Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Така невідома українська мова

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 15.10.2011, 21:55 #1769061   #301
Yurk0
 
Аватар для Yurk0
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Із маленькою поправкою - не в українській мові а в галицькому говорі
Говори, говірки і т.д. - це хіба не складові частини мови?
Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
, де, з історичних причин, чуть не половина слів польських.
Рахував?
Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Але якщо ти почув це слово від сусіда, дядько батька якого 20 років переховувався по лісах, то тут мені заперечити нічого, це слово таки дійсно мусить негайно замінити слово "наручники".
Іронія тут зовсім недоречна.
І звідки ця нерозумна категоричність? Це ж мова!
І ніхто нічого не мусить..
Yurk0 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
BauhauS (19.10.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.10.2011, 15:17 #1772353   #302
BauhauS
Banned
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
...Хто ще які чув новітні українські слова?
такий досить поширений в політичних колах прикметник "хатоскрайній" чулося?

Додано через 5 хвилин
Цитата:
Допис від [RCT].(*P@vuk****) Переглянути допис
кажись по СТБ в титрах на фразу "обосрался" виписало "обгамнякався"
хоча вірніше (в дан. випадку), й не менш природнішим звучало би - обкалявся.

Востаннє редагував BauhauS: 19.10.2011 о 15:17. Причина: Пізніше додано
BauhauS зараз поза форумом  
Подякував(ла):
dunkan (12.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.10.2011, 15:40 #1772367   #303
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата
Допис від kiwi Переглянути допис
ТВ - це телевізія? А чим тобі не подобається слово "телебачення" (ТБ)?
ТелеВізор. Скорочено ТВ.
Цитата:
Допис від Yurk0 Переглянути допис
Говори, говірки і т.д. - це хіба не складові частини мови?
Частини. Такі самі як жаргон, мат і слово "окей". Але всього цього на екранах ТВ чомусь немає, або є в дуже обмеженій кількості, зате Европ, етерів і іншого подібного постійно повно. Вже й окремі журналісти ICTV так разбалаківают.
Цитата:
Допис від Yurk0 Переглянути допис
Іронія тут зовсім недоречна.
І звідки ця нерозумна категоричність? Це ж мова!
І ніхто нічого не мусить..
Якби ж то все було так просто. Завтра той Буряк, чи як там його... Кабак, влізе в крісло радника міносвіти і почнуть дітки щебетати пшецькою чи взагалі неясно якою, а через 10 років будем як в Китаї, де жителі сусідніх провінцій одне одного слабо розуміють.
 
Подякував(ла):
Дєцко (09.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.10.2011, 16:08 #1772386   #304
BauhauS
Banned
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
...Правило яке забороняє переклад власних імен успішно забувається...
вважаю себе запеклим відстоювачем незмінности власних назв...
якшо країна зветься Бєларусь - фіґ скажу Білорусь (в означенні сучасної держави, звісно);
якшо місто зветься Бєлґород (в Россіянії) - то ніяк воно не Білгород; й зворотньо - якшо Біла Церква - то россіянською це місто не зветься Бєлая Церкофь, а тільки, і неодмінно! - Била Церква.
BauhauS зараз поза форумом  
Подякував(ла):
dunkan (12.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.10.2011, 18:30 #1784368   #305
blueNails
Ілюзія
 
Аватар для blueNails
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Так само вважаю і щодо імен.

Що за манера перекладати... Якщо вона Анна, то значить Анна, а не Ганна!..
(ну це для прикладу, що перше в голову прийшло... але таких прикладів є багатенько...(
blueNails зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.10.2011, 19:20 #1784415   #306
Іра
 
Аватар для Іра
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від blueNails Переглянути допис
Так само вважаю і щодо імен.

Що за манера перекладати... Якщо вона Анна, то значить Анна, а не Ганна!..
(ну це для прикладу, що перше в голову прийшло... але таких прикладів є багатенько...(
В мене мама, згідно метрики : Анеля,уродженка Перемишлянського району, після песелення переписали на Анну, з видачею паспорту виявилась Ганною, тепер всі її знають як Галю. Всі внуки і правнуки називають її - баба Галя. Таке вийшло перетворення з Анелі на Галю. І ще один випадок, перша жінка мого другого чоловіка вирішила назвати свою дитину Каріною, а в РАГСі сказали: " В переліку імен в нас є лише Карина", два дні тяганини, щоб в імені була буква "і".
Іра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Дєцко (09.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.11.2011, 17:19 #1787491   #307
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від BauhauS Переглянути допис
вважаю себе запеклим відстоювачем незмінности власних назв...
Маєш в своєму послужному списку якісь незмінні власні назви, які ти відстояв в запеклому герці з лінгвонеофітами?
Цитата:
Допис від BauhauS Переглянути допис
Якшо місто зветься Бєлґород (в Россіянії)
Россіянія тобі фарсом не пахне? Не досить перекручене так ще й з дома еС, що в українській мові вважається гидотою - подвоювати неподвоюване ).

