Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Авто / мото / вело > Вело


Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 28.06.2011, 18:04 #1686709   #21
org100h
organize hundred humans
 
Аватар для org100h
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Подивись на оцей, за такі гроші по ходу дуже ок.

І цей во, до гірського роверика дуже скоро звикаєш.
org100h зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 30.06.2011, 12:49 #1688083   #22
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Всю тему не читав, якщо повторюся в чомусь звиняйте.

Радянські велосипеди про які ти говориш (Україна, Аїст, Десна тощо) в сучасній велоіндустрії відповідають "Міському" типу велосипедів.

Скажімо у виробника Kellys вони найближче до оцих велосипедів: http://www.kellys.com.ua/bike.php?b=...CITY&n2=SEASON

Ці велосипеди позиціонуються в світі для ділових поїздок по асфальту, як один з засобів пересування, конкурент автобусу, автомобілю, мопеду, метро. Це найбільш чисельний тип велосипедів в світі. Їх конструкція відносно проста, недорога, надійна в експлуатації, дуже дешева в експлуатації. Плюс це практично єдиний тип велосипеда придатний для недорогої всепогодної експлуатації (і гальма і трансмісія добре захищені від води, тому після їзди по мокрій дорозі не потребує ніякого обслуговування).

Близькі по духу до цих велосипедів - туристичні (турінг, треккінг, коммютінг тощо). Якщо міські оптимальні для коротких поїздок (одиниці кілометрів), то туристичні оптимальніші для тривалих (десятки кілометрів) - більш низька (менш комфортна але більш швидкісна) посадка, зазвичай все ще прості і дешеві технології. Трансмісія зазвичай більш спортивна (дорожча, з високою вартістю 1000 км пробігу і потребою постійного догляду і поганою роботою в несуху погоду).

Всі інші велосипеди - це велосипеди для спортивних дисциплін.
Спортивний велосипед не повинен бути зручним, дешевим, надійним, простим, всепогодним - його перша і основна задача - подіуми на змаганнях. Все жертвується в угоду продуктивності (специфічної для кожного типу дисциплін).
Основні спортивні дисципліни на сьогодні:
- шосейний велоспорт (індивідуальні і групові гонки по автомагістралях)
- велоспорт на треку (багато видів дисциплін, переважно спринтерських по цементних і деревяних треках)
- циклокрос (групові гонки по пересічній місцевості на трасах невеликої складності)
- веломарафони (200..1200 км) на час по дорогах загального призначення
- крос-кантрійні перегони (групові гонки по пересічній місцевості на трасах великої технічної складності)
- БМХ
- даунхіл на час
- велосипеди для трюків (тріал, паркур, дьорт і проча дворова фігня)
- різні види змагань на HPV (Human Powered Devices) - як правило це встановлення рекордів швидкості чи дальності на транспортних засобах без обмежень на конструкцію (веломобілі-кокони тощо)

Міському велосипеду (в т.ч. і Українам, Аїстам) нічого не світить в жодній з цих дисциплін. Так само як на спортивному велосипеді погано їздити на роботу чи на базар, так і на міському не заїдеш на подіум в змаганнях.

Цитата Та нахрена мені така хрустальна ваза за 5 штук!
Для того щоб заїхати на подіум, або хоча б в середину протоколу.
Якщо ти говориш про крос-кантрійний ("гірський") велосипед - приїдь на будь-які КК змагання і побачиш чи треба "хрустальна ваза" чи ні.

Цитата То тре реально гомосєком бути, щоб від такого задоволення отримати.
на сідлі треба вміти сидіти, і сідло повинно підходити під анатомію, реально поки не перепробуєш 5-10 спортивних сідел - своє не знайдеш.
Я в рік проїжджаю >10 000 км на отакому сідлі і не відчуваю жодного дискомфорту, навіть при поїздках >200 км


Тоді як дивани а-ля "Україна, Аїст" - мені дуже незручні, і більше 10 км я на них не витерплю - можна відмуляти все що є і до крові здерти шкіру.

Цитата першим ділом поліз читати статті типу "як вибрати ровер". Ну і якшо чесно, то троха "офігєл".

Такі вилки не брати бо хренові, такі тормоза не брати, бо глючать, такі передачі не брати, бо Китай...
першим ділом не з вилок і тормозів починати потрібно, а з визначення цілі покупки і типу велосипеда. Для цього потрібно дати відповідь на питання:
- який тип покриття там де я буду їздити
- якщо покриття там де я буду їздити технічно складне (крос-кантрійне для прикладу) - мені важлива швидкість проходження, чи я нікуди не спішу, і летіти 25 км/год по скелях мені не обовязково, я згоден пригальмувати до 10 км/год ***.
- їздити я буду лише коли хороший настрій і суха погода, чи в будь-яку пору року і доби за потребою
- яка типова дистанція однієї поїздки
- яка інтенсивність їзди (проїхатися розвалочкою 15 км/год щоб не вспотіти, чи 35 км/год на предельному пульсі молотити в позі зю)
- чи треба перевезення вантажів (багажник, корзина, просто торба на рулі)
- чи планую участь в змаганнях і яких

*** амортизація (передня та/або задня) не збільшує прохідність велосипеда, а збільшує швидкість проходження складних ділянок. Де на неамортизованому велосипеді прийдеться пригальмувати до 10 км/год, там на амортизованому можна крутити 20 км/год.

