Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Утеплення приватного будинку

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 14.04.2009, 13:46 #897908   #1
mhl
Типово Утеплення приватного будинку

Вот якраз постала перед мною проблема вибору способу утеплення зовнішніх стін, бо вже цієї зими достало - зробили ремонт і поставили нові пластикові вікна, а віконні відкоси і стіни по кутах поцвили , не кажучи вже про витрати на опалення.
Зовнішні стіни з цегли, 40 см товщини, шви незаповнені добре - вот і промерзає.
Наразі розглядаю два варіанти:
1) пінопласт+штукатурка - мінусом з моєї точки зору є те, що треба всю хату робити одночасно - відповідно зібрати немалу суму грошей, і що сам я цього не зроблю (ну не штукатур я) і немала частка грошей піде в кишені майстрів.
2) вата+сайдинг - можна закупити матеріал, і потім самому вечорами/вихідними обшивати. Вату теж можна докупляти походу, якщо зразу на все не вистачить грошей.
Питання зовнішнього вигляду особливо гостро не стоїть, думаю, що виберу той спосіб утеплення, що дасть найкращий ефект при нижчих затратах. Що вигідніше виходить по вартості поки що ще не прораховував.
Дуже цікавить, як інші вирішили цю проблему, хто утепляв хату давніше - який спосіб вибрали, і чи задоволені вибором через кілька років.
mhl зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KotDavinci (14.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 15:20 #898003   #2
Олег15
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Щодо "цвилі" грибка, то утепленням зовнішніх стін питання не вирішиться. Це є проблема недостатньої вентиляції і надлишку вологості.
Одним словом потрібно боротися з вологістю всіма доступними методами. ()провітрення, спіралі і т.п.). Антисептики не допоможуть.
Олег15 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 15:30 #898014   #3
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

to Олег15 в сусідній темі на рахунок цього толково розписано:
Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Трохи не так. Кути також успішно зацвітають навіть, коли побілено вапном. І справа тут не лише у вентиляції. Давайте подумаємо логічно:
-Чому зацвітає кут?
-Тому, що в тому куті постійно конденсується волога, яка є в повітрі.
-Чому в куті постійно конденсується волога?
-Тому, що він холодний. На холодних предметах завжди конденсується волога. Згадайте труби з холодною водою у ванній. На трубах з теплою водою волога ніколи не конденсується.
-Що робити, щоб волога не конденсувалась в куті?
-тут 2 виходи:
1.Опалювати приміщення так, щоб в ньому було досить тепло, навіть жарко, щоб ходити в шортах і в майці. Але це занадто дороге вирішення проблеми.
2.Дешевше вийде-утеплити стіну знадвору пінопластом товщиною від 5 см.
Другий варіант я в себе вдома зробив 3 роки тому. Про мокріння і цвітіння кутів я відтоді забув, ще й газу на обігрів витрачається на третину менше!

Виновок: кути не цвітуть на добре утеплених стінах.

А щодо вентиляції, то тут є великий мінус: разом з вологою через вентиляцію на вулицю виходить тепле обігріте повітря. А викинуте з кімнати повітря заміщується холодним, яке затягується з вулиці через будь-які щілини, і яке треба обігріти. Таким чином, на порядок збільшується витрата газу на опалення. Набагато доцільніше не робити в кімнатах ніяких вентиляційних каналів, а достатньо 2 рази в день провітрювати кімнати, відкриваючи форточку на 5-10 хвилин.
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 15:43 #898026   #4
Олег15
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

а будинок який?
Олег15 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 15:44 #898030   #5
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Ті самі питання цікавлять і мене.. Думаю немає чого говорити про технології які нам не доступні.. Треба виходити з того що продається в нас. У пінопласті бачу такі недоліки як можливість гризунам і комахам його нищити. З іншої сторони з ним легше працювати, легка можливість вирівнювати стіни, добре шпаклюється.
А от із задоволенням послухав би поради як працювати із ватою...
Буду вдячний за ссилки..
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 15:46 #898034   #6
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від Олег15 Переглянути допис
а будинок який?
щo саме маєш на увазі?
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 16:21 #898074   #7
KotDavinci
 