Додано через 4 хвилини
Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Якби ж то все було так просто. Завтра той Буряк, чи як там його... Кабак, влізе в крісло радника міносвіти і почнуть дітки щебетати пшецькою чи взагалі неясно якою, а через 10 років будем як в Китаї, де жителі сусідніх провінцій одне одного слабо розуміють.
Коли пару років тому помер Кожелянко, у моїй душі причаївся якийсь такий сум і неспокій, але тепер я бачу що дарма побивався: жанр "альтернативної історії" підтримає Саймон - магістр якбитології шостого рівня .

Востаннє редагував Bhagavan: 02.11.2011 о 17:20. Причина: Пізніше додано
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякували 2:
сім самураїв (02.11.2011), Zavgosp (03.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.11.2011, 18:40 #1787574   #308
BauhauS
Banned
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
Маєш в своєму послужному списку якісь незмінні власні назви...
своє прізвище (починаймо з маленького...).

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
Россіянія тобі фарсом не пахне?..
розумієш, коли чимала кількість жителів Россії перекладають, напрклад назву вулиці Руська в Тернополі чи Львові на свою мову як уліца Русская, їм варто нагадувати - назва не на честь Россії (оскільки назва їхньої держави Россія, а не Русь; і це всіма засобами слід підкреслювати)...


п. с. а те, що назву держави Россія українською доки пишуть з однією "с", то справа часу (подібно як россіянці вже майже не пишуть Черкассы, а пишуть Черкасы), українська мова не стоїть на місці.
BauhauS зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 2  Офтоп  
Старий 08.11.2011, 22:27 #1794811   #309
ap@snuj
злий котЄ
 
Аватар для ap@snuj
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Вже і до нашого ФФМ добралась політика змінювання власних назв:
Вітайте - нове місто "АТЕНИ"!
ap@snuj зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Дєцко (09.11.2011)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 01:09 #1794967   #310
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Іра Переглянути допис
перша жінка мого другого чоловіка вирішила назвати свою дитину Каріною, а в РАГСі сказали: " В переліку імен в нас є лише Карина", два дні тяганини, щоб в імені була буква "і".
Цікаво, а чи Даздраперма у них є? )))

Вважаю, що мова повинна формуватись самим народом: кожен сам має вирішувати говорити потяг чи поїзд, аеропорт чи летовище... Час, а з ним і розвиток не стоїть на місці. А мова завжди міняється з ними.
В даному питанні найкращим варіантом було б використання даних слів як синонімів. За таким пинципом мають складатися й словники. А засоби масової інформаціїї повинні розмовляти літературною мовою, яка відповідає правилам, що відомі більшості українців, а не вигадувати свій "єдино вірний" варіант чи застосовувати той, який придумав черговий новоявлений міністр освіти чи "конкретний" філолог.
Також не маю нічого проти поляків (Річ Посполита), французів (Наполеон зі своїми війнами), німців(Друга світова), росіян(СРСР і Голодомор), а також турків, греків, арабів, і т.д., тому не вважаю, що використання слів одної країни кращим за вживання лексикону іншої.

Востаннє редагував Дєцко: 09.11.2011 о 01:29.
Дєцко зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 08:45 #1795072   #311
Zavgosp
лібераст і толераст
 
Аватар для Zavgosp
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від ap@snuj Переглянути допис
Вже і до нашого ФФМ добралась політика змінювання власних назв:
Вітайте - нове місто "АТЕНИ"!
Цитата:
Допис від Zavgosp Переглянути допис
...
"З цих двох джерел і постали дві реконструкції, відмінності між якими, зокрема, полягали в різному читанні літер β і θ, і тепер вони відбилися і в українських правописних війнах.

В Еразма Роттердамського це, відповідно, бета й тета. Наприклад:
Арабія, Бабілон, патос, ортографія, міт, етер, Атени, Атос, Маратон.

В Йогана Райхліна - віта й фіта:
Аравія, Вавилон, пафос, орфографія, міф, ефір, Афіни, Афон, Марафон.

Звідси різне звучання імен грецького походження в Росії та в Европі: Варвара-Барбара, Фёдор-Теодор і навіть (nota bene!) - Тодор у православних болгар, хоча християнство вони прийняли від Візантії (Бізантії).

