Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Туризм/подорожі/еміграція


Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 31.01.2013, 10:03 #2129826   #1
hunter07
 
Аватар для hunter07
Типово Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Ситуація: через тиждень планую поїхати в Прагу на пару днів, туди-назад доїжаю автобусом, маю там де жити. Якраз в цей час в Чехії проходитиме чемпіонат світу з біатлону в м.Нове Місто (Nové Město na Moravě - http://www.biathlonnmnm.cz). Оскільки в Чехії ще не був, їхню мову взагалі не знаю, тому прошу поділитися досвідом форумчан, які там вже були. Основні запитання:
1. Чим добратися в Nové Město na Moravě? По карті там 130 км-автобус, потяг? З якого вокзалу, які особливості купівлі білетів? Треба предявляти документи щоб купити квиток?
2. В Чехію яку краще валюту везти - євро/долар/гривня? Проблем з обміном там немає?
3. Куди варто обовязково сходити? Я планую в зоопарк - кажуть один з найкращих в Європі
4. Харчування - Макдональдси або щось подібне в них є? Не дуже дорого? Чи краще з України везти своє сало
5. Що везти з Чехії в якості сувеніру? Ну пиво-це зрозуміло, але може в них ще дешевий хороший алкоголь (віскі, мартіні?)
6. Інші життєві поради
hunter07 зараз поза форумом  
Старий 31.01.2013, 11:16 #2129914   #2
kaD
 
Аватар для kaD
Типово Відповідь: Прага, Чехія

О, а ми з Вроцлава збираємося на декілька днів теж на чемпіонат, правда жити плануємо в Брно - звідти ближче все ж таки, і поїдемо десь вже на останні кілька днів - там якраз два масс-старти в один день будуть.




1. Добиратися мабуть найзручніше через Zdziar nad Sazawą - туди їдуть потяги як з Праги так і з Брно, там фактично кілька кілометрів до стадіону залишається, і мають їздити шатли кожні півгодини, взагалі раджу почитати оф. сайт там багато інформації - http://www.biathlonnmnm.cz/en/

2. Мабуть найкраще мати при собі картку якогось європейського банку, або хочаб українського Якщо такої можливості немає - то все ж таки євро краще, навряд будуть якісь проблеми з обміном доларів, але євро приймають в багатьох магазинах, рестораціях, барах і тд. Ми так декілька разів навіть робили - щоб не шукати банк чи обмінник просто розраховувалися купюрою великого номіналу в барі, і отримували здачу в кронах, курс +- такий самий як в обміннику, часов навіть кращий.

3. Залежить від кількості вільного часу, я переважною полюбляю просто поблукати вуличками, а потім вибиратися з допомогою gps до якихось знайомих місць, в випадку з Прагою можна залізти в якісь цікаві місця де немає цих скажених натовпів туристів.

4. Макдональдс?! В Празі?! Краще пошукати якусь кафешку або бар, але трохи подалі від основних туристичних стежок - порції досить великі, ціни ненабагато дорожчі від Тернополя.

5. Бехеровка, її там багато різної. Доречі ще якшо буде час раджу зїздити в Карлові Вари - досить близько і дешево якщо їхати автобусами Student Agency. Правда там місцями надто багато місцевих росіян, які привнесли частинку своєї неповторної культури
kaD зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (31.01.2013)
Старий 31.01.2013, 11:44 #2129935   #3
hunter07
 
Аватар для hunter07
Типово Відповідь: Прага, Чехія

А Як купувати квиток на потяг в Празі? Треба паспорт предявляти?
Квитки на змагання бронювали? Чи на місці купуватимете? Очікують багато туристів, і особливо на вихідних можуть були проблема з цим.
доречі, тут багато цікавого: http://ftour.otzyv.ru/read.php?id=200139
hunter07 зараз поза форумом  
Старий 31.01.2013, 12:20 #2129964   #4
kaD
 