Востаннє редагував yurik82: 30.06.2011 о 13:21.
yurik82 зараз поза форумом  
Подякували 3:
castor (02.07.2011), dango (01.07.2011), Nemesis-T (30.06.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.07.2011, 14:15 #1688789   #23
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Цитата Україна важить 20 кілограм, в той час як сучасний ровер - 10-13. Це впливає на розгін, і деколи ровер доводиться тягнути на собі.
Україна важить 16-17 кг і це з причандалами. Аналогічного призначення сучасний з причандалами важить 16-17 кг, для прикладу

Цитата Посадка на сучасному велосипеді дозволяє долати великі відстані,
Але незручна для коротких відстаней в невеликому (прогулянковому) темпі.

Цитата Вузьке жорстке сідло, до якого привикається за 3-5 поїздок (ніякого болю не буде, якщо мягкі тканини "притруться") виявиться просто знахідкою в далеких подорожах, не натиратимуться стегна.
Хто важить небагато (до 80 кг) і хто їздить інтенсивно (з постійним прикладанням потужності понад 150 Ват) це справді так. Єдине що треба підібрати сідло, бо люди мають різну геометрію тазових кісток і одне й те ж сідло не може підійти одночасно людям з різною тілобудовою.
Але є люди які їздять неінтенсивно, більше сидять як крутять, ноги висять як шнурки (не беруть на себе частину ваги тіла), мало рухаються по сідлу, а інколи й важать 90-100 і більше кг. Такі люди мучаться на вузькому сідлі і їм справді більше підійде "мотоциклетне" сідло-диван.

Цитата 24-27-30 швидкостей дозволяють оптимально підібрати крутний момент та зусилля велосипедиста (у кожного є власні улюблені передачі), щоб навантаження на ноги завжди було комфортним при будь-якому покритті дороги та куті підйому, при підтриманні потрібної швидкості.
Це потрібно лише якщо стоїть задача підвищення середньої швидкості руху і прикладання високої (не прогулянкової) потужності. Перед Українами, Аїстами така задача не стояла. Їде 10-20 км/год - та й годі. В горку можна і пішком провести.

Цитата Максимальна швидкість, яку можна розвинути на багатошвидкісному велосипеді педалями значно вища, чим на одношвидкісному, бо при важчих передачах рушити - проблема.
А як одне з іншим (рушання до максимальної швидкості) повязане? Де-факто всі максимальні швидкості в спорті зафіксовані на одношвидкісних велосипедах (всі велотрекові велосипеди лише 1-швидкісні).

Цитата Система амортизації покращує керованість байка (доріг ідеальних нема) та додає багато комфорту.
Зменшення швидкості руху ще більше покращує керованість байка.
Там де хороший КК двохпідвіс топ-класу проїде 20 км/год, там простенький рігідний хардтейл просто пригальмує до 10 км/год і буде мати кращу керованість. Підвищення прикладеної до педалей потужності і підвищення середньої швидкості руху ставлять перед собою навіть не всі ті, хто розкошелився на добре амортизований велосипед. А 99% велосипедистів в світі це взагалі ні до чого.

Щодо неідеальних доріг - якщо це асфальт, то це вже ідеальна дорога для велосипеда. На розбитих участках дороги в нашому місті, які таксисти оминають десятою дорогою (дають крюк) я на шосейному велосипеді з 8 атмосферами в колесах, карбоновою дуже жосткою вилкою і дуже жорсткою рамою я їду 40+ км/год і не відчуваю проблем з керованістю.

Цитата Сумно коли люди, купляючи такі велосипеди-макети, портять собі враження про гірський велосипед
Сумно коли люди купують велосипед іншого призначення ніж потрібен. Треба повільно їздити на шопінг по місту (Daewoo Matiz), а придбали УАЗ-469 "Бобик" бо хтось розрекламував його вищу прохідність

Додано через 4 години 20 хвилин
Цитата І шо за фігня твориться в велосипедному світі. Щоб більш-менш нормальний байк коштував 5 штук?
Щоб отут їздити швидше ніж конкуренти тра байк від 10 штук


На Аїсті там можна хіба серед глядачів стояти

Востаннє редагував yurik82: 01.07.2011 о 14:15. Причина: Пізніше додано
yurik82 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
castor (02.07.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.07.2011, 14:50 #1689042   #24
Frenky
 
Аватар для Frenky
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Цитата
Допис від yurik82 Переглянути допис
А як одне з іншим (рушання до максимальної швидкості) повязане? Де-факто всі максимальні швидкості в спорті зафіксовані на одношвидкісних велосипедах (всі велотрекові велосипеди лише 1-швидкісні).
Я мав на увазі велосипеди загального призначення, а не трекові. З останніми і так все зрозуміло. Є оптимальне співвідношення зірочок, які ставлять на сінглспіди, коли можна і рушити без проблем, і кофортно їхати 20-25 км за годину. 40-60 вже не вийде.
Цитата
Допис від yurik82 Переглянути допис
Сумно коли люди купують велосипед іншого призначення ніж потрібен. Треба повільно їздити на шопінг по місту (Daewoo Matiz), а придбали УАЗ-469 "Бобик" бо хтось розрекламував його вищу прохідність
А якщо надоїсть шопінг і захочеться більшого? А можна було купити кросовер і їздити ним і на шопінг, і на природу. Як на мене, то потрібно орієнтуватися на універсальніші конструкції, так як круізери, якими так захопився автор, є не надто практичними і годяться для поїздок по парку. Міський ровер - це вже щось краще. Але якщо захочеться виїхати за межі хороших доріг, і по мірі звикання до велосипеда захочеться постійно збільшувати швидкість і їздити в триваліші мандрівки? Новий ровер купувати? Чим гірський велосипед не годиться для їзди по місту? Багажник чіпляється, сідло міняється. Можна поставити винос рюля з змінним кутом нахилу, для регулювання посадки.
Так же завжди буває: як тільки купив велосипед, акуратно об'їжджаєш пішоходів, через місяць два вже впевнено їх минаєш на швидкості, а ще через деякий час вся ця історія повторюється, але вже на дорозі, між автомобілями. А на дорозі тримати прогулянковий темп не дуже виходить, так як чим ближча швидкість до швидкості потоку машин - тим безпечніше пересуватись.

