Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи


Заміна "стояка" холодної води

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 16.03.2012, 08:36 #1897336   #1
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Заміна "стояка" холодної води

В будинку, стояк холодної води дуже сильно проржавів. Страшно, що може прорвати і затопить, коли не буде нікого дома.
Питання, хто цим має займатись? До кого телефонувати в даному випадку, про заміну цілого стояка? Десь в тех. паспортах на квартиру вказано срок експлуатації труб?

Чи є смисл замінити стояк тільки в себе на поверсі? якщо так - як це буде виглядати?(адже, якщо прориває стояк в сусіда зверху, то все рівно топить мене )
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 09:44 #1897371   #2
neutron
Противний учасник
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Не забувай, в якій країні живемо. Ніхто міняти не буде. Якщо прорве, то трохи потопить, потім приїжджає аварійка з жеку, заварять тріщину, і вуаля, до наступного прориву.

Якщо хочеш замінити стояк, то домовляйся із сусідами. В ідеалі - вдасться домовмтись із всіма. Але в житті так не буває. Тому, постарайся домовитись хоча б із сусідом, який живе поверхом вище. Міняй стояк в себе і в нього. Так будеш мати хоч якусь гарантію, що труба не прорве ні в тебе, ні в сусіда. І буде більше шансів, що якщо прорве на 2 поверхи вище, то до тебе не дотече.
neutron зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ascii (16.03.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 09:46 #1897372   #3
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

хех, якраз сусід наді мною - самий тяжкий* і сварливий, який буде чекати прориву труби і фіг там, навіть не зрухається
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 10:25 #1897403   #4
Pet
Активний учасник
 
Аватар для Pet
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

в мене в батьків така ситуація була. Ходили домовлялися зі всіма. Батьки правда на останньому поверсі - їм простіше. Тоді правда так всі і не домовились. Поміняли ми з сусідами, що нижче. В тих що не поміняли і стався потім розрив прогнилої труби. Пожаліли вони тоді, що разом з нами не зробили заміну.
Pet зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Minato (16.03.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 11:02 #1897430   #5
neutron
Противний учасник
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
хех, якраз сусід наді мною - самий тяжкий* і сварливий, який буде чекати прориву труби і фіг там, навіть не зрухається
Як варіант, домовся із сусідом, що заміниш трубу за власний рахунок, лиш би він пустив тебе чи майстрів в свою квартиру. Та труба не багато коштує, але, все одно, купити і встановити її дешевше буде, ніж потім ліквідовувати наслідки потопу.
neutron зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Minato (16.03.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 12:53 #1897495   #6
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

ок, а як питання з лічильниками? По-ходу мають приходити люди з водоканалу, розпломбовувати а потім заново ставити пломби?

Ну і хотілося б запитати контакти тих, хто робить всю цю процедуру. Pet, можливо в батьків залишились якісь телефони?
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 13:20 #1897509   #7
ascii
 
Аватар для ascii
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

в нас таке було. поки жек вияснив, де саме тече стояк, то половинну ванних кімнат по тому стояку розбомбив. в кожній квартирі довбали стіну, щоб глянути, чи труба мокра. і дирку залишали.
так що на жек мабуть не варто надіятись.
ascii зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 14:15 #1897546   #8
neutron
Противний учасник
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
ок, а як питання з лічильниками? По-ходу мають приходити люди з водоканалу, розпломбовувати а потім заново ставити пломби?
Залежить від того, де знаходяться лічильники. Якщо біля стояка, то треба розпломбовувати і знімати. Якщо далеко, то відрізати від стояка разом з тою трубою, а потім так само приварити.
neutron зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 14:48 #1897559   #9
Іра
 
