Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Така невідома українська мова

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 16.08.2017, 16:03 #2703403   #801
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова



Хвилинка реклами: використовуйте лише листівки ручної праці.
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.09.2017, 13:53 #2706963   #802
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата Вчимо мову правильно: найкращі ресурси для поглиблення української
via
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.09.2017, 13:32 #2707077   #803
mariyasidoruk
Учасник
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Нові слова мають прижитися органічно. Якщо запроваджувати насильно, нічого не вийде.
Недавно почула слово "хопта", на моїй батьківщині такого не має)
mariyasidoruk зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.09.2017, 16:52 #2707103   #804
ziggitarius
 
Аватар для ziggitarius
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата
Допис від mariyasidoruk Переглянути допис
Недавно почула слово "хопта", на моїй батьківщині такого не має)
Моє улюблене слово...
ziggitarius зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Ingenue (10.11.2018)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.10.2017, 12:34 #2709838   #805
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова



Інколи складається таке враження, наче українська мова для українців дійсно є іноземною.
10 кроків щоб говорити українською. Далі що? Спеціалізовані курси? Експрес-метод вивчення української мови? Стікери зі словами?

Мені особисто от що незрозуміло. Як українець може розуміти білоруську, польську та чеську. На прийнятному побутовому рівні іспанську та італійську і з допомогою жестів таки договоритися з литовцем чи німцем. І навіть з турком.
А українську йому треба відточувати по програмі десяти кроків. Це ж абсурд.

Цитата
Допис від mariyasidoruk Переглянути допис
Недавно почула слово "хопта", на моїй батьківщині такого не має)
Просто треба більше подорожувати по просторах Батьківщини.
А сміятися зі слів, які на твою субєктивну думку, звучать смішно це особливість одного фіно-угорського племені.
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.10.2017, 20:19 #2709905   #806
Sect0r
 
Аватар для Sect0r
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Треба прийняти той факт, що велика частина українців не розуміє української. Дивним чином, це та сама частина українців, яка не розуміє польської, не дасть собі ради з чеською, угорську теж ні.. І от для таких, хто не розуміє української, але з певних причин хоче відмежуватися від російської, і є ті десять кроків. Не для тернополян та львів'ян, а для українців, що є жертвами провальної мовної політики, що провадилася нашою державою протягом останніх 25 років.

Востаннє редагував Sect0r: 21.10.2017 о 00:42.
Sect0r зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.11.2017, 12:55 #2711167   #807
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова













saymon зараз поза форумом  
Подякували 2:
Din Explorer (29.11.2018), Ingenue (10.11.2018)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.03.2018, 18:52 #2724302   #808
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

В рамках шевченківських днів.

saymon зараз поза форумом  
Подякували 4:
. (18.03.2018), Din Explorer (29.11.2018), Ingenue (10.11.2018), mhl (10.11.2018)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 22.07.2018, 16:51 #2732930   #809
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова






Але і тут. От чому "словникові запозичення української мови" виглядає як написано українською, а "українські запозичення до сусідніх мов" як чергова спроба мінє так удобна(tm) зробити вигляд наче воно знає українську.

Я просто ПАРАЖАЮСЬ. Ну як же так.

Востаннє редагував saymon: 22.07.2018 о 16:56.
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.09.2018, 21:07 #2735397   #810
VillisRey
Активний учасник
 
Аватар для VillisRey
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Корисна інформація. Багатьом українцям слід підтягнути свій рівень!
VillisRey зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2018, 16:19 #2739209   #811
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.11.2018, 06:10 #2739267   #812
Ingenue
Активний учасник
 
Аватар для Ingenue
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Аж злякалась, спочатку, що це нова карта України тепер так виглядає.
По темі, найзагадковіші для мене закарпатські племена, і якась плямка на Волині,
Їхню лексику або не чула раніше, або ніколи не вживала.
Ну і там явно є похибки, бо наприклад слова: бритванка, вишка, також тернопільські.

Додано через 19 хвилин
Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис





Але і тут. От чому "словникові запозичення української мови" виглядає як написано українською, а "українські запозичення до сусідніх мов" як чергова спроба мінє так удобна(tm) зробити вигляд наче воно знає українську.

