Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 05.04.2010, 09:41 #1284911   #1
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Тема є така на http://www.stroimdom.com.ua/forum/sh...208#post508208

Хочу собі щось подібне зробити, так як потрібно буде різати багат опінопластових листів...

Який краще взяти блок живлення для нагріву ніхромової нитки?

Зарядка від автомобільного апумулятора може підійти? Там до 10-12В правда...

Чи БЖ від компа?

Хто що може порадати?

Хто має такі комплектуючі...пишіть
Nobel зараз поза форумом  
Подякували 2:
Igor_ko (11.04.2010), yge0607 (06.04.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2010, 11:50 #1285020   #2
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Колись займався подібними речами і знаю, що в цій темі дуже багато "підводних каменів".
1- Використовується т.н. активна енергія. Розрахунок простий: 1,1квТ потужності = 5А і ніде від цього не дінешся!
2- Трансформатор потрібно мотати виходячи з споживанням, враховуючи, що режим роботи трансформатора - постійно короткозамкнутий.
3- Потрібно визначитись з довжиною та діаметром ніхрому, щоб вираховувати потужність трансформатора.
4- Ніхромовий дріт повинен мати регульований натяг (для "виборки" довжини дроту при тепловому розширенні ніхрому)
5- Використовувати бажано!!! "нормальний" ніхром, а не "где-то, типа,.....", щоб потім меше було мороки при щоденній роботі.
............................................... і т.д.
Сама кострукція стола - не є проблемою і вирішується дуже просто. Основна проблема заключається в перемотці трансформатора. Я не дуже дружу з елекртонікою і знаю, що тямущі люди запропонують можливо безтрансформаторні способи, але я схиляюсь все-таки до трасформатора, бо на всіх нормально працюючих станках я бачив тільки трансформатори. Не знаю з чим це зв"язано - можливо з надійністю в роботі, а може з іншої причини, але це так. Колись подібними речами займався завод РМК на Новому Світі, але то було давно. Вони виготовляли "утюги" для зклеювання линоліуму. Блок управління для "утюга" мусив би підходити для цієї справи, але я точно не знаю параметрів теї "астролябіїї". Але можливо після, або й без переробки його можна було б використати.
В крайньому разі -- Дерзайте!
Успіхів!
aleko2007 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2010, 11:53 #1285022   #3
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

в інтернеті набагато все простіше описувалося...

використовують нагрівальну спіраль від електроплити/праски і БЖ або трансформатор на 12-24В. А все решта методом підбору довжини нитки, і температури нагрівання (в залежності, яку товщину/плотність) різати
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2010, 12:32 #1285052   #4
aleko2007
Poco loco y nervioso
 
Аватар для aleko2007
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Цитата:
Допис від Nobel Переглянути допис
в інтернеті набагато все простіше описувалося...

використовують нагрівальну спіраль від електроплити/праски і БЖ або трансформатор на 12-24В. А все решта методом підбору довжини нитки, і температури нагрівання (в залежності, яку товщину/плотність) різати
Кальхоз- дело добровольноє!
В НЕТі я також багато цікавого читав. Все визначається в компетентності того, хто пише і довірливості того, хто читає! Якщо в мене є недовіра, або сумніви - я особисто консультуюсь з компетентними в справі людьми. А висновки вже роблю відповідно власним знанням та власному досвіду.
Так, що - дерзайте! І успіхів! Результат - також результат, навіть якщо він негативний.
p.s. - не кожна спіраль, що блищить -- ніхромова, вірніше сказати: та спіраль - що блищить - не завжди ніхромова. ІМХО!
aleko2007 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.04.2010, 12:47 #1285067   #5
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

для цього є магніт ...ніхром не магнітиться

пробував тільки-що підключати зарядку від автоакумулятора до нитки, нагріває без проблем...

реальні експерименти буду проводити після свят
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 06.04.2010, 07:40 #1285512   #6
yge0607
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Класний пристрій ним ще дуже добре вагонку пластикову різати...
yge0607 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.04.2010, 22:13 #1291922   #7
Vanhool
 
Аватар для Vanhool
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Колись був на одній крутій меблевій фабриці у Львові і бачив, як там тонкою металевою ниткою різали поролон. Причому вирізували форми різноманітної конфігурації, оскільки цей верстат (?) був на компютерному управлінні. Обрізки були дуже рівними -- вручну точно так не вийде!
Vanhool зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.04.2010, 00:44 #1292042   #8
Igor_ko
 
Аватар для Igor_ko
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

купляв ніхром набазарі по 50 коп за метер місяць чи два тому три прилавки від бороди в сторону стоянки
Igor_ko зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Nobel (11.04.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.04.2010, 10:13 #1296529   #9
Хробак Злої Брехні
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Цитата Який краще взяти блок живлення для нагріву ніхромової нитки?

Зарядка від автомобільного апумулятора може підійти? Там до 10-12В правда...
Ну я б не заморочувався і взяв з полички ЛАТР. Тільки перед роботою перевір фазування -- при скрученому в нуль ЛАТРі індикатор не повинен показувати фазу на дротику. Втім, особисто мені вона пофіг
А якщо хочеш з дотриманням вимог ТБ, то транс на 24-36-48 вольт 5-10 Ампер залежно від товщини і довжини твого ніхрому, можна з відводами для підбору оптимального нагріву. Можеш також регулювати тим самим ЛАТРом перед трансом або (з ризиком спалити пробки чи сам девайс) регулятором освітленості (діммером)
Зарядка для акумулятора -- теж варіант, але вони бувають різні. Найкраще підійде проста з галетним перемикачем напруги.
Комповий БЖ має фіксовані напруги, тому нагрів доведеться підбирати довжиною ніхрому.
Хробак Злої Брехні зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Nobel (14.04.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.04.2010, 19:38 #1309974   #10
Сомбра
Lobo nao mata lobo
 
Аватар для Сомбра
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

У нас у Тернополі там де таможня е фірма Дельта. Вони випускають імпульсні блоки живлення 15 вольт 10 ампер. Дуже гарна та потрібна в хозяйстве річ. Ним і різав. Просто но дорого. Сам блок живлення там дорогий ціни тут http://www.delta.ua/
Ніхром при нагріванні розтягуеться, можливі провиси провода при перегріві, ставив пружину. Старайся використовувати найменшу температуру нагріву яка достатня для нарізки.

Востаннє редагував Сомбра: 25.04.2010 о 19:49.
Сомбра зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.04.2010, 21:30 #1311683   #11
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
У нас у Тернополі там де таможня е фірма Дельта. Вони випускають імпульсні блоки живлення 15 вольт 10 ампер. Дуже гарна та потрібна в хозяйстве річ. Ним і різав. Просто но дорого. Сам блок живлення там дорогий ціни тут http://www.delta.ua/
До речі один з небагатьох прикладів дійсно надійної апаратури,яка розроблена і виготовлена в Україні.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.04.2010, 21:49 #1310134   #12
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

станок на етапі завершення...потім виставлю фото

маю регульований БЖ...відповідно без проблем регулюю нагрівання (від звичайної різки пінопласту....і до різки пластикової вагонки, пластику і т.д.)
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.04.2010, 22:01 #1314479   #13
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Станок для різки пінопласту ніхромовою ниткою...

Все, станочок готовий. Працює - люкс...різав і пінопласт, і платикову вагонку...і пластик








Регулювання ширини пропилу, регулювання кута нахилу ніхрому, а також контроль і регулювання температури нагрівання. Автонатяжка прижиною нитки + корекція натяжним болтом
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 12:44.