Востаннє редагував Frenky: 01.07.2011 о 15:11.
Frenky зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.07.2011, 18:22 #1689183   #25
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Frenky

Ну я захопився більш-менш практичними круїзерами.
При бажанні можна купити і такий:



але на ньому реально хіба що по рівній трасі котити. А от Giant Suede GX 2010 мені здається максимально підходить для моїх запитів.

Ще один момент. Ти кажеш, що крузери лише для рівного покриття. Але ж Аїст теж не горний ровер. І тим не менше я в селі на ньому долав неслабе таке бездоріжжя. Звичайно, я не гнав по горбах під 50 км/год, але в мене і не було такого на меті.

Але ми опустили ще один нюанс. Навіть якщо я зупинюсь на гірському велосипеді залишається наступне питання.

Спешелайзд. 4000 грн.
Віннер (приблизно така ж конструкція) 2000 грн.
Варто переплачувати 2 тисячі? Невже Віннер розсиплеться піді мною, як я виїду на горбик? Як пише yurik82 в даунхілі я з своїм Аїстом буду збоку стояти. Так в мене ж і нема на меті професійно гонити по бездоріжжю. То нафіга мені ровер, обвішаний дорогим обладнанням?
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.07.2011, 20:11 #1689251   #26
Avalon
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

ти не ровер хочеш, а поговорити..... купи те що позволяють фынанси та вподобання та й все
Avalon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.07.2011, 22:08 #1689334   #27
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Цитата А якщо надоїсть шопінг і захочеться більшого? А можна було купити кросовер і їздити ним і на шопінг, і на природу.
Помилковість такого підходу в тому, що купуючи кросовер ви не просто купуєте велику геометрію, ви купуєте великий двигун. Якщо Матіза тягне двигун 60 к.с., то кросовера тягне двигун 350 к.с.

Робити аналогію з велосипедом не можна, тому що незалежно від типу велосипеду - його потужність складає 1 людську силу. І щоб маючи таку жорстко лімітовану потужність (ви можете уявити кросовера з двигуном 0.8 від Матіза?) збільшити швидкість руху всі спортивні велосипеди жертвують комфортом ради збільшення прикладеної потужності і ради аеродинаміки.
"Велосипедний кросовер" це не Лексус з шкіряними диванами, баром і кондиціонером, це тісний болід в якому пілот сидить в позі Зю.

Та й кросовери на яких можна їздити на шопінг, вони не зовсім кросовери. В народі їх називають "паркетники". Як ніхто літом не їздить на зимовій резині, так і ніхто на шопінг не їздить на злій резині для бездоріжжя. І на лендкрузері на якому їздять на шопінг - не їздять по багну по Карпатах. Наприклад якщо в погану погоду коли в горах ще є сніг і катаються на лижах, а внизу вже болото приїхати на Драгобрат, то можна побачити що біля підніжжя припарковані десятки "паркетників", а їх власники наймають таксиста на УАЗ-Бобік який їх по багнюці по вуха вивозить на гору.

Цитата Як на мене, то потрібно орієнтуватися на універсальніші конструкції, так як круізери, якими так захопився автор, є не надто практичними і годяться для поїздок по парку.
Круїзери це в першу чергу стиль. На них навіть не обовязково кудись їздити, найкраща траса для них - це людне місце, щоб побільше людей побачили який ти чоткий пацан. Наприклад центральні площі великих міст, місця відпочинку, пляжі, парки, розважальні центри.
Круїзер на трасі чи в лісі (там де немає глядачів) це нонсенс.

Цитата Чим гірський велосипед не годиться для їзди по місту?
- початковою ціною
- затратами часу і грошей на обслуговування
- непристосованістю для всепогодних ділових поїздок
- неоптимальним ККД на автомагістралях (виливається в середню швидкість переїзду з А в Б при тих же зусиллях)

Цитата Але якщо захочеться виїхати за межі хороших доріг
Нехороші дороги - це пісок, гравій, коріння, дно річок, грязь по коліна, повалені дерева, скали, листяний покров в лісі. Навіть власникам справжніх КК велосипедів рідко хочеться туди їхати і вони насправді туди вкрай рідко їздять. З тими хто на "гірських" велосипедах їздить по так званих "нехороших дорогах" я поруч їду на шосейному спортивному велосипеді (такому як на Турдефранс - супержорстка рама і карбонова вилка, супержорсткі колеса з покришками 23 мм і тиском 8 атмосфер).
Коли ж проводяться КК змагання, чи група збирається на справді КК трасу - чомусь з тисяч власників КК-велосипедів назбирується 5-10 охочих.
Покупець КК велосипеда обманює себе і оточуючих що він можливо колись проїде по оф-роад хоч 10 км.

