Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Утеплення приватного будинку

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 23.10.2009, 21:13 #1073846   #121
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
та утепляйтесь хоть соломою чи кукурудзяними стеблами, мені пофік.
Тоже непогана ідея, тим більше що так робили колись наші діди та прадіди на зиму
Зараз на Об"їзній біля Берегині будується деревяна колиба. Так там стіни та підлога утеплялися очеретом
scorpik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 23.10.2009, 21:51 #1073912   #122
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
Тоже непогана ідея, тим більше що так робили колись наші діди та прадіди на зиму
Бо пінопласту і вати не було!
Я якшо серйозно, то про ніяке утеплення ніхто тоді в селах не думав. Просто складали таким чином і сушили стебла кукурудзи, які взимі годували худобі. Нічого хитрого не треба було робити. Поскладали під стіну, та й все. дешево і сердито ...
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2009, 15:59 #1098139   #123
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

ми тут більше про стіни споримо, я я вот про стелю задумався. Вона в мене така: дерев'яні балки приблизно 20х20 см йдуть паралельно на відстані приблизно 1 м одна від одної. І зверху і знизу прибиті доски 30 мм товщиною. Знизу ще прибита дранка і поштукатурено, а зверху лежиь шар глини товщиною приблизно 5 см.
Цікаво, яка теплопровідність такої конструції? В неті є дані по теплопровідності різних видів матеріалів - цегли, пінопласту, вати, дерева..., але як обрахувати теплопровідність моєї стелі як так і не знайшов . А цікаво, бо подумую над тим, щоб постелити там шар вати, тільки не знаю якої товщини буде достатньо, і чи взагалі буде з того якийсь відчутний ефект?
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2009, 18:49 #1098437   #124
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Ложи матами .... вати, 10 см. Не прогадаєш
scorpik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2009, 20:13 #1098638   #125
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від mhl Переглянути допис
ми тут більше про стіни споримо, я я вот про стелю задумався. Вона в мене така: дерев'яні балки приблизно 20х20 см йдуть паралельно на відстані приблизно 1 м одна від одної. І зверху і знизу прибиті доски 30 мм товщиною. Знизу ще прибита дранка і поштукатурено, а зверху лежиь шар глини товщиною приблизно 5 см.
В мене точно така сама конструкція стелі. Також колись хотів зверху на горищі класти вату, але врахувавши деякі нюанси зробив по-іншому. Пояснюю разом з аргументами.

Чому відмовився від вати: тому, що горище не гідро-пароізольоване, і взимку використовується для сушки випраної білизни. Конструкція покрівлі сама примітивна: на дошки набита бляха. Все. На блясі у відповідні пори доби і року регулярно наблюдається конденсат,. Взимку кондесат замерзає, і утворюється іній. Є великий ризик, що вата натягне вологи і тоді про утеплення можна забути.

Зупинився на найдешевшому і практичному варіанті: зсередини стелі в кімнатах обклеїв пінопластом. По пінопласту поклеїв сітку і пошпакловав гіпсом. Таким чином вбив трьох зайців:
1. Утеплив стелі.
2. Вирівняв стелі.
3. Запобіг трісканню стелей в кімнатах\будинку. Оскільки стеля була дерев"яно-дранкова із шаром штукатурки, то вона постійно тріскала в одних і тих же місцях. Кожних 2 роки робились косметичні ремонти, тріщини зашпакльовувались, але, через певний час, стеля тріскала знову. Таким чином, використавши пінопласт, про всякі тріщини на стелях, я забув. Вже 5 років все гуд.

