Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Авто / мото / вело > Авто


Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 12.03.2020, 13:20 #2776194   #21
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Якщо робити заміну у "дяді Васі" на гаражах китайськими аналогами (бо то ті самі запчастини, тільки дешевше), то і буде така різниця. Бо коли я робив заміну подібних розхідників у оф. дилера + з оригінальними запчастинами, то не набагато дешевше вийшло.
Комплект ГРМ, масло, фільтра + робота + діагностика підвіски в дилера вийшла чуть більше 7к грн загалом.


Цитата Нє повєріш, але особисто бачив "свіжопригнану" з сервісною книжкою з останнім записом 2 роки назад і з пробігом на ~5000км більшим

Особливо тішать оголошення на Мерседеси бежевого кольору, стан ідеал, свіжопригнаний, з "чесними" пробігами 200-300000км, на яких у Німеччині таксують і там реальні пробіги ~500000км і треба пів машини перебирати.
Я не кажу, що цим методом можна перевірити пробіг, його можна легко крутити в любу сторону. Я про те, що якщо останній зброс помилок робився не дилером, значить очевидно що є проблеми по двигуні що вилізуть при певних режимах їзди які не були вирішені (потерти записи з памяті ЕБУ це не рішення).
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 13:22 #2776195   #22
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата Якщо ремінь а не цепка, то спокійно по хороших аналогах типу GATES, в 200дол за комплект з ременем, роліками і помпою вписуєшся, + 50-100дол заміна в адекватних мастрів. З цепкою там все подорожче, але все рівно десь в половину можна вийти дешевше дилера.
Можна перефразувати мої слова і так Я вже маю досвід з "адекватними майстрами", які ставлять аналоги і т.д. Тому і робив все у дилера. Так, дорожче, але домовився на день і годину, лишив авто на кілька годин, все зробили, забрав авто і поїхав. Бо майстри як починають годувати "завтраками", як з записом так і з термінами роботи, то вже нічого не хочеться. Але згідний, так дешевше

За кордоном тому і дорожче, бо люди везуть авто до дилера. Тому і написав, що якщо прирівнювати до цін наших дилерів, то в нас не набагато дешевше сервіс виходить. Різниця у дешевшій вартості робіт.
. зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 13:28 #2776196   #23
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
За кордоном тому і дорожче, бо люди везуть авто до дилера. Тому і написав, що якщо прирівнювати до цін наших дилерів, то в нас не набагато дешевше сервіс виходить. Різниця у дешевшій вартості робіт.
В нас в дилера година роботи коштує 360-450 грн в залежності від СЦ, а нормогодини на ті чи інші види робіт прописані в репейр-гайдах, тому на більшість робіт ціна стала. в Європі точно ніхто не буде працювати за 15 Євро в годину, тому ціна навіть на офіційне обслуговування (принаймі в частині виконання робіт, про запчастини не знаю) в нас значно дешевша. В рази.
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 14:09 #2776203   #24
Samyel_Fox
Sex, Drugs & Rock'n'Roll
 
Аватар для Samyel_Fox
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Можна перефразувати мої слова і так Я вже маю досвід з "адекватними майстрами", які ставлять аналоги і т.д. Тому і робив все у дилера. Так, дорожче, але домовився на день і годину, лишив авто на кілька годин, все зробили, забрав авто і поїхав. Бо майстри як починають годувати "завтраками", як з записом так і з термінами роботи, то вже нічого не хочеться. Але згідний, так дешевше

