Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 17.01.2012, 14:20 #1849730   #61
O_pal
 
Аватар для O_pal
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

На яку потужність виставляти котел, якщо є програматор? Тобто, яку температуру задавати в батареях, щоб нагрівати квартиру до 20 градусів.
O_pal зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.01.2012, 14:30 #1849738   #62
Fenimor
Активний учасник
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

думаю на максимум буде саме краще...
Fenimor зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 08:42 #1850268   #63
Vlodko
 
Аватар для Vlodko
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

а нашо ставити на максимум, краше залишити запас потужності, і поступове прогрівання ефективніше ніж раптове, бо так прогріваться краше стіни та предмети, а раптовим тіки повіртря.
Vlodko зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 10:03 #1850342   #64
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

не особлива економія...

з власних спостережень: котел коли працює в мене на мінімумі для підтримки температури споживає мінімум, але протягом доби...

з програматором котел працює не постійно, але за час простою вода вистигає...потім програматор включає котел, котел включається на 70% потужності і відповідно споживає більше...на певний час доганяє температуру до заданої і програматор глушить котел...

в середньому показнику економія незначна...

з плюсів програматорів - зручність і гнучкість налаштувань. котел не постійно працює. що можливо збільшить його ресурс....але надіятися на значну економію палива не варто


п.с. це все можна порівняти з манерою їзди на авто, коли даєш різкий розгін до 130-140, а по тім кидаєш на нейтралку і котишся....і так в циклі....не думаю, що економніше буде, ніж набрати швидкість 100 і її плавно підтримувати
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 12:17 #1850443   #65
Dao
 
Аватар для Dao
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Цитата:
Допис від Nobel Переглянути допис
не особлива економія...

з власних спостережень: котел коли працює в мене на мінімумі для підтримки температури споживає мінімум, але протягом доби...

з програматором котел працює не постійно, але за час простою вода вистигає...потім програматор включає котел, котел включається на 70% потужності і відповідно споживає більше...на певний час доганяє температуру до заданої і програматор глушить котел...
Інший приклад, коли ти там вже живеш, і можна вдень хату не опалювати бо всі на роботі, на вечі і ранок прогірти, а вночі тримати чуть меншу температуру. з програматора більше толку коли теплоізоляція хороша, якщо вона погана - надіятись на якусь економію неварто.

Ну і загальний меседж правильний, надіятись на те, що прогарматор зекономить більше 10-15% неварто в будь-якому випадку.
Dao зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 14:06 #1850530   #66
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

теплоізоляція хороша...

а охолоджувати і потім нагрівати площу в 180кв.м. потім майже в одне виходить, як підтримувати середню температуру...

в квартирі чуть інша ситуація...а будинок то інше
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 16:53 #1850632   #67
pomka
 
Аватар для pomka
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Цитата:
Допис від Dao Переглянути допис
надіятись на те, що прогарматор зекономить більше 10-15% неварто в будь-якому випадку
категорично не згідний. Мінімальна економія при програматорі - 10%. Особливо максимальа вигода досягається коли вдома нікого немає в робочий час. Між іншим котел економить до 5% газу за кожний понижений градус в приміщенні.
pomka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 17:07 #1850636   #68
Nobel
 
Аватар для Nobel
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Цитата:
Допис від pomka Переглянути допис
категорично не згідний. Мінімальна економія при програматорі - 10%. Особливо максимальа вигода досягається коли вдома нікого немає в робочий час. Між іншим котел економить до 5% газу за кожний понижений градус в приміщенні.
та ясно, що тримати 10 і 20 градусів то буде вагома різниця в розході газу...

я веду до того, що на великих площах бавляння з нічним нагріванням і денним охолодження не будуть дуже ефективними, бо те, що охолодилося за день, потім треба нагріти і покрити втрати в кВт енергії...чи газом чи світлом

ну я особисто за тиждень користування економії практично не побачив...так зручна цяцька з дисплеєм і котнролем температури...не більше
Nobel зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.01.2012, 17:57 #1850662   #69
pomka
 
Аватар для pomka
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

в мене на квартирі досить вагома річ
pomka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.01.2012, 11:13 #1850865   #70
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Підняли тему наверх. Давно хочу тут черканути пару строк, по своїх враженнях, але руки ніяк не доходять.

