Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Авто / мото / вело > Вело


Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 04.05.2011, 21:29 #1642526   #1
Kosyacello
 
Аватар для Kosyacello
Типово Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Справа така ,купив я собі велосипед щоб кататися з сином(8 років) тобто він на своєму а я поряд на своєму щоб навчити і т д ,а через роки 2 -3 віддам свій велосипед йому,але відразу виникла проблема,у мене велосипед сучасний з передачами і т д,а у нього по типу десни-аїста тільки не складається,ну і саме головне без передач,і під час підйомів у нас виникають проблеми,тобто вгору він не їде фактично,дуже важко,ще один новий велік купляти якось трохи тупо,тим більше що і його веліку нема і 2-х років а ще через 2 він з нього виросте і візьме мій,запитання в тому чи можна на цей простий велік якось поставити нову зірку і передачі? Хоч 2-3 положення суто для підйому?
Kosyacello зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.05.2011, 21:36 #1642532   #2
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Вішати систему передач - це простіше купити інший ровер.

Можна на колесі поміняти зірку на більшу,буде реально легше крутити.Просто буде одна передача.Або можна поміняти зірку спереду (та шо з педалями) на меншу.
Я колись дуже давно в дєцтві так і зробив,щоб було трохи легше педалити під гору.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.05.2011, 21:43 #1642547   #3
castor
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

з моєї дилетантської точки зору - можна, але дешевше вийде купити новий ровер, або навчитись скакати на педалях на існуючому

на мою думку:
- кріпити дерейлери (ті штуки, шо цепку перекидають) треба буде на хомути, відповідно, прикручувати їх з лютою силою;
або приварювати "вушка" в потрібних місцях

- заднє колесо скоріш за все міняти - касета зі звьоздами має свою ширину, яку вона від'їдає від ширини втулки;
якщо колесо маленьке, то може і варто буде зібрати його з нуля - окремо втулку, окремо шприхи і обід

- відповідно, втулка колеса з касетою буде трохи ширше, тому треба буде розширяти задню вилку

- попротягувати всі троси і настроїти передачі - тоже собача робота

- окремо вчепити ручні тормоза - ножні тормоза з дерейлерами не живуть


як ще один варіант - шукати hub-gear - передачі в задній втулці
річ класна, є навіть екземпляри з ножним тормозом, але в нас зовсім не поширена, плюс знову буде вимагати заміни або перезборки заднього колеса + настройка
ну і по ціні буде вартувати, як 5 ваших роверів типу аіст - колись цікавився віртістю 8 передачного; 3 передачі, можливо, будуть коштувати дешевше
castor зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.05.2011, 21:51 #1642562   #4
Kosyacello
 
Аватар для Kosyacello
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Мда якщо робота потягне за ціною покупку простого велосипеда з хоч і малою кількістю передач то рипатися з доробкою нема сенсу. А на рахунок заміни зірки ідея цікава,однак велік і так не ракета,колеса маленькі,якщо поміняти зірку то буде напевне ще повільнішим.
Kosyacello зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 04.05.2011, 22:13 #1642580   #5
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Цитата:
Допис від Kosyacello Переглянути допис
А на рахунок заміни зірки ідея цікава,однак велік і так не ракета,колеса маленькі,якщо поміняти зірку то буде напевне ще повільнішим.
Буде всьо нормально крутити,провірено.На заді була зірка більша всього на 2 чи 3 зуба.Під гору на Коновальця реально легше було виїзжати,20 років пройшло,як то давно було. .
Це якшо ровер такого ж розміру як аист.Якшо ше менший то хз,треба пробувати,але думаю шо має получитись.Ну стане трохи повільнішим,гонок не збираєтесь проводити?
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.05.2011, 17:40 #1643107   #6
Kosyacello
 
Аватар для Kosyacello
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Був сьогодні у двох майстернях біля центрального ринку,у тій що напроти ельдорадо переробляти відмовились,зате там купив комфортне сідло(на свій) за 60 гр.Поряд у підвалі ровербайк,там як не дивно відразу погодились на переробку веліка однак попередили що прейдеться і тормозну переробляти і гарантії на довго на це чудо не дадуть,ціна питання біля 300 грн.От і думаю смисл є чи ні?
Kosyacello зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.05.2011, 18:53 #1643173   #7
yurik82
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