Я просто ПАРАЖАЮСЬ. Ну як же так.
Чоловік, на днях, зауважив написанння слова Айвенго англійською і поспішив мене втішити, що то був наш Іванко, насправді. Хоча, в інтернеті є, як прихильники версії про слов’янське походження рицаря, так і охочі її спростувати.

Ще цікаво, на цих картинках підібрано запозичення з російської мови.
Почалось з гулагу і нквд, а закінчилось доносом і котлованом.
Русофобія шита білими нитками.

Востаннє редагував Ingenue: 10.11.2018 о 09:13. Причина: Пізніше додано
Ingenue зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Petro Ford (10.11.2018)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.11.2018, 13:10 #2739330   #813
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2019, 11:29 #2750064   #814
Ingenue
Активний учасник
 
Аватар для Ingenue
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата Л. Ставицька. «Українська мова без табу. Словник ненормативної лексики» київ 2008

Словникова стаття: :girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
«Бити ковбасою, що спереду, брати тіло, брати до рук шаблю, був (побував) кіт на салі, бути між ногами, вбертати, вгатити, вграти, вдарити нумер, везти дуба, вертіти дірку, вжарить, взути, вибити, виграти, виїбати, використовувати/використати(у горизонтальний спосіб), вилізти, вимахати, виорати, висмалити, вителепати, витовкти, витрапати, витрахати, вихатися, втягти\затягти на себе, вихарити, вихатися, відгромадити, віджимати, відідрати, відмантачити, відмахати, відмолотити, відпердолити, відправити парастас, відфайдолити, відхарити, відшкворити, врізати січку, всадити, вставити(пістон), встромити, входити\увійти, гамселити, ганяти (стрижня, стрижнем, лисого), гарцювати, гилитись, гнати, гнути санки, говорити, гойдати, гомати, гопати, грати(в штрикі-пісі, на бандурі, на волосянці, на гітарі), гребти, гримати, грішити, ґедзатися, дати джмеля, дати дуду, дерти, довбати, домити, драти, дриґати, дриндати, дрючити, дрючка заткнуть, дурня загнать, дути, духопелити, жаліти, жарити, жаритись, жигати, жучити, забити рибу, завалювати, загузичити, задвинути, задерти ножку на Явдошку, задрочити, заїхати колісницею, зайванити(закалатати) кобіту, займатися(зайнятися) коханням, зайнятись ділом, закаблучимти, заквасити пісюна, заложить, замочити(поставити) ґулю, запеканчити, заперти, запихати\запхати, запичити, запузирювати, засандалити, засувати\засунути, затикати, затикать, затирити, заткнути дурчака під шкірку, захуярити/ зашивати, збивати масло, збити росу, зґрандувати кобіту, зливатися в екстазі, їбати(єбати). Їбнутися, їдрити(єдрити), їсти солонину, йобкати, кинути(вкинути, поставити) палку, кінчик замочити, клепати косу, користувати, корінь попарити(запарити), кохати, крупи дерти, лазити, лигатися, лізти (межиноги), лікувати, лоскотати, любити, манати, мантачити, маститися, мати жінку(секс), матрасити, махатися, махать, метати ікру, молотити, мотузити, мочити\замочити пісюна, мусолити, наблочити, навернути, нагодувати, на ґолясайти, надіти, наряджати диво, насідати, настромити, натягувати\нахромити, нахитувати, на цілого йти, наярювати, ночувати, обробити, обслуговувати, оволодіти, одділати, орати(нивку\своєполе), осідлати, оформити, парити(живіт), патичити, пахати, педрати, пекти, пердолити, перпбити чорну вовну, перекинути, перепихнутися, переспати, періщити, перти, перчити, печенюпокраяти, пизди зажити, пилососити, пилувати, пиляти, пихати, пичити, пичкуватися, підмахувати\підмахнути, піжити(пежити), пізнати, піктися, пірити, пістоль поставити, повалити на череві дуба, погилитися, погнати, погойдатися, погримати, позабавитись, поїбати, поїбатися, поїхати, поколоти, покропити, полірувати торпєду, попарити животіну, попахати табаки, попікати(дівчат), порати, поратися, пороти, поставити(нумерок\палку\патик), потку натягати(попарити), потолочити, потоптати, поцьку всрать, пошмаляти, пошморгати, пошолопати, поштрикатись, пошуґати пизду, працювати, прижилитися, приймати\прийняти мужчину, приймати прутня, примудькатися, пробивати, продавати сухі раки, пропердолити руту-м*яту, прочищать, пуцувати, пхати, пхатися, рачити, рибу варити(жарити), рипати, різати кобіту, різати січку, робити в плахті перебори, робити (іменини\оте\тілесний гріх\тую роботу\це\чик-чик\чоловічу роботу), роз*їбати, розмовляти, розмочити сузар, розслабитися, рухатися, сексуватися, сідлати, сікти бабу, сіно громадити, смикатись, совати колодку, совокнутися, согрішитися, спати, спекти, спіймати бобра, сполучатися, ставити\поставити нумер(нумерок\патик), стати в борозну, стрибати, сунути, сягнути під колііна, танцювати у чотири коліна, тарахнути, терти крупи(мак\коноплі), тертися, тикати, тикатися, тиснути, тичити, товкти, топтати, торкати(торкнути\трахати), трахі-трахі, трахкатися, тріснути, тулитися, тягати, ударити, узнути, уйобувати\уїбати, утнути, утовкти перцю, файдолити, факатися, фачитися, фестивалити, харити, хендожити, хитати юрту, хитатися, ховатися під вербами, ходити(в будяки\бузину\жито), цюпцяти, чесатися, чмулити, чубити, чухрати, шваркнути, швеціюробити, шворитись, шишку мочити\парити\шкрумадити, шмондати кобіту, шморгати, шмуляти, шпарити, шпилити, шпіліндрикатись, шпіляти, шпокати, шпріцувати, штанами накрити, штрикати, штуркати, шурдигати, шуркатись, юбати, ябати, яйцяпідкотити, якорити."
Чи зможе додати хтось хоч один варіант?)
Ingenue зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2019, 14:06 #2750096   #815
stanley
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Викупати/покупати/скупати малого
stanley зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2019, 14:10 #2750098   #816
Ingenue
Активний учасник
 
