Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Така невідома українська мова

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 06.09.2012, 15:33 #2028233   #441
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Ти сумніваєшся в існуванні слова "перелом", чи вважаєш що такого медичного терміну не існує?
в першому з двох останніх постів я вважаю, що немає ніяких застережень для існування і використання слова "перелам". А в другому - переконаний в неіснування слова "переломаний".

Я би зрозумів, якби це був пізнавальний пост для чорношкірих студентів, типу Ukr as a second lang... можна було б написати слово "відро" і реготати показуючи пальцями. А так ...
"перелам" .....


Цитата Напис на сайті гуртожитку медичного університету - "Здоровпункт". Вгадайте що це.
Бачу, у тебе ремісія... бо це справді цікаво і я не знаю, що означає це слово. Але знаючи правила складання слів і скорочень можу припустити, що це медпункт чи аптека... Скажеш відповідь?
Bhagavan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.09.2012, 16:07 #2028259   #442
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
А в другому - переконаний в неіснування слова "переломаний".
Це все тому, що ти неуважно прочитав слово "переломний". Бачиш як багато вирішує одна літера "а"?
Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
Бачу, у тебе ремісія... бо це справді цікаво і я не знаю, що означає це слово. Але знаючи правила складання слів і скорочень можу припустити, що це медпункт чи аптека... Скажеш відповідь?
Я був впевнений що ти, як носій мови, даш точну відповідь що це слово означає. Але ти не зміг цього зробити що в черговий раз ілюструє проблему, через яку і створена тема. Формулюю її ще раз.

Офіційна, державна, українська мова мусить бути однозначною (формалізованою, якщо завгодно), щоб люди які її не знають, знають погано, або ті кому впадло розбиратися у складних для розуміння словесних оборотах (наприклад як пости Bhagavan-а ) могли зрозуміти що написано і що це означає.

Наприклад: під вивіскою "Медпункт" є медпункт, а під "Аптека" - аптека. Що знаходиться під вивіскою "Здоровпункт" відомо тільки тим хто там працює, навіть українцю важко зрозуміти що там, не кажучи вже про студентів-негрів.

Однозначність і формалізація не повинні стосуватися побутової мови, але офіційна повинна бути саме така. Чітка і однозначна.
 
Подякував(ла):
Пантера (10.09.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.09.2012, 17:33 #2028327   #443
[RCT].(*P@vuk****)
Random processing unit...
 
Аватар для [RCT].(*P@vuk****)
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Агов, мова має єднати а не розділяти...
[RCT].(*P@vuk****) зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2012, 00:30 #2028669   #444
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Мова це в першу чергу засіб комунікації. Ну і предмет спекуляцій та передвиборчої агітації, в певні періоди часу.

Для мене важливо щоб максимальна кількість людей вивчила українську мову, а якщо слова будуть перекручувати як заманеться (як закони, наприклад) то такого не буде, всі будуть вчити формалізовану російську. Або англійську.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2012, 15:45 #2029005   #445
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Це все тому, що ти неуважно прочитав слово "переломний". Бачиш як багато вирішує одна літера "а"?
Літери взагалі багато вирішують. Тому, як ти слово написав, так я його і прочитав.

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Мова це в першу чергу засіб комунікації. Ну і предмет спекуляцій та передвиборчої агітації, в певні періоди часу.

Для мене важливо щоб максимальна кількість людей вивчила українську мову, а якщо слова будуть перекручувати як заманеться (як закони, наприклад) то такого не буде, всі будуть вчити формалізовану російську. Або англійську.
Те, що мова предмет спекуляції, ти кожного разу доводиш у цій темі, наголошуючи, що лише твіої уявлення про мову правильні, а всі інші - девіації по регіональній, національній чи інтелектуальній ознаці, нехтуючи сам принцип розвитку мови як засобу комунікації - через комунікацію.

Додано через 32 секунды
Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Наприклад: під вивіскою "Медпункт" є медпункт, а під "Аптека" - аптека. Що знаходиться під вивіскою "Здоровпункт" відомо тільки тим хто там працює, навіть українцю важко зрозуміти що там, не кажучи вже про студентів-негрів.
Ну так шо, я не вгадав про медпункт?