Аватар для KotDavinci
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від mhl Переглянути допис
щo саме маєш на увазі?
Певно мав на увазі чи цегляний..
KotDavinci зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 16:23 #898079   #8
mhl
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від mhl Переглянути допис
Зовнішні стіни з цегли, 40 см товщини
вже писав в першому пості
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 17:19 #898138   #9
Charly
 
Аватар для Charly
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

А я ото недавно читав про таку фішку як ТЕПЛОВЕР. Тіпа "теплі штукатурки", але багато інформації зараз немаю. Пізніше шось ше напишу.
Charly зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KotDavinci (14.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 20:49 #898323   #10
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Зараз фсякоъ хрены по утепленню куписько, але э два найбыльш ефективних способи утеплення: мінеральна вата та екструдований пінополістирол. Пінопласт не розглядається через дуже короткий термін служби (до 10 р). Накраще та найдорожче утеплення це з вати. Штукатуриться, покривається шпаклівками, короїдами і т.д вона так само як і пінополістироли/пінопласти, але товщина такого утеплення має бути більшою (приблизно в два рази). Основний та важливий плюс утеплення з вати - "стіни дихають".
Пінополістирол же має кращі показники по теплопрповідності, але за таким утеплювачем конденсується волога, і якщо стіна збудована не із звичайної цегли, а, наприклад, з бетону, каменю і т.д, то можливе утворення цвілі, далі грибка та руйнування стіни. За кордоном екструзію дають тільки в підлоги та дахи.
В себе колись утеплив одну стіну щільним пінопластом (5 см) - ефекту ніякого, і через 5 років почав сипатись. Минулого літа утеплив зверху екструзією, то ефект в кімнатах одразу ж зимою був відчутний. Тепер на черзі стеля - там де балки, то цієї зими утеплив мінватою, а там де з/бетон, то буду утепляти пінополістиролом.

Кого цікавлять дані матеріали могу підказати, де можна знайти надешевше, по нормальних цінах.
scorpik зараз поза форумом  
Подякували 3:
BBV (14.04.2009), Dinara (15.04.2009), KotDavinci (14.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2009, 21:13 #898355   #11
BBV
Активний учасник
 
Аватар для BBV
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Таке питання: на Буковині і Закарпатті бачив багато будинків зверху оброблені щось типу вагонки, а під нею чи вату чи ще якусь фігню ліплять і чув, що дуже класний ефект даний. Хто знає щось про цей метод?
BBV зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 07:20 #898597   #12
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Звичайна система сайдингу: стіна-мінвата-вітробар"єр-вагонка. Дуже практичні такі стіни біля доріг - помити можна будь-коли.
scorpik зараз поза форумом  
Подякував(ла):
BBV (15.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 11:46 #898897   #13
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
Основний та важливий плюс утеплення з вати - "стіни дихають".
Нічо стіни не дихають. Вони не живі. Дихання стін-це рекламний трюк. Стіни є гідроскопічними. Вже кілька разів я бачив затоплені квартири, то через стіни вода не витікала на вулицю. Витікала тільки до сусідів знизу, і то через негерметичні стики, тріщини і щілини в панелях. А якщо через звичайну стіну не протікає вода, значить, не проходить і повітря. Значить, стіна не дихає. І ще - в зачиненому приміщенні, якщо посадити туда людину, то вона з часом задихнеться. Цей факт теж доводить повітронепроникність і недихання стін.

Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
Пінопласт не розглядається через дуже короткий термін служби (до 10 р)...
Брехня. Пінопласт, практично вічний. Бо він з пластмаси, не гниє. А от мінвата має здатність з часом трухлявіти, зменшуватись в розмірах, внаслідок чого утворюються незаповнені ватою зазори, після намокання від вологи. Навіть за 1 рік.

Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
Пінополістирол же має кращі показники по теплопрповідності, але за таким утеплювачем конденсується волога, і якщо стіна збудована не із звичайної цегли, а, наприклад, з бетону, каменю і т.д, то можливе утворення цвілі, далі грибка та руйнування стіни. Пінопласт не розглядається через дуже короткий термін служби (до 10 р).
Пінополістирол-це пінопласт?
Якщо під пінополістиролом чи пінопластом конденсується волога, то це не їхня вина, а все через криворуких мастрів, і жадних власників будинку. Власники економлять на клеї, а майстри, щоб зробити швидше, намащують лист пінопласту тільки в кількох точках і приліплюють його до стіни. А там, де не намащено клею, маємо зазор (між стіною і листом пінопласту), в якому виникає точка роси і конденсується волога. Лист треба намашувати клеєм повністю, і посильніше притискати до стіни. В мене літня кухня таким чином обклеєна. Вже 3 зими перезимували.Ніяких проблем. В мого сусіда вже 10 років утеплений будинок пінопластом, -теж ніяких проблем.

