Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Господарські справи > Кулінарія

Кулінарія Рецепти/поради/обговорення


Готуємо домашній майонез

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 21.01.2010, 14:26 #1191772   #1
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Thumbs up Готуємо домашній майонез

Для приготування майонезу потрібен блендер, комбайн зі спеціальною функцією, або міксерз зі спеціальною насадкою , якщо немає нічого підійде звичайна столова виделка.

1 яйце, 1/2 чайної ложки сухої гірчиці, 1/3 солі, пару кристалів цукру - це все збити до однорідної маси.
300 мл. охолодженої рафінованої олії (не беріть "Стожар" не збивається) тонкою цівкою вливаємо до збитого яйця і при цьому постійно збиваємо суміш. Вона одразу починає густішати.
Після цього, до суміші додаємо 1 стол. ложку яблучного оцету, суміш одразу побіліє і трохи порідшає. Знову змішати всі інгридієнти.
Все маєте готовий майонез - при чому домашній і смачнющий.
За смаком можна додати різних спецій: часничку, трав, гірчиці в зернах.
Смачного.
Пишіть відгуки

Востаннє редагував ФАТІ: 21.01.2010 о 15:29.
ФАТІ зараз поза форумом  
Подякували 14:
Згорнути/розгорнути список подяк

Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 15:28 #1191912   #2
Yurk0
 
Аватар для Yurk0
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від ФАТІ Переглянути допис
300 мл. охолодженої рафінованої олії (не беріть "Стожар" не збивається) тонкою цівкою вливаємо до збитого яйця і при цьому постійно збиваємо суміш. Вона одразу починає густішати.
раз пробував приготувати майонез - і потерпів фіаско))))
я просто подумав, що тоненькою цівкою вливати олію це буде довго)).. і тому вилив все зразу... комбайн мучився-мучився та збити не зміг))
Yurk0 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 15:33 #1191924   #3
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від Yurk0 Переглянути допис
раз пробував приготувати майонез - і потерпів фіаско))))
я просто подумав, що тоненькою цівкою вливати майонез це буде довго)).. і тому вилив все зразу... комбайн мучився-мучився та збити не зміг))
все залежить від олії, і як вливаєте. якщо одразу бовкнути всю олію то не зібється. Буде таке, як звурджене молоко.
Але кажуть, що таку ситуацію можна виправити, розбити яйце і знову додавати потроху суміші яка не збилась, сама не пробувала. Тому нічого сказати не можу.
ФАТІ зараз поза форумом  
Подякував(ла):
aceman177 (15.03.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 16:01 #1191971   #4
LuLu
 
Аватар для LuLu
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

робив з оливкової олії без оцту(давненько то було)
вийшло не зовсім білим зате дуже смачним
LuLu зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ФАТІ (21.01.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 16:10 #1191983   #5
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від LuLu Переглянути допис
робив з оливкової олії без оцту(давненько то було)
вийшло не зовсім білим зате дуже смачним
З оливкової олії не пробувала, але кажуть також дуже смачно. Оцет просто додає пікантності. Без нього майонез буде трохи важкуватим. Бажано брати яблучний або бальзамічний оцет. Якщо звичайний столовий - то менше ніж чайна ложка, бо буде дуже гострим.
ФАТІ зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 16:35 #1192016   #6
Yurecl
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

"1/3 солі" - чайної ложки чи чого ?, "пару кристалів цукру" - скільки в грамах або в ложках ?
Yurecl зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 16:39 #1192025   #7
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата
Допис від Yurecl Переглянути допис
"1/3 солі" - чайної ложки чи чого ?, "пару кристалів цукру" - скільки в грамах або в ложках ?
так 1/3 чайної ложки , на рахунок цукру -дуже мало нівякому разі не в ложках, візьміть на кінчик ножа, я не міряла це в грамах.
ФАТІ зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 17:40 #1192124   #8
*ALISA*
 
Аватар для *ALISA*
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Я ніколи не купую магазинного, тому іноді доводиться робити самій. Я все роблю як в рецепці Фаті, закидаю інгредіенти в шейкер - 5 хв. і готово
*ALISA* зараз поза форумом  
Подякували 2:
ARTAS (21.01.2010), ФАТІ (22.01.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 21.01.2010, 18:44 #1192246   #9
nacho one
Модератор
 