Востаннє редагував Bhagavan: 07.09.2012 о 15:45. Причина: Пізніше додано
Bhagavan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2012, 15:49 #2029008   #446
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
Те, що мова предмет спекуляції, ти кожного разу доводиш у цій темі, наголошуючи, що лише твіої уявлення про мову правильні, а всі інші - девіації по регіональній, національній чи інтелектуальній ознаці, нехтуючи сам принцип розвитку мови як засобу комунікації - через комунікацію.
Ти щось плутаєш. В мене немає моїх уявлень про мову, які я вважаю правильними, є правила української мови якими багато хто нехтує, перекручуючи слова згідно своїх субєктивних уявлень як би мало бути, або просто тому що це прикольно.
А я їх за це висміюю, от і все.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2012, 15:59 #2029018   #447
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Ти щось плутаєш. В мене немає моїх уявлень про мову, які я вважаю правильними, є правила української мови якими багато хто нехтує, перекручуючи слова згідно своїх субєктивних уявлень як би мало бути, або просто тому що це прикольно.
А я їх за це висміюю, от і все.
Ну, давай, наведи приклад з своїх "прикладів" слів, яких немає у великому тлумачному словнику української мови (або іншому нормативному джерелі), або слово, яке було утворене з порушенням норм словотворення. Я навіть точно знаю, що такі слова є і їх в повсякденному ужитку можна знайти дуже і дуже багато, але більшість твоїх прикладів - просто прискіпування, які, втім, тематиці топіку вони не суперечать - ти справді робиш велику справу, популяризуючи новітні мовні утвори )).
Bhagavan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2012, 16:15 #2029029   #448
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Ну значить ми на одній стороні барикад

Але ти всерівно не хочеш читати написаного. Мабуть дійсно легше поставити мені якусь претензію (видно дурний приклад заразний), аніж постаратися вникнути у причину створення теми.

Ще раз, надіюся востаннє, на простий хлопський розум.
Є дві мови - українська (офіційна державна мова) і побутова . У ЗМІ (зокрема по ТВ), ВУЗ-ах, державних закладах та на міжнародному рівні повинна звучати українська мова. У решті випадків - при особистому спілкуванні, на вечорницях чи концерті Гриця Драпака може звучати будь-яка мова, в т.ч. і "новітні мовні утвори". Які, повертаючись до твоїх претензій, взяті зі стелі незрозуміло ким і з якою метою.
Якось так.
 
Подякували 2:
Пантера (10.09.2012), tanja (10.09.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.09.2012, 17:50 #2029077   #449
bbgon
 
Аватар для bbgon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Відкрив тему і пригадав, що нещодавно бачив добірку цікавих роликів. Може таке вже в темі постили, але все ж...

Так буде українською!
bbgon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.09.2012, 03:23 #2030545   #450
Phantom
 
Аватар для Phantom
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

...десь-колись хтось створював таку тему про правопис, але я її знайти не можу, тому запитаю тут

Як правильно в армії українською мовою відповісти, що ти зрозумів наказ і приступив до виконання? В анг.варіанті усе просто, відповідають "Roger (that)", а як в нас?
Phantom зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.09.2012, 07:50 #2030579   #451
Senn
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Phantom Переглянути допис
...десь-колись хтось створював таку тему про правопис, але я її знайти не можу, тому запитаю тут

Як правильно в армії українською мовою відповісти, що ти зрозумів наказ і приступив до виконання? В анг.варіанті усе просто, відповідають "Roger (that)", а як в нас?
"Слухаюсь"
Senn зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Phantom (10.09.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.09.2012, 10:42 #2030708   #452
Arch
Учасник
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Я в украинской Библии очень много незнакомых слов встречал например: "верхiвцi"
Я знал только "вершники"
Arch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.09.2012, 14:40 #2030906   #453
Пантера
 