За кордоном тому і дорожче, бо люди везуть авто до дилера. Тому і написав, що якщо прирівнювати до цін наших дилерів, то в нас не набагато дешевше сервіс виходить. Різниця у дешевшій вартості робіт.
Ну я б напевно не довірив купувати запчастини майстру, хіба б дуже добре його знав, бо хз, що може поставити. Я купую в друзів, де знаю точно що оригінальні(аналоги), і точно походять.
На рахунок майстрів, то були як і прикрі вже випадки, де при заміні ремня мені "майстер" так затягнув шпильку на натяжному роліку, що аж витягнув різьбу з блоку і це при тому що профільний і не дешевий був. Зараз найшов іншого, толковий, робить швидко претензій до нього поки не маю і головне дешевший ніж попередній. Записуюсь на день і годину, приїжджаю лишаю, він каже коли можна буде забрати і забираю.
Та і взагалі людський фактор і відсутність професійного навчання, трохи робить біду з майстрами, особливо в Тернополі, бо часто маючи якусь не внятну і не типову болячку в машині, то швидше ти в неті найдеш проблему, чим найдеш майстра який не способом тику і заміни всього під ряд найде.
Samyel_Fox зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 15:24 #2776207   #25
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата Ну я б напевно не довірив купувати запчастини майстру, хіба б дуже добре його знав, бо хз, що може поставити....
Цитата Та і взагалі людський фактор і відсутність професійного навчання, трохи робить біду з майстрами, особливо в Тернополі, бо часто маючи якусь не внятну і не типову болячку в машині, то швидше ти в неті найдеш проблему, чим найдеш майстра який не способом тику і заміни всього під ряд найде.
Тому в Європі авто обслуговують на оф. сервісі, де є навчені майстри, є гарантія на оф. запчастини і на саму роботу. Ми ще просто до того рівня не доросли, тому і бігаємо туди-сюди лиш би зекономити. Але та економія деколи виходить ще дорожче. Але нічого, потрохи доробимся до європейського рівня сервісу

Не одну історію чув, як їздили по майстрах на гаражах, на хатах, і не могли знайти причину (а витратили купу грошей на заміну деталей і роботу). Приїхали на оф. сервіс, підключились до компа і все стало зрозуміло. Замінили одну деталь і зекономили гроші, нерви і час. Це особливо стосується новіших авто, де багато електроніки.
. зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 16:04 #2776212   #26
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

ну історії історіями, але я наприклад на тернопіль-авто (ну тільки з ними мав справу, це ті що шевроле-лачетті-ланоси продають (продавали) ну і ще там щось) я грамотних спеців якось не зустрів. ну і так по лачфоруму - то в великих містах народ віддає перевагу клубним СТО, де толкові хлопці і спеціалізуються саме на їхній марці, а не офіціалам.
але може в джерман-авто зі спецами чуть краще. хз.
switch зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 16:05 #2776213   #27
wanila
 
Аватар для wanila
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від Samyel_Fox Переглянути допис
Зараз найшов іншого, толковий, робить швидко претензій до нього поки не маю і головне дешевший ніж попередній. Записуюсь на день і годину, приїжджаю лишаю, він каже коли можна буде забрати і забираю.
Поділіться контактами доброго майстра.
wanila зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 16:06 #2776214   #28
switch
Активний учасник
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

дуже часто на офіційних сто все що здатні специ - це масло і фільтри поміняти і помилки прочитати в разі чого. а грамотну діагностику робити не вміють, оскільки переважно мають справо тільки з новими авто, доки вони на гарантії.
А далі до них ніхто не їздить через дороговизну.
switch зараз поза форумом  
Подякував(ла):
D@nZeL (12.03.2020)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 16:31 #2776222   #29
Samyel_Fox
Sex, Drugs & Rock'n'Roll
 
Аватар для Samyel_Fox
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Тому в Європі авто обслуговують на оф. сервісі, де є навчені майстри, є гарантія на оф. запчастини і на саму роботу. Ми ще просто до того рівня не доросли, тому і бігаємо туди-сюди лиш би зекономити. Але та економія деколи виходить ще дорожче. Але нічого, потрохи доробимся до європейського рівня сервісу

Не одну історію чув, як їздили по майстрах на гаражах, на хатах, і не могли знайти причину (а витратили купу грошей на заміну деталей і роботу). Приїхали на оф. сервіс, підключились до компа і все стало зрозуміло. Замінили одну деталь і зекономили гроші, нерви і час. Це особливо стосується новіших авто, де багато електроніки.
Це Україна і в нас теж є свої фішки. Той же джерман(фольц), колєга приїхав на діагностику ходової, то йому як на гаражах ломіком чуваки діагностували, що якось не на рівні дилера.