Аватар для kaD
Типово Відповідь: Прага, Чехія

Потягами в Чехії ще не їздив, але навряд з тим якісь проблеми можуть виникнути. На саму гонку замовлю за тиждень десь, ще точно не визначився коли саме будем їхати, брати мабуть буду на трасу, там навряд будуть вже аж дуже проблеми з їх наявністю.
kaD зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (31.01.2013)
Старий 01.02.2013, 21:05 #2131131   #5
Джалка
formidable
 
Аватар для Джалка
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

А я в зоопарку там була )) Цілий день лазили там) Справді круто всьо, ми в суботу були,то людей валом, краще в будень іти, я собі там думаю. І з кафе там проблема - пару якихось забігайлівок з скудним меню на пластикових тарілках, так шо або добре наїстися перед тим, або брати з собою тормозок)
Джалка зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (01.02.2013)
Старий 01.02.2013, 21:55 #2131180   #6
petruccio
 
Аватар для petruccio
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

2. Долари або євро, гривню брати не варто. Я коли їхав, то купив тут кілька сотень крон, щоб відразу по обмінниках не бігати. Тим більше, що не всюди хороший курс знайдеш - місто ж туристичне. І не варто міняти у азіатів - розказували, що вони частенько дурять. Попередньо питай про комісію.
3. Центр Праги. Куди не підеш - класно) Обовязково підіймись на ратушу - шикарний вид на місто. А так - стандартний набір в вигляді карлового мосту, двох площ, порохової вежі, злата улочка, національного музею і т.п. Я був ще в Вишеграді - сподобалось. Не пожаліли і ті, хто їздив в Кутну Гору.
4. В центрі дорожче, ближче до окраїн - дешевше. тобто як і всюди) але не сказав би, що ціни захмарні. всюди є заклади харчування, де можна перекусити, тим більше що чеська кухня дуже мясовита и ситна. +піцци-сендвічі-кавбаски в тісті ледь не на кожному кроці.
5. Якщо з алкоголю, то окрім бехеровки - абсент і сливовіца! я був в Празі на Новий рік, так там ще й розпродажі в багатьох магазинах були - дешево, як борщ
petruccio зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (01.02.2013)
Старий 03.02.2013, 21:57 #2132465   #7
yakudza
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Цитата:
Допис від hunter07 Переглянути допис
Ситуація: через тиждень планую поїхати в Прагу на пару днів, туди-назад доїжаю автобусом, маю там де жити. Якраз в цей час в Чехії проходитиме чемпіонат світу з біатлону в м.Нове Місто (Nové Město na Moravě - http://www.biathlonnmnm.cz). Оскільки в Чехії ще не був, їхню мову взагалі не знаю, тому прошу поділитися досвідом форумчан, які там вже були. Основні запитання:
1. Чим добратися в Nové Město na Moravě? По карті там 130 км-автобус, потяг? З якого вокзалу, які особливості купівлі білетів? Треба предявляти документи щоб купити квиток?
2. В Чехію яку краще валюту везти - євро/долар/гривня? Проблем з обміном там немає?
3. Куди варто обовязково сходити? Я планую в зоопарк - кажуть один з найкращих в Європі
4. Харчування - Макдональдси або щось подібне в них є? Не дуже дорого? Чи краще з України везти своє сало
5. Що везти з Чехії в якості сувеніру? Ну пиво-це зрозуміло, але може в них ще дешевий хороший алкоголь (віскі, мартіні?)
6. Інші життєві поради
1. Автобусом однозначно дешевше, інколи в рази. На вокзалах треба побігати ро компаніях перевізниках і можна купити білет дуже навіть дешево (Їхав з Праги в Берлін за 220 корун(110грн.) якимось перевізником Orangeways вроді, то 5 раз сам перепитував чи то остаточна вартісь квитка + сервіс в автобусі в рази вищий за наш збанкрутівший аеросвіт на Боінгах). З документів прикупівлі квитка тільки паспорт і все.
2. Валюту однозначно мати їхню. Євро хоть і ходове, але якщо будеш купляти в супермаркеті за євро то здачу дадуть по невеселому курсу.
3. Не підскажу, бо не було часу відпочивати.
4. Аналогічно п.3.
5. Алкоголь, окрім пива, дорогий і не скажу, що дуже якісний. Пиво рельно фантастичне, особливо в господах, багато по світі де бував, але чеське - найсмачніше.
6. На абсолютно всіх вокзалах побачиш(почуєш) нашу бидло-гопоту(преважно Закарпатські) в спортивних штанях, мештах та з барсетками, які будуть активно пропонувати свої посулги таксі готелі і т.д.Рекомендація - минати за 3 кілометри всіх братів українців. + знання хоча би англійської мови надзвичайно виручить на вокзалах, в готелях і т.д., бо я за 4 місяці роботи в Чехії вивчив може 20 слів(реально важка мова).
З власног досвіду!
yakudza зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (04.02.2013)
Старий 03.02.2013, 22:34 #2132478   #8
kiti-cat
 