Ну що я скажу: по перше, Нобель, ти прав.
По друге - ти не прав

Економія реально досить незначна, но вона таки є. Однозначно. Тут трішки не так все таки як в прикладі з характером водіння.
Ти правильно все помітив. Я теж поначалу довго не міг врубитись, як так... Котел же наче всю ніч простоює, потім зранку за пів години нагріває воду, за півтори хату і далі знов простоює. А економії 9.5 кубів проти 10 в режимі постійної роботи. 5% економії всього. Причом реально вирахувати економію досить важко, бо важко забезпечити абсолютно ідентичні умови.
Тоді я, в силу своєї дотошності, поліз в теорію. І вот до чого дійшов:

1. Закон збереження енергії! Довбаний закон, ніяк не обійдеш). В даному випадку він трактується так - конструкція будинку має певну теплоємність. коли ви вимкнули опалення - температура починає поступово падати, будинок втрачає накопичене тепло. Не тільки вода в системі, а й стіни, предмети. Відповідно потім за тим же законом збереження енергії скільки газу ти зекономив на остиганні будинку - стільки потім втратиш щоб нагріти його знову до попередньої температури.
2. В разі якщо коливань температури нема, тобто без програматора, ти витрачаєш рівно стільки газу, скільки треба щоб компенсувати тепловтрати будинку.
3. Тепловтрати будинку ПРЯМОПРОПОРЦІЙНІ різниці температур за стінами і всередині. Ну крім того вони залежать від теплоізоляції, але ця характеристика в часі не змінюється, це сталий для даної конструкції коефіцієнт.

В принципі це все очевидно і на пальцях означає - чим більше напалюєм тепла - тим більше влітаєм по газу.

Ітак - на що в даній ситуації може вплинути програматор? Правильно, тільки на різницю температур.

Припустим в нас комфортна температура 20 градусів, економна - 17 (стандартна настройка), припусим що комфорт ми підтримуєм 8 годин (1/3 доби) а економим 16 (2/3), і зрештою вважаєм що надворі - 0.

І в нас виходить таке - при комфорті різниця температур складе 20 градусів, при економі 17, що на 15% менше. А так як економ-температура в нас тримається 2/3 доби, а не цілу, то реальтно варто очікувати не більше 10% економії.

Якщо вїхали в мої розрахунки на пальцях - то помітите що чим холодніше надворі - тим менше газу буде економитись в процентному співвідношенні, що для мене стало досить неприємним відкриттям Чому - тому що при -20 надворі і тих же економ і комфорт температурах - різниця між ними буде вже не 15% а тільки 7.5%...

Взагалі умовно можна сказати що кожен градус різниці між внутрішньою і зовнішньою температурами має ціну в х кубів/добу.

Це все звісно дуже спрощено, але я і так багато настрочив, не хотів сюди ще формули ліпити. Кому цікаво - пошукайте в неті формулу теплопровідності, або тепловтрат.

Тому те що програматор може окупитись за місяць - це в принципі міф... уви... Економію він дає, но далеко не таку велику як рисують маркетологи.

Додано через 32 хвилини
Але! Ще не все
Прогараматор штучка ще та.
В нього э переваги:
1 - як я показав вище - теорія, та і практика показує що певну економію він таки дає, а копійка гривню береже, особливо якщо в вас реальні шанси перевалити за 2500 "копійок".
2 - кажуть що ККД опалення при високій температурі води - більше, ніж при 35-40 градусах.
3 - прогаратор чітко слідкує за температурою в домі, і в разі якщо пригріє сонечко і температура в домі піде в гору - він чітко відключить котел, а ви - не факт що вчасно б зреагували і пішли б скручувати температуру води.

