Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Моя балачка

Моя балачка Розмови та дискусії на різні молодіжні (і не тільки) теми.


Така невідома українська мова

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 04.02.2010, 18:17 #1211102   #121
sunny_smile
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

а як вам слово "кишеняр"?))))) з російської - "карманник")))
раніше наче було непогане - "кишеньковий злодій"...
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.02.2010, 13:23 #1214167   #122
VITAL_ik
 
Аватар для VITAL_ik
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від nacho one Переглянути допис
ш-w
я так колись з одною переписувався, в неї нік був Wtychka. -- я думав ВТИЧКА . а виявилось Штучка.
VITAL_ik зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 19.02.2010, 00:00 #1228193   #123
Stanislav
 
Аватар для Stanislav
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Так як в тому анекдоті, дівчина написала:
Ya pishla cpatu!
Stanislav зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 25.02.2010, 10:01 #1235809   #124
Іра
 
Аватар для Іра
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Нещодавно СТБ шокував мене своїм черговим перлом.Почула,що у якомусь зоопарку ПОШЛЮБИЛИ мавп. Декілька днів мені не давали спокою думки з приводу того,яким чином вони утворили це дієслово.Очевидно по аналогії з : "понадкушували","повипадали","понасирали"... Але для чого знадобилося використовувати як основу іменник - "шлюб",адже він , в першу чергу, асоціюється з церковним таїнством? Але вчорашній репортаж цієї телекомпанії примусив забути ці муки і став справжнім актом насильства над моїм мозком.Диктор новин повідомив, що перед секретаріятом президента,який після зміни таблички знову стає адміністрацією, сьогодні працюють ДОВБОКРИГИ. Моя свідомість до останнього мала надію,що це повинно бути щось авто-механізоване, але нажаль.... Відеорепортаж розвіяв мої сподівання: хлопаки в куфайках цюкали лопатами лід на сходинках секретаріату. Апофіозом гвалтування мого мозку стала відповідь довбокригів на запитання кореспондента,для чого вони це роблять: - " Як зачем? Завтра ж коронація Януковича!"
Іра зараз поза форумом  
Подякували 5:
Chester (27.02.2010), Romko_7 (26.02.2010), saymon (26.02.2010), TheGame (25.02.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.02.2010, 19:21 #1237684   #125
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Іра, ну так, незвично, але ж мова має розвиватися. З часом настають часи, коли тих слів які були для називання тих речей які колись були, вже не вистачає, щоб назвати речі, яких ніколи не було.

На рахунок "пошлюблення" - то здається немає такого таїнства як шлюб. Шлюб - це соціальна приблуда. Автори того слова ніби-то натякають на соціальну природу мавп і "узаконення" їхніх моногамних сімейних стосунків. Та і дуже сумніваюся що вони його, це слово, придумали... точно десь відкопали. Виглядає як старе українське слово.

П.С. А з церквою і релігією у мене асоціююється слово вінчання. Є ж слово повінчали? Мусить бути і пошлюбили.
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Іра (27.02.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.02.2010, 19:43 #1237722   #126
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

[oftop]
Цитата Таїнства:
хрещення
євхаристія (причастя)
священство (рукоположення)
сповідь (покаяння)
миропомазання
шлюб (вінчання)
єлеосвячення (соборування)
[/oftop]

Якщо незважати на повну абсурдність слова "довбокриги" то мабуть всетаки правильно буде "кригодовби". Ну, як кораблі називають "криголами", наприклад.

А "пошлюбили" це канєшно да... Це аутентинка ріальні!!111 пищь пищь!!111
 
Подякував(ла):
Іра (27.02.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.02.2010, 19:57 #1237744   #127
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Повінчати може лише церква чи ксьондз, а пошлюбити - хто завгодно, навіть капітан корабля. (хіба нє? я в цьому не розбираюсь, просто в мене таке сприйняття на інтуїтивному рівні)

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
А "пошлюбили" це канєшно да... Це аутентинка ріальні!!111 пищь пищь!!111
Ай, ви якісь неукраїнці.

Слово "пошлюбити" на slovnyk.net
Bhagavan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.02.2010, 20:01 #1237756   #128
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Словник.нет це публічний ресурс де кожен бажаючий може додати будь-яке слово, яке йому спало на думку, тому цей ресурс в жодному разі не є авторитетним та вартим уваги.

