почалося, чому слово "піцца" пишеться з одним "ц", а "лавацца" з двома? Ніхто не знає, і всі вперто ігнорують логіку та оригінальне написання. Ну і слова з арсеналу телеканалу СТБ, це основна тема дискусії.
Якось так.
Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Твоя лінь не дозволяє тобі перечитати тему
Доведеться процитувати клясика:
Цитата:
Допис від Zavgosp Переглянути допис
бо "лавацца" - власна назва
Zavgosp зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.07.2013, 03:47 #2241634   #571
nacho one
Модератор
 
Аватар для nacho one
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

почитайте з приводу мови та правопису ось це інтерв'ю: http://www.redactor.in.ua/personas/4980.html
nacho one зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Іра (16.07.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.07.2013, 10:20 #2241731   #572
Іра
 
Аватар для Іра
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від nacho one Переглянути допис
почитайте з приводу мови та правопису ось це інтерв'ю: http://www.redactor.in.ua/personas/4980.html
Для тих кому ліньки читати - зацитую останній абзац, під яким я можу підписатись:
Цитата - Для мене поблажливість до безграмотності є одним із побічних виявів лібералізації. Бути безграмотним зараз не соромно. Я, звісно, не закликаю розстрілювати за одруківки, як у сталінські часи, але для мене це є ознакою загального ігнорування суспільством будь-яких правил – дорожнього руху, безпеки праці, ГОСТів, чи то пак ДСТУ... Ну і граматики в тому числі.
Іра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
GrmNazi (22.08.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.07.2013, 10:34 #2241741   #573
Філько
 
Аватар для Філько
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

дурне то інтерв"ю. І відповіді панянки-знавця - відповідні
Цитата Безграмотні паспортисти наробили купу проблем літредакторам. От є народний депутат Ландік, приміром, який мав би писатися «Ландик». І є депутат Калєтнік, який би мав правильно писатися «Калетник». Ми спочатку й писали їх грамотно, але журналістка, яка з ними контактувала, втомилася вислуховувати претензії, тож тепер пишемо «як у паспорті».
Дивно - завжди думав шо "як в паспорті" - то є єдино правильний варіант імені, бо його в жодному випадку не можна перекладати чи перекручувати.

або отой полум"яний останній абзац. Що значить поблажливість - побічний прояв лібералізації? А який тоді головний прояв? Лібералізм - це і є поблажливість і прийняття всякого-різного. Одне модне дєфочко опитало інше для моцно серйозного видання.
Філько зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.07.2013, 07:24 #2246037   #574
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Гуру укр. мови, розтлумачте мені наступний вислів:
Головний санлікар: ситуація в Україні стабільна, але нестійка
Більше читайте тут: http://www.unian.ua/news/585329-golo...-nestiyka.html
. зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.07.2013, 10:31 #2246120   #575
Іра
 
Аватар для Іра
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Гуру укр. мови, розтлумачте мені наступний вислів:
Головний санлікар: ситуація в Україні стабільна, але нестійка
Більше читайте тут: http://www.unian.ua/news/585329-golo...-nestiyka.html
Нормально тут, все ясно: стабільну санітарно-епідеміологічну ситуацію в Україні розхитують декілька столичнних засранців.
Іра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2013, 15:20 #2247277   #576
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Іра Переглянути допис
Нормально тут, все ясно: стабільну санітарно-епідеміологічну ситуацію в Україні розхитують декілька столичнних засранців.
Мене цікавить сам вислів: ситуація стабільна, але нестійка. Наскільки я розумію, якщо ситуація стабільна, то вона відповідно стійка. А якщо нестабільна, то і нестійка. А як може бути одночасно і стабільна і нестійка, не розумію?
. зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2013, 15:30 #2247283   #577
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
ситуація в Україні стабільна, але нестійка
Тут не питання мови, тут питання адекватності того хто говорить.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2013, 15:44 #2247293   #578
tanok
Активний учасник
 
Аватар для tanok
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Мене цікавить сам вислів: ситуація стабільна, але нестійка. Наскільки я розумію, якщо ситуація стабільна, то вона відповідно стійка. А якщо нестабільна, то і нестійка. А як може бути одночасно і стабільна і нестійка, не розумію?
Загалом ситуація нестійка, і ця нестійкість досить стабільна.
tanok зараз поза форумом  
Подякували 4:
GrmNazi (22.08.2013), Пантера (27.07.2013), Samyel_Fox (26.07.2013), Іра (26.07.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.08.2013, 21:45 #2253170   #579
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова











P.S. Там де я поцупив ці картинки аргументація була приблизно та сама що й тут - "так прікольнєнько", і це зайвий раз доводить що логіки у каліченні української мови немає, самі лиш емоції.
 
Подякували 10:
barvik777 (18.08.2013), ColdMineR (22.08.2013), Пантера (07.08.2013), perfection (08.08.2013), roots (07.08.2013), Samyel_Fox (08.08.2013), TheGame (19.08.2013), Джалка (07.08.2013), Іра (07.08.2013), Ікебан (05.11.2013)
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 18.08.2013, 14:34 #2258223   #580
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Дурний приклад пішов в народ.
Після того як вхурделило і вметеоритило, в Тернополі



А ви берете та й кажете.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 05:57.