Аватар для Іра
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Нам міняли стояк холодної води. Ініціатива була ЖЕКу. Процедура така: прийшли ввечері до усіх сусідів по стояку і попередили щоб завтра "кров з носу" був хтось вдома. Зранку прийшов водоканал і розпломбував лічильники, за ними з"явились два майстри з ЖЕКу ( в моєму випадку з страшного бодуна, бо це було після Миколая) і почали ломами довбати підлогу в санвузлі, одночасно зверху до мене в туалет теж ломились якісь майстри, коли вздовж труби утворився сквозний отвір від першого по п"ятий поверх, її відрізали і поставили нову. В моєму випадку п"яні сантехніки разом з підлогою умудрились розгромити і трубу з гарячою водою. Їхня пропозиція була замастити її цементом і забинтувати на що я заявила , що з труби тече не кров, а гаряча вода і пов"язка її не спасе, підключила сусіда знизу, якому обрисувала його перспективу гарячих джерел зі стелі і наробила крику котельні , водоканалу і гол. інженеру ЖЕКу після чого було прийняте рішення одним махом замінити і гарячий стояк. Мене це більше ніж влаштовувало, бо на той момент в мене якраз робився ремонт і всі наслідки маневрів з трубами були благополучно поховані. Наступного дня прийшов водоканал і попломбував лічильники.
Іра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Minato (16.03.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 18:19 #1897649   #10
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від ascii Переглянути допис
в нас таке було. поки жек вияснив, де саме тече стояк, то половинну ванних кімнат по тому стояку розбомбив. в кожній квартирі довбали стіну, щоб глянути, чи труба мокра. і дирку залишали.
так що на жек мабуть не варто надіятись.
а в кінцевому випадку, дирку знайшли і що зробили? просто залатали?

Додано через 2 хвилини
Цитата:
Допис від Іра Переглянути допис
Нам міняли стояк холодної води. Ініціатива була ЖЕКу. Процедура така: прийшли ввечері до усіх сусідів по стояку і попередили щоб завтра "кров з носу" був хтось вдома. Зранку прийшов водоканал і розпломбував лічильники, за ними з"явились два майстри з ЖЕКу ( в моєму випадку з страшного бодуна, бо це було після Миколая) і почали ломами довбати підлогу в санвузлі, одночасно зверху до мене в туалет теж ломились якісь майстри, коли вздовж труби утворився сквозний отвір від першого по п"ятий поверх, її відрізали і поставили нову. В моєму випадку п"яні сантехніки разом з підлогою умудрились розгромити і трубу з гарячою водою. Їхня пропозиція була замастити її цементом і забинтувати на що я заявила , що з труби тече не кров, а гаряча вода і пов"язка її не спасе, підключила сусіда знизу, якому обрисувала його перспективу гарячих джерел зі стелі і наробила крику котельні , водоканалу і гол. інженеру ЖЕКу після чого було прийняте рішення одним махом замінити і гарячий стояк. Мене це більше ніж влаштовувало, бо на той момент в мене якраз робився ремонт і всі наслідки маневрів з трубами були благополучно поховані. Наступного дня прийшов водоканал і попломбував лічильники.
значить, не все так погано? І з ЖЕКом можна переговорити, про заміну стояка? Ці слова як бальзам на душу, надіюсь що вдасться домовитись.
А стояк в якому стані був?
Ще цікавить, чи це проявив ініціативу хтось з мешканців, чи працівники ЖЕКу просто так, для профілактики? І яку трубу монтували, стальну чи полімерні?
Наперед вдячний!

Востаннє редагував Minato: 16.03.2012 о 18:19. Причина: Пізніше додано
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 19:09 #1897684   #11
Іра
 
Аватар для Іра
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
І з ЖЕКом можна переговорити, про заміну стояка? Ці слова як бальзам на душу, надіюсь що вдасться домовитись.
А стояк в якому стані був?
Ще цікавить, чи це проявив ініціативу хтось з мешканців, чи працівники ЖЕКу просто так, для профілактики? І яку трубу монтували, стальну чи полімерні?
В нашому випадку ініціатива виходила повністю від ЖЕКу. Про те, щоб якось домовитись із сусідами по стояку не могло бути й мови - кожна квартира з унікальними тараканами в голові. У вашому випадку найкраще підходити до головного інженера ЖЕКу і попередньо з ним домовлятись. Одна справа коли сусід ходить і просить побути завтра вдома щоб розламати в туалеті не тільки підлогу а й перестінок в який зашили труби, а друга справа коли приходить працівник ЖЕКу у ставить перед фактом. В якому стані були труби сказати важко, тепла ще більш-менш, а холодна через постійний конденсат була аж кучерява від пластів іржі. Будинок зданий в 1976 р. стояк вперше змінили в 2008 р. і дуже добре що міняли зразу обидві труби, тепер маєм чистий спокій. За перший день вони змінили труби в двох стояках, на наступний ще в двох, як було в інших під"їздах я не питалась, але думаю, що теж поміняли. Труби поставили стальні.
Іра зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Minato (16.03.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 19:33 #1897691   #12
Prodigy
Остановите Землю я сойду
 