Цитата
Допис від scorpik Переглянути допис
В себе колись утеплив одну стіну щільним пінопластом (5 см) - ефекту ніякого, і через 5 років почав сипатись.
В мене теж утеплено пінопластом 5см, але найдешевшим, плотність 15 (навіщо платити більше?). Ефект прекрасний, скарг жодних. І головне-найдешевший спосіб утеплення.
А ти той пінопласт поштукатурив? Якщо ні, то звичайно, що він з часом посипеться.
Пінопласт і полістирол треба обов"язково штукатурити. Таким чином досягається герметизація (консервація) листів і повна їх ізоляція від повітря. І їхній термін служби в такому стані необмежений.
contras552 зараз поза форумом  
Подякували 2:
KotDavinci (15.04.2009), mhl (15.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 11:49 #898905   #14
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від KotDavinci Переглянути допис
У пінопласті бачу такі недоліки як можливість гризунам і комахам його нищити.
Не знаю, мабуть брехня про гризуни. В мене в утепленні не водяться ніякі гризуни. Та й в дворі ходять 2 коти. На всякий випадок.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 12:56 #898997   #15
badik
 
Аватар для badik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Нічо стіни не дихають. Вони не живі. Дихання стін-це рекламний трюк. Стіни є гідроскопічними. Вже кілька разів я бачив затоплені квартири, то через стіни вода не витікала на вулицю. Витікала тільки до сусідів знизу, і то через негерметичні стики, тріщини і щілини в панелях. А якщо через звичайну стіну не протікає вода, значить, не проходить і повітря. Значить, стіна не дихає. І ще - в зачиненому приміщенні, якщо посадити туда людину, то вона з часом задихнеться. Цей факт теж доводить повітронепроникність і недихання стін.
Стіни насправді дихають. Тобто або вони зацвітають під утеплювачем (пінопластом)або залишаються в нормальному стані (під мінватою). Одне зауваження. Для утеплення мінватою штукатурка, фарба і т.д. мають бути спеціальними (тобто призначені для мінвати). Ті, що дають для пінопласту не підходять, бо вони НЕ ДИХАЮТЬ.


Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
Брехня. Пінопласт, практично вічний. Бо він з пластмаси, не гниє. А от мінвата має здатність з часом трухлявіти, зменшуватись в розмірах, внаслідок чого утворюються незаповнені ватою зазори, після намокання від вологи. Навіть за 1 рік.
Ніхто не сперечається, що пінопласт вічний. Але вічні тільки кульки, з якого він зроблений, ане суцільна його структура. А мінвата не буде замокати, тому що вона пропускає через себе вологу (ДИХАЄ).


Цитата
Допис від contras552 Переглянути допис
В мене теж утеплено пінопластом 5см, але найдешевшим, плотність 15 (навіщо платити більше?). Ефект прекрасний, скарг жодних. І головне-найдешевший спосіб утеплення.
А ти той пінопласт поштукатурив? Якщо ні, то звичайно, що він з часом посипеться.
Пінопласт і полістирол треба обов"язково штукатурити. Таким чином досягається герметизація (консервація) листів і повна їх ізоляція від повітря. І їхній термін служби в такому стані необмежений.
А ти свою стінку попробуй поколупати. А там так цікаво! Суцільні кульки замість суцільного пінопласту.
badik зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Dinara (15.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 14:19 #899109   #16
semechka
Дівча на мітлі
 
Аватар для semechka
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

мої батьки утеплили будинок пінопластом чи як воно називається, виликими листами, приклеїли все те на штукатурку, зверху поклеїлась сітка і ще раз заштукатурилося, зроблене це було років зо 5 назад, може й більше. ніде нічого не цвіте, хата дуже тепла, велика економія електроенергії і газу(котел газовий, автоматика електрична) під час звичного відключання світла помітилося що в зимку в люті морози температура тримається досить довго,і будинок не "вистигає" як раніше, за пів години.
поки що не чула від батьків щоб якісь проблеми з тим утепленням виникало,нічо не кришиться, навіть коли ластівки собі наробили гнізд на балконі, коли їх зняли просто треба було стіну почистити.

