Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Така невідома українська мова

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 02.05.2011, 22:51 #1640726   #201
TheGame
 
Аватар для TheGame
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від blueNails Переглянути допис
...теж мені праведник
Тут ти не прогадала
TheGame зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.05.2011, 22:56 #1640729   #202
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від blueNails Переглянути допис
2 Bhagavan, що за тон повідомлення?

...теж мені праведник
тейк іт ізі)
якщо ти заходиш в тему про мову і намагаєшся писати про правильність її застосування - будь готова це робити правильною мовою) і бачити гумор в смішному)
сім самураїв зараз поза форумом  
Подякували 2:
aprilka (02.05.2011), blueNails (02.05.2011)
Офтопів до посту: 3  Офтоп  
Старий 02.05.2011, 23:12 #1640739   #203
aprilka
 
Аватар для aprilka
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від blueNails Переглянути допис
І нехай мене наступне покоління вважатиме безграмотною, але я нізащо не буду вживати ці нові якби правильні українські слова (звісно не всі категорично) .
Це абсурдно!
Якісь проФФесори понапридумували всякого...

Н-д:
"пилосос" - кажуть що неправильне. почула замінник - "порохотяг" - на мою думку це ще більш "неправильно". якщо вже так хочеться замінити, те що роками використовувалось, то куди краще - "пиловсмоктувач".
може і якісь проФФЕсори понавидумували, але ти з себе ще розумнішого проФФесора построїла. сприйми зауваження на форумі, аніж в житті перед кимось отаке видаш.

Додано через 1 хвилину
ні Bhagavan, ні сім самураїв поганого нічого не сказали

Востаннє редагував aprilka: 02.05.2011 о 23:12. Причина: Пізніше додано
aprilka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 03.05.2011, 00:32 #1640803   #204
Zavgosp
лібераст і толераст
 
Аватар для Zavgosp
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від blueNails Переглянути допис
"пилосос" - кажуть що неправильне. почула замінник - "порохотяг" - на мою думку це ще більш "неправильно". якщо вже так хочеться замінити, те що роками використовувалось, то куди краще - "пиловсмоктувач".
то як "сосати" краще ніж "тягнути" ?
Zavgosp зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.05.2011, 15:36 #1648103   #205
Mr_RAS
 
Аватар для Mr_RAS
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Не пощастило іноземцям, які вчать нашу мову, поки вони її вчать то вони її міняють.

Особисто для себе я зробив вибір, більше не дивлюся канал СТБ.
Mr_RAS зараз поза форумом  
Подякував(ла):
saymon (11.05.2011)
Офтопів до посту: 4  Офтоп  
Старий 11.05.2011, 15:42 #1648116   #206
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата
Допис від AdvUZverT Переглянути допис
Не пощастило іноземцям, які вчать нашу мову, поки вони її вчать то вони її міняють.
От в цьому і суть. Ми хочемо щоб люди вчили українську мову, але як це зробити якщо кожен день щось нове видумують, і навіть носіям мови багато слів тлумачити треба, а три загальнодержавні канали говорять практично різними мовами.
Різні архаїзми і перекручування слів це звісно весело, але це ускладнює мову і для нас і для тих хто хотів би її вивчити.
 
Подякував(ла):
Mr_RAS (11.05.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.05.2011, 20:31 #1648338   #207
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата
Допис від AdvUZverT Переглянути допис
Особисто для себе я зробив вибір, більше не дивлюся канал СТБ.
Я це давно зробив,взагалі наших каналів не дивлюся.
Romko_7 зараз поза форумом  
Подякували 2:
Zavgosp (12.05.2011), Джалка (11.05.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 07:42 #1648584   #208
Zavgosp
лібераст і толераст
 
Аватар для Zavgosp
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
От в цьому і суть. Ми хочемо щоб люди вчили українську мову, але як це зробити якщо кожен день щось нове видумують, і навіть носіям мови багато слів тлумачити треба, а три загальнодержавні канали говорять практично різними мовами.
Різні архаїзми і перекручування слів це звісно весело, але це ускладнює мову і для нас і для тих хто хотів би її вивчити.
не у вигадуванні справа, а у відновлені мовних стандартів, які були до совєцької кампанії уніфікації мов.
Zavgosp зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 07:56 #1648593   #209
rostyslaw
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
От в цьому і суть. Ми хочемо щоб люди вчили українську мову, але як це зробити якщо кожен день щось нове видумують, і навіть носіям мови багато слів тлумачити треба, а три загальнодержавні канали говорять практично різними мовами.
Різні архаїзми і перекручування слів це звісно весело, але це ускладнює мову і для нас і для тих хто хотів би її вивчити__________________
процеси коли в мові активно створюються неологізми є типовими, і природніми для будь якої мови. якщо європейські мови пережили все це в кінці 19-того, - поч. 20 - того століть, то нам приходиться тільки зараз...
вони виступали тільки за делатинізацію мови, а в нас процес за дерусифікацію....
в Німеччині, наприклад, цілий інститут сидів і видумував нові назви для слів, які і сторично позначалися латинізмами, доходило звичайно до кумедних"новоутворень", половинна слів відмерла, але інша ж залишилася, і збагатила їхню мову......