Но вот тут і прикол - аналогічно буде і при різкому падінні температури - якщо ви можливо б натянули кофту і змирились би з тим що температура впала з 20 до 17 (при -20 надворі -навіть +15 в домі сприймається як ташкент - беру по собі), то програматор буде кочегарити поки не накрутить виставлені +20
І от я думаю що одної такої морозної ночі можна влетіти на всі зекономлені прогаратором за місяць кубики

Додано через 11 годин 38 хвилин
З вашого дозволу я ще трішки поумнічаю. Покажу як я розраховував наприклад для себе економію з пограматором.
Як правильно зауважив Нобель, і як потім писав я - коливання температури на протязі доби в результаті перекривають одне одного - тобто будинок остиг - газ зекономився, будинок нагрівся- газу пішло стільки ж скільки зекономили. Економія тільки за рахунок що певний час будинок втрачає метше тепла, за рахунок меншої різниці температур всередині і зовні. І вот простий розрахунок який я робив.
Якщо спрощено то опір передачі теплу розраховується за такою формулою: R=dT/Q
dT - різниця температур.
Q - кількість тепла яку пропускає через себе конструкція, нехай в кіловатах, для зручності.
ця кількість компенсовується системою опалення, тому засікши добовий розхід газу - ми її легко розрахуєм, 1 куб газу - це приблизно 9.5 кіловат-годин тепла.
Тепер так: коли експериментував з розходом - вночі і звечора були легкі заморозки, вцілому біля 0, а днем температура піднімалась до 5-7 градусів. Розхід газу без програматора складав 10 кубів=95 кВт-год, або в середньому 3.95 кВт потужносты для обыгрыву.
рахуэм приблизно так - днем, на протязы 10 годин, температура трималась +5, решту часу - близько нуля, середня виходить 2.6 градуса, в домы в той час було приблизно +20.

тепловий опір мого дому виходить R=(20-2.6)/3,95=4.4 К/кВт

Програматор стояв приблизно на такій програмі: нічна і денна температури: +17, ранкова і вечірня + 20.
тепер вважаючи що тепловий опір ми знаєм - рахуєм скільки ми будем втрачати тепла по програмі.
1 - Нічна програма з 23 до 6, 7 годин, 17 градусів в будинку, 0 надворі dТ=17, Q=dT/R=17/4.4=3.86 кВт.
2 - Комфортна програма з 6 до 8 і з 18 до 23, 7 годин, 20 градусів в будинку і 0 назовні, dТ=20, Q=20/4.4=4,54 кВт.
3 - Денна програма з 8 до 18, 10 годин, 17 градусів в будинку і +5 зовні, dТ=12, Q=12/4.4=3,18 кВт.

маєм потужність яка іде на тепловтрати, маєм тривалість кожного періоду - рахуєм втрати тепла:
1 Нічна програма: 3,86*7=27,02 кВт-год
2 Комфортна програма: 4,54*7=31,78 кВт-год
3 Денна програма: 3,18*10=31,80 кВт-год
сумарно 90,6 (приблизно 9,53 куба газу).
проти початкових 95 (10 кубів газу)
економія складе 4.6%, або приблизно 0,47 куба газу в добу. І це досить точно співпало з тим що я зміг засікти. Вот власне після того розвіялись всі мої надії на велику економію завдяки програматору. Ну зате для себе я уяснив фізику процесу і тепер підбираю оптимальний режим використання.
В разі використання програматора в квартирі він може і справді бути значно ефективнішим, тому що в вас тільки одна зовнішня стіна, і якщо в сусідів по периметру програматорів нема - то в той час коли програматор перейде на економ програму і опустить температуру до +17 - тепло по 3-х стінах буде йти вже не від вас, а навпаки до вас Ну але особняк - то зовсім інша пісня.

