Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Політика, економіка, історія та релігія

Політика, економіка, історія та релігія Обговорення політичних, економічних, історичних та релігійних новин, подій, цікавих фактів, парадоксів...


Результати опитування: Ваше ставлення до воїнів УПА?
Вважаю їх більшими захисниками України від загарбників ніж воїнів Червогої Армії 11 35.48%
Вважаю їх подвиг приблизно рівноцінним подвигові воїнів Червоної армії 16 51.61%
Категорично проти визнання рівних прав для цих людей 1 3.23%
Вважаю бандитами 2 6.45%
Не знаю хто вони взагалі такі 1 3.23%
Голосували: 31. Ви ще не голосували в цьому опитуванні | Відмінити свій голос

Воїни УПА

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 09.05.2005, 12:11 #54774   #1
Eineshteine
 
Аватар для Eineshteine
Типово Воїни УПА

Подививсяч трохи новин на вихідних і ... обплював весь телевізор. Просто неможливо терпіти коли захисників України називають бандитами. Нюрнберзький процес показав ким були воїни УПА, Росія трохи визнала, шо неправильний образ цих вояків був спровокований КГБ, НКВД та іншими каральними заганами, які перевдіті в форму УПА проводили репресії.... А в Україні ше досі йдуть під повідком компартії і не можуть дати рівні права всім ветеранам Другої Світової війни. Ше й спекулюють на тому шо бійці УПА хочуть взяти участь у параді 9 травня. Та для жодного бійця, який воював як проти фашистських загарбників так і проти радянського режиму цей день ніколи не буде святом. І ніхто з них і не хоче брати участь у параді, всі тільки хочуть визнання правди і рівних прав закріплених законом...
Eineshteine зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:15 #54775   #2
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

друге - найбільш адекватно відображає дійсність (з моєї точки зору)
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:27 #54776   #3
Roksolana
 
Аватар для Roksolana
Типово

Свою першу курсову я якраз писала про УПА
Я вважаю їх захисниками України.
Roksolana зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:30 #54777   #4
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

Цитата:
Допис від Roksolana
Свою першу курсову я якраз писала про УПА
Я вважаю їх захисниками України.
захисниками - 100% так... питання в одному слові - "найбільшими"?
тут явний перебор
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:33 #54778   #5
Eineshteine
 
Аватар для Eineshteine
Типово

Цитата:
Допис від Frutik
захисниками - 100% так... питання в одному слові - "найбільшими"?
тут явний перебор
То не "перебор", то просто розуміння суті
Eineshteine зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:35 #54780   #6
Roksolana
 
Аватар для Roksolana
Типово

Frutik, кожен з нас має право на власну думку
Roksolana зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:35 #54781   #7
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

Цитата:
Допис від Eineshteine
Цитата:
Допис від Frutik
захисниками - 100% так... питання в одному слові - "найбільшими"?
тут явний перебор
То не "перебор", то просто розуміння суті
соррі я такої суті не розумію... тупий певно... невмотивована категоричність бісить... цікаво скільки вояків упа загинуло в бойових діях проти фашистів... скільки було в бухенвальді? так воювали, так захищали... але НАЙБІЛЬШІ захисники? не просто (якшо тут доречне слово "просто" - хз чи це просто взяти гвинтівку в руки і піти воювати - дай бог не взнати ніколи просто це чи ні) захисники вітчизни, не рівні з іншими (такими іншими які пролили свого поту і крові в сотні разів більше - ми говоримо про солдатів а не про керівництво, не про сталіна не про нквд не про кпрс) - НАЙБІЛЬШІ захисники!!!! скільки загонів упа відбивало дніпрогес? а київ? а одесу? чи це не україна? а врешті логіка зрозуміла - найбільший герой це той хто захищає власну клуню...
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:37 #54782   #8
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

Цитата:
Допис від Roksolana
Frutik, кожен з нас має право на власну думку
безперечно
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:42 #54783   #9
riznyk
 
Аватар для riznyk
Типово

вполітикунах!
riznyk зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 12:59 #54785   #10
Eineshteine
 
Аватар для Eineshteine
Типово

Цитата:
Допис від Frutik
соррі я такої суті не розумію... тупий певно... невмотивована категоричність бісить... цікаво скільки вояків упа загинуло в бойових діях проти фашистів... скільки було в бухенвальді? так воювали, так захищали... але НАЙБІЛЬШІ захисники? не просто захисники вітчизни, не рівні з іншими (такими іншими які пролили свого поту і крові в сотні разів більше - ми говоримо про солдатів а не про керівництво, не про сталіна не про нквд не про кпрс) - НАЙБІЛЬШІ захисники!!!!
Тоді скажи як можна було йти кудись воювати, коли на рідних землях вбивали і гвалтували людей???
Я тобі можу доказати шо не тільки керівництво винно в тому шо творилося...

