Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Політика, економіка, історія та релігія > Підприємництво


Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 24.02.2012, 15:14 #1880818   #21
Kija
Banned
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Добавлю трохи реальної математки:
1. Скоротимо штат на 4 осіб = 1572*4=6288 (євро) економії на місяць
2. Скоротимо площу офісу, виходячи з того, що 6 м2 більш чим достатньо для комфортної роботи однієї особи: 2133-10*6*13,5=1323 (євро) економії на місяць
3. Порахуємо ту частину ЗП засновника, що виша за 760 євро як прибуток оскільки якщо б він пішов працювати, а не заснував фірму то отримував би саме її:2446-760=1686 (євро) економії на місяць
Отже, з врахування задекларованих автором 507 євро прибутку, реальна прибутковість даної компанії може становити:
6288+1323+1686+507=9804 (євро) прихованого автором прибутку на місяць
Звідси термін окупності бізнесу:
90000/9804=9 (місяців)
Тобто автор боїться починати бізнес який по його ж розрахунках окупиться менше чим за рік
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 15:52 #1880845   #22
Mark V
Guest
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Добавлю трохи реальної математки:
1. Скоротимо штат на 4 осіб = 1572*4=6288 (євро) економії на місяць
2. Скоротимо площу офісу, виходячи з того, що 6 м2 більш чим достатньо для комфортної роботи однієї особи: 2133-10*6*13,5=1323 (євро) економії на місяць
3. Порахуємо ту частину ЗП засновника, що виша за 760 євро як прибуток оскільки якщо б він пішов працювати, а не заснував фірму то отримував би саме її:2446-760=1686 (євро) економії на місяць
Отже, з врахування задекларованих автором 507 євро прибутку, реальна прибутковість даної компанії може становити:
6288+1323+1686+507=9804 (євро) прихованого автором прибутку на місяць
Звідси термін окупності бізнесу:
90000/9804=9 (місяців)
Тобто автор боїться починати бізнес який по його ж розрахунках окупиться менше чим за рік
Чому скорочувати на 4 особи, а не на 7?
Можна і взагалі лише одну особу наняти.
Якщо серйозно, то невідомо про який бізнес іде мова і не доведено, яка кількість нанятих робочих найбільш рентабельна.
Часто буває, що 10 чоловік для утримання лідерства на певному сегменті ринку недостатньо, а наприклад 15 чоловік забагато і подальше збільшення кількості працюючих не є пропорційним до отриманного прибутку.
Те саме і стосується офісу. Можна для економії і обшарпаний підвал зняти, але навряд чи за таких умов з "фірмою" будуть зв"язуватися найбільш солідні і платоспроможні клієнти.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 16:18 #1880875   #23
saymon
Guest
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Нештатный автор LB.ua Екатерина Воеводская перенесла рассуждения блогера в украинские реалии ― с учетом наших налоговых ставок и законов.


Я хотела бы стать предпринимателем, работать легально и платить налоги. После регистрации фирмы я бы наняла десять специалистов и платила бы им достойную зарплату в 8000 гривен каждому. Я бы создала все условия: прекрасный офис, работа с 9 до 18 с перерывом на обед, два выходных дня. Но я не буду этого делать.

Я не стала бы нанимать женщин, пускай вы и посчитаете это дискриминацией.

Женщины рожают детей, а работа стоит. Запретить им рожать я не могу. А мир бизнеса очень жесток - тут каждый день на счету.

Я не говорю о профессионализме. Но если беременная начнет работать спустя рукава, я не смогу ее уволить (ст. 184 КзоТ). Я не могу одним своим решением перевести ее на другую работу или отправить в командировку (ст. 33, 176). Не могу заставить ее отработать две полные недели, если вдруг она решит уволиться раньше (ст. 3. Если она решит работать меньше, я тоже не смогу ей отказать (ст. 56). Наконец, я теряю работника на весь декретный отпуск ― а это минимум четыре месяца! Мне придется дать ей обычный ежегодный отпуск вдобавок к отпуску по беременности и родам, даже если она проработала в моей фирме всего несколько дней (ст. 180).