Як варіант можна утеплити стелі пінопластом зсередини, і вирівняти їх гіпсокартоном. Але цей варіант є дорожчим, ніж просто пошпаклювати гіпсом.
А на горищі на підлозі розкладати пінопласт не рекомендую, бо від перепадів температур (влітку ой як жарко під бляхою! ) пінопласт з часом може руйнуватися. Як варіант, можна постелити на горищі на підлогу полістирол, але, я не в курсі, як він поведе себе з часом під дією сильгої жари.
Про ризики використання вати на горищі, я вже писав. Треба подбати про гідро-пароізоляцію, але нема гарантії, що на неутепленому негерметичному горищі, вата не вхопить вологи. Ну, а якщо на горищі ще й ходиться, то треба ще й якісь дошки чи фанеру кидати по тому утепленню.

Висновок: найдешевший варіант-утеплити і порівняти стелю пінопластом зсередини кімнат. Але це можливо лише тоді, коли там ще не робився ремонт. Якщо ремонт в кімнатах зроблено, то розглядай варіанти утеплення лише на горищі. Вийде набагато дорожче.
contras552 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
mhl (09.11.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.01.2010, 11:24 #1189785   #126
Jurko72
Guest
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Вата краща пінопласт уступає, но не на багато. Також треба брати під увагу пожежу, вата і пінопласт різно реагують(також на користь вати).Вати бояться"ся працівники, бо при обробці вона не є "приємна". НО якщо правильно зроблена робота (так як передбачає технологія), то і вата і пінопласт послужить довго Вам і Вашим правнукам.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 10:03 #1191238   #127
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

більше схиляюся до пінопласту (на зовнішнє утеплення) так як, пінопласт дешевший, не боїться вологи, простіше змонтувати і покрити короїдом...

на утеплення мансарди - ще от думаю, чи вату чи пінопласт. Вати боюся через її намакання (тільки не говоріть про правильність технології, оскільки бачив достатньо випадків, коли все зроблено правильно, а за 3-5 років вата або тупо просіла...або таки набрала вологи....і відповідно зразу холодіна в будинку). А пінопласт між балками теж не проблема змонтувати, тільки їх краще ще обпінити на стиках між листами і балками, щоб при всиханні дерева не утворилися щілини...

А потім так само з середини паробарєр (не з ціллю ізоляції від вологи, а з ціллю ізоляції від можливих шкідливих випаровувань) і тоді вже гіпсокартон чи інший вид обробки...

П.С. Прибічникам вати скажу, що вата теж не 100% безпечна...теж виділяє різну хімію при нагріванні....і теж непогано горить (перевірено на різних типах вати...)

Востаннє редагував Nobel: 22.01.2010 о 12:20.
Nobel зараз поза форумом  
Подякував(ла):
contras552 (21.01.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2010, 15:29 #1290350   #128
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Можу відзвітувати по утепленні штукатуркою на основі вермикуліту. Незнаю як там пінопласт, але вермикуліт практичніший в застосуванні і таки кращий... Поштукатурений восени будинок здивував результатом. Газу взимку пішло на 35-40% менше. Крім того має міцність майже як цвичайна штукатурка на основі піску, вапна та цементу.
Щоправда довелось ухитритись застосувати не готові штукатурки на основі вермикуліту, а робити розчин власноруч. Чим здешевив вартість на 25% і при цьому якістю задоволений... Доречі, залишилось напродаж ще 34 мішків по 80 л вермикуліту насипного...
Майстри приблизно робили ось такі пропорції (по-пам"яті): в бетономішалку йшло 2 відра(20л) вермикуліту насипного, 1відро, або інколи 1,5 піску, 1 не повне цементу, щепка армуючого волокна (обов"язково), 100 гр пластифікатора. Штукатурили звичайним методом що застосовують при штукатурці пісочно-вапняним розчином.
Ось таке...
KotDavinci зараз поза форумом  
Подякували 2:
mhl (09.04.2010), Mixasyk (08.12.2015)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2010, 15:33 #1290354   #129
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

ще, пліз, ціни озвуч - матеріали, робота, скільки в підсумку квадратний метр обійшовся?
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2010, 19:58 #1290610   #130
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Газу взимку пішло на 35-40% менше.
Котику, це справжні розрахунки??? Бо цифра ця серйозна!
scorpik зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Nobel (09.04.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2010, 20:18 #1290643   #131
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

скажу одним словом - "не вірю"!!!

