Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи > Кулінарія

Кулінарія Рецепти/поради/обговорення


Приготування домашнього вина

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 15.09.2011, 20:50 #1745403   #1
ap@snuj
злий котЄ
 
Аватар для ap@snuj
Типово Приготування домашнього вина

Хочу запитати в форумчан - можливо хтось пробував в домашніх умовах приготувати з власного винограду вино!?
Просто в селі є досить велика кількість червоного винограду(вроді сорт Ізабелла) але їсти його самого неможливо бо дууууже вже кислий. І от щоби він тупо не пропав спала на думку ідея приготувати домашнє вино, але ніколи і близько таким не займався, максимум тільки колись ще давно бачив як дід робив - то тільки приблизно собі можу уявити. Для виробництва впринципі все є - прес для тиску винограду, великі скляні ємкості для бродіння(20л ніби), пробки, трубки, спирт, цукор. Можливо чогось не врахував то допоможіть хто стикався з таким!
п.с. хотілось би зробити напівсолодкого і десертного в двох ємкостях, але якщо получиться хоча би щось - то вже буде добре
пп.сс. надіюсь з темою попав куди треба
ap@snuj зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.09.2011, 21:29 #1745452   #2
BBV
Активний учасник
 
Аватар для BBV
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Домашнє вино - це просто супер
Ми уже пару років робимо домашнє вино
Зараз знайду рецепт і скину у ПП
BBV зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ap@snuj (15.09.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.09.2011, 21:32 #1745455   #3
[Romanio]
████████████████
 
Аватар для [Romanio]
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата:
Допис від BBV Переглянути допис
Зараз знайду рецепт і скину у ПП
Ей, чого це у ПП??
А ми що не хочемо домашнього вина?
[Romanio] зараз поза форумом  
Подякували 2:
@NYKey (05.02.2012), Darkness (09.10.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.09.2011, 22:02 #1745486   #4
BBV
Активний учасник
 
Аватар для BBV
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата
Допис від ...=Romanio=... Переглянути допис
Ей, чого це у ПП??
А ми що не хочемо домашнього вина?
Окей, пишу сюди
Рецепт:
1 част. винограду
1/5 част. води
1/5 част. цукру
Виноград пом"яти, додати цукор, розведений у воді і поставити бродити.
Коли добре забродить - відцідити сік і додати ще 1/10 част. цукру від об"єму соку, розлити по бутлях з бродильними трубками. Додати кісточок виноградних мелених приблизно по 1ст.л. (з гіркою) на 10л.
Як бродіння закінчиться, відцідити від осаду.
Додати цукру з розрахунку 1кг. на 25л. вина.

Для припинення бродіння додати спирт з розрахунку: 200г. на 25л. вина.

Кожного року - виходить інше вино Хоча рецепт один і той самий - дуже багато факторів залежить: і щоб не перебродило, і коли зібрати виноград (до речі - із винограду, який чуть примерз цікаве вино виходить), і від цукру (більша чи менша цукристість)...
І ще - по власному досвіді замітив, що вино має рік-два постояти! Молоде вино має один смак, а якщо воно постоїть у підвалі рік-два - більш смачніше!
BBV зараз поза форумом  
Подякували 5:
ap@snuj (15.09.2011), Jane Doe (16.09.2011), ТЕхнічна культуРА (10.10.2011), Trader_Lena (05.02.2012), [Romanio] (15.09.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.09.2011, 15:12 #1753654   #5
Vuyko Yosyp
 
Аватар для Vuyko Yosyp
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Ми робимо так - виноград з гронами (щоб менше часу витрачати) мелеться на спеціальному подрібнювачі і на прес. Получаєм сік і "таблєтки" жмиха - жмих свиням, сік людям
Заливаєм сік + цукровий сироп в 20-літрові бутлі. Сироп з розрахунку десь 3 кг цукру на 5-6 л води на дві 20літрові бутлі. Кількість цукру залежить і від того який даного року засолодкий виноград.
Бутля закорковується щільно і виводиться трубка у водяний клапан (банка з водою). Бродить у приміщенні при кімнатній температурі залежно як який рік і яка температура і яка цукристіть приблизно 3-5 тижнів. Коли бродіння закінчилося, закорковується наглухо і переноситься у прохолодний підвал. Ніякої фікні типу спірту чи самогонки у вино не лиєм. Пити відразу не пасує воно ще кисле. Кислота потім частково викристалізується, вино очиститься, осад осяде і вже на Святий вечір можна пробувати.