Потом три года, пока она воспитывает ребенка, я должна держать для нее место. Это значит, что я не смогу нанять квалифицированного работника вместо нее ― кто пойдет в штат, если перспективы карьерного роста туманны?

Когда женщина, наконец, приступит к выполнению своих обязанностей снова, у меня будет один лишний подчиненный. Кого-то я должен буду уволить. В общем, в компанию лучше нанимать сотрудников мужского пола – так меньше проблем.

Я бы хорошенько подумала, нанимать ли людей старше 50-и лет.

С одной стороны, это опытные кадры, которые заслуживают хорошей зарплаты. С другой, с годами у них снижается инициатива, работоспособность, желание учиться новому. В Украине, к счастью, нет закона, который запрещал бы увольнять людей предпенсионного возраста, поэтому я бы трудоустроила такого человека, но только в крайнем случае.

Куда выгоднее нанимать мужчин 25-50 лет. Но даже если такой работник не может справиться со своей работой, я не могу его уволить просто так. Даже опоздание не всегда может быть причиной увольнения.

Теперь вспомним о зарплатах и налогах.

Предположим, я нанимаю десять сотрудников. По КзоТу каждому я обязана предоставить отпуск 24 дня в год. Но кто же будет работать вместо сотрудника, который ушел в отпуск (почти каждый месяц кого-то не будет на работе)? Выходит, мне придется привлекать еще одного, дополнительного работника. Просто чтобы он "закрывал" рабочую нагрузку, пока остальные отдыхают.

Я бы платила каждому по 8000 гривен в месяц. Но часть этой суммы работнику придется отдавать государству. По "усовершенствованному" в 2011 году Налоговому кодексу из зарплаты каждого работника 18,6% (15% налог на доходы физлиц+ 3,6 % удержания) или 1488 гривен идут в бюджет. То есть работнику достанется "на руки" всего 6512 гривен.

Но и это не все. Мне придется добавить по 36,7% к каждой ставке, чтобы заплатить все социальные взносы. Это 2936 гривен на каждого или 32.296 гривен со всех 11-и работников в месяц. Вместе с зарплатами общая сумма расходов на персонал в месяц выйдет 120.296 гривен.

При этом мой сотрудник будет получать те же никудышные услуги от государства, что и остальные. Хотя налогов он заплатит гораздо больше среднего украинца. Качество услуг в нашей стране не зависит от того, сколько ты платишь в бюджет.

Теперь вспомним о стартовом капитале.

Обычная украинка, к которым себя отношу и я, зарабатывает не так много. Откладывать деньги с зарплаты у меня не получается. Средняя зарплата в стране всего 2-3 тысячи гривен: где-то чуть больше, где-то меньше. Выходит, мне придется брать кредит на создание бизнеса под залог квартиры или дачи, которые достались мне по наследству. Отдавать такой кредит я буду лет 15, не меньше.

Думаю, 640.000 гривен на мое предприятие должно хватить. Но еще не всякий банк даст деньги на бизнес, который существует только в проекте. Да и отдавать, учитывая проценты, придется гораздо больше. Другой вариант ― продать недвижимость и получить деньги сразу. Но это слишком рискованный шаг: бизнес может оказаться провальным, да и придется потратиться на аренду жилья.

Для работы мне нужен офис. Не в центре Киева аренда приличного офиса выльется примерно в 16.000 гривен в месяц с коммунальными услугами. Добавим 120.296 гривен на персонал. Уже набегает 136.296 гривен расходов в месяц. Выходит, доход должен быть выше этой суммы, чтобы моя фирма процветала. Несмотря на неудачные дни, кризисы и сезонные неурядицы. Вряд ли все это будет интересовать подчиненных.

Давайте также подумаем и о прибыли. Если я и все мои люди будут работать добросовестно, без болезней, перекуров, "воспалений хитрости", - в месяц получится около 1500 часов труда. Таким образом, чтобы выйти "в ноль", цена услуг компании в час должна будет составлять 91 грн/час. Как я уже говорила, я взяла крупный кредит в банке, поэтому работа без прибыли не выгодна ни для меня, ни для моего бизнеса. По этой причине свои услуги я буду продавать за 180 гривен в час с учетом НДС 20% и налога на прибыль 23%. Оставаться-то у меня будет только 11,6 гривен в час после вычета всех затрат (налоги, персонал и аренда офиса). В месяц это будет (при условии работы без простоев) 17.400 гривен.