Аватар для nacho one
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

завжди хотів спробувати зробити майонез)тепер нарешті спробую
nacho one зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.03.2010, 18:51 #1259759   #10
aceman177
 
Аватар для aceman177
Lightbulb Відповідь: Готуємо домашній майонез

В мене є набагато простіший рецепт і смак і якість притому залишаються на висоті.
1 яйце, солі за смаком, трохи менше ніж повна столова ложка звичайного оцету. Все збивати. Пізніше повільно добавити 130 мл олії. Я нерозумію майонез получається просто супер. Гірчиця просто лишня і крім того пізніше не треба нічого давати шоб він побілів. Якщо вже вам всеодно куплений здається смачнішим. То до домашнього можна добавити трішки купленого. Він додає запаху. Для чого так багато оліїї (300 мл), зі 130 получається теж густий. І майонез не буде "тяжким". Вот такий простий і смачний рецепт.
aceman177 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ФАТІ (15.03.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.03.2010, 07:19 #1260220   #11
S.G.
Активний учасник
 
Аватар для S.G.
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Я також не так давно почав готувати домашній майонез, (після того як тещі подарували блендер))) ), спочатку домашні поставились до цього скептично, але з кожним разом майонез ставав смачнішим (вибачте за зайву скромність), і тепер коли іноді доводиться їсти "куплений" майонез всі крутять носом що він якийсь хімічний смак має....
Тому рецепт то діло дуже особисте, що кому підходить, комусь трави комусь часник комусь французька гірчиця, але те, що майонез домашнього приготування смачніший і не шкідливий (!) це однозначно...
S.G. зараз поза форумом  
Подякував(ла):
ФАТІ (15.03.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.03.2010, 08:10 #1260284   #12
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від aceman177 Переглянути допис
В мене є набагато простіший рецепт і смак і якість притому залишаються на висоті.
1 яйце, солі за смаком, трохи менше ніж повна столова ложка звичайного оцету. Все збивати. Пізніше повільно добавити 130 мл олії. Я нерозумію майонез получається просто супер. Гірчиця просто лишня і крім того пізніше не треба нічого давати шоб він побілів. Якщо вже вам всеодно куплений здається смачнішим. То до домашнього можна добавити трішки купленого. Він додає запаху. Для чого так багато оліїї (300 мл), зі 130 получається теж густий. І майонез не буде "тяжким". Вот такий простий і смачний рецепт.
Оцет видодаєте всерівно, але на початку. Без гірчиці я не робила, тепер спробую. Дякую
ФАТІ зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.03.2010, 13:54 #1260753   #13
aceman177
 
Аватар для aceman177
Unhappy Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від ФАТІ Переглянути допис
Оцет видодаєте всерівно, але на початку. Без гірчиці я не робила, тепер спробую. Дякую
Я самий перший раз спробував зробити з гірчицею, то получилось якось не дуже. До купленого майонезі пише, шо входить цей порошок, але просто до нього ше входить багато чого і воно й так незамітно. Ну я би радив трохи менше оліїї давати ніж 300 те. Але це залежить від смаку споживача. Просто так вийде і дешевше майже в три рази і "легшим" буде майонез. А з травами я згідний, тупи вже можна давати чого душа забажає))))
P.S Та на ви не звертайся до мене. Лише на ти

Додано через 5 хвилин
Цитата:
Допис від S.G. Переглянути допис
Я також не так давно почав готувати домашній майонез, (після того як тещі подарували блендер))) ), спочатку домашні поставились до цього скептично, але з кожним разом майонез ставав смачнішим (вибачте за зайву скромність), і тепер коли іноді доводиться їсти "куплений" майонез всі крутять носом що він якийсь хімічний смак має....
Тому рецепт то діло дуже особисте, що кому підходить, комусь трави комусь часник комусь французька гірчиця, але те, що майонез домашнього приготування смачніший і не шкідливий (!) це однозначно...
Та це ясно. Доречі до всіх таких продуктів, як чіпси, майонез, сухарики і т.д. Додають підсилювач смаку, якось так він називається шось типу глутамат натрію, чи що. Ну кароче наш язик сприймає різні смаки різними відділами. Солодке наприклад кінчиком, гірке - лівим боком, кисле - правим, а солоне - серединою (це неточно). А той підсилювач язик сприймає всім тіло. Тому, якщо часто їсти такі продукти, то домашня їжа буде виявлятися несмачною..