Аватар для kiti-cat
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

2. Валюту варто брати долари або євро. Вже там на місці в обмінниках поміняти на їхні крони.
4. Не раджу їхати в чужу країну і там харчуватись все тим же Макдональдсом чи іншим фаст фудом. Варто спробувати їхні страви. Порції там дійсно великі. Тому як варіант (особливо коли їдуть хлопець і дівчина) можна замовляти одну страву на двох.
5. Чехія славиться смачним пивом. Можна сходити на екскурсію в одну із їхніх пивоварень, заодно там же купити ящик свіженького пивка)
kiti-cat зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (04.02.2013)
Старий 04.02.2013, 19:40 #2133063   #9
Olena123
Banned
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

сподобався театр пантоніми, карловські вафлі, бехіровка, взагалі все..
Olena123 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (07.02.2013)
Старий 23.03.2015, 22:04 #2524744   #10
KVM
Активний учасник
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Всім привіт! Щоб не створювати нової теми напишу тут.

Обдумую поїздку в травні на кілька днів в Прагу.
Планується один культурно масовий захід, ну і на решту часу екскурсія/прогулка, можливо покупки якісь.

Допоможіть консультаціями що і як. А саме:
1. Мова - чи обовзяково знати чеську мову, чи можливо достатньо буде укр/рос/англ. недосконалої?
2. Візи - Краще напряму звернутися в чеське консульство, чи можно буде зробити польську на закупи? Не завернуть з польською візою, через те що вона польська?
Чи потрібні якісь підтвердження цілі перебування (якщо поїду то буду мати білет на концерт- цього достатньо?)
3. Проживання - хто був, що порадите. Цікавить середній рівень (не розкіш, і не економ-варіант). Щоб було чисто і можна було норм переночувати.
4. Транспорт - як краще туди добиратися. Напряму, чи з пересадками в Польщі?
5. Гроші - яку приблизно суму брати на витрати (орієнтовне перебування 2-3 дні)
6. Чи не пізно це все починати робити. Чи встигну це все до 10-20 чисел травня. Скільки приблизно часу на ці всі процедури може потратитися.

Будь ласка не пишіть гуглоссилками. Цікавить з реального досвіду. Буду вдячний за допомогу.
KVM зараз поза форумом  
Старий 23.03.2015, 22:57 #2524760   #11
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Цитата
Допис від KVM Переглянути допис
Всім привіт! Щоб не створювати нової теми напишу тут.

Обдумую поїздку в травні на кілька днів в Прагу.
Планується один культурно масовий захід, ну і на решту часу екскурсія/прогулка, можливо покупки якісь.

Допоможіть консультаціями що і як. А саме:
1. Мова - чи обовзяково знати чеську мову, чи можливо достатньо буде укр/рос/англ. недосконалої?
2. Візи - Краще напряму звернутися в чеське консульство, чи можно буде зробити польську на закупи? Не завернуть з польською візою, через те що вона польська?
Чи потрібні якісь підтвердження цілі перебування (якщо поїду то буду мати білет на концерт- цього достатньо?)
3. Проживання - хто був, що порадите. Цікавить середній рівень (не розкіш, і не економ-варіант). Щоб було чисто і можна було норм переночувати.
4. Транспорт - як краще туди добиратися. Напряму, чи з пересадками в Польщі?
5. Гроші - яку приблизно суму брати на витрати (орієнтовне перебування 2-3 дні)
6. Чи не пізно це все починати робити. Чи встигну це все до 10-20 чисел травня. Скільки приблизно часу на ці всі процедури може потратитися.