Виноград у нас не закарпатський чи кримський, тому вино получається явно не солодке, зате дуже насичене, пахуче і смачне.

Влітку щоб просто попити чогось холодного - розвожу мінералкою. Взимі можна пару грам влити в чай - тоже зашібісь.
Vuyko Yosyp зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.09.2011, 15:39 #1753668   #6
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Дідо постійно робить, і я попри нього пробував

Роблю все без рецептів, на око. Товчу виноград, сік і жмих в банку з вузьким горлишком, цукру до смаку, банку накрити плотною кришкою (не прижимати, так щоб газ бродіння міг виходити, але повітря в середину не потрапляло). Через місяць відцідити, закрити доброджувати. Жмих на самогонку, фірма виходить Як настануть морози - на двір на пару місяців. Після розмерзання осад випаде на дно, вино готове
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.09.2011, 17:49 #1753728   #7
Andriy81
Banned
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата:
Допис від BBV Переглянути допис
Окей, пишу сюди
Рецепт:
1 част. винограду
1/5 част. води
1/5 част. цукру
Виноград пом"яти, додати цукор, розведений у воді і поставити бродити.
Коли добре забродить - відцідити сік і додати ще 1/10 част. цукру від об"єму соку, розлити по бутлях з бродильними трубками. Додати кісточок виноградних мелених приблизно по 1ст.л. (з гіркою) на 10л.
Як бродіння закінчиться, відцідити від осаду.
Додати цукру з розрахунку 1кг. на 25л. вина.

Для припинення бродіння додати спирт з розрахунку: 200г. на 25л. вина.

Кожного року - виходить інше вино Хоча рецепт один і той самий - дуже багато факторів залежить: і щоб не перебродило, і коли зібрати виноград (до речі - із винограду, який чуть примерз цікаве вино виходить), і від цукру (більша чи менша цукристість)...
І ще - по власному досвіді замітив, що вино має рік-два постояти! Молоде вино має один смак, а якщо воно постоїть у підвалі рік-два - більш смачніше!

та то якась бадяга а не вино получиться, нашо там спирт добавляти? Сам зараз роблю вино, рецепт в неті найшов, впринципі перечитав багато їх і взагальному вони всі практично однакові, але ніхто не писав про додавання спирту і води при виробництві вина
Andriy81 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.09.2011, 17:54 #1753732   #8
BBV
Активний учасник
 
Аватар для BBV
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата
Допис від Andriy81 Переглянути допис
та то якась бадяга а не вино получиться, нашо там спирт добавляти? Сам зараз роблю вино, рецепт в неті найшов, впринципі перечитав багато їх і взагальному вони всі практично однакові, але ніхто не писав про додавання спирту і води при виробництві вина
У рецепті ж написано - для припинення бродіння! І спирту дуже й дуже мало. А якщо перебродить - це дуже погано.
Ми уже не перший рік робимо таке вино і всім моїм знайомим вино дуже подобається
BBV зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.09.2011, 18:49 #1753773   #9
Andriy81
Banned
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата:
Допис від BBV Переглянути допис
У рецепті ж написано - для припинення бродіння! І спирту дуже й дуже мало. А якщо перебродить - це дуже погано.
Ми уже не перший рік робимо таке вино і всім моїм знайомим вино дуже подобається
Та не спорю, воно може і подобаєтся, але на скільки я читав вино саме має перестати бродити, я пив закарпатське саморобне вино, досить смачне, то говорили шо ні спирту ні води не добавляють, але то таке, є різні рецепти
Andriy81 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.09.2011, 18:57 #1753781   #10
Freeboy
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата:
Допис від Vuyko Yosyp Переглянути допис
Ми робимо так - виноград з гронами (щоб менше часу витрачати) мелеться на спеціальному подрібнювачі і на прес.
Я б такого не радив робити-кислотність буде зашкалювати,а щоб її "замаскувати",то потрібно два гектари цукру. Тай таким способом файного (витонченого)червоного вина збацати не получиться.
Freeboy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.10.2011, 22:40 #1762902   #11
ap@snuj
злий котЄ
 