Часть этих денег уйдет и мне на зарплату. Себе как начальнику я буду платить больше, чем подчиненным. Допустим, 8000 гривен "на руки" чистыми. То есть государству надо будет отдать еще около 4970 гривен сверху этой суммы в виде всех налогов и сборов (как со стороны меня, наемного работника, так и из фонда заработной платы).

В итоге у фирмы останется только 4430 гривны в месяц чистой прибыли.

Если я собираюсь заняться производством, то часть этих денег пойдет на закупку сырья. Лучше, если я буду продавать услуги, то есть знания и умения своих подчиненных.

Я буду работать не покладая рук, гораздо больше, чем мои подчиненные, ведь у них нет кредита. А мной руководит чувство страха потерять сразу все: и квартиру, и свои деньги.

Даже если мой личный заработок будет составлять 8000 гривен чистыми, примерно половину этой суммы я буду тратить на выплаты по кредиту. И так все 15 лет кредита! На оставшиеся крохи ― заметно меньше, чем у моих сотрудников - я буду жить. Но и после того, как я рассчитаюсь с банком, я не стану миллионером. Я буду получать чуть-чуть больше своих сотрудников и при этом буду нести полную ответственность за свое предприятие.

Еще неизвестно, как пойдет дело. Ведь в Киеве достаточно много сильных конкурентов. Некоторые работают нелегально и продают те же услуги, что и я, но за полцены! Они платят взятки и работают меньше, но упрекают меня в жадности. А если вдруг дело пойдет хорошо, то ко мне сразу придут бандиты за своей долей. Иногда эти бандиты имеют вполне легальную работу в органах власти.

Вот почему я не буду создавать свой бизнес в Украине и не дам вам работу. Только самые рисковые работают честно в нашей стране. Поэтому нет рабочих мест, люди мало покупают и живут бедно. В бюджет поступают крохи, а медицина и образование влачат жалкое существование.

Я начну свое дело, когда:
・ Смогу уволить тебя тогда, когда захочу.
・ НДС упадет до 15%.
・ Общая нагрузка на зарплату не будет превышать 30% (хотя и это многовато).
・ Если рост моей прибыли не будет сопровождаться ростом отчислений в бюджет.
・ Власть будет жестоко наказывать коррупционеров и тех, кто ведет бизнес не по правилам.

P.S. Глянув на інші статті того блогера. Дуже широку сферу він охоплює, чи старається охопити. Довіряти таким "широким спеціалістам" важко, хоча пише він гарно.

P.P.S
Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Добавлю трохи реальної математки:
Ця "реальна математика" в тебе із вланого досвіду? Маєш власну фірму? Чим займаєшся?
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 17:05 #1880938   #24
Kija
Banned
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Ця "реальна математика" в тебе із вланого досвіду? Маєш власну фірму? Чим займаєшся?
Ця математика виходить з моєї економічної освіти і розрахунків автора статті . Він дуже вміло сховав величезну суму прибутку за витратами на ЗП і утримання офісу. А чому б тоді на його місці не наняти 20 працівників, взагалі б розрахунки в мінус получились Або офіса на 500 квадратів для 10 працівників не зняти? Якщо бачиш в моїх розрахунках якусь помилку то покажи де, а не починай мірятись в кого довший, тільки через те що з Різником колись пиво пив.
P.S. На рахунок твого перекладу на "українські" реалії:
1. 1500/12=125 (годин на одного працівника в місяць)
2. 125/8=16 робочих днів
Тобто більше тижня кожен працівник на роботі може просто пити пиво 22-16=6 днів тоді як робочий тиждень 5 днів. Звідси знову схована значна частина прибутк у за витратами на персонал.
Тут можна і далі пройтися, але смислу не бачу ніякого...
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 17:06 #1880939   #25
ascii
 