Римляни позначили тету/фіту двома літерами th, від них це засвоїли европейські мови, навіть і не романські: pathos, mith, ether тощо.
"

власне по еразму ротердамському і були написані старі правописи української.
Zavgosp зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 10:11 #1795181   #312
ap@snuj
злий котЄ
 
Аватар для ap@snuj
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

11 років в школі, 5 курсів вищого навчального закладу і просто 24 роки на всіх атласах і картах була власна назва "Афіни" і вважалась повністю правильною. Так ні, прийшов якийсь супер розумний "гімнописець" і слова його були такі: "Давайте почнемо знімювати українську мову на "нову" українську і почнемо вживати слова єтер, евро і Европа, Атени, летовище і ще купу всякої непросвітньої пурги". І прибічники його мовили: "Нехай буде так - ми будемо вживати тепер "нові" українські слова і викладати ними новини, а ще ми прийдемо на форум ФФМ і будемо портити карму всім хто з нами не згідний"

ХуХ висказався і стало мені легше. Чекаю на нові привіти з Атен
ap@snuj зараз поза форумом  
Подякували 4:
Пантера (09.11.2011), Romko_7 (09.11.2011), RUS (09.11.2011), TheGame (09.11.2011)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 11:03 #1795246   #313
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Якщо прийшла мода на вінтаж, то це ще не значить, що потрібно бігти і закутуватись в бабусин пуховий платок ))))
Дєцко зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 11:56 #1795300   #314
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від ap@snuj Переглянути допис
І прибічники його мовили: "Нехай буде так - ми будемо вживати тепер "нові" українські слова і викладати ними новини, а ще ми прийдемо на форум ФФМ і будемо портити карму всім хто з нами не згідний"
Предмет дискусії не вартий навіть того, щоб "портити" (йду, виблюю від цього слова, я ж такий пурист ) карму . Не знаю, чому ви так боляче всі реагуєте на коливання мовних стандартів і уподобань у сусіпільстві.... єдине припущення .... боюся припускати, щоправда... але.. ну, може ви справді не в змозі запам'ятати два варіанти слова Афіни і Атени і плутаєтесь, коли бачите одне і не бачите іншого, або навпаки?
Bhagavan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 12:08 #1795315   #315
ap@snuj
злий котЄ
 
Аватар для ap@snuj
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
може ви справді не в змозі запам'ятати два варіанти слова Афіни і Атени і плутаєтесь, коли бачите одне і не бачите іншого, або навпаки?
Ні не путаюсь - хоча слово Атени відкрив для себе вчора вперше! Я просто не розумію, навіщо зараз відновлювати(чи встановлювати) нові стандарти(чи старі призабуті), коли українська мова переживає не найкращі свої часи!? Ще декілька років тому по статистиці в тернопільській області українською розмовляли майже 96% українців (це був найвищий показник по Україні), потім Львівська обл. і т.д. ну дальше не важливо. Зараз же в нас в Тернополі кожен пятий (вибачте що не поставив апостроф - немає не українській розкладці) розмовляє російською, в Львові взагалі вже багато російсько мовних і справа тут в тому, що громадяни зі східної України, які переїжать до нас майже зовсім не вчать украйнську мову і спілкуються на російській, а тут ще їм подай 2-3 варіанти одних і тих же слів + маса діалектів, то вони взагалі не подумають щось та й вивчити!
Не час зараз для зміни і відновлення мовних стандартів - карще би пропагували і заставляли вчити нашу соловїну на всій території нашої держави!
ap@snuj зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Дєцко (09.11.2011)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 12:10 #1795318   #316
Пантера
 
Аватар для Пантера
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
єдине припущення .... боюся припускати, щоправда... але.. ну, може ви справді не в змозі запам'ятати два варіанти слова Афіни і Атени і плутаєтесь, коли бачите одне і не бачите іншого, або навпаки?
Ні, не путаюсь. Більше того, прекрасно розумію і можу навіть говорити на "прикарпатській" мові. Але від диктора хочу чути чисту українську мову. Я не можу тобі пояснити, яка це така, літературна, але ти прекрасно розумієш про що я.
І коли я поїду в Косівський район, я буду з ностальгічною посмішкою слухати як газда штрикає через паркан, а по телебаченню я хочу чути Олімпіада, а не олімпіяда. Якщо, по-твоєму, не має значення як говорити, то чому не сказати Олімпіада!
Хочу нормальну українську мову.
Пантера зараз поза форумом  
Подякували 3:
ap@snuj (09.11.2011), RUS (09.11.2011), Дєцко (09.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 12:16 #1795324   #317
RUS
 