В вашому варіанті є два осмислених рішення:
А. знайти б/в планетарну втулку на заднє колесо, я рік-два тому шукав на базарі за 100 грн продавали Sach-Torpedo 3-speed, але без манетки, зняту з якогось німецького велосипеда. Прийдеться правда перешпицювати колесо (або зібрати нове - знайти б/в обід потрібного діаметру і купити дешевих оцинкованих спиць) - якщо не вмієте самі, то ще заплатити майстру (40-100 грн.)

Три швидкості це не фонтан, але співвідношення 1.77 між крайніми передачами це вже щось, в перерахунку на зірки це приблизно еквівалент такої трансмісії:
48T - 28/21/16 T

Попадаються і 5-швидкісні втулки Sach-Torpedo, які дадуть такий еквівалент:

48T - 33/27/21/16/13 T

але вони не подобаються мені, бо від манетки аж два троси з кожного боку тягнути треба, неакуратно виглядає


Нові втулки будуть дуже дорогі (дорожчі за велосипед), і вони вже йдуть на 3, 7, 8, 11 або 14 передач.

Б. Не робити велосипед багатошвидкісним, а лише збільшити розмір задньої зірки і привчати дитину до правильного високого каденсу - якщо буде по рівній дорозі крутити 100-120 обертів нічого страшного, навпаки корисно. Якщо віддасте сина у секцію велоспорту - саме цим він і буде щодня там займатися.


Вішати класичне перемикання передач обійдеться дорого (дорожче ніж купити готовий багатошвидкісний) і вийде не дуже, оскільки:
- в рамі навряд передбачені кріплення для тросів і перемикача
- прийдеться розгинати задні пера щоб вставити широку втулку O.L.D.=135 mm, а це може бути фатально для рами.
- скоріше за все гальмо у вас зараз у втулці, якщо поставити втулку на фрівіл/фріхаб - прийдеться ще якось зробити гальмо на заднє колесо, це буде непросто, дорого а то й неможливо.

P.S. Озвучте яка зараз стоїть покришка і які зірки спереду/ззаду?

Востаннє редагував yurik82: 05.05.2011 о 20:16.
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.05.2011, 20:28 #1643261   #8
Romko_7
 
Аватар для Romko_7
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Цитата:
Допис від Kosyacello Переглянути допис
там як не дивно відразу погодились на переробку веліка однак попередили що прейдеться і тормозну переробляти і гарантії на довго на це чудо не дадуть,ціна питання біля 300 грн.От і думаю смисл є чи ні?
Я думаю нема смислу.

Або ше один варіант.Продати той ровер шо є,троха докласти (можливо тих самих 300грн,якшо повезе) і купити б\у з передачами.
Romko_7 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 05.05.2011, 20:39 #1643268   #9
Kosyacello
 
Аватар для Kosyacello
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Цитата
Допис від yurik82 Переглянути допис

Вішати класичне перемикання передач обійдеться дорого (дорожче ніж купити готовий багатошвидкісний) і вийде не дуже, оскільки:
- в рамі навряд передбачені кріплення для тросів і перемикача
- прийдеться розгинати задні пера щоб вставити широку втулку O.L.D.=135 mm, а це може бути фатально для рами.
- скоріше за все гальмо у вас зараз у втулці, якщо поставити втулку на фрівіл/фріхаб - прийдеться ще якось зробити гальмо на заднє колесо, це буде непросто, дорого а то й неможливо.

P.S. Озвучте яка зараз стоїть покришка і які зірки спереду/ззаду?
Так дійсно в майстерні сказали що задніх тормозів у ту суму (300 гр) не буде,тільки передні,зірки стоять прості як у школьника

Додано через 3 хвилини
Цитата:
Допис від Romko_7 Переглянути допис
Я думаю нема смислу.