Будь ласка не пишіть гуглоссилками. Цікавить з реального досвіду. Буду вдячний за допомогу.
1 мову знати не обовязково,хоча набір 10-20 часто вживаних слів не помішав би.
2 я їздив з прокатаною закупочною візою.з непрокатаною не знаю як буде.
3 ціни різняться в залежності від віддаленості від іст. центру,зірковості і тд. тут через букінг шукати.
4 якщо буде віза польська закупочна,дуже бажано через Польщу.
5 залежно які витрати плануються. Такий собі обід в якійсь кафешці від 60 крон,багато турків і арабів мають свої забігайлівки,там ще дешевше.пиво в магазі 0,5 15. вода в бутилках дороговата.екскурсії від 10 євро.квиток на міський транспорт (на півгодини дії,там ще по зонах поділено) 24 крони.Якщо треба побачити багато то без трамваїв\метро ніяк,в ті ж Градчани піляти під гору пару км тяжко.
Яких 200-300 крон то треба мати як мінімум або банківські карти.
6 думаю що не пізно.Можна відкрити словацьку турвізу,то напевно по часу буде швидше чим польську і потім можна їхати через Словаччину,ближче трохи.

Я був 2 тижні назад,але 1 повний день.Не хватило.

Цитата:
Допис від Джалка Переглянути допис
ми в суботу були,то людей валом, краще в будень іти, я собі там думаю.
В будень тоже толпи народу.Як всі дивились на той годинник то на площі місця не було.

Востаннє редагував Romko_7: 23.03.2015 о 23:42.
Romko_7 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KVM (24.03.2015)
Старий 24.03.2015, 01:13 #2524772   #12
Kenan
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Їхав пару місяців назад автобусом... віза польська закупи, перша місячна(одноразова)... квиток вибили в краків щоб не палитись, але на кордоні поляк спитав чи гроші на закупи є і все. Гроші міняв на місці.
Kenan зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KVM (24.03.2015)
Старий 24.03.2015, 07:37 #2524790   #13
shadow777
 
Аватар для shadow777
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Теж планую їхати в Прагу в травні - червні на 3-4 дні. Поїздку планую на авто. Через Польщу, Катовіце. Там фактично весь час по автостраді. Від польського кордону до Праги можна за 7-8 годин впекти. Правда дорожні збори ще треба платити. У дві сторони дорога получається 150 євро за авто з пальним та зборами + страховка. Тільки от з культурною програмою ще не визначилися. Але маємо там знайомих, думаю отримаємо гідні рекомендації.
shadow777 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
KVM (24.03.2015)
Старий 04.04.2015, 16:29 #2528464   #14
oliver
Гуру І
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Прага-хороше місто, мову легко зрозуміти, бо багато є чого подібного з інших словянських мов.Транспорт дорогий. За 4-5 днів можна "відчути" місто. Радив би по дорозі в Брно заїхати - місто подібне до Тернополя: дуже багато студентів, мало туристів, гарна архітектура та атмосфера.
oliver зараз поза форумом  
Старий 04.04.2015, 17:29 #2528477   #15
qwerty666
Активний учасник
 