мав в руках ці матеріали і навіть робив ними, байки можна розказувати і за тонкослойні штукатурки, товщиною 3-5мм і з теплоізоляційними властивостями - як 1 метр цегляної кладки, а на справді в основній масі - такі ж казки, як з "чудо" добавками в пальне

ефект є, але не такий, як в рекламі!

По економії на опаленні: з досвіду і практики знайомих - такі показники економії на опаленні досягалися утепленням стіни в 1,5 цегли ватою або пінопластом товщиною 10-12 см!. а не шаром штукатурки товщиною в 2-3 см на базі цементу і піску (які як всі знаємо не вирізняються особливою "теплоізоляційністю")!
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2010, 20:22 #1290651   #132
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Справа в тому, що в такому утепленні ДУЖЕ багато містків холоду через зв"язуюче пісок та цемент. Тому ефективність такою аж ніяк не моге бути!
scorpik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2010, 23:14 #1290985   #133
proton
 
Аватар для proton
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Можу відзвітувати по утепленні штукатуркою на основі вермикуліту. Незнаю як там пінопласт, але вермикуліт практичніший в застосуванні і таки кращий...
Ось табличка. http://www.ecoplast.ru/termo-index.html
Вермикулітовий лист - 0.1 Вт/м*К
Пінопласт ПС-4 - 0,04 Вт/м*К.

От і рахуйте. Основне рівняння теплопередачі ще ніхто не відміняв.

Як на мене, пінополіуретан рулить (пінополіуретанові панелі - 0,025 Вт/м*К)
proton зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.04.2010, 23:31 #1290994   #134
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Можу відзвітувати по утепленні штукатуркою на основі вермикуліту. Незнаю як там пінопласт, але вермикуліт практичніший в застосуванні і таки кращий... Поштукатурений восени будинок здивував результатом. Газу взимку пішло на 35-40% менше. Крім того має міцність майже як цвичайна штукатурка на основі піску, вапна та цементу.
Щоправда довелось ухитритись застосувати не готові штукатурки на основі вермикуліту, а робити розчин власноруч. Чим здешевив вартість на 25% і при цьому якістю задоволений... Доречі, залишилось напродаж ще 34 мішків по 80 л вермикуліту насипного...
Майстри приблизно робили ось такі пропорції (по-пам"яті): в бетономішалку йшло 2 відра(20л) вермикуліту насипного, 1відро, або інколи 1,5 піску, 1 не повне цементу, щепка армуючого волокна (обов"язково), 100 гр пластифікатора. Штукатурили звичайним методом що застосовують при штукатурці пісочно-вапняним розчином.
Ось таке...
Ти забув вказати, якої товщини та штукатурка в тебе получилась. Якщо 5-8 см такої штукатурки покласти на стіну, то яке ж тоді навантаження (не мале, то точно) в загальному буде на стіну? А якщо поклали тільки 2-3 см, то до одного місця таке утеплення, тим більше, що там є пісок і цемент. По теплоізоляційних вдастивостях ніякі піско-цементно вмісні штукатурки не зрівняються з пінопластом, хоч як би мене хто не переконував, не повірю.

Додано через 8 хвилин
Цитата:
Допис від proton Переглянути допис
Ось табличка. http://www.ecoplast.ru/termo-index.html
Вермикулітовий лист - 0.1 Вт/м*К
Пінопласт ПС-4 - 0,04 Вт/м*К.

От і рахуйте.
І що? Математику в школі вчив? Згідно цієї таблиці, пінопласт має теплопровідність в 2,5 рази нижчу!!!
Тобто, якщо використовувати пінопласт товщиною 5 см, то, еквівалентно, (листовий) вермикуліт має мати товщину 12,5 см. А в суміші з піском і цементом- ще товстішим. А вага тої фігні тоді знаєш яка получиться? Ну слоникслоникслоник...