Історія №1. Розказана одним з командувачів Червоної армії (причому досить спокійно без докорів сумління)
"Їхали ми з другом територією Галичини на вантажівці... Розказували про свої здобутки. Мій друг не хотів змиритися з тим, шо я краще стріляю від нього. Ну і посперечалися... Побачили в полі за метрів 100 порпається в землі якийсь селянин. От я і сказав шо попаду в нього... І попав... Забив зразу... "

Історія №2 Розказана бабцею (Про одну з причин, яка спонукала мого діда стати на захист земляків)
"Прабабця разом з своєю дочкою (Іриною) проводили земельні роботи трохи далеко від села, коло лісу... Попри дорогу проїжджала машина з солдатами. Були там і звичайні рядові, і військове керівництво Червоної Армії... Дівчину забрали... Гвалтували всі, не зважаючи на посаду... За 3 дні найшли її ледь живу... Скалічили повністю... Ні нормального життя вона потім не мала, навіть не могла вийти заміж...
"
То про яке керівництво йдеться мова??? В машині були "і звичайні рядові, і військове керівництво". І ніхто не зупинився... Ше якби якийсь окремий схибнутий солдат забрів і гвалтував коли ніхто не бачить... Та ні!!! Гвалтували всі!!!....
Eineshteine зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 13:03 #54786   #11
FortYear
 
Аватар для FortYear
Типово

Важко проводити якісь порівняння, тому що мотивація у цих сил була різна.
Однак і ті і інші воювали героїчно та віданно.

Серед воїнів УПА, думаю, все ж ідеологічних патріотів було більше. Там воювали лише з власної волі.

В Червоній Армії - обовязково і без обговорень... За Родіну.. За Сталіна...

Прикро, що тодішньому режиму вдалось так задурити голову людям, що не дивлячись на факт голодомору багато українців йшло в бій зі словами "за Сталіна!"...
FortYear зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 13:23 #54790   #12
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

Цитата:
Допис від FortYear
Важко проводити якісь порівняння, тому що мотивація у цих сил була різна.
Однак і ті і інші воювали героїчно та віданно.

Серед воїнів УПА, думаю, все ж ідеологічних патріотів було більше. Там воювали лише з власної волі.

В Червоній Армії - обовязково і без обговорень... За Родіну.. За Сталіна...

Прикро, що тодішньому режиму вдалось так задурити голову людям, що не дивлячись на факт голодомору багато українців йшло в бій зі словами "за Сталіна!"...
тобто в в радянській армії всі воювали з примусу... зрозуміло

але власне мене обурило одне єдине слово - "найбільші"

яким чином пропонуєте вимірювати це більше-менше? де система координат? де еталон виміру?
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 13:31 #54793   #13
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

Цитата:
Допис від Eineshteine
Цитата:
Допис від Frutik
соррі я такої суті не розумію... тупий певно... невмотивована категоричність бісить... цікаво скільки вояків упа загинуло в бойових діях проти фашистів... скільки було в бухенвальді? так воювали, так захищали... але НАЙБІЛЬШІ захисники? не просто захисники вітчизни, не рівні з іншими (такими іншими які пролили свого поту і крові в сотні разів більше - ми говоримо про солдатів а не про керівництво, не про сталіна не про нквд не про кпрс) - НАЙБІЛЬШІ захисники!!!!
Тоді скажи як можна було йти кудись воювати, коли на рідних землях вбивали і гвалтували людей???
а от так... можна і треба... бо поряд з тим що 0,0001% 20 мільйонної радянської армії когось там вбивав і гвалтував (а за таке могли розстріляти як то кажуть бєз суда і слєдствія - і розстрілювали за менше) дехто (сподіваюся визволителями цього декого ти не вважаєш?) стріляв сотнями тисяч якшо не мільйонами

ні мій дід ні мій прадід не гвалтували... один сидів в концтаборі і другший (разом з двома братами) мертвий був

так і запишемо: на західній україні процент гвалтівників значно менший ніж на території цілого радянського союзу...

дивує небажання відділяти мух від котлет... боротьбу проти фашистів від боротьби за україну...
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 14:06 #54798   #14
FortYear
 
Аватар для FortYear
Типово

Фрутік, не перекручу слова.
Я не говорив, що всі з примусу.
Думаю, що не менше 50-75% за власним бажанням рвались на фронт в лави Червоної Армії.
FortYear зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 14:37 #54803   #15
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

Цитата:
Допис від FortYear
Фрутік, не перекручу
просто в мене гідні вчителі, як це не прикро...