дах був утеплений мішками з розсипчастим пінопластом, просто по периметру їх накидали, це було зроблено років 8-10 назад. різниця теж одразу відчулася.
semechka зараз поза форумом  
Подякували 3:
BBV (15.04.2009), contras552 (15.04.2009), mhl (15.04.2009)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 17:40 #899345   #17
Charly
 
Аватар для Charly
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

http://teplover.com.ua/
Аво там написано. ХЗ. Може зто пробував?
Charly зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 18:07 #899366   #18
contras552
Banned
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Цитата:
Допис від badik Переглянути допис
Стіни насправді дихають. Тобто або вони зацвітають під утеплювачем (пінопластом)або залишаються в нормальному стані (під мінватою).
Блін, та не дихають стіни. вони НЕ ЖИВІ!!!
Поясни мені тупому, як може дихати стіна? Де в неї легені?
І не пропускають стіни повітря!!! Вони гідроскопічні!
Ну не може фізично утворитись волога між пінопластом і стіною, якщо пінопласт поклеєно нормально, по всій площині. Пінопласт і клей не пропускаютиь вологу і вона фізично не може проникнути через такий бар"єр. І зсередини приміщення ніде взятись волозі, бо приміщення опалюється, воно сухе.
Повторюю, волога, яка є в повітрі, конденсується на холодних стінах. А якщо пінопласт приклеєно по всій площині, то як волога з повітря проникне аж до стіни? Чи може в між стіною і пінопластом якісь джерела б"ють? Дай відповідь.

Цитата:
Допис від badik Переглянути допис
Ніхто не сперечається, що пінопласт вічний. Але вічні тільки кульки, з якого він зроблений, ане суцільна його структура.
Ти читав мій попередній допис? Повторюю. Якщо на пінопласт поклеєно сітку спеціальним клеєм (а всі вони повітря- і водо- непроникні) і поштукатурено, то пінопласт є ізольованим від навколишнього середовища. Тобто, він законсервований. В такому цілісному стані він може зберігатись майже вічно, але за умови, що не буде пошкоджено то покриття.

Цитата:
Допис від badik Переглянути допис
А ти свою стінку попробуй поколупати. А там так цікаво! Суцільні кульки замість суцільного пінопласту.
Не плети байок. Не збираюсь я просто так колупати стіну. В мене є місце, де стіна не до кінця поклеєна пінопластом, то там добре видно, що стіна повністю суха. Ніякої мокроти, грибка, плісняви, краї пінопласту суцільні і без пошкоджень, ніяких кульок. Всередині приміщення стіни теж сухі і нормальні.
contras552 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 18:25 #899389   #19
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

собі колись буду робити пінопласт 10 см (5+5 в нахлест) + сайдинг....
технологія перевірена, в багатьох знайомих зроблені саме так будинки - тпело, просто в облаштуванні, відносно економічно і довговічно
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.04.2009, 19:37 #899471   #20
scorpik
Типово Відповідь: Утеплення приватного будинку

Дихання стін сприйняли, як переміщення повітря. Це не так. Тут мається на увазі переміщення пару. В тих будинках, що ми живемо стіни не такі ізольовані як в басейні, а мають мікропори, мікротріщини, через які і проходить волога. Звідки береться волога в приміщенні - люди дихають, потіють, випаровування з вазонів, пари з кухонь, ванних кімнат - все це може переміщуватись через штукатруку/цеглу. Волога ж між пінопластом та стіною появляється ще простіше. Як тільки між листами пінопласту утвориться щілина більше 1 мм, а вони обов"язково утворюються через просідання будинку, вібрацій, в цьому місці утворюється місток холоду, далі конденсат, а далі зволоження. Вихід: утеплювати в два шари, причому верхні плити мають перекривати нижні стики.
А гранули пінопласту дійсно склеєні таким клеєм, термін служби якого в 10 разів менший ніж самих гранул
contras552, відносно затоплення: вода через наші стіни не тече, а просочується!
scorpik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 23:16.