Востаннє редагував contras552: 09.04.2010 о 23:42. Причина: Пізніше додано
contras552 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Nobel (10.04.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.04.2010, 13:17 #1291415   #135
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Багато з якими аргументами погоджуюсь, будинок був неоштукатурений, в шпарах між цегли вітер гуляв результат був відчутний по кількості спаленого газу (невиключено що і інші чинники спрацювали - євровікна наприклад) Робіть свої висновки... В цій темі обговорювався вермикуліт, от рішення із його застосування було прийняте. Я ж в свою чергу поділився результатом.
Отже, для досягнення максимального результату пісок (ймовірно) потрібно виключити. На рахунок теплопровідності піску Скорпік правий, просто штукатурка в результаті мого здешевлення значно міцніша. В кінці-кінців можете застосовувати готові суміші. Хлопаки, зрозумійте мою думку... Пінопласт не зовсім одне й те саме в порівнянні із властивостями штукатурки (все-таки штукатурка утворює надійну монолітну поверхню) А стосовно товщини шару, то місцями доходило й до 10 см.

Цитата Якщо 5-8 см такої штукатурки покласти на стіну, то яке ж тоді навантаження (не мале, то точно) в загальному буде на стіну?
Контрас... Не розумію про яке навантаження йдеться...?!? Вермикуліт легкий, ну трохи важчий за пінопласт, але зовсім не навантажує стіну. Та я рекламу тут розводити не хочу, тому дам відповіді про свої результатах та й все, і нікого не переконую
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.04.2010, 21:55 #1291890   #136
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
Контрас... Не розумію про яке навантаження йдеться...?!? Вермикуліт легкий, ну трохи важчий за пінопласт, але зовсім не навантажує стіну.
Та, малося на увазі штукатурку товщиною, як мінімум, 12,5 см, яка складається із суміші цементу, піску, вермикуліту.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.04.2010, 22:08 #1291914   #137
Vanhool
 
Аватар для Vanhool
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від Nobel Переглянути допис
скажу одним словом - "не вірю"!!!
мав в руках ці матеріали і навіть робив ними, байки можна розказувати і за тонкослойні штукатурки, товщиною 3-5мм і з теплоізоляційними властивостями - як 1 метр цегляної кладки, а на справді в основній масі - такі ж казки, як з "чудо" добавками в пальне !
- такі матеріали реально є! Тільки вони не всім доступні! Наприклад, ніхто не здогадується, чим утепляють "Шаттли" чи інші космічні апарати. Там же пінопласт чи полістирол не запхаєш, бо сплавиться або й згорить. Для них використовується якась керамічна чи то хімічна теплоізоляція, яка є досить тонкою..!
Vanhool зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.04.2010, 22:17 #1291930   #138
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

звідси висновок - ідеальна хата з точки зору теплоізоляції - списаний шаттл
давайте все-таки ближче до теми...
KotDavinci - ти так за ціну і не написав
mhl зараз поза форумом  
Подякував(ла):
contras552 (11.04.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.04.2010, 08:21 #1292102   #139
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від Vanhool Переглянути допис
- такі матеріали реально є! Тільки вони не всім доступні! Наприклад, ніхто не здогадується, чим утепляють "Шаттли" чи інші космічні апарати. Там же пінопласт чи полістирол не запхаєш, бо сплавиться або й згорить. Для них використовується якась керамічна чи то хімічна теплоізоляція, яка є досить тонкою..!
Та ніхто і не заперечує, що нема. Ми тут говоримо про доступні простому люду і відносно дешеві будівельні матеріали.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.04.2010, 08:44 #1292114   #140
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

10 см штукатурка- хм...ну слоникслоникслоник таку ізоляцію
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 09:15.