Тернопіль - Форум Файного Міста
Назад   Тернопіль - Форум Файного Міста > Балачки файного міста > Політика, економіка, історія та релігія > Релігія


Як відсвяткували День мертвих?

Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі Параметри перегляду
Старий 07.11.2016, 14:11 #2662134   #61
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
та ну... Христ це фамілія?
Ви мали на увазі слово давньогрецьке "Христос"? Інформація на цю тему відсутня в інтернеті?


Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
Отой ваш Христ нічого не засновував він ніс віру (на його розсуд правильну) в народ, а заснування (тлумачення віри) вже потім самі понавидумували
Це Ваші власні здогади про ті часи, 2 тис років тому?
Ви знайомі з Новим Завітом, книгами Євангелій та Діями апостолів? Там написано як все починалося і засновувалося.
Щодо Своєї Церкви (спільноти християн) Ісус сказав (і виконує зараз) оце:
"...побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її." (Матв.16:18 )

Додано через 3 хвилини
Цитата:
Допис від Сомбра Переглянути допис
До речі свято День усіх святих (які теж давно мертві) і те що люди потяглись до цвинтаря вшанувати память померлих іменно в цей день нічого поганого не бачу.
Свято "День всіх святих" вигадане релігійними керівниками і чомусь (чому?) призначене на той же день, коли багатобожники вшановували своїх мертвих. Як не дивно, крім того ж дня, залишилися ще якісь незрозумілі дії, як-от паління свічок на цвинтарі, раніше навіть їжу померлим приносили (щоправда священники потім це назвали непотрібним).
Що за дійства і ради чого?

Додано через 2 хвилини
Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
У мене є і релігія (тобто обряди) і віра.
Ваша віра є конкретною чи абстрактною?
У що Ви вірите і потім дієте?
У слова Силенка, який стверджує, що йому явилися померлі предки і об"явили нового/старого бога і нове вчення від цього бога? Це є достатня підстава для того, щоб повірити?

Додано через 2 хвилини
Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Отже Ваша віра, по-суті, мертва. Якщо ж дії на підтвердження віри (тобто обряди) є
Ви взагалі не розумієте дію Бога по відношенню до людини.
Це сталося тому, що Ви не розумієте базових понять християнської теології:
1. Хто такий Бог і який Він.
2. Хто така людина, яка вона і для чого створена.
3. Що таке гріх.
4. Що таке спасіння.

Ви говорите про абсолютно незначущі речі (обряди), упускаючи головне.

Додано через 1 хвилину
Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Кияни вірять, що Предки їхні живуть у безмежних просторах Сварги (неба), в
одухотвореній красі дібров, лісів, степів, квітів. І вони (Предки їхні) в Зелені Свята
уосібнившись в клечанні, загощують з Дому Вічности у доми своїх дітей і внуків." Магавіра День 22.
В даний час обряд клечання зберігся, хоч не дотримується норма про місце збору зеленини.
Не подобається такий обряд? Пишіть скаргу в міністерство про порушення своїз прав
Не бачив жодної людини, яка б відбувала такий обряд.

Востаннє редагував Новак: 07.11.2016 о 14:11. Причина: Пізніше додано
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:15 #2662140   #62
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
Ваша віра є конкретною чи абстрактною?
У що Ви вірите і потім дієте?
У слова Силенка, який стверджує, що йому явилися померлі предки і об"явили нового/старого бога і нове вчення від цього бога? Це є достатня підстава для того, щоб повірити?
А що Вам не подобається? Маю право.

Додано через 3 хвилини
Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
Ви взагалі не розумієте дію Бога по відношенню до людини.
Це сталося тому, що Ви не розумієте базових понять християнської теології:
1. Хто такий Бог і який Він.
2. Хто така людина, яка вона і для чого створена.
3. Що таке гріх.
4. Що таке спасіння.
Це лише Ваша точка зору. У мене інша.
Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
Не бачив жодної людини, яка б відбувала такий обряд.
Станьте зеленим туристом, погуляйте по селах, розпитайтесь людей про обряди. Звичайно з вікна квартири багато не побачиш.

Востаннє редагував yarko2: 07.11.2016 о 14:15. Причина: Пізніше додано
yarko2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:16 #2662142   #63
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
А що Вам не подобається? Маю право.
Просто Ви зверхньо ставитеся до християн, віра яких цілком конкретна і має надійну підставу та розвинуте вчення, критикуєте їх за "абстрактну" віру і, одночасно, вірите одній людині, яка не вирізняється з-поміж інших нічим, окрім розповідей про те, як померлі предки явилися їй та об"явили нового/старого бога та нову релігію. Як на мене, то така підстава для віри є вкрай хиткою і я б не покладав своє життя на це. Життя ж у Вас одне, іншої спроби не буде.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:20 #2662146   #64
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Християни - назва послідовників конкретної релігії. А Ви самі сказали, що не маєте релігії, лише віру без обрядів. Отже Ви не християнин. Так що не ображайтесь.
yarko2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:23 #2662148   #65
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Станьте зеленим туристом, погуляйте по селах, розпитайтесь людей про обряди.
Для чого?
В цій темі я спитав про дію (обряд?) який тьма тернополян чинили в День мертвих на тернопільських цвинтарях. Думав, що отримаю хоч якісь конкретні відповіді про те чому і нащо це робиться. Відповідей не отримав (вашу, про клечання, вважаю такою, що стосується вірувань багатобожників, яких в нашій місцевості кіт наплакав), пояснень нема.
Мабуть таки люди роблять це "за компанію", або "для годиться", без вникання.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:31 #2662149   #66
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День пошанування мертвих?

