Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Мистецтво > Література

Література Література: пошук, обговорення книг, рецензії, творчість форумчан


Фентезі

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 16.01.2012, 16:11 #1848929   #1
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Фентезі

Запрошую в цю тему любителів літжанру "фентезі" з рекомендаціями, захватами і симпатіями.
Ділимось улюбленими творами!)

моє:
(ранжоване не по якості, а просто так)))

- вже не раз згадуваний "Відьмак" Сапковського. Маст рід, як то кажуть)
шикарний цикл з 7 романів про відьмака Геральта.
Важливо! Не сплутати з збіркою оповідань його ж авторства і протриматись перший роман, котрий був написаний на основі цих оповідань.

- цикл "Пригоди Гаррета" Глена Кука
парканадцять книг про детектива Гаррета, з офігєнним світом, персонажами, гумором і взагалі. Рекомендую)

- цикл "МІФологія" Роберта Аспріна.
ще один зразок відбірного фентезі, одвічна дружба малого мага і демона)

- трилогія "Бартимеуса" Джонатана Страуда.
гімняр-маг, шикарний джин і купа радості від читання!! Деметра вже в секті))

згадаю ще, допишу.
якщо комусь тре детальніша рекомендація якогось твору - велкам в ПП)

п.с. я не є великм поціновувачем жанру фентезі, тому для мене важливм критерієм рекомендованих мною книг є наявність відбірного гумору в кожній з них) чого варті діалоги Гаррета і його квартиранта - мертвого логхіра))))) бляха, ржууу, візьмусь перечитувати)))

Востаннє редагував сім самураїв: 16.01.2012 о 16:17.
сім самураїв зараз поза форумом  
Подякували 6:
Demetra (16.01.2012), Пантера (16.01.2012), Mihas (16.01.2012), SteelRat (16.01.2012), Джалка (16.01.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.01.2012, 16:25 #1848939   #2
Demetra
 
Аватар для Demetra
Типово Відповідь: Фентезі

Моє захоплення фентезі починалось з Хроніки Амбера Желязни, а потім Саймак(заповідник гоблінів).
Пол Андерсон-операція хаос і операція луна-приємні спогади-альтернативна історія, коли прогрес на основі магії
З теперішнього-Лукьяненко-Дозори-враження не однозначне, але явно краще ніж фільм, Линия грез и Диптаун-дуже сподобались
О.Громико-Ведьма, Год криси, О бедном Кощее замолвите слово-смішно, казка
Страуд-тільки читаю, але вже розумію, що це моє
Demetra зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.01.2012, 16:32 #1848940   #3
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Фентезі

Саймака і Громико читав колись також.
Російських фентезійників шось обходив стороною.

Цитата:
Допис від Demetra Переглянути допис
Страуд-тільки читаю, але вже розумію, що це моє
ага, тільки сів в Лексус і вже розумію, що це моє)))
сім самураїв зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.01.2012, 16:46 #1848948   #4
erazel
 
Аватар для erazel
Типово Відповідь: Фентезі

Террі Пратчет з його гумористичним "Плоским світом" теж увійшов в скарбничку світового фентезі.
А для серйозного читаття раджу Урсулу Ле Гуин з її циклом "Земноморье". Але воно важке і філосовське. Там мало битв і багато роздумів і філософії. Незважаючи на деяку свою занудність все таки варте уваги.
Для любителів мильних опер і ДнД пораджу Сальваторе з його "Темним ельфом". Перші романи були дуже класні, а далі почалось соплежуйство і мильні опери. Проте почалось пізно. так що читач встигне насолодитися 5-8 романами поки воно йому надоїсть . В общім цикл вартий уваги. А доки читати то вже кожен вирішує сам. У всякому разі той графоман Сальваторе у мене вже заняв полки дві з половиною

Востаннє редагував erazel: 16.01.2012 о 16:59.
erazel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.01.2012, 18:40 #1849037   #5
WakS
Типово Відповідь: Фентезі