P.S. а я до слова люблю дивитися канал СТБ, і мова мені їхня дуже подобається))))))))0
rostyslaw зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Zavgosp (12.05.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 07:57 #1648594   #210
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Різні архаїзми і перекручування слів це звісно весело, але це ускладнює мову і для нас і для тих хто хотів би її вивчити.
Не розумію, про шо ти говориш. І англійську з французькою і українську можна так однаково успішно вивчати і за сучасними підручниками, і за підручниками 50 річної давності. Ти пробував почитати в оригіналі якийсь неадапатований літературний твір англійською мовою? Я над "Вино з кульбабок" Бредбері плакав.... бо не розумів, чого я так гарно знаючи англійську, нічого там не розумію )). Але англійську я знаю з середньої школи + інтернет. А література, та колиска, де народжується мова, була для мене лише недосяжною або адаптованою.

Так шо навіть при найстрогіших мовленнєвих нормах, негр не забалакає розмовною українською, поки не покрутиться в середовищі носіїв цієї мови. Те саме стосується і нас в середовищі негрів.

І ше, чогось ви (ті, кому муьляють атавізми і новації ) ніяк не можете зрозуміти, шо це природній процес і з ним не порібно боротися. ( Природу треба міняти і знищувать все, що в ній непотрібно (с))
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякували 2:
Black-Raven (12.05.2011), Zavgosp (12.05.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 08:34 #1648621   #211
Mr_RAS
 
Аватар для Mr_RAS
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

всі оці европа, етер дуже нагадують пісеньку "чумачечая весна"

> не у вигадуванні справа, а у відновлені мовних стандартів, які були до совєцької кампанії уніфікації мов

на нашу мову ще впливала німецька, польська, англійська зараз впливає і буде ще більше впливати ....
ще колись татаро-монголи ходили по нашій землі
давайте тоді відновлювати мову ще до цих подій

Ви колись чули про стандартизацію ? Ви б хотіли, щоб було 8 видів USB портів і Ви йдете з флешкою до друга і несете заодно 7 перехідників щоб прочитати флешку ?
Mr_RAS зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 08:44 #1648633   #212
Zavgosp
лібераст і толераст
 
Аватар для Zavgosp
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата
Допис від AdvUZverT Переглянути допис
на нашу мову ще впливала німецька, польська, англійська зараз впливає і буде ще більше впливати ....
ще колись татаро-монголи ходили по нашій землі
давайте тоді відновлювати мову ще до цих подій
варіант правопису, яким послуговується стб, побудований на "скрипниківці" (т.зв. харківський правопис). так писали і говорили на той час. у 33-му правопис визнали націоналістичним і взяли курс на зближення української та російської, за що будемо вдячні хвилі та затонському.
Цитата Ви колись чули про стандартизацію ? Ви б хотіли, щоб було 8 видів USB портів і Ви йдете з флешкою до друга і несете заодно 7 перехідників щоб прочитати флешку ?
некоректне порівняння. навіщо нам взагалі багато мов - давайте вся планета говоритиме на одній.
Zavgosp зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 12:25 #1648780   #213
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Погоджуюся зі всіма попередніми дописувачами, але змусити себе калічити українську мову не можу.
 
Подякували 2:
Пантера (12.05.2011), nadan (12.05.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 15:13 #1649000   #214
Kastorka
 
Аватар для Kastorka
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Сьогодні почула вперше НЕ на телебаченні вживання словосполучення "корок на проспекті ...". Раніше цим кумедним (як на мене) словосполученням моє вухо тішив лише 1+1. То так правильніше називати пробки?Чи як..
Kastorka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 15:27 #1649030   #215
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Гарна ілюстраця ще однієї проблеми: фанатичне бажання позбавити українську мову всіх слів які написанням чи звучанням схожі на російські, або, що ще гірше, спроби застосувати слова іноземного походження переклавши їх українською не із мови оригіналу а з російської.
 
Подякував(ла):
AmberTM (04.09.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 20:32 #1649318   #216
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Kastorka Переглянути допис
Сьогодні почула вперше НЕ на телебаченні вживання словосполучення "корок на проспекті ...". Раніше цим кумедним (як на мене) словосполученням моє вухо тішив лише 1+1. То так правильніше називати пробки?Чи як..
затори
сім самураїв зараз поза форумом  
Подякували 2:
Kastorka (12.05.2011), lapochka dochka (01.09.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2011, 21:41 #1649388   #217
Kastorka
 
Аватар для Kastorka
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від сім самураїв Переглянути допис
затори

о!Дзенкую!Точно-точно,є таке слово як "затори". Воно і більш вживане і менш кумедніше
Kastorka зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 13.05.2011, 23:58 #1650298   #218
blueNails
Ілюзія
 
Аватар для blueNails
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата варіант правопису, яким послуговується стб, побудований на "скрипниківці" (т.зв. харківський правопис). так писали і говорили на той час.
ага. точно. викладачка укр. мови (за проф. сп.) говорила:
"Вони послуговуються правописом Голоскевича 27-го року"
blueNails зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.09.2011, 21:42 #1734598   #219
Іра
 
Аватар для Іра
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Можливо для когось це і не новина, але СТБ мене знову трошки шокував. А ви знаєте що таке легкоспад? =парашут=
Іра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
RUS (02.09.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.09.2011, 22:20 #1734624   #220
tartachek
Учасник
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Іра Переглянути допис
Можливо для когось це і не новина, але СТБ мене знову трошки шокував. А ви знаєте що таке легкоспад? =парашут=
а ожеледицю вони не переклали часом? сракопад
tartachek зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 23:32.