Додано через 4 хвилини
Цитата:
Допис від wanila Переглянути допис
Поділіться контактами доброго майстра.
Ремні ГРМ, турбіну і ще там по мєлочах міняю в Петриках в Василя 0674954218
А все решта(електрика, діагностика і по профільних ремонтах), то в Теребовлі найшов чувака по французах, то тільки в нього - Андрій 0673504996

Востаннє редагував Samyel_Fox: 12.03.2020 о 16:31. Причина: Пізніше додано
Samyel_Fox зараз поза форумом  
Подякували 2:
D@nZeL (12.03.2020), shypuch (22.05.2020)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 22:02 #2776240   #30
D@nZeL
 
Аватар для D@nZeL
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
Приїхали на оф. сервіс, підключились до компа і все стало зрозуміло. Замінили одну деталь і зекономили гроші, нерви і час. Це особливо стосується новіших авто, де багато електроніки.
Просто коротка історія, потрібно було оновити прошивку модуля високовольтної батареї, дзвоню на тернопіль авто(оф.диллер GM) так і так зробите? відповідь дослівно: "Емм, нууу, ми такої машини ще не бачили, але можемо попробувати", дякую допобачення.
Який сенс далі їхати на такий "ОФІЦІЙНИЙ" сервіс? Мужик з одеси проїздом був в тернополі, за пів години оновив модуль взяв свої 40$ і поїхав далі по справах. Офіціалам я готовий був заплатити до 200$(таку цифру озвучували в Києві а на той момент потреби їхати в київ небуло)
На попередньому оф.сервісі хюндай після регулювання клапанів не закрутили зірки на розпредвалах, це ще добре що я відмінив далеку поїздку(з інших причин) і вчасно почув стук, мав би прівєт конкретний.

Востаннє редагував D@nZeL: 12.03.2020 о 22:18.
D@nZeL зараз поза форумом  
Подякував(ла):
shypuch (22.05.2020)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 23:08 #2776241   #31
2bast
Учасник
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата Особливо тішать оголошення на Мерседеси бежевого кольору, стан ідеал, свіжопригнаний, з "чесними" пробігами 200-300000км, на яких у Німеччині таксують і там реальні пробіги ~500000км і треба пів машини перебирати.
в Німеччині,говорю за західну, мало хто буде таксувати до такого пробігу.тому це гон.
ми декілька разів брали авто в оренду(Дортмунд,Дюссельдорф,Кольн), так там майже всі з мінімальними пробігами.кашкай, один раз,мав щось до двадцяти км.наступний раз, тільки сіли в авто, і втикнули задню, на моніторі щось мерехтить-виявилось на камері заднього виду, не знято плівку.
на таксі їхав лише раз-бо дорого(вигідніше оренда), так такого "лаха", і в такому стані,я б защастя взяв собі....одне що правда,колір не особо .
треба розуміти законодавство німеччини.якщо там,власник продав авто, яке завідомо мало дефекти чи поломки, і не попередив про це покупця. то покупець,навіть після місяця,після покупки, якщо виявить це і докаже,що воно мало місце до продажі, то може сміло вимагати відшкодування, або поверненя авто...
і це діє. і діє воно не тільки на авто, а і на нерухомість.
також ситуація з тювами(техоглядами)...якщо авто має свіжий тюв, та плюс власник німець, то можеш сміло брати і не переживати.
друге діло, хто і що там купує та переганяє.а претензій до самих авто ,немає чого ставити..
стосовно наших "спеців",які тут розказують,який кілорметраж може бути,а який ні.реальний випадок:
розмова з двома німцями/пенсіонерами,раніше проживавшими в Казахстані. вони допомагали в покупці авто.так бабка пояснила, що рік тому продали свого четвертого гольфа, 2000 року, а в нього не було і 150 тисяч...
і це доволі таки поширене явище.так як там є такі поняття, як друга машина в сім"ї,авто мами, авто тещі.сам знаю німця в якого до десятка. так там є і додж 5,2 куба(якщо не помиляюсь), на ГАЗУ! і новенька НИВА!
і я більш ніж впевнений, що коли він їх продаватиме, то пробіг там буде такий, що наші херові "специ" будуть кричати що то "верняк перемотаний"....
а самі більші пробіги(масово), це на дизелях.тому що дизеля для цього і беруться-бізнес і заробляння грошей.я порівняв пробіг перших рокіів в сервісній книжці, з тим, що наїздив за рік вдома, так я натовк в два рази більше.і це ще я не так часто і далеко їзджу.
відкрийте німецькі сайти по авто, дивіться приватні оголошення німців, і машини з тювами. далі заплатіть гонщику за пригон конкретно вибраної машини, тут вже хто як візьме. знаю що і за 300 євро можуть пригнати.(це без вартості палива) і буде вам щастя.
якщо авто на фото без номеру, то воно може не мати тюву(техогляду), або тимчасово знято з реєстрації,щоби не платити страховку.якщо авто без техогляду, воно поїде до нас тільки на лаветі.так як там, навіть до цоля, щоб оформити покупку, ніхто так не поїде. тільки з номерами рідними,або спеціалізовані майстерні,мають "ремонтні" номера.
в більшості авто продаються за пару місяців до нового техогляду,або коли він завершився. причина зрозуміла-нема бажання викидати кошти на ремонт, а без нього техогляд не пройдеш.
тому, перед тим, як кричати які там хренові машини, спочатку треба подивитися , а що ти купуєш.