Аватар для Prodigy
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
В будинку, стояк холодної води дуже сильно проржавів. Страшно, що може прорвати і затопить, коли не буде нікого дома.
Питання, хто цим має займатись? До кого телефонувати в даному випадку, про заміну цілого стояка? Десь в тех. паспортах на квартиру вказано срок експлуатації труб?
В ідеалі - цим має займатися Жек,але на практиці робить це дуже рідко і неохоче,хіба що справді прорве трубу,а варіант"тупо заварити місце прориву" не проходить(через сильну зношеність решти труби).Можуть поміняти металеву трубу,але якщо є можливість у мешканців придбати металопластик - то це простіше і надійніше.З Жеку має прийти комісія у складі:головного інженера,сантехніка,майстра дільниці(в ідеалі),які мають обстежити стояк - в якому він стані і чи потребує заміни(Як правило кажуть що не потребує)

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
Чи є смисл замінити стояк тільки в себе на поверсі? якщо так - як це буде виглядати?(адже, якщо прориває стояк в сусіда зверху, то все рівно топить мене )
Смисл міняти стояк потрібно там де труба справді страшна і проржавіла.Якщо така труба тільки на вашому поверсі,то міняти потрібно у вас,якщо труба і на інших поверхах страшна,то краще поміняти весь стояк.

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
хех, якраз сусід наді мною - самий тяжкий* і сварливий, який буде чекати прориву труби і фіг там, навіть не зрухається
Ну тут вже інше питання.Якщо вже дійде до заміни стояка іхтось буде не згідний - є один простий,але дієвий метод:Обрізається старий сояк,протягується і під'єднується до всіх"згідних" нова труба,а хто "не згідний",залишається не під'єднаний(відповідно без води).Як правило,на другий день такі люди самі біжать до Жеку і просять їх підключити.Це все діє,коли заміну труб проводить Жек.
До речі,ви до якого Жеку відноситеся?

Додано через 11 хвилин
Цитата:
Допис від Іра Переглянути допис
У вашому випадку найкраще підходити до головного інженера ЖЕКу і попередньо з ним домовлятись. Одна справа коли сусід ходить і просить побути завтра вдома щоб розламати в туалеті не тільки підлогу а й перестінок в який зашили труби, а друга справа коли приходить працівник ЖЕКу у ставить перед фактом.
В старих будинках будівельники при стройці будинку,як правило,труб не "зашивали в стіни",а Жеки - тим більше.
Якщо труби "зашиті",то це,швидше за все,робота самих мешканців(і не обов'язково теперішніх),і надати доступ до труб ,у разі необхідності їх заміни,обо'язок відповідно - самих мешканців

Востаннє редагував Prodigy: 16.03.2012 о 20:05. Причина: Пізніше додано
Prodigy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2012, 20:17 #1897730   #13
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Prodigy Переглянути допис
Смисл міняти стояк потрібно там де труба справді страшна і проржавіла.Якщо така труба тільки на вашому поверсі,то міняти потрібно у вас,якщо труба і на інших поверхах страшна,то краще поміняти весь стояк.

Ну тут вже інше питання.Якщо вже дійде до заміни стояка іхтось буде не згідний - є один простий,але дієвий метод:Обрізається старий сояк,протягується і під'єднується до всіх"згідних" нова труба,а хто "не згідний",залишається не під'єднаний(відповідно без води).Як правило,на другий день такі люди самі біжать до Жеку і просять їх підключити.Це все діє,коли заміну труб проводить Жек.
До речі,ви до якого Жеку відноситеся?