Цитата і по мірі звикання до велосипеда захочеться постійно збільшувати швидкість і їздити в триваліші мандрівки?
мій дядько, іноді сам, іноді з моїм батьком, іноді зі мною якщо невеликі відстані були - на "Українах" обїздили Україну, Білорусь, Прибалтику, були в Москві і Ленінграді.
В 2003 році я придбав до колекції гірський велосипед (зараз ним їжджу лише зимою, в основному по лісі по снігах) і батько проїхав на ньому 50 км (по асфальту) - то плювався що більше не сяде на цього "Камаза", і краще вже на Україні їздити (на Україна правда не їздимо, бо є сучасні шосейні і туристичні велосипеди в господарстві)

Цитата Багажник чіпляється
Якщо є можливість вчепити багажник, то це вже не справжній спортивний КК снаряд, а якийсь туристичний гібрид.

Цитата А на дорозі тримати прогулянковий темп не дуже виходить, так як чим ближча швидкість до швидкості потоку машин - тим безпечніше пересуватись.
На туристичному велосипеді (класу TREKKING, TOURING, Commuting), тримати високу швидкість відчутно легше ніж на "гірському" (якщо це справжній гірський).
З радянських велосипедів яскравим представником такого типу велосипедів є "Турист"



Я не знаю що особисто ви вкладаєте в поняття "гірський велосипед".
В широкому народному понятті - це будь-який двоколісний транспорт на 559 ободі (т.зв. 26")
В моєму розумінні гірським є велосипед який дозволяє конкурентно виступати у відповідних спортивних дисциплінах (XC по технічних трасах, XC-ендуро, даунхіл тощо).

Якщо пройтися по ключових елементах велосипеда:
1. Покришки. КК велосипед повинен мати високу прохідність по піску, гравію, болоту, снігу, скалах, каміннях, коріннях, повалених деревах. Для цього він оснащується покришками які мають три ключові відмінності:
- ширина не менше 55 мм (>2")
- невисокий тиск (1-2.5 атм)
- протектор з грунтозацепами, а іноді навіть металеві шипи
Крім того історично склалося що 99% покришок мають діаметр 26", хоча зараз є вибір коліс з іншими діаметрами (28", 29"), але серед бюджетних велосипедів це лише 26".

Всі ці 4 відмінності погіршують їзду по автомагістралях. Покришка діаметром 700 з шириною 28-42 мм і тиском 3-6 атмосфер з невеликим протектором (слік, полуслік) дає дуже вагомий виграш на твердих покриттях (асфальт, бетон, суха грунтова стежка).
Звичайно такі туристично-міські покришки можна поставити і на "гірський" велосипед, але тоді він вже не буде "гірським", та й навіщо купувати "гірський" і міняти, якщо можна відразу придбати такий як потрібно (тим більше це обійдеться дешевше)

2. Трансмісія Траси для КК дисциплін складаються так, що середні швидкості навіть у майстрів спорту рідко перевищують 15-20 км/год, і досить часто швидкість падає настільки сильно, що вигідніше бігти з велосипедом в руках ніж крутити наднизьку передачу.
По цій причині трансмісія "гірських" велосипедів оптимізована під такі швидкісні режими:
- спереді використовуються дуже малі зірки, найбільша типово 42, найменша всього 22
- ззаду ставляться досить великі зірки аж до 34. За рахунок цього прогалини між сусідніми зірками стають дуже великі (навіть на 9-швидкісних крок 3-4 зуби)

На твердих покриттях швидкісні режими зовсім інші. Тому паркетне використання КК велосипедів призводить до того, що ззаду використовується лише декілька найменших зірочок. Через це з великої кількості передач використовується лише декілька, а інші є лише для галочки. Наприклад на типовому бюджетному "горніку" навіть максимальна передача 42-14 при оптимальних 90 оборотах педалей дає швидкість лише 34 км/год, а всі реальні на асфальті швидкісні режими (15-35 км/год) покриваються лише 3 найменшими зірками 14-19.
Мала зірка спереду змушує виставляти малі зірки ззаду. 51-17 це те саме передаточне число що й 42-14. Але при їзді на 51-17 знос цепа і зірок незрівнянно менший:
- на цеп приходиться менше натяжне зусилля
- зусилля менше, і воно розподіляється на більшу кількість зубів (як системи так і касети), причому розподіляється більш рівномірно бо радіус згину менший
- радіус поворту лінків цепа більший, він менше згинається і менше стираються піни
- через те що цеп менше треться він менше гріється і менші втрати, вищий ККД трансмісії
- задній перемикач більше розпрямлений і цеп коли проходить по коліщатках не робить два поворти дуже малого радіусу, а йде майже по прямій і відповідно не зношується

На практиці це приводить до того, що фактичний відпрацьований ресурс цепів і касет відрізняється в 2-3 рази серед тих хто їздить на малих і на великих зірках.

Через це дорожні велосипеди (Турінг/Трекінг, спортивні шосейні) мають спереду більші зірки (типова турінг система це 48-38-2 а ззаду менші (14-28, 13-27 тощо).