Востаннє редагував 2bast: 12.03.2020 о 23:13.
2bast зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.03.2020, 23:54 #2776243   #32
vanco2
 
Аватар для vanco2
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата і я більш ніж впевнений, що коли він їх продаватиме, то пробіг там буде такий, що наші херові "специ" будуть кричати що то "верняк перемотаний"....
Це добре шо ти впевнений, але ти впевнений в тому шо він буде продавати класну машину з малим пробігом дешево? Вот я чогось впевнений шо нє, а якшо купити машину на німцях не дешево + розтаможка - то вийде дорожче ніж в нас.

На рахунок покупки конкретної машини в німця - по перше шоб просто домовитись шоб німець потримав для тебе машину - то треба як мінімум знати німецьку трохи або англійську і дати завдаток. Бо інакше перегонщик може приїхати а машини вже нема. По друге, класні варіанти від власників на така проста затія, на них завжди чекають перекупи які сидять прямо там + коло таких варіантів знижує трейдін
Шоб шось таке вибрати, треба бажано їхати туди, знати шо ти робиш і виділити на пошук якийсь час, шо само собою коштує додаткових грошей і не доступно середньостатистичному покупцю.
vanco2 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
. (13.03.2020)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.03.2020, 00:12 #2776245   #33
2bast
Учасник
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від vanco2 Переглянути допис
.., але ти впевнений в тому шо він буде продавати класну машину з малим пробігом дешево? ...
а я десь таке говорив?ні?
раз не говорив, то як я можу бути в цьому впевнений.
все що ти описав не є такою вже великою проблемою.при бажанні, можна знайти когось з наших у німеччині.чи тут ,того хто володіє німецькою і зможе в телефонному режимі пояснити німцю,щоби допоміг в переоформленні авто( так як там трохи важкувато).
завдаток не проблема, але їх і не завжди вимагають, там часто достатьно слова.
також перекупи ,аж ніяк не зможуть скупити всі авто, це просто парадокс.
відповідно ціни, так оприділіться,що ви хочете....а то виходить що авто,обовязково, має бути, на прядок краще аніж у нас, і на порядок дешевше....а так не буває.тут,вже як вийде..
особисто мені було легше, так як я мав де жити. і мав кого попросити зателефонувати, чи просто поговорити через нього ,в телефонному режимі, з німцем.. все решта сам.але повторюсь, що при нинішніх технологіях, і такій кількості наших там, це не є дуже великою проблемою.
2bast зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.03.2020, 09:37 #2776249   #34
Don Kihot
 
Аватар для Don Kihot
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від vanco2 Переглянути допис
На рахунок покупки конкретної машини в німця - по перше шоб просто домовитись шоб німець потримав для тебе машину - то треба як мінімум знати німецьку трохи або англійську і дати завдаток. Бо інакше перегонщик може приїхати а машини вже нема.
Гонщики на тому і заробляють, ти їм лінк на оголошення - вони домовляються з власником, розпитують всі деталі що тебе цікавлять, і зразу ж летять оглядають і якщо все так як казав власник то приганяють.
Don Kihot зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.03.2020, 11:10 #2776253   #35
.
 