І ще, мову не вчать по словниках. Слів існує багато, але головне це доцільність їх використання в тій чи іншій ситуації.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.02.2010, 20:02 #1237760   #129
nacho one
Модератор
 
Аватар для nacho one
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

це ж можна сказати: я тричі пошлюблена і двічі розшлюблена)
або: "Отче,пошлюбте нас від душі"
nacho one зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Bhagavan (26.02.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.02.2010, 21:33 #1237871   #130
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Словник.нет це публічний ресурс де кожен бажаючий може додати будь-яке слово, яке йому спало на думку, тому цей ресурс в жодному разі не є авторитетним та вартим уваги.
Ця можливість, додавати слова, з'явилась віднедавна. Місяць, два - не більше. Я на їхньому форумі від 2006 чи 2007 року. Тому, якшо це не Іра додала сьогодні туди те слово, то єдиний варіант звідки воно там взялося - це було перенесене з "Великого тлумачного словника української мови" (чи іншого друкованого авторитетного джерела).
Але не в цьому суть.
Мені здається, шо якшо існує такий колоритний канал який замість сказати "провели процедуру, схожу на укладення шлюбу" скаже "пошлюбили мавп", а працівників, найнятих навмисне щоб довбати кригу назве "довбокригами" чи "кригодовбами" - то цьому треба тільки тішитись. Є ж якісь правила словотворення, слідування яким дозволяє творити нові слова не пояснюючи їх змісту... Ви ж всі разом з Ірою зрозуміли про шо мова з першого разу. Смішно? Можливо... але сміх продовжує життя )).

Цитата І ще, мову не вчать по словниках. Слів існує багато, але головне це доцільність їх використання в тій чи іншій ситуації.
От якраз телебачення і/чи преса і є тією ситуацією. Найкращий плацдарм для відпрацьовування мовних інновацій чи встановлення історичної справедливості з відновлення незаслужено забутих слів.

Додано через 17 хвилин
До речі, жив колись такий ґеніальний український перекладач і літератор Микола Лукаш. Перекладав на українську твори з доброго півтора десятка мов. Ну шо тут скажеш - геній він і в Україні геній. Два роки тому купив у Львові малесеньку збірочку його епіграм "Шпигачки" - поки їхали в Тернопіль маршруткою - прочитали і реготали як дурні.. .але то таке - відступ ліричний. Я про те, шо творчий геній Лукаша наплодив стільки невідомих нам фразеологічних зворотів, порівнянь, ідіом, просто слів і інших речей, шо для того, щоб все це якось класифікувати і систематизувати - уклали і випустили цілий довідник по "лукашевих" перекладах. А сталося це по одній причині - перекладаючи, наприклад, Сервантеса Лукаш помітив, шо якшо не копне глибше і не витягне з надр української багатої лінгвістичної спадщини якогось гарненького словечка чи фрази то дуже помітно збіднить іспанське першоджерело в його українській іпостасі. Якшо рівень освіченості постійно понижується і люди не можуть запам'ятати 3-4 смислових синоніма, то ситуаційні чинники тут ні до чого - це об'єктивний занепад.

Востаннє редагував Bhagavan: 26.02.2010 о 21:33. Причина: Пізніше додано
Bhagavan зараз поза форумом  
Подякували 4:
Black-Raven (27.02.2010), FortYear (26.02.2010), Mr Manson (28.02.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.02.2010, 01:44 #1238119   #131
Black-Raven
 
Аватар для Black-Raven
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

одна людина на форумі яку завжди приємно читати це Бхагаван
Black-Raven зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.02.2010, 09:11 #1238265   #132
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Я не в курсі звідки перенесено слово "пошлюбили", але навіть якщо це був великий тлумачний словник, надрукований на папері, це всервіно не дає права застосовувати це слово на всеукраїнському телеканалі хоча б з погляду правдивості (там був священник і давав мавпам шлюб?) або навіть логіки (банальне спрарювання не означає шлюбу). Взагалі як таке слово можна застосувати до тварин? Новини це ж не камедіклаб, там по суті треба говорити а не показувати глибину своєї дотепності.
Слово "кригодовби" теж цікаве. Як і "криголам". Чому не говорять "льодокол"? Слів "лід" і "колоти" немає в українській мові? Хоча тут воно мабуть правильно вжито, лід тобто, вибачте, кригу на вулицях не розколюють та вивозять а саме безрезультатно довбуть, але то вже інше історія
Про художню літературу все зрозуміло, і ніхто нічого проти немає, але, як я вже писав раніше, мова йде про вживання слів у певній ситуації. У художніх розповідях можна застосовувати різні слова, але в офіційних новинах цього робити неварто. Як і в перекладі ПЗ чи в інших ситуаціях коли потрібна уніфікація до якогось стандарту.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 27.02.2010, 22:22 #1239350   #133
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Я не в курсі звідки перенесено слово "пошлюбили", але навіть якщо це був великий тлумачний словник, надрукований на папері, це всервіно не дає права застосовувати це слово на всеукраїнському телеканалі хоча б з погляду правдивості (там був священник і давав мавпам шлюб?) або навіть логіки (банальне спрарювання не означає шлюбу). Взагалі як таке слово можна застосувати до тварин? Новини це ж не камедіклаб, там по суті треба говорити а не показувати глибину своєї дотепності.
в Саймона як завжди бажання посперечатись переважає над здоровим глуздом і довірою до слів інших людей.
мавп дійсно пошлюбили і був священнослужитель і була відповідна церемонія. тому слово вжите вірно
http://www.stb.ua/newsv.php?item.34951

аналогічна церемонія раніше
http://www.newsru.ua/world/26feb2008/manu_jumuri.html

Востаннє редагував сім самураїв: 27.02.2010 о 22:47.
сім самураїв зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.02.2010, 15:20 #1240035   #134
Bhagavan
 
Аватар для Bhagavan
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
Як і "криголам". Чому не говорять "льодокол"?
Таке враження, шо у тебе відношення до мови лише суто технічне - сказав як-небудь, головне шоб зрозуміли, і все, а мовне розмаїття - воно зайве і лише забирає дорогіцінні ресурси (програмні?) на парсинг і семантичний аналіз .