Або ше один варіант.Продати той ровер шо є,троха докласти (можливо тих самих 300грн,якшо повезе) і купити б\у з передачами.
Може так і зроблю,поїду завтра у велобайк що біля шостого магазину,там є багато б у веліків і гляну що там є,у ровербайку що біля півника самий дешевий юніорський вел з передачами біля 800 грн.(новий) б у там нема.

Востаннє редагував Kosyacello: 05.05.2011 о 20:39. Причина: Пізніше додано
Kosyacello зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 11.05.2011, 19:26 #1648297   #10
zap21mischa
 
Аватар для zap21mischa
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Мені на ринку років 7 тому переробив мужик Україну на передачі (18 передач)тоді я за все заплатив 150 грн.правда робив 2-а місяці але зробив супер до нині на ньому їжджу але правда тормоза слабенькі він попереджав зразу казав тоді можна було поставити дискові тормоза але на той час вони були дуже дорогі,зараз брат їздить на роботу ним можу скинути фотки як піду до брата.І скажу де той мужик продає як іти від збруча по другій стороні вперед він продає велосипеди і запчастини до них він стоїть перед деревляним перекриттям він мені забацав ровер і до речі я його ще не ремонтував тільки так змащував підшибники.Можеш піти до нього він тобі щось порадить.
zap21mischa зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 14.05.2011, 10:39 #1650438   #11
Стечкин
 
Аватар для Стечкин
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

вот тут є звіт про цьогорічну поїзку:
http://forum.shpryha.te.ua/index.php/topic,5292.0.html
Віталик мав дорожний ровер перероблений під 18 передач
Стечкин зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 16.05.2011, 23:34 #1652823   #12
yurik82
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

"Україну" за 150 грн. переробити? Це якщо на 1000 грн. матеріалів купити то за роботу за 150 грн ніхто не візьметься:
1. перерізати різьбу в каретці на дюймову
2. вкрутити каретку на квадрат (від 50 грн)
3. вкрутити кранксет тріпл (від 200 грн).
4. вкрутити педалі з дюймовою різьбою (від 30 грн)
5. вчепити пару side-pull гальм великого розміру (не шосєрних), прокласти тросіки з рубашками до них, при потребі упори на хомутах. можна center-pull гальма, але тоді ще найти хомути-упори в рульову і зажим глагола
6. вчепити пару гальмівних ручок
7. розігнути пера задні під OLD = 135
8. заспицювати наново заднє колесо (розспицювати старе, втулка, трещотка, спиці, спицовка, регулювання)
9. купити вузьку цепку
10. купити переклюк передній і задній, присобачити передній переклюк на нестандартної ширини хомут, задній переклюк навісний або виготовити навісного півня
11. купити в задню втулку замість рідного ексцентрика оську на гайки (або відразу втулку на гайки знайти)
12. протягти тросіки, хомути, рубашки до обох перекидок
13. купити і вчепити пару манеток

І ці всі потуги ради того щоб зберегти уродську водопровідну раму пофарбовану по ржавчині.
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.05.2011, 10:54 #1653064   #13
Стечкин
 
Аватар для Стечкин
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

таку роботу можна тільки самому виконувати, а не ходити по тернопільських "майстрах" - вони навіть гайки не годні нормально дотягнути.

я всі велоремонти роблю зимою, а літом катаюся.

можна і літом взятися, але доведеться не менше тижня пробавитися, щоб була надія, що в майбутньому буде їздити.

нічого там складного нема, якщо тільки не сподіватися, що все само собою зробиться.
на такий ровер вистачить дешевих запчастин - дорогі просто нема сенсу ставити.
Стечкин зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.05.2011, 18:34 #1653407   #14
yurik82
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Що значить "можна і дешеві запчастини".

Типу якщо рама гімно, то і гальма не обовязково щоб працювали, стальні дешеві шатуни можна щоб відкручувалися, перемикання передач не обовязково щоб чітко працювало
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 17.05.2011, 21:12 #1653541   #15
Стечкин
 
Аватар для Стечкин
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

Цитата
Допис від yurik82 Переглянути допис
Що значить "можна і дешеві запчастини".