Цитата:
Допис від сім самураїв Переглянути допис
Російських фентезійників шось обходив стороною.
А даремно!!! Ще донедавна писав дует (білоруський правда) Ю.Брайдер і Чадович. В них можна читати ВСЕ підряд- не помилишся.Хоча, знайомство радив би почати з "Особого отдела". Тут є все: і наш зрозумілий "радянський" гумор (навіть забагато), і драйв, і куча корисної пізнавальної інформації, ну і зісно ж фантастики.
Хороший письменник Вадим Панов зі своїм циклом "Тайный город". Динамічний, гумористичний, місцями ліричний цикл. Починати читати потрібно з "Войны начинают неудачники", а далі вже як піде (книги хронологічно не зв"язані).
Хочу відмітити російського письменника Олега Дівова. Цикл "След зомби". Гумору, правда, в ньому не шукайте. Глибока філософська річ в якій взаємовідносини між людиною та собакою стоять на першому місці.(чим більше я взнаю людей - тим більше мені подобаються собаки). З гумористичних в нього - "У Билли есть хреновина". Нууу.... так собі. Хоча, "на вкус и цвет все фломастеры - не карандаши".
Ю.Никитин викликає захоплення своєю працездатністю. Хоча, почав його читати і закинув. Не моє. Їншим же подобається його цикл про "Ричарда-Длинные Руки", написаний ним під пседонімом Г.Ю.Орловский.
Святослав Логинов. Сподобалась його одна річ: "Свет в окошке". Хоча, це не фентезі, а соціальна фантастика. Лінк на його авторський блог http://sv-loginow.livejournal.com/
Ник Перумов, Вера Камша. Мені тяжко йдуть їх твори (застарий мабуть). Складається враження, що лаври Толкієна не дають їм спокою.
Хочу виділити М.Ахманова з його дилогією "Скифы пируют на закате". Хороша мова, все впорядку з фантазією, не жаль потраченого часу.

Будуть питання про Дяченків та Олдів. Відповім- це УКРАЇНСЬКІ письменники (я писав про російську фантастику). Часто до Олдів "присмоктується" Валентинов. Як на мене, він там лишній. Але, безумовно, це лише моя думка. Хоча, дуууже рекомендую "Рубеж" та "Пентакль", написані цими п"ятьма письменниками.

Такщо, читати-неперечитати. Був би час та здорові очі.
WakS зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Пантера (16.01.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.01.2012, 20:17 #1849127   #6
Пантера
 
Аватар для Пантера
Типово Відповідь: Фентезі

Цитата:
Допис від Demetra Переглянути допис
М
З теперішнього-Лукьяненко-Дозори-враження не однозначне, але явно краще ніж фільм, Линия грез и Диптаун-дуже сподобались
Підтримую. Фільм це взагалі ужас, навіть близько не про те, що книга. А книги, особливо Ночной дозор - клас. Линия грез -супер.
Пантера зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.01.2012, 09:43 #1849482   #7
Avalon
Типово Відповідь: Фентезі

Рудазов, Панов, Белянін, Головачев, Зорич...
Avalon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 15:54 #1850601   #8
Носоріг
Донор
 
Аватар для Носоріг
Типово Відповідь: Фентезі

А. Сапковський "Божі Воїни" - менше різанини, ніж в Відьмаку, але мені сподобалось більше.
Носоріг зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.02.2012, 12:05 #1866376   #9
black3012
 
Аватар для black3012
Типово Відповідь: Фентезі

Р.Желязни, "Хроніки Амбера"
Створений цілий оригінальний всесвіт зі своїми законами, мечі, особлива магія, переміщення між світами, боротьба за владу, грандіозні битви... Один з небагатьох циклів, в якому я просто розчинявся.
black3012 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.02.2012, 00:56 #1867093   #10
songo
 
Аватар для songo
Типово Відповідь: Фентезі

З тих, що тут ще не були названі. Перенесу в цю тему свої рекомендації по фентезі:
З російських Марія Семенова -Волкодав (як мінімум перші 2 книги обов"язкові до прочитання, далі вже по бажанню) .
Джорд Мартин - "Песнь льда и пламени"
Не зовсім фентезі, але теж дуже рекомендую трилогія Філіпа Пулмана "ТемнЬІе начала" просто супер.
П.С. Дівчата , Лукьяненко фантастику пише, "ЛабиринтЬІ отражений" це взагалі жанр псевдо кіберпанк, його єдиний фентезі роман "Не время для драконов" спільно з Перумовим написаний, так нічо доречі получилось в них.
songo зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.02.2012, 20:41 #1867851   #11
VinnyThePooh
Учасник
 
Аватар для VinnyThePooh
Типово Відповідь: Фентезі

"Не время для драконов" до речі намагалась почитать,але якось не пішло. а взагалі з фентезі мені тільки гумористичне авторства Ольги Громико подобається.
VinnyThePooh зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.02.2012, 20:55 #1867867   #12
S.H.A.D.E
 
Аватар для S.H.A.D.E
Типово Відповідь: Фентезі

Дивно, що не згадали Перумова. Як на мене - достойний автор.
"Летописи разлома", "Летописи Хьерварда", цикл "Кольцо тьмы", "Дочь некроманта".
Лукьяненко скоріше фантаст