3. Амортизація Неодмінним атрибутом конкурентоспроможності на КК трасах є добре амортизована вилка. Вартість початкових вилок починається з 2000 грн. Амортизація дозволяє безпечно проходити перешкодити не знижуючи швидкість (не відстаючи від суперників). Якщо їхати з меншою швидкістю без амортизації - це буде ще безпечніше, але тоді ви відстанете від суперників і не попадете на подіум. Амортизація не збільшує прохідність велосипеда (прохідність залежить від покришок), а лише збільшує безпечну швидкість при якій не втрачається керованість велосипедом на перешкодах. Якщо не ставити за ціль максимзацію швидкості по перешкодах - амортизація малодоцільна, лише збільшує витрати грошей, масу, втрати енергії.

4. Руль і посадка. Велосипеди для їзди на короткі дистанції (міські, круїзери) мають посадку з вертикальним хребтом. Вона найбільш комфортна але має найнижчий ККД руху. Туристичні мають вже видовжену посадку з похилим хребтом, і ціною комфорту збільшують швидкість руху - економія часу в сідлі зменшує втому більше ніж забирає сил посадка. КК велосипеди для технічно складних трас мають коротку високу посадку, бо швидкість руху мала, але потрібне чітке і сильне управління кермом (дуже часто стоячи на ногах). КК велосипеди для ендуро (технічно прості але довгі траси) мають видовжену посадку, бо швидкість руху висока, а вимоги до кермування невисокі.
Руль в КК велосипедів має один-єдиний хват, і по суті одну-єдину позу в якій можна їхати в сідлі. При їзді по асфальту не великі відстані це стає недоліком, бо хочеться зміни посадки, іноді більш швидкісної, іноді більш комфортної. Тому на туристичні велосипеди замість простого прямого "гірського" руля ставлять один з 3 типів рулів:
- руль-баран (як в "Туриста")
- руль-бабочка з регульованим кутом виносу

- руль з високим підйомом (як в "України", "Аїста") - за який можна триматися в різних проміжних положеннях

5. Гальма Спортивні гальма в справжнього КК велосипеда повинні задовольняти основні 3 вимоги:
- бути дуже потужними - мати потенційну спроможність заблокувати колеса при будь-якому крутному моменті на колесі
- бути дуже чітко дозованими - мати "модуляцію" - можливість прикласти рівно стільки гальмівного моменту скільки хочеться. Іноді конструктивно ще передбачається ABS система що запобігає блокуванню коліс
- не погіршувати свою роботу при несприятливих факторах зовнішнього середовища (вода, лід, мороз, болото, пісок)

Всім 3 вимогам відповідають лише дискові гальма. Якщо обмежитися лише першими 2 вимогами то також і V-brakes.

Гальма міського велосипеда повинні бути лише дешевими в експлуатації, всепогодними і надійними. Вимог до їх продуктивності не ставиться.
Дискові гальма добре відповідають вимогам міського велосипеда, але є дуже дорогими (їх вартість співрозмірна з ціною всього велосипеда).
V-brake є дешевими, але не відповідають вимогам міського велосипеда, бо добре працюють лише по сухому асфальту. В дощ і зимою вони працюють погано і потребують догляду. І найгірше те, що в міському режимі експлуатації вони надто дорогі. Місто це часте і постійне гальмування (може навіть більше як педалі крутити). За 1 рік повністю зїсти тормозну канавку на хорошому алюмінієвому ободі - типова практика серед знайомих.
Тому на європейських міських велсипедах популярні ролерні, барабанні і втулочні (як в України) гальма - вони практично не потребують ні догляду ні грошей до 10 років їзди, працюють однаково в будь-яку погоду.

6. Аксесуари Справжній "горнік" не повинен мати нічого зайвого - будь-яка дрібниця заважає добратися до подіума.
Справжній туристичний і міський велосипед повинен мати:
- добрі болотніки, що добре огинають обидва колеса, і захищають від води не лише те що вище пояса, а й те що нижче і сам велосипед
- захист цепа від води і болота, щоб після кожної мокрої поїздки не мити цепа в цепемойці і не перемазувати.
- хороший багажник що витримає до 50 кг грузу
- для дуже коротких поїздок по місту зручною є корзина спереду
- освітлення як ззаду (червона моргалка) так і спереду фара, набір катафотів перед/зад/колеса

Хороший гірський велосипед навіть не передбачає можливість встановлення цих аксесуарів. Поганий гірський велосипед передбачає можливість лише для хорошого багажника і поганеньких болотників що захищають лише верхню частину тулуба.
Ні захисту штанів, ні велосипеда, ні цепа від води і грязі на горнік не вчепити.

Цитата Спешелайзд. 4000 грн.
Віннер (приблизно така ж конструкція) 2000 грн.
Варто переплачувати 2 тисячі? Невже Віннер розсиплеться піді мною, як я виїду на горбик?
В категорію до 2000 грн попадає Winner Viking
Хоч і "ашанбайк" але не найгірший випадок.
З позитивних моментів:
- хороша (як для ашана) система, з алюмінієвими шатунами і зірками 48-38. На алюмінієвих шатунах не буде жодних проблем з люфтом (якщо каретка на промпідшипниках і не бракована, то відїздить система/каретка 5-10 років без догляду)
- не одноразові педалі
- подвійні алюмінієві ободи
- хоч і саме кончене, але все таки Шимано Турне манетки і переклюки (бо є і того гірші)
- незрозуміло які там точно гальма, якщо Артек то працюватимуть, якщо WINNER 980-DKG то ні (будуть або блокувати колеса або не гальмувати, налаштувати їх неможливо)

