Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Спорт > Здоров'я


НутижЛікар!

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 15.08.2014, 21:05 #2433974   #21
lesjok
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Цитата:
Допис від aleko2007 Переглянути допис
По самі плечі ))))
надійніше за сторони голови різати )))
lesjok зараз поза форумом  
Старий 15.08.2014, 21:17 #2433982   #22
zumnuj
 
Аватар для zumnuj
Типово Відповідь: НутижЛікар!

І всьо таки, може хтось має виходи на ту вакцину? а то якось стрьомно. Само собою буду вдячний...
zumnuj зараз поза форумом  
Старий 15.08.2014, 21:28 #2433985   #23
lesjok
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Цитата:
Допис від zumnuj Переглянути допис
І всьо таки, може хтось має виходи на ту вакцину? а то якось стрьомно. Само собою буду вдячний...
При травмах вводять не вакцину, а сироватку. І це далеко не безпечний препарат. Часто спричиняє важкі алергічні реакції, тому якщо ризик зараження правцем мінімальний, то нащо травити свій організм різною гадостю? Краще випийте заспокійливого ) наприклад валеріаночки
Ну і спостерігайте за собою, якщо нема відчуття заніміння чи посмикування мязів в ділянці рани то все ок
lesjok зараз поза форумом  
Подякували 2:
Пантера (15.08.2014), zumnuj (16.08.2014)
Старий 16.08.2014, 00:39 #2434045   #24
Splendid
 
Аватар для Splendid
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Заходит пациент к хирургу. У больного вилка торчит в животе.
Врач:
- Извините, у меня прием на сегодня уже окончен.
- НУ-ТЫ-ЖЕ-ДОКТОР!!
Хирург вытягивает вилку из живота, вставляет ее в глаз:
- Идите к окулисту, он до 8ми.
Splendid зараз поза форумом  
Старий 16.08.2014, 08:48 #2434074   #25
Sargon
царь, просто царь
 
Аватар для Sargon
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Цитата
Допис від Laz-X Переглянути допис
Чи не п***ець, бува, скрадається до знайомого?

(замість трьох зірочок вставити букви р,а,в в такому ж порядку)
за нього і думав, наразі все добре

Цитата
Допис від lesjok Переглянути допис
Який правець в дощовій воді???
Дощова це поки вона з неба до землі летить, а по асфальті вона вже несе в собі собаче лайно, мочу сусіда васі, блювотиння алканафта від найближчої полянки і ще хз що там в ній є.
Короч, просякнутий йодом бинт на добу рішає. Правда ампутація певне була б менш болісною)
Sargon зараз поза форумом  
Старий 16.08.2014, 16:16 #2434203   #26
Butters
 
Аватар для Butters
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Цитата:
Допис від zumnuj Переглянути допис
І всьо таки, може хтось має виходи на ту вакцину? а то якось стрьомно. Само собою буду вдячний...
В сан. епід. станції роблять дослідження яке називається "Напруженість імунітету до правця". зробив і спокоєн.
Butters зараз поза форумом  
Подякував(ла):
zumnuj (16.08.2014)
Старий 16.08.2014, 16:29 #2434214   #27
zumnuj
 
Аватар для zumnuj
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Цитата:
Допис від Butters Переглянути допис
В сан. епід. станції роблять дослідження яке називається "Напруженість імунітету до правця". зробив і спокоєн.
Результат довго чекати? (просто збираюся в відпустку на пару днів поїхати) Вартість? Дякую.
zumnuj зараз поза форумом  
Старий 16.08.2014, 16:39 #2434217   #28
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Два дні пройшло??? нездорове почевоніня навкруги рани не видно?
можливо в одному місці набряк є? при натисканні виходить блі речовина. Тепература тіла не повищена? проблем з мочеспусканням нема??? тоді запий водою, все добре буде!
Сомбра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
zumnuj (16.08.2014)
Старий 16.08.2014, 17:07 #2434242   #29
zumnuj
 
Аватар для zumnuj
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Два дні пройшло??? нездорове почевоніня навкруги рани не видно?
можливо в одному місці набряк є? при натисканні виходить блі речовина. Тепература тіла не повищена? проблем з мочеспусканням нема??? тоді запий водою, все добре буде!
ттт, йду попю води)
zumnuj зараз поза форумом  
Старий 18.08.2014, 11:55 #2435000   #30
mZiG
 
Аватар для mZiG
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Волчанка?
mZiG зараз поза форумом  
Подякував(ла):
lesjok (18.08.2014)
Старий 14.12.2014, 20:53 #2485490   #31
kotyuk
Учасник
Типово Відповідь: НутижЛікар!