Аватар для ap@snuj
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

І так - розпочну я розповідь про те, як готував я домашнє вино!
Почну я, напевно, з того, що скажу - в цьому ділі я абсолютний дилетант і бачив хіба як домашнє вино вже бродить ше років 10 тому, як його ще дід робив. А так як вино я дуже люблю і цього року в селі просто шикарний урожай червоного винограду непонятнього сорту і трохи кислуватого, щоб просто його їсти, але цілком придатного для приготування вина.
Скажу одразу, що перша партія готувалась минулої суботи, друга - сьогодні. Загалом вже готові дві 20-літрові банки і поставленні на бродіння.
Тепер - заготовки(що потрібно мати перед приготуванням щоб не шукати все в останній момент):
1. Бутлі(я використовував 20-літрові скляні бутлі, читав, що можна використовувати і пластикові банки 10-літрові наприклад, які можна купити в білих фургончиках "долина")
2. Пробки (в одному бутлі було горло без різьби для закручування, тому витесав з вишні пробку щоб щільно закрити бутль(наскільки це можливо), а другий мав різьбу і кришку, в якій була висверлена дірка якраз для трубки).
3. Трубка (на 2 бутлі мені пішло трохи менше 2 метрів трубки з діаметром 6 мм(її купував на ринку 15 квітня)
4. Пластилін (щоб потім зашити намертво всі можливі дірки між пробкою\кришкою і горлом бутля.
5. Короткі шнурки, маленькі баночки і може ще пару мілочей(можливо походу розповіді шось згадаю)
6. Сам виноград

Отже, як я вичитав один рецепт(його дам трохи пізніше), обриваємо виноград і висипаємо його десь у зручне місце. домашній виноград без хімії можна не мити зовсім( що з того вийшло скажу коли вино буде готове). Мені на 20-літровий бутль потрібно було близько до 20 кг винограду. Якщо виноград мокрий - дати йому трішки постояти і обсохнути щоби не було крапель води. Вибирати слід самі кращі і якомога стигліші грона(в мене було таких достатньо). Далі готуємо ємкість для обривання самих виноградинок - в мене це була 20-літрова пластмасова миска. Починається самий клопіткий процес, який як я зрозумів уникають більшість, а саме обривання самих тільки виноградинок(дзьоськи їх ще вроді в народі дехто називає) і вибирання тільки доспілих, все решта піде у смітник. Чи потрібно це було робити я не знаю, але думаю даний процес допоможе приготувати вино з самого винограду а не з всього виноградника. Я назбирував повну 20-літрову миску виноградинок(цей процес займав близько 2 годин і дуже багато терпіння). Далі беремо товку для картоплі(чи шось в тому роді) і переминаємо весь цей виноград щоби кожна виноградинка тріснула і випустила свій сік( я ще перетирав їх руками і також досить довго бо вони не хочуть так просто тріскати). Паралельно з таким перетиранням виноградинок засипаємо цукор в розрахунку 12-15% від маси винограду. Скажу одразу що я давав цукру більше( десь 20%, тобто 3 кг на 15 кг винограду) бо мій сорт дуже кислий. (якщо хтось собі ламає голову чому винограду вже 15 кг а не 20 як писалось раніше, то скажу що в мене з 20 кг після перебирання виноградинок залишалось десь 15 кг готового винограду для безпосереднього приготування).
Щоб перетерти ці виноградинки можна також використати прес для тиснення соку(якщо в кого є - можете спробувати).
Отож в нас тепер є однорідно соково-мякоттєва маса, яку акуратно не розливаючи я переливав в свій скляний бутль. Сам бутль получився заповненим на три четверті( можна навіть на дві третіх), але не більше, щоб залишився простір для бродіння. Тепер беремо пробку чи кришку з отвором - наміцно заштопорюємо/закриваємо і заліплюємо всі щілини пластиліном. трубку виводимо в баночку з водою. Це робиться для того і це важливо, щоб залишки вуглекислого газу собі вільно виходили коли почнеться сильне бродіння, але в бутль не повинен попадати кисень!
Бутлі ставляться в чорний поліетиленовий кульок і десь в тепле місце. Ще додам, що в мене експериментна партія, і я один бутль поставив в підвал( температура близько 14-16 градусів), а другий вже стоїть в кімнатній температурі. І це все стоїть звичайно ж в селі, бо вдома мене б вигнали разом з тим вином десь на коридор чи на двір
Ставити звичайно ж краще в теплі, тільки подалі від житлових кімнат, бо запашок буде ще той
Це все описаний тільки перший етап приготування, який закінчиться тижнів через 4-5! тобто далі буде))
Хотів зняти пару фоток, але забув фотік так що хіба на наступний тиждень викладу фото як воно все виглядає.
Власне сам рецепт, який нарив десь в неті і по ньому все робив:
Прихований текст: Рецепт. многабукафф 