Тепер про погане:
- він буде важким, кілограм 17-18, крім ободів все зроблено з ржавіючого чугунія
- все буде ржавіти, коли буде облпулюватися фарба чи хромування
- неможливо встановити ні болотники ні багажник (ділові поїздки в чистому одязі неможливі)
- спиці ржавіючі за 1 сезон покриються корозією і втратять регулювання, за 2-3 сезони будуть повністю убиті
- дуже устарівший стандарт різьбової рульової 1". Під неї неможливо придбати чашки на заміну, а ті що в комплекті (нижня) 99% що зроблена з консервної банки, замінити потрібно в 1 день, але немає на що, хіба з старих запасів з Аїста чи України.
- не існує ні поняття ростовок (вибір велосипеда під свій зріст) ні підбору довжини і кута виноса руля
- задня втулка під трещотку розрахована лише на невеликі навантаження. При ударах, вібрації, великій масі їздока, багажу - її оська гнеться. При лайтовому катанні по асфальту нічого страшного.
- вилка не є амортизаційною, хоча здалеку такою виглядає
- штатна комплектація - 2.1" покришки з грунтозацепами - абсолютно непотрібна на асфальті, а в гівно я сумніваюся що ви поїдете на ньому

Цитата То нафіга мені ровер, обвішаний дорогим обладнанням?
Specialized за 4000 грн обвішаний не дорогим обладнанням, а ультрадешевим - дешевшого обладнання вже немає. Це як Ланос чи ВАЗ-2109 в світі автомобілів - якщо дешевше, то це вже бутафорія
yurik82 зараз поза форумом  
Подякували 6:
-=x3m@L=- (01.07.2011), aspirantvisav (27.06.2012), Bhagavan (25.07.2011), castor (02.07.2011), dango (02.07.2011), Frenky (01.07.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.07.2011, 22:34 #1689353   #28
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Та курча мать, ви мене знов з пантелику збили
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 01.07.2011, 23:30 #1689388   #29
-=x3m@L=-
 
Аватар для -=x3m@L=-
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

я так поняв yurik82 зацепило за живе........
то вже цілий докладний мануал, все основне коротко описане...... Дякую, цікаво почитати для початківців
-=x3m@L=- зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 02.07.2011, 00:30 #1689410   #30
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів



- Ціна 2300 грн
- дві ростовки на вибір: 19" / 21"
- маса 15 кг
- є стандартні кріплення під багажники і болотніки як ззаду так і спереду
- найбюджетніші, проте робочі компоненти (рульові чашки VP, бюджетні V-brake, Tourney групсет)
- обидва колеса на ексцентриках (знімаються руками без ключів)
- штатна гума 28" (700х38 ) напівслік, в поворотах включаються бокові грунтозацепи. прохідність і накат як в радянського "Туриста"
- 7-шв. трансмісія з турінг системою

Якщо докинути ще 900 грн, за 3200 грн можна взяти STYLUS


Все те саме що RESULT, але плюси:
- рама вже алюмінієва, тобто нержавіюча (довговічна і легко можна продати б/в), легка (весь велосипед вже 13.5 кг при тому що вилка стала важча бо амортизована), жорстка (не скрипить і не прогинається під натиском)ї
- підсідел, руль і винос з алюмінієвого сплаву - довговічні і легкі
- підсідел вже стандартного діаметру і сучасного типу кріплення до сідла. Руль теж вже стандартного типорозміру - можна поставити будь-який іншого типу (баран, бабочка, райзер і т.д.)
- рульова колонка вже не устарівша різьбова а сучасна інтегрована (надійна - більший діаметр підшипників, довговічна (промпідшипники), сумісна з сучасними вилками, виносами, можна міняти виноси по довжині і куту)
- система вже Шимано 48-38
- вилка вже хоч і примітивна але частково амортизована, перешкоди відпрацьовувати не буде, але вібрацію гасити щоб руки не боліли зможе
- перемикач задній вже нормальної конструкції (не чудо-юдо Турне) і що дуже важливо - висить на змінному півні, ломається не вся рама а лише півень який легко замінити).
- лише вилка має кріплення для встановлення як V-brake так і дисків. При бажанні в майбутньому можна спереду поставити дискове гальмо.

Якщо докинути ще 800 грн, за 4000 грн можна взяти SAPHIX


Все те саме що STYLUS, але плюси:
- більший вибір ростовок, крім 19/21" є ще 17 і 23"
- трошки краща вилка
- трансмісія вже не 7-шв "тріщотка" а 8-швидкісна зі змінною касетою і барабаном (фріхаб). Задня втулка вже може тримати великі навантаження, а касета може мати менше як 14 зубів (комплектується касетою 11-34, проте можна поставити будь-яку Шимано - є широкий вибір)
- винос руля має регульований кут (висоту підйому руля)
- і рама і вилка мають кріплення для встановлення як V-brake так і дисків. При бажанні в майбутньому можна одне або два гальма замінити на дискові.