Аватар для Пантера
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
ICTV: "перелом" (фізичний стан людської кістки у випадку травми) це насправді "перелам"
Я в цій темі повністю підтримую Саймона: не може кожен говорити як йому заманеться, тьки тому, що так прикольно.
І ніякого "переламу кісти" не може бути, тому, що це не українська мова. І перший раз на форумі, Bhagavan, я нічого не зрозуміла з твоїх пояснень про перелам.
Чомусь мене (і не тільки мене) страшно нервує ото новомоднє спотворення української мови.
Пантера зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.09.2012, 16:33 #2031010   #454
tanja
Учасник
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

А ще дуже цікаво послухати українську мову на СТБ, де можна почути такі нові слова як "евро", "Европа", "етер" та багато інших, які іноді дуже важко зрозуміти...
tanja зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 11.09.2012, 21:08 #2031868   #455
pberit
Домофонщик
 
Аватар для pberit
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Люди вже підправили:
Долучені зображення
Тип файлу: jpg 11092.jpg (166.8 КБ, 8 переглядів)
pberit зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Romko_7 (29.09.2012)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 29.09.2012, 13:50 #2044822   #456
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Пантера Переглянути допис
Чомусь мене (і не тільки мене) страшно нервує ото новомоднє спотворення української мови.
Я в цій темі теж повністю підтримую Саймона. Не можна, щоб така багата мова як наша занепадала і буду, як і Саймон, докладати зусиль, щоб популяризувати забуті або альтернативні мовні експресії.

Зрозумій, що ти себе накручуєш і вже саме визначення цих явищ як "спотворень" не залишає тобі місця для маневру. Дуже легко загнати себе у глухий кут такими заявами.

Ніхто не змушує тебе переінакшити свою практику вживання слова перелом. Тобі лише розширили рамки мовної практики, вказавши на існуючу альтернативу, дуже доречну в публіцистичному стилі, яким (у різних варіаціях) якраз і послуговуються ЗМІ і телебачення. Перелам - є в словнику, і позначає процес ламання, або щось, зламане в певному місці.

Прихований текст: Перелам 


Звідки це несприйняття мовного розмаїття одразу, апріорі, без бажання вчитися і пізнавати?
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякували 2:
Ingenue (02.10.2012), YURANAKO (15.07.2013)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.10.2012, 19:58 #2046580   #457
andriy3s
 
Аватар для andriy3s
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Маю скриньку на ukr.net, тривалий час не користувався, то не помічав:
заходиш за адресою freemail.ukr.net, відразу російська мова по очах б'є.
Написав ось їм листа:
Цитата Доброго дня!

Маю запитання: чому, коли в браузері набрати freemail.ukr.net мені відкривається автоматично російськомовний (здається) сайт?

Мені важко зорієнтуватись, адже я - україномовний українець, котрий живе в Україні.

Лише після натискування іншого посилання (укр зверху сторінки), затративши час та калорії, я, україномовний українець, котрий живе в Україні, отримую можливість користуватись Вашим сервісом у повному обсязі без обмежень на затримок.

Хоча, й тут є зауваження: мене переадресовує на іншу сторінку freemail.ukr.net/uk, що, як усім у світі відомо, мало б означати, що я отримаю сторінку англійською мовою, мовою Великобританії. Адже uk - домен верхнього рівня саме для неї, а не України. Імовірно, розробники Вашого ресурсу мали на меті своєрідно висловити протест. Адже, на зорі Незалежності Україна мала бажання отримати це вже зарезервоване доменне ім'я, оскільки англійською Ukraine саме починається з цих літер.

Дякую, якщо дочитали до цього рядка, і очікую на Відповідь.

З повагою,
Отримав відповідь:
Цитата Доброго дня!

За замовчуванням наш сайт, дійсно, відкривається на російській мові, але якщо Ви оберете українську у налаштуваннях, то надалі сторінка постійно буде відображатися на українській мові.

А ще у них e-disk цілковито російськомовний.
От і не забарився інший лист:
Цитата Доброго дня!

Надайте мені, будь ласка, інструкцію, як увімкнути використання рідної державної української мови в e-disk?

Дякую за відповідь,
Відповідь:
Цитата Доброго дня!