Додано через 34 хвилини
Взагалі розібратись в теорії було цікаво. А вирахувавши тепловий опір свого будинку можна прикидувати цікаві речі.
наприклад можна порахувати в що обходиться кожен лишній градус: 1/4.4=0,23 кВт, або 0.57 куба газу в добу.
Або знаючи потужність своєї системи опалення можна вирахувтаи яку максимальну різницю температур вона може забезпечити. В мому випадку - 12 кВт забепечать мені дТ=12*4,4=53 градуса приблизно. Тобто новий льодовиковий період мені в своїй хаті точно не пережити.
Можна також розрахувати прогнозований розхід газу при заданій середньодобовій температурі. Я пробував порівнювати з тим що знаю з досвіду, то результати таки можна назвати досить близькими.

Ну вот. досвідом поділився. хто має бажання - розбирайтесь. щось накопаєте ще - діліться.

Востаннє редагував switch: 19.01.2012 о 11:15. Причина: Пізніше додано
switch зараз поза форумом  
Подякували 2:
Nobel (26.01.2012), Vadimko (09.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.01.2012, 11:56 #1851161   #71
romio
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Цитата
Допис від switch Переглянути допис
І от я думаю що одної такої морозної ночі можна влетіти на всі зекономлені прогаратором за місяць кубики
Постав на котлі 40-50 градусів води і він точно не спалить купу газу, але й може недогрівати коли треба.
romio зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.02.2012, 09:21 #1868130   #72
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Є нюанс, якщо ставити низьку відносно температуру носія, котел не буде встигати прогрівати приміщення до комфортної температури після нічної програми. Тобто грубо якщо ставиш на котлі 70 градусів, і комфортна програма починається в 6:00, то умовно на 7 ранку котел встигне прогріти приміщення з нічних 17 до комфортних 20. Якщо ж ставити 50 - то 20 градусів він напалить десь на 9 ранку.
Вихід - ставити середню температуру, градусів 60 і комфортну програму з 5:00-5-30.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2013, 08:47 #2197321   #73
tomol22
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Хочу взяти програматор, до Viessman`а, можливо хтось підкаже де його в Тернополі можна придбати??

Востаннє редагував tomol22: 29.04.2013 о 10:16.
tomol22 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.04.2013, 14:58 #2197539   #74
AntiXolod
Учасник
 
Аватар для AntiXolod
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

25-74-78
AntiXolod зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 03.05.2013, 00:48 #2199686   #75
mhl
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

практично всі програматори підходять до всіх котлів - немає значення хто виробник котла чи програматора.
mhl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.11.2016, 19:19 #2665853   #76
buben
Учасник
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Чи доцільно встановлювати тижневий програматор, в квартирі, якщо в кожній кімнаті встановлені термоголовки?
buben зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.11.2016, 12:37 #2665953   #77
pomka
 
Аватар для pomka
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Цитата Чи доцільно встановлювати тижневий програматор, в квартирі, якщо в кожній кімнаті встановлені термоголовки?
Так. Регулювання температури теплоносія на різних радіаторах термоголовках це досить не погано. Та програматор дозволить Вам отримати ще більшу економію і регулювати температуру в кімнатах. Правда для оптимальної взаємодії термоголовок та прогарматора рекомендовано щоб у тій кімнаті де стоятиме програматор стояв звичайний кран.

Востаннє редагував pomka: 28.11.2016 о 12:49.
pomka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.11.2016, 20:52 #2666169   #78
Flesh09
Guest
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

о як вчасно тему підняли))
підкажіть програматор до Сіньйор Дюваля Ф-ка?

або на крайняк чи варто таке ставити http://saunierduval.org.ua/produktsi...matory/sd-2000 ???
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.11.2016, 21:15 #2666170   #79
pomka
 
Аватар для pomka
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

запитався за програматор а виставив термостат . Хз не стикався з таким, Якщо термостат зараз рекомендую http://termostat.od.ua/index.php?rou...&product_id=82
pomka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 29.11.2016, 22:25 #2666174   #80
Flesh09
Guest
Типово Відповідь: Тижневі програматори (термосати/терморегулятори) - в кого що стоїть?

Цитата запитався за програматор а виставив термостат
переглянув тему і призадумався в доцільності програматора (ціни девайсу високі) тому виставив термостат)) (як альтернативу)
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 08:55.