Я лікар-травматолог і ран наоброблявся багато)). Перша обробка більшості ран така: добре промити 3% перекисом водню і часто навіть протерти стерильною марлевою серветкою (або хоча б шматком стерильного бинта чи ватним диском) змоченою в 3% перекису водню, чтоб продезинфікувати рану та механічно вимити та витерти звідти весь бруд. Потім промиваєте ВОДНИМ розчином хлоргекидину. Рану закриваєте стерильною пов*язкою. Вже чим і в якій мірі змочувати цю пов*язку (водним хлоргексидином, кутасептом, йоддіцерином чи іншими препаратами) залежить від конкретної рани, якщо не знаєте, то краще закрити сухою стерильною пов*язкою. Далі в залежності від рани зашивати або не зашивати. Обробляти спиртовим розчином йоду рану не можна, можна тільки її краї, оскільки до рани додасться ще опік від йоду, що подовжить лікування. А тим паче не можна накладати на рану пов*язку із спиртовим розчином йоду.
З приводу правця. Якщо був ПОВНИЙ курс щеплень від правця, то він діє до 5 років, потім потрібно повторювати.
Правець це рідке, але ДУЖЕ важке та страшне захворювання, яке в половині (чи більше) випадків призводить до смерті. Чим глибша ран та чим більше потрапило землі, тим ризик вищий, але навіть поверхнева подряпина без потрапляння землі може інфікуватись правцем. Симптоми можуть з*являтись через дні-тижні після травми. Останнім часом кажуть, що правець сьогодні частіше виникає саме після поверхневих подряпин, оскільки глибокі та великі й брудні рани люди йдуть лікувати в травмпункт, де їм роблять щеплення від правця, а дрібні рани та подряпини лікують самостійно. По протоколу лікар повинен імунізувати від правця при будь-якому пошкодженні шкірних покривів, якщо за останні 5 років не було повного курсу щеплень від правця. Моя особиста думка, що це іноді таки перебор. Але юридично - так, якщо пацієнт не відмовився від імунізації. Вводять вакцину (анатоксин), яка викликає імунітет лише через кілька тижнів (тому може не встигнути подіяти при значному інфікуванні), але є відносно безпечною, та сироватку (на яку роблять дві проби і яка є досить алергенною та небезпечною). Сироватка забезпечує миттєвий захист від правця, але є набагато небезпечнішою за вакцину. Втім при високій ймовірності інфікування правцем від неї не слід відмовлятись. Для себе та своїх родичів я обрав таку тактику (кожен повинен для себе зробити вибір, чого він боїться в кожному конкретному випадку більше - правця чи реакції на сироватку, а не перекладати усю відповідальність лише на лікаря) - при відносно поверхневих і чистих ушкодженнях я роблю щеплення вакциною (анатоксин), та потім прохожу весь курс щеплень і 5 років можу наступати на цвяхи без хвилювання щодо правця)), але не щодо банального нагноєння. При глибоких або брудних ранах, якщо пройшло більше 5 років після останньої вакцинації роблю вакцину (анатоксин) та після двох проб сироватку (якщо проби однозначно негативні). Намагаюсь робити ревакцинацію кожні 5 років, щоб не вводити сироватку (так роблять військовим, міліції тощо, принаймні раніше робили), бо сироватка - це сам по собі значний ризик. Пацієнтам пояснюю мої необхідні дії по інструкції та ризики від рани та вакцинації, а остаточний вибір за ними, т.я. примусової вакцинації у нас не існує. В кожному конкретному випадку потрібно приймати зважене рішення враховуючи не лише рану, а й схильність пацієнта до алергічних чи інших реакцій, наявність вагітності, супутніх захворювань тощо.
Але, якщо травмпункт в досяжності, то краще не приймати самостійно рішень особливо щодо більш-менш значних травм та отримати нормальну допомогу. Це збереже час і гроші в майбутньому. Деякі рани вимагають прийому антибіотиків профілактично одразу, за деякими можна поспостерігати, да і питання імунізації від правця потрібно вирішувати разом з лікарем.
kotyuk зараз поза форумом  
Подякував(ла):
funof325 (15.12.2014)
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 17:11.