Хіба ми винні, шо у росіян немає слова крига? У них шо в віскі з льодом, шо тюлені на льоду... а у нас - тюлені на кризі, а лід - у віскі. І якшо тобі візуально ламання криги більше нагадує колення льоду - то це треба переосмислити . І взагалі приклад невдалий. Бо якшо пошлюбити слово рідкісне,то крига - не зовсім (зовсім не). Достатньо сказати "крига скресла" і одразу згадується Федько-халамидник, а не крилата фраза з Ільфа і Петрова "Лёд тронулся, господа присяжные заседатели".
Bhagavan зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.02.2010, 18:05 #1240245   #135
saymon
Guest
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

В літературі та побуті - повна свобода, море синонімів, архаїзмів і всього чого душа забажає.
В офіційній мові (ЗМІ, технічна література, ділова документація і т.п.) таке недопустимо в жодному разі.
Якось так.
 
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.02.2010, 18:13 #1240257   #136
nacho one
Модератор
 
Аватар для nacho one
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від saymon Переглянути допис
В літературі та побуті - повна свобода, море синонімів, архаїзмів і всього чого душа забажає.
В офіційній мові (ЗМІ, технічна література, ділова документація і т.п.) таке недопустимо в жодному разі.
Якось так.
ЗМІ-це публіцистичний стиль,а не діловий,тому їм можна так само,як і літераторам.
Але мавпу ніззя пошлюбити,бо вона не може бути долученою до церкви.їх хрестили?вони мають душу?до церкви самі ходять?
nacho one зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.02.2010, 19:35 #1240378   #137
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від nacho one Переглянути допис
ЗМІ-це публіцистичний стиль,а не діловий,тому їм можна так само,як і літераторам.
Але мавпу ніззя пошлюбити,бо вона не може бути долученою до церкви.їх хрестили?вони мають душу?до церкви самі ходять?
гг, душу? а ти впевнений, шо всі люди її мають?

мавпу пошлюбити можна, бо шлюб - це цивільно-правове поняття, а не тільки церковне. мова іде не про церковний шлюб.
Цитата Відповідно до ст. 21 СК України шлюб - це сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.
з вікіпедії

Цитата Шлюб — історично зумовлена, санкціонована й регульована суспільством форма взаємин між чоловіком і жінкою, яка визначає їхні права і обов'язки одного щодо одного й щодо дітей. Шлюб тісно пов'язаний з сім'єю. Шлюб, — сімейний союз одного чоловіка й однієї жінки (моногамний), або полігамний, який має два види: союз одного чоловіка і двох або декількох жінок (полігінний), однієї жінки і двох чи декількох чоловіків (поліандричний), закріплений законом або культурними традиціями.
сім самураїв зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.02.2010, 20:05 #1240408   #138
TheGame
 
Аватар для TheGame
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

сім самураїв, мавп зареєстрували в органах РАЦСу?
TheGame зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.02.2010, 20:07 #1240411   #139
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата
Допис від Tusya Переглянути допис
Ви ж самі раніше вказували, що "був священнослужитель і була відповідна церемонія" (с)
) не чіпляйтесь до слів, я і сам вмію це непогано робити.
у першій зсилці, про яку власне і дискусія - говориться про шлюб і штамп - тобто громадянський.
у другій - то вже зовсім інше мавп"яче весілля - про релігійний - але не церковний, бо це зробили індуїсти, тому ні про церкву ні про хрещення мова не іде.
і взагалі, якарз суть дискусії в тому, що журналісти використовують неофіційну мову в своєму ремеслі.і завдяки саме їй, вони мають првво називати цею ситуацію з мавпами "пошлюбленням". це не що інакше як порівння, на кшатлт коли кажуть на зграю собак "собаче весілля. ніхто ж не кричить - шо це не весілля, бо ті собаки до шлюбу не сповідались))
якщо новини, особливого неполітичні і розважальні почнуть викладати мовою "Лєвітана" - то ну нафік таке телебачення.
сім самураїв зараз поза форумом  
Подякував(ла):
Bhagavan (01.03.2010)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 28.02.2010, 20:10 #1240413   #140
сім самураїв
Активний учасник
 
Аватар для сім самураїв
Типово Відповідь: Така невідома українська мова

Цитата:
Допис від TheGame Переглянути допис
сім самураїв, мавп зареєстрували в органах РАЦСу?
поки східна Україна зайнята оспоренням звання Героя України Степана Бандери, на західній Україні тим часом оспорюють статус шлюбу у двох мавп.
сім самураїв зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 10:44.