Аватар для qwerty666
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Цитата
Допис від oliver Переглянути допис
Прага-хороше місто, мову легко зрозуміти, бо багато є чого подібного з інших словянських мов.Транспорт дорогий. За 4-5 днів можна "відчути" місто. Радив би по дорозі в Брно заїхати - місто подібне до Тернополя: дуже багато студентів, мало туристів, гарна архітектура та атмосфера.
Це, я так розумію, жарт? Чеську мову легко розуміти? а польську ми напамять знаємо тоді? людині що не бувала за кордоном-нікуя вона по чеськи пойме.
Тут хіба прикол щоб по расєськи говорити-там докуя кацапів, українців, і старші чехи знають троха російську.
qwerty666 зараз поза форумом  
Старий 04.04.2015, 21:42 #2528547   #16
oliver
Гуру І
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Цитата:
Допис від qwerty666 Переглянути допис
Це, я так розумію, жарт? Чеську мову легко розуміти? а польську ми напамять знаємо тоді? людині що не бувала за кордоном-нікуя вона по чеськи пойме.
Тут хіба прикол щоб по расєськи говорити-там докуя кацапів, українців, і старші чехи знають троха російську.
російською краще не говорити, празьку весну і радянські танки на своїх вулицях вони ще не забули
oliver зараз поза форумом  
Старий 05.04.2015, 02:35 #2528610   #17
Vladimos
Учасник
 
Аватар для Vladimos
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Цитата:
Допис від hunter07 Переглянути допис
Ситуація: через тиждень планую поїхати в Прагу на пару днів, туди-назад доїжаю автобусом, маю там де жити. Якраз в цей час в Чехії проходитиме чемпіонат світу з біатлону в м.Нове Місто (Nové Město na Moravě - http://www.biathlonnmnm.cz). Оскільки в Чехії ще не був, їхню мову взагалі не знаю, тому прошу поділитися досвідом форумчан, які там вже були. Основні запитання:
1. Чим добратися в Nové Město na Moravě? По карті там 130 км-автобус, потяг? З якого вокзалу, які особливості купівлі білетів? Треба предявляти документи щоб купити квиток?
2. В Чехію яку краще валюту везти - євро/долар/гривня? Проблем з обміном там немає?
3. Куди варто обовязково сходити? Я планую в зоопарк - кажуть один з найкращих в Європі
4. Харчування - Макдональдси або щось подібне в них є? Не дуже дорого? Чи краще з України везти своє сало
5. Що везти з Чехії в якості сувеніру? Ну пиво-це зрозуміло, але може в них ще дешевий хороший алкоголь (віскі, мартіні?)
6. Інші життєві поради
до NMM можно на автобусе добраться, они у них там по стоимости примерно практические как поезда, немного дороже. По поводу валюты - можно сделать голд карту в любом банке у нас, сказать им что выезжаешь за границу и там в банкомате автоматически поменять её по курсу по время выдачи. Мы с сестрой летали в ноябре в Прагу, отель Eurostars Thalia забронировали на букинге, можешь как вариант рассмотреть, но он не дешевый)) билеты здесь http://travelolife.com заказали, решили всё сами организовать т.к. в дикую немного дешевле получается. В зоопарк не ходили, по отзывам пишут сейчас что гораздо хуже чем был раньше. В маке питаться можно 1 день максимум, если 3 дня подряд - потом по приезду будет с животом очень печально)
Vladimos зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (05.04.2015)
Старий 18.04.2015, 22:33 #2533381   #18
Denata
Учасник
 
Аватар для Denata
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Я советую всегда с собой брать украинскою гривневую карточку международного класса и там рассчитываться ею, так вигоднее чем покупать тут евро и там менять на кроны
Denata зараз поза форумом  
Старий 19.04.2015, 23:27 #2533690   #19
svt1963
Учасник
 
Аватар для svt1963
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Плануємо вдвох поїхати рейсовим автобусом на 8-9-10 травня в Прагу (одна ніч в готелі), просто подивитися місто, без шопінгу. Можливо ще хтось збирається? Порадьте готель біля автовокзалу і місця, куди варто зазирнути без транспорту. Чув, що є вечірнє катання на пароплаві по річці з шведським столом. Може хтось відвідував?
svt1963 зараз поза форумом  
Старий 24.04.2015, 19:41 #2535134   #20
Macy's
 
Аватар для Macy's
Типово Відповідь: Дайте кілька порад щодо турпоїздки в Прагу

Скажіть, будь-ласка, чи літав хто-небудь в Прагу зі Львова? Якщо так, то якими авіалініями і як квитки замовляли? З таких тем натхнення черпаєш на рівному місці.))
Macy's зараз поза форумом  
Подякував(ла):
hunter07 (24.04.2015)
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 05:45.