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
В цій темі я спитав про дію (обряд?) який тьма тернополян чинили в День мертвих на тернопільських цвинтарях. Думав, що отримаю хоч якісь конкретні відповіді про те чому і нащо це робиться. Відповідей не отримав (вашу, про клечання, вважаю такою, що стосується вірувань багатобожників, яких в нашій місцевості кіт наплакав), пояснень нема.
Мабуть таки люди роблять це "за компанію", або "для годиться", без вникання.
Я дав Вам конкретнку відповідь. Тернополяни здійснюють давній предківський обряд вшановування родичів, що відійшли у вічність. Не хочете приймати такої відповіді - справа Ваша, нічим не допоможу.
Цікаво, Вам у всьому привиджується багатобожництво? Поділіться що курите..
yarko2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:32 #2662150   #67
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Християни - назва послідовників конкретної релігії.
Для того, щоб Ваша думка мала якусь вагу у математиці (для прикладу), Вам потрібно спочатку вивчити елементарні дії, табличку додавання, потім множення і т.д.
У випадку християнства у Вас нема розуміння базових понять.
Тому, не ображайтесь, але Ви говорите нісенітницю з цього приводу.
Хто такі християни і як людина стає християнином описано і показано на прикладах у книгах Нового Завіту. Я вже не раз казав, але повторю коротко знову: християнином не станеш виконуючи якісь обряди.
Християнин - це нова, народжена від Бога людина, дитина Божа. Та, яка усвідомила свою пропащість внаслідок гріха, увірувала в спасіння, дароване Ісусом Христом і прийняла це спасіння. Прийняла повне прощення, виправдання і нове народження від Бога.
І навіть це все людина не може здобути сама по собі. Бо ініціатором і виконавцем цього є Бог, особисто, на рівні духу людини. Він приводить людину до усвідомлення необхідності спасіння і дарує його людині у той момент, коли вона увірувала в Ісуса Христа і прийняла Його та визнала своїм Господом і Спасителем.
Бог живий, Ярко, розумієте?
Він поруч з Вами. І Йому обряди не потрібні. Ритуали не потрібні. А лише особисті взаємини, віра та послух.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:34 #2662151   #68
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
Він поруч з Вами. І Йому обряди не потрібні. Ритуали не потрібні. А лише особисті взаємини, віра та послух.
Ага, типу як привіт друзяко. Слухай, буду тобі вірний як пес, лише посели мене в свому домі. Бо я свій засрав і прибиратися ліньки.

Знаю, офтоп. Але мені і справді смішно читати Вас
yarko2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:40 #2662152   #69
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День пошанування мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Тернополяни здійснюють давній предківський обряд вшановування родичів, що відійшли у вічність. Не хочете приймати такої відповіді - справа Ваша, нічим не допоможу.
Ви виконуєте цей обряд?
На могилках, які Ви відвідуєте, стоять хрести чи язичницькі символи? Це я питаю, щоб зрозуміти у те, яку віру сповідували Ваші померлі предки. Прадавню, багатобожжя, віру в померлих предків, які живуть у Вирію чи віру в Ісуса Христа, Господа і Спасителя.

Додано через 4 хвилини
Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Ага, типу як привіт друзяко. Слухай, буду тобі вірний як пес, лише посели мене в свому домі. Бо я свій засрав і прибиратися ліньки.
Ви знову виводите людину на перше місце і фантазуєте. Це у Силенка такі звертання до Бога, як Ви навели?

Бог є ініціатором і виконавцем спасіння і Він приводить людину до усвідомлення нею базових речей, до стану, у якому фрази, подібні до Вашої, є просто неможливі з боку людини. Покаяння (грецьке слово "метанойя" - переміна думок) - це процес, а не обряд, який можна просто проказати. Обряд, якісь завчені слова НІЧОГО не вирішують.
... Базові речі ... це все базові речі.

Востаннє редагував Новак: 07.11.2016 о 14:40. Причина: Пізніше додано
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:40 #2662154   #70
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
А то якщо Ви вірите статистиці та ігноруєте факти, то потрапляєте в ситуацію людини, яка стоїть перед кліткою, в якій стоїть слон і на якій висить вивіска "Буйвол". Вивісці вірите, а не очам своїм?
Якщо Ви вважаєте, що могила на хресті це достатня ознака християнина, то і самі вірите вивісці і ігноруєте факти. 988 вік не зламав українців, вони просто прикрилися хрестом, щоб кровожерливий піп не присікався з мечем. А в глибині душі і далі діти природи.
Так, я також пошановую своїх родичів, запалюючи свічки на могилах, приносячи трохи їжі на деякі свята. Можу і Вас навчити, якщо могили своїх родичів оминаєте.
yarko2 зараз поза форумом  
Подякував(ла):
kavun24 (07.11.2016)
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:42 #2662156   #71
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День пошанування мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Так, я також пошановую своїх родичів, запалюючи свічки на могилах, приносячи трохи їжі на деякі свята.
А далі? Чому по суті не відповідаєте?