Якщо докинути ще 1000 грн, за 5000 грн можна взяти AXIS

Все те саме що SAPHIX, але плюси:
- обидва гальма вже дискові гідравлічні, велосипед став важчий на 0.5 кг (14 кг), але гальма тепер дуже потужні, мають дуже великий ресурс (не псують обід) і працюють в будь-яку погоду (не бояться води, грязі)
- перемикачі вже Altus (були Acera), фарбований метал замінений не нержавіючий, пластикова перемичка на алюмінієву
- вже і надалі НЕМАЄ кріплень для болотників і багажника, все що 5000 грн. і дорожче вважається для фізкультури і спорту, де аксесуари заважають

Далі вище за 6200 грн йде EXQUISITE, він на V-brake (як SAPHIX), а 2200 грн потрібно доплатити за гідравлічну вилку (може відпрацьовувати вже перешкоди і тримати трасу) і за зменшення маси на 0.5 кг до 13 кг (замінені компоненти з Tourney/Acera на SLX/XT/Alivio)
Трансмісія вже 9-швидкісна (досить дорога, цепи і касети в 3 рази дорожчі за 8-швидкісні, і це ради 1 додаткової зірки)

Облегшений на 0.7 кг до 13.3 кг AXIS з дисковими гальмами називається CLIFF і доплатити за облегшення і за 9-ту передачу треба 1800 грн (6800 грн)

За облегшення EXQUISITE на 0.7 кг до 12.3 кг треба доплатити 2000 грн (8200 грн), заодно вам додадуть 10-у зірочку (10-швидкісні цепи в 3 рази дорожчі за 8, а служать менше. Заміна задніх зірочок теж влетить в 600-700 грн).

Максимально облегшений 12.5 кг крос з дисковими гальмами зветься DEFINITE і за це треба віддати 9700 грн.

Востаннє редагував yurik82: 02.07.2011 о 02:57.
yurik82 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
castor (24.07.2011)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.07.2011, 00:58 #1705857   #31
Dental
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Вот тут на картинках ниже все такие красивые велосипеды, с таким крутым оборудованием... НО! Из пятидесяти байкеров на оборудовании Шимано Деор лишь двое-трое достаточно подготовлены, чтобы дать нагрузку этому Деору. А остальным Деор нужен только для имиджа. Так что прежде чем "докидывать" 500 грн. и брать что-то получше, реально оцените, насколько оно вам нужно. Например, переключателей Аливио с головой хватает на регулярные недельные походы по Крыму и Карпатам, а Деор - на любительские соревнования КК, на серьезные категорийные походы, на грязь и зиму при ИНТЕНСИВНОМ использовании.
Dental зараз поза форумом  
Подякував(ла):
kyz'ma (03.05.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.07.2011, 20:23 #1706345   #32
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Dental в этих велосипедах разница не только в класе оборудования (групсета). Если на все поставить одинаковое оборудование Alivio все равно будет большая разница между велосипедами.

Но все таки я не согласен, что не спортсменам оборудование высокого уровня не нужно. Есть некоторые аспекты, важные даже для самого обычного матрасника который не ездит никакие походы и соревнования.

1. Вес-вес-вес. Люди часто хотят пониженный вес. Смысла в этом нету (вне гонок), но хотят (в основном чтобы носить по лестнице). И готовы платить деньги. Почему нет. А понизить вес на оборудовании начального уровня очень непросто, главный фактор при росте групсетов Shimano - это вес.

2. Надежность/долговечность оборудования. Оборудование начального уровня объективно недолговечно по материалам которые в них применяются.
Консервная сталь покрытая краской в самых начальных - живет пока ржавчина не проступит через краску.
Консервная штампованая сталь покрытая никель-хромом живет чуть дольше.
Пластик живет дольше стали, но плохо переносит инциденты (не имеет запаса прочности)
Сплошные кованые нержавеющие стали живут очень долго (десятилетия).
Фрезероваенные лекгосплавные или карбоновые элементы живут очень долго и при этом очень легкие.
Конуса и чашки всех втулок, промы, шарики из нержавеющих сталей имеют лучше ресурс, особенно при плохом уходе Попадание воды на дешевые конуса делает в них каверны. А плохой уход наоборот характерен для матрасных казуальных ездунов. Спортсмены и туристы-лоси берегут свои велосипеды, и даже черностальные конструкции у них живут долго.

Бич самых дешевых велосипедов - ржавчина везде и всюду (особенно в тросиках и рубашках - не работают ни тормоза ни передачи). Экономия во время покупки нивелириется при длительном сроке эксплуатации. Велосипед начального уровня через 5 лет это хлам, да и эти 5 лет он не приносил удовольствия владельцу.
Велосипед с алюминевым шасси и оборудованием типа Деор и через 5 лет на отличном ходу и имеет стоимость на вторичном рынке.

3. функциональность или принципиальные отличия в работе элементов.
а) диски нельзя сравнивать с V. Независимо от уровня одних и других
б) задние втулки на фрихаб (кассета) и на фривил (трещетка) кардинально отличается конструкцией подшипников. Фривил плохо подходит для повышенных нагрузок (грузовой туризм, тяжелый всадник, экстремальное катание)
в) трансмисия 14-28 на 6 скоростей сильно отличается от 11-34 на 9 скоростей.
г) в групах высокого уровня в некритических местах вместо фрикционных втулок используются подшепники - в роликах заднего переключателя и в V-brake. Поэтому они долговечны и сохраняют безупречность работы многие годы. Без подшипников эти элементы работают посредственно с первого дня и постоянно требуют мелкой регулировки.

Цитата переключателей Аливио с головой хватает на регулярные недельные походы по Крыму и Карпатам
Для походов нужен как минимум багажник, а лучше и болотники, начиная с велосипеда за 5000 грн ушек на раме нету, т.е. для туризма он слабо годится (бывают экзотические багажники под эксцентрик и подседел на небольшие грузы).