Далі буде
Є питання - запитайте!
ap@snuj зараз поза форумом  
Подякували 3:
andrey_ko (10.10.2011), Джалка (09.10.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.10.2011, 13:05 #1763215   #12
Freeboy
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата:
Допис від ap@snuj Переглянути допис
І так - розпочну я розповідь про те, як готував я домашнє вино!
Апасний,вибачте,що роблю вам зауваження,бо я у виготовленні вина такий самий делетант як і ви,але той рецепт,що ви тут виклали,не витримує жодної критики.І знаєте який найбільший мінус того рецепта?-Він відбиває будь-яку охоту то вино робити! Спочатку,коли я то всьо читав,то дуже багато з чим не погоджувався. Коли прочитав про ту дубову тріску,то мені вже стало смішно.......але коли дійшов до "пружних сосків"і "зморщених сосків",то я вже сміявся до сліз.Ну скажіть мені,будь ласка,яка поридна газдиня,яка б захотіла виготовити домашнє вино,щоб вгостити-потішити-здивувати свого чоловіка , хлопця,подрушку і т.,мала б витисати ті пробки здерева,просверліти в них отвори,дістати ті всі трубки і приєднати їх до сосків і тд.?...Я вже ніц не кажу про процес виготовлення вина.Якщо ви,Апасний, будете виготовляти вино за цим рецептом......то у вас СТАЛЬНІ нерви!
Freeboy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.10.2011, 14:18 #1763286   #13
ap@snuj
злий котЄ
 
Аватар для ap@snuj
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

ггг критику люблю!))
з сосками я не бавився - просто повиводив трубки в воду - як на мене набагато простіше і буде видно коли процес бродіння майже закінчиться. Та й взагалі сам процес постараюсь спростити по максимуму хоча впринципі вже все зроблено так як там описано!))) ну такий вже я є - люблю дотошність в деяких речах, які приносять мені задоволення!))
ap@snuj зараз поза форумом  
Подякували 2:
Джалка (09.10.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.10.2011, 16:49 #1763399   #14
Freeboy
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Прошу!Якщо хтось ризикне виготовити вино за моїм "рецептом",то щоб сильно мене не мотюкали......бо в мене також часом не получається!!!