Аватар для Ingenue
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

І не соромно Вам?
Ви ж педагог!)
Ingenue зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2019, 14:21 #2750102   #817
stanley
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

1. "Встидно коли видно" (с) українське народне.
2. Чому мені має бути соромно за те, що я добре володію різними складовими рідної мови?
3. Ви викладаєте цитату з силою-силенною матюків, а мені має бути соромно за невинну фразу, написану цілком літературною мовою???
Не треба перекладати з хворої голови на здорову!
Але кому я це пишу???

P.S. До слова, я мав на увазі, що викладена мною фраза в різних регіонах звучить по-різному?
А Ви що подумали???????????? Що це продовження Вашої цитати зі словника???????? Вам, багатодітній мамі, тільки такі думки в головІ??????? Вам не соромно????
Читайте Фройда!

Востаннє редагував stanley: 12.03.2019 о 15:10.
stanley зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2019, 15:19 #2750109   #818
Ingenue
Активний учасник
 
Аватар для Ingenue
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

І цими вустами ви до дітей говорили?
Шок !
Ingenue зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2019, 19:55 #2750141   #819
stanley
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Ви виставили набір відвертих непристойностей і матюків.
Я написав цілком пристойну фразу.
Спеціально для Вас детально поясню, що цією фразою в різних регіонах описують дію, яку виконують, щоб дитина стала чистою.
А що робить з нею Ваша бурхлива уява і гадки не маю.
Допомогти я Вам не можу, бо я вивчав лише класичну психологію.
А у Вас, вочевидь, якась клінічна проблема. Вам би до фахівця звернутися в спеціалізований заклад. Гугл каже, що адреса Тролейбусна , 14.
stanley зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2019, 19:58 #2750142   #820
Ingenue
Активний учасник
 
Аватар для Ingenue
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Заспокойтесь вже, я жартую)
Ingenue зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 01:26.