Востаннє редагував aceman177: 15.03.2010 о 13:54. Причина: Пізніше додано
aceman177 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.03.2010, 13:56 #1260771   #14
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від aceman177 Переглянути допис
Я самий перший раз спробував зробити з гірчицею, то получилось якось не дуже. До купленого майонезі пише, шо входить цей порошок, але просто до нього ше входить багато чого і воно й так незамітно. Ну я би радив трохи менше оліїї давати ніж 300 те. Але це залежить від смаку споживача. Просто так вийде і дешевше майже в три рази і "легшим" буде майонез. А з травами я згідний, тупи вже можна давати чого душа забажає))))
P.S Та на ви не звертайся до мене. Лише на ти
Я додаю 300 мл олії, бо така кількість майонезу з розрахунку на 1 яйце є для моєї сім'ї оптимальною. Гірчиця додає пікантності, але кожен готує собі до смаку. На мою думку смак і аромат соусу кращий, якщо брати яблучний чи бальзамічний оцет.
ФАТІ зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.03.2010, 14:04 #1260786   #15
aceman177
 
Аватар для aceman177
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від ФАТІ Переглянути допис
Я додаю 300 мл олії, бо така кількість майонезу з розрахунку на 1 яйце є для моєї сім'ї оптимальною. Гірчиця додає пікантності, але кожен готує собі до смаку. На мою думку смак і аромат соусу кращий, якщо брати яблучний чи бальзамічний оцет.
Може й воно і так. Не буду нічого казати, бо не знаю. Доречі просто суперовий майонез виходить з базиліком. Це вопше суперова трава. Вона підходить до всього
aceman177 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Leolita (25.01.2017)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.03.2010, 14:06 #1260792   #16
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від aceman177 Переглянути допис
Може й воно і так. Не буду нічого казати, бо не знаю. Доречі просто суперовий майонез виходить з базиліком. Це вопше суперова трава. Вона підходить до всього
Та я додаю базилік до майонезу, смакота ммм...буває і гірчицю французьку до м'ясця.
ФАТІ зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 15.03.2010, 22:27 #1261513   #17
borja
 
Аватар для borja
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від ФАТІ Переглянути допис
Для приготування майонезу потрібен блендер, комбайн зі спеціальною функцією, або міксерз зі спеціальною насадкою , якщо немає нічого підійде звичайна столова виделка.

1 яйце, 1/2 чайної ложки сухої гірчиці, 1/3 солі, пару кристалів цукру - це все збити до однорідної маси.
300 мл. охолодженої рафінованої олії (не беріть "Стожар" не збивається) тонкою цівкою вливаємо до збитого яйця і при цьому постійно збиваємо суміш. Вона одразу починає густішати.
Після цього, до суміші додаємо 1 стол. ложку яблучного оцету, суміш одразу побіліє і трохи порідшає. Знову змішати всі інгридієнти.
Все маєте готовий майонез - при чому домашній і смачнющий.
За смаком можна додати різних спецій: часничку, трав, гірчиці в зернах.
Смачного.
Пишіть відгуки
Де купити гірчицю суху? Яку олію додаєте? Чумак підійде чи іншу треба?
borja зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2010, 09:48 #1261855   #18
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від borja Переглянути допис
Де купити гірчицю суху? Яку олію додаєте? Чумак підійде чи іншу треба?
Гірчиця продається в будь-якому супермаркеті там де приправі сіль і т.д., Беру Чумак, Олейна, Премія (Сільпо), оливкову можна. Головне не брати Стожар - скльки не пробувала вона не збивається.
ФАТІ зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2010, 09:59 #1261864   #19
karmelita
 
Аватар для karmelita
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

щось той майонез получився дуже рідким
karmelita зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.03.2010, 12:15 #1262035   #20
ФАТІ
 
Аватар для ФАТІ
Типово Відповідь: Готуємо домашній майонез

Цитата:
Допис від karmelita Переглянути допис
щось той майонез получився дуже рідким
Таке буває коли мало олії, або багато оцету
ФАТІ зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 23:23.