Перед тим,як тут щось написати,я пішов до підвалу,витягнув слоїчок червоного вина річної витримки,налив його в стаканчик,подивився до світла на кристальну чистоту того напою,відчув медовий запах,і перед тим як його скуштувати попросив Бахуса,щоб він дав мені розуму щось мудре тут написати.І коли я нарешті випив вино,то дозволив собі похвалити самого себе,а таке буває раз на 5-10 років.
Рецепт: справа в тому,що в мому рецепті є тільки один пункт- "Робота,яка виконана без любові- виконана даремно". Я не знаю чий це афоризм,але,вважаю,що це стосується не тільки виготовлення вина......а будь-якої справи,в тому числі і сексу.....а тепер скажіть, що в мене погане вино....
По темі: грона мию, обриваю ягоди,(гнилі, недозрілі викидаю)розминаю їх руками у невеликій посудині(так легше розминати) і висипаю у 40л. емальований баняк,але не більше 2/3 обєму.Баняк накриваю кришкою(можна марлею)і залишаю то всьо добро бродити в теплому приміщенні(але щоб температура не перевищувала 20градусів,бо при 23 починають розмножуватись оцтовокислі бактерії,а нам потрібне вино,а не оцет.....) на 5-7днів(для білого вина-2-3дні) і при цьому кожного дня обов*язково потрібно помішувати не менше 2 разів,щоб на шапці сусла не утворилася цвіль,яка призведе до погіршення якості вина.Через 5-7 днів мезгу видушую на ручному пресі.У відходах,які залишаються після видушуання соку,залишається багато цукру,вітамінів мін. речовин і т.д.,тому я заливаю то всьо дєло перекип*яченою водою(води даю на око,але не більше,ніж 1до 1,я ніколи спеціально не міряю), і видушую на пресі ще раз. Після такого знущання над виноградом залишаються тільки кісточки і шкірочки.Якщо у вас немає преса,то можна душити сік через марлю,але тут вихід соку вже буде залежати від стійкості вашої нервової системи.
Потім я "чистий"сік розливаю порівну по скляних бутлях(пластик не визнаю)і доливаю до нього сік,який отримав в процесі повторного видушування,але перед цим додаю до нього цукор або мед в розрахунку1кг. цукру на 5 л. води(я маю на у вазі ту кількість води якою заливав мезгу для повторного видушування ) .Якщо виноград дуже кислий,то води можна і більше додати.щоб розвести кислотність, але то вже практика.Я приблизно роблю в такій пропорції : чистий сік3-5 частин і 1 частина соку повторного видушування.Бутлі наповнюю десь на 7-8/10 об*єму і ставлю в тепле місце ( 16-20гр.)Замісь "газових трубок і пружниж сосків" я на горловину бутлі надіваю гумову рукавичку і перев*язую гумкою(усьо можна купити в аптеці).Коли вино перестає віддавати мені честь(рукавичка падає),то я акуратненько знімаю гумовою трубочкою вино з осаду(ОБОВ*ЯЗКОВА операція,якщо хочете отримати файне вино),додаю за смаком цукор,а краще мед,розливаю знов по бутлях чи слоїках,ставлю в прохолодне місце-0-8гр.і через місяць -три ще раз зливаю з осаду.Якщо вино будете тримати в прохолодному місці і плануєте його подужати до весни,то не потрібно додавити спирту,а якщо плануєте пару літер залишити на витримку(а вино стає вином не раніше як за рік),то можна додати трішки спирту або пропастеризувати при 70гр. А найкраще робіть таково: після того,як вино переграло у всіх тональностях,зніміть його з осаду(не підсолоджуйте,бо при сприяливих умовах воно знову може забродити),заповніть ним слоїки по самі вінця(між кришкою і вином повинно бути мінімум повітря,бо інакше почнутсья окислювальні процеси і воно зіпсується-стане гірким ),а коли схочете насолодитися напитком власного виготовлення,то тоді і підсолодите його за смаком.Але і в такому випадку зберігайте його при температурі не вище 15 гр.