Востаннє редагував S.H.A.D.E: 08.02.2012 о 21:02.
S.H.A.D.E зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 08.02.2012, 21:28 #1867898   #13
Otto
Активний учасник
Типово Відповідь: Фентезі

Цикл із семи романів "Темна вежа" Стівена Кінга. Шикарний фентезі-вестерн! Дуже рекомендую.
Ну і звісно ж Дж.Р.Р. Толкієн "Гобіт", його оповідання: "Листочок пана Дрібнчки", "Фермер Джайлз із Гема", "Коваль із Великого Вуттона" (2 останніх трохи такі дитячі, а от фентезі-притча "Листочок пана Дрібнички" на любий вік піде. Вже не раз його перечитував).
Otto зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.02.2012, 08:59 #1868109   #14
Demetra
 
Аватар для Demetra
Типово Відповідь: Фентезі

Пратчетт Серія Смерть із циклу Плоский мир. Я в захваті-тонкий гумор(дійсно смішно), майже все можна розібрати на цитати, Я часом коли читаю можу пропускати описи(не цікаво), то тут не пропустила жодного речення! Зміст: персонаж Смерть (скоріше добрий ніж поганий-просто інший)- намагається розібратись в людях і відповідно не лише він а і сам світ навколо попадає в неоднозначні ситуації, зубні феї (не мала мілких і щоб не було здачі вирвала ще один зуб), санта-хрякус, вершники апокаліпсу і т.д. рекомендую(але плоских жартів і плоского розвитку сюжету тут нема)
Demetra зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Пантера (20.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.02.2012, 11:23 #1868240   #15
WakS
Типово Відповідь: Фентезі

Цитата:
Допис від S.H.A.D.E Переглянути допис
Дивно, що не згадали Перумова. Як на мене - достойний автор.
"Летописи разлома", "Летописи Хьерварда", цикл "Кольцо тьмы", "Дочь некроманта".
Що скажеш про його "Млаву Красную"? Варто починати?
WakS зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.02.2012, 17:30 #1868508   #16
S.H.A.D.E
 
Аватар для S.H.A.D.E
Типово Відповідь: Фентезі

Цитата
Допис від WakS Переглянути допис
Що скажеш про його "Млаву Красную"? Варто починати?
Ще не читав, але скажу, чому негативно налаштований на цю книгу, а точніше ЦИКЛ:
1. Ще один цикл на п"ятирічку? Хм, я його вже за "Войну мага" проклинав.
2. Робота Лук"яненко в тандемі з кимось мені щось не пішла...
3. Це не фантастика, не фентезі, а псевдоальтернативна історія...Хз. але певно не моє, хоча може і спробую
S.H.A.D.E зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 20.02.2012, 10:45 #1877147   #17
Пантера
 
Аватар для Пантера
Типово Відповідь: Фентезі

Цитата:
Допис від Demetra Переглянути допис
Пратчетт Серія Смерть із циклу Плоский мир. Я в захваті-тонкий гумор(дійсно смішно), майже все можна розібрати на цитати, Я часом коли читаю можу пропускати описи(не цікаво), то тут не пропустила жодного речення! Зміст: персонаж Смерть (скоріше добрий ніж поганий-просто інший)- намагається розібратись в людях і відповідно не лише він а і сам світ навколо попадає в неоднозначні ситуації, зубні феї (не мала мілких і щоб не було здачі вирвала ще один зуб), санта-хрякус, вершники апокаліпсу і т.д. рекомендую(але плоских жартів і плоского розвитку сюжету тут нема)
Читаю зараз другу книгу З циклу Плоский мир. І нарешті пробрало. Майже кожне речення шедевр. Це навіть і не фентезі, бо сюжет сам по собі не основне і не надто захоплюючий, а гумористично-психологічний роман.
Його можна цитувати починаючи з любого абзацу. Треба напевно читати з блокнотом і зразу виписувати афоризми.
Навіть якщо ви не любите фентезі, але тащитесь від тонкого гумору і любите гру слів, то роман для вас.
Пантера зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Demetra (20.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.03.2012, 15:45 #1893440   #18
Demetra
 
Аватар для Demetra
Типово Відповідь: Фентезі

Закінчила читати Оксана Панкеева "Хроники странного королевства" - в наявності є 11 книг і має бути продовження. Враження неоднозначне, але як не дивно захопилась. Ні одна книга не має закінчення а написано з 2004-2011 роки, тому добре що читала зараз а то б напевно кинула. Суть: паралельні світи, магія, ельфи, королі і війни, дракони, переселенці. Гумор(так собі), вільні погляди(секс, наркотики, пянки).
Demetra зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 14:45.