На даний момент, e-disk не підтримує налаштування української мови. Ваше прохання буде передане до відповідного відділу.
От і постає питання, вони мене підштовхують до іміграції до Канади, чи як?

P.S.: Пропоную усім небайдужим нагадати їм, що ще є декілька українців в Україні, нехай не розслабляються.

P.S.S.: Від сайту football.ua відповіді не дочекався.

Востаннє редагував andriy3s: 01.10.2012 о 20:55. Причина: Помилка
andriy3s зараз поза форумом  
Подякували 4:
FortYear (02.10.2012), Jane Doe (02.10.2012), Дєцко (06.10.2012), Ікебан (02.10.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.10.2012, 14:17 #2047111   #458
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від andriy3s Переглянути допис
вони мене підштовхують до іміграції до Канади
Дивно чути таке. Так ніби власники порталів і сервісів тобі щось винні. Пожалійся ще, що виробники ролс-ройсів не враховують розмірів твоєї заробітної плати.

Знайшов серіс чи портал який тобі подобається - користуєшся. Немає там укр. мови і це тобі не подобається - не користуєшся (сидиш вдома на коліні клепаєш свій портал на 100% україномовний або їдеш у Канаду там де все українське.)

Причина криється не в небажанні робити укр. інтерфейс, а в непотрібності.
Тому попросити про впровадження інтерфейсу на рідній мові треба і добре що ти так і зробив - але інтонація "пупа Землі" зайва.

Цитата:
Допис від andriy3s Переглянути допис
заходиш за адресою freemail.ukr.net, відразу російська мова по очах б'є.
І так казати теж негарно - російська не може бити по очах. Бо інакше українська теж когось буде бити і буде бійка, шо не дай боже.
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякували 4:
Пантера (06.10.2012), Ingenue (02.10.2012), saymon (02.10.2012), Дєцко (06.10.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.10.2012, 16:13 #2047174   #459
andriy3s
 
Аватар для andriy3s
Wink Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
Дивно чути таке. Так ніби власники порталів і сервісів тобі щось винні. Пожалійся ще, що виробники ролс-ройсів не враховують розмірів твоєї заробітної плати.

Знайшов серіс чи портал який тобі подобається - користуєшся. Немає там укр. мови і це тобі не подобається - не користуєшся (сидиш вдома на коліні клепаєш свій портал на 100% україномовний або їдеш у Канаду там де все українське.)

Причина криється не в небажанні робити укр. інтерфейс, а в непотрібності.
Тому попросити про впровадження інтерфейсу на рідній мові треба і добре що ти так і зробив - але інтонація "пупа Землі" зайва.



І так казати теж негарно - російська не може бити по очах. Бо інакше українська теж когось буде бити і буде бійка, шо не дай боже.
Підсумовуючи комент, "Моя хата скраю, я нічого не знаю!" та "Вовка боятись - у ліс не ходити." - не для мене.
Кожен вибирає життєву стежину, або дорогу. Хоча, можна і в кущах відсидітись, як варіант.
andriy3s зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.10.2012, 17:03 #2047201   #460
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від andriy3s Переглянути допис
Підсумовуючи комент, "Моя хата скраю, я нічого не знаю!" та "Вовка боятись - у ліс не ходити." - не для мене.
Кожен вибирає життєву стежину, або дорогу. Хоча, можна і в кущах відсидітись, як варіант.
вже саме хизування нац. символами на аватарі видає у тобі зачатки якоїсь несерйозності чи незрілості... Принаймні чомусь така картина вимальовується у нашому суспільстві, де акцентуація на національних символах приховує ідею меншовартісності: чомусь всі нам щось винні, і всі повинні нас захищати, бо конкурувати на загальних засадах ми, як виявляється, нездатні.

Повертаючись до першого твого посту: чому ти вважаєш своїм обов'язком штучно завищити попит на укр. мову інтерфейсу у сервісі е-диск?
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякували 5:
Пантера (06.10.2012), Ingenue (02.10.2012), Romko_7 (02.10.2012), Джалка (02.10.2012), Іра (04.10.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 15:47.