Мораль: якщо б я не випив вина, то такої фігні б тут не понаписував.......тому краще пийте молоко, мінеральну воду.....і будьте здорові ...........але хулєра ясна і вина файного часом хочеться випити.....
Freeboy зараз поза форумом  
Подякували 5:
ap@snuj (10.10.2011), mZiG (10.10.2011), WakS (16.11.2012), Джалка (09.10.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.10.2011, 17:25 #1763422   #15
user007
 
Аватар для user007
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Делаю вино уже лет 7. Внимайте:

За неделю до обрыва винограда приготовить закваску: 0,5-1 литр виноградных ягод засыпать 100гр. сахара, помять и поставить в теплое место для закисания.

Через неделю...
1. Обрываем виноград в сухую погоду, не моем(!);
2. Обрываем ягоды с гроздей, тщательно перебиваем (как вариант, чистым миксером для мешания раствора)
3. В перебитый виноград (мезгу) добавляем закваску и оставляем на неделю для закисания (в течении недели мезгу тщательно мешаем два раза в день)

Еще через неделю...
4. Отжимаем сок мезги в бутыли и добавляем сахар (естественно предварительно растворив в том же соке).
4.1. Пропорция сахара - 2кг на 10литров сока.
4.2.Хотите получить сухое вино - добавляете весь сахар сразу;
5. Бутыль закрываем водяной заглушкой. Трубочки/баночки - это прошлый век. Сейчас на рынке продают спец. крышки, которые выполняют ту же функцию. Для верности, я натягиваю на крышку резиновую перчатку - так я могу следить за брожением и быть уверенным, что воздух не попадет.
5.1. Бутыли ставим в теплое место! Чем теплее место, тем лучше сок перебродит.
6. Когда сок перестал бродить - снимаем с камня, то есть разливаем по бутылкам и крепко закупориваем.
7. Закупоренные бутылки прячем в прохладное сухое место на 3-4 месяца для дозревания.
Занавес.

А если хотите получить десертное вино, читайте дальше:

На шаге 4 делите сахар на три части:
- первую треть добавляете сразу; 3-7 дней вино будет играть (то есть будет выделяться газ);
- когда вино переиграет, добавляете вторую треть; вино опять начнет играть;
- когда вино переиграло второй раз - добавляете последнюю треть.
Далее переходим к шагу 6 и 7.