Оптимальным выбором из перечисленных велосипедов я считаю SAPHIX за 4000 грн.
Всё что выше надо четко понимать для чего. Просто кататься и путешествовать лучше всего на SAPHIX.
Долговечность и надежность его эксплуатации обеспечивается:
1. Алюминиевая рама, подседел, вынос, руль - никакой коррозии, хорошая прочность
2. Алюминиевые штаны вилки и корона - никакой коррозии в отличии от более дешевых вылок Сантур, которые перестают работать через несколько месяцев из-за коррозии.
3. Задняя втулка на фрихаб (кассету) - выдерживает любые нагрузки, легко меняются звезды. Собачки кассеты Altus тоже надежнее чем собачки трещетки Tourney (которые массово видел съеденными массивными и спринтующими велосипедистами)
4. Больше выбор ростовок
5. Есть возможность доставить дисковый тормоз на перед. Актуально если много ездить по городу, V-brake за 1, максимум 2 года убивают ободья. Актуально если хочется больше всепогодной безотказности тормоза (тот же город, в разную погоду)
6. Появились звездочки <14, благодаря кассетам появился выбор очень большого асортимента кассет под свои нужды (более низкие, более шоссейные расчеты, более широкие или более плавные)
7. Стальные звезды системы считаются более низкого уровня чем из алюминиевых сплавов (Deore+ ), но если не гнаться за весом они наоборот имеют намного выше срок службы и лучше терпят издевательство со стороны старой цепи, которую неприхотливый ездун не спешит менять.
8. Передний переключатель заменен из пластикового Tourney на металический Acera. Работают оба посредственно но второй хотя бы со временем не трескает пластмасса (то ли от нагрузок то ли просто от старости)

Востаннє редагував yurik82: 24.07.2011 о 20:32. Причина: Пізніше додано
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2011, 09:26 #1706634   #33
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Цитата
Допис від yurik82 Переглянути допис
Specialized за 4000 грн обвішаний не дорогим обладнанням, а ультрадешевим - дешевшого обладнання вже немає. Це як Ланос чи ВАЗ-2109 в світі автомобілів - якщо дешевше, то це вже бутафорія
Тобто на ровери дешевше 4 штук взагалі не дивитися? Чи це навпаки, значить, що за Спешелайзд я переплачую?
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2011, 12:21 #1706808   #34
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

та купи вже хоч шось і їзди. скоро сніг впаде.
сім самураїв зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2011, 13:07 #1706831   #35
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Цитата Тобто на ровери дешевше 4 штук взагалі не дивитися?
Причому тут 4000.
Я проаналізував лише одну лінійку одного виробника. Що в ній конкретно відрізняється, і за що варто доплачувати, а за що ні.

За інші типи велосипедів і за інші виробники я нічого не казав. Може для ваших потреб потрібно на голу раму менше як за 4000 не дивитися, звідки я знаю. А може вам гібрид взагалі не підходить.

Я просто на прикладі одної навмання вибраної лінійки одного навмання виробника показав вам на пальцях "за що деруть гроші" і чи є різниця у велосипеді за 6000 і за 3000.

Цитата Чи це навпаки, значить, що за Спешелайзд я переплачую?
Specialized це як BMW. Одна його наклейка на ВАЗ-2101 вже варта 4000 грн.

За 4120 грн Спеш пропонує SPECIALIZED HARDROCK 2011.
Порівняно з Келісом який я описав такі недолік:
- дешешвша стальна вилка Сантур (в Келіса - Алю)
- насипні підшипники рульової
- руль і винос з чугуна, нестандартного діаметра (в Келіса - Алю стандартних діаметрів)

Але зате ОЕМ рама на якій зроблено напис, якому будуть поклонятися інші велолюбителі.
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2011, 13:22 #1706843   #36
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Цитата:
Допис від сім самураїв Переглянути допис
та купи вже хоч шось і їзди. скоро сніг впаде.
Так нема Джайанта Суеде Вже й питався, чи заказати можна. А в Ровер-Байку ровери з планетарною втулкою лише жіночі.
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2011, 16:08 #1706984   #37
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Nemesis-T куди їздити збираєшся на круїзері?
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.07.2011, 16:21 #1706995   #38
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Туди ж, куди і на Аїсті. Джайант Суеде це не чоппер.

Або плюну на все, отримаю з/п і піду візьму Віллєр в дядька з синього кіоска на тій же Шептицького. І будь що буде
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2011, 07:22 #1707471   #39
yurik82
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Giant Suede не має тих можливостей що Аїст, бо немає болотників і багажника.

Ні взяти вантаж, ні їхати в чистому одязі по мокрій дорозі на Suede не вийде. А на Аїсті - вийде.

Плюс їздити на відстані 50-100 км на Аїсти - перевірено можна. Їздити понад 10 км на чопері - перевірено важко, педалювання неергономічне - і їхати важче, і швидкість нижча.

http://www.giant-bicycles.com/_gener...de-DX_2000.jpg

Востаннє редагував yurik82: 26.07.2011 о 07:28.
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.07.2011, 15:18 #1707785   #40
Nemesis-T
Активний учасник
 
Аватар для Nemesis-T
Типово Відповідь: Роздуми на велосипедну тему. Буду вдячний порадам спеціалістів

Модель Giant Suede GX 2010



Такий має і болотніки, і багажнік, і передачі, і ножний тормоз. Я ж кажу, ніби для мене зробили )) Але запізно я взнав про цю модель ((
Nemesis-T зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 05:14.