Додано через 11 хвилин

В старих будинках будівельники при стройці будинку,як правило,труб не "зашивали в стіни",а Жеки - тим більше.
Якщо труби "зашиті",то це,швидше за все,робота самих мешканців(і не обов'язково теперішніх),і надати доступ до труб ,у разі необхідності їх заміни,обо'язок відповідно - самих мешканців
Проржавіла труба на всіх 5-ти поверхах.
Дійсно, труби йдуть не в стіну вмуровані, хіба що людина сама могла сховати.
Ну що ж, всім щиро вдячний за підказки. Буду пробувати домовлятись з ЖЕКом
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2012, 19:34 #1938820   #14
Prodigy
Остановите Землю я сойду
 
Аватар для Prodigy
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
Проржавіла труба на всіх 5-ти поверхах.
Дійсно, труби йдуть не в стіну вмуровані, хіба що людина сама могла сховати.
Ну що ж, всім щиро вдячний за підказки. Буду пробувати домовлятись з ЖЕКом
Ну і як,вдалося замінити стояк хол. води?
Prodigy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2012, 21:31 #1938931   #15
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Викликали представників ЖЕКУ оглянули, сказали що ще не все так погано. Їхній срок придатності ще кілька років. - шось типу того.
Я так поняв що поки людей не потопить- до тих пір стояк міняти не будуть
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2012, 21:45 #1938944   #16
Prodigy
Остановите Землю я сойду
 
Аватар для Prodigy
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Minato Переглянути допис
Я так поняв що поки людей не потопить- до тих пір стояк міняти не будуть
За кошти Жеку - не будуть(і тут ви праві-поки людей не потопить).Є ще варіант - купити труби самим,а варіанти заміни я вже описував.
Доречі - то який Жек вас обслуговує?
Prodigy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2012, 21:46 #1938945   #17
Minato
火の力
 
Аватар для Minato
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

ЖЕК № 1
Minato зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2012, 22:08 #1938963   #18
Prodigy
Остановите Землю я сойду
 
Аватар для Prodigy
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Тоді є ще один варіант(оскільки сам працюю в Жеку,не в №1, - то не хотів на себе накликати клопоти).
А варіант - якщо труба дійсно в аварійному стані,а Жек не хоче міняти,дзвонити в Міську Раду тел.15-80 і поскаржитися на Жек.Якщо не допоможе - йти на прийом до Мера.
Подібна ситуація була внашому Жеку(не через "нехочу" майстрів,а через небажання директора витрачатися на труби),то після дзвінків та "прохань" з Міської Ради вже через кілька днів Жек поміняв стояк хол. води,причому за кошти Жеку
Prodigy зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2012, 22:14 #1938968   #19
Easeman
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата:
Допис від Prodigy Переглянути допис
Тоді є ще один варіант...
А якщо комісія зробила висновок що не потрібно міняти, що тоді залишається? Яка може бути підстава для заміни?

Цікаво, скільки виходить з кожної квартири, коли робити своїми силами... Десь чув, що не кожна фірма може проводити їх заміну.

Щодо варіанту - купити труби. Це як: труби - жильців, а робота - ЖЕКу чи як?

Востаннє редагував Easeman: 12.05.2012 о 22:26.
Easeman зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 12.05.2012, 22:43 #1938984   #20
Prodigy
Остановите Землю я сойду
 
Аватар для Prodigy
Типово Відповідь: Заміна "стояка" холодної води

Цитата
Допис від Easeman Переглянути допис
А якщо комісія зробила висновок що не потрібно міняти..?
Наскільки я зрозумів - то були лише представники Жеку.На підставі колекивного звернення мешканців даного під'їзду в Міську Раду може бути створена нова комісія вже з представниками як Жеку,так і Водоканалу(а може хтось і з Міської Ради навідатися,в залежності від наполегливості мешканців) і в залежності від дійсного стану труби - зроблять свій висновок.Я не кажу,що гарантовано поміняють,але,якщо є бажання,можна спробувати

Додано через 12 хвилин
Цитата
Допис від Easeman Переглянути допис
Щодо варіанту - купити труби. Це як: труби - жильців, а робота - ЖЕКу чи як?
Все залежить від Жеку,тобто від начальства Жеку.Якщо правильно пояснити тому самому начальству,що їм вигідніше поміняти працівниками Жеку вами куплену трубу, аніж після прориву(за умови,що труба дійсно аварійна) купляти трубу і міняти за рахунок Жеку.Тоді можна договоритися з Жеком.Хоча є різне начальство

Востаннє редагував Prodigy: 12.05.2012 о 22:43. Причина: Пізніше додано
Prodigy зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Easeman (12.05.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 09:40.