Аватар для ascii
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
а не починай мірятись в кого довший, тільки через те що з Різником колись пиво пив.
якщо з Різником пити пиво, то стає довший?
ascii зараз поза форумом  
Подякували 2:
riznyk (25.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 17:08 #1880941   #26
Kija
Banned
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від ascii Переглянути допис
якщо з Різником пити пиво, то стає довший?
Думаю, що да враховуючи скільки подяк назбиралось за повністю безграмотну з економічної точки зору статейку.
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 17:20 #1880947   #27
ascii
 
Аватар для ascii
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

В жінок і людей передпенсійного віку вихід один:
відкривати фірми, брати на роботи мужиків і розказувати їм басні, що платили б 700 Є, але ще там розміщення планет і зірок мішає

Додано через 8 хвилин
тут забулись, що ВОС - соціалісти і люблять вони всякі соціалки. І якась така нестиковочка у поглядах виходить

Востаннє редагував ascii: 24.02.2012 о 17:20. Причина: Пізніше додано
ascii зараз поза форумом  
Сказав(ла) Фууу!:
Лехтур (24.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 17:22 #1880962   #28
saymon
Guest
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Ця математика виходить з моєї економічної освіти і розрахунків автора статті .
Ясно.
Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Якщо бачиш в моїх розрахунках якусь помилку то покажи де, а не починай мірятись в кого довший, тільки через те що з Різником колись пиво пив.
Як це не дивно, але з Різником я пива ще не пив. Горілку пив, глінвейн теж пив, а от пива якось не склалося. З ГСВ пив пиво, якщо що. А! І ще з Форєром каву, і то навіть не раз.


Ти, по суті, такий же диванний теоретик як і автор статті, просто маєш іншу думку. Ти спробуй попрацювати хоч рік, а тоді вже мірятися довжиною своєї економічної освіти
 
Подякував(ла):
riznyk (25.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 18:26 #1881001   #29
Terror
 
Аватар для Terror
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Всім найманим працівникам пропоную відкрити власну справу і знімати вершки. Все ж так просто друзі. Йдіть постійте 10 годин на ринку наприклад. На рахунок статті, трохи перекручено але загальна картина вірна. Просто почніть будь яку власну справу і все зрозумієте. Як на мене то малий бізнес який буде працювати по чесному це утопія. Середній і великий якраз має бабло і можливість платити людям нормальну зарплату але якраз він і найбільше економить. А найсмішніше коли беруть в руки калькулятор підраховують прибуток і все ну просто суперово, а в реалі є стільки витрат та й прибуток не такий як на калькуляторі що ледве зводиш кінці з кінцями. Якщо малий бізнес і супер успішний то що він робить? Вкладає всі вільні кошти в розвиток бізнесу і тим самим створює нові робочі місця. Що тут поганого? І взагалі щоб людина зрозуміла яка в неї могла б бути зарплата треба видавати їй всі гроші на руки, а тоді хай праткично половину своєї зарплати платить податків. Тоді може й почнуть розуміти шо обкрадають їх не підприємці, а держава. Якщо порахувати скільки потрібно віддавати коштів в пф і яка пенсія все стає ясним як Божий день
Terror зараз поза форумом  
Подякували 9:
DDD&bluz (16.04.2012), FortYear (24.02.2012), mini-me-zee (24.02.2012), хамід (24.02.2012), Otto (25.02.2012), pberit (24.02.2012), qazwsx321 (16.04.2012), saymon (24.02.2012), YURANAKO (17.04.2012)
Сказав(ла) Фууу!:
Kija (24.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 21:16 #1881158   #30
Mark V
Guest
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Terror Переглянути допис
Як на мене то малий бізнес який буде працювати по чесному це утопія.
Це і так в нас всім вже ясно.
Для малого бізнеса найбільша страшилка це перевірка.
А якщо логічно подумати, то що там такого має бути страшного в тій перевірці, якщо всі працюють тіпа легально і законно.

Цитата:
Допис від Terror Переглянути допис
Середній і великий якраз має бабло і можливість платити людям нормальну зарплату але якраз він і найбільше економить. А найсмішніше коли беруть в руки калькулятор підраховують прибуток
Саме смішніше не це, а те, що в Україні 90% надходження до бюджету дають лише 500 підприємств.
Саме ці високорентабельні підприємства і мали би покривати більшість витрат ( соціальну сферу). Але вони майже всі приХватиховані і їхні нові успішні власники тягнути "лишні" витрати не бажають і пролоббіювали собі це право в парламенті.
Замість цього на кожного дрібного підприємця, доходи якого часто в певні місяці можуть бути навівть нижчі на прожитковий мінімум, накидаються непідйомні відрахування за найм робочих (фактично за створення робочих місць) та ще й вішається Пенсійний фонд.
 