Типу якщо рама гімно, то і гальма не обовязково щоб працювали, стальні дешеві шатуни можна щоб відкручувалися, перемикання передач не обовязково щоб чітко працювало
для тебе особисто пояснюю - шатуни відкручуються не в залежності від їх ціни, а від того, як їх поставити...
з рештою таке саме

як ти вважаєш себе сильно розумним - що насамперед обумовлює ходові якості велосипеда?
(крім прокладки)

і не перекручуй моїх слів
Стечкин зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 18.05.2011, 11:48 #1653902   #16
yurik82
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

> шатуни відкручуються не в залежності від їх ціни, а від того, як їх поставити...

шатуни відкручуються залежно від матеріалу і типу кріплення:
- на квадратну вісь тримаються тільки алюмінієві шатуни. стальні шатуни на квадрат це профанація. найдешевші алюмінієві шатуни Турней коштують 200 грн нові (ну б/у гривень 100 напевно можна найти). Є фанати які надфилем можуть попрацювати щоб зменшити люфт, чи підкладають прокладки (з леза наприклад), але все рівно вони відкрутяться - тому ці люди возять з собою торцевий ключик, щоб в дорозі прикручувати шатуни що відкрутилися
- шатуни на клинки.. ну їздити буде і триматися буде... і навіть можна обійтися без заміни каретки і без перерізання різьби, але чи є тріпли під клинок? Чи обійтися спереду рідним сінглом, а перемикання лише ззаду? Тоді перекос цепа великуватий буде. Та й сінглова зірка здається ширша і Z-цепка вроді не влазить на неї.

> що насамперед обумовлює ходові якості велосипеда?
насамперед - справний технічний стан. якщо у велосипеда несправні гальма, або відвалився шатун - то його ходові якості нарівні з самокатом або кравчучкою - годиться для перевезення мішка буряків

Востаннє редагував yurik82: 18.05.2011 о 11:58.
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.05.2011, 17:07 #1660496   #17
Стечкин
 
Аватар для Стечкин
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

тут нема сенсу сперечатися
я в середу повернувся з Карпат - мій друг без проблем їхав на переробленому з сінгл-спіда ардісі
фото: http://forum.shpryha.te.ua/index.php/topic,5723.0.html

цікаво, yurik82 далі 200 метрів від хати іздив ?

Додано через 2 хвилини
Цитата
Допис від yurik82 Переглянути допис
> що насамперед обумовлює ходові якості велосипеда?
насамперед - справний технічний стан. якщо у велосипеда несправні гальма, або відвалився шатун - то його ходові якості нарівні з самокатом або кравчучкою - годиться для перевезення мішка буряків
нєзачот.
відповідь неправильна.
сходи попитайся до шкільного вчителя фізики

Востаннє редагував Стечкин: 26.05.2011 о 17:07. Причина: Пізніше додано
Стечкин зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 26.05.2011, 17:15 #1660507   #18
yurik82
Типово Відповідь: Чи можна на простий велосипед повісити передачі?

> цікаво, yurik82 далі 200 метрів від хати іздив ?

в цьому сезоні 4500 км, в минулому більше 10 000, середня швидкість як правило вище 30 км/год (від хати до хати, брутто часу)

> відповідь неправильна.
не прирікайся до вчителя, в куток поставлю

> мій друг без проблем їхав на переробленому з сінгл-спіда ардісі
і про що це має свідчити? без проблем по Україні і в т.ч. по Карпатах навіть на "Україні" люди десятиліттями їздили багатоденки, в т.ч. я з батьком і дядьком.
на фотках з Пікаси добре не видно як перероблений Ардіс, але судячи з того що на шатуні обдерта чорна фарба, а під низом ляміній блищить - це нормальні алюмінієві шатуни (не нижче Турней). Нові такі коштують 200+ грн. Повністю нормальне і надійне рішення

Щодо переробки - то сучасні велосипеди в більшості є "мтб-сумісні", різьба каретки підходить під будь-яку сучасну каретку, ширина дропів під сучасні втулки, іноді є вухо кріплення переклюка заднього, вушка для тросіків.

Востаннє редагував yurik82: 26.05.2011 о 17:44.
yurik82 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 12:40.