Приятного аппетита

Востаннє редагував user007: 09.10.2011 о 17:32.
user007 зараз поза форумом  
Подякували 3:
ap@snuj (10.10.2011), ОРДА (03.07.2013), mZiG (10.10.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.10.2011, 14:21 #1764152   #16
Freeboy
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Цитата:
Допис від user007 Переглянути допис
Делаю вино уже лет 7. Внимайте: За неделю до обрыва винограда приготовить закваску: 0,5-1 литр виноградных ягод засыпать 100гр. сахара, помять и поставить в теплое место для закисания. Через неделю... 1. Обрываем виноград в сухую погоду, не моем(!); 2. Обрываем ягоды с гроздей, тщательно перебиваем (как вариант, чистым миксером для мешания раствора) 3. В перебитый виноград (мезгу) добавляем закваску и оставляем на неделю для закисания (в течении недели мезгу тщательно мешаем два раза в день) Еще через неделю... 4. Отжимаем сок мезги в бутыли и добавляем сахар (естественно предварительно растворив в том же соке). 4.1. Пропорция сахара - 2кг на 10литров сока. 4.2.Хотите получить сухое вино - добавляете весь сахар сразу; 5. Бутыль закрываем водяной заглушкой. Трубочки/баночки - это прошлый век. Сейчас на рынке продают спец. крышки, которые выполняют ту же функцию. Для верности, я натягиваю на крышку резиновую перчатку - так я могу следить за брожением и быть уверенным, что воздух не попадет. 5.1. Бутыли ставим в теплое место! Чем теплее место, тем лучше сок перебродит. 6. Когда сок перестал бродить - снимаем с камня, то есть разливаем по бутылкам и крепко закупориваем. 7. Закупоренные бутылки прячем в прохладное сухое место на 3-4 месяца для дозревания. Занавес. А если хотите получить десертное вино, читайте дальше: На шаге 4 делите сахар на три части: - первую треть добавляете сразу; 3-7 дней вино будет играть (то есть будет выделяться газ); - когда вино переиграет, добавляете вторую треть; вино опять начнет играть; - когда вино переиграло второй раз - добавляете последнюю треть. Далее переходим к шагу 6 и 7. Приятного аппетита
Все ви написали вірно,але для виготовлення червоного вина (а ви розписали якраз технологію виготовлення червоних вин)вважаю,що попереднє виготовлення закваски - це лишня робота,тому що на ягодах знаходиться достатня кількість винних бактерій,навіть якщо виноград перед роминанням був добре помитий.А от для виготовлення вина за "білим" способом(білих вин),то ця закваска стає дуже корисною,тому що для виготовлення білого вина(можна і з червоного винограду) сік вичавлюють одразу після збору урожаю,а не після попереднього зброждування,як це робиться для червоних вин,в сусло попадає мало винних бактерій,що в свою чергу гальмує процес бродіння на початковій стадії.
І ще одне. Для того,щоб виготовити сухе вино з чистого соку-не розбавленого перед бродінням водою-потрібно мати виноград,який має низьку кислотність,а в нас переважають звичайні "дикі" сорти або ізабельні-Ізабела,Лідія та ін., в яких дуже висока кислотність.Чисте сухе(брют) вино із цих сортів можуть пити тільки справжні мужики!!!
Freeboy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.02.2012, 14:35 #1864751   #17
ap@snuj
злий котЄ
 
Аватар для ap@snuj
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

І так:
вчора моє домашнє вино перший раз було знято з осаду. Я готував 2 банки по 2 літрів які були заповнені винним суслом десь на 3/4, вчора ж злий майже готове вино всьо в один бутль і вийшов майже повний - майже 20 літрів вина з 2 бутлів!)
те що було з самого дна майже при осаді - перецідив і сьогодні вже насолоджуюсь.
що можу сказати - вино супер просто, легко пється, солодкувате але по шарах дає дай Боже!))
Вся пророблена праця цього вартувала на 100% - якщо цього року буде знов гарний урожай винограду - зроблю знову не задумуючись!)
ap@snuj зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.02.2012, 17:02 #1864857   #18
Solar
 
Аватар для Solar
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

Всім виноробам привіт!
Роблю вино вже 7 років, але так само то виходить то ні, частіше отримую каберне, але це єдина господарська робота яка мені приносить задоволення, починаючи від збору винограду і закінчуючи вживанням цього божественного напою. Багато з чим погоджуюсь з ROMANTUK. В нашій благородній справі має місце багато змінних факторів: сорт винограду, цукристість, якість самого цукру, температура. Свій рецепт викладати не буду, бо він не дуже відрізняється від вище викладених. Спирт, самогон додають з більшого для консервування вина, щоб не скисло. Спирт не кожен почує, а самогон портить весь букет. Власне я проти додавання спирту і самогону в вино, для мене це вже порнографія! Також слід зазначити, що мій сорт винограду ( синій, дрібний, кислуватий) не найкращий для виноробства особливо в тернопільський обл..
В мене 40 л. 2011 року врожай. Після того як перебродило(~ 2 місяця ) відділив осад, досипав цукор (вирішив цього разу так проекспериментувати), і очікую літо.
Нет предела совершенству!
Solar зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.04.2013, 18:26 #2175208   #19
terny
Учасник
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

А де у Тернополі можна придбати корки для закривання пляшок з вином?
terny зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.04.2013, 20:00 #2190234   #20
Olena123
Banned
Типово Відповідь: Приготування домашнього вина

а ми в вино спирт не добавляемо
Olena123 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 07:58.