Подякував(ла):
Otto (25.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 21:37 #1881184   #31
Kija
Banned
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Terror Переглянути допис
На рахунок статті, трохи перекручено але загальна картина вірна. Просто почніть будь яку власну справу і все зрозумієте.
Яка всраку картина вірна? Невже головною проблемою українського малого бізнесу є соціальні гарантії працівникам? А може проблема трохи в іншому?
Може проблема наприклад в тому, що середньостатистичний малий підприємець подає у міськраду документи на встановлення мафа, а та йому відписує, що НЕ БАЧИТЬ ДОЦІЛЬНОСТІ у розташування в даному місці цього об'єкта, яка вам взагалі різниці доцільно чи не доцільно, йому ж там працювати, але ні вони не бачать доцільності. І після цього цей підприємець мусить іти до якогось дяді який хапнув в свій час приміщення і платити 8-15 тис. грн. на місяць орендної плати.
А може проблема в тому, що кожна перевірка яка приходить тебе перевіряти не йде поки не отримає мінімум 200 грн., а деякі з них ще після цього набираються наглості казати то ми тут вам ще невеликий все ж таки випишем бо план.
А може проблема в тому, що законодавча система звітності настільки запутана, й так часто вводяться кардинальні зміни, що якби підприємці не гуртувались в кучки то про половину з них просто би не знали, а це само собою виливалося б у штрафи.
А може проблема і в ще в чому, але явно не в соціальних гарантіях працівників, що працюють у малому бізнесі, оскільки більшість з них в українських реаліях працюють куди більше 8 год на день, отримуюючи оплату за 8, можуть бути звільнені в любий момент без жодних пояснень, і отримують мізер в маштабах 2 тис. грн., і то це на руки бо по паперах 1004 грн. і не більше.
Kija зараз поза форумом  
Подякував(ла):
DDD&bluz (16.04.2012)
Сказав(ла) Фууу!:
Terror (24.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 21:49 #1881195   #32
mini-me-zee
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата
Допис від Mark V Переглянути допис
Це і так в нас всім вже ясно.
Для малого бізнеса найбільша страшилка це перевірка.
А якщо логічно подумати, то що там такого має бути страшного в тій перевірці, якщо всі працюють тіпа легально і законно.
Та нічого немає страшного в перевірці. Повір більшість малого бізнесу намагається вести справи згідно закону і з документами у них все нормально. Єдиний мінус від перевірок для підприємця - це час та репутація. Коли через день до тебе заходять наші контролюючі органи з різноманітними перевірками і зупинять роботу на час перевірки, коли ти не можеш обслужити клієнта, бо в тебе "перевірка" і т.д. А в кінці місяця треба заплатити оренду за приміщення і орендодавцю пофіг, що ти працював лише 10 днів, бо 20 днів у тебе "перевірка". А комун.послуги і зарплата?
Це реалії і практика "перевірок", а не теорія.

А по темі, то скажу так:
кожен приватний підприємець веде свою діяльність для особистого збагачення і для свого добробуту. платити зарплату він завжди буде таку, за яку будуть готові працювати. якшо є ринок праці, де люди готові працювати за 1-2 тис., то і підприємець буде платити максимум 2 тис. Якщо хтось з "теоретиків" бізнесу вважає це несправедливим - бігом реєструйтесь підприємцями і ставайте міліонерами і не забудьте про високі зарплати працівникам.
mini-me-zee зараз поза форумом  
Подякували 2:
qazwsx321 (16.04.2012), Terror (24.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 23:20 #1881263   #33
Terror
 