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
На могилках, які Ви відвідуєте, стоять хрести чи язичницькі символи? Це я питаю, щоб зрозуміти у те, яку віру сповідували Ваші померлі предки. Прадавню, багатобожжя, віру в померлих предків, які живуть у Вирію чи віру в Ісуса Христа, Господа і Спасителя.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 14:45 #2662160   #72
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від Новак Переглянути допис
яку віру сповідували Ваші померлі предки. Прадавню, багатобожжя, віру в померлих предків, які живуть у Вирію чи віру в Ісуса Христа, Господа і Спасителя.
Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
988 вік не зламав українців, вони просто прикрилися хрестом, щоб кровожерливий піп не присікався з мечем. А в глибині душі і далі діти природи.
Далі здогадайтесь самі.
yarko2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 16:11 #2662178   #73
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Далі здогадайтесь самі.
Мені не потрібно здогадуватися, я очікував від Вас чітку відповідь. Ви ж знали життя тих своїх предків, про яких говорите?
Серед них не було жодного християнина?
Одні лишень багатобожники?
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 17:04 #2662186   #74
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Ну блін. Новак. Ви або прикидаєтесь, або, вибачте, тупий як дошка.
Ну як можна не зрозуміти, що я однозначно дав відповідь, що давні українці (і в більшості і нинішні) лише за вивіскою християни. Хочете називати це багатобожництвом - справа Ваша.
yarko2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 17:08 #2662188   #75
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Ну блін. Новак. Ви або прикидаєтесь, або, вибачте, тупий як дошка.
Ну як можна не зрозуміти, що я однозначно дав відповідь, що давні українці (і в більшості і нинішні) лише за вивіскою християни.
Ярко, Ви про своїх померлих родичів, до яких ходите на могили на День мертвих і палите там свічки та ставите їжу (до речі, нащо? у Вирії голод?) можете щось сказати?
Серед них не було жодного християнина, людини, яка вірила в Ісуса Христа?
Чому Ви уникаєте відповіді на просте запитання і починаєте говорити "про всіх", тобто ні про що?
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 17:14 #2662190   #76
yarko2
Активний учасник
 
Аватар для yarko2
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Такого як Ви, "суперпупер правдивого християнина" не було точно.
Кожен тримав в хаті дідух який ставили на різдвяний стіл, на кути стола клали часник, під стіл сипали сіно. Продовжувати опис, чи знайдете далі в інеті самі?
Від християнства по суті була лише ікона на стіні і походи в церкву, щоб дати попу гроші. Ви таку релігію точно не назвали б християнством. І я не називаю.
yarko2 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 17:23 #2662192   #77
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від yarko2 Переглянути допис
Кожен тримав в хаті дідух який ставили на різдвяний стіл, на кути стола клали часник, під стіл сипали сіно. Продовжувати опис, чи знайдете далі в інеті самі?
Від християнства по суті була лише ікона на стіні і походи в церкву, щоб дати попу гроші. Ви таку релігію точно не назвали б християнством. І я не називаю.
Ну, гаразд, Вам видніше у що (кого) вірили Ваші предки.
Їжу для чого їм на гробки приносите на День померлих?
Свічки нащо палите?
Можете роз"яснити причину і смисл таких дій?

Востаннє редагував Новак: 07.11.2016 о 17:31.
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 17:53 #2662201   #78
kavun24
Активний учасник
 
Аватар для kavun24
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Новак а яких традиції дотримуєшся ти? Чи то все фігня і язичництво?
kavun24 зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 21:00 #2662259   #79
Новак
 
Аватар для Новак
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата:
Допис від kavun24 Переглянути допис
Новак а яких традиції дотримуєшся ти?
У яких питаннях? У обговорюваних?
День мертвих не відзначаю, свічок на могилах не палю, їжу не приношу, священників не кличу щоб щось там "відправити".
Новак зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Старий 07.11.2016, 21:35 #2662272   #80
saymon
Активний учасник
 
Аватар для saymon
Типово Відповідь: Як відсвяткували День мертвих?

Цитата День мертвих не відзначаю, свічок на могилах не палю, їжу не приношу, священників не кличу щоб щось там "відправити".
Тобі дуже пощастило, що ти ніколи не бачив що у цей день відбувається на кладовищах у сусідній області, прямо за Збручем. Ці враження відклалися б тобі надовго
saymon зараз поза форумом  
Офтопів до посту: 0  Офтоп  
Відповідь



Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід


vBulletin 3.8.7 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2003-2024 Форум Файного Міста Тернопіль
VBSilver style released under GPL by TC Port of subSilver released by and copyright of phpBB
е-mail адміністратора серверу
Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 19:39.