а взагалі ми міряємо шо більш тепле: кругле чи зелене
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 18:02 #54834   #16
Eineshteine
 
Аватар для Eineshteine
Типово

Цитата:
Допис від Frutik
дивує небажання відділяти мух від котлет... боротьбу проти фашистів від боротьби за україну...
Ти таки перекручуєш слова. Бо я не проти Червоної Армії як такої, я проти того шо вони вторглися на наші землі під приводом визволення, хоча ішло таке ж саме загарбання... Я тобі говорю чого власне в мене така думка зору!!! Я власне про те за шо боролися бійці УПА
Eineshteine зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 09.05.2005, 18:14 #54836   #17
Frutik
 
Аватар для Frutik
Типово

варіанти відповідей я так розумію змінено... твердження яке викликало спротив там більше нема... значить і суперечку вичерпано

а в чілому я тобі ще раз повторюю ти порівнюєш кругле з кислим
упа боролося за визволення україни (в тому числі і заграваючи з фашистами). частково з фашистами в більшій мірі з сьовєтами. радянська армія боролася з фашистами і частково з упа (в більші мірі з упа боровся нквд)... вклад упа в боротьбу з власне фашистами порівняно з вкладом радянської армії мізерний... вклад упа у визволення україни - величезний і неоціненний
Frutik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2005, 01:51 #54871   #18
FRADEE
Типово

Eineshteine
Цитата Ти таки перекручуєш слова. Бо я не проти Червоної Армії як такої, я проти того шо вони вторглися на наші землі під приводом визволення, хоча ішло таке ж саме загарбання... Я тобі говорю чого власне в мене така думка зору!!! Я власне про те за шо боролися бійці УПА
--- та звісно за нашу неньку УКРАЇНУ...


Да було в УКРАЇНІ таке... але всеж таки, не засуджую УПА, але і водночас:
Моя бабка німкеня, оженилася на полякові який мав десь якісь глибокі Українські корні (так мені принаймні розказувала мама), жили на той момент в Польці. І під час операції "Вісла" їх силою вивезли на Україну, ну самі знаєте як це було. Вродіби порахували Українцями.
А потім тіж бійці УПА хотіли повісити мою маму на сосні (їй був тоді всього один рік від народження), не знаю за що но там був якийсь конфлікт наїхали мол такі сякі мол ви наші вороги і т. п. і т.д.

Я ПОВТОРЮСЯ "НЕ ЗАСУДЖУЮ БІЙЦІВ УПА, Я ПРОСТО КАЖУ РЕАЛЬНИЙ ФАКТ" вот і мій дід мусив віддати все що в нього було (коштовності і коня з фірою - нажите важким трудом) і так моя мамка не пропала від рук нашого бійця, і я вважаю що і з боку УПА були такі не дуже приємні мінуси і з боку Армії Червоної.

Можливо ти зі мною не погодишся, і будеш ненавидіти мене за мої слова, но все таки факти є факти...

Кого-Кого то я дійсно засуджую то полк чи підрозділ створений німцями "СС Галичина" -- о це дійсно наші внутрішні вороги... але і їм є право на існування як когорти людей, які свого роду захищали але і водночас зраджували своїй ненці Україні....

І в принципі не треба нам судити дії наших предків, треба просто старатися бути кращими від них і не повторювати їх свого роду помилки...
Що було то було, давайте не будемо озиратися назад і будемо підіймати нашу рідну УКРАЇНУ..., адже доля нашої батьківщини залежить від нас... і тільки від нас зі мною погодиться кожен ... принаймі я так думаю

З повагою ваш...
FRADEE зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2005, 02:01 #54873   #19
Phantom
 
Аватар для Phantom
Типово Re: Воїни УПА

Цитата:
Допис від Eineshteine
Вважаю їх подвиг приблизно рівноцінним подвигові воїнів Червоної армії
Вважаю цей варіант, бо і та, і та армії наломали дров в свій час, щоб вважати одну з них найкращою. Правда точно не скажу хто, певно більше поганого все таки натворила Червона Армія, в них було нквд.
Phantom зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 10.05.2005, 09:57 #54944   #20
Monah
 
Аватар для Monah
Типово

Та про що тут говорити звісно УПА були найбільшими захисниками України, підкреслюю що саме України, а не режиму.

А 9 травня?... та яке це свято для України. Взагалі цей день святом не вважаю, бо в Україні після цього збільшились муки і страждання мільйонам людей і які потім животіли в ув’язненнях іншої імперії, рівної, а може й більш жорстокої ніж нацистська.
ТА ЯКЕ ЦЕ СВЯТО ДЛЯ УКРАЇНИ - одні пішли, а другі прийшли. А ветеранушки які по ТВ мигають (не всі звісно) - це кагебісти які давали команди знищувати всіх свідомих.

І ще нагадою, що в 1946 році після "перемоги" совєтський режим ліквідовав Українську Католицьку Церкву, а Українську Православну Церкву поглинула Російська Православна Церква, утворена Сталіним.
Жодна нація на світі не мала стільки жертв, як українська.
Monah зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 23:41.