Аватар для RUS
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Блін, як я вас підтримую.
Навіть не маю слів для передачі своєї підтримки
Скажемо ні Атенам по телевізору
RUS зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ap@snuj (09.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 12:22 #1795333   #318
Yurk0
 
Аватар для Yurk0
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Я мабуть вже писав, що така мова є родзинкою Вікна-новин, мені це навіть подобається .. і абсолютно нормально відношуся до:
Олімпіада - Олімпіяда, Європа - Европа, Афіни - Атени

А от що мені НЕ подобається:
одеситка - одеска
європейці - европці
і т.д.
Yurk0 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Дєцко (09.11.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 12:40 #1795355   #319
Дєцко
FFM is mine!
 
Аватар для Дєцко
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від Bhagavan Переглянути допис
боюся припускати, щоправда... але.. ну, може ви справді не в змозі запам'ятати два варіанти слова Афіни і Атени і плутаєтесь, коли бачите одне і не бачите іншого, або навпаки?
Діалекти це одне, а стандарт мовлення - зовсім інше. Тим більше щодо власних назв чи похідних від власних назв.
Це так само як в селі бабці не подобається, що мого сина звати Георгій, то вона його називає Юрком, бо по суті це одне і те ж. Офіційно він залишається Георгієм. Так само телебачення чи преса не повинні перекручувати офіційно прийнятних в нас назв, бо десь-комусь з їх начальства щось в певних словах не подобається.
Дєцко зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.11.2011, 14:04 #1795454   #320
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Дякую всім за небайдужість і такі швидкі і гарячі відповіді ). Я вас всіх люблю разом з Атенами, етерами і олімпіядами і кайданками. І ви всі праві щодо процесів, які відбуваються за нашою мовою в суспільстві і на телебаченні і досить гарно розумієте їх наслідки, але ви геть не розібралися в причинах (звичайно, лише на мою скромну думку).

Мовна еволюція вимагає видозмін. Жорсткі рамки призводять до вимирання мови. Піду, вивчу латинь.

Цитата:
Допис від ap@snuj Переглянути допис
Ще декілька років тому по статистиці в тернопільській області українською розмовляли майже 96% українців (це був найвищий показник по Україні), потім Львівська обл. і т.д. ну дальше не важливо. Зараз же в нас в Тернополі кожен пятий (вибачте що не поставив апостроф - немає не українській розкладці) розмовляє російською, в Львові взагалі вже багато російсько мовних і справа тут в тому, що громадяни зі східної України, які переїжать до нас майже зовсім не вчать украйнську мову і спілкуються на російській, а тут ще їм подай 2-3 варіанти одних і тих же слів + маса діалектів, то вони взагалі не подумають щось та й вивчити!
Вибач, але це нісенітниця ) Або ні, не вибачай. Але це все одно нісенітниця. Яка статистика? грім з нею, з статистикою. Ти справді думаєш, шо російськомовні громадяни не хочуть вивчати нашу мову, бо не знають, написання "Атени" чи "Афіни" їм вивчати?

Моя сусідка, наприклад, перестала спілкуватися українською лише тому, шо її назвали москалихою... просто з напасті.

Цитата:
Допис від Пантера Переглянути допис
І коли я поїду в Косівський район, я буду з ностальгічною посмішкою слухати як газда штрикає через паркан, а по телебаченню я хочу чути Олімпіада, а не олімпіяда. Якщо, по-твоєму, не має значення як говорити, то чому не сказати Олімпіада!
Хочу нормальну українську мову.
Ну по-моєму немає значення як говорити, і саме тому проблеми взагалі немає - Хто хоче - говорить Олімпіяда, а хто не хоче - каже Олімпіяда. Проти чого власне протест? Прошу звернути увагу, що варіантів лише два. Тобто ніхто не пропонує розширити варіації ще на Олимпияду, чи Лимпіаду... бо це смішно і безглуздо. Є два варіанти, за двома нормами правопису, а не за якоимось віднайденими манускриптами чужої нам шумерської цивілізації ).

Цитата Але від диктора хочу чути чисту українську мову. Я не можу тобі пояснити, яка це така, літературна, але ти прекрасно розумієш про що я.
Це і є чиста мова. Більше того, літературна ). Літературна мова - це мова літературного спадку народу чи нації.

Я не розумію, чому така мова викликає спротив... але мені і не дано (. Мені не раз казали в особистому спілкуванні, шо я дивно говорю, так як не говорять інші люди. Мабуть, зі мною шось зле ).
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякували 3:
Yurk0 (09.11.2011), Zavgosp (09.11.2011)
Офтопів до посту: 1  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 21:18.