Аватар для .
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата в Німеччині,говорю за західну, мало хто буде таксувати до такого пробігу.тому це гон.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...c-7964949d0026
620,850 km

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...c-7964949d0026
508,000 km

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...c-7964949d0026
643,089 km

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...c-7964949d0026
569,000 km

Я часом не з гонщиком/перекупом спілкуюсь? Чи люди реально настільки наївні, що думають їм приганяють бежевого мерса в ідеальному стані з малим пробігом?
. зараз поза форумом  
Подякували 2:
2bast (13.03.2020), roma22101987 (13.03.2020)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.03.2020, 12:16 #2776254   #36
Samyel_Fox
Sex, Drugs & Rock'n'Roll
 
Аватар для Samyel_Fox
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Та з під таксі, 2014-2015 року машини вже під 500.000км і овер мають, то нічого дивного
https://www.mobile.de/ru/Автомобиль/Mercedes-Benz-B-180-CDI-Taxi-Leder/vhc:car,cnt:de,pgn:2,pgs:10,srtrice,sro:asc,ms1: 17200_-5_,frn:2012/pg:vipcar/293882960.html

https://www.mobile.de/ru/Автомобиль/Mercedes-Benz-B-180d-Style-Automatik-Navi-PDC/vhc:car,cnt:de,pgn:5,pgs:10,srtrice,sro:asc,ms1: 17200_-5_,frn:2012/pg:vipcar/294897496.html
Samyel_Fox зараз поза форумом  
Подякував(ла):
2bast (13.03.2020)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.03.2020, 13:12 #2776256   #37
2bast
Учасник
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата:
Допис від . Переглянути допис
...Я часом )
Прочитай,що я писав про дизеля.і ти тільки це підтвердив.там загалом дизеля, чим раз, тим більша рідкість.
можливо я погано подав одне і те ж, з двох різних сторін. тут згоден.
але суть була в іншому, що немає там проблем з якістю авто....а проблеми в самих нас, бо хочемо і рибку зїсти і....по суті і в гонщиках немає проблем,якщо чітко їм ставити завдання....
а ми починаємо вишукувати в задниці мед, ось вони нам його і дають....
де-де,але яж ніяк не в Німеччині,Голландії,Даніі і т.л (про польшу не згадуємо) , нас хтось буде намахувати під час продажі... так як це просто не приємливо ,для них. тому всі ці проблеми ,створюємо лише ми самі.

Востаннє редагував 2bast: 13.03.2020 о 13:19.
2bast зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.03.2020, 13:49 #2776258   #38
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Не зв"язуйтесь з цими пригонщиками Abble_maxi_car

Цитата 5. Підключаєм десятибаксовий ELM327 і дивимся помилки ECU і пробіг на останній очистці помилок ECU. Якщо пробіг останнього скидання не співпадає пробігу останнього запису в сервісні книжці - кидалво.
Тут ти не дооцінюєш майстерність скрутчиків. Зараз не 90-ті. Не ти один такий прошарений. Можливість скрутити без палєва зараз вартує 3 копійки, із сучасно технікою.
Цитата Тобто хочеш сказати що всі 100% європейських (за винятком німецьких) трейдін-площадок і приватних оголошень зі скрученими пробігами?
Ще американські аукціони. І я не хочу сказати, а стверджую, що всі (на 100%) оголошення від перекупів є зі скрученими пробігами. В кращому випадку на 100 тис.
Алсо, я також стверджую (на 100%) що люба машина від перекупа була варена, підфарбована і кручена по фарах і склі, як мінімум. Опять же, в кращому випадку.
В кожній пятій відновлювали геометрію. Но це +/-, тут може бути похибка.

Зрозумійте правильно.
Якщо мені братюня сходу скаже що так мол і так, "взяв тотал за 500 баксів, купив донора за 1 500, пригнав сюда, зробив доки (ще нехай + 1000) нормальні пасани (вот можу навіть до них завезти, подивишся, поговориш) заварили передок до жопи, пофарбував (нехай ще 1 000), купив шини і перешив руль зі салоном (нехай ше 500) разом стало 4.5 куска. Продаю за 4 700 as is."
Це зовсім інша справа. Це вільний ринок, хто як хоче той так і думає.

Але! Якщо підар мені втирає про 100 тис. пробігу і небитунекрашенуодинвласник, впарюючи відвертий корч з наваром в 100-150% це вже зовсім другий колінкор.
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 15:11.