Аватар для Terror
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Яка всраку картина вірна? Невже головною проблемою українського малого бізнесу є соціальні гарантії працівникам? А може проблема трохи в іншому?
Може проблема наприклад в тому, що середньостатистичний малий підприємець подає у міськраду документи на встановлення мафа, а та йому відписує, що НЕ БАЧИТЬ ДОЦІЛЬНОСТІ у розташування в даному місці цього об'єкта, яка вам взагалі різниці доцільно чи не доцільно, йому ж там працювати, але ні вони не бачать доцільності. І після цього цей підприємець мусить іти до якогось дяді який хапнув в свій час приміщення і платити 8-15 тис. грн. на місяць орендної плати.
А може проблема в тому, що кожна перевірка яка приходить тебе перевіряти не йде поки не отримає мінімум 200 грн., а деякі з них ще після цього набираються наглості казати то ми тут вам ще невеликий все ж таки випишем бо план.
А може проблема в тому, що законодавча система звітності настільки запутана, й так часто вводяться кардинальні зміни, що якби підприємці не гуртувались в кучки то про половину з них просто би не знали, а це само собою виливалося б у штрафи.
А може проблема і в ще в чому, але явно не в соціальних гарантіях працівників, що працюють у малому бізнесі, оскільки більшість з них в українських реаліях працюють куди більше 8 год на день, отримуюючи оплату за 8, можуть бути звільнені в любий момент без жодних пояснень, і отримують мізер в маштабах 2 тис. грн., і то це на руки бо по паперах 1004 грн. і не більше.
А якщо підприємець захворіє? В нього є лікарняні? Йому на цей період зменшують податки чи оренду? І зарплати в персоналу більші бувають у ПП чим наприклад в таких гігантів як Сільпо. То якого хира всі так возмущаються на малих підприємців, а не на великі та середні підприємства які мають надприбутки, а платять зарплати своїм працівникам, які навіть менші чим у дрібних підприємців?
Проблема в тому що в чужих руках гаманець здається товстішим...



Додано через 7 хвилин
Цитата
Допис від Mark V Переглянути допис
Це і так в нас всім вже ясно.
Для малого бізнеса найбільша страшилка це перевірка.
А якщо логічно подумати, то що там такого має бути страшного в тій перевірці, якщо всі працюють тіпа легально і законно.


Саме смішніше не це, а те, що в Україні 90% надходження до бюджету дають лише 500 підприємств.
Саме ці високорентабельні підприємства і мали би покривати більшість витрат ( соціальну сферу). Але вони майже всі приХватиховані і їхні нові успішні власники тягнути "лишні" витрати не бажають і пролоббіювали собі це право в парламенті.
Замість цього на кожного дрібного підприємця, доходи якого часто в певні місяці можуть бути навівть нижчі на прожитковий мінімум, накидаються непідйомні відрахування за найм робочих (фактично за створення робочих місць) та ще й вішається Пенсійний фонд.
Взагалі малий бізнес у всіх країнах існує для того щоб люди були самозайняті, а не сиділи на біржах праці. Це в нас середній клас є ворогом для влади, бо може за себе постояти

Востаннє редагував Terror: 24.02.2012 о 23:20. Причина: Пізніше додано
Terror зараз поза форумом  
Подякували 2:
pberit (25.02.2012), qazwsx321 (16.04.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 23:24 #1881275   #34
Kija
Banned
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Terror Переглянути допис
А якщо підприємець захворіє? В нього є лікарняні?
Так підприємець теж має гарантоване законодавством України право на лікарняний.
Решта сприймаю як бла-бла-бла бо не розумію яке воно має відношення до того що соціальні гарантії працівникам не дають розвиватися малому бізнесу в Україні.
Kija зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 23:48 #1881281   #35
Terror
 
Аватар для Terror
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Так підприємець теж має гарантоване законодавством України право на лікарняний.
Решта сприймаю як бла-бла-бла бо не розумію яке воно має відношення до того що соціальні гарантії працівникам не дають розвиватися малому бізнесу в Україні.
Якщо він працює сам, хто за нього працювати буде? Хто оплачує простойку? Тому й не розумієш тому що за тебе платить всі податки працедавець. Відкрий бізнес, все побачиш. І зарплату будеш сам собі ставити. Включи логіку і подумай, чувак який має наприклад чистий прибуток 1000-1500грн і тут його працівниця йде в декрет. Малий бізнес в нас, це просто самозайнятість і прибуток там практично такий самий як і середня зарплата по місту. Чи ти думаєш що всі підприємці мають від штуки баксів? Є й такі, але більше таких що працюють і мають від 1000 до 5000 грн. В мене наприклад більшість знайомих мають 2000-3000грн. А прибуток буде тоді коли вкладенні кошти повністю відіб'ються. Може бути рік,два, а може бути що й ніколи.
Terror зараз поза форумом  
Подякували 2:
pberit (25.02.2012), qazwsx321 (16.04.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 24.02.2012, 23:53 #1881285   #36
mini-me-zee
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Так підприємець теж має гарантоване законодавством України право на лікарняний.
хто оплачує підприємцю лікарняний?
mini-me-zee зараз поза форумом  
Подякували 2:
Otto (25.02.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.02.2012, 00:07 #1881295   #37
saymon
Guest
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Яка всраку картина вірна? Невже головною проблемою українського малого бізнесу є соціальні гарантії працівникам? А може проблема трохи в іншому?
Не головною, але дуже серйозною.
Цитата:
Допис від Kija Переглянути допис
Так підприємець теж має гарантоване законодавством України право на лікарняний.
Із тою лише різницею що лікарняні найманому працівнику буде оплачувати підприємець, а лікарняні підприємцю буде оплачувати рожевий птах обломінго
 
Подякували 4:
DDD&bluz (16.04.2012), pberit (25.02.2012), qazwsx321 (16.04.2012)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.02.2012, 00:26 #1881305   #38
хамід
Активний учасник
 
Аватар для хамід
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

На сьогоднішній день,у зв'язку з бюджетною кризою,
любий лікарняний важко отримати та згодом ще й провести.
Заввідділами сварять лікарів за виписані а у фонді вовком дивляться на принесені (((
хамід зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.02.2012, 01:16 #1881317   #39
Mark V
Guest
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Прикро що мислення основної і вирішальної маси населення України відстає десь на 150 років....
Коли розпочнуться вибори, та маса знову піде на виборчі дільниці голосувати за кандидатів від великого бізнесу і олігархії і буде сподіватися, що можливо хтось з них буде намагатися захищати його права. Права маленького підприємця і маленьких українців, яким той дрібний підприємець наскільки зміг надав оплачувану роботу.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.02.2012, 08:08 #1881355   #40
Jane Doe
 
Аватар для Jane Doe
Типово Відповідь: Я міг би взяти на роботу 12 чоловік із зарплатою €760 на руки, але не буду. Пояснюю, чому.

Цитата:
Допис від Terror Переглянути допис
Якщо він працює сам, хто за нього працювати буде? Хто оплачує простойку? Тому й не розумієш тому що за тебе платить всі податки працедавець. Відкрий бізнес, все побачиш. І зарплату будеш сам собі ставити. Включи логіку і подумай, чувак який має наприклад чистий прибуток 1000-1500грн і тут його працівниця йде в декрет. Малий бізнес в нас, це просто самозайнятість і прибуток там практично такий самий як і середня зарплата по місту. Чи ти думаєш що всі підприємці мають від штуки баксів? Є й такі, але більше таких що працюють і мають від 1000 до 5000 грн. В мене наприклад більшість знайомих мають 2000-3000грн. А прибуток буде тоді коли вкладенні кошти повністю відіб'ються. Може бути рік,два, а може бути що й ніколи.
Думаю, про таких підприємців мова і не йде. Мій начальник має чистого заробітку 16 000 грн у середньому щомісяця. Вчора ввечері обрадував мене, що вирішив з наступного тиждня скоротити двох працівниць і залишити мене одну з роботою, що колись ділилася на трьох, але із зарплатою тією ж. Що ж до підприємців прибуток яких складає 1000-2000 грн в місяць, то не розумію для чого їм наймані працівники. Роби роботу сам і грошей буде більше
П.С. Тернопільські підприємці скажіть, будь-ласка, чи так вже нереально мати офіційну роботу з окладом 2000 грн, 5 денним робочим тижднем і 8 годинним